Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) Madoc válasza pampika (#23599) üzenetére


Madoc
veterán

Mert van itt pár ember aki a más véleményére magasról sz@rik. Amit ő lát vagy hall csak az van, amit más tapasztal az meg hülyeség, ócsárolás. Látott 2 készüléket és a többi is 1000%hogy ugyanolyan. Meg 50 évesen olyan szeme van mint 20 évesen, és tuti észrevesz minden apró részletet? Ja hogy a hibákat nem? És el sem ismeri hogy lenne bármi ilyesmi? Ezzel nem lehet mit kezdeni. Én maximálisan elégedett vagyok a készülékemmel a hibái ellenére de nem hordok szemellenzőt, és nem hajtogatom hogy én nem láttam, én nem halottam, illetve igen de engem nem zavar... De attól még van hiba és nem kéne minden negatív vagy negatívnak vélt komment ellen kardoskodni, hanem elengedni a hozzáíráskényszer ellenére.

Amugy rohadtul unom már hogy az op3 topik op5 összehasonlitgatásokkal meg véleményekkel van teli. Igaz hogy nem nagyon van más téma de ez meg már sok.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#23602) sutszi válasza Timer (#23585) üzenetére


sutszi
veterán

Szóval jól értem, hogy te a pcworldnek írt cikked reklámozod éppen? Mert akkor modker esélyes vagy...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#23603) zhata válasza Timer (#23593) üzenetére


zhata
senior tag

Talán rosszul fogalmaztam.
Ha feloldom a képernyőt, egy fekete párduccal nézek farkasszemet. (Amoled!) Ha mozgatom a telefont, a párduc teste a képen látható ikonokhoz képest mozog, rezeg. (Az ikonok, és a fényes kék szeme nem.) A jelenséget nem tudom magyarázni, talán ezt is a zselésedés okozza. De ha bárki tudja a jelenség okát, mondja el, nagyon szívesem veszem a magyarázatot.
Még annyit, hogy más is látja nem csak én, bár ettől függetlenül még lehet optikai csalódás is.

(#23604) sszemtelen válasza Madoc (#23601) üzenetére


sszemtelen
őstag

Valahol örülök neki, hogy annyira jól eltalált telefon lett az OP3, hogy nincs olyan hibája, amin itt rugózhatnánk. :D

[ Szerkesztve ]

(#23606) sutszi válasza Timer (#23605) üzenetére


sutszi
veterán

Majd a moderátorok eldöntik, hogy idevaló vagy sem... De nyilván nem azért szóltam mert utálatoskodni akartam. A szabályok ha már vannak, akkor legyenek következetesen betartva/betartatva...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#23607) snyper990 válasza zhata (#23603) üzenetére


snyper990
őstag

Ha nem érsz hozzá a telefonhoz, csak mozgatod (és nem valami csilli-villi, modern, mozgó háttérről van szó - bár ilyen mozgatásra animáltról még nem hallottam), akkor biztos, hogy optikai csalódás

(#23608) Colos1


Colos1
őstag

Olvastam ezt a nyúlás dolgot az OP5 -nél. Mondom, ha a fordított kijelző a hiba, akkor az OP3-at fejtetőre állítva és görgetve is látni kellene.

Valaki erősítse meg, hogy nem én vagyok a hülye, mert tényleg látok így nyúlást :Y :C

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#23609) akela91 válasza Colos1 (#23608) üzenetére


akela91
addikt

Van, írtunk róla többen is. Én így nem tudnám konkrétan használni.

(#23610) Timer válasza Colos1 (#23608) üzenetére


Timer
veterán

Jól látod, és ráadásul intenzitásában ez sehol nincs ahhoz, ami OP5-nél jelentkezett nálam.

[ Szerkesztve ]

(#23611) Colos1 válasza Timer (#23610) üzenetére


Colos1
őstag

Viszont ha utána visszafordítom, akkor is látom egy darabig (10...15 sec), ami azt jelzi, hogy normál esetben is van, csak az agy megszokja. Nem lehet az OP5 -nél is megszokni?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#23612) Timer válasza Colos1 (#23611) üzenetére


Timer
veterán

Nézd, ezt nem tudom. Én egy hétig használtam "élesben" a készüléket, de nem sikerült. Megváltás volt visszatérni OP3-ra, komolyan mondom, pedig nagyon tetszett az ötös megjelenése, sebessége, és kamerája. Viszont én másfél órát biztosan olvasok a telefon kijelzőjén szinte minden este, de már 30 perc után nem bírtam tovább a fórumozást. A hét végére teljesen le is szoktam róla, mert a folyamatos könnyezés és tompa fejfájás elvette a kedvem a használatától. A kezdeti rossz érzést követően már szívfájdalom nélkül adtam át a futárnak a csomagot, azt hiszem, ez azért sokat elmond.

De hangsúlyozom, ez az én esetemre, az általam használt készülékre igaz, simán el tudom képzelni, hogy egy idő után majd kibukik, hogy bizony van itt több széria is, és az egyik kijelzője csak mérsékelten érintett a problémában, míg a másiké sokkal inkább. Ezt erősíti az is, hogy az első netes tesztek során nem bukott ki a gond, ami lehet attól is, hogy válogatott készülékeket kaptak, meg persze attól is, hogy nem első vonalas telefonként használták, más felhasználói szokásokkal, mint én, ezért nem is jelentkezett ilyen súllyal a gond. Ha én is csak játszanék rajta néhány percet naponta, meg telefonálgatnék, lehet, nem küldtem volna vissza.

Engem nem a szemmel megfigyelhető hullámzás, elnyúlás zavart, azt még talán benyeltem volna. A mellékhatása volt az, amire azt mondtam, hogy nem, ezt nem vállalom be hosszabb távra.

De most már tényleg hagyjuk abba, mert ez OFF, csak érdekességképpen szúrtam be a cikket, nem vitázni akarok ezen, vagy pörögni rajta.

Az OP3-ról viszont nincs mit írni, teszi a dolgát, ahogyan eddig is, és most az 5T érkezéséig (már, ha lesz ilyen) biztosan velem marad. Szerintem rendelek rá egy gyári sandstone hátlapot a karbon mellé, meg egy dash töltőt is, ha már eddig nem léptem meg, mondván, mindjárt itt az új.

[ Szerkesztve ]

(#23613) zhata válasza snyper990 (#23607) üzenetére


zhata
senior tag

Nem csili-vili háttér, a képet én raktam be. Majd ha lesz alkalmam, megpróbálom felvenni.

(#23614) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Az utolsó béta alatt kinek hogy alakul a SOT?
Utolsó stabil verzióval nekem 4 óra a max.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23615) plejik válasza PowerBuldog (#23614) üzenetére


plejik
addikt

Engem meg már nem érdekel, ott a töltő aztán hali.. Így "végtelen" SOT.. :P :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#23616) PowerBuldog válasza plejik (#23615) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Engem kicsit zavar, hogy alig használom valamire és ennyit bír csak. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23617) plejik válasza PowerBuldog (#23616) üzenetére


plejik
addikt

4 óra teljesen jó szerintem, normál használat mellett. Sajnos itt extra SOT-ot már csak mindeféle mókolással lehet elérni, erre meg se energia se kedve nincs sokszor az embernek, hogy ilyenekkel szórakozzon. Inkább kezdjenek el fejleszteni valami új irányba akkukat, amivel mondjuk 2 napot vígan lehet használni a telefont...

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#23618) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Béláim az Úrban.
Valahogy el lehet tüntetni a jobb felső sarokból a billentyűzet jelzést? Ez akkor van jelen amikor aktív a billentyűzet.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23619) plejik válasza Freeman007 (#23618) üzenetére


plejik
addikt

Szerintem sehogy.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#23620) Freeman007 válasza plejik (#23619) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi, akkor megtanulok vele együttélni.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23621) pampika válasza Freeman007 (#23620) üzenetére


pampika
őstag

max vmi rootos mókolással talán, de ott se biztos.
ezt maga a rendszer adja, hogy tudj váltani a billentyűzet progik között, nem az OP tette bele.

(#23622) bAtt001 válasza Freeman007 (#23620) üzenetére


bAtt001
addikt

Nem muszáj, próbáld ki ezt [link], vagy ha Gboard van fent kikapcsolod a több nyelvet, gondolom ha egy van beállítva akkor nem lesz miből választani :D

(#23623) Freeman007 válasza pampika (#23621) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Nexus 5x-nél nem adta a rendszer. Bár van root, de annyira nem zavar hogy nyakig belemásszak.

bAtt001: A linkelt megoldással el tudom tüntetni, de csak akkor ha csak az alap gboardot hagyom bent (ezt nem is lehet kikapcsolni). Amint bekapcsolok másik billentyűzetet (swype vagy akár swiftkey), akkor megjelenik gépelésnél fent az értesítés.

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23624) bAtt001 válasza Freeman007 (#23623) üzenetére


bAtt001
addikt

Tiltsd le az alap billentyűt, vagy titaniummal hibernáld / töröld, ha van root akkor nincs gond :D

(#23625) Freeman007 válasza bAtt001 (#23624) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Van root, de alapból nem megy a tiltás (szürke a kapcsolója). Csak titaniummal lehet megoldani?

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23626) plejik válasza Freeman007 (#23625) üzenetére


plejik
addikt

Ennyire zavar? :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#23627) Freeman007 válasza plejik (#23626) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Hamár felvetődött valami megoldás ezügyben, akkor azért érdekel :))

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23628) bAtt001 válasza Freeman007 (#23625) üzenetére


bAtt001
addikt

Biztos van más package disabler app is, de én régen mindig azt használtam, nézz szét, vagy próbált ki a Titaniumot az működik biztosan.

(#23629) Freeman007 válasza bAtt001 (#23628) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi a tippet :R

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23630) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Vennem kellett egy új SIM kártyát. Hol lehet ennek a PIN kód kérést kikapcsolni? Az eddiginek évekkel ezelőtt kikapcsoltam egy régebbi telefonomon. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23631) Hujikolp válasza PowerBuldog (#23630) üzenetére


Hujikolp
őstag

Beállítások, biztonság & ujjlenyomat, Sim kártya zárolása.

(#23632) G4bi89


G4bi89
senior tag

Használ itt valaki Airbnb-t? Nekem a gyári rendszer alatt, bejelentkezés után fogja magát és kilép. Engedélyek rendben, gyorsítótárat töröltem. :F

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#23633) szpali válasza G4bi89 (#23632) üzenetére


szpali
addikt

Nálam is OP3 és OP5-ön egyaránt, Nexus 5-ön viszont műxik (v17.28), szóval szerintem az OxygenOS-el akad össze

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#23634) Macika66 válasza pampika (#23599) üzenetére


Macika66
addikt

(#23635) pampika válasza Macika66 (#23634) üzenetére


pampika
őstag

Igen?

(#23636) YAS-dude válasza Macika66 (#23634) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez nem is tudja miről szól az egész "jelly effect" téma. Pont hiába videozza a gyors ide-oda rángatást. Megnéztem a saját op3-am 180 fokkal elforgatott képernyővel és valóban ott az effekt. Csak az a kérdés, kit mennyire zavar.
Tudjuk, hogy elég gyors a telefonunk, nem túl bloated a rendszer rajta, erre hardveresen kinyírják a szép, fluid görgetést...

[ Szerkesztve ]

(#23637) purcigeorge válasza YAS-dude (#23636) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

És ha megfordítják azt a kijelzőt, ahhoz mi kell? Plusz 6 cm kábel? Elég vékonyak ezek a kábelek már.

(#23638) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Paranoid androidon, mintha gyengébb lenne a wifi, ledodál olyan helyen, ahol eddig semmi gond nem volt. Más is tapasztalt ilyet?

(#23639) K82 válasza gyurma888 (#23638) üzenetére


K82
őstag

Nem nagyon veszem észre h ilyeneket csinálna.

Pixel / OnePlus Pad

(#23640) Macika66 válasza YAS-dude (#23636) üzenetére


Macika66
addikt

Megnéztem a saját op3-am 180 fokkal elforgatott képernyővel és valóban ott az effekt.

És ha ugyanígy, fejjel lefelé, de tükörből nézed? :D

Te, biztos vagy benne, hogy ér ennyit az egész? De komolyan, mekkora felhasználói élmény-vesztés az, ha gyorsan rángatva ide-oda a képet, akkor torzul valamennyit a képmező magassága 1 tizedmásodpercre? Annyira rövid időre, hogy a kevésbé érzékenyeknek a szemléltetésre le kell lassítani!

Értem, elfogadom, hogy van egy ilyen frissítési probléma (nem a kijelző van fordítva (ill. az nem számít), hanem a frissítési irány), de ez tényleg ekkora probléma?

(#23641) YAS-dude válasza Macika66 (#23640) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nézd meg magad a saját op3-adon, hogy téged zavar-e annyira, hogy emiatt nem veszel op5-öt. (Nem gyorsan rángatva, sőt, lassan scrollozva sokkal látványosabb. Mondom, hogy az általad linkelt videoban nem fogta fel az ember a probléma lényegét, de ezek szerint te sem.) Szerintem kellemetlen, sokkal gyengébb képességűnek érződik a telefon emiatt. Belerakják mindenből a legbikábbat, optimalizálják az OS-t, és tök hiába. Pár éve azért már az androidos felső kategóriában is elvárható az a felhasználói felület "fluidity" ami az iOS-en megszokott. Ez a hardvermérnöki döntés pont elrontja ezt az élményt. (A legfőbb érv számomra az op5 mellett így op3 után a dash töltés. Sőt, kb az egyetlen érv. De a kamera még javulhat.)

[ Szerkesztve ]

(#23642) Macika66 válasza YAS-dude (#23641) üzenetére


Macika66
addikt

Az utolsó mondatodat nem értem, az OP3-ban pontugyanaz a töltés-rendszer van, mint az OP5-ben.

Amúgy nálam lassan, IGAZÁN lassan görgetve sem jön elő semmi ilyen zsugorodásos/torlódásos dolog, csak az idegbeteg módon rángatott kijelzőnél véltem felfedezni én is a videon.
A sajátomon azóta sem. Pedig 1 hétig volt egymás mellett OP3T - OP5. Sőt, most is van a családban még 2 db OP3.

(#23643) Scooter74 válasza YAS-dude (#23641) üzenetére


Scooter74
őstag

Amúgy nem akarok vitát kelteni, de a Samu S8-nál is van ez a jelenség böngészés közben.
Kétlem,hogy ez direkt Samu ficsőr lenne.
Ez a videó is fent van youtuben, Illetve még azt hozzá tenném, hogy a Samut nem 559€-s áron lehet megvásárolni 2év garival.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#23644) purcigeorge válasza YAS-dude (#23641) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Op3-nál egy dolgot vettem észre a scrollozással kapcsolatban: ha fekete és szürke van egymás fölött, a fekete lassabban megy, mint a többi szín. Főleg sötét fényviszonyok között látszik, és már újkorában így volt. Nem túl zavaró, de fura.

(#23645) t181 válasza purcigeorge (#23644) üzenetére


t181
senior tag

Kb az összes AMOLED ilyen. Nem győzi olyan gyorsan kapcsolgatni a ledeket, mint amilyen gyorsan görgetsz. És nem csak fekete-szürke között van ez a jelenség, hanem fekete (tehát nem világít semmi) és bármilyen más szín között. Azért látod sötét fényviszonyok között, mert le van véve a fényerő. Ha sötétben fentebb veszed a fényerőt nem fogod látni. :)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#23646) purcigeorge válasza t181 (#23645) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Sejtettem, hogy emiatt van, köszi a választ!

(#23647) brainticket válasza t181 (#23645) üzenetére


brainticket
aktív tag

azért az OLED-nek kb semmi köze nincsen a LED-ekhez :)

(#23648) t181 válasza brainticket (#23647) üzenetére


t181
senior tag

Igen. :D Mire újraolvastam a hozzászólásomat, már késő volt. :)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#23649) Macika66 válasza brainticket (#23647) üzenetére


Macika66
addikt

Ééés, hááát, kapcsolgatni is brutálgyorsan lehet őket...

(#23650) purcigeorge válasza Macika66 (#23649) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Akkor ebben az esetben miért nem kapcsol gyorsan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.