Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) slecht válasza kiujt675hrg (#747) üzenetére


slecht
aktív tag

Szia!

Először csak indítsd el a torrentet mintha elkezdenéd letölteni, ekkor automatice létrehozza magának a .resume meg a .torrent fájlt. Ezután állítsd meg a torrentet és másold be a komplett fájlt. Csak ezután ellenőriztesd az adatot.
Egy párszor nekem is kellett csinálnom ilyet, hogy ne töltsem le újra a torrentet, de csak így tudtam megcsinálni.

(#752) Bundyta válasza FefeeX (#745) üzenetére


Bundyta
tag

Melyik ez az ominózus 24p-s film? Csak h tudjak mint mondani Nick-nek...

Valaki másnak valamilyen egyéb kívánsága, mi kerüljön bele a következő build-be?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#753) FefeeX válasza Bundyta (#752) üzenetére


FefeeX
veterán

Cloud.Atlas.2012.1080p.CEE.Bluray.AVC.DTS-HD.MA.5.1.-CSB

(#754) kiujt675hrg válasza slecht (#751) üzenetére


kiujt675hrg
csendes tag

Köszi,

csak ez az egyetlen módja? így akkor hozzá fogom tudni adni egy másik torrent file-t, ugyanazon letöltött állományhoz?

pl az "*******.2009.1080p.3D.BluRay.Half-OU.DTS.x264.HuN-LiLBOX" több oldalon is fent van, de csak egyszer kellene letölteni, de több helyre lehetne vissza seedelni...

(#755) slecht válasza kiujt675hrg (#754) üzenetére


slecht
aktív tag

Én ezt a megoldást alkalmaztam. Mert csak így sikerült megcsinálni.
Ha a torrent teljesen megegyezik, akkor elméletileg nincsen akadálya máshová is leosztani, de ahhoz többször kell meglennie a fájlnak is a lemezen. Gyakorlatilag minden egyes torrentedhez külön meg lesz a hozzá tartozó .torrent és .resume fájl, de mellette meg kell lennie magának az "anyagnak" is külön.

MÁS:

Valaki kérdezte, hogy hol lehet beállítani a Transmission-ben, hogy pl. mekkora sávszéllel töltsön le vagy fel. Nos, én a torrent/settings/settings.json fájl szerkesztésével értem el a célt. Gyakorlatilag bármit be lehet állítani ezen fájl szerkesztésével, és nem kell hozzá csak egy jegyzettömb.
Ha már valaki megválaszolta a kérdést, akkor bocsika! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#756) slecht


slecht
aktív tag

Srácok, ha formázom a külső vinyót ext 3-ra, attól még meg tudom nézni róla a 8-10 gigás mkv-kat?

(#757) PistiSan válasza slecht (#756) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Ha 1kb-osra formáztad a szektorokat akkor 16GB-os fájlokat kezel alapból, de ha jól emlékszem alapból 4kb-os blokokkal formáz, amivel 1 fáj 2TB lehet max.
Szóval nem hiszem, hogy fájlméret korlátba ütköznél.
ext2 wiki

(#758) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Valakinek feltűnt az, hogy a Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.1_xLiveCZ6.5 verzió a Dolby TrueHD 7.1 hangsávot nem bírja kezelni?
Ezt próbálta már valaki?

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#759) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Korrigálok: Egyik BC. sem tudja a DolbyT-HD 7.1 sávot. A DTS HD MA. sávot igen, de ezt nem! Az AV erősítőm PCM sávban 5.1 áll-DD-ben adja le, szóval ez eddig fel sem tűnt. Az ember esze megáll, szétrobbanok!
Remélem, ha a kínaiak egyáltalán kiadják az új FW-t tavasszal, ilyen hibák nem lesznek benne! A gyári Egreat_R6S_2.5.6.0_100M_20120522 és a xEgreat-III-R6S-2.5.6.0-by-CSv2.0-DMD-XLCZv4.5 viszi, a install_EG_R6s_EN_2.6.8.0.zip "gyári újabb" -on is megy, de azon meg ugye a 25GB iso 3D filmek nem működnek.
Nekem a gyár tavaszra, a kínai tavasz ünnep utánra ígérte az újabb FW-t.

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#760) Bundyta válasza gabika1969 (#759) üzenetére


Bundyta
tag

Korrigálok: Egyik BC. sem tudja a DolbyT-HD 7.1 sávot.
Az ember esze megáll, szétrobbanok!

Komolyan mondom, valahol irigylem ez ilyen embereket, tényleg. Ennek aztán mindegy lehet, ki van kormányon, mennyi az euróárfolyam, mi történik körülötte a világban. Minden reggel meglepődik, hogy ma is felkelt a nap, csak arra kell koncentrálnia, hogy el ne felejtsen levegőt venni, és nehogy megegye a szappant vagy a villanykörtét. Talán olykor megdobálja apró kavicsokkal a fölötte elhaladó repülőgépet.

:-D

Idéztem, nem én találtam ki, de ide nagyon passzol és bocs, nem a kolléga boszigatása vezérelt, csak a humor!

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#761) dunkel válasza gabika1969 (#759) üzenetére


dunkel
őstag

Az alábbi 2 fw nálam mindent visz: 3d iso, hd hangok meg amit akarsz, mindezt hálózaton. NFS-en bírja HD hanggal is, Sambán csak HD hang nélkül.
A BC-kkel nálam minden verzióban volt valami ami nem ment, nekem nem éri meg vele szenvedni.
xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8
xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5

Ez utóbbi nem tudom miben más, semmi új feature, minden ugyanúgy viselkedik.

(#762) gulyasa válasza dunkel (#761) üzenetére


gulyasa
őstag

Csak azt felejtetted el hozzátenni, hogy e két verziónál (2.6.8.0 és 3.0.1.0) pont a lejátszó egyik lényeges funkciója, a 3D nem működik (a 2.6.8.0-nál film függő, de a 3.0.1.0 teljesen "3D-mentes", csak a gagyi HalfSBS és HalfTAB megy és a 3D szimuláció, ami még gagyibb megoldás).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#763) gabika1969 válasza gulyasa (#762) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Teljesen igazad van gulyasa!
Annyit vettem még észre, hogy 25GB-os verzióknál, kicsomagolás után működik a 3D funkció és a mellé tett srt felirattal sem akad. Viszi a TrueHD hangsávot is.
De hát az sem megoldás, hogy több órát elba...va csomagolgassuk.

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#764) dunkel válasza gulyasa (#762) üzenetére


dunkel
őstag

3d filmet valóban 3at néztem összesen, az Avengerst real3d-ben, vitte 2.6. A Pi életét HSBS-ben 3.0-val meg van egy dolby demo lemezem amit szintén vitt a 3.0.
Elképzelhető, hogy vannak filmek amiket nem visz, én nem futottam még bele.

(#765) PistiSan


PistiSan
addikt

Még egy kis fordítási hiányosság.
[link]
A menü gombot megnyomva, ez jelenik meg.

Olvastátok?
Jön a BastCastle 1,04 hamarosan, befejeződött a Béta teszt, várom már a véglegest.

[ Szerkesztve ]

(#766) Bundyta válasza PistiSan (#765) üzenetére


Bundyta
tag

Feltettem a legutóbbi BC-t. Nos van benne tecső kliens négy hibával:

- mindenképpen a távirányítóval tudom csak elérni, hogy a keresés funkciót elérjem
- nem használhatom "rendesen" a külső billentyűzetemet - magyarul nem tudok gépelni, csak kurzornyilak + enter kombó van.
- nem lehet beletekerni a videóba
- nem lehet visszamenni a keresőbe, legalábbis nekem nem sikerült.

Mondjuk az sem lenne hátrány, mint a CS-s verzióban, h lehet kérni, csak a HD-s anyagokat keresse ki.

Egyébként pedig a video lejátszásnál - most nem youtube - még mindig nincs megoldva egy indikátorral, mint a CS-s verzióban, hogy lehessen tekerni, csak a bal felső sarokban lesz egy jobbra/balra nyíl, de nem írja, mennyivel ment előre / hátra. Ez felhasználói szempontból nem jó.

Majdnem elfelejtettem: a külső vinyómhoz vettem Y-os USB kábelt. Ennek ellenére "kattog", vagyis mintha nem tudna felvenni elég áramot mindkét(!) USB csatlakozón keresztül a játékosból. A hiba nem ez.

A hiba az, hogy ha nem pontosan illeszkednek a csatik a játékosba - nem mozdulhatnak el -, akkor csak kattogás van. Nálatok is előfordult ez a helyzet?

És hol lehet a BC-s főmenüben beállítani, h automatikusan keressen USB-s eszközt? Mert nem találtam meg.

Ja, van fordítási hiányosság a felirat kezelésnél. Például:

- cross shadow - átlátszó
- background subtitle - felirat háttérrel

Ezek kellenének bele - van még több is, de az nem fontos.

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#767) gabika1969 válasza Bundyta (#766) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Bundyta tedd már meg légy szíves, hogy a Nikck-nek megírod vagy jelzed, a BC ezen verziói továbbra sem támogatják a FLAC, HDFLAC típusú, magasabb (48Khz-nél nagyobb) frekvenciájú zene fájlokat. Bármilyen 96 vagy 192 Khz anyagot próbálok lejátszani, csak 48 Khz-ben továbbítja az erősítőnek, az erősítő információja szerint attól függetlenül, hogy az infó gomb alapján megjelenő felületen milyen frekvencia méret jelenik meg. A FLAC esetében a cue "kulccsal" beolvasott fájloknál a lejátszási ablakban nem lehet a zeneszámok között lépkedni, ahogy a következő track-ot választod újrakezdi az elsőt és csak magától megy végig a lemezen...
Nálam az az mp3-ak esetében nem jön elő probléma, bár ezekből Nekem nem sok van.

A lejátszó ugye természetesen támogatja a HD AUDIO-t. A gyári 2560 és 2680 verziókkal hiba nélkül mennek az ilyen típusú zene fájlok.
Ezt már korábban jeleztem, de most kérném tedd meg. Nekem a vesszőparipám, de lehet másnak is fontos lenne. A többi rengeteg többlet funkció miatt szívesen használnám én a BC-ket, de ezen "apró" hiányosság miatt a custom 2560-át tettem vissza.

Köszönöm szépen előre is, hátha a soron következő fw-ből ez a hiba kikerül!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#768) gulyasa válasza Bundyta (#766) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez nekem úgy tűnik, hibás a csatlakozód. Próbáld egy másik kábellel.

Más...
A fordítási hiányosságokról:
Mint említettem, fordítani csak egy összesített adatbázisban (excel táblázat) összegyűjtött string-eket lehet. Onnan klerülnek be programozás után Nick által a firmware-be és az egyéb benne foglalt alkalmazásokba, scriptekbe.
Tehát fordítani csak azt lehet, ami abban a táblázatban megvan.

Pl. PistiSan által linkelt képernyőfotón lévő menüben a "GOTO" benne van (lefordítottam "Ugrás"-ra), viszont a "red-cyan"-os sorok nincsenek az elérhető string-ek között.

A feliratozás "hátterező" rész címkéit akkor azért nem fordítottam le, mert "kísérleti" fázisban vannak/voltak, de most lefordítottam.

Amikor orosz feliratú ablak jött elő (ha jól emlékszem NFS-nél), az ott nem fordítási, hanem programozási hiba.

Aztán van pár olyan címke, amely nemrég (3 napja) került bele a fw-be és az adatbázisba is akkor kerültek bele - azokat is lefordítottam.

Egyelőre ennyi. Még egy-két napig várok az elküldésével. Ha még vannak hibák, küldjetek róla képet (meg leírást, hogy hol van).

Apropó, most jutott eszembe...
Valaki (nem emlékszem, ki volt és mikor) mutatott egy képet, ahol az egyik felugró párbeszédablakban nem látszik semmi a szövegből.
Újra megmutathatná, mert nem találom, mi volt az...

Szerk.: Ha el is küldöm a javított adatbázist, valószínűleg most is először csak egy legközelebbi béta (NightlyBuilds) verzióba fog belekerülni.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#769) Bundyta válasza gulyasa (#768) üzenetére


Bundyta
tag

Biztos, h nem. A WD 2.5" - 320 GB - hez adott gyárival is így van, PC-n nem. Az Y-os kábellel is eljátssza a nem tudok áramot felvenni című játékot. Most úgy sikerült megoldanom, h a kikapcsolt játékosra kötöm a vinyót, majd ez után kapcsolom be a játékost.

Köszönöm szépen a fordítást.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#770) Bundyta válasza gabika1969 (#767) üzenetére


Bundyta
tag

Lefordítottam neki "ékes magyarsággal", de gondolom azért megérti - legközelebb frízör vödrökkel telepakolom és akkor be is csukja az ajtót. :-D

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#771) PistiSan válasza gulyasa (#768) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Először is köszi a fordítást, ha találok még valamit jelezni fogom. Szerintem ne várj a fordítás elküldésével, elvileg már készül a stabil verzió, jó lenne ha már benne lennének az új fordítások.

(#772) gabika1969 válasza Bundyta (#770) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nagyon köszönjük!! :R
piszkosul örülnék, ha megoldódna!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#773) gulyasa válasza PistiSan (#771) üzenetére


gulyasa
őstag

Már kint van az aktuális stabil verzió - négy napja került fel az 1.03, ami már nem NB.
Szerintem mire 1.04 lesz, addig még kijön egy-két NB 1.04 revision, szokás szerint...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#774) Bundyta válasza gabika1969 (#772) üzenetére


Bundyta
tag

Megjött Nick koma válasza:

Nick A. Gaun
@estakon
@la_banditos Currently I trying to develop a flash based audio player to replace standard one.

Remélem beleteszi...

Nincs mit, egyszerűbb összefoglalni a kívánságokat, mint bedobálni egyenként és előbb-utóbb senki sem fogja tudni, hogy xy kérés volt-e már, vagy sem.

Örülnék valami normális böngészőnek, ami nem akad ki, ha tecsőznék. Ugyanis nem jöttem még rá, h a tecsős listámat hogy az ördögbe állítsam be, h azt játssza a játékos.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#775) gabika1969 válasza Bundyta (#774) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Hát nagyon kösz, hálás vagyok!
Persze tudom, hogy nehéz egy pillanat alatt kicserélni a szoftverben mindezt, de legalább már tud a problémáról, ami eddig lehet, fel sem tűnt senkinek.
Én bízom benne, még ha a nem is a következőbe, hanem a azt követő verzióba kerül akkor is hamarabb megoldódik, mint a a kínaiak kiadnának egy újabb FW-t.

Üdv és még egyszer köszönöm!

Üdv Mindenkinek!

(#776) gellei


gellei
aktív tag

Szerintetek ha 3TB-os merevlemezt vennék a gépembe, ami sata3-as, a lapom csak a 2-est támogatja, és partícionálnám GPT-re, akkor hálózaton keresztül látná a médialejátszó a vinyót, semmi gond a GPT-vel?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#777) gulyasa válasza gellei (#776) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha minimum Windows 7-est használsz (64bites ajánlott), én a helyedben nem bajlódnék GPT-vel, hiszen a Win7 és az R6S is kezeli (a SATA csatlakozós változat) az ilyen nagy kapacitású (4k-s szektormérettel rendelkező) HDD-ket.
Természetesen ha még WinXP-vel kínlódsz, akkor szükséges lesz a GPT használata.
De fontos, ez nem függ össze közvetlenül azzal, hogy az R6S - vagy bármilyen más hálózati médialejátszó - mit lát a hálózaton keresztül. Leegyszerűsítve: ezek azt "látják", amit a Windows "lát" és meg is van osztva.

Az hogy SATA3-as HDD-t csak SATA2-est tudó alaplaphoz csatlakoztatod, csak a SATA3-as sebességének kihasználatlansága lesz az egyetlen hátrány.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#778) gellei válasza gulyasa (#777) üzenetére


gellei
aktív tag

A GPT-t azért szeretném használni, mert a 3TB-os vinyóból csak 2 TB-ot lát a win7 is, csak GPT esetén látja mind a három TB-ot. Legalábbis ezt olvastam.
De ha amit a gép lát, látja a médialejátszóm is, akkor nincs gond, sebesség meg bőven elég a sata2.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#779) gulyasa válasza gellei (#778) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez így nem egészen pontos - és most már offtopic-ba rakom a hozzászólásomat.
Szét kell bontani, hogy a HDD milyen fizikai szektormérettel rendelkezik és hogy mekkora logikai szektorméretet jelent magáról:

1. fizikai: 512 byte, logikai: 512 byte -> ezt még minden Windows verzió ismeri (a korlát: max. 2TB)

2. fizikai: 4 kB (kilobyte), logikai 512 byte (vagyis 512 byte-os emuláció) -> ezt már csak egy bizonyos frissítésű (nem emlékszem az azonosítóra) Windows 7 tudja, de lényeg, hogy a Win7 SP1-ben benne van. (természetesen a Win8 is ismeri - egy bizonyos frissítéssel)

3. fizikai: 4 kB, logikai: 4 kB -> még kutatják

A lényeg, hogy egyrészt egy rendszeresen frissített Win7-re van szükség (ajánlott az SP1).
Viszont van még egy fontos dolog: az alaplapi BIOS Setup-ban a SATA vezérlőt IDE/SATA módból át kell kapcsolni AHCI-re - ez viszont alaplap függő, de ezt pl. a 4-5 éves SATA2-es alaplapom tudja - habár én is csak azóta használom így, mióta beruháztam egy SSD-re, mert azon kívül csak két 200GB-os HDD van a gépemben.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#780) Oldman2 válasza gulyasa (#773) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocsika, de ezt pontosan hol találom?

Ha netán itt, akkor nem nagyon tudok elmenni a különböző verziókon...

A gépemen most egy nem gyári 2.5.6.0 van. A "Version info" ennyi (gőzöm sincs ez pontosan melyik fw):

(#781) gulyasa válasza Oldman2 (#780) üzenetére


gulyasa
őstag

Bast Castle végleges változatok letöltő lista: Downloads (itt az "install_1186_n5.7z" - Bast Castle v1.03 [Compression LZMA2] for 1186 chip only. Letöltés után 7zip-el tudod kicsomagolni).

CS+xLiveCZ okosított változat: letöltés (itt most az aktuális verzió: Bast_Castle_v1.03_CSv1.3.3_xLiveCZ6.6.rar

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#782) Oldman2 válasza gulyasa (#781) üzenetére


Oldman2
veterán

köszi

(#783) Iceman17881


Iceman17881
csendes tag

Az Asus O!play mini plus alkalmas a nagy bitrátájú filmek (értem ezalatt 35-40mbps) lejátszására? És ha igen élvezhető is vagy akadozik?
Elsősorban filmnézésre használnám azon belül pedig jó pár FullHD-shez ezért érdekelne. Még gondolkozom e között illetve a HDP-R1es között.

(#784) gulyasa válasza Iceman17881 (#783) üzenetére


gulyasa
őstag

Megnézted már, mi ennek a topiknak a címe?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#785) Iceman17881


Iceman17881
csendes tag

Igen, elnézést.

(#786) dunkel


dunkel
őstag

Bast_Castle_v1.03_CSv1.3.3_xLiveCZ6.6

Sajnos ismét csalódás:
-nem megy az NFS
-nem megy ki HD hang
-BD lemezt nem ismeri fel ha könyvtárszerkezetben van és nem ISO-ban
-nincs BD menü

Tovább nem is néztem, épp elég volt. Ennyit a BC stable verzióról. :(

(#787) gellei


gellei
aktív tag

Egyáltalán képes a lejátszó BD50 menü megjelenítésére?
Csak firmware kérdése, vagy a hardver nem képes rá?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#788) Oldman2 válasza gulyasa (#768) üzenetére


Oldman2
veterán

No, feltettem a Bast Castle 1.03-ast, úgy tűnik apróbb hiányosságai ellenére marad...

A Beállítások között látható nagyszámú angol szöveg ellenére komolyabb fordítási hibák nincsenek, egyet találtam, a külső USB eszköz eltávolításakor (angol nyelven "Stop Storage") magyarul "Tároló megállítás" van jelenleg.

Ide javasolnám inkább az "Eszköz eltávolítása" szöveget.

Ami számomra "hiányzik", az ennyi:

- az OK gombra nincs PLAY/PAUSE funkcionalitás,
- a lejátszás közbeni gyors ugrás megvalósítása fura, a LEFT/RIGHT nyilakkal +-30 sec jelenleg a lépkedés, az UP/DOWN-on nincs semmi. Ide jó lenne a Beállításokban módosíthatóan mondjuk +-5-10min.
Az eddig fenntvolt fw-ben ez jobban volt megvalósítva, most ha nem nyomok "Info"-t előtte, akkor nem jelenik meg semmi info, csak ugrik a lejátszás.

A honosítást köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#789) dunkel válasza gellei (#787) üzenetére


dunkel
őstag

fw. Az alábbiak nálam eddig vitték mindet. Lehet más is viszi, nálam ezek váltak be (eddig).

xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8
xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5

(#790) gulyasa válasza Oldman2 (#788) üzenetére


gulyasa
őstag

A Beállítások között látható nagyszámú angol szöveg ellenére komolyabb fordítási hibák nincsenek, egyet találtam, a külső USB eszköz eltávolításakor (angol nyelven "Stop Storage") magyarul "Tároló megállítás" van jelenleg.

Ide javasolnám inkább az "Eszköz eltávolítása" szöveget.

Több kérdéses esetet is találtam annak idején, amikor fordítottam - konkrétan ez volt az egyik.
Megmutatom, mi (volt) ezzel a problémám:

Mint láthatod, az angolban az "eltávolítás" egy másik string. Mondjuk elismerem, ebben az esetben a "megállítás" helyett" jobban hangzott volna a "leállítás"...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#791) Bundyta válasza dunkel (#786) üzenetére


Bundyta
tag

Ne aggódj, a *.vob-os, vagyis a DVD struktúrát sem ismeri fel. Azt hiszem akkor sem, ha VIDEO_TS könyvtárban van.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#792) Bundyta válasza Iceman17881 (#785) üzenetére


Bundyta
tag

Igen, elnézést.

Mit csináljunk az elnézéssel?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#793) TomSawyer79 válasza dunkel (#786) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Szia!
Ugyanazt a firmware-t használva nálam nem ilyen vészes a helyzet.

- Az NFS-ről nem tudok nyilatkozni.
- A DTS-HD MA-t lejátsza. (Beállítás: HDMI output: HDMI Auto / Surround sound: HD Audio) Dolby True HD-t nem próbáltam.
- A BD könyvtárszerkezetet nem a play gomb, hanem az OK megnyomásával kezdi el játszani.
- Az egyszerűsített BD menüt megjeleníti. (Pl.: Cloud.Atlas.2012.1080p.CEE.Bluray.AVC.DTS-HD.MA.5.1.-CSB

[ Szerkesztve ]

(#794) TomSawyer79 válasza TomSawyer79 (#793) üzenetére


TomSawyer79
csendes tag

Akarom mondani BD könyvtárszerkezet lejátszás: OK helyett play gomb. (Az előzőt már nem tudtam módosítani.)

(#795) PistiSan válasza Bundyta (#791) üzenetére


PistiSan
addikt

Mire gondolsz pontosan? A múlt héten másoltam fel 10 dvd-t, simán mappástól külő vinyóra, beállok a fájlkezelőben a dvd mappára, nyomok egy paly gomboy, és már játsza is a dvdt menüstől, navigációval együtt. :O

(#796) Oldman2 válasza gulyasa (#790) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem kétlem, hogy Te nem hibáztál...

Viszont ez a sztring ott jelenik meg, ahol az umount funkciót lehet egy megadott USB eszközre kiválasztani (Windows kifejezéssel élve, a "tároló biztonságos eltávolítását").

(#797) PistiSan


PistiSan
addikt

A pár napja megjelent stable BastCastle barátunk az imént furcsa dolgot produkált. Ma délután néztem egy filmet, majd kikapcsoltam. Este bekpacsolom, valami fura felbontáson indult, beállítom fullhd ra, erre megint nem az a felbontás jelent meg, ráadásul fekete fehérben. Ki-Be kapcsolás nem oldotta meg a problémát, újra flashelés lett a vége, most már semmilyen problémát nem tapasztalok.

(#798) gulyasa válasza Oldman2 (#796) üzenetére


gulyasa
őstag

Tudom, hogy (elvileg) nem hibáztam, de ha "szőrszálhasogatni" szeretnék, ez a művelet már annyira egyértelmű mindenki számára, hogy elfelejtik, hogy az "unmount" nem egyenlő a "remove"-val...
És azt se felejtsük el, hogy a készülék alapjaiban egy Linux-os rendszer, nem minden úgy van, mint ahogy a Windows-os logika diktálná...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#799) Bundyta válasza PistiSan (#795) üzenetére


Bundyta
tag

Ma este megnézem, leszámoltatok egy DVD-t a gépemen, menüvel együtt.

A CS-s féle - 2.5.6.0 - fw-ben azt hiszem nem problémázott, ha VIDEO_TS könyvtár helyett bármilyen nevű könyvtárban voltak a .vob-ok, megkérdezte, h belemenjen-e böngészni, vagy lejátszhatja-e. Most ilyet nem tesz, csak belemegy és nekem kell kézzel indítani a VIDEO_TS.VOB-ot, h a menüből indíthassam a filmeket.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#800) Bundyta


Bundyta
tag

800(!)

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.