Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) K82 válasza gyurma888 (#23542) üzenetére


K82
őstag

Már nem emlékszem melyik ment fel, de jó eséllyel a nano - a szükséges minimum, a többi guglis cuccot meg letöltöm külön.

Pixel / OnePlus Pad

(#23552) gyurma888 válasza K82 (#23551) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Oké, köszi állok majd neki TB-vel menteni a progikat.
Sms-ek és híváslisták mentéséhez tudtok valami jó appot?

(#23553) racerx válasza gyurma888 (#23552) üzenetére


racerx
őstag

Sms backup & restore. Évek ota ezt használom. Ingyenes, mindent tud amit kell

(#23554) t181


t181
senior tag

Fent van az új PA!
És rengeteg más mellett javítva lett az idle drain bug.

Szerk.: nyilván be van lassulva a szerver.. :))

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#23555) K82 válasza t181 (#23554) üzenetére


K82
őstag

Innen viszont hasít, rögtön dobom is fel... ;]

Pixel / OnePlus Pad

(#23556) t181 válasza K82 (#23555) üzenetére


t181
senior tag

És tényleg. Azelőtt kezdtem el tölteni, mielőtt írtam, de még erről a linkről is hamarabb lejön így, hogy csak most kezdtem, mint a hivatalos oldalukról. :D

Nem csak a hivatalos szervert, hanem Arter-ét is megsemmisítették. :))

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#23557) zhata válasza K82 (#23555) üzenetére


zhata
senior tag

Ez mi?
Nagyobb, mint egy inkrementális, de a fele egy fullnak.

(#23558) Boli77


Boli77
tag

Valaki tapasztalt olyant ,hogy egyszer csak néma marad a telefon ? Minden ,hívás ,sms ,ébresztő ...... stb. Gyári minden . Ezt az elmúlt 2-3 hétben eljátsza . Fasza lesz ha ez miatt elkések a melóból.:-( :-( . Ki kapcs azt ok . De ez nem normális ,hogy heti szinten .:-(

(#23559) t181 válasza zhata (#23557) üzenetére


t181
senior tag

Ez a teljes rendszer, csak míg az OOS-nél közel 100%-os a tömörítési arány, addig itt nagyjából 50%. Kicsomagolva nagyjából megegyezik a kettő mérete. (kb 1,5 GB)

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#23560) viger válasza Boli77 (#23558) üzenetére


viger
tag

Helló nekem volt hasonló gondom! Újraindítás megoldja. Most a legújabb bétán vagyok egyenlőre nem jött még elő.

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#23561) viger válasza Freeman007 (#23512) üzenetére


viger
tag

Én is 5X-ről jöttem! Alapjában véve nem bántam meg! Sőt, jobban szerettem a 3T-t.
Képek nem olyan szépek mint az 5X-el, de azért vállalhatóak.
Egy két szoftveres dolog hiányzik a tiszta androidból, de van helyette sok más, ami igen kényelmessé teszi ezt a telefont.
Nekem nagyon sokszor nem ismeri fel az ujjam az ujjlenyomat olvasó, pedig mindenki dicséri, hogy mennyire jó. 5X nálam alig-alig hibázott ezen a téren, ezt sajnos nem tudom elmondani a 3T-ről.

Én egyébként a várható alaplapi hiba miatt cserélem.
Többet nem tud a telefon, szóval ha csak a tudását nézzük nem éri meg szerintem váltani. De mégegyszer mondom én nem bántam meg!

Nexus 4 --> Nexus 5X --> OnePlus 3T --> OnePlus 6T --> Pixel 7 Pro

(#23562) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Az új Paranoidnál azt írják, hogy nem ajánlják az F2FS használatát valami GC miatt, ez nem tudom mi és hogy inkább váltsunk vissza Ext4-re. Erről tud valaki valamit? Most megint lehet formázni a belső tárhelyet? :W

(#23563) t181 válasza gyurma888 (#23562) üzenetére


t181
senior tag

GC = Garbage Collection.
Idővel teljesítménycsökkenést tapasztalhatunk, ezért javasolják, hogy váltsunk vissza ext4-re. Tegnap éjjel le is mentettem mindent, nem soká formázok és megy fel a PA.

Szerk.:
Annyit érdemes tudni, hogy ez nem a PA hibája és nem is az OP-é, minden f2fs-en futó készüléket érint.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#23564) t181 válasza gyurma888 (#23562) üzenetére


t181
senior tag

Arter itt nagyon jól leír mindent a linuxos fájlrendszerekkel kapcsolatban.

Ez az a rész, ami minket érint:
"I'd personally still recommend ext4 for non-techies as I'm still experiencing a GC issue with f2fs.
Basically, GC won't clean garbage properly and leave invalid blocks to a level that user can notice the huge performance drop. I've seen this GC issue occurring even on stock/unmodified phones by vendors, and I'm still in the middle of investigating this issue. This topic is also for another day.
"

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#23565) gyurma888 válasza t181 (#23563) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Értem, köszi.
Viszont látom a leírásból kikerült, hogy Arter97 TWRP-t kell flashelni, mehet Bluesparkkal is, vagy melyik az ajánlott?

(#23566) UberMutant válasza viger (#23561) üzenetére


UberMutant
őstag

ujjlenyomat felvételkor különböző szögekben vedd fel ugyanazt az ujjad.
esetleg több helyre is vedd fel ugyanazt az ujjad.

az ujjlenyomat olvasó pont kiválóan működik.

(#23567) t181 válasza gyurma888 (#23565) üzenetére


t181
senior tag

Tudtommal csakis az f2fs-en végzett módosításaik miatt kellett másik TWRP-t használni, szóval szerintem mehet eng.stk-éval. Nekem is az van fent, én is azzal fogom feltenni.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#23568) Freeman007 válasza viger (#23561) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi :R
Közben tegnap vettem egy oneplus 3-at, tegnap úgy ahogy belaktam ma még folytatom, aztán az 5x factory reset és megy hirdetésbe. Az 5,5"-t kicsit sokallom, de nincs hasonlóan jó telefon megfelelő méretben és árban. Ujjlenyomat olvasót a nexuson sem használtam, így ez engem annyira nem érint. Nagyon tetszik a 3 funkciógomb kijelző alatti elrendezése :)) Azt gondoltam hogy a kamera a lézer fórusz miatt (sem) olyan jó, de ezzel együtt tudok élni, mint azzal hogy ha megdöglik az alaplap. Itt legalább nem lebeg Damoklész kardja a fejem felett :)

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23569) PistiSan


PistiSan
addikt

Ujjlenyomat olvasó kiváló, kivéve ha veszel egy házat, és belülről fel kell újítani, nekem úgy lekopott az ujjam, hogy nem működött a feloldás, másik újat kellett megtanítani neki.

(#23570) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Lehet, hogy én vagyok vak, de sehol nem találom (legalábbis nem ott van ahol nexusnál volt) a hívószám kijeleztetése a másik fél felé..
Ebben a telefonban merrefelé rejtették el ezt a funkciót?
szerk: LTE-t csak 4G szimbólummal jelzi?

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23571) bAtt001 válasza Freeman007 (#23570) üzenetére


bAtt001
addikt

Phone / Settings / Call Settings / Sim kiválaszt / Additional Settings / Caller ID

Nincs ez eldugva csak kíváncsinak kell lenni :D

(#23572) Freeman007 válasza bAtt001 (#23571) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi :R ..pedig közel jártam hozzá..

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23573) Hujikolp válasza Freeman007 (#23570) üzenetére


Hujikolp
őstag

Tárcsázó app, beállítások, hívásbeállítások, Sim 1 vagy 2, további beállítások, hívóazonosító. megelőztek :))

[ Szerkesztve ]

(#23574) Freeman007 válasza Hujikolp (#23573) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi neked is :)

Nektek jelzi az LTE-t vagy csak 4G-t ír ki?

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23575) pampika válasza Freeman007 (#23574) üzenetére


pampika
őstag

telenor lte-nél 4g-t ír

(#23576) Freeman007 válasza pampika (#23575) üzenetére


Freeman007
aktív tag

telekomnál is oneplus 3-on, nexus 5x-en lte-t írt. Már beszéltem szolgáltatóval, minden beállítás okés.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23577) Tibko8


Tibko8
senior tag

Aki feltette PA új verziót írna róla hogy jobb lett vagy sem? Kamera, üzemidő a fontos. :R
Ha nem lett jobb akkor nem formázom feleslegesen az egészet ext4-re.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#23578) ToniSlow válasza Freeman007 (#23576) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Nincs jelentősége hogy 4G vagy LTE az indikátor. Ugyanazt a sebességet kapod. BP-n esetenként 4G+ is simán lehet.

(#23579) Rick4


Rick4
félisten

Tudja valaki, csak üveg repedés esetén mennyi egy javítás? A haverom leejtette, a jobb felső sarka megrepedt, kijelző hibátlan.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23580) K82 válasza Tibko8 (#23577) üzenetére


K82
őstag

Kamerában nem tapasztaltam változást, készenléti fogyasztás mintha jobb lenne - de így h 24 órája sincs fent, bármi megeshet.

De:
ma volt egy random reboot, Waze képtelen GPS-pozíciót fixálni, Google Maps sem talál magára olyan gyorsan. Dirty flash volt, csinálok majd egy tiszta telepítést, hátha az volt a baja - ha nem, megy vissza az első PA.

Pixel / OnePlus Pad

(#23581) K82 válasza K82 (#23580) üzenetére


K82
őstag

Sajnos nem, ez az új build hibája lesz... :O

[link]

Pixel / OnePlus Pad

(#23582) racerx


racerx
őstag

No úgy néz ki, nem op5 lesz a köv telefon. Sajnos nem győzött meg amit eddig olvastam, néztem róla. Nem a jellirw gondolok (azt valszeg észre se venném :)), a kamera (főleg auto mód, mert én nem fogok szarakodni a pro móddal, kevés fénynél detto), a kijelző ugyanolyansága - fényerő, nem cseppálló, pedig néha itt a strandon jól jönne :), nem érzek akkora előrelépést a mostani hármasoz képest, hogy rádobjak olyan 60 korül.
Samu S8 lett a kiválasztott, most a tmobilnál nettóba nem sokkal tobbért van mint az op5, 2 év gyári gari, független, listaár, starter pack (fólia, tok, vezeték nélküli töltő). Ez így több mint korrekt ajánlat. Kipróbálom, megnézem, azt majd ha op6 lesz akkor visszanézek esetleg.

(#23583) Tibko8 válasza K82 (#23581) üzenetére


Tibko8
senior tag

Kár érte :(((
Igaz én Waze nem használok inkább GMaps vagy néha Sygic.
Akkor majd a következő frissítés után nézem meg. Addig jó lesz a OOS Béta.

Egyébként érdekes mert elméletileg a GPS-en is javítottak [link]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#23584) K82 válasza Tibko8 (#23583) üzenetére


K82
őstag

Az első build GPS-kezelésével nem volt gond, nem tudom mit tudtak rajta pluszba finomhangolni. Itt most leginkább elrontottak vmit, másnak is van vele baja.
Nem a Waze lesz a ludas, megnéztem az előző verziót is, ugyanazt produkálja amit a linkelt videón láthattál.
Másrészt az Ingress nálam nagyon jó indikátor arra h jó-e az adott ROM GPS-kezelése; kocsiban pár mp alatt magára kell találnia, az új builddel meg pár száz métereket megyek úgy h a játékban egy helyben állok.

Pixel / OnePlus Pad

(#23586) Rick4 válasza Timer (#23585) üzenetére


Rick4
félisten

a gyártó terminológiájában csak Alert Slide-ként említett háromállású kapcsolón:

ők alert slider néven említik.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23587) Azazael válasza Tybee000 (#23515) üzenetére


Azazael
aktív tag

Igen nálam is ez van kb 1-2 hete, beragad a billentyűzet, nem lehet appot indítani. Próbáltam wipe-ot recoveryből, 2 napig jó majd Újra kezdi... Így kb kuka a telefon, mert hívást se tudok fogadni

(#23588) Timer válasza Rick4 (#23586) üzenetére


Timer
veterán

(#23589) K82 válasza Tibko8 (#23583) üzenetére


K82
őstag

A GMaps működik rendesen, 300+ km-en navigáltam ma vele. Az igazi probléma az, ha kilépsz a naviból majd pár perc múlva visszalépsz, akkor sokkal tovább tart neki jelet fognia mint az első buildnek. A szokott útvonalon megszoktam h max. 5 mp és megint tudja hol van, de most van h 20-30 mp-ig csak keresi magát, és onnantól még gondolkodik pluszba h hol is van (természetesen egy helyben, miközben már pár száz méterrel arrébb járok). Ha nem kapcsolod ki, semmi gond nincs vele, teljesen stabil:

Pixel / OnePlus Pad

(#23590) dominating


dominating
tag

op5-el is van ilyen gond! futó alkalmazásnál és pokemonGO-ban is. aktív kijelzőnél semmi gond, ha már 1 pillanatra kikapcsolod a telefont és újra be akkor kell neki vagy 10-15sec mire elindul a karakter. Elmentem 10 km-et futni, mindig ugyan azt a kört szoktam, és csak 3.2km-et mért a telefon...

5800x3d + 6900xt

(#23591) Rick4 válasza Timer (#23588) üzenetére


Rick4
félisten

Nézem: [link] [link] [link] ;)

Tuti elírták ott, ahol te olvasod, csak ott, azon az egy helyen van így. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#23592) zhata válasza Timer (#23585) üzenetére


zhata
senior tag

Eszembe sem jut váltani. Gyakorlatilag - a kamerán kívül - semmi olyan pluszt nekem nem ad, ami indokolttá tenné a hármas cseréjét. Nemrég mértem meg a hármasom Antutuját, ami több, mint 148000 lett, ehhez képest a 175-180000-t nem látom óriási ugrásnak.
Megjegyzem, a hármas is bizony zselésedik, csak eddig nem tudtam értelmezni, de nem zavar.

(#23593) Timer válasza Rick4 (#23591) üzenetére


Timer
veterán

Hát jó, én is sliderként hivatkozok rá mindig, de gondoltam, átnevezték idénre... Mindegy, ha ők tévedtek a névvel, akkor én is, ennél nagyobb gondom ne legyen! :)

Zhata: nem tudom, a Tiéd milyen, de az enyémen normálisan tartva semmilyen hasonlót nem produkál. Fejjel lefelé tartva pici nyúlás van, de az sem olyan durva, mint ami az ötösnél volt.

[ Szerkesztve ]

(#23596) svarc86


svarc86
csendes tag

Sziasztok!
Hirtelen elojott sokszor elofordulo lefagyasokkal kinlodok...pluszban hirtelen rohamosan csokkent az uzemidom. Akkumulator stat.-nal azt mutatja az Android rendszer 15-18% ot hasznal meg ilyen 4,5- 5 orat CPU hasznalat.
Talalkozott valaki hasonlo problemaval?
Koszi...szep estet!

(#23598) Macika66 válasza svarc86 (#23596) üzenetére


Macika66
addikt

Namost 3 vagy 3T, döntsd el, az erőszakosan több helyre beírt hsz-ek nem szoktak bent maradni sokáig.

(#23599) pampika válasza Macika66 (#23597) üzenetére


pampika
őstag

Én csak azt nem értem, hogy miért van elítélve az, akit ez a zselésedés zavar? Én jól elvagyok op3-mal, relatíve jól csinálják a hype-ot, bár néha kicsit túl tolják...de azért ez a dolog konkrétan hiba, amit technikailag lehetne orvosolni, csak a gyártó igyekszik bagatellizálni. Attól még ez megoldható gond lenne, ha lenne rá akarat. De végtelenségig védeni nem értem, mi értelme.
Szimpatikus gyártó, igen. De ezt elcseszték, rendbe kellene tenni. Ennyi lenne a megoldás, nem a ködösítés.

(#23600) Madoc válasza Macika66 (#23597) üzenetére


Madoc
veterán

A cikk nem erről szól, sőt nagyon nem.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.