Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) Obyboy válasza Dolphine (#37948) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszi.
Próbáltam mindet de nem jártam sikerrel. Valami apró bug lehet mert ha a history oszlopot átállítom %/h-ra akkor ugyan olyan értékeket mutat mint a Candy-re váltás előtt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#37952) Dolphine válasza Obyboy (#37951) üzenetére


Dolphine
addikt

Sajnálom, pedig reménykedtem! :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37953) Obyboy válasza Dolphine (#37952) üzenetére


Obyboy
addikt

A hozzászólásod után én is nagy reményekkel kezdtem próbálgatni a lehetőségeket, de nem jártam sikerrel. Remélem valamelyik következő frissítésben megjavul. Addig ezt kell megszokni:

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#37954) fortune


fortune
tag

Sziasztok.

Rászántam magam végül arra, hogy a telefonomat 3 év után rootolom és ki szeretnék probálni egy teljesen új ROM-t hozzá viszont ehhez teljesen noob vagyok. A következő dolgokat találtam amit szükséges véghezvinni hozzá: [szókséges lépések]
Ezeken felül érdemes csinálni valamit még a telepítés előtt? A következő két ROM közül szeretnék gondolkozok. [ROM][8.1.0_r26][OFFICIAL] AospExtended ROM V5.5 [DUI] illetve [[ROM][LineageOS][Android 7.1.2r36][OMS7] TugaPower™ 60.0],

Ha a fenti rootot elvégzem egyből kezdhetem a telepítést bármelyik ROM-nak vagy szükséges valami plussz lépéseket is tennem mielőtt neki állok?
Előre is köszi a segítségeteket.
Üdv!
Sanyi

(#37955) RetepNyaraB válasza Obyboy (#37953) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na igen, de leszokott a frissítésről a tulaj sajna 🤔

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37956) Dolphine


Dolphine
addikt

Kijött az első hivatalos LOS15.1. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37957) grizlisandor


grizlisandor
addikt

(#37958) Obyboy válasza grizlisandor (#37957) üzenetére


Obyboy
addikt

Én áttértem Candy-ra, most ez marad egy ideig.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#37959) fortune


fortune
tag

Sziasztok.

Valaki tudna segíteni akkor a telefon rootolásában? Hogyan fogjak neki pontosan mire ügyeljek illetve milyen romot érdemes feltenni?

Előre is köszi a segítséget.

(#37960) eddie1978 válasza Dolphine (#37956) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Akkor itt most gyalulni kell majd mindent, ahogyan eddig is a főverzió ugrásnál. Hurrá.

(#37961) Dolphine válasza eddie1978 (#37960) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez egy ilyen bicikli.... :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37962) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!

Mivel a telefonom javíthatatlan volt, és már eladtam alkatrésznek, így rendelkezem 3-4 db üvegfóliával, szilikon tokkal, asszem még egy sima fóliával is.
Akit érdekel, az írjon rám, és megbeszéljük az eljuttatását.

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#37963) guyver


guyver
senior tag

AEX rom 5.4, thunder kernel, f2fs filerendszer, 4 mag folyamatosan bekapcsolva, frekvencia 499 mhz - 2457 mhz, kikapcsolt kijelzőnél 4 mag folyamatos 499 fix mhz-en.

Poco F3 & Gear S3

(#37964) norbert1998


norbert1998
veterán

No, mivel los-on is 2-2.5 óra volt a SOT-om, feltettem a thundert, sok mindent nem állítottam, pl governor interactive-rol conservative-ra.

25% 3 óra képernyővel.

Jobb, de még mindig rossz.

(#37965) guyver válasza norbert1998 (#37964) üzenetére


guyver
senior tag

lődd be ahogy én és lesz 5 óra kijelző időd. persze csak ha nem játszol. :) ja és aex rom,de nem a legfrisebb.

Poco F3 & Gear S3

(#37966) Dolphine válasza guyver (#37965) üzenetére


Dolphine
addikt

Na, ez engem részletesebben is érdekelne, mármint a beállítás. :R

norbert1998
A hivatalos LOS?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37967) guyver válasza Dolphine (#37966) üzenetére


guyver
senior tag

a napokban részletesebben leírom mit hogy...

Poco F3 & Gear S3

(#37968) norbert1998 válasza Dolphine (#37966) üzenetére


norbert1998
veterán

Jgcaap fele legfrissebb.

Engem is érdekelne, mit hogy. Főleg hogy miért jó fix 400 mhz négy mag, kikapcsolt képernyő mellett.

De még tesztelek.

[ Szerkesztve ]

(#37969) Dolphine válasza guyver (#37967) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37970) guyver válasza norbert1998 (#37968) üzenetére


guyver
senior tag

499 mhz. Véleményem szerint már gyenge a cpu alacsony frekvencián. pl. az asszony redmi telójában megy folyamatosan mind a 8 mag min 600 mhz-en. persze az 14nm-es snapdragon, keveset fogyaszt. de azt láttam én is h ha alacsony az órajel, akkor ugrál a frekvencia és 200 mah felé is megy a fogyasztás. ha a min 4 mag 499 mhz van beállítva, akkor meg 200 mah alatt marad. kikapcsolt képernyőnél is jobb eredményt értem el a 4 mag 499 mhz-el, mint amiket eddig próbáltam. így gyorsan ébred a telefon és a háttér folyamatoknak is elegendő ez a sebesség, plusz a magok sincsenek kapcsolgatva és a frekvencia se ingázik.

[ Szerkesztve ]

Poco F3 & Gear S3

(#37971) norbert1998 válasza guyver (#37970) üzenetére


norbert1998
veterán

Értem, érdekes.

Btw, szinkronizacioval, mindennel 2 százalékot merült éjjel konzervativval, de nappal elég tré volt a képernyő idő, 2:30 16% körül.

(#37972) guyver válasza norbert1998 (#37971) üzenetére


guyver
senior tag

gondolom rom-tól is függ. nyilván ha nem lenne töltés után kikapcsolva a kijelző és folyamatosan nyomkodnám, tudna 6 órát is. van, hogy a mélyalvás arány 80% vagy kevesebb ha be ragad valami, akkor szokott 2% lenni a merülés, de nap végére végül mindig 1 és 1.5% az eredmény.

Poco F3 & Gear S3

(#37973) norbert1998 válasza guyver (#37972) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezt most így hirtelen nem értem :B

(#37974) guyver válasza norbert1998 (#37973) üzenetére


guyver
senior tag

Melyik részét? :)

Közben akkor leírom részletesebben a dogokat. Szóval AEX ROM 5.4, aprilis 19-edikei thunder kernel, pico gapps. Fontos, hogy az 5.4-es aex legyen, mert az újabb nem megy deepsleep-be. Nem tudom mennyit számít üzemidőben, de sebességben picit jobb az f2fs fájlrendszer (hozzuk ki sztem a maximumot a telóból). A fájlrendszer módosítására nem térnék ki részletesen, van vhol hozzá leírás, a lényeg ha váltasz, ments le gépre mindent, mert a belső tárhely tartalma teljesen törlődik. Ha ezek fent vannak és be van lőve a rom, akkor mehet fel a kernel auditor mod (xda-ról letölthető). Amik alapból be lesznek kapcsolva, az maradhat, csak azt írom, amit módosítottam. (lehet ezek közül valami alapból úgy lesz)

kernel-cpu beállítások: max frequency 2457 mhz, suspend min frequency és suspend max frequency 499 mhz, cpu ütemező alucard, többmagos energiatakarékosság letiltva, munkamenetek ütemezése éber cpu-kon kikapcsolva, input boost be.

kernel-cpu hotplug beállítások: msm hotplug be, minimális és maximális cpu 4, cpu-k gyorsítva 4, max magok kikapcsolt képernyőnél 4, i/o terhelt be.

az i/o ütemezőt fiops-ra állítottam és a wakelock-nál mindent kipipáltam.

A másik dolog, hogy mikor túl pakoltam rom-ot sok appal, gyorsabban megtelt a memória, a háttérben futó alkalmazásokat újra be kellett töltenie a tárhelyről. Ez is meríti a a telefont. Nyilván nem én döntöm el ki mit fog használni, de javaslom, "felesleges" alkalmazások ne legyenek fent, amit lehet böngészőből intézzünk. pl. használtautó, jófogás, árukereső vagy index app ne legyen fent, ezeket böngészőből nézzük. Ha van olyan app amihez ragaszkodsz, annál állítsd be, hogy ne induljon automatikusan és ne fusson a háttrében ha kilépsz belőle. Ezt egyébként minden olyan appnál kapcsold be, amelyeket ritkán használod.

Ezt a beállítások-bővítmények-rendszer-alkalmazásműveletek alatt találod meg. A google cuccokat ne állítgasd, mert van ami force close-okat okoz más alkalmazásokban.

Én Nova launcher prime-ot használok, de csak alap szinten, mert ha bele teszem az integrált szolgáltatásokat, plusz 200 megát levesz a ram-ból. Ez nem csak erre vonatkozik, ha a beállításokon belül belépsz a biztonság és hely-eszközadminisztrátori alkalmazásokba, csak az legyen kipipálva amit valóban használsz. A kisegítő lehetőségek-letöltött szolgáltatások és a (keresés a beállításokban) hozzáférés értesítésekhez beállításokban is csak az legyen pipálva amit fontosnak tartasz. (nálam csak a pebble van bekapcsolva, hogy jöjjenek az infók az órámra). Ezeknél ha minden be van kapcsolva (főleg ha sok alkalmazás van a telón), több száz mega mínusz a ramból, mert háttérben futtatja a szolgálásokat, amiket nem fog a ram-ból kilőni az android.

Sajnos el kell fogadni, hogy már kevés a 3 giga ram, ha minden kényelmi szolgáltatást használni szeretnénk. És épp használhatjuk, csak az akku rovására, ami ugye alapból nem combos ennél a készüléknél és ehhez jön még, hogy 3-4 éves telefonnál 80-90%-t tud már csak.

Pár alkalmazást jegeltem is a rendszerben titanium backuppal, amiket én nem használok, ezek pedig: google (beépített kereső), nova miatt a pixel setup és pixel indító, via böngésző.

Most így kb. ennyi jutott szembe, ha kérdés van válaszolok. Ezekkel a beállításokkal átlagosan 1-1.5-ot merül kikapcsolt kijelzővel a telefon, folyamatos wifi vagy mobilnet mellett + bluetooth kapcsolat az órámmal. Bekapcsolt kijelzőnél pedig 13-16% ha csak filmet (mx player), youtube-t nézek és böngészek.

Poco F3 & Gear S3

(#37975) norbert1998 válasza guyver (#37974) üzenetére


norbert1998
veterán

Hogy mennyi idő alatt merül adott mennyiséget

(#37976) Dolphine válasza guyver (#37974) üzenetére


Dolphine
addikt

Két kérdésem lenne:

1. A Kernel Adiutor csak a Thunder Kernellel működik, vagy másikkal is?
2. Kétfajta létezik az applikációból. Az egyikhez van Google Play elérhetőség is. Melyiket használod?

Egyik

Ehhez van Google Play változat

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37977) norbert1998 válasza Dolphine (#37976) üzenetére


norbert1998
veterán

Működik másokkal is.

(#37978) Dolphine válasza norbert1998 (#37977) üzenetére


Dolphine
addikt

:R
Akkor most már csak a 2. pont érdekelne. :B

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37979) guyver válasza norbert1998 (#37975) üzenetére


guyver
senior tag

hát a képeken látszik, mikor mennyit merül. ez egy átlagot vesz pl. az én esetemben az egy napi átlag, úgy, hogy közben nem töltöttem rá a telóra. 9%-on állt az akku mikor át léptem az 5 óra kijelzőidőt. de ugye lezárt képernyő mellett 13%-ot merült, szóval ha töltés után folyamatosan használnám, úgy, hogy nem zárom le képernyőt, bírna több mint 6 órát, mert nem veszne kárba az a 13%.

egyik link se jó, kernel auditor mod v15 xda, így keress rá.

[ Szerkesztve ]

Poco F3 & Gear S3

(#37980) Dolphine válasza guyver (#37979) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt a változatot találtam meg először, de azt már egy jó ideje nem fejlesztik. A fórum fejlécében be is írták, hogy elavult. :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37981) norbert1998


norbert1998
veterán

Én azt vettem észre, hogy ha van wifi, akkor nagyon happy a telefon. Péntek este töltöttem fel 80%-ra(tehát nem éjjel töltöttem, hanem este), most raktam fel töltőre újra. De a merülés egy méretes részét két óra alatt csinálta meg, míg kint voltam a műhelyben, ahol nincs wifi, csak edge. De ugyanez igaz a munkahelyre is, ahol LTE van. Ott is merül.

(#37982) Obyboy válasza Dolphine (#37978) üzenetére


Obyboy
addikt

Töltsd le az áruházból. Link

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#37983) Zúzz


Zúzz
csendes tag

A navigációs gombok működnek már az oreón ?

(#37984) guyver válasza Dolphine (#37980) üzenetére


guyver
senior tag

mindegy, működik, ezt a v15-t használom. :)

egyébként c6-os modem vagy firmware van fent nálam, mert az újabbal ingadozott a térerő.

Poco F3 & Gear S3

(#37985) RetepNyaraB válasza Zúzz (#37983) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ja.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37986) Dolphine válasza Obyboy (#37982) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is guyver! :R
Egyébként Te használod ezt az applikációt?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37987) Obyboy válasza Dolphine (#37986) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem fent van de csak néha és óvatosan használom. Leginkább az itt olvasottak alapján szoktam állítgatni benne,

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#37988) Dolphine válasza Obyboy (#37987) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor telepítem és majd kérdezek! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37989) norbert1998


norbert1998
veterán

No. Haza érek és futtatok valami battery benchmarkot, meg ott figyel az asztalon egy másik aksi, futtatok egyet azzal is és meglátom.
Melyik appal érdemes ezt? Úgy tudom több is tud ilyet.

(#37990) Dolphine válasza Obyboy (#37987) üzenetére


Dolphine
addikt

Pontosan mit jelent ebben az esetben az óvatosan és a néha?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37991) Obyboy válasza Dolphine (#37990) üzenetére


Obyboy
addikt

Óvatosan: magamtól nem szoktam kísérletezgetni a beállításokkal, csak az itt vagy XDA-n olvasott beállításokat szoktam kipróbálni.
Néha: alapvetően nem szeretem matatni a kernelt, ikább bízom abban, hogy az adott ROM-ba integrált vagy az XDA-ról letölthető kernel jól van optimalizálva.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#37992) Dolphine válasza Obyboy (#37991) üzenetére


Dolphine
addikt

Érthető :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#37993) RetepNyaraB válasza Dolphine (#37992) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyébként is furcsa állatok és az adiutor is hol menti a változásokat, hol meg nem. Ráadásul kernel függetlenül, tehát megbízhatóan megbízhatatlan.

A cpu tábla átírás akkor valamivel biztosabb, ha a hotplug részben nem csak a qualcomm-féle megoldás van és nem is azt használod.

Egyébként nekem sosem hozott érdemben a konyhára, esetleg bizonyos játékok alatt. Komoly alulfeszelés sem, nem beszélve a governorokról. Persze egy conservative vs. interactive között nagy különbség van érzésre, de fogyasztásban, SOT terén nem tudom, mennyire tetten érhető. Mondjuk ettől még érdekes dolog és szívesen piszkáltam jó ideig :)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#37994) ucli


ucli
senior tag

Láma kérdés: mi a rákért nem ismeri fel a gép a telefont?

(#37995) Obyboy válasza ucli (#37994) üzenetére


Obyboy
addikt

Beállítások / Fejlesztő eszközök / USB beállítás kiválasztásánál mire van állítva?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#37996) ucli válasza Obyboy (#37995) üzenetére


ucli
senior tag

MTP, ezen már túl vagyok.Két géppel és két kábbellel próbáltam már, de egyikkel se jött össze.

(#37997) balazs1022 válasza ucli (#37996) üzenetére


balazs1022
őstag

Dugd eloszor toltore, majd ismet mehet usb-vel a pc-re! Jah es micro usb-nel huzd ki mind2 esetben!

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#37998) ucli válasza balazs1022 (#37997) üzenetére


ucli
senior tag

A gép érzékeli, de nem ismeri fel. Ismeretlen usb eszközre hivatkozik, pedig többféle driverrel is kipróbáltam.

(#37999) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Az lehet hogy a 15.1 LOS alatt gyorsabb a töltés? A 14.1 alatt tovább tartott.

(#38000) norbert1998


norbert1998
veterán

GeekBench battery benchmarkot futtattam a régi aksin, 1671 pont (Medium kategóriára tippeli). 100-ról (friss töltéssel, nem egész este rajtahagyós) 61%-ra merítette, durva másfél óra alatt.
Most megy bele az új aksi, de ebay-es.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.