Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) stigma válasza PistiSan (#22397) üzenetére


stigma
addikt

(#22396) t181:
TWRP-ben nyomtam egy wipe-ot _=> Advanced wipe és ott bepipáltam a Dalvik /ART Cache és Cache menüpontokat, majd nyomtam egy resetet.

Erre a rendszer azt csinálta, ami én sem annyira értettem, hogy visszajött az a standard menü mely akkor jön, mikor újrateszel valamit és előröl konfigolod => részemről most alap Pixel Launcher van + alap appok, ami eddig fennvoltak + sms-ek azok nem jelentek meg.
Lövésem sincs mitől volt, de az tuti hogy ez a 2 manüpont volt amit töröltem, ennek nem szabadott volna olyat csinálni, mintha factory reset lenne.

(#22397) PistiSan:
Nem nem azt csináltam viszont a mltkor valamit elcsesztem. TWRP-ből 3.1.0.0-t tettem fel, ott véletlen bekapcsoltam egy titkosítást, tehát csak úgy lép be recovery-be ha kódot adok meg neki, illetve csak akkor indítja a rendszert ha kódot adok meg neki. Ez valami biztonsági feature lehet, ha ellopják a telódat ne lehessen újraflashelni,=> ez azért jó mert elhagyod, de alapértelmezetten be van kapcsolva az usb debugging, így nem tudod újratenni a telót..vagyis szerintem ezt a funkciót tudja.

Ha szerintem újrahúznám a telót full elejétől, ezt a funkciót ki tudom kerülni, de most lusta vagyok erre sajnos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22402) t181 válasza stigma (#22401) üzenetére


t181
senior tag

Érdekes... :F Csak arra tudok gondolni, hogy a TWRP zavarodott meg, mert mindkét fajta gyorsítótárat törölheted anélkül, hogy bármi baj történne.
Tedd fel eng.stk TWRP-jét, sosem volt még vele semmi bajom.

A titkosítás kikapcsolását nem javaslom, nagyjából ellehetetleníti azt, hogy idegenek hozzáférjenek az adataidhoz. A leírtak alapján pedig teljesen jól működik (rendszerindítás, illetve recoverybe történő belépés előtt kéri a jelszót/PIN-t). A telót újra tudod tenni így is fastboottal, de ez azzal jár, hogy minden (MINDEN) törlődik a készülékről.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22403) Madoc válasza t181 (#22402) üzenetére


Madoc
veterán

Se rendszerinditásnál se recoverybe lépéskor nem kér semmit, kezdetektól titkositva van a telefonom. Bootloader nyitva és rootolva is vagyok.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#22404) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

XDA-n megjelent egy egyszerű leírás, melynek segítségével a gyorselérési ikonok számát lehet testreszabni (Root nem szükséges hozzá. Kipróbáltam, működik). [link]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#22405) stigma válasza t181 (#22402) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, ilyesmit még nem csináltam, viszont most feltettem a Phoenix ROM-ot + GAPPS Mini-t majd backupból aaz applaimat, szóval már tárgytalan, igaz ezzel elment 1 órám sajnos.

Majd ha lesz időm lehet az egész telót újrahúzom.

Ilyesmi titkosításom asszem azóta van mióta feltettem egy gyári OxygenOs-t, ahol szeirntem véletlen a encrypt-re mentem mint titkosítás, azután TWRP-m el is tünt, valami ilyesmi rémlik de már tárgytalan sajnos.

Azért köszönöm a segtíséget! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#22406) AcCEsS válasza ztoldy (#22404) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Hű, ez nagyon jó! Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#22407) Macika66 válasza ztoldy (#22404) üzenetére


Macika66
addikt

Hihetetlenül jó... Nagyon köszi! :)

(#22408) sto1911 válasza ztoldy (#22404) üzenetére


sto1911
veterán

Szép találat!

Aki nincs pc közelben, de rootolva van, az terminálon is be tudja állítani (adb shell olyankor nem kell, su viszont igen). Érdekes, hogy adb-hez nem kell root...

[ Szerkesztve ]

(#22410) szpali válasza Hujikolp (#22409) üzenetére


szpali
addikt

Ha ez így marad, alighanem új telefont fog venni a Pali :C

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#22411) SharpSA válasza Hujikolp (#22409) üzenetére


SharpSA
veterán

Kíváncsi vagyok rá. A Oneplus 5 és a Note 8 érdekel. Utóbbi a ceruza miatt, előbbi 128GB tárhellyel, mivel nem bővíthető sajnos.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#22412) Hujikolp válasza SharpSA (#22411) üzenetére


Hujikolp
őstag

Igen. Kérdés lesz majd még az ár egyik másikhoz.

(#22413) SharpSA válasza Hujikolp (#22412) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyértelmű melyik lesz olcsóbb...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#22414) oba válasza Hujikolp (#22412) üzenetére


oba
addikt

OP5 kb. 140ezer Ft lesz a Note 8 kb. a duplája. :DDD

(#22415) sszemtelen válasza oba (#22414) üzenetére


sszemtelen
őstag

Ha ennyi minden lesz benne, reméljük hogy belefér 140-be..:D

(#22416) szpali válasza sszemtelen (#22415) üzenetére


szpali
addikt

+1 :K
én 150e-re várom (annyit vagyok hajlandó kiadni érte) :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#22417) rankesz


rankesz
veterán

Búcsúzom srácok, holnap viszi a postás a telót az új gazdijának... Eddigi legjobb telóm volt, nagyon szerettem, sajnálom is nagyon de nem bírok magammal, váltani KELL...
Jó romolást nektek. :R

(#22418) SharpSA válasza rankesz (#22417) üzenetére


SharpSA
veterán

Mire? Merre? :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#22419) Macika66 válasza oba (#22414) üzenetére


Macika66
addikt

Én 150e-re saccolom az OP5-öt. Az teljesen vállalható ár (szerintem).

A Note-k eddig mindig picivel többe kerültek, mint az azévi nagyobbik Galaxy. Márpedig akkor 300e táján lesz itthon, 27% ÁFA-val. Ami számomra sokkal túl van a fájdalomküszöbön...

(#22421) vitezlejszlo válasza Hujikolp (#22420) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Talán igen. Talán nem. Ki tudja....

(#22422) PistiSan


PistiSan
addikt

LineageOS, pár nap tapasztalat után.
Nagyon szeretem, a csúszka teljesen testre szabható, sokkal precízebben mint ahogy az OOS-ben volt.
A kamera nekem megfelelő, nem kísérleteztem a gyári kamera app vissza hackelésével.
Igazából nem tudok semmi rosszat mondani a rendszerről.
Ami picit fura, hogy az alsó két fizikai....érintő gombokat nem lehet úgy beállítani ahogy OOS alatt van, hogy csak akkor világítsanak amikor éppen azokhoz érek hozzá, akárhol megérintem a kijelzőt az alsó gombok rögtön világítani kezdenek, inkább kikapcsoltam a világítást, mert engem zavart a folyamatos fény azon a helyen.
Ki lehet kapcsolni a közelség érzékelőt gesztusok használata közben.

A mobil adatot itt sem lehet beállítani úgy, ahogy még a 6-os android alapú OOS-ben volt, hogy 1 érintéssel lehessen ki/be kapcsolni, ez picit zavar továbbra is.

Hibákkal nem találkoztam.

(#22423) Rick4 válasza PistiSan (#22422) üzenetére


Rick4
félisten

Ami picit fura, hogy az alsó két fizikai....érintő gombokat nem lehet úgy beállítani ahogy OOS alatt van, hogy csak akkor világítsanak amikor éppen azokhoz érek hozzá, akárhol megérintem a kijelzőt az alsó gombok rögtön világítani kezdenek, inkább kikapcsoltam a világítást, mert engem zavart a folyamatos fény azon a helyen

Így csináljanak jó rendszert. :D Én meg pont ezt keresném a gyári beállításokban... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22424) rankesz válasza SharpSA (#22418) üzenetére


rankesz
veterán

OP5 :B

(#22425) Hujikolp válasza vitezlejszlo (#22421) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ez kicsit olyan bilizzard-os is volt :D

(#22426) hyperspace válasza rankesz (#22417) üzenetére


hyperspace
őstag

Itt is ugyanez a helyzet, múlt héten feltettem hardverapróra, két óra alatt jelentkeztek érte, és elvitték. OP5-ig S8-at használok. :) Remélem nagyon jó lesz az utód, és nyugodt szívvel vehetem meg. :P

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#22427) g0dl válasza hyperspace (#22426) üzenetére


g0dl
addikt

És lehet tudni mennyiért visznek egy használt op3-at?

(#22428) Rick4 válasza g0dl (#22427) üzenetére


Rick4
félisten

Ha benézel az apróba, megtudod. :D És akkor ott állapot, és tartozék is fel lesz tüntetve az ár mellett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22429) PistiSan válasza Rick4 (#22423) üzenetére


PistiSan
addikt

Így csináljanak jó rendszert. :D Én meg pont ezt keresném a gyári beállításokban...

Hát igen, viszont itt állítható a megvilágítás fényereje és az időtartama is, egy ilyen jellegű kapcsolót is berakhattak volna.

(#22430) rankesz


rankesz
veterán

Kezdek felb-----ódni...
Hogy a csába kell leszedni az induláskori unlock pattern-t, fel akarnám tenni a gyári image-t, de nem enged be twrp-be, pedig leszedtem az ujjlenyxomat ás minta kérést, mégis kéri induláskor, ráadásul a twrp el se fogadja
All in one tool meg nem szedi le a gyári image-t valamiért :W

(#22431) t181 válasza rankesz (#22430) üzenetére


t181
senior tag

fastboot format userdata

Ezzel a paranccsal törlődik a belső tárhely is, viszont a problémádat biztosan megoldja.

Szerk.:
Nálam a TWRP mindig az utoljára beállított PIN-t kéri, függetlenül attól, hogy raktam-e fel másik TWRP-t, rendszert, vagy csak a védelmet szedtem le a rendszerről.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22432) rankesz válasza t181 (#22431) üzenetére


rankesz
veterán

Köszi, a Tool, advanced --delete all funkciója megoldotta, most viszem a postára... Azért sajnálom...

(#22433) t181


t181
senior tag

A lot of you have been asking, so I'm proud to say Android O will come to OnePlus 3 and 3T. - Pete Lau, Twitter

Nem bír túl nagy hírértékkel a tweet, de még mindig jobb, mintha azt írta volna, hogy nem lesz semmi.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22434) xenom0rph válasza t181 (#22433) üzenetére


xenom0rph
őstag

Még jó hogy jön. Szét is szedné őket a community ha nem így lenne.

----

Más: a WiFi-jel eldobálás csodával határos módon megszűnt azzal, hogy a mobilnetet bekapcsoltam. Mivel most itthon vagyok, kikapcsolt állapotban volt a mobilnet, mert eddig ha városban mászkáltam akkor mindkettő ment vígan. De miután kikapcsoltam egy maximum három perces Clash royale meccset nem tudtam lejatszani 3-4 szakadás nélkül. Kérdésem az lenne, hogy ez vajon szoftveres vagy hardveres hiba?

[ Szerkesztve ]

halahala

(#22435) racerx válasza rankesz (#22432) üzenetére


racerx
őstag

Azért erre a factory reset protectionra vigyázzál, mert én már jártam úgy hogy eladtam, azt a vevő kétségbesetten hívott, hogy mi van. De szerencsére közel volt még és meg lehetett oldani. De ha az ember elküldi az ország másik végébe, az szívás.
Egyébként és is azon filózok, hogy eladom azt rögtön az elején rendelek is egy 5 öst, csak az a baj , hogy helyette egy fos lenovom van, amivel nem épp öröm az élet. Megjelenésig meg van vagy 2 hét, mire ideér...Így asszem megvárom hogy mikor jön ki + a tesztek (főleg a kamera) no meg az ár.., és akkor cserélek

(#22436) oba válasza racerx (#22435) üzenetére


oba
addikt

Én is várok 1-2 hetet a rendeléssel majd, de lehet 1 hónapot is... esetleg gyári hibák, rossz széria elkerülése miatt. Ja és persze a kamera is fontos, azt is látni akarom hogyan teljesít.

(#22437) rankesz válasza racerx (#22435) üzenetére


rankesz
veterán

3-at, is a megjelenés után nem sokkal rendeltem... Régi tulajok szerintem emlékeznek hogy azért nem volt fenékig tejfel az élet... pl töltőről lehúzva ha nem csináltál egy újraindítást nem ment a teló deep sleep-be, videó felvétel kodek elég f#s volt stb... régi szép emlékek... kb a galaxy s1-em szerettem ennyire...

Nosztalgia OFF

(#22438) sszemtelen válasza oba (#22436) üzenetére


sszemtelen
őstag

+1
Rettentően várom, kíváncsi vagyok rá, de igen nagyot kell robbantania ahhoz, hogy a megszeretett sima OP3 telefonom lecseréljem rá.

(#22439) racerx válasza oba (#22436) üzenetére


racerx
őstag

Nálam is esélyes, pár tesztet megnézek, meg tényleg, bármi kiderülhet az első pár hét alatt. Meg addig talán lesznek hozzá rendes tokok, tempered glass (pláne ha igaz, hogy nem lekerekített szélű lesz : :C ). Meg az ár is kérdéses, olyan 150 re számítok (de ha pl 180 körüli akkor már gondolkodok nagyon). De nagyon sanszos, hogy záros időn belül erre fogom cserélni.

(#22440) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Az OP3 és az OP3T is megkapja az Android O-t! :)

Bocs, most látom, hogy már volt a hír...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#22441) t181


t181
senior tag

Kint van az új Paranoid Android!!!

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22442) PistiSan válasza t181 (#22441) üzenetére


PistiSan
addikt

Ezeknél van ota frissítés, mint oos vagy lineageos esetén?

(#22443) bAtt001 válasza t181 (#22441) üzenetére


bAtt001
addikt

Teszt is van róla, a kamerás rész főleg érdekes. Kapni fog egy esélyt nálam biztosan.

(#22444) vitezlejszlo válasza t181 (#22441) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Kizart. Sohasem fog kijonni. Higgye nekem!!!!!444
Hehe azer ennyi varakozas meg hajp utan van bor a kepukon kiadni? Felhaborito....

Ja es linket vagy meg sem tortent puhanyok!!!

[ Szerkesztve ]

(#22445) vitezlejszlo válasza bAtt001 (#22443) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

A fene esne belejuk. Phoenix rom tok bejott, nincs vele romolasi ingerem, 400 ora uptime, ami nalam ezelott kizart volt... Es erre jonnek ezek es igenyt gerjesztenek a kiprobalasara persze csakis par update utan... Atkozott legyen mind neve ki kozejuk tartozik!!!

[ Szerkesztve ]

(#22446) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/oneplus-3--3t-cross-device-development/paranoid-android-7-0-2-aospa-oneplus-3t-t3615015

(#22447) t181


t181
senior tag

Eddig nagyon pöpec. Nagyon gyors, megröccenni még nem láttam, hibát nem találtam.

A kamera meggyőző, simán lő olyan sebességgel sorozatot, mint a gyári, illetve szerintem a minőség is ott van. A szobám gyengén megvilágított részén lévő könyvespolcról lőttem fotót és simán olvashatók a címek. Nem mernék mérget venni arra, hogy gyári rendszerrel is készült volna ilyen jó fotó. De majd holnap többet megtudok.

Szerk.: Amikor én töltöttem, a hivatalos oldalról nem lehetett letölteni, arter oldala pedig annyira túl volt terhelve, hogy az örökkévalóságig akarta tölteni.
Végül innen jött le normális tempóval. (hivatalos, G+-os hivatkozás)

Szerk.: Ha nekiálltok, feltétlen olvassátok el az xda-n található leírást, hogy biztosan ne kelljen nyűglődni.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#22448) vitezlejszlo válasza t181 (#22447) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Kint van a hivatalos oldalon is, de erdemes ADM-el 10 szalon tolteni, akkor 15 perc alatt lent van :)

Konyves kep meg johetne :)

[ Szerkesztve ]

(#22449) rankesz válasza t181 (#22447) üzenetére


rankesz
veterán

Mennyenek már... Szerintem ezek extra azt lesték mikor adom el a relóm... :((( :D

(#22450) kentucky


kentucky
őstag

Hali! Azt szeretném kérdezni, hogy mostanában autofokusz priblémáim vannak, sokszor nem tud fókuszálni messengerben, snapchatben, gyári kamera appban is vagy harmadszorra sikerül neki. Néha ez a jelenség megszűnik, de szeretném garanciáztatni. Két év garancia van a telefonra, vagy csak egy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.