Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) gabika1969 válasza redbiro (#1600) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Amit láttam: sajnos hullámos vonal, de a hosszú ő, ú stb legalább nem hiányzik... csak egy feliratot néztem...majd holnap ráállok..

Üdv Mindenkinek!

(#1602) FefeeX válasza Zirowe (#1571) üzenetére


FefeeX
veterán

Mégsem erre a válasz :)

Tehát xEgreat-III-R6S-3.0.5.3-by-CSv2.4-DMD-xLiveCZ eddig:
- 24p a korábbi csíkozós médiák mindegyikével tökéletes, röccenésmentes, egyedül az 50 herzes villódzik kicsit jobban, mint kellene. Lehet, hogy a tévém kevésbé kultiválja az 50et.
- feliratok: a hosszú ő és ű betű nem jelenik meg a feliratokban a CEU beállításon, WEU-beállításon meg kalaposak, marad a WEU, nem túl megterhelő ez így szerintem.
- teljesen jól megy, nem felejt el semmit

Viszont eddig még nem volt időm túlságosan sokat tesztelni.
Magyar időjárás: HUxx0003 kell beírva legyen Budapesthez.
Háttér csere: pendrive-on kell legyen a Resource mappa a képekkel, ezután azok választhatóak lesznek

[ Szerkesztve ]

(#1603) Rick4 válasza Rick4 (#1598) üzenetére


Rick4
félisten

Felment ez a fw, csodás C16-s kaliberű zene szól a fw infó képe alatt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1604) Indiant válasza PistiSan (#1595) üzenetére


Indiant
addikt

Bocs, gabika1969 erre a postra írta, hogy neki bevált, így ezt tettem fel,
Mivel a Nick féle is csak zöld képet mutat, így nem érzem olyan nagy hibának részemről sem.
Hisz ezek szerint Ő "sem próbálta ki".... ;]
Másrészt szerintem "csak" a mi gépeinkkel nem megy, hisz aki moddolta, annak megy és máshol sem lehet olvasni reklamálást a zöldség miatt.
A "moddolt"-ból az 1.03+ a legfrissebb. (az 1.04 előtte jelent meg)

(#1591) Rick4: tehát, hogy ma is nyugodtan aludjunk:
A #1555-ben lévő hozzászólás két részből áll. A :F -n smiley választja el a két rész,
ami itt Rajtad kívül mindenkinek világos.

(#1605) FefeeX válasza gabika1969 (#1599) üzenetére


FefeeX
veterán

Időjárás a premium apps között van, hátteret meg nem lehet váltani a BC-ben.

Viszont kíváncsi vagyok, hogy azon mi hogy megy. Azt tudom, hogy BC-ben NFS még nem volt működőképes, ami nekem nagy érvágás, ha cserébe kapunk ott HD hangot tényleg, meg minden más rendben, akkor lehet, hogy meggondolom.

[ Szerkesztve ]

(#1606) gabika1969 válasza Indiant (#1604) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Yes!! Az 1.04 mindkettő kilőve, az 1.03 működik és nagyon jól, legalábbis nálam, mint fent leírtam. Próbálja ki mindenki...Megnézem az időjárás hely változtatást
Hátteret meg valahogyan csak kellene tudni, mivel egy Bg nevű mappa tartalmaz több háttérképet is...

És még egyszer nagyon köszönöm!!!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#1607) PistiSan


PistiSan
addikt

Összefoglalnám röviden, mit tapasztaltam.
[BastCastle_V1.03_G60_Mos+.rar]

Aki torrentezni akar, nem jó fw-fel próbákozik.

Az új menü bal oldalt, nagyon tetszik, csomó felesleges, számomra hasztalan menüpont nincs benne.
Youtube kliens működik megfelelően, csomó prémium alkalmazás törölve lett!
A lejtászó web felületén törént valami... szép :P
Időjárást beállítása: Prémium alkalmazások/Online Media/Accu weather.com/Hely/Beállítások/Hely kiválasztás/ én itt bepötyögtem az usb-n rákötött billentyűzettel a városom nevét, majd keresés.

Hangerő állító csík zöld színű lett, baromi jó! Nagyon tetszik így!
Az ominózus szökés videó részlet, ami csak a bastcastle fw-ken nem akad, az itt is megy tökéletesen.
Ő betű még mindig hullámos! Viszont van beállítható felirat háttér.
24p -t már megemlíteni sem kell szerinte, mert már jó ideje működik mindegyikben, természetesen itt is.
Amikkel teszteltem gyorsan, 23,82fps, 23,98fps, 23,99fps, 24fps, 25fps, 29,97fps, 50fps

Egyerlőre ennyit teszteltem le, nagyon szimpatikus, nagyon tetszik! Ajánlom!

(#1608) PistiSan


PistiSan
addikt

Háttérkép beállítás!
A főmenüben, nyomjatok egy INFO gombot, az usb legyen bedugba! A Zoom gomb nyomkodásával válthattok a képek között. :C :Y
Kiléptek, és voálá!

(#1609) Rick4 válasza Indiant (#1604) üzenetére


Rick4
félisten

Az lehet hogy két részből áll, az lehet, hogy mindeninek világos, de ettől ez még nem lett magyarázat.. Mi és mit tehet tönkre? Mert a tárgyból csak egy van a mondatokban, szmájlival, meg elválasztani el lehet, attól ég a másik fele nem lesz önállóan értelmes, csak az előző tárgyára visszautalva.

Szóval elárulnád, hogy mi mit tesz tönkre? :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1610) Oldman2 válasza PistiSan (#1607) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha beállítom a városomat, az a főképernyőn is meg kellene hogy jelenjen?

Jelenleg bal oldalt felül fixen egy cirillbetűs városnév(?) jelenik meg, miközben be van állítva a saját városom.

(#1611) PistiSan válasza Oldman2 (#1610) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem ezt úgy hívják, hogy bug.
Nálam is ugyan ez a helyzet! :O
Ez legyen a legnagyobb gondja az fw-nek. :K
Közben a web felületen ránéztem, alapból a moServices jön be, ahogy látom lehet elkiabáltam hogy nincs benne torrent kliens, mert ahogy látom nagyon sok mindent fel lehet rajni vele.

[ Szerkesztve ]

(#1612) kmarci25 válasza PistiSan (#1607) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi a gyorsjelentést. :R
3D-vel mit kezd? OU, SBS, Real? Valakinek van tapasztalata?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1613) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Sajnos van egy rossz hírem: reggelre a bekapcsolást követően elfelejtett minden beállítást és a nyelvválasztó elő menüvel kezdte az indulást, pedig csak sima standby-ba tettem az este.

Nektek mit csinál?

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#1614) Indiant válasza gabika1969 (#1613) üzenetére


Indiant
addikt

Esetleg nézd meg a BastCastle_V1.03_mod+.7z -t, nekem nem felejtette mára a magyar nyelvet.
(amended BC_1.04, except Nand = original recording, Mos and others do not, Home Guide Apps menu RW / usr / local / etc / scripts /)
Bár kicsit puritánabb mint a másik. De az időjárás widgetje nekem sokkal jobban tetszik. :C
Sajnos a web-es konfig oldala orosz. :F

Megint lyukas az agyam:
A CS fw-ben volt olyan ,hogy a beállításokat el lehetett menteni és vissza is lehetett tölteni, ebben nem találom. Pedig ha elfelejt, akkor hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1615) pomk válasza Indiant (#1614) üzenetére


pomk
őstag

Bakker, annyi mindent írtatok itt, hogy már nem is tudom követni.
Most akkor azt rakjam fel, ami Indiant hozzászólásában van, vagy azt, ami gabika1969-ban van? :)

(#1616) csocsoszán válasza Indiant (#1614) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Én sem találom!
A kék és a piros gomb megnyomására lefagy!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1627) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, legyen szíves mellőzni a személyeskedést a továbbiakban!

Köszönöm.

(#1628) slecht válasza Indiant (#1614) üzenetére


slecht
aktív tag

Gyorsnak gyors, visz mindent amit én szoktam nézni, de sajnos nincs benne transmission! Mivel én a lejátszóval torrentezek, így nálam sajnos megy a levesbe. Pedig szívesen használnám!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#1629) kmarci25 válasza slecht (#1628) üzenetére


kmarci25
veterán

Elkallódott a többi között a kérdésem: 3D-vel mit csinál? (Tudom, próbáljam ki... De lusta vagyok, és még nem most fogok hazaérni, plusz ma nem is lesz rá időm...) Ami nekem fontos:
- 24p
- 3D
- magyar kódolású feliratok (kiver a víz a kalapos û-től, meg a hullámos õ-től :(( )

Nem kell se android, se tm, se semmi más. Szóval ezekkel hogy áll ez BastCastle_V1.03_mod+.7z?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1630) Laca0 válasza slecht (#1628) üzenetére


Laca0
addikt

Próbáljátok ki az én verziómat! Az is 1.03 BC és hónapok óta megy, nagy megelégedésünkre! :K
"install_1186_n5" néven volt elérhető.
Megy benne a torrent is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1631) Indiant válasza slecht (#1628) üzenetére


Indiant
addikt

Nicht slecht! ;]

A BastCastle_V1.03_G60_Mos+ -ban sincs alapból, de a web menüjéből telepíthető a torrent.
Ennél viszont nekem van a Hálózat menüben: Torrent kliens: Ki-Be.
(mivel még kb. egy hetes a gépem, így nem tudom a torrent használatát)

(#1630) Laca0: esetleg egy link?! :B

Még egy kérdés az időjárás-ról. Az én városom nem a HUXX0002 formában van a honlapján,
hanem HUVE0002-ben. Ezt viszont a CS nem értelmezi.
Lehet ellene tenni? (a költözésen kívül?)

[ Szerkesztve ]

(#1632) Indiant válasza slecht (#1628) üzenetére


Indiant
addikt

Ezt találtam benne: http://192.168.1.10/cgi-bin/other/rutorrent/
Persze ez a saját IP-ddel.

(#1633) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Na! Most töröltek egy pár hasznos hozzászólást is...mindegy...

Végigteszteltem a moServices oldalon található FW-ket:

A BastCastle_V1.03_mod+ és a BastCastle_V1.03_G60_Mos+ tartalmaz új audio lejátszót, amikkel mennek a HD hangok is (akit persze érdekel). Az előző hagyományos BC felület a másik meg az új, már tegnap ismertetett. Az utóbbi nekem ma kétszer elfelejtette a beállításokat. Most levettem a CEC funkciót és reggel leellenőrzöm, mit mutat.
Az oldalon található többi FW-kben a korábbi audio lejátszó rész található. Valamint az 1.04-esek mindegyike zöld képernyővel "köszönt" és Hello feliratnál megáll.

Köszönet az oldalért Indiant-nak!

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#1634) pomk válasza PistiSan (#1607) üzenetére


pomk
őstag

Ez idáig a legjobb, legszebb és legletisztultabb fw, amivel találkoztam.
Ajánlom mindenkinek!!

Szerk.:
Saját háttérképet be tudok valahogy állítani?
Be másoltam Resource mappába, de Info -> Zoom-al lapozáskor nem jeleníti meg a listában.

[ Szerkesztve ]

(#1635) Indiant válasza pomk (#1634) üzenetére


Indiant
addikt

(#1636) csocsoszán válasza Indiant (#1635) üzenetére


csocsoszán
őstag

Bocsi! De nekem se megy! Hiába még a képet is levettem 1280-ra. Sőt egyet kitöröltem és arra neveztem át. Sőt még png is volt. Csak az ő általuk berakott képeket tudom előhozni! :F

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1637) Indiant válasza csocsoszán (#1636) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem nem ez van fent, de a szerző is ezt írja:
"The screen on the INFO button "zoom" wallpaper change the main menu (10 pcs.) With Preview.
Those who wish to set their wallpaper, replace BG0-BG9.png in the folder / usr/local/etc/scripts/home_menu/skin4/image - 1280x720 minimum 72.1DPI format. Png] in the archive BG backgrounds abstraction.
"

(#1638) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Akkor én is megosztom a verziómat. Mivel nem találtam már a neten, ezért feltöltöttem Box-ba.
[link]
Ez egy -szerintem nem végleges- 1.03-as BC verzió, ami hónapok óta működik nálam.
-van BD ISO 3D lejátszás (DB menü kikapcsolásával)
-van 24p-s lejátszás
-van HD hang
-van torrent
-állítható az időjárás menüből (ma beállítottam a prémium alkalmazásokban a kis városunkat és meg is jelent a főmenüben.)
-felirat is megy, bár nem gyakran használom, nem emlékszem, hogy az ékezetekkel hogy áll
-működik a CEC
-nem felejti el sohasem a beállításokat (most 1 hétig ki is volt húzva a konnektorból)
-soha nem fagyott le
-van működő Youtube verzió
-működik vele az olcsó wireless egér+bill. kombóm is, úgyhogy egyszerű a keresés is
-háttérképet még meg sem próbáltam cserélni rajta, lehet, hogy megy
Egyetlen hiba, de ez nem biztos, hogy a fw hibája, hogy ha ugrálok a filmek között, időnként elszállnak a szinek. Nem tudom pontosan elmagyarázni, mert nagyon ritkán jön elő. Ekkor újra kell indítani, hogy jó legyen. De ekkor sem fagy le.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1639) Indiant válasza csocsoszán (#1636) üzenetére


Indiant
addikt

Azz R6S IP-jén böngészőben felraktam a Samba-t (moServices és Modules) és a konfigjába (Settings) beírtam ezt:
[Guest Share]
comment = Guest access share
path = /
browseable = yes
read only = no
guest ok = yes

Így TC-ben lehet bemásolni képeket. :C

(#1640) TomSawyer79


TomSawyer79
csendes tag

A #1557-ben legelőször belinkelt 1.04-es FW-vel mi volt a gondotok? Mennyiben más, vagy jobb a 1.03 MOS+? Azért kérdezem, mert nekem az előbbi van fent, és eddig nincs vele probléma. A version info 1.04-et ír, a webes felületről két fajta torrent kliens is letölthető, jó párszor ki-be kapcsoltam, de még egyszer sem felejtette el a beállításokat, és ha a feliratot central europe-ra állítom, szépen megjelenik az "ő" betű is. Mondjuk a HD hangokat még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1641) pomk válasza Indiant (#1635) üzenetére


pomk
őstag

(#1642) dunkel válasza TomSawyer79 (#1640) üzenetére


dunkel
őstag

Ha neked jól működik, mindent tud ami neked kell, használd azt, le ne cseréld!

(#1643) Indiant válasza gabika1969 (#1613) üzenetére


Indiant
addikt

Nem lehet ,hogy a Reset sorting after reboot. BE okozza, hogy elfelejt mindent??? ;]

(#1644) slecht válasza Indiant (#1643) üzenetére


slecht
aktív tag

Előre is bocsi a hangvételért, de akinek jó ez a firm, az szerintem mazochista!
Nem elég, hogy egyszer csak újraindul fekete-fehérben és semmit sem tudsz kezdeni vele. Újraindul úgy hogy elfelejt inden beállítást. Újraindul úgy hogy elfelejti a hálózatot és semmit sem tudsz vele csinálni. Ha rányomok a Fájlkezelőre simán lefagy.
Ne haragudjatok, de akármit tud ez a Bast Castle az biztos, hogy engem tovább nem érdekel.
Inkább visszamegy a 3.0.5.3-by-CSv2.4t-DMD-xLiveCZ, mert ez legalább betonstabil, még ha lassú is.

(#1645) gabika1969 válasza Indiant (#1643) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Na! Képzeld el, hogy most egy éjszaka, majd egy délelőtt alatt nem módosult, CEC ki állással. Majd amint visszaállítottam a CEC Be-re kikapcsoltam, majd 1/2 óra múlva vissza és mindent elfelejtett, ismét a menü kezdő képernyője fogadott: Válassz nyelvet stb...
Valakinál ezt korábban már olvastam, hogy a CEC kikapcsolása után megszűntek a problémák. Most ennyi, de a Reset sorting after reboot. BE kikapcsolom, meglátom...
Nálad Ki állásban van?

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#1646) PistiSan válasza gabika1969 (#1645) üzenetére


PistiSan
addikt

Én írtam egyszer, hogy mint ha segítene, de utána nekem csak vissza álltak a beállítások.
Egyébként benne lehet a pakliban, hogy tényleg elfelejthet beállításokat az fw.
Végül is az 1.03bc-re alapoz, aminél ez jellemző hiba volt.

Azért az nem semmi, hogy van egy rakás fw, van egy rakás verzió, mod stb, de az alap fw-hez senki nem nyúl hozzá igazán.

Nick ugye azt írta, hogy az 1,04-ben (ami ugyan a mi lejátszónkon zöld képernyőzik csak) javított néhány nand flash írási hibát az fw-ben. Nem tudná ezt megcsinálni más is?
Úgy értem annyi mindent bele raknak, hozzá tesztek az fw tudásához, és még is ilyen alapi hibát nem javítanak ki.
Bár lehet azért van ez, mert eddig volt Nick aki az fw-t fejlesztette, és nem akartak hozzá nyúlni, de most hogy vége van,talán valaki kijavítja.
Reménykedem. :K

(#1647) Indiant válasza slecht (#1644) üzenetére


Indiant
addikt

Az sem sokkal jobb, a Samba-t egyfolytában kikapcsolja. A gép menüjében nem jeleníti meg az ű-t ő-t.
gabika1969: Áruld már el hogy mi az a CEC? Mert én csak Csecs-et ismerek.
(nem számít a ki vagy be)

(#1648) Laca0


Laca0
addikt

Az én 1.03-as verzióm nem felejti el sohasem a beállításokat. Be van kapcsolva a CEC és a reset sorting is.
Próbáljátok ki, nem fogjátok megbánni! Több hónapja megy nálam!
A CEC egyébként egy HDMI-s kommunikációs protokoll. Pl. arra jó, hogy a tévé távirányítójával tudod vezérelni az Egreat-et.
A reset sorting meg szerintem az USB-s eszközök újbóli felismerését kezeli. Ha ki van kapcsolva, szerintem gyorsabban indulhat.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1649) zoltan6 válasza Laca0 (#1648) üzenetére


zoltan6
őstag

én felraktam tegnap este a te verziódat,ment rendesen,de eléggé mezei a tudása, kinézete.feliratot sehogy sem tudtam elővarázsolni rá,kipróbáltam a másik fajta 1.03-ast is azon volt felirat,tettszett a cec is rajta,meg az állítható háttér,de az is fagyott 2-3 alkalommal,így most felraktam ezt Egreat-III-R6S-3.0.5.3-by-CSv2.4-DMD-xLiveCZ,a család szokta használlni az onnline filmek.hu-t rajta filmnézésre,ami még nem tettszett az 1.03-asban,hogy nem volt csuszka a tekerésnél,ha megnyomod az oldalnyilat.

(#1650) pomk válasza zoltan6 (#1649) üzenetére


pomk
őstag

Nekem pont az nem tetszett, hogy csúszkás léptetés van. Igazából az nem tetszett, hogy túl nagyokat ugrott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.