Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Bundyta válasza dunkel (#1341) üzenetére


Bundyta
tag

Dunken & Pisti-San!

OK.

Bár Nick most gyors volt:

Bundy Ta @la_banditos jún. 25.
@estakon Hi Nick! Please insert some fix the new BC version, if u have got some free time! Plz watch the newest wl:
pcvilag.muskatli.hu/egreat_wl.txt

Nick A. Gaun Nick A. Gaun
@estakon
@la_banditos Ok, if is possible of course.

Remélem hamar kijavítja és akkor szólok neki... Így megfelel, skacok?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#1352) Rick4 válasza FefeeX (#1350) üzenetére


Rick4
félisten

Dehogynem, androidból minden készüléken volt már CM, BL nyitás, mindenféle custom fw, sőt, linuxos routerem és linuxos műholdvevőm is van, utóbbit épp tegnap hegesztettem picit, ott is van egy minimális putty-s dolog, de az megy csuklóból. Sőt, az egreat-et is hegesztettem már elégszer. :D

Nem a hozzáértéssel lenne baj, a putty-s dolgokat annyira nem kenem- vágom, anno a windows mobile-os Samsung omniámon kezdtem el a szíváshalmaz megszokását gyakorolni, akkor megfogadtam, ahol nincs egy app, vagy nekem szükséges program közös helyen, két klikkel letölthető formában, ahhoz én nem nyúlok. Onnantól pl, hogy egy egy készüléknél a rendszer azokat a dolgokat jeleníti meg a nas, és az android közös portálján, ami nálam futni fog, onnantól nem kell órákon ár fórumokat bújni, próbálgatni, uninstallálni, én ezt untam meg, és nasnál a fontos adatok miatt különös jelentősége van annak, hogy semmi se akadjon össze egy másik programmal.

Most már kint van a 213j, lecserélhetném, az hardveresen tényleg komoly cucc, de minek, ez is bőven elég, tényleg néha egy egy letöltés, meg felcsatolt mappa, meg kívülről elérés, illetve a pár spéci igény, erre tökéletes ez is. Ja, és nekem a lényeg, hogy rengeteg androidos natív app van hozzá, ami meg gépről, böngészőből megy, az is mind gui-n keresztül.

Egyébként nem tudom, mit tud a plex amiért jobb mint a többi, van ezen alapból beépített médiaszerver, azt használom.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1353) Rick4 válasza Bundyta (#1351) üzenetére


Rick4
félisten

Írtam itt ugyanezt a múltkor, de választ nem találtam rá, nekem van egy 21:9 képarányú tévém, olyan képarányt nehéz lenne beletenni egy új fw-be? Csak azért kérdem, mert az a mozis tévé, és a filmek nagy része "csíkmentesen" megy, viszont amikor pl filmet keresek, vagy csak filmnézé közben matatok, vannak dolgok amik nem látszanak, pl az egreat menü ikonjai a bal felső sarokban láthatóak, vagyis nekem akkor épp látható valami belőle. Nem zavaró, csak ha lenne, jó lenne. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1354) Laca0


Laca0
addikt

Melyik NAS-ra lehet SQL szervert heggeszteni? :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1355) Rick4 válasza Laca0 (#1354) üzenetére


Rick4
félisten

Az enyémen alapból rajta van. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1356) PistiSan válasza Bundyta (#1351) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia, régóta várunk már rá. Igazából ha ki lesz javítva ez a pár bug, nem igen fogom lecserélni másra.

off:
Nagyon kérek mindenkit, ne itt offoljatok a NAS-al, rendben van ha néha témán kivűl is van egy két hozzászólás, de szerintem itt már túlzásba vittétek. köszi

(#1357) zoltan6 válasza PistiSan (#1356) üzenetére


zoltan6
őstag

ne itt offoljatok a NAS-al :R egyetértek

(#1358) TomSawyer79 válasza PistiSan (#1356) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Ha jól olvastam a Twitteren, Nick július 20-ig megpróbál előállni egy új FW-vel, amiben a tervek szerint lesz:
- automata váltás 3D-re
- full auto frame rate (23,976 fps, 24 fps 3D filmeknél is)
- új audio/video lejátszó
- file manager stb.

Nick A. Gaun ‏@estakon 10 Jun
@atomizasser I want to add several new things like Auto 3D, Full auto frame rate, New audio/video player, File manager and so on.

Úgy legyen.

(#1359) PistiSan válasza TomSawyer79 (#1358) üzenetére


PistiSan
addikt

Bárcsak mindez megvalósulna, a jelenlegi bugokat kiírtva. Júli 20, pirossan írtam fel a dátumot a naptáramba.

(#1360) satel


satel
tag

sziasztok

elkélne egy kis segítség, mert lassan felrobbanok
képtelen vagyok beállítani a torrentet, hogy elinduljon. DIGI hálózathoz csatlakozom, mely bejövő pont után egy router üzemel. segítsetek, hogy elinduljon nekem :((

ja, és a filmen nem röhögni, rövidebbet nem találtam :D

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1361) satel


satel
tag

a kép

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1362) satel


satel
tag

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1363) gabika1969 válasza Bundyta (#1351) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nem voltam itthon, nyaraltam, de sajnos haza kellett jönni, elfogyott a szabi. Én is köszönöm a közbenjárásod, július 20-a nálam is bejelölve a naptárban. Várom az új audio lejátszó részt.

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#1364) pomk válasza satel (#1360) üzenetére


pomk
őstag

Ugyan ez a szolgáltató van nekem is. Elindítanom sikerült is GUIból a torrentet, de nekem 2 különböző filmnél is lefagyott egy idő után az egész.

(#1365) XtremLor válasza pomk (#1364) üzenetére


XtremLor
őstag

torrent eseten lehet az ext formatum jobb valasztas

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1366) satel válasza pomk (#1364) üzenetére


satel
tag

létezik, hogy ha a BT process-t kikapcsolom, akkor megy a letöltés és a feltöltés? :(

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1367) satel válasza XtremLor (#1365) üzenetére


satel
tag

ez lehet oka annak, hogy amit 3 napja letöltöttem filmek és amit az asztali gépről hálózatban átküldtem, azok mára mind eltűntek? vagy mi lehet a háttérben? :o

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1368) gulyasa válasza satel (#1367) üzenetére


gulyasa
őstag

Az R6S-en a háttérben futó Android/Linux NTFS fájlrendszer kezelése nem igazán szokott a helyzet magaslatán állni... és finoman fogalmaztam.

Ennek több tünete is van.

Az egyik jelenség az általad is megtapasztalt dolog, amikor asztali számítógépről végzel fájlműveleteket, hálózaton keresztül, az R6S-hez csatlakoztatott NTFS fájlrendszerű HDD-n. A felmásolt anyagok "rejtélyesen" eltűnnek. Lehet próbálkozni az asztali géphez csatlakoztatva a Windows fájlrendszer helyreállítójával - amúgy meg nálam mindig ezzel kezdi a Windows, ha előtte akár csak böngésztem a fájlok között a HDD-n az R6S-el és utána az asztali gépre csatlakoztatom a HDD-t. (ez utóbbi volt a második jelenség).

Aztán még ott van az a furcsaság, amikor törölsz fájlokat az R6S-el a HDD-n, aztán a HDD-t átteszed a Windows-os asztali gépre, az természetesen automatikusan felajánlja a helyreállítást (mivel mindig ezt csinálja, ha előtte az R6S-en "lógott" a HDD) és a művelet lefutása után a HDD-n a FOUND mappában megtalálod újra az R6S-el törölt fájlokat...
A lomtár/kuka kezelési eltérések lehet a jelenség oka.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1369) satel válasza gulyasa (#1368) üzenetére


satel
tag

nekem már a W7 helyreállítás sem találta meg a letöltött anyagokat...

mi a javaslatod? mi a megfelelő file-rendszer ehhez?

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1370) gulyasa válasza satel (#1369) üzenetére


gulyasa
őstag

Valószínűleg a fájlműveletek után is történtek további fájlműveletek, ezért úgymond a fájlokat tároló bitek tartalma is módosult, ezért már nem lehet visszaállítani azokat.
Nálam a megoldás - illetve nincs is igazi megoldás, mert továbbra is NTFS fájlrendszert használok.
Hálózaton keresztül nem szoktam fájlokat másolni, ilyenkor mindig számítógépre csatlakoztatom USB3-on a HDD-imet. Így ráadásul sokkal gyorsabb is a másolás 50-60MB/s-al, mint a kínlódás hálózaton keresztül a töredékével...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1371) Rick4 válasza gulyasa (#1368) üzenetére


Rick4
félisten

Ezért is mondom, hogy ez se nem fájltároló, se nem letöltő eszköz. Kár is ezen ilyesmivel próbálkozni, kevés a technika hozzá.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1372) satel válasza Rick4 (#1371) üzenetére


satel
tag

akkor a torrent nyújtotta lehetőségeket mindig a következő kikapcsolásig élvezhetem ezzel az eszközzel?

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1373) Rick4 válasza satel (#1372) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem mint olyan a képesség meg van rá, iszonyatos korlátozásokkal... Tudod, mint mikor a kínai órára ráírják, hogy 100m-ig vízálló, de igazából kezet mosol és tönkremegy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1374) PistiSan válasza Rick4 (#1373) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem csak szoftver kérdése, nekem gyengébb hardveren futnak ezek a szolgáltatások gond nélkül.
Nyilván itt a média lejátszó funkció az elsődleges, számomra legalábbis így van.

(#1375) satel válasza Rick4 (#1373) üzenetére


satel
tag

én most az EGREAT 2.6.8.0 képességeivel birkózom...

már ROM-ok esetleg jobban veszik ezt az akadályt? tapasztalata valakinek?

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1376) FefeeX válasza satel (#1375) üzenetére


FefeeX
veterán

alapvetően nem torrentre gyártották, korlátozottan jó lehet rá, de ez kicsit olyan, mintha az órádon akarnál szörfözni...

(#1377) slecht


slecht
aktív tag

Őszintén szólva halvány fogalmam sincs, hogy mit csináltok. Gyakorlatilag panasz nélkül használom a lejátszó torrent részét, az azonban igaz, hogy oda kell rá figyelni, de aki kijelenti, hogy erre nem való a lejátszó, az valamit nagyon rosszul csinál.

Egyébként az úgynevezett BT kikapcsolásának az égvilágon semmi köze a Transmission klienshez. Csak azért írom, mert valaki ezzel társítja azt, hogy eltűntek a torrentjei.

(#1378) Rick4 válasza slecht (#1377) üzenetére


Rick4
félisten

Biciklivel is el lehet indulni a görög tengerpartra, még se túl gyakori, nem is kifizetődő, lehet, de nem sok érv szól mellette.... Na ez igaz a lejátszó torrent képességeire.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1379) slecht


slecht
aktív tag

Azoknak akik kételkednek. A képen látható (remélem), hogy például ezt a torrentet 2013. február óta tartom seedben.
Az eltűnt torrenteket én annak tulajdonítanám inkább, hogy nem megfelelően kapcsoljátok ki a lejátszót, vagy esetleg áramszünet után tűnik el torrent.

Rick4:
Nem kívánok vitába szállni senkivel, és megsérteni sem akarok senkit, de szerintem teljesen használható a Transmission. A dolog részemről lezárva! :R

[ Szerkesztve ]

(#1380) Rick4 válasza slecht (#1379) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom, nem ugyanaz autóval a tengerpartra menni, mint biciklivel. Ha neked a bicikli tökéletes erre, akkor hajrá. Én azonban nem indulnék neki csak autóval. Ennyi. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1381) slecht válasza Rick4 (#1380) üzenetére


slecht
aktív tag

A hasonlatot vágom, de ebben a vonatkozásban nem értek vele egyet.
Nálam a lejátszó simán kiváltotta a PC-t a torrent terén, így az autó-bicikli hasonlat nálam nem játszik. Abban viszont egyet értek veled, hogy nem erre van kitalálva a cucc, de attól még működhet jól, ha be is van állítva jól!

PEACE MINDENKINEK! :R

[ Szerkesztve ]

(#1382) Rick4 válasza slecht (#1381) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ez lehet fw függő dolog is. Ha erre van kihegyzve, és más szolgáltatások a háttérbe szorítva, működhet. De nekem nem szempont, a nas ezt is megoldja. D:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1383) satel válasza slecht (#1379) üzenetére


satel
tag

melyik fw-t használod?

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#1384) gahor72


gahor72
aktív tag

Viszik ám azt a torrentet 0,652 arány február óta... :DD
Csak poén volt,és kicsit off....
bocsi

(#1385) slecht válasza satel (#1383) üzenetére


slecht
aktív tag

Innen a 2.5.6.0 http://www.mediafire.com/r6s

gahor72:
Kis sávszél-kevés feltöltés. ;-)

A CS féle 3.0.5.1-et próbálta valaki? Csak most vettem észre, hogy van ilyen is.

[ Szerkesztve ]

(#1386) gabika1969 válasza slecht (#1385) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Én igen! ...Fentebb!
Egy nagy kalap ..., mivel a 3D iso fájlokat csak szimulációban viszi. Ne tévesszen meg, a menüben 3D-t látsz, de ez nem az! Megfelelően, továbbra is csak a Half-SBS stb. verziókkal működik

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#1387) FefeeX válasza gabika1969 (#1386) üzenetére


FefeeX
veterán

kérdés hogy ugyanannyira nem viszi mint a 3.0.1 vagy abszolúte nem viszi... csak mert arról kiderült, hogy a BD50es 3Dt mégis viszi, és boldogan fut... :)

(#1388) gabika1969 válasza FefeeX (#1387) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ja igen! Igazad van: ha, ki van csomagolva, akkor megy rendesen, de ez már a 3.0.1...-nél is így volt. Na, de ki áll neki kicsomagolni az iso-kat, hát ez lenne a lényeg, hogy így is menjen. Mondom, szerintem a korábbi gyárinak egy ránc felvarrt változata, amit már a kínaiak is levettek a honlapról.
Na! Majd, hátha az újabb BC!!!

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#1389) slecht válasza gabika1969 (#1386) üzenetére


slecht
aktív tag

Köszi!

Az igazság az, hogy engem a 3D nem érdekel, mert sosem használtam. Amire kíváncsi lettem volna az inkább a feliratkezelés. Megjegyzi a felirat beállításait, vagy mindig újra be kell állítani mindent?

(#1390) gabika1969 válasza slecht (#1389) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Hát, ne haragudj, de az az igazság, hogy addig már el sem jutottam, mivel engem meg inkább a 3D kezelés érdekelt volna elsősorban. Sajnos már nem emlékszem, hogy az előző "gyári" verzió ezt hogyan kezelte.
Vissza kellene olvasnom Nekem is, hogy feljebb mit is írtunk ezzel kapcsolatban.

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#1391) pomk válasza slecht (#1385) üzenetére


pomk
őstag

Kipróbálom ezt az FW-t torrentezésre.
Te hogy szoktad leállítani a lejátszót? Én ált. este nézek filmet. Megnézem, kilépek teljesen fő menübe, eject. Elmegyek fogat mosni, ami ~2-3 perc és utána kapcsolom ki. De még ekkor is hallom a külső HDD-nak azt a tipikus kattanó hangját, ami arra utal, hogy nem megfelelően választottam le. Így amikor rádugom laptopra, mindig kiírja, hogy hibás a merevlemeze, és meg kell vizsgálni-javítani.

(#1392) zoltan6 válasza pomk (#1391) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem már az összes külső vinyómat,pendrive-omat kinyirta,ha windows-os gépre rakom,mindegyiket hibásnak ismeri fel.

(#1393) FefeeX válasza slecht (#1389) üzenetére


FefeeX
veterán

én feltettem tegnap, csak az asszony Szulejmánt nézett, így nem tudtam még kipróbálni, talán majd este :)

(#1394) gulyasa válasza zoltan6 (#1392) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez azért így nem teljesen igaz.
Nem hinném, hogy tényleg "kinyírta" a HDD-idet.
Egyszerűen csak - mint azt már korábban többször is írtam - az R6S-en a háttérben futó Android/Linux rendszernek látszólag kihívást jelent az NTFS fájlrendszer kezelése.
Természetesen léteznek olyan Linux rendszerű készülékek (pl. a régi tönkrement WD Live-om ilyen volt), ahol ezt megoldották, de az R6S-nél pont nem sikerült.

Ilyenkor, amikor átteszed asztali Windows-os gépre a HDD-t, a két operációs rendszer máshogy működése miatt logikailag rendbe kell tennie a Windows-nak a fájlrendszert és aztán már probléma nélkül használható.
Tehát fizikailag nem megy tönkre a HDD.

Ha viszont fizikailag sérült volna egy vagy több szektorod a HDD-n, azt nagyon valószínűtlen, hogy az R6S okozta volna, de persze ezt - vagy az ellenkezőjét - nehéz bizonyítani.

Én két HDD-t használok az R6S-el (és a gépen Windows 7-essel), az első Samsung Portable M3 már akkor megvolt, amikor az R6S-t megvettem, aztán pár hónappal később vettem egy WD My Passport-ot.
Mindkettővel rendszeresen eljátszom az asztali gépre csatlakoztatáskor a fájlrendszer javítást, de ezt a műveletet leszámítva, eddig még semmilyen probléma nem történt velük.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1395) PistiSan válasza pomk (#1391) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem mostanában a pc-m csinálja azt, hogy kikapcsolom és leállításkor 2-t vagy 3 mat kattan a vinyóm, azóta csinálja amióta új fw-t raktam az r6s-re, meg átállítottam a vinyót achi módra a gépen.... :DDD

(#1396) slecht válasza pomk (#1391) üzenetére


slecht
aktív tag

Én is így szoktam kikapcsolni, de én csak kb fél-egy percet várok a kikapcsolással. Persze a torrentet ugyanúgy le kell állítani előtte, a cél természetesen az, hogy ne írjon a hdd-re semmit kikapcsolás előtt.
(Az én hdd-m egyébként egy 500GB-os USB3-as NTFS vinyó.)

Nekem is ugyanezeket csinálja a Win8 mikor rádugom a gépre a vinyót, és egyébként az eddigi összes Egreat cuccal ezt csinálta, de vinyó még nem ment tönkre egyikkel sem.

(#1397) pomk válasza slecht (#1396) üzenetére


pomk
őstag

A torrentet a GUIban állítod le? Simán kilépsz belőle? Vagy stop-olod őket?
A GUIban a port-hoz mit írtál be?

(#1398) pomk


pomk
őstag

Du. gondoltam ránézek az utorrentben futtatott torrentekre. Meg nyitom, üres az egész. :F Tegnap este még javában töltöttem vissza vele. Úgy látom, a sors is azt akarja, hogy kipróbáljam az Egreat-os torrentezést. :)

(#1399) slecht válasza pomk (#1397) üzenetére


slecht
aktív tag

Csak megállítom őket (stoppolom) a GUI-val, vagy az ingyenes Remote Transmission-nel, ha mobilról csinálom.
A port az az alap 9091.
Egészséges a vinyód? Nálam ilyen adatvesztés akkor volt, ha készült behalni egy vinyóm.

[ Szerkesztve ]

(#1400) pomk válasza slecht (#1399) üzenetére


pomk
őstag

Értem. Akkor Én is a gyárit fogom használni.
És azt, hogy hova rakja, hogy tudod kiválasztani? Mert amikor elindítanék egy torrentet és ki akarom választani a GUI-ban a Browse gombbal, azt írja, hogy: "Unable to find path mapping..."
Letöltésnek milyen útvonalat állítasz be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.