Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Indiant válasza dunkel (#1898) üzenetére


Indiant
addikt

Mire jó a HD hang? Mitől jobb? (ha jól tudom az +2 hangszóró)

(#1902) FefeeX válasza dunkel (#1900) üzenetére


FefeeX
veterán

És NFS megosztáson keresztül tolod? Csak mert nekem azzal eddig még nem volt problémám... Ellenben ha lesz, tuti Dune vagy Popcorn lesz helyette, mivel a szívást már meguntam :)

Indiant: a HD hang veszteségmentes, míg a nem HD veszteséges. Lásd mp3 vs wav/ape/flac/alac
A csatornák számának ehhez semmi köze, a core DTS is tud 6, sőt talán még 7 sávot is.
A DD hangsáv (magyar favorit, pfujj, ráadásul abból is az alsó vonal, max 480kbit) egy gyengébb mp3 minőségét hozza, csak 5.1-ben. Ehhez képest egy sima DTS 1,5 megabitjét is nagyon meg lehet érezni (szerintem ezt még a süketek is megérzik, akkora a különbség), ehhez képest rendszere válogatja, mennyiben jobb még a HD hang. Bár, hozzá kell tenni, hogy a TrueHD egy cseles konténer, gyakran ugyanolyan gagyi minőségű hangot tartalmaz, csak THD konténerben, mint a DD (szintén magyar specialitás) Mondjuk azt, hogy egy igazán minőségi filmnél adnak rá, persze többnyire csak eredeti szinkronnal, aki magyarítottat néz, annak kb mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1903) dunkel válasza Indiant (#1901) üzenetére


dunkel
őstag

Nem jól tudod [link]

(#1902) FefeeX
Mit vettél le az írásomból, min tolom?

[ Szerkesztve ]

(#1904) Zirowe válasza dunkel (#1900) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja igen, a hálózat elkerülte a figyelmem. :D
Lan vagy wifi?

Mert a wifijéből nem nézném ki, hogy bírja a bd50et, főleg, hogy csak egy antenna csató van használva.
Jó lenne, ha vki megpróbálná moddolni. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1905) FefeeX válasza dunkel (#1903) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor még nem írtad be az NFS-t, ezért nem vettem le semmit az írásodból ;)

1906: annyit lehet hozna wifin is, amennyit CIFS/samba alatt... :) szerintem a protokoll erőforrásigénye jóval fontosabb itt mint az elérhető elméleti maximum (TP 3600-as router 5ghz-en tesztekben tudja a 180+ megabítet, én eddig mondjuk MacBook Air-rel csak 120at tudtam elérni, de közelről stabilan hozza :) )

[ Szerkesztve ]

(#1906) dunkel válasza Zirowe (#1904) üzenetére


dunkel
őstag

Wifi persze - viccelődjünk még :))

(#1907) Indiant válasza dunkel (#1903) üzenetére


Indiant
addikt

Az 5.1 +2 = 7.1..ha jól számolok. (látom van 5.1HD 7.1HD és 7.2HD is)
..és jobb minőségű, de nem tudom mennyire gyakori.
Én elvétve találkoztam HD hangú filmekkel, de Te gondolom csak BD50-eseket nézel.
Azt én nem bírnám hellyel.

[ Szerkesztve ]

(#1908) FefeeX válasza Indiant (#1907) üzenetére


FefeeX
veterán

1080p-t is igyekszem HD hanggal tölteni, sokkal nem foglal több helyet, de sokszor megéri :)

(#1909) dunkel válasza Indiant (#1907) üzenetére


dunkel
őstag

A 7.1nek nem feltétele a HD hang, az már azelőtt is volt. A minőség ami a lényeg. A manapság megjelenő BD25 és BD50 filmek nagy részén már HD hangsáv is található.
Nem kell évekig tárolni a filmeket, ha megnéztem, seedeltem akkor törlöm. Ezt és a hálózati lejátszást is egy NAS tökéletesen megoldja - de nem szeretnék ebbe a vitába belekezdeni.

(#1905) FefeeX
Ahogy írod, a wifivel nem az átviteli sebesség a gond, hanem, hogy megeszi a procit egy ilyen kütyüben.

[ Szerkesztve ]

(#1910) Indiant válasza dunkel (#1909) üzenetére


Indiant
addikt

Nem kukacoskodás miatt kérdeztem, hanem, hogy tanuljak.
Én tavaly vettem nagy tv-t és akkor derült ki, hogy már nem csak .avi van... ;]
Szóval 5.1-es DTS-es erősítővel hallgatom a filmeket és mivel ez már mozi kategória( a kép része)
érdekel a jobb technikák milyensége.
Ezért ruháztam be az R6S Pro-ra is, mert végre bele lehet tekerni a filmekbe vele. :C
Akkor mire érdemes cserélni az erősítőt? (lehetőleg minél olcsóbban)

(#1911) Zirowe válasza Indiant (#1910) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Van itt házimozi topic, de kb felesleges ott kérdezni.

Csak milliomos sznob audiofilek vannak, akiknek az lesz a válasza, hogy fél-millió alatt felejtsd is el a hangfal+erősítő kombinációt.

Én tavaly hoztam össze kb 120k-ból egy elég jó használt rendszert (persze előtte váltig állították, hogy ennyiért pocsék lesz), nagy wharfedale hangfalak és mély, pioneer erősítő, ami hd hang és 3d képes.

Avx fórumon vannak jó eladó cuccok, kis türelemmel kincseket lehet jó áron vinni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1912) XtremLor válasza Zirowe (#1911) üzenetére


XtremLor
őstag

200e szoktak mondani hasznaltan ennyibol lehet kb osszedobni egy nagyon jo szettet(ez mar nem belepo szint), ebbe kabel minden benne van. Nekem volt egy nagyon jo es olcso 5.1 szettem amire ramertem mar nyugodtan mondani hogy hazimozi, es ajanlom is barkinek ismerosok kozul, jbl178+h/k 132 ez alatt en is azt mondom hogy bogreszett, de ez szerintem igy is van!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1913) Zirowe válasza XtremLor (#1912) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, mert a wharfedale diamond 8.4+wh-20 bögreszett..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1914) Indiant válasza FefeeX (#1902) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi!
Edenyke: Neked is köszi.

kmarci25: A Prometheus_3D_2012_BD25_MVC_DTSHD_HUN-HDEvo film tényleg elindul a török fw-el és az elején kiírja, hogy a film 3D-s.
De én LG LM640S-el nem látom benne a 3D-t. Bár nem tudom, hogy kéne nézni. :F

(#1915) XtremLor válasza Zirowe (#1913) üzenetére


XtremLor
őstag

A jbl+H/k paros amit irtam kb 70e kihozhato, ettol lentebb mar csak piszok nagy mazlibol lehet valamit alkotni ami jo is, a diamond egy ligaval fentebb focizik...szerintem felre ertetted.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1916) Zirowe válasza XtremLor (#1915) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja bocs, a 132öt az árnak néztem. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1917) gulyasa válasza Indiant (#1910) üzenetére


gulyasa
őstag

Én még 2003 tájékán ruháztam be először nagyobb volumenben házimozi technikára - leginkább Yamaha-ba:

DVD: Yamaha DVD-S550 (ez azóta már meghalt)
Erősítő: Yamaha RX-V350
Hangfalszettek: (mind Yamaha minőségi fadobozos kivitelűek)
- Front pár: NS-G40MkII
- Center + 2 szatellit: NS-C55 + 2x NS-E55 (egy készletben árulták)
- Subwoofer: YST-SW015

Habár a DVD-lejátszó már rég (kb. 2 éve) meghalt, az erősítőt és a hangfal készletet továbbra is megelégedéssel használom.
Az erősítőben igaz nincs DTS HD (max DTS ES-t és EX-t tud), nem kezeli a HDMI-t és még távoli elképzelésként sem merült fel a tervezése idején a 3D támogatás, de optikain érkező RAW DTS HD-ből remekül kezeli a core-t és jól teszi a dolgát.
Ha egyszer valamikor meg is válnék az erősítőtől, a hangfalkészletet nem cserélném le soha.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1918) FefeeX válasza XtremLor (#1912) üzenetére


FefeeX
veterán

Én még anno újonnan vettem a JBL178+HK AVR132-t 150ért, leárazva, de kezdő szettnek szerintem kiváló. Csak ugye kis frontok, kis Sub, és az erősítőn kb semmit nem lehet beállítani (mondjuk akkoriban erre hozzáértés nélkül nem is volt igényem), se HDMI, optikai bemenet 2 koax 3 tehát összességében kevés. Azért a HDMI erősítő rengeteg kábelt váltott ki magasabb minőség mellett...

Ezt viszont nem akartam elkótyavetyélni 60-70ért, megy majd a dolgozószobába a PV70-es plazma mellé másodrendszernek :)

Az új szett Pio-922+Jamo S606 HCS3 (az erősítő egy kategóriával magasabb mint a hangfal, de a tesztek alapján a hangfalakból csodát hozott ki a többi erősítővel szemben). Én újonnan vettem 260-ért (épp erősen leárazva), de lehet hasonlót összevadászni 200 alatt is összesen. Azért a 20+ kilós álló frontok nemigen helyettesíthetőek szatelitekkel, már az egész más... (Ha eljutok odáig egyszer, akkor az erősítő marad, hangfalrendszer meg JBL ES80 vagy inkább ES100 :) )

Viszont ajánlom a jó kábeleket, a banándugókat, a frontok bikábelezését stb... Sokat tudnak dobni ezek a rendszeren...

(#1919) gukker1


gukker1
tag

Sziasztok!
Használ valaki 3 Tb vinyót az r6s pro-hoz?
Én egy 3 Tb-s WD-t szeretnék rákötni.Tudja kezelni?
Köszi előre is!

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#1920) Gaberking válasza gukker1 (#1919) üzenetére


Gaberking
senior tag

Szia!
mikor r6s pro-t használtam, 3 TB-os WD-ről is néztem filmeket :K

(#1921) gulyasa válasza gukker1 (#1919) üzenetére


gulyasa
őstag

Az előbbi válasz kis pontosításra szorul.
USB-n csak 2TB-ig képes kezelni a HDD-ket (tehát ha külső USB-s keretbe raknád a 3TB-os HDD-t, azt nem tudná kezelni).

3TB-os HDD-ről is lehet vele filmeket nézni.
Pontosabban 2TB fölötti HDD-ket csak SATA csatlakozón tudja kezelni (ilyen pl. csak a Pro-n van - vagy "Plus" vagy "Plus Pro" néven is ismeretes).

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1922) kmarci25 válasza gulyasa (#1921) üzenetére


kmarci25
veterán

Pontosabban 2TB fölötti HDD-ket csak SATA csatlakozón tudja kezelni (ilyen pl. csak a Pro-n van - vagy "Plus" vagy "Plus Pro" néven is ismeretes).

És mennyire hasznos ez a csati, ahogy az írásod is bizonyítja. :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1923) Gaberking válasza gulyasa (#1921) üzenetére


Gaberking
senior tag

USB -n használtam a 3TB-os WD -t és tökéletesen működött! Pontosan ilyenem van és hibátlanul működött vele!
Tehát USB -n is kezeli a 3 TB-os HDD-t! :)

(#1924) FefeeX válasza gulyasa (#1921) üzenetére


FefeeX
veterán

A simán meg van eSATA, a vinyóhoz meg egy eSATA keret 2ezer körül van (vagy egy átalakító kábel)

(#1925) Laca0 válasza FefeeX (#1924) üzenetére


Laca0
addikt

Van power is az esata csatlakozóban a sima R6S-ben? Tehát van 12V és 5V is? Mert akkor tényleg csak egy átalakító adapter kell és mehet rá a sima sata winyó.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1926) zoltan6 válasza Laca0 (#1925) üzenetére


zoltan6
őstag

ott van a képen is.

(#1927) kmarci25 válasza zoltan6 (#1926) üzenetére


kmarci25
veterán

A képen a pro/plus/plus pro fajta szerepel a kérdés pedig nem erre vonatkozott. (Van power is az esata csatlakozóban a sima R6S-ben?)

A választ sajnos nem tudom én sem. :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1928) zoltan6 válasza kmarci25 (#1927) üzenetére


zoltan6
őstag

tényleg :R esata,az jó kérdés.

(#1929) XtremLor válasza FefeeX (#1918) üzenetére


XtremLor
őstag

Nekem most mission szettem van egy arcam arv tarsasagaban, ES szeria fele kacsingatok en is fel eve(megfizetheto, es dogos hangzas, pont ami nekem kell), de most maradnak a jelenlegi dobozok telig biztos. :DDD

Rendeltem anyumnak egy sima r6s-t ahogy lement az ara, a futar ma hozza ha minden igaz, remelem nem lesz ezzel se gaz, ha nem keso addig neketek megnezem milyen port van rajta :U ! pozitivum az 1 ev gari.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1930) gulyasa válasza Laca0 (#1925) üzenetére


gulyasa
őstag

Erre a kérdésre megvan a válasz is a wikidot-os oldalon (Ismertető / Specifikációk), amit tavaly hoztam létre:
"eSATA port with power" kivitel
Nekem is az eSATA-s változat van (a legelső, WiFi-antenna nélküli verzió), de nem használom. Volt tervben, hogy esetleg veszek hozzá külső bluray-t, de aztán valahogy elmaradt. Megvagyok nélküle.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1931) csocsoszán válasza zoltan6 (#1928) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
A plus pro belseje nincs valakinek lefényképezve? Úgy, hogy az ic-ket le tudjam olvasni!
Hétvégén szétszedem ha van egy kis időm. Hátha kell valamilyen alkatrészt beszereznem hozzá. Köszi!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1932) gulyasa válasza csocsoszán (#1931) üzenetére


gulyasa
őstag

Csak az eSATA-s változat alaplapjáról találtam képet, de ugyanaz, mint a Pro változaté, csak csatlakozókban (SATA, WiFi antenna kivezetés) tér el ettől:

Szerk.: A teljes méretű kép linkje:
http://egreat-r6s.galfas.gr/wp-content/uploads/2013/03/egreat_R6S_board.jpg

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1933) Laca0 válasza gulyasa (#1930) üzenetére


Laca0
addikt

Ezzel kapcsolatban megosztok veletek egy tapasztalatomat: külső Samsung bluray író, USB 2.0-án simán megy vele!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1934) gukker1 válasza gulyasa (#1921) üzenetére


gukker1
tag

Köszönöm a válaszokat,akkor nekiállok az asztali gép szétkapásának!

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#1935) FefeeX válasza Laca0 (#1925) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, az USBről tudsz vételezni ha van USB-Táp átalakítód...

(#1936) Laca0 válasza FefeeX (#1935) üzenetére


Laca0
addikt

De az USB-t is ki akarom használni :)
Apa-anya toldattal meg ha leszívom az energiát az USB-ről, akkor már az USB-s winyóra kevesebb kakaó marad. Bár többnyire külső tápos winyóim vannak... meg hát tudok én külső tápot is kreálni egy winyónak... ;)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1937) XtremLor válasza XtremLor (#1929) üzenetére


XtremLor
őstag

Uj fajta tav van, nem tudom jobb e vagy sem, de uj design az szent :DDD
nem 12v hanem csak 5v az adapter, a haz is kicsit masabb, egyeb difi igy kivulrol nem latszik az uj es a regi kozott.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1938) FefeeX válasza XtremLor (#1929) üzenetére


FefeeX
veterán

Én is rendeltem egyet a dolgozószobába, mert most ha költözünk, akkor nem lesz majd rá, igyekszem előre tervezni :) Mondjuk átvenni egyelőre nem tudom, mert Budára nem nagyon megyek át...

Az ES-csere is csak 1-2 év múlva lesz esedékes a gyerek születés és a költözködés miatt :) Mondjuk ezzel is egész jól megleszek addig :)

(#1939) csocsoszán válasza gulyasa (#1932) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
Köszönöm a képet! De sajna a kis ic felirata nem olvasható. Szétbontottam és sajna rossz hírt kell közölnöm! Persze várható volt, nincs külön DA 1186 intéz mindent.
Szóval a tuning az egy táp csere egy jobbra, és ahogy elnézem a sztereó kijáratnál a két kicsatoló elkó cseréjével nálam ki fog merülni. Azért ez szépen hallható lesz. (alapból sincs rossz hangja)
A ventilátor nálam így néz ki

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1940) Zirowe válasza csocsoszán (#1939) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Milyen tápra cseréled?
Wifit nem akarod megpróbálni moddolni? :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1941) csocsoszán válasza Zirowe (#1940) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Salas tápot tartom a legjobbnak. (Méretezni kell!)
A három kis kondiból kettő szerintem jobb bal csatorna.
A wifit nem használom közel van minden 2-3m-en belül.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1942) XtremLor válasza Zirowe (#1940) üzenetére


XtremLor
őstag

Neked a wifi antenne levehetos vagy a fixet kaptad? a reginel amikor meg a masik oldalon volt a sata mellett nem ilyen olcsot dobtak ra :D . Ezt akarom lecserelni en is egy olyanra ami RP-SMA csatlakozos, a heten rendeltem meg hozza, antenne meg van itthon par szaz forintos tetelek nem dobja meg sokkal az arat.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1943) Zirowe válasza XtremLor (#1942) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Fix, de elvileg vhogy levezető, belül van két kis kipattintható "szárny", de még nem tudtam kivenni.
Meg ebayen árulnak hozzá antennát, szóval biztos cserélhető vhogy.

De tőlem akár ez is maradhatna, ha vhogy rá lehetne aplikálni a második csatlakozót.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1944) XtremLor válasza Zirowe (#1943) üzenetére


XtremLor
őstag

Konnyen kijon egy ilyen kell ha cserelni akarod:

U.FL Mini PCI to RP-SMA cable

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1945) Zirowe válasza XtremLor (#1944) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És akkor azt a két kis pöcköt kell benyomnom belül, hogy kijöjjön az antenna?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1946) XtremLor válasza Zirowe (#1945) üzenetére


XtremLor
őstag

Az a kis pocok megy a lapra, es a kabel belulre, a nagyobbik vege jon ki majd oldalt amire tudod rakni az uj antennat. Laptopokon van ilyen kicsi U.FL Mini PCI csatlakozo, nem regen adtam el egyet bontani arrol letudtam volna szedni, keso banat :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1947) komoramazsi


komoramazsi
tag

Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni, mert olyan problémám van hogy néha bármilyen formátumú filmet nézek, eltűnik a kép és a hang, majd 1-2 mp múlva visszajön és minden tökéletes ! Próbáltam már pár fw-t , de eddig mindegyikkel csinálta ! Tapasztalt már más is ilyet, esetleg tudnátok linkelni egy olyan Fw-t ami szinte tökéletes ?

Előre is köszönöm !

(#1948) FefeeX


FefeeX
veterán

Mintha egyre több probléma lenne, nem? Gondolom ez az olcsósított sokadik szériás cuccoknál fordul elő többségében, de javítsatok, ha tévednék...

(#1949) PistiSan válasza komoramazsi (#1947) üzenetére


PistiSan
addikt

Jól gondolom, hogy az alábbi sorrend áll fenn?
Lépkedsz a menüben, minden rendben!
Rányomsz egy filmre, elmegy a kép és hang 1-2mp-re, majd vissza jön, és minden tökéletes!
Jól figyeld meg a tv-t, mit ír ki közben, a fenti jelenség jó esetben meg van mindenkinél. Amit tapasztalsz, az a frame rate váltás. Nekem alapból a menüben fullhd 60I-s a kép, viszont ha filmet nézek, átvált 24P-re a lejátszó, ilyenkor jön a kis szünet, majd vissza jön a kép, és jelzi a tv- hogy most már 24p-n vagyunk!
Ha nálad is így van, az nem hiba! FJÚCSŐR! :K

(#1950) komoramazsi válasza PistiSan (#1949) üzenetére


komoramazsi
tag

Köszönöm a választ !

Az van hogy elindítok egy filmet, bizonyos idő után elmegy a kép-hang, majd vissza jön pár másodperc múlva, van film aminél egyszer csinálja, van amelyiknél többször is ! A tv-m nem ír ki olyankor semmilyen információt, egyszerűen folytatódik a film tovább ! A tv-m Lg lm660s !

Gondolom akkor erre nincs megoldás ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.