Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) csocsoszán válasza korikmate (#650) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Csak a Bast Castle tudja a 3d ISO-t lejátszani.Választható a 2d és 3d a menüben.
Amik most kijöttek az okosított és a gyári azok nem tudják a 3d ISO-t lejátszani!! Nem lehet választani 2d és 3d között a menüben.
Az okosított az egyik féle 3d ISO-s Avatar-om berakja automatán 3d-be a másik féle Avatar ISO-t nem játsza le 3d-ben. Meg szinte semmit sem játszik le 3d-ben. Választási lehetőséged csak 3d simulation van!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#652) tihi_ válasza csocsoszán (#651) üzenetére


tihi_
tag

Bocs, erről van szó?
http://www.mediafire.com/?ghl7117shoy1dam

Más:
Úgy olvastam, az előző BC-nek voltak gondjai a nagyobb bitrátájú mp3-ak lejátszásával. Ez az 1.03-ban javult?

[ Szerkesztve ]

(#653) csocsoszán válasza tihi_ (#652) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Így van. Ez sem jó. Ez játsza le automatán az egyik féle 3d ISO-s Avatarom. De a többi 3d ISO-m nem 3d!
Csak APE meg FLAC meg WAV-om van nem tudom
De a DAD-t lejátsza!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#654) csocsoszán válasza csocsoszán (#653) üzenetére


csocsoszán
őstag

http://www.mediafire.com/?ghl7117shoy1dam
Ez a jó.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#655) gulyasa válasza csocsoszán (#654) üzenetére


gulyasa
őstag

Azt ne feledjétek, hogy hivatalosan a Bast Castle-ből még csak az 1.02 verziójú a "hivatalos" legújabb.
A most linkelt 1.03 verzió (pontosabban az 1.03. rev 003) csak az éppen aktuális NightlyBuild - vagyis a legutóbbi béta...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#656) Rick4 válasza korikmate (#641) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik ez a magyar online filmes fw pontosan? Nem mintha kihasználnám, de ilyet nem találok két hete.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#657) gulyasa válasza Rick4 (#656) üzenetére


gulyasa
őstag

Amelyiknek a nevében ott látod a "CS" és "xLiveCZ" szavakat, azokban mindegyikben van magyar (meg más) filmmegosztós oldalakat elérő script - gyakorlatilag az összes custom verzió ilyen.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#658) gulyasa


gulyasa
őstag

Ha már így felfedeztem, hogy ez a topik továbbpörgött, mióta lement a teszt műsor tavaly, akkor most már ide is leírom:
Páran biztos tudják, hogy tavaly nyár óta foglalkozok félhivatalosan az R6S-el. Ha valaki még nem ismerné a wikidot-os oldalt, amit készítettem, az az aláírásomban láthatja a címet és ott rátalál az mpeg4 fórumon indított topikra is.

Ha megnézitek a Bast Castle NightlyBuilds changelog-ot, láthatjátok, hogy a magyar menü fordítást én csináltam és az először az 1.03 NB rev 002-be került bele.
Ehhez a letöltéseknél található MKStringTable táblázatban lévő stringeket kellett lefordítani és elküldeni Nick-nek.
Kis "kulisszatitok": Nick elmondása szerint - és ezt a fordítás alatt én is észrevettem - ez a táblázat nem maga a nyelvi fájl, hanem a menün kívül az összes többi rész string-jeit is tartalmazza. Amikor Nick elkészít egy új firmware-t, akkor ebből a táblázatból importálja bele a szövegeket a firmware különböző részeibe.
Tehát csak közvetett módon kerül bele a szöveg.

És akkor amiért mindezt leírtam:
Az 1.03 NB rev 002 megjelenésekor az mpeg4 fórumon kértem mindenkit, ha hibát tapasztal a fordításban, akkor jelezze nekem, de eddig ott még senki sem vette erre a fáradságot.

Tehát szeretném ha ti is jeleznétek a hibákat. Ha lehet, jó lenne egy képernyőkép is a talált hibáról, hogy könnyebb legyen beazonosítani, hogy hol van és mi a hiba (természetesen itt csak egy fényképezőgéppel készített képre gondolok, mert egyik fw sem olyan okos, hogy screenshot-ot tudna csinálni).
Itt most nem csak a félrefordításokra, elgépelésekre gondolok, hanem olyan hibákra is, mint pl. túl. "szószátyárra" sikerült a fordítás és az az adott helyén nem fér el, kilóg a párbeszéd ablakból, stb.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#659) Laca0 válasza gulyasa (#658) üzenetére


Laca0
addikt

Nagyon köszönjük a közcélért tett fáradozásaidat! :R
Stabil ez a 1.03 NB rev 002 verzió? Fel merjem tenni? :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#660) gulyasa válasza Laca0 (#659) üzenetére


gulyasa
őstag

Passz.
Azóta már van rev 003 is, de az én R6S-emen még csak a "hivatalos" 1.02 járt, de nekem annyira (még) nem jött be ez a Bast Castle, hogy véglegesen a készüléken hagyjam. Visszatértem a custom 2.5.6.0-hoz.

Amúgy szerintem ennek a 23.976 kezelésnek még semmi jele, hogy működne.
(Ha nem nyúlok semmihez, a filmek ugyanúgy 1080p60Hz-en mennek, mint amire a menü van állítva. Ha meg be van kapcsolva az 1080p24Hz mód, akkor a menün kívül továbbra is mindenfajta filmet 1080p24Hz-el küld ki a HDMI-n. Ezért írtam, hogy szerintem szó sincs itt még 23.976-ról...)

És igazából nem ez a fő probléma, annak csak része. Valójában az "auto framerate" funkció az, ami nekem hiányzik.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#661) csocsoszán válasza gulyasa (#655) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
Szerintem nem jól mondod, mivel ez Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.0_xLiveCZ6.5 183Mb. Az amiről Te beszélsz BastCastle_NB_V1.03_uncompleted_2 az meg 99Mb.
Valami nem stimmel! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#662) korikmate válasza csocsoszán (#661) üzenetére


korikmate
tag

A Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.0_xLiveCZ6.5 verzió egy Bast Castle alapokon nyugvó, CS által kiegészített (saját funkciókkal, felülettel bővített) változata a Bast_Castle_v1.03_003-nak. A 002-es verziót viszont nem ajánlom senkinek (CS-s verzióból ilyen nem is jelent meg), mert abban az alvó üzemmódba állás után a lejátszó nem ébred fel, lefagy. Ráadásul a 003-as-ban már jól működik a "hátteres" feliratkezelés, és van automata feliratbetöltés is.

(#663) korikmate válasza gulyasa (#658) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

Először is szeretném megköszönni a munkádat, mind a wikidot-os oldal (annó én is ott kezdtem :))), mind a fordítás terén.

Én találtam hibá(ka)t, tételesen leírom mindet este!

A 23.xxx kérdésről pedig amit írsz, az nem bizonyítja, hogy nem működik a funkció. A 23.xxx fps-t is 24Hz-nek írná a TV, akár ilyen fps-ben, akár 24fps-ben menne a lejátszás. Kellene egy szakavatott szem, egy olyan megjelenítő, amin szemmel látható a különbség. Így biztosat lehetne mondani, most viszont sajna nem lehet tudni, hogy működik, vagy sem... Nick szerint igen, én nem látok különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#664) dunkel


dunkel
őstag

Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.1_xLiveCZ6.5

- nem játsza le a BD lemezt ha könyvtárban van nem ISO-ban
- nem kezeli az NFS protokollt, márpedig hálózaton HD hangot csak így bírna el, sambán nem

ez így használhatatlan számomra

(#665) PistiSan válasza gulyasa (#660) üzenetére


PistiSan
addikt

Lehet csak nem jó formátumú filmet nézel.
Felvettem egy kis gyors tesztet, én ugyan nagy különbséget nem láttam, de a tv írja, hogy mikor hány HZ-n fut.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#666) csocsoszán válasza PistiSan (#665) üzenetére


csocsoszán
őstag

Enyém is pont ugyanígy viselkedik! samsung ue46c7700

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#667) gulyasa válasza PistiSan (#665) üzenetére


gulyasa
őstag

Semmi probléma a formátummal. Bluray ISO-k, bluray kibontott mappaszerkezet és MKV filmeket nézek a lejátszóval. Az összes többit (pl. AVI-kat a tévém saját lejátszójával egyszerűbb).

- Különbséget nem látok
- 25Hz-es filmet is 60Hz-en játszik le - itt megismételném, hogy nem egyszerűen csak a 23.976 kezelés hiánya (megléte?) a fő probléma, hanem az igazi "auto framerate" funkció hiányzik. Erre jó néhány más lejátszó képes, az R6S a jelenleg létezők közül egyik firmware-el sem.
Ha nem lenne egyértelmű: pl. a 25Hz-es filmet 25 Hz-el kellene kiadnia a HDMI-n

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#668) zoltan6


zoltan6
őstag

van már belőle beépített blu-ray lejátszós változat is,annak a firmware-je gondolom jó lehet a mi r6-osunkhoz,gondolom az normálisan lejátsza a 3d-t,meg a 23.xxx-es mizéria.mert olvasom,hogy sokan problémáznak vele,én még sajnos nem próbáltam a 3d lejátszást,mert nem tudja a tv-m.de ebbe a blu-ray lejátszósba ugyanaz a chipset van mint a mienkébe.[link]

(#669) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!
Nem sikerül a reset gombos módszerrel fw-t frissítenem, hiába csinálom, úgy ahogy máskor már sikerült (pendrive rádug - kikapcs - reset megnyom és nyomva tart - bekapcs - ha kiírtja a frissítést, akkor reset elenged) , csak rendesen bekapcsolódik, a setup menüben pedig nincs fw frissítés menü. Bast_Castle_v1.02_CSv1.2.2_xLiveCZ6.2 -van most rajta és Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.1_xLiveCZ6.5-t szeretném rátenni. Több pendrive-ot is próbáltam, egyikkel sem sikerült.
Hogyan tudom megcsinálni?

(#670) gulyasa válasza Gaberking (#669) üzenetére


gulyasa
őstag

Biztosan ki van csomagolva az "instal.img" fájl és a pendrive gyökerébe van másolva?
Vagy időközben véletlenül nem lett NTFS-re formázva a pendrive?
Mind a két (három - változattól függő) USB csatlakozót próbáltad?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#671) Gaberking válasza gulyasa (#670) üzenetére


Gaberking
senior tag

Kicsomagoltam, több fw-t is megpróbáltam egyikkel sem működik, FAT32 - volt, de formáztam újra is, próbáltam a két usb csatlakozóban is.

(#672) Gaberking válasza Gaberking (#671) üzenetére


Gaberking
senior tag

lehúztam mindent róla, 2 percig a földön volt, összedugtam és elsőre elindult a frissítés...

(#673) slecht válasza gulyasa (#670) üzenetére


slecht
aktív tag

Halkan jegyzem meg, hogy egy 500 GB-os NTFS vinyóról flasheltem fel a 2.5.6.0 firmet minden gond nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#674) gulyasa válasza slecht (#673) üzenetére


gulyasa
őstag

Én is halkan megjegyzem, attól, hogy valahol működik NTFS-ről, addig előfordulhat, hogy máshol nem jön össze.
Egy a lényeg, az ajánlás: FAT fájlrendszer.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#675) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
"Az okosított az egyik féle 3d ISO-s Avatar-om berakja automatán 3d-be, a másik féle Avatar ISO-t nem játsza le 3d-ben. Meg szinte semmit sem játszik le 3d-ben."
Ezt valaki érti? :F
Lehet,hogy nem mindenkinek gond az új firmware, ha olyan felvételeid vannak simán működik a 3d ISO :F
Ezek szerint egyeseknek már ez xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3a-DMD-XLCZ5.8 sem volt gond! Ha olyan felvételeid vannak!!
Ezt azért jó lenne érteni!
Avatar.2009.3D.Blu-ray.1080p.CEE.AVC.DTS-HD.MA-Mont ezt minden firmware lejátsza 3d-ben!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#676) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!
Ti hogy látjátok, ugyanolyan folyamatos a lejátszás az xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5 -el, mint a Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.1_xLiveCZ6.5 -el? Lehet, hogy csak az én szemem "látja bele", hogy a másofikkal folyamatosabb a lejátszás?

(#677) gabika1969 válasza tihi_ (#652) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Semmit nem javult a BC, ugyanaz a hiba maradt ebben is. A 96KHz vagy annál nagyobb 192-es frekvenciájú zene fájlokkal össze-vissza akad. Nem hajlandó a zeneszámok között szabályosan lépkedni, újrakezdi a lemezek tartalmát stb.
A xEgreat-III-R6S-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5.rar-ban meg szintén benne maradt a felirat kódolási hiba. Állandóan kínaira ugrik, így idióta karakterekkel kezeli a feliratot és nem európain, amint pld. beletekersz ismét visszaáll kínaira. bővebben az mpeg4 fórumon stb. stb.
Aki minőségi zenét is hallgat rajta, vagy nem akar az idegesítő hibákon bosszankodni, maradjon a xEgreat-III-R6S-2.5.6.0-by-CSv2.0-DMD-XLCZv4.5 verziónál és várja meg, mint sokan mások a tavaszra várható gyári frissítést.

Üdv

Üdv Mindenkinek!

(#678) Rick4 válasza gulyasa (#657) üzenetére


Rick4
félisten

Ez igaz, azonban egy régebbi november körül felrakott volt fent, gondoltam frissítek, ere románul írja már a szöveget az online tartalomnál. Nem is tudtam magyarra állítani, holott ettől függetlenül maga a menü magyar.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#679) korikmate válasza Rick4 (#678) üzenetére


korikmate
tag

Az nem is lesz magyar sajna... A magyar online filmes tartalom elérése:
HD4ALL - Filme Online Subitrate - Alulról a 2. és 3.

Nem minden filmnél működik minden link, válogatni kell!

Üdv!

(#680) Laca0 válasza korikmate (#662) üzenetére


Laca0
addikt

De van. Nekem ez van fent kb. 2 hónapja: Bast_Castle_v1.02_Egreat_CSv1.2.0_xLiveCZ5.9
Nincs semmi bajom vele.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#681) Rick4 válasza korikmate (#679) üzenetére


Rick4
félisten

Tudom hogy nem mind megy, viszont a lényeg, hogy mint említettem, volt egy fw régebben, aminél alapból magyar résszel indult az egész.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#682) Laca0 válasza gulyasa (#667) üzenetére


Laca0
addikt

Nézd meg a tévéd specifikációját, hogy tud-e ilyen üzemmódot. Ha nem tud csak 24,50 és 60 Hz-et, akkor ne várd tőle, hogy 25Hz-en menjen.
Tehát ez valószínűleg ne nem a "sötétruhás" hibája, hanem egyszerűen nem tud olyat a tévé.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#683) gulyasa válasza Laca0 (#682) üzenetére


gulyasa
őstag

Tudja a tévém, különben nem problémáztam volna rajta.
Egyébként hiába írták a BC 1.02-re is már, hogy tudja a 23.976-ot, az nem kezeli jól. Mint említettem bekapcsolt 1080p24Hz beállítással minden filmet 24Hz-el lőtt ki a HDMI-n - akár érintetlen 23.976 fps-es BD25/50 ISO-kkal próbáltam, akár 23.976 vagy 25 fps-es MKV-kkal, vagy a "futottak még" kategóriából jó pár AVI, vagy a kamerám 1080p50i-s M2TS-ei, ... mind 24Hz-el mentek a tévére.

Viszont
Most felraktam - végre hozzájutottam a lejátszómhoz - a BC NB 1.03 rev 003-at és az abból készült CS+xLiveCZ moddolt verziót is teszteltem és most már más a helyzet.
Mondjuk úgy, most már csak azoknál a filmeknél vált a tévé True Cinema-ra, amelyek "megérdemlik".
Viszont a többi film most 60Hz-el (menü beállítás) megy a tévére, ennyi a változás másik része - szóval nem tökéletes.

De még mindig nem az igazi, habár nagy lépés előre a megszokott ínséges Egreat frissítési helyzetekhez képest.
Viszont 100%-ig még ezzel együtt sem lehetünk elégedettek. Ami igazán hiányzik, az az "auto framerate" funkció - de ezt is írtam már -, így a probléma a 23-976 kezeléssel csak részben oldódott meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#684) zoltan6 válasza gulyasa (#683) üzenetére


zoltan6
őstag

de pont azt írtam hogy van belőle blu-ray lejátszós változat,az biztos tudja a 23.976-ot,ugyan az a chipset van benne,mint az r6-ban,ha azon megtudták oldani,az r6-on is kell mennie.

(#685) gulyasa válasza zoltan6 (#684) üzenetére


gulyasa
őstag

Használtad? Tapasztaltad?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#686) zoltan6 válasza gulyasa (#685) üzenetére


zoltan6
őstag

nem próbáltam,de nem is akarok belemenni most megint ebbe a 23.976-os mizériába,hogy ki látja,ki nem látja,engem nem zavart eddig sem a hiánya,nem látok akadást egy filmnél sem,a 3d-t pedig nincs alkalmam kipróbálni 3d tv hiánya miatt,csak mint megoldásra gondoltam,ha már beépített blu ray lejátszós,csak tudja a 23.976-ot,meg a 3d-t, ugyanolyan realtek 1186-os chipset van benne,ott vírít az avatar 3d-ben a reklámjában,mert sokan azt a filmet hozták fel hogy nem megy nekik.hátha annak a firmware-ja menne ezzel is.

(#687) FefeeX válasza gulyasa (#685) üzenetére


FefeeX
veterán

tapasztaltam, hogy kapcsol 60hz-et is és 24Hz-et is, csak megfelelő tartalommal kell etetni. Eddig az összes általam próbált BC és BC CS FW-el ment. 25Hz-et pedig nem tud, viszont mutass már egy tévét ami tud 25Hz-et, csak mert az én felső kategóriás panám a tudtom szerint nem tud.
Emellett 1080p25-öt az egreat lejátszó sem tud; sőt egyáltalán nem is hallottam még ilyenről eddig, hogy egyáltalán valaki ilyet szeretne...
25 FPS film (nem keverendő a hz-el) 50 illetve 60 Hz-en megy, beállítás alapján.

(#688) Bundyta


Bundyta
tag

Gyerekek!

Egy kicsit szétszabdaltátok a fórumot, ami nem baj, csak kapkodom a fejem...

Szóval vegyük a legutóbbi frissítést:
Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.0_xLiveCZ6.5.rar
v1.03 NB (uncompleted, for internal tests only) 10/03/2013 rev: 003 {Saturn package 1186 only}

Nos, ha jól értettem, a következő problémák vannak:

1. Nincs automata frame rate felismerés és elvileg nem tudja a 23.976-ot sem. Egyébként jó lenne, ha valaki pl egy 15 mp-es ilyen fr-jú filmet feltenne valahová, h a többiek is tudják tesztelni.

2. Hiába állítod Central European-re a felirat kódolását, legközelebb megint kínai nyelvű lesz. (Viszont bekapcsolható végre a felirat mögé a háttér! Váóóóó!)

3. Pontosan milyen mp3-at nem tudsz lejátszani / szaggatva játszik csak le? CBR/VBR mp3-mal is ez a helyzet?

4. Most akkor lehet valódi 3D-s anyagot lejátszani, vagy sem? Kell valamit nyomkodni a távirányítón, vagy nem? Egyből lejátssza? Menü is van, rendesen?

Nekem meg nehézkes a felfogásom. Tehát ez a fw tartalmaz tecső klienst és böngészőt? Ugyan az a "szép" menüje van, mint a CS-nek? (2.5.6.0)
Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.0_xLiveCZ6.5

Tudja a felirat háttér beállítást? Megjegyzi a felirat CE beállítását és nem kapcsolgat vissza folyton kínaira? A Youtube Leanback kliensben lehet végre külső billentyűzetről is begépelni a karaktereket, nem csak kurzornyíl + [Enter] kombó van? És ezt már le tudja játszani?

(Valaki kérte a SACD lejátszást, megírtam a wishlist-re és Nick-et megkértem, hátha...)

Just one more thing - mondta Columbo hadnagy: valahol hátrébb valaki panaszkodott, h a külső, csak USB-s tápellátású vinyóját rendszeresen ledobja - kattog a vinyó, meg kiírja, h a háttértár nem biztonságos kiadása. Ebbe rendszeresen beleszaladok, de van megoldás. Ez kell, szerintem, mert mintha nem tudna elég áramot leadni valamiért...

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#689) gulyasa válasza Bundyta (#688) üzenetére


gulyasa
őstag

1. Nálam a "hivatalos" 1.02-vel nem működött a 23.976 kezelés. Béta firmware-eket nem szívesen szoktam felrakni, de kíváncsiságból felraktam az 1.03 rev 003-at, és azzal úgy néz ki, hogy már működik.

2. A felirat kódolással csupán annyi a probléma, hogy sem UTF-8, sem "Central European" beállítással a magyar ékezetes magánhangzókat nem tudja kezelni (egyelőre).

3. Engem nem érint, nem az R6S-t használom zenehallgatásra.

4. Megy a valódi (frame packing) 3D filmek lejátszása, az ilyen filmek elején a bal felső sarokban ki is írja, hogy "Ez egy 3D videó", csak annyi a szépséghiba, hogy automatikus 3D módra váltás nincs, a MENU gombbal előjövő menüben kézileg kell átállítani 3D módra a lejátszást.
Viszont ezt a firmware-t is érinti az Egreat-ek átka: bekapcsolt BD menü opcióval egyáltalán nincs valódi 3D lejátszás, csak szimulációra (2D->3D) van lehetőség.

Számomra még sok minden hiányzik a BC firmware-ekből, olyan funkciók, amiket már egészen megszoktam a hivatalos (2.5.6.0) fw-ből moddolt változatban.
De ismétlem, a Bast Castle projekt még nem 100%-os - a NightlyBuilds-ek eleve béta teszt verzióknak számítanak -, így reméljük a legjobbakat.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#690) gulyasa válasza gulyasa (#689) üzenetére


gulyasa
őstag

Helyesbítek: a 2-es pont tényleg úgy van, ahogy írod, egyszer működik a magyar ékezetes magánhangzók megjelenítése, máskor visszaugrik nem tudom, mire...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#691) gellei


gellei
aktív tag

Hali!

Nálam megjelent egy fekete csík a kép mindkét oldalán mkv, blu-ray... esetén is.
Valakinek ilyen tapasztalat?

A legújabb: 1.03

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#692) toto0569 válasza gellei (#691) üzenetére


toto0569
addikt

Azért mert a menüben van egy opció ami jelen pillanatban 95%-ban engedi a kép méretet.Kapcsold ki.ne engedélyezd.

(#693) gellei válasza toto0569 (#692) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi!

Közben felszaladt a 3.0.1-es R6S-hez készült firm.
Eddig ez a befutó nálam. Lassabb az indulás, mint a BC-nél, de nekem valahogy jobban bejön.
24p esetén ua, viszont végre a tekerés normális. Szerintem az fontos, ahhoz képest, hogy a BC-be milyen gagyi.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#694) toto0569 válasza gellei (#693) üzenetére


toto0569
addikt

adj egy linket hozzá... :R

(#695) gellei válasza toto0569 (#694) üzenetére


gellei
aktív tag

http://www.mediafire.com/rtd1186#7zo5edl4zm888

Tessék :DD

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#696) toto0569 válasza gellei (#695) üzenetére


toto0569
addikt

xEgreat?

(#697) PistiSan válasza gellei (#693) üzenetére


PistiSan
addikt

Majd írd meg a tapasztalataidat, a BastCastle a felirat háttér, és a számomra felesleges alkalmazások eltávolítása miatt, még mindig jó alternatívának számít.
De azért érdkel, hogy gyári fronton mik történtek.

[ Szerkesztve ]

(#698) tomic válasza gellei (#695) üzenetére


tomic
addikt

Ebben a frissítésben megoldódott a 23.976 helyes lejátszás?

(#699) toto0569 válasza gellei (#695) üzenetére


toto0569
addikt

ez nem tudja a BD25 iso-t! :W

(#700) toto0569


toto0569
addikt

helyesbítve:tudja csak a 3D nem jó...(az előbb rosszul írtam)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.