Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) rayoliviero válasza K82 (#21197) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mert a pendrive-on tárolok minden ROM-ot és onnan is telepítem, ha nem vagyok PC közelben, sokszor akkor is.

(#21202) SharpSA válasza K82 (#21197) üzenetére


SharpSA
veterán

Minden alkalommal pc-ről másolni? Minek? A telefonra közvetlenül is le lehet tölteni, ha nem pc-n van könnyebb és gyorsabb pendrive-ra másolni. Ráadásul pendrive-ra lehet menteni is, én legalábbis is szoktam menteni a képeket, videókat, twrp és titanium mentéseket. Mert nincs sd kártya és szívtam már meg párszor, hogy csak a belső tárhelyen volt a mentés, a twrp meg nem látta mert titkosított volt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21203) rayoliviero


rayoliviero
veterán

47 perc képernyő idő és 79% az akku, ez sajnos nagyon gyenge.

(#21204) ToniSlow válasza rayoliviero (#21203) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Milyen OOS-en vagy?

(#21205) rayoliviero válasza ToniSlow (#21204) üzenetére


rayoliviero
veterán

(#21206) hyperspace válasza rayoliviero (#21205) üzenetére


hyperspace
őstag

Reggel vetted le töltőről?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#21207) rayoliviero válasza hyperspace (#21206) üzenetére


rayoliviero
veterán

Reggel 80% volt, 6:50 körül töltöttem fel 7:30-ig 100%-ra.

(#21208) ToniSlow válasza rayoliviero (#21207) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szerintem várj pár töltési ciklust, főleg új rom telepítése után. Tiszta telepítést csináltál?

(#21209) rayoliviero válasza ToniSlow (#21208) üzenetére


rayoliviero
veterán

A gyári adatok visszaállítását csináltuk meg, mielőtt megvettem.

(#21210) pampika válasza rayoliviero (#21209) üzenetére


pampika
őstag

és mennyi idős a telefon és előtte hogy volt töltve? neked milyen progik futnak rajta (főleg a háttérben)?
ez azért sokat befolyásol akksi ügyileg.

(#21211) rayoliviero válasza pampika (#21210) üzenetére


rayoliviero
veterán

2016 júliusi vásárlás. Előtte gondolom, hogy a gyári töltővel töltötték.

Viber, Messenger és Facebook. Netezés alatt merül így és Viber üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#21212) func93 válasza pampika (#21210) üzenetére


func93
senior tag

Akármennyire jók is a beta romok (nekem is az van fent), szerintem nem mérvadó az akku idő. Majd ha official lesz, majd akkor érdemes nézni.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#21213) rayoliviero válasza func93 (#21212) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem akkor most beta van fent vagy normál? :B Bocs, még nem volt ilyen telóm, nem tudom megállapítani.

Ha lesz időm, teszem fel a Resurrection Remix ROM-ot, Franco kernellel. Nexus 6P azzal volt a legjobb az akku.

(#21214) pampika válasza func93 (#21212) üzenetére


pampika
őstag

azért vmennyire csak mérvadó :)
én is azzal használom. általában megvan vele a 2 nap, de ha sokat kell használni, az 1 napot akkor is stabilan kihúzza és nap végére 40% körül megáll. lehetne jobb is, de még így is élhető. attól tuti nem kell tartani, hogy napközben megadja magát.

@rayoliviero
neked is béta rom van fent, a 13-as.
valamint pont az említett progik (fb, messenger, viber) szokása erősen szívni az akksit :( kipróbálhatsz alternatív progikat, van facebook/messenger lite, vagy fb-ot futtatod böngészőből és engedélyezed az értesítéseket a saját app helyett.

[ Szerkesztve ]

(#21215) rayoliviero válasza pampika (#21214) üzenetére


rayoliviero
veterán

Normál ROM-ból melyiket töltsem le és honnan?

(#21216) rayoliviero válasza rayoliviero (#21215) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megvan a nem béta ROM. Amúgy a betat is lehet rootolni és recoveryt rá vagy csak a normál ROM-ot?

Nexusnál talán a betat nem lehetett.

(#21217) Macika66 válasza rayoliviero (#21216) üzenetére


Macika66
addikt

Mindent lehet, semmilyen különbség nincs (ebből a szempontból) a két fajta ROM között...

(#21218) Macika66 válasza rayoliviero (#21196) üzenetére


Macika66
addikt

Én mindig úgy csinálom.
És a TWRP mentést is oda rakom.
Van egy brutál 32 gigás Extréme Sandisk kártyám, azt teszem a Type-C olvasóba és szalad...

(#21219) t181 válasza rayoliviero (#21213) üzenetére


t181
senior tag

Franco kernele csak a gyári rendszer által támogatott.

Nálam a Beta13 blu_spark kernellel megy és eddig nagyon jó. Másfél nap alatt 4 óra képernyőidő jön össze, wifiről és mobilnetről vegyesen.Voltam vele futni, teniszezni, végig ébren volt, órákon keresztül ment a wifi adb, ez is végig ébrentartotta. Nézz utána, mi nem hagyja aludni a telót, mi pörgeti a procit, stb.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21220) rankesz válasza t181 (#21219) üzenetére


rankesz
veterán

Most akkor vertexos vagy oosbéka? Döntsd már el! ;]

(#21221) Macika66 válasza t181 (#21219) üzenetére


Macika66
addikt

Azt lehet tudni, hogy mi a különbség a sima TWRP és a Blu_spark-féle TWRP között?
Más is ajánlotta már, de érdekelne flashelés előtt, miben más...

(#21222) t181 válasza rankesz (#21220) üzenetére


t181
senior tag

Én sem tudok kiigazodni magamon. :D Rég voltam már ennyire elégedett az OOS-sel.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21223) t181 válasza Macika66 (#21221) üzenetére


t181
senior tag

Sokszor olvastam már, hogy mások nem tudnak felrakni ilyen-olyan zipeket ilyen-olyan recoverykkel, nekem eng.stk twrpjével soha sem volt bajom.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21224) K82 válasza Macika66 (#21221) üzenetére


K82
őstag

Az XDA-s oldalon sem nagyon találtam róla infót, miben is lenne más. De az biztos h eddig _mindig_ felment vele minden, ami adott esetben mondjuk a hivatalos twrp-vel nem (lásd 3.1.0.0, két-három újraindítás kellett neki h magára találjon, illetve a 7.1.1-es OOS-t nem bírta felpakolni).

Pixel / OnePlus Pad

(#21225) racerx válasza K82 (#21224) üzenetére


racerx
őstag

Mert ahogy olvastam a twrp-je magán használatra készült, de publikálja, viszont semmi support, semmi changelog .

(#21226) derrik


derrik
őstag

Azt szeretném kérdezni .... semmi mókolás nem volt még a telefonon, egy ideje ott figyel a 4.0.3 frissítés. De én ezt kihagynám. A 4.1 csak akkor jelenik meg ha először le frissítem erre a 4.0.3-ra?
/amúgy eladó a telefon :)/

[ Szerkesztve ]

(#21227) ToniSlow válasza derrik (#21226) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ha már letöltötte akkor töröld az állományt a telefonról. Amúgy meg leszeded a 4.1.1-es full romot felmásolod és recovery-ből felteszed. Nem kellenek a köztes állapotok ha a teljes romot teszed fel.

(#21228) rankesz válasza t181 (#21222) üzenetére


rankesz
veterán

Amúgy nekem is most RR van fent, de húz vissza a szívem a gyári rendszerre...

(#21229) bAtt001 válasza rankesz (#21228) üzenetére


bAtt001
addikt

Ilyen sokáig még egyik telefonomon se volt gyári rendszer mint ezen :D Igaz 2 napig bírtam root nélkül csak... mindenhol reklámok, sponsored postok, mennek a fenébe :B

(#21230) PistiSan válasza bAtt001 (#21229) üzenetére


PistiSan
addikt

A root ot megértem, és sem bírtam sokáig nélküle.

(#21231) Macika66 válasza K82 (#21224) üzenetére


Macika66
addikt

Köszönöm.

Nekem eddig nem volt bajom a gyári TWRP-vel, akkor nem erőltetem a cserét...

(#21232) t181 válasza rankesz (#21228) üzenetére


t181
senior tag

Én is kipróbáltam régebben, de nekem már kicsit túlzás az a rendszer, úgy kellett vadászni minden beállítást, hogy hol lehet.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21233) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, pár hete ajánlotta valaki az egyik eladót (T topicban), ahol eredeti Dash kábelt lehet kapni jó áron.
Ajánlom én is a terméket, 2.5 hete rendeltem meg a kábelt, meg is jött a mai nap, megy a dash töltés is vele.
ebay

(#21234) pècsimunkás válasza derrik (#21226) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem megjelent a 4.1.0. ès utánna frissítettem . A 4.0.3.- al nem foglalkoztam .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#21235) PistiSan


PistiSan
addikt

Nem tudjátok, hogy hol lehet bekapcsolni a részletes értesítések testreszabását?
Ha jól rémlik 7 fokozatban állítható, de nem találom merre kell bekapcsolni.

(#21236) nofi válasza bAtt001 (#21229) üzenetére


nofi
őstag

Azt hiszem ez lesz a legnoobabb poszt, de megírnád nekem Te éppen miért rootolod a telefont? Komolyan érdekel, pár hónapja használok csak androidot. :U

Xbox GT: nozsolt

(#21237) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Feltettem az RR ROM-ot és a Franco kernelt, de a dupla kopp nem működik (képernyő felébresztés). Van valakinek ötlete, hogy miért nem? A ROM beállításaiban engedélyezve van pedig. A kernel miatt nem működik lehet.

EX kernel managerben nem lehet állítani a dupla koppot. Franco kiszedte volna a kernelből?

[ Szerkesztve ]

(#21238) SharpSA válasza nofi (#21236) üzenetére


SharpSA
veterán

Reklám blokkolás, Titanium Backuppal a nekem fontos programok és adatainak teljes mentése. A teljes rom mentése és visszaállítása, ha szükséges. Egyéb apró funkciók, mint például a Nova Launcherrel normál képernyő kikapcsolás (hogy ne kelljen ezután minden bekapcsoláskor kódot is beírni). Én kb. ezek miatt rootoltam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21239) PistiSan válasza nofi (#21236) üzenetére


PistiSan
addikt

Én E-Robot programot használok, csomó automatizálós dolgot állítottam be magamnak, pl esténként automatikusan repülő módba kapcsolja a telefont, reggel meg ha kinyomtam az ébresztőt vissza.
Email-ek óránkénti ellenőrzésre ha nem vagyok gép közelben, nem szeretem ha folyamatosan megy a mobilnet, eléggé meríti a telefont, szóval így csak pár percet megy a zsebemben amikor éppen nem használom.
Reklám blokkolás is fontos szempont volt nálam is.
Jó darabig használtam automatizált e-mail küldésére is, amiben jeleztem a főnök felé hogy kési fogok 5-10 percet a munkából. (tömegközlekedés....)

(#21240) bAtt001 válasza nofi (#21236) üzenetére


bAtt001
addikt

Fő indok a reklám blokkolás AdAway applikációval. Ingyenes appokban egyre több az idegesítő reklám pl. Instagramm sponsored postok, amiket úgy vettem észre kiszűri a blokkoló nagyrészt. Én már másra nem használom a rootot, jó néha belepiszkálok rendszer file-okban, build.prop, bootanimáció de ez elhanyagolható. De igen, arra is lehet használni, hogy rendszer applikációkat törölj a telefonról amik feleslegesek számodra, de mióta gyárilak is lehet tiltani őket (igaz nem törölni) azóta ez nem olyan lényeges. Olvass utána mire jó még, de igazából ha nem értesz hozzá annyira, nem szeretnél ezzel időt tölteni nem fontos nekiállni. Van aki jobban technikai beállítottságú annak nulla erőfeszítésbe kerül, de van akinek tényleg bonyolultnak tűnhet és mint mondtam lehet nem is lenne jó neked semmire :)

(#21241) nofi válasza SharpSA (#21238) üzenetére


nofi
őstag

SharpSA; PistiSan; bAtt001
Köszönöm az infokat. Ez a reklámblokkolás felkeltette a figyelmemet, körülnézek :R

Xbox GT: nozsolt

(#21242) t181 válasza rayoliviero (#21237) üzenetére


t181
senior tag

Nem szedte ki, egyszerűen nem támogat az OOS-en kívül más rendszert. Ahány rendszer, és kernel, annyiféle megoldás van van ezen funkciók implementálására és a kettő nem mindig találkozik.

Viszont készülőben van az LOS-sel kompatibilis kernel, azzal talán már nem lesz gond.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#21243) rayoliviero válasza t181 (#21242) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az ElementalX kernellel is működik tökéletesen.

(#21244) pampika válasza SharpSA (#21238) üzenetére


pampika
őstag

settings/buttons/home button: double tap action: turn off screen
root nélkül, nova mellett gyönyörűen működik ;)

(#21245) SharpSA válasza pampika (#21244) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt tudom, be is van állítva. Viszont gyorsabb egy húzás valamelyik ikonon, mint a hosszú nyomvatartás. Na meg azt szoktam meg, mivel korábban nem volt a másik lehetőség. Bár most csak a hosszú home gombot hagytam meg, de még mindig nem szoktam rá teljesen... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21246) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok!.

A home gomb teljes mértékben érintés érzékeny mint pl. a huawei p10-en, vagy lehet rajta nyomás érzékenységet beállítani mint pl. egy iphone 7-en?

A kijelző alatti gyűrűben továbbra is ujjlenyomat-olvasó pihen, nyomógombnak hívni azonban a szó hagyományos értelmében nem lehet ezt az idomot, hiszen a Taptic Engine névre hallgató motor okozza azt az érzést, mintha tényleg gombot nyomnánk, egyébként erről szó sincs, meg sem moccan az egység. A gomb kattintásának érzetét pedig kedvünk szerint állíthatjuk három fokozat mentén, az első egészen enyhe, a harmadik pedig már egy kimondottan határozott kattanást reprodukál, nagyon jól.

Ilyen funkció (vagy valami hasonló) van az OP3-on?
Vagy csak simán rezzen egyet ha hozzányúlsz és kész?

(#21247) hyperspace válasza Pszihonaranc (#21246) üzenetére


hyperspace
őstag

Csak hozzányúlsz és rezzen egyet. Nem olyan, mint a P10, mert nincsenek gesztusok, és nem is nyomásérzékeny, mint az iPhoneon. És nem lehet benyomni, mint a Samsungon, tehát csak érintéses.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#21248) FingR86


FingR86
őstag

Az alábbi kérdésem lenne.

Ha el szeretném adni a telefont, hogy kell törölni róla minden adatot úgy, hogy az új felhasználónál bekapcsolás után ne az én gmail fiókomat kérje (frp) ? Azért kérdezem, csak mert ugyanez volt nálam is mikor megvettem a telót használtan. Hiába csináltam a gyári recovery-ből fr-t, akkor is kérte az ő mail címét. Ha rendszer alól csinálok gyári adatok visszaállítását akkor is fogja kérni az én gmail címem ?

[ Szerkesztve ]

(#21249) hyperspace válasza FingR86 (#21248) üzenetére


hyperspace
őstag

A legtutibb egy clean install. :) FR-t soha nem csináltam sehonnan, az nem tudom, milyen lehet.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#21250) Pszihonaranc válasza hyperspace (#21247) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Ohh... köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.