Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Mercutio_ válasza FefeeX (#847) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem egreat-em van és van rajta coax :D (R800)
Az asztali BD-lejátszóknál is gond a többféle külső felirat, legalább is karácsony környékén amikor utoljára beleástam magam a topicba még az volt a válasz, hogy ezek BD-lejátszásra vannak kitalálva, ha ilyen extrákat akarok arra ott vannak a médiaplayer-ek ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#852) FefeeX válasza dunkel (#849) üzenetére


FefeeX
veterán

kicsit kanyarodjunk vissza a valóság felé :)
oké, audiofil meg videofil, meg van pénze rá, legyen tökéletes DE egyrészt messze nem biztos, hogy az egreat lejátszója kadenciahelyes (mivel a realtek chipset nem tudja a kadenciahelyes 24p lejátszást hardveresen); valamint 80% placebo és 20% nivea az egész kadenciahelyes lejátszás fajsúlya (értsd az emberek 90+%-a ugyanazt látja 60hz-en és 24hz-en is ugyanazon a tévén, ugyanannál a műsornál, esetleg akkor vesz észre valami különbséget, ha két mindenben azonos készüléken látja éppen ugyanazt 24 ill. 60hz-en.
És ezzel nem azt mondom, hogy nincs értelme, csak azt, hogy ez az egész brutálisan túl van lihegve (mint a házimozi topicban többségében minden más is)

Arról nem is beszélve, hogy milyen rohadt zavaró pl a Hunger Games kadenciahelyesen, ahol világos képen percekig megy a kép, és úgy villódzik, hogy minden normális ember epilepsziás rohamot kap tőle... ehhez képest 60hz-en ahol ugye kibővíti, kicsit legalább folyamatosabb, mondhatni túlélhető :)

[ Szerkesztve ]

(#853) dunkel válasza FefeeX (#852) üzenetére


dunkel
őstag

Az, hogy 23,976 vagy 24-et ad az egreat én nem látom, de nem is izgat. A 24p meg a 60Hz közti különbséget viszont igen és az óriási, 60Hz-en nem szívesen állnék már neki 24p-s filmet nézni. A 24p mozgás javításra van a TV-ben funkció amit be lehet kapcsolni ha ez téged zavar, pl. a Pana 24p Smooth Film-nek hívja.

(#854) kmarci25 válasza dunkel (#853) üzenetére


kmarci25
veterán

Így van. Akkorákat röccen egy 24-es film 60 Hz-en (meg 50 Hz-en is), hogy csak na.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#855) Black Phone válasza PistiSan (#839) üzenetére


Black Phone
senior tag

Na feltettem ezt a fw, idáig jó. 3d iso lejátszáshoz tényleg kevés a hálózat a többit szépen viszi.
Majd később meglátjuk hdd-vel mit csinál.
Egyébként meg tényleg gyors és a samu távirányítója is viszi.
még jó lenne egy két stream élő adást belelehetne tenni.

[ Szerkesztve ]

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#856) kmarci25 válasza Black Phone (#855) üzenetére


kmarci25
veterán

Én is feltettem, de aztán ment vissza a korábbi.
Először is nem akart kapcsolódni a wifi, sőt azt sem érzékelte, hogy wifi plugin van a készülékben (r6s pro az enyém). Ezzel még csak kibékültem volna, mert nincs messze a router, meg a wifi korábban sem ment rögtön. De nem vitte az LG 3d promo anyagát, plusz a natív 3d filmeket nem ismerte fel, pl. Avatar. A half ou és sbs filmeket simán viszi (persze, mert ott nem kell kódolni), de a többivel baja van. Az Avatarnál pl. sima 2d filmnek érzékelte, így ugrott a dolog. AZ LG promo pedig bd menüs, sztem ez tett be neki.
Sajnálom, mert tényleg piszok gyors, 4 menüpont a főmenüben, egyszerű, mint egy bot. (Nekem egyáltalán nem kell a csili-vili menü, meg az android, semmi szükség rá.) Egyszer lefagyott, amúgy nem volt vele gond, vitte a 24p-t, de a 3d zavart nagyon. (Ha már ilyen a tv, akkor vigye...)
Úgyhogy ment vissza a jól bevált custom 2.5.6.0 Elsőre ez sem kezelte a wifit, de 3. indításra már felismerte, és azóta szépen megy. 24p-ben ez is lejátszik, a 3d-vel megbirkózik, úgyhogy marad ez (a lassúsága ellenére, mert tényleg lassú), amíg nem oldják meg, hogy a BC verzión is működjön minden.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#857) Black Phone válasza kmarci25 (#856) üzenetére


Black Phone
senior tag

Wifin keresztül játszottad le a 3d-s filmet is?

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#858) kmarci25 válasza Black Phone (#857) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem, van külön hdd-m. Korábban a 2.5.6.0-ás fw-vel próbáltam, de kevés volt a wifi sávszél, szaggatott.
Kieg. (hátha érdekes): 720p-s mkv-t simán vitt wifin (1080p-t nem emlékszem, hogy próbáltam-e)...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#859) Black Phone válasza kmarci25 (#858) üzenetére


Black Phone
senior tag

Nálam is ez a gond a vezetékessel. Akkor nyugodtan vehetek majd hdd arról simán játsza.
Köszi

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#860) FefeeX válasza kmarci25 (#856) üzenetére


FefeeX
veterán

be kell állítani a menüjében, hogy menü nélkül játssza a BD-t, valamint mikor elindul a film, neked kell a menü gomb megnyomásával átállítani 3D-re és akkor viszi ;]

-inferno-: USB3 WD Passportról tökéletesen mennek az ISO-k :) USB3 Transcend stickről is :) Nyugodtan megveheted, de lehetőség szerint azért már USB3 legyen :)

kmarci25: AppleTV-m (JBs) wifin keresztül vitte az 1080-as mkv-k többségét, mondjuk N-es wifit tud, ami azért számít, nem tudom az r6s pro mit tud, g-t vagy n-t :) ac lenne a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

(#861) kmarci25 válasza FefeeX (#860) üzenetére


kmarci25
veterán

be kell állítani a menüjében, hogy menü nélkül játssza a BD-t, valamint mikor elindul a film, neked kell a menü gomb megnyomásával átállítani 3D-re és akkor viszi

Nem, nem. Az Avatar-t (menü gomg megnyomása után) csak felkonvertálni tudta 2d-ről 3d-re, és élvezhetetlen volt. Legalábbis ahhoz képest, amit ezzel a fw-vel nyújt. Nem volt meg a kellő mélység, bár max-ra állítottam a lejátszóét és a tv-ét is...
A BD menü lehet, hogy használt volna, mikor elindítottam ott volt a Play nyilacska, de nem történt semmi.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#862) FefeeX válasza kmarci25 (#861) üzenetére


FefeeX
veterán

ha nem állítod le a menüt (ami alapértelmezetten be van kapcsolva, és nem lehet filmenként állítani, csak egyszer a menüben), akkor nem is fog tudni igazi 3D-t sajna, a miértjét nem tudjuk, viszont BC-knél ez az eleje óta így megy... A szoftveres konvert az nem gyere be, abban egyetértünk :)

(#863) kmarci25 válasza FefeeX (#862) üzenetére


kmarci25
veterán

Na jó, hiszek Neked. :D Azt mondod, hogy a menü kikapcsolásával szépen viszi a 3d-t? Lehet, hogy majd még próbálkozok újra. Valakinek nincs véletlenül wifis verziója? Elmondhatná, hogy működik-e rendesen...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#864) Laca0 válasza FefeeX (#842) üzenetére


Laca0
addikt

Tudsz esetleg valamilyen kódot mondani, amivel megy?
Vagy betanítottad a harmony-t minden gombhoz külön-külön?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#865) tsilver válasza Laca0 (#864) üzenetére


tsilver
aktív tag

csak írd be a Harmonynál a Egrear r6s-t és mindent szépen kioszt, ha szeretnél benne még finomítani akkor gombonként meg tudod csinálni.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#866) Laca0 válasza tsilver (#865) üzenetére


Laca0
addikt

Jaaa neeem... :N
Nekem nincs olyanom :( ... csak egy sima SilverCrest tanítható távirányító. Ezen is van LCD, de oda nem tudok semmit sem írni :)
Melyik harmony tipusod van?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#867) kisgyerek85 válasza Laca0 (#866) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nekem is ilyen távom van és egy kis segítség kéne, mert nincs már meg a használatija.
Szóval full tele van a programja és már semmit nem tudok tanítani neki, ami nem is lenne baj, de szeretnék üres helyet rajta, hogy mást megtanítsak neki. Viszont nem tudom, hogy hogyan lehet belőle törülni.?

(#868) Laca0 válasza kisgyerek85 (#867) üzenetére


Laca0
addikt

Belépsz a setup-ba, learning, majd 'delete key'. Megjelenik, hogy 'select key', ekkor megnyomod a törlendő gombot. Még egyszer rákérdez, hogy tényleg törölni akarod-e.
Az összes beprogramozott gombot úgy tudod törölni, hogy a learning menüben a 'delete all'-t választod.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#869) kisgyerek85 válasza Laca0 (#868) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

:R köszi, eddig ott nem is kerestem :) na megyek és végre beállítom normálisan a dolgokat végre :)

[ Szerkesztve ]

(#870) FefeeX válasza Laca0 (#866) üzenetére


FefeeX
veterán

Harmony One-om van, viszont mindent netről szed és nekem már csak állítgatni kell pluszban, hogy esetleg mit hogy szeretnék finomítani, kódot így nem tudok mondani :(

(#871) gulyasa


gulyasa
őstag

Egy kis - amúgy fontos - információ:
A 2TB fölötti HDD-ket USB-n nem támogatja, csak a SATA csatlakozós változat tudja kezelni azokat.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#872) tsilver válasza FefeeX (#870) üzenetére


tsilver
aktív tag

szerintem ez megéri az árát, nekem ez van mindent visz egyszerű kezelni olcsó
http://www.bluechip.hu/termek/logitech-harmony-300i

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#873) kmarci25 válasza tsilver (#872) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez a termék nem rendelhető! :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#874) Bundyta


Bundyta
tag

Valaki legyen kedves írja már meg step-by-step, hogy a rákban lehet beállítani, h a legújabb BC fw-rel megfejelt R6S torrentezzen nekem? NTFS-es USB-s külső meghajtóra tud így írni?
Ne kelljen már napokig a gépemnek menni - pont szedetem le a Supernatural anime változatát és eddig egy(!) embertől szedi, alig 1kbyte/s-mal. Még csak nem is a 720p verziókat. :-(

Szóval mit, hol, hogyan adjam meg a torrent címeket? Vagy egyszerre csak egyet tud letölteni? És torrentezés közben lehet filmet nézni?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#875) FefeeX válasza kmarci25 (#873) üzenetére


FefeeX
veterán

Hülyevagyokáruházban ki van rakva még egy csomó :)

(#876) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!
Volt fent egy cikk erről az R6S-ről, és a hozzá tarozó fórumban olvastam, hogy melegedési problémák vannak vele. Nagyon gondolkodom, hogy veszek egy ilyet, de ez a melegedés kicsit eltérített a szándékomtól. Nektek milyen tapasztalatok van evvel kapcsolatban?

(#877) Mercutio_ válasza FefeeX (#875) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyiért vesztegetik?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#878) FefeeX válasza Mercutio_ (#877) üzenetére


FefeeX
veterán

4-5 körül van ha jól emlékszem :)
Nekem Harmony One-om van, az kicsit drágább volt, de hamar lemerül, korábban 555öm volt, az 2 színű LCD-vel kihúzta hónapokig, szerintem az volt a legjobb, csak betört a kijelző :(

[ Szerkesztve ]

(#879) dunkel válasza pomk (#876) üzenetére


dunkel
őstag

Én nem tapasztaltam melegedési problémát.

(#880) Mercutio_ válasza FefeeX (#878) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak :Y Na, meló után beugrom és veszek egyet, asszony végre nem kínlóik majd a player, tv, settopbox távirányítók káoszában :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#881) FefeeX válasza Mercutio_ (#880) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem mernék megesküdni rá, hogy 4-5 miután vaterán 7ezer a legolcsóbb :(
Pedig mintha 4-5 között lett volna, régebben gondolkoztam egy ilyenen pluszban, ha a másik lemerül épp :)

[ Szerkesztve ]

(#882) PistiSan válasza pomk (#876) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Nem tapasztaltam még hogy melegedne, igaz nem is fogdosom!
Talán langyosnak éreztem eddig maximum a burkolatot.
Viszont az R6S pro verzióról nem tudok nyilatkozni, nem arról volt szó a cikkben inkább? (Csak találgatok)

(#883) kmarci25 válasza PistiSan (#882) üzenetére


kmarci25
veterán

Pro melegedése: nem vészes. Főleg ha "egyedül" van. Korábban a T-s stb-n volt, és a kettő együtt tényleg forró volt. Mióta külön polcon van, azóta teljesen átlagos a melegedése.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#884) pomk válasza kmarci25 (#883) üzenetére


pomk
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Külföldről házhoz ~19.000-ből meg lehet úszni a Pro-t. M.O.-n 26.000 a legolcsóbb.
Mennyire lehetnek vele garanciális problémák?

(#885) tsilver válasza FefeeX (#881) üzenetére


tsilver
aktív tag

én 3500-ért vettem karácsonykor :)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#886) PistiSan válasza pomk (#884) üzenetére


PistiSan
addikt

Voltak már itt a fórumon ketten, hárman, akik külföldről berendelték maguknak, és volt ahol szaggatott a videó, és egyéb problémák is voltak. Nem emlékszem már pontosan, perszer volt olyan is akinek bejött, és azóta is hiba nélkül használja.
Én anno amikor vettem, nem mertem megkockáztatni, hogy kétes garanciával vegyem meg külföldről, picit olcsóbban.

(#887) zoltan6 válasza PistiSan (#886) üzenetére


zoltan6
őstag

én külföldröl rendeltem 16k volt szállitással, mindennel együtt.semmi problémám nincs vele.melegedni sem melegszik,pedig szük zárt helyen van;házimozi erősitö tetején.nekem mondjuk a sima van.garanciáròl meg annyit,ha bedöglik megy a kukába,ennyi pénzt megért.inkább veszem 10-12-vel olcsobban külföldről,minthogy kapjak rá itthon 1 év garanciát.

(#888) kmarci25 válasza pomk (#884) üzenetére


kmarci25
veterán

Kb. ugyanaz, mint amit zoltan6 kolléga írt. :K Én is Kínából rendeltem, mondjuk kicsit szívtam, mert több, mint egy hónapig jött (illetve nem jött), már balhéztam az eladóval, aztán egyszer csak hozta a postás. Van, akinek beakadt a vámon, az szopás, mert akkor +vám, +áfa, de ez ritka 1-2 ilyet olvastam.
Semmi baja sincs, a tetejéről a márkajelzés betűi mondjuk potyognak :DDD , de ez legyen a legnagyobb baja. Ha messze a router és nem akarsz kábelezni, akkor kell a pro, amúgy sok értelme nincs. Eddig minden új fw-nél gondom volt a wifivel, elsőre sosem ismerte fel, hogy antenna van rákötve, ez nem tudom miért van... (Más tapasztalatról sem tudok, keveseknek van pro-ja.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#889) pomk válasza kmarci25 (#888) üzenetére


pomk
őstag

Értem. Köszi.
A router 1 méteren belül van. :)

(#890) pomk válasza pomk (#889) üzenetére


pomk
őstag

220volt oldalán 2.000 Ft van a Pro és a sima között. Így marad a Pro. :)

Szerk.:
Nincs raktáron. 1-1,5 hét múlva. :/

[ Szerkesztve ]

(#891) kmarci25 válasza pomk (#890) üzenetére


kmarci25
veterán

Aztán a többit megnézted-e? :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#892) pomk válasza kmarci25 (#891) üzenetére


pomk
őstag

Azok nem Pro-k. :))

(#893) kmarci25 válasza pomk (#892) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem tudtam, hogy feltétel... Azért itt sokat spórolnál, ha vállalod, hogy tul. képpen nincs gari, és kb. 3 hetet kell várni rá.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#894) pomk válasza kmarci25 (#893) üzenetére


pomk
őstag

Nem feltétel, csak ahogy megláttam, hogy 2 magyar boltban is 2.000,-Ft a különbség a Pro és a nem Pro között, azóta inkább a Pro felé hajlok. De sajnos Pro nincs raktáron.
Köszönöm a tippet, néztem azt az oldalt már, csak külföldi. Így a garancia és a kiszállítás idő sem a legkedvezőbb. :(

(#895) dunkel válasza pomk (#894) üzenetére


dunkel
őstag

Nézd meg a csatlakozókat, mire van szükséged. Ha elég ami az r6s-en van, sztem nem érdemes a pro-val foglalkozni. Wifin BD50-et nem biztos, hogy tudja: én legalábbis nem erőltetném. Ha meg usb-n dugod rá a vinyót, mindegy is a wifi.

(#896) kmarci25 válasza dunkel (#895) üzenetére


kmarci25
veterán

Így van, nem tudja. :N Beszaggat. Én is azért rendeletem pro-t, mert épp költözés előtt álltunk és nem tudtam, hogyan lesz elhelyezve a router és a player. Aztán az új helyen is egy méteren belül van mindkettő. Asszem ha most vennék, simát vennék. De úgyis Neked kell eldöntened.
LAN-on egyébként elviszi a BD50-et? ;]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#897) Black Phone válasza kmarci25 (#896) üzenetére


Black Phone
senior tag

Nem, beszaggat, ezért vettem hozzá sürgősen egy külső usb 3.0 hdd-t

[ Szerkesztve ]

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#898) FefeeX válasza kmarci25 (#896) üzenetére


FefeeX
veterán

elviszi NFS megosztáson, amit jelenleg csak a 3.0.1.0 CFW tud, viszont az meg amúgy tele van buggal :)

(#899) pomk válasza Black Phone (#897) üzenetére


pomk
őstag

Jelenleg nem használnám ki a Pro többlet szolgáltatását. De a 2.000 Ft elég kecsegtető. :) Viszont az, hogy várni kell rá...:/

Szerk.:
Alap megrendelve. :))

[ Szerkesztve ]

(#900) kmarci25 válasza Black Phone (#897) üzenetére


kmarci25
veterán

Elmegy az "sima" 2.0-ás usb-n is. Nekem azon megy kacarászva minden. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.