Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) toto0569 válasza gulyasa (#798) üzenetére


toto0569
addikt

Szia! Ne haragudj,hogy megkérdezem de most melyiket érdemes használni XEgreat vagy Bast Castle-t? :F

(#802) gulyasa válasza toto0569 (#801) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem titok, hogy a próbálgatások közben mindig a custom 2.5.6.0-hoz térek vissza...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#803) toto0569 válasza gulyasa (#802) üzenetére


toto0569
addikt

az az eredeti vagy az okosított?Bocs a láma kérdésekért... :U

(#804) toto0569 válasza toto0569 (#803) üzenetére


toto0569
addikt

közben a másik fórumon megtaláltam a választ,hogy neked melyik jön be...

(#805) gulyasa válasza toto0569 (#803) üzenetére


gulyasa
őstag

Mi nem érthető abban, hogy "custom 2.5.6.0"? :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#806) toto0569 válasza gulyasa (#805) üzenetére


toto0569
addikt

... :B

(#807) zoltan6 válasza gulyasa (#802) üzenetére


zoltan6
őstag

én is azt használom,böven elég nekem amire kell,elég csak olvasgatni hogy mindenki csak kinlódik az újakkal,várva a csodára,hátha valamelyik tökéletes lesz.

(#808) PistiSan válasza zoltan6 (#807) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem a BastCastre, tökéletesen megfelel az igényeimnek :DD

(#809) toto0569 válasza zoltan6 (#807) üzenetére


toto0569
addikt

UPnP-n nem megy az MKV formátum ...AVI az jó de az MKV-n lekapcsol alapra...

(#810) gellei válasza TomSawyer79 (#793) üzenetére


gellei
aktív tag

Szia!

Az mit jelent, hogy az egyszerű menüt megjeleníti.
Eddig nekem minden firm csak feldobta lehetőségként, és annyi történt, hogy indítja a filmet.
Van olyan blu-ray filmem, amin csak az extrákat tudom elindítani. Erre megoldást jelenthet ez a menü?

Üdv

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#811) Bundyta válasza PistiSan (#808) üzenetére


Bundyta
tag

Jó neked. BC 1.0.3 nightly helyett visszaraktam a 2.5.6.0-t, mert BC-n csak boot-olt, mintha belefagyott volna a boot-ba.

Kár érte, mert a felirat-hátteres dolog miatt nekem nagyon hiányzik a BC verzió - megint szedtem le valamit, égetett kínai felirattal, ezért is jó ez.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#812) PistiSan válasza Bundyta (#811) üzenetére


PistiSan
addikt

Miért csodálkozol azon, hogy egy béta tesztre kiadott fw-ben, vannak hibák?
Tessék használni az új stabil veziót, azzal nincs gond. [link]
Kicsomagolod, és ugyan úgy felrakod ahogy a többi fw-t. A felirat hátteres dolog is benne van, és beállítható a menüben, hogy az első feliratot automatán kezdje el lejátszani.
Szerintem egy próbát megér, ne a béta verzioról ítélj, ott volt gondom nekem is, nem is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#813) FefeeX válasza PistiSan (#812) üzenetére


FefeeX
veterán

Csak nem megy benne az NFS ami az xEgreat verzióban igen, legalábbis a legfrissebben megy (jóval biztosabb kapcsolat mint az SMB és gyorsabb is - végre nem akad a HD hang NASról)
Viszont ezen a xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5 verzión meg tényleg nem megy a 3D ISO-ból... Megpróbáltam több filmmel is, és csak rákonvertálni tud, ami meg inkább a vicc kategória...

Holnap megpróbálom visszatenni a xEgreat-III-R6S-2.5.6.0-by-CSv2.0-DMD-XLCZv4.5-t, ha azon megy minden, akkor szerintem marad az...

(BC nem egyszer állt már le, nem indult el csak másodszorra, stb; a 24p megint vagy megy éppen vagy nem; a feliratokat vagy elkezdi játszani, vagy nem; ráadásul nem tudja a feliratok lejátszását html kódokkal)

(#814) gellei válasza FefeeX (#813) üzenetére


gellei
aktív tag

Én a Némo BD50-es 3D-s változatát próbáltam, nekem automatikusan 3D-ben indult. :C

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#815) FefeeX válasza gellei (#814) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor még állítgatom egy kicsit, mielőtt temetem :)

(#816) TomSawyer79 válasza gellei (#810) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Ha jól tudom azoknál a lejátszóknál, amelyeknél csak egyszerűsített menü lejátszás lehetséges, nincs BD-Java támogatás, így csak nyelv- és jelenetválasztás lehetőség van. Tehát ha a release készítője rajta hagyta a filmen a teljes (BD-Java) menüt, vagy kivette azt, és nem tett rá helyette egyszerűsített menüt, az Egreat automatikusan a filmet indítja. Ha tévednék, valaki javítson ki.

(#817) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Még tavaly vettem a lejátszómat (pro, wifis verzió), akkor frissítettem a gyári fw custom-ra (pontosan nem tudom melyik), azóta nem is foglalkoztam vele. A készüléket csak és kizárólag filmek lejátszására használom (nagyon ritkán fényképek), főleg mkv-k, iso-k. A kadenciahelyes lejátszás, 3d megjelenítés fontos (a hang "simán", hdmi-n megy a tv-re).
A mostani fw-vel néha tapasztalok fagyást (ilyenkor újraindul a lejátszó, de általában valami nem stimmel, ezért manuálisan kell kikapcsolni és vissza), egyéb gondom nincs vele. Bekapcsoláskor kicsit lomha (úgy 2 perc kell neki, mire minden oké, a wifit is beleértve). Az egyetlen ami zavar, hogy alapértelmezetten kínai kódolással jeleníti meg a feliratokat, így kalapos-hullámos az ő-ű, ilyenkor át kell állítani Central European-re.
Van értelme frissíteni? Nem akarok abba a hibába esni, hogy frissítem, aztán valami jól bejáratott és számomra fontos fícsör nem működik...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#818) FefeeX válasza kmarci25 (#817) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor valszeg jobb, ha így is hagyod, bár nem tudom mérni, kadenciahelyes-e a lejátszás, viszont az új FW-ekben mindig van valahol baki. Többségében a 3D ISO lejátszás vagy a 24p bukik.

(#819) Bundyta


Bundyta
tag

Új BC tapasztalatok:

- Vezetékes LAN beállításnál DHCP-n nem mutatja a DNS IP címét

- Hálózat - Hálózati Info-nál nincs szintén DNS IP cím

- Rendszer - Mini billentyűzet nyelv: Rendzser - a kolléga majd kérem javítsa ki a gépalési hubát

- Felirat háttér: gyárilag majdnem jó, Experimental subtitles: outline-t kell választani és akkor bekapcsolja

További tapasztalatok:

- mintha gyorsabb lenne

- a tecső línbekk még mindig nem találja meg: http://www.youtube.com/watch?v=EuPF0HNhmHk

- hiányzik a video tekergetésnél az indikátor csík, h láthassuk, pl 10 mp-et ugrottunk előre, v hátra

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#820) gellei válasza TomSawyer79 (#816) üzenetére


gellei
aktív tag

Elvileg ez tudja a teljes menüt is, nem?
Sajna én ezért is vettem, van pár filmem, amiből a filmet nem tudom előcsalni, nincs legnagyobb fájl sem...
Akkor ezeket ezzel a lejátszóval nem leszek képes megnézni?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#821) TomSawyer79 válasza gellei (#820) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Milyen formátumú fájlokat nem tudsz lejátszani? Én eddig minden filmet el tudtam indítani.

(#822) gellei válasza TomSawyer79 (#821) üzenetére


gellei
aktív tag

Full 50 gigás blu-ray. Pl: Harry Potter két új része.
Csak a 3D-s ment, a többinél csak az extra.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#823) Bundyta


Bundyta
tag

Az új BC-hez - no nightly: hiába van VIDEO_TS könyvtáram, abban a DVD struktúra szerint a .vob-ok, akkor sem húzza be, mintha DVD lenne. Helyette a video.inf-re állok, ekkor berántja a menüt...

Ez így nem jó.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#824) Bundyta


Bundyta
tag

Most azt játssza az új BC nálam, h:

- elfelejti a beállításokat, mindig kérdezi boot után a nyelvet, IP címet, stb.
- néha egyszerűen lefagy, nem reagál a távirányítóra, csak a ki/be kapcs segít
- hiába állítom be az órát, mindig egy, vagy két órával kevesebbet mutat
- elfelejti a játékos LCD-jén megjeleníteni a lejátszott műsorból az időt, hol tartok éppen

Pár bosszantó bug, vagy feature. :-)

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#825) FefeeX


FefeeX
veterán

Egyszerűen nem találok megfelelő FW-t...
Eddig a xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5 FW-t használtam BC leváltása óta... Hát, azon kívül, hogy egyedül ebben működik az NFS fájlkezelés, más pozitívumot nem nagyon tudok említeni mellette.
Viszont:
NFS fájlkezeléssel minden BD50 ISO-m ment hálózaton keresztül, HD hanggal, ami nem elmondható a sima tallózásra, valamint gyorsabbak a lemezolvasási műveletei is. Csak mert itt sokan nem tudják, mi az NFS ;)

- nem játszik le 3D ISO-t, legalábbis nem 3D-ben
- a felirat kódolás minden film elején átáll kínaiba, hiába állítasz a menüben bármit

xEgreat-III-R6S-2.5.6.0-by-CSv2.0-DMD-XLCZv4.5 visszakerült tegnap ezek után:
Pro:
- megy rajt a 3D ISO
- a feliratok kódolása nem mászik el

Kontra:
- csúnya skin
- belefagy az NFS-be, csak az újraindítás segít
- nincs AAC LPCM választási lehetőség
- ami a 3.0.1.0-ban sincs, de nincs benn felirat háttér, és megjegyzett beállítások

[ Szerkesztve ]

(#826) Bundyta válasza FefeeX (#825) üzenetére


Bundyta
tag

Az új BC jónak tűnik, de...

- felirattal néztem a Bones-t. Nem engedte hexában beállítani a háttér színét, éjsötét hátteret rakott ki, transparencia semmi. Egyszer csak lejátszás közben rebootolta magát és immár előkerült(!!!) a hexás beállítási lehetőség és az átlátszóság beállíthatósága is.

- Tecsőlínbekk nem működik megfelelően: nem lehet a lejátszott klip végén visszamenni a szalag menübe, ahol a többi klipet nézheted, illetve benyomkodhatod, mire keressen rá a tcs-n.

- még mindig kézzel kell a VIDEO_TS.inf-et elindítani, h a DVD menüt behozza

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#827) FefeeX válasza Bundyta (#826) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem is az következik, tekintve hogy megtaláltam az eddigi legrosszabb FW-t :)

xEgreat-III-2.6.8.0-CSv2.3-DMD-XLCZ5.8

Ha valaki a legtöbb hendikeppet keresi, az ebben megtalálhatja a számításait
- a háttér nem állítható resource mappából (ezt egyébként alapból nem értem, mivel mintha korábban pont ezzel lehetett volna először)
- 3D ISO-t képtelen lejátszani
- a felirat kódolás ennél a legrosszabb, míg a 3.0.0.1-ben csak filmenként egyszer kellett átállítani kínairól CEU-ra, ennél már pause/play esetenként is minden alkalommal
- NFS szintén hibás rajta

Nem is volt olyan rossz a szimpla BC 005-ös, ami csak 24p-be halt be néha, meg az NFS-ről nem tudta, hogy eszik-e vagy isszák...

(#828) Black Phone


Black Phone
senior tag

Sziasztok!

Ma vettem át egy ilyen készüléket.
Egy kis segítséget szeretnék kérni,hálózattal, hogyan lehet össze kötni?
Már mindent állítottam és valahogyan nem akar össze jönni.
Előre is köszönöm :R

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#829) Black Phone válasza Black Phone (#828) üzenetére


Black Phone
senior tag

Sikerült megcsinálni.
most már olyan gondom van , hogy custom 2.5.6. van rajta és 60p-be játszik le mindent, ez mitől van?
Be van pipálva 24p de semmi reagálás.

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#830) FefeeX válasza Black Phone (#829) üzenetére


FefeeX
veterán

Elvileg az még nem tudja ténylegesen a 24p-t (mondjuk nekem mintha váltott volna, de nem vennék rá mérget)
A 3.0.1.0 nekem már váltott magától, ahogy az összes BC is vált.

(#831) Black Phone válasza FefeeX (#830) üzenetére


Black Phone
senior tag

Az már tudja a 3d iso is? köszi

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#832) FefeeX válasza Black Phone (#831) üzenetére


FefeeX
veterán

Van aki szerint van olyan 3D ISO, amit lejátszik a 3.0.1.0 de nálam 5-6ból 1-et sem vitt el 3D-ben.

Ami viszont tegnap óta fenn van, és többnyire bejött, az a

BC stable 1.03
install_1186_n5.7z Bast Castle v1.03 [Compression LZMA2] for 1186 chip only !

Pro
- működik a 3D ISO
- működik a 24p (aminél a nightly elakadt, itt az is boldogan fut)
- működik a felirat automata betöltés
- nem váltogat felirat kódolást automatán, ami az összes xEgreat 2.5 utáni verzió hibája
- van felirat háttér

Kontra:
- nem működik az NFS megosztáskezelés (egyedül az xEgreat 3.0.1.0-ban találtam eddig működőt)
- TrueHD hangot csak PCM csatornán továbbít (ami érdekes, mivel a DTS MA-t meg RAW-ban átküldi, ettől még HD marad a hang, csak az eGreat dekódolja az erősítő helyett, így mondjuk egy BD50 3D esetében kevés lehet a HDMI kábel sávszélessége és akadozhat a film, eddig mondjuk nem volt ilyenem, szerencsére a filmjeim zöme DTS HD - valahogy nem bírom a Dolby-t amúgy sem...)

[ Szerkesztve ]

(#833) Black Phone válasza FefeeX (#832) üzenetére


Black Phone
senior tag

köszi szépen a részletes leirást. meló után kipróbálom.

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#834) FefeeX válasza Black Phone (#833) üzenetére


FefeeX
veterán

Igyekszem a tapasztalatokat kereshetővé tenni, hogy ha valaki úgy jön ide, hogy mit tegyen fel, megtalálja, ha már órákat szívtam a sok különböző FW-vel :)

(#835) PistiSan válasza Black Phone (#833) üzenetére


PistiSan
addikt

Attól függetlenül, hogy páran írják hogy ez meg az nem működik, még a többség nagyon is elégedett az fw-vel, és amire legtöbben használjuk arra tökéletesen jó is.
Én is egy vagyok, a teljesen elégedett vásárlók közül.
Bár tegyük hozzá, ha a gyári fw lenne még fent rajta, akkor elég erős kompromisszumokkal lehetne csak használni.
A BC-nél az tetszett nagyon, hogy valaki kitalálta ezt a felirat hátteret, amit elsőnek nem gondoltam hogy valami eget rengető dolog lenne, bele rakták a fejlesztők a kérés alapján, és azóta nem is vagyok hajlandó mást használni :)
A BC szerintem verhetetlen sebességben, mint ha egy új lejátszót kaptam volna amikor ezt az fw-t raktam fel, számomra egyedül a tekerési funkciója az ami hagy kívánni valót, de hozzá lehet szokni. De ki tudja, lehet egyszer majd azt is bele teszik, ha szépen kérjük. :))

(#836) Black Phone válasza PistiSan (#835) üzenetére


Black Phone
senior tag

Késő du ki is próbálom. Ha hálozatról játszód le a filmeket sima megosztással csinálod?
Mert most nincs pénzem hdd venni hozá és legjobb megoldást szeretném addig használni.

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#837) kmarci25 válasza PistiSan (#835) üzenetére


kmarci25
veterán

FW frissítést szájbarágósan tudnál linkelni (vagy írni)? :B
Plusz van arra lehetőség, hogy a most a készüléken lévő fw-ről csináljak egy backupot, hogy vissztehessem ha valami nem stimmel?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#838) FefeeX válasza Black Phone (#836) üzenetére


FefeeX
veterán

Sima Win hálózati megosztással is működik, ha PCről akarsz lejátszani, viszont a 3D ISO valószínűleg akadni fog hálózati lejátszás esetén, a protokoll sebessége nem bírja el. 3D mkv, sima mkv, BD25 simán mehet hálózatról.

kmarci25:
FW frissítés szájbarágósan :)
1. letöltöd netről
2. kicsomagolod (install.img van benne)
3. egy pendrive vagy USB HDD gyökerébe másolod
4. rádugod, lehetőleg az USB2.0 portra
5. Úgy indítod el a lejátszót, hogy a jobb oldalán van egy update gomb, amit tűvel vagy hasonlóval benyomva kell tartani, míg a tévé ki nem írja hogy update; innentől ne kapcsold ki, magától újraindul a végén.

Ennyi.

Másolatot nem lehet csinálni róla, viszont megnézed mi van rajta, és letöltöd, majd később ugyanezzel a módszerrel visszateheted azt.

[ Szerkesztve ]

(#839) PistiSan válasza Black Phone (#836) üzenetére


PistiSan
addikt

Hálózatról nézek mindent, Samba megosztáson keresztül. (RaspBerry Pi - Arch linux)
Legnagyobb filmem a felhőatlasz volt 20gb körüli mérettel, röccenés nélkül vitte.
Windows alól is lejátszik megosztott mappát, a múltkor megosztottam a win7 alatt a dvd meghajtómat, és hálózaton szépen betallózta, és játszotta a lemezt. Gondolom más mappával sem lesz gondja.

#837
Az itt leírtak szerint frissítheted akármelyik fw-t.
Nekem a fizikai gombos (bekapcsoláskor benyomod a reset( vagy restore!???) gombot, és úgy frissítek.
http://egreatr6s.wikidot.com/

(#840) Black Phone válasza PistiSan (#839) üzenetére


Black Phone
senior tag

ok köszi szépen

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#841) kmarci25 válasza PistiSan (#839) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm! :R
Még egy kérdés: nálatok nem zavaró az, hogy elég gyakran nehezen érzékeli a távirányítót a készülék? Hogy oldottátok ezt meg? Valahol olvastam, hogy a takaróelemen lévő lukakat kellene tágítani és akkor jobb, de nem szívesen kapom szét a készüléket, meg nem is tudnék mikrofuratokat csinálni, és félek, hogy nagy szarul nézne ki a végeredmény...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#842) FefeeX válasza PistiSan (#839) üzenetére


FefeeX
veterán

"Legnagyobb filmem a felhőatlasz volt 20gb körüli mérettel"

hát ebből azt gondolom, nem ISO volt, és ebből eredően gyakorlatilag sajnos irrelevánsak a tapasztalataid, a hálózat NFS-en kívül nem elég a korábban említett 3D ISO, BD50, BD25 HD hanggal stb lejátszáshoz, feltehetően a protokoll miatt, mivel NFS-en viszont vígan ment a BD50+HD hang (3D meg ugye nem megy azon a FW-en, amin az NFS)

kmarci25:
alapvetően az IR vevő is rossz minőségű, meg az IR adó is (távirányító)
a készülék forgatásával már jobb eredmény érhető el, plusz én Harmony távirányítót használok, és azzal ég és föld a különbség a gyári távirányítóhoz képest...

Ja igen még valami:
Hajtogattam magamnak gemkapocsból updatelő célszerszámot, amivel sokkal egyszerűbb benyomni a gombot, kiegyenesíted, majd a végét T alakban behajtogatod, így nem csúszik kifelé, tudod a kezeddel támasztani, míg nyomni kell :) Ha gondoljátok majd feltöltöm a képet :D
Régen az ilyet körző hegyével végeztem, vagy mechanikus ceruzával (pórnevén rotring :) ), viszont a körző nem tudom hova került, a ceruza hegye meg állandóan betörik, az óriás tű kicsúszik a kezemből, ezért csináltam célszerszámot :)

[ Szerkesztve ]

(#843) PistiSan válasza kmarci25 (#841) üzenetére


PistiSan
addikt

Én úgy helyeztem el a lejátszót, hogy kényelmesen oda tudom tartani a megfelelő irányba, nem zavar a vezérlése egyáltalán.
Ha HDMI-n van összekötve a tv- és a tv-d támogatja a HDMI-n keresztüli vezérlést, akkor a tv távirányítójával is irányíthatod, nekem a samsung tv távirányítómmal, és tv-vel persze, simán megy :)
Viszont érzékelhető kb egy fél másodperces késleltetés a gomb megnyomása és a reagálás között, szóval inkább az eredeti távkapcsot használom. Ja, és a dedikált gombokat is elég nehéz használni más távirányítón. A megbontás még eszembe sem jutott, szerintem annyit nem ér hogy elveszítsd a garanciát.
Oké, ha más fw-t raksz fel akkor is buktad elvileg, de egy esetleges hiba esetén, azért meg van esély vissza rakni a gyárit, és vihetik garanciázni.

#842
hát ebből azt gondolom, nem ISO volt, és ebből eredően gyakorlatilag sajnos irrelevánsak a tapasztalataid

Dehogy is! Én csak azt mondom, hogy amire itt legtöbben használják, arra pont elég, elhiszem hogy a DB ido, meg 3D-vel lehetnek gondok, de ha jól gondolom itt körülbelül a felhasználók 5%-át ha érinti a dolog, mármint a topicon belül. :)
Kellene egy szavazás erről, kíváncsi lennék ki mit, milyen méretben néz vele, és persze milyen fw-t preferál.

A reset gomb megnyomására én egy fogvájót használok, nem vezeti az áramot! betalálok vele simán a megfelelő helyre.
Ja, és a gombot elég addig nyomni, amíg a lejátszón megjelenik az upgrade felirat, szóvel 3mp max, utána már csinál minden, akár nyomod a gombot, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#844) FefeeX válasza PistiSan (#843) üzenetére


FefeeX
veterán

"egy esetleges hiba esetén, azért meg van esély vissza rakni a gyárit, és vihetik garanciázni"
Egyrészt ha olyan hibája van hogy bekapcsol, tudsz felrakni gyári FW-t, másrészt ha be se kapcsol, senki nem mondja meg milyen FW volt rajta :) Igaz ez egyébként a telefonokra és minden más eszközre is. Ilyennel csak a túl őszinték és a nem megfelelően körültekintőek (bekapcsolható, csak ő nem tud vele mit kezdeni, mert nem néz utána) buknak garanciát...

Úgy gondolom, hasonló áron akinek nem kell 3D BD lejátszás, sokkal jobb lejátszót is kap a pénzéért (értsd nem kínai, nevesebb gyártó, gyakori FW frissítés, jobb support, stb), főleg, hogy gyakorlatilag a mai tévék mellett felesleges is a lejátszó általában 2 évesnél nem régebbi tv-k kb 95%-a viszi az mkv-t, avit, gyakorlatilag mindent. Ahogy a 10ezer forintos asztali DVD lejátszók többsége is :)

[ Szerkesztve ]

(#845) Mercutio_ válasza FefeeX (#844) üzenetére


Mercutio_
félisten

Muti egy olyan dvd-lejátszót ami tudja az mkv-t, és kezel több külső feliratot is, ja és van rajta coax digi hang:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#846) kmarci25 válasza FefeeX (#844) üzenetére


kmarci25
veterán

a mai tévék mellett felesleges is a lejátszó általában 2 évesnél nem régebbi tv-k kb 95%-a viszi az mkv-t, avit, gyakorlatilag mindent.

Olvass bele az LG led tv topikba, vagy a Samsung led tv topikba és meglátod, hogy a tulajok 80%-a szenved a beépített lejátszóval... Nekem is LG-m van, de kifejezetten örülök, hogy van a kis egreat és nem a beépített lejátszóval kell megoldanom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#847) FefeeX válasza Mercutio_ (#845) üzenetére


FefeeX
veterán

Coax digi az egreat-en sincs, csak toslink... Egyébként lehet, hogy mkv-t felirattal nem visz a DVD, akkor legyen 20-25ezres BD lejátszó.

kmarci25: a Pana GT30am szinte mindent visz, tehát alapra jó, valamint az ismerőseim is ki vannak békülve a tévéikkel (van akinek Samsung van, és neki pl bőven elég); persze, mindent a Panám sem visz, de ilyenkor eldöntheted, hogy megér-e plusz pénzt a kényelem, vagy letöltöd másban/konvertálsz

[ Szerkesztve ]

(#848) PistiSan válasza FefeeX (#844) üzenetére


PistiSan
addikt

Az én samsung tv-m is játszik egy rakás filmet, egész jó!
Feliratos filmet soha nem néztem rajta, mert borzalmas a felirat kezelése.
A tv-n sajnos nincs nekem hálózati csatlakozó, ezért is vettem a játékost, mert ezen volt, azóta csak hálózaton nézek filmet, nem kell dugdosni, másolni. Kényelmes.
A 24p helyes lejátszást sem tudja a gyári lejátszója a tv-nek, fura mert ha a játékossal játszatok le vele valamit, akkor viszont átvált a 24p-re a tv, megjeleníteni szóval meg tudja, csak helyesen lejátszani nem.

(#849) dunkel válasza FefeeX (#844) üzenetére


dunkel
őstag

A TV-be beépített lejátszók nem kezelik a 24p kadenciát, így érdemben felesleges róluk beszélni.
Gyereknek mesenézésre, asszonynak a Dallas nézésre esetleg. :DDD

(#850) kmarci25 válasza FefeeX (#847) üzenetére


kmarci25
veterán

Persze, így gondoltam én is. :) Csak az a rohadt idegesítő, mikor pár napja tervezgeted, hogy namostmajdmegnézem, és este 9kor a tv előtt ülve fogad az üzenet, hogy nem játszható le. És akkor kell nekiállni konvertálni, újratölteni... Ilyen az egreat-tel még nem fordult elő...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.