Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) oba


oba
addikt

Hát én lehet maradok S7en... valahogy nincs meg az a nekem ez kell érzés mint az OP3nál volt. Ide a bökőt, hogy megint lesz majd T modell fél év múlva, abban már talán jobb kijelző lesz. Ne értsétek félre, az OP3 kijelzője is jó volt, abban az árban és abban az évben, ahhoz a hardverhez. Most meg gyakorlatilag ugyanazt a kijelzőt rakták a telefonba... biztos maradt készleten :) Ha annyiba kerülne mint amennyibe az OP3 került anno akkor gondolkodnék rajta. Lehet, hogy most csak a csalódottság mondatja ezt velem. De egyelőre marad az S7.

[ Szerkesztve ]

(#23102) Macika66 válasza oba (#23101) üzenetére


Macika66
addikt

Amúgy naponta hány órát VR-ezel az S7-eseden?

(#23103) oba válasza Macika66 (#23102) üzenetére


oba
addikt

Pontosan annyit amennyi idő alatt rájövök, hogy miért is kell 8 gb ram egy mobilba.

Értsd: kinek mi a fontos. Nem csak a VR miatt jó a nagyobb felbontás. Hagyjuk ezt a hány centiről nézem a hány centi átmérőjű kijelző dolgot. Igenis látszik a különbség, ha egymás mellé rakod őket.

[ Szerkesztve ]

(#23104) racerx


racerx
őstag

Nem értem mi ez a kijelzőmizéria?? nagyobb felbontás??minek? VR hez?? Hány embert láttatok a környezetetekbe ilyennel bohóckodni? Mert én kb annyit, hogy megvették a médiamarktban 3000 ezerért, oszt 1x kipróbálták, ennyi. Szvsz ez is kb a 3D Tv-k sorsára fog jutni. Ezzel a felbontással legalább nem fogyaszt annyit, amire meg kell, arra bőven elég. Ez is olyan fasság, (lassan a 4k kijelzők lesznek általánosak), mint Oneplus példa 8giga ram . Mi a fas nak?? Asztali gépemben nincs ennyi, laptopomban meg pont ennyi..
Nem igazán értem a fanyalgást, kicsit több kicsit jobb mindenből (lehet h kamerából sokkal), kicsit drágábban. Az aktuális flagshipek mind simán 200 fölött , inkább 3 hoz közel debütáltak. Lehet hogy ott van 4 k kijelző , meg kurvajó fícsörök.(minek??). Én például soha nem veszek Huaweit 260 ért, de G6-ot se (g2-G4 után).

(#23106) oba válasza racerx (#23104) üzenetére


oba
addikt

Csak leírtam a véleményem. A 2k kijelző semmivel sem fogyaszt többet mint a fullHD. Tapasztalatból mondom. S7 -en 720p -ig lehet állítani a felbontást (igen, felbontást, nem a DPI -t), és _semmilyen_ hatással nincs a teljesítményre vagy az üzemidőre mindennapi használat során. Játékoknál már más lehet a helyzet, de nem nagyon játszom mobilon.

(#23108) Macika66 válasza oba (#23103) üzenetére


Macika66
addikt

Jaa, hogy Te két telefonnal járkálsz mindenhová. Már értem...
Melyik a másik?

(#23109) racerx válasza oba (#23106) üzenetére


racerx
őstag

Ok, elhiszem. valakinek ez fontos valakinek meg az. Ugy is mondhatnám, valaki ezt sza..ja le, valaki meg azt :D

(#23112) oba válasza Macika66 (#23108) üzenetére


oba
addikt

Nem kell hozzá két telefonnal járkálni. Emlékszem az előző 2k -s telefonjaimra, mint pl Note4, S6edge, G4, vagy most az S7. Érzékelem a különbséget. Nem rossz a fullhd sem, de 2017 -ben, Snapdragon835 mellé bőven elfért volna a 2k. Nem kell egyetérteni, de azért elfogadhatod, hogy nekem ez a véleményem. Én is elfogadom, hogy téged ez nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#23113) Macika66 válasza oba (#23106) üzenetére


Macika66
addikt

Nézd, tényleg nem akarok itt TG létemre belemenni OFF vitába, de ha nem tudod, mi a különbség a 720p vezérlés és a 720p megjelenítés között, akkor előbb tájékozódj kérlek. És utána magyarázd meg azt, amit láthatóan Te sem értesz.

De ha már felhoztad.
Az S7-nél (itt van egy saját, zsírúj fekete előttem az asztalon, megy eladásra, tehát tudom, miről beszélgetünk) a 2k-s kijelző minden szubpixele világít (akár 720p, akár 1080p, akár 1440p felbontáson használja valaki), CSAKHOGY a felbontást rontják le, tehát a kijelzővezérlés az, ami takarékosabb. Ennek a fogyasztáshoz van köze, a processzor kevesebbet fogyaszt, de szó nincs arról – amit Te hiszel – hogy csak minden negyedik pixel világítana, a többi sötét lenne.
Tehát tájékozatlanságon alapul az a kijelentésed, hogy nem fogyaszt többet a 2k kijelző a FullHD-nál.

(#23114) kentucky válasza oba (#23112) üzenetére


kentucky
őstag

s6 edge, lg g4, ezek voltak az előző telefojnaim, mérföldeket vernek op3 kijelzőjére...

[ Szerkesztve ]

(#23115) racerx


racerx
őstag

Hehehe faszok..
[link]

(#23116) oba válasza Macika66 (#23113) üzenetére


oba
addikt

Én sem azért írtam, hogy vitázzak bárkivel is. Akkor máshogy fogalmazom meg: az S7 -en nem okozott semmiféle teljesítmény vagy fogyasztásbeli különbséget az, hogy a beállításokban fullHD -ra csökkentettem a felbontást (vezérlést, akármit).

(#23114) kentucky: ezek nekem is voltak, és volt még Note4 is (nem mai darab), és most az S7 is. Szebb a nagyobb felbontás. Szubjektív, hogy ki mennyire érzékeny, fogékony rá, vagy mennyire érdekli vagy mennyire van rá szüksége. Részemről lezártam a felbontás témát :)

[ Szerkesztve ]

(#23119) Macika66 válasza oba (#23116) üzenetére


Macika66
addikt

az S7 -en nem okozott semmiféle teljesítmény vagy fogyasztásbeli különbséget az, hogy a beállításokban fullHD -ra csökkentettem a felbontást (vezérlést, akármit).

Miért eredményezne???
Hiszen ugyanúgy világít az ÖSSZES szubpixel, mitől fogyasztana kevesebbet???

Egy VALÓDI FullHD kijelző viszont a kijelentéseddel ellentétben bizony jó 20-25%-kal kisebb fogyasztású.

-------------

Az S7 megjelenésekor megelégeltem a felbontás alapú bégetést, csináltam egy vaktesztet jószemű emberekkel (valahol írtam is róla, persze, mikor ne találjam meg :) ), 10 db különböző típusú FHD és QHD kijelzőjű mobilt tettem kitakarva egymás mellé. Csak egy kb. 5x5 centis felületen látszott a kijelző.
Nagyon kevesen találtak el 4-5-nél többet, melyik FHD/QHD. Mindet pedig senki.

[ Szerkesztve ]

(#23122) sszemtelen válasza axlfsi (#23121) üzenetére


sszemtelen
őstag

&(#23120) Kocsó: ITT megtalálható minden erről az egész osztós dologról. :)

(#23123) silvergod


silvergod
őstag

mennyi csalódott első rendelő lesz.. :D Azok a képek....hát nem acélosak :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#23128) Macika66 válasza silvergod (#23123) üzenetére


Macika66
addikt

Én az ilyen kijelentésekkel mindig óvatosan bánok.
Már csak azért is, mert ugyanazzal a készülékkel az egyik ember nem képes minimálisan elfogadható minőségű képet sem csinálni, a másik felvételeit meg nyomdai kiadványokban jelenítik meg...

Egyikünk sem tud(hat)ja, hogy azok a képek, amiket látunk most az 1+5-nél, azokat mennyire profi emberek csinálták.
Nagyon profit nem szerencsés alkalmazni, hiszen akkor túl szép lenne a kép, és esetleg a vásárlók nem lennének képesek olyan minőségű képeket csinálni.

Meglátjuk, 2-3 napos szállítást ígértek, tehát akik megrendelték ma, rögtön a bemutató után, azok még a héten megkapják valószínűleg az új játékukat. És akkor majd, ha már sok kéz készített fotókat, akkor lehet korrektebb véleményt alkotni...

(#23131) SharpSA válasza Macika66 (#23119) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor így mi értelme a felbontás állításának, ha semmi különbség például a fogyasztásban?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#23132) sszemtelen válasza Kocsó (#23130) üzenetére


sszemtelen
őstag

Azért nem kellene minden hsz-be belerakni a linket, mert az már valóban komoly spamnek számít.

(#23133) Macika66 válasza SharpSA (#23131) üzenetére


Macika66
addikt

Próbáltam leírni pedig, de akkor az én hibám, hogy nem ment át.

Azért, mert nem a kijelző felbontását állítod, hanem a vezérlésnek. Ha ránézel megfelelő nagyítású mikroszkóppal a kijelzőre, SEMMIT nem veszel észre felbontásváltáskor, minden szubpixel világít mindvégig.

A grafikus chipnek nem mindegy, hogy WQHD (2560×1440x3, azaz >11millió), vagy FHD (1920x1080x3, azaz 6,22 millió) vagy HD (1280x720x3, azaz 2,76 millió) szubpixel fényértékét kell kiszámolnia másodpercenként 20-30-40-60 stb. alkalommal.
Eléggé szemléletesek a pixelszám-különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#23134) kentucky válasza Macika66 (#23133) üzenetére


kentucky
őstag

GSMarena tesztben írták, hogy ők semmit nem vettek észre az S7 natív-720p felbontás között akkuidő tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#23135) Macika66 válasza SharpSA (#23131) üzenetére


Macika66
addikt

Próbáltam 3 fotót csinálni az S7 kijelzőjéről, mikroszkópba belenézve a kamerával, sorrendben 720p -> 1080p -> 1440p felbontásnál.

Remélem, látszik, hogy nem látszik semmi... :)

(#23136) Macika66 válasza kentucky (#23134) üzenetére


Macika66
addikt

Lehet, hogy ők sem értették meg a dolgot, miről van szó.

Mostmár kétszer is leírtam, már érthetőnek kell lennie...

(#23137) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#23138) racerx


racerx
őstag

Elolvasva az első rivjút az xda-n, kb annyi a lényeg, hogy (sajnos v sem :) ), az OP3 magasra tette a lécet, igazi flagship killer volt jó áron, ez most egy réncfelvarrott 3, kopipészt dizájnnal, mindenből egy kicsit több, jobb, kamera jobb sokkal (de még nem az igazi), kijelző felbontás maradi, nincs ip védelem. Szóval manapság egy flagsip killertől azért többet várna el az ember, így ez csak egy nagyon jó telefon, de nem az. Igaz az ára sem. Viszont + garancivesztés nélküli unlock (ami talán már nincs is flaship/közeli telefonoknál) az előny. 3 masról váltni nem biztos hogy akkora előrelépés.

(#23139) SharpSA válasza Macika66 (#23133) üzenetére


SharpSA
veterán

Értettem elsőre is, hogy mit írsz. Nincs fogyasztásbeli és látványban különbség. Azt kérdeztem, hogy mi értelme ennek a funkciónak, ha sehol semmi hatása? Parasztvakítás?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#23140) racerx válasza Darth_Revan (#23137) üzenetére


racerx
őstag

Persze hogy tud. De mint irtuk is itt (ill a oneplus honlap irja), 1 verzió lesz mindenhol, így az amerikai, japán meg mittomén hol vett O5 is tudni fogja a B20-at.

(#23141) Macika66 válasza SharpSA (#23139) üzenetére


Macika66
addikt

Mert teszemazt, ha valaki (nem tudok játéknevet mondani, én nem játszom grafikus játékot sem mobilon, sem nagy gépen) játszik X grafikus játékkal, AKKOR nem mindegy a grafikus processzornak, hogy 720p-s felbontásnál kell mp-enként 25 teljes képet renderelni, vagy 1440p-nél tennie ugyanezt.

(#23142) Rick4 válasza g0dl (#23079) üzenetére


Rick4
félisten

a dollárosra meg rájön a helyi adó.

Ami nem úgy van, mert ahhoz az eladónak is, meg a vevőnek is egy államban kellene lennie. Két raktárral már az egész usa-t ki tudják szolgálni, mert az egyik államba, és a többi közelebbibe a másik, a másik államba, és a többi közelebbibe az egyik raktárból szállítanak. A weboldal egy harmadik cég, ami csak közvetít. És nem ők az egyetlenek, sok sok sok cég van, akik ezt csinálják, teljesen legális, de 6-7-8%-a minden rendelésnek a zsebben marad, millió $-os éves forgalomnál csak kitermel egy cég telephelyet, meg egy szervert....

A különbés mindössze a gari hossza, odakint egy véet adnak, az eu-ban meg kettőt. Elvileg 34 sávot tud a készülék, tehát nincs usa-eu modell, csak a gari, és az ár. Mire behozom, annyi, mint itt, és fele a gari. Megérte? Nem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23143) SharpSA válasza Macika66 (#23141) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát akkor FPS értéket javíthat. Oké. Én sem játszok telefonon.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#23144) plejik


plejik
addikt

Úgy érzem ez most nem az a TEló lett amire érdemes lenne váltani. Eléggé Iphone -ra hasonlít, arról nem is beszélve, hogy se IP tanusítás, sem QHD , nem mintha annyira kéne de na.. Kicsit loptak volna a samsungtól és állítható lehetett volna mondjuk a felbontás.. Szóval egyenlőre marad az OP3, tallán majd az OP6 hoz valami "forradalmat". Ja és az árazás sem baráti, eddig ez volt a legnagyobb fegyverük, ez gyorsan elúszhat ilyen ár mellett. :U

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#23145) Rick4 válasza plejik (#23144) üzenetére


Rick4
félisten

Kérlek írj már hasonló képességű készülékeket árral, ami miatt pl ez kilőve.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23146) Darth_Revan válasza Rick4 (#23145) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az engem is érdekel, mert akkor visszamondanam a rendelést :)

(#23147) PistiSan válasza plejik (#23144) üzenetére


PistiSan
addikt

Az víz elleni védelmet még mindig nem érzem a magaménak, nem motivál telefon vásárláskor ez a tulajdonsága a telefonnak, jó persze láttam a reklámot amikor az esőben elő veszik a telefont, és még az autó/motor is beterít vízzel miközben te vígan telefonálsz, nálam nem ezek a felhasználási szokások, biztos ezért nem is érdekel.
Elégedett vagyok az OP3-al, nem tervezem cserélni pár évig.

(#23148) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

OP5-hoz van valahol flip tok készleten ?

(#23149) FingR86


FingR86
őstag

Nekem leginkább a mikrofon a fájó pont az OP3-ban, de emiatt nem nagyon éri meg a cserét.
A kamerájával maximálisan meg vagyok elégedve.

(#23150) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Jól emlékszem, hogy a garancia az a töltőre és a kábelre is szólt?
A kábelre gyanakszom, hogy rossz. Csak egyik oldalával bedugva megy a Dash. Ha megfordítom nem. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.