Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) korikmate válasza PistiSan (#350) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

Először ugye itt kutakodtam, ők a hivatalos bast-castle, de itt azt olvastam, hogy az elég puritán firmware, és nincs is köze az eredetihez, azonban ugyanitt találtam meg ezt is, amit most tesztelgetek(-tünk), ez ugye bast-castel előnyeit építi be az általunk ismert FW-be.

EZT a honlapot nagyon sok helyen emlegetik külföldi fórumokon, és itt fenn is van a "mi" firmware-ünk, úgyhogy szerintem ha lesz valami, akármilyen FW-vel, az itt fenn lesz.

Ennyit tudtam kideríteni egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#352) PistiSan válasza korikmate (#351) üzenetére


PistiSan
addikt

Most látom csak, hogy hiányzik az ANDROID a menüből! Lehet ez az oka a gyorsulásnak?
Nekem nem hiányzik!

Szerk:
353 Belépek az IMB-be, és rögtön az első alkalmazás a youtube, "youtube hd4all" néven. Az elején beállítottad gondolom hogy DHCP-n kapjon netet. (vagy ami nálatok éppen elérhető)
Javaslom a System toolst is a menü végén, 2013.01.22. -ei az utolsó frissítés hozzá.

354 Jaja, én is nevettme egy jót rajta.

[ Szerkesztve ]

(#353) korikmate válasza korikmate (#351) üzenetére


korikmate
tag

Sokaknak fontos lehet, hogy ebben nincs Android... Nekem mondjuk nem hiányzik :)

A youtubeot melyik programmal nézed?

(#354) korikmate válasza PistiSan (#352) üzenetére


korikmate
tag

Na ezt összehoztuk :D :DD

(#355) korikmate


korikmate
tag

Besz*rás, tényleg lejátssza a "Nem lejátszható Youtube videókat is :D! Na így szegény Smart TV-m nem smart többé :( :D !

Neked is lengyel (vagy milyen) am a youtube?

[ Szerkesztve ]

(#356) FefeeX válasza PistiSan (#350) üzenetére


FefeeX
veterán

és nektek az elején az a custom bejelentkezés nem ugrál zölddel? :)

(#357) FefeeX válasza FefeeX (#356) üzenetére


FefeeX
veterán

mondom még a további gondokat:
- szintén nem játssza le a 3D BD ISO-t, mint ahogy a friss FW-ek sem
- sajnos nincs benne válaszható magyar nyelv sem
- a feliratokat alapértelmezetten nem játssza le az mkv filmek mellett, külön be kell állítani minden alkalommal
- NFS része nem képes a tallózásra, tehát gyakorlatilag semmire nem jó

Ezen kívül tényleg gyorsabb, mint a 2.5ös CFW de alapból az újabb CFW is gyorsabb volt. (és kb ugyanúgy néz ki mint az új CFW szóval nehéz elhinni hogy nincs köze hozzá... csak kivették belőle az androidot, meg hogy külön opción érheted el a különböző féle médiát)

Mindent összevetve sajnos nem ez lesz az én firmwarem :(

(#358) FefeeX válasza korikmate (#343) üzenetére


FefeeX
veterán

közben feltettem ezt a Bast Castle-t... Jóval egyszerűbb a menüje, viszont még gyorsabb és lényegre törőbb. Itt működik a 3D a 3DBD ISO-ban, viszont kapcsolni kell, tehát nem alapból azzal indít. Itt sincs magyar nyelv, csak angol, és itt sem indul el alapértelmezetten a felirat. Ezek nem is állíthatóak, viszont a feliratbeállítások megmaradnak (20al feltolás pl) - tehát az eddigi 1 plusz gombozást nem úszom meg, csak mást kell állítani.
Ezzel azért már együtt tudok élni, amíg nem lesz jobb...
Ja igen, itt nem állítható a weather, fix városra kapod, asszem kiev, de ciril betűkkel van kiírva...

(#359) csocsoszán válasza korikmate (#337) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Azt amit belinkelt a fórum társunk felrakod, és elindítod úgy ahogy írtad és semmit nem kell állítgatni!
Bátran tegyed, szép a custom firmware. Úgyhogy nekem fent!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#360) PistiSan válasza FefeeX (#358) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem az időjárás script, az általam is ajánlott FW-ben tökéletesen működik! Angolul írja ki az adatokat, nem oroszul, simán beállítottam neki a hozzám legközelebbi várost. Egyedül a youtube az amit nekem is szlovák vagy milyen nyelven van, de igazából nem zavar, mert rákeresek ugyan úgy mindenre :) fel kéne venni a kapcsolatot az fw készítőjével, úgy érzem ide érdemes lenne fordítást készíteni.

(#361) korikmate válasza FefeeX (#358) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

ELVILEG, merthogy én még nem próbáltam, csak fórumon láttam, megy a BluRay 3D,csak magától nem indul el, hanem a helyi menüben aktiválni kell, amikor elindítod a filmet. Ezt megnéznéd?

Üdv!

Szerk: a fordítással kapcsolatban pedig ha valaki megmondja nekem, hogy ftpn vagy ssh-n keresztül a lejátszó írásvédettségét hogy kell feloldani, vagy milyen user ill. pass párossal enged írni magára, akkor megcsinálom még ma és leírom, mit hová kell másolni...

[ Szerkesztve ]

(#362) korikmate válasza PistiSan (#360) üzenetére


korikmate
tag

Nem tudom, hogy csak én nem tudtam eddig, vagy senki, de a háttérválasztásra is rájöttem.

Van ugye az a Resource mappa a firmware-al, na az legyen rajta a pendrive root könyvtárában, így ha belépsz a beállítások háttérválasztójához, akkor az abban lévő képeket be lehet állítani háttérnek.

(#363) FefeeX válasza korikmate (#361) üzenetére


FefeeX
veterán

Most ugye melyikről beszélünk :)
A Bast Castle féle eredetin (amit az oldalukról töltöttem, és nagyon nagyon, nagyon minimál - de nekem bejön; innentől hívjuk ezt A-nak) tényleg megy a BD3D csak aktiválni kell a menüjéből miután elindítottad. Ezt írtam másodjára :)
A másik, CFW, ami elvileg tartalmazza a BC féle változtatásokat (ezt meg hívjuk B-nek), és Bast Castle 1.02 néven fut, annál sajnos ez nem mondható el, ott csak a 3D felkonvertálás megy helyi menüből, ami nem ugyanaz, sajnos.

A-nál nem állítható be a város ahonnan kijelzi az időjárást, mondjuk nem is jelzi folyamatosan, plusz a menüje is tényleg sokkal egyszerűbb, nincs háttér stb. Itt még annyi van, hogy nem kell első indításnál netet állítgatni, magától megteszi. Egyébként a FW mérete fele a másiknak.

B-nél tényleg választható háttér, több betűtípus, és az időjárás is beállítható. DE nem megy a BD3D ami az egész kütyü lényege, szerintem.

A Resource mappára én is rájöttem, mivel 1:1ben másoltam mindent a pendrive-ra :) Ez az eredeti BC FW-n nem működik, hiszen ott nincs háttér sem, de ezt sem bánom :) A fordítást meg lehet egyszerűbb lenne az IMG-ben eszközölni, és nem utólag SSH-n, majd utánanézek :)
Ja igen, és sajnos az NFS hálózat egyikben sem működik, így BD3D-t akadozás nélkül sajnos nem tudok NASról lejátszani, át kell tennem USB-re :(

[ Szerkesztve ]

(#364) PistiSan válasza FefeeX (#363) üzenetére


PistiSan
addikt

Ja, igen! Ez tegnap elfelejtettem írni.
B, (Bast Castle 1.02)-t használok azt hiszem :) én a hálózati lejátszást próbáltam, ott a sambán keresztül nekem tökéletesen megy a videó lejátszás!
Felirattal, mindennel együtt!

(#365) FefeeX válasza PistiSan (#364) üzenetére


FefeeX
veterán

hálózati lejátszás megy rajt, felirattal, mindennel, csak a feliratot külön el kell indítani, legalábbis nálam, mkv mellett.
Amúgy hálózati lejátszás nekem csak SMB-n megy, UPNP-t nem próbáltam, az NFS meg nem látja a NAS-t, korábban a gyárival meg a CFW-vel látta, csak az meg állandóan belefagyott...

Viszont a 3DBD lejátszás akadozik, akadozott korábban is, legalábbis SMB-n (ami az első lehetőség, asszem hálózat néven hivatkozik rá), minden más megy tökéletesen. (és tuti nem a NAS miatt, az tudja a sebességet, PC-n lazán megy folyamatosan)

(#366) korikmate válasza FefeeX (#365) üzenetére


korikmate
tag

Nektek vezérli az előlapi panelt? Nekem HELLO marad...

(#367) FefeeX válasza korikmate (#366) üzenetére


FefeeX
veterán

oldalsó gombbal frissítetted a FW-t? csak mert azt írják, hogy ha menüből csinálod, akkor néha hibázik

(#368) korikmate válasza FefeeX (#367) üzenetére


korikmate
tag

Úgy, de az A firmware-nek sincs :S...

(#369) FefeeX válasza korikmate (#368) üzenetére


FefeeX
veterán

Megnézem, ha hazaértem, mert megmondom őszintén, nem figyeltem, ha megnézitek, valamikor éjjel 1-2 között szöszöltem vele :) Előfordulhat, hogy a panelvezérlés hiányzik belőle :)

(#370) PistiSan válasza korikmate (#366) üzenetére


PistiSan
addikt

Heló!
Nekem vezérli a panelt, lejátszás közben szépen írja hogy hol tart.
(Bast_Castle_v1.02_Egreat_CSv1.2.0_xLiveCZ5.9)
Remélem ha felteszitek az fw-t akkor nyomtok rá egy frissítsét, tegnap írtam hogy talált frissítést, erre látom ma is van :)
Az UPNP-t még majd kirpbóálom, alapvetően tetszett a dolog, csak nekem nem kezelte a feliratokat az volt vele a bajom, hát ha ez az fw kezeli majd.
Egyetlen fura, picit zavaró dolog számomra, hogy amikor tekerek a szokásos oldlra gombbal, itt nem hozza be a szokásos csíkot, ahol láttnám hol tartok a tekerésben, de ha ez így marad sem jelent gondot, ennyi kompromisszum bele fér.

(#371) korikmate válasza PistiSan (#370) üzenetére


korikmate
tag

Érdekes, nekem újratelepítés után is csak Hello-zik, de más nincs a panelen.

(#372) FefeeX válasza korikmate (#371) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem az A verzióval működik a panel, számol oda-vissza :)

(#373) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Erre nem tud valaki megoldást?

Romani ite domum.

(#374) FefeeX válasza ZCoyote (#301) üzenetére


FefeeX
veterán

ez nem windows, felcsatolni nem lehet, viszont mappát lehet menteni a Favorites-be, ami lényegében elég egyszerű művelet, benn állsz a fájlkezelőben a mappán, megnyomod a menu gombot, majd benyomod a favs-be :)

[ Szerkesztve ]

(#375) PistiSan válasza FefeeX (#374) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi :) ez nagyon hasznosnak bizonyult, eddig nem igazán értettem mire is jó ez a favorite menü!
Most 8 gomnyomás helyett a favon belül 1 gombnyomással ott vagyok a kívánt helyen.
Ha van még ilyen "tök alap dolog" ami megkönnyíti a használhatóságot, azt szívesen várom.
:C

(#376) korikmate válasza PistiSan (#375) üzenetére


korikmate
tag

Szegény Egreatem most kómában van, túlfesz-t kapott... Hétfőn megy szervízbe, drukkoljatok :)! Köszi!

(#377) FefeeX válasza PistiSan (#375) üzenetére


FefeeX
veterán

Örülök hogy segíthettem, végülis nem a semmiért jár az ember ilyen szakmai fórumokra ;)

korikmate: sok sikert, elméletileg nem lehet semmi gebasz, garis, stb, csak érdemes visszatenni a gyári FW-t előtte, ha van rá lehetőséged

[ Szerkesztve ]

(#378) korikmate válasza FefeeX (#377) üzenetére


korikmate
tag

Nem garis már sajna, én ezt 5e forintért vettem egy sráctól, akinél nem ment rá semmilyen FW, nekem pedig sikerült megcsinálni.

Biztatnak, hogy meg tudják csinálni, csak az a 6500Ft-os ár amit mondanak az nagyon, de nagyon kellemetlen...

U.i.: nem tudja valaki, hogy kell ezeknél kiiktatni a túlfesz. védelmet?

[ Szerkesztve ]

(#379) FefeeX válasza korikmate (#378) üzenetére


FefeeX
veterán

még azzal együtt is kevesebb, mint félárban lesz a készüléked :)

(#380) korikmate válasza FefeeX (#379) üzenetére


korikmate
tag

"Allways look at the bright side of life..." :)

(#381) lacko6 válasza korikmate (#378) üzenetére


lacko6
senior tag

Speedshop 4500ft körül javítja.

(#382) korikmate válasza lacko6 (#381) üzenetére


korikmate
tag

Igen, köszi, náluk érdeklődtem, a 6500 arra vonatkozik, ha forrasztgatni is kell...

(#383) Bundyta


Bundyta
tag

Sziasztok!

Ma lefuttattam azt a tesztet, amire képtelenség rávenni a PH!TV-seket. Na mindegy, legalább mi már tudjuk, h a kis játékos mit - nem - tud lejátszani, megjeleníteni.

Ezt töltöttem le és próbáltam belelépni, mert elvileg tud .iso-ból is játszani:

DivXTestCDv2.0.by.bbdoc_forum.surdvd.com.iso

Nem lehetett belelépni, ezért "kicsomagoltam" és végignyomkodtam a könyvtárakat.

Ami a lényeg most, az a H, I és J könyvtárak tartalma, úgymint Video_codecs, Containers, Subtitles könyvtárak.

98%-ban mindent lejátszott, megjelenített, így csak a hibás, nem teljesen, vagy nem megjelenített dolgokat sorolom fel:

vid_g3 - GMC Warp point 3-as formátum. Kiírta, hogy a 3-as verziója nem támogatott, ennek ellenére lejátszotta...

Cont_1C, 3C, stb - nálam nincs 5.1-es hangrendszer, a 6Ch-s audiók hangja lehalkult. HDMI-n megy a TV-be, nincs erősítőm, stb.

Feliratkezelés:

Sub_2 - a HTML tag-ek közül ad pár tesztet. Ilyen a font color, ami itt nem működik. Kiírja <font color ="#FFFF00">, de nem színezi át a betűket.

Sub_10 - speciális karakterek megjelenítése, a háttérben Mátrix 2, Neo felteszi a szemüveget, mielőtt a kedvencem monológját hallgatná meg, majd 100-an rárontanának. Nem, nem a kedvencemre... szóval amit nem jelenített meg a játékos, azok a következő karakterek - elválasztásnak vesszőt használok:

- valamilyen 'f' betű

- ^, oe, ~, minden umlautos betű,

- lefelé fordított ! és ? jel

- felső 1, 2, 3, fok-jel, a és vonás

- felső 1/2, 1/3, 1/4 jelek

- balra dőlő vesszővel az á, Á, é, É, í, Í, ú, ó

- kalapos e és u, kalap: ^

- AE egyben

- tilde-vel: o

- és a fok jellel a tetején az A betű

Az audio-t majd megnézem egyszer, ha valakit nagyon érdekel, de ez nem a lejátszó, hanem a programozók érdeme. A nem hivatalos, CS-s 2.5.6.0-s verziót töltöttem rá, amelynek elakadt a tecsős lejátszója.

Azt meg tudná mondani valaki, h melyik rajzfilmből való a CONT-6A.wmv file tartalma?

Aki meg feltette a BART-os image-t, kérem nézze már meg, h a feliratkezelésnél lehet-e hátteret nyomni a felirat mögé, illetve a HTML tag-eket kezeli-e?

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#384) korikmate


korikmate
tag

Új Bast-Castle-s firmware, 28-ai keltezéssel:
LETÖLTÉS

Kép róla: LINK

[ Szerkesztve ]

(#385) dunkel válasza korikmate (#384) üzenetére


dunkel
őstag

release notes is van hozzá?

(#386) korikmate válasza dunkel (#385) üzenetére


korikmate
tag

az nincs sajna...

[ Szerkesztve ]

(#387) csocsoszán válasza korikmate (#384) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönjük szépen!
Szeretném megkérdezni,hogy a 3d ISO megy rajta?
És ha feltetted, egy két bátorító szót írnál mért érdemes felraknunk! ( Android egyáltalán nem érdekes számomra!)
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#388) korikmate válasza csocsoszán (#387) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

A legjobb tulajdonságai a villámgyorsaság és a 23.xxx fps ismerete, és a feliratbeállításokat megjegyzi.
Én még nem telepítettem, mert szervizben van a lejátszóm. Ettől függetlenül nagyon ajánlom.

(#389) FefeeX válasza korikmate (#388) üzenetére


FefeeX
veterán

Keresek hozzá changelogot, mert ha a 3D ISO nem megy még mindig akkor nem rakom fel... amúgy meg nem ártana, ha a felirat kiválasztgatást is javítanák...

(#390) csocsoszán válasza korikmate (#388) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Nagyon fontos nekem,hogy tudja e a 3d BD ISO-t? Mintha azt írták volna,hogy nem.
(3d-s a tv-m, és még nem untam meg! :) C7700-as samsung, és tudja ezt a 24p lejátszást!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#391) PistiSan válasza korikmate (#384) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez most akkor tud angolul? :O

(#392) korikmate válasza PistiSan (#391) üzenetére


korikmate
tag

Miért ne tudna? Ez a CS általi Bast-Castle (ami úgy néz ki, mint a másik custom FW). Amit elvileg most is használsz, annak a frissítése.

(#393) PistiSan válasza korikmate (#392) üzenetére


PistiSan
addikt

Igen, közben rájöttem a nevéből hogy én is ezt használom :)
Van már hivatalos oldal hozzá, ahonnan a legfrissebb mindig letölthető?
A Zippys oldalon még az egyel régebbi van fent.
Mire való pontosan az fwben az a programok között az update/upgrade?
Ha ott frissítem, azt nem ugyan az mint ha ezt flashellném újra mindig? :O

Amit eddig látok újdonságot, a felirat beállításakor megjelent egy kis keret, amivel jobban látszik hogy milyen kódoláson van a felirat, illetve ha jól látom, már nem lehet átváltani a témát, amit kapunk azt kell használni? Vagy most ezt nagyon benéztem?

[ Szerkesztve ]

(#394) korikmate válasza PistiSan (#393) üzenetére


korikmate
tag

Itt minden FW fenn van, mindenből a legfrissebb...

[ Szerkesztve ]

(#395) csocsoszán válasza PistiSan (#393) üzenetére


csocsoszán
őstag

Nincs 3d BD ISO!
Felraktam de így sajna nekem nem jó! A legfontosabb nincs!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#396) korikmate válasza csocsoszán (#395) üzenetére


korikmate
tag

Fórumokon azt írják, van, csak nem automatikusan kapcsol be.

De én még nem tudtam kipróbálni :(.

(#397) csocsoszán válasza korikmate (#396) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Nem tudom sem bekapcsolni! Sem kijelölni!
Csak 2d és 3d szimuláció van!
Sajnos, mert tetszene! Ha Neked megy írjál légyszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#398) FefeeX válasza csocsoszán (#395) üzenetére


FefeeX
veterán

de már van, csak a kapcsolót át kell a menüben állítani BD MENU OFF-ra, akkor már választható a 3D.

(#399) csocsoszán válasza FefeeX (#398) üzenetére


csocsoszán
őstag

Igen tényleg! Működik!
A 2.6.8-as ilyen beállítással nem tudja? ( a 3d-t)

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#400) FefeeX válasza csocsoszán (#399) üzenetére


FefeeX
veterán

nem tudom, ezt most tök véletlen találtam a menüjében :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.