Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) SharpSA válasza szpali (#21945) üzenetére


SharpSA
veterán

Remélem is, hogy van annyi eszük, hogy marad a FHD képernyő, mert ennél nagyobb felbontásra nincs szükség. Az meg nekem is alap, hogy az ujjlenyomatolvasó elöl marad. Az S8 és S8+ szépek lettek, de az ujjlenyomatolvasó helye... agyatlan szülemény.
A beat romban hol lehet kikapcsolni a töltés hangját? Nem találtam sehol sem. Mondjuk elég visszafogott a hang, de ha mégsem kell...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21952) ToniSlow válasza SharpSA (#21951) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szerintem a töltés hangja nem kapcsolható.

(#21953) FingR86


FingR86
őstag

én nem sok értelmét látom úgy kiadni még egyszer a telefont, hogy a procit már az egekbe fejleszteni, a kijelző meg még mindig "csak" fullhd. a 820 is tökéletesen elegendő jó ideig mindenre ezen a felbontáson. Ha már 835, és nő az akksi...akkor nőjön a felbontás is. De ez csak az én meglátásom.

(#21954) szpali válasza FingR86 (#21953) üzenetére


szpali
addikt

Nekem elég ez a felbontás, de a piaci igények a VR felé mennek és oda tényleg kevés.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#21955) FingR86 válasza szpali (#21954) üzenetére


FingR86
őstag

én is ebből kifolyólag írtam amit írtam.
anno vettem ilyen blitzwolf vr szemcsit, szép volt jó volt de az 1080p rettenet kevés hozzá.

(#21956) SharpSA válasza ToniSlow (#21952) üzenetére


SharpSA
veterán

Úgy látom én is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21957) FingR86 válasza gyurma888 (#21883) üzenetére


FingR86
őstag

rakd vissza az 5.2.0-ás verziót.
minden említett hiba "hiányzik" belőle.
sőt nálam még az a rész is megjavult amikor rá nyomok a keresésre és elkezdem gépelni a betűket, automat dobja alatta a lehetséges találatokat. A legfrissebb verzióban nekem ez sem működött már.

[ Szerkesztve ]

(#21958) ndavey válasza FingR86 (#21957) üzenetére


ndavey
tag

Ezt honnan tudod letölteni? Mert apk mirroron nem találni.

Na végülis apk4fun-ról sikerült, talán megbízható oldal ez is.

[ Szerkesztve ]

(#21959) FingR86 válasza ndavey (#21958) üzenetére


FingR86
őstag

apkmirror-on csak azok a dolgok vannak fent amik a play-ben alapból ingyenesek. A Swipe Pro, ahogy a neve is sejtteti, fizetős. Azért nem is találtad meg ott.

(#21960) ndavey válasza FingR86 (#21959) üzenetére


ndavey
tag

Én ezt nagyon jól tudom, nem is a Pro változatra gondoltam. Az ingyenes 5.2.0ás változat sincs fent apk mirroron

[ Szerkesztve ]

(#21961) gyurma888 válasza FingR86 (#21957) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Köszi, tényleg működik így, bár én megvettem play áruházban, jó lenne, ha javítaná a hibákat a fejlesztő...

(#21962) ndavey


ndavey
tag

Tudja valaki, hogy az miért van, hogy használom pl a Messengert vagy Vibert, közben meg mást is csinálok a telefonon és néha teljesen kilép ezekből az alkalmazásokból, akkor meg persze nem is jönnek egyből az üzenetek. Úgy csinálja ezt, hogy nincsenek optimalizálva az agresszív alvó módnál, energiaigényes alkalmazások kezelése sincs bekapcsolva. Messengernél is mindig látom a zöld csíkot, hogy hálózathoz kapcsolódik, holott ki se kapcsoltam a kijelzőt..

(#21963) SharpSA válasza FingR86 (#21953) üzenetére


SharpSA
veterán

Szabad szemmel nem látható a különbség FHD felbontás felett. Engem a vr nem érdekel. Gyártsanak vr-re való készüléket is, ha valakinek az kell, mert amúgy értelmetlen a nagyobb felbontás.
Egyébként nekem is elég az OP3. Kicsit nyomkodtam az S8-at és S8+-t, de használatban nem érzékeltem különbséget a sebességet tekintve.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21964) katalin888 válasza ToniSlow (#21950) üzenetére


katalin888
aktív tag

Az új fájlrendszerrel állítólag gyorsabb lett az elérési idő. Ez a gyakorlatban érzékelhető?

(#21965) Macika66 válasza FingR86 (#21955) üzenetére


Macika66
addikt

És mi az a VR dolog, ami miatt érdemes lenne a QHD felbontás???

De komolyan, mi a bánatos f.ra lehet használni a VR-t?

Mert OK, kipróbálod 2x, megállapítod, milyen húdejó és utána???

Mert nem, nem igaz, hogy játszani jó vele!
Próbáltam S7-tel, gyári Samsung szemüveggel.
Gyakorlatilag szánalmas próbálkozások vannak valami eladhatót alkotni.
IGEN, kb. együtt mozog a fejeddel a környezet, legalábbis egy darabig. Aztán elkezd csalni. Mindig csak egy picit, a végén aztán már 20 fokban tartod a fejedet a vízszinteshez...
És akik kívülről néznek Téged, jobban szórakoznak rajtad, mint Te magad :D

Szóval egyelőre SEMMI értelme nincs a VR-nek. Ellenben a mindennapos használatot lerövidíti a FHD-nál értelem nélkül nagyobb felbontás. Az lenne inkább a cél, hogy erős napon is kibírja reggel 8-tól este 10-ig töltőért rimánkodás nélkül. De úgy, hogy min. 5 óra SOT, végig mobilnet (mert pl. végig buszban töltöd a napodat) és nappal kicsit nagyobb fényerő, hogy lásd a képet, este meg mehet minimum közelében.
Az S7 így nem bír ki powerbank nélkül 1 nappalt.
Az OP3(T) TALÁN épp kibírja.
FHD-val...

(#21966) Macika66 válasza katalin888 (#21964) üzenetére


Macika66
addikt

Amit eddig lassúnak találtál (mi is volt az?) az feltehetően gyorsabb lett... :)

(#21967) Macika66 válasza SharpSA (#21963) üzenetére


Macika66
addikt

Nagyon állat az S8(+), rettenetesen tetszik a nyomásérzékeny home gomb. Jó a kamerája is (megközelíti részletgazdagságban az OP3T-t), fényszegény környezetben SOKKAL jobb.

De hát a gyári független ára kb. pontosan 2 db OP3T ára.

Szóval nem, köszönöm...

(#21968) SharpSA válasza Macika66 (#21967) üzenetére


SharpSA
veterán

Na pontosan erről van szó. Fele annyiért is erősen gondolkoznék rajta, de így meg egyértelműen nem kell. Meglátjuk mit tud a következő OP. Na meg igazi indokot nem tudok az OP3 lecserélésére.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21969) FingR86 válasza Macika66 (#21965) üzenetére


FingR86
őstag

mondjuk próbálj ki egy CMOAR VR CINEMA-t.
sztem bazi nagy feeling ugy nézni a székedből filmet mintha valóban egy mozi teremben ülnél. De sajna a fhd felbontás miatt élvezhetetlen.

A másik pedig, hogy egy TRINUS VR vagy RIFTCAT VR progival a PC képernyőjét ki lehet küldeni a telóra, magyarul olcsó VR.
Én már próbáltam FPS játéknál elég jól néz ki, csak oda is kevés a fhd.

hirtelen ez a 2 dolog ugrott be, de nekem már csak ezek miatt is bőven megérné.

[ Szerkesztve ]

(#21970) zsoltiz válasza FingR86 (#21969) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Ízlések és pofonok. Szerintem ez is olyan, hogy párszor szórakozik vele az ember, aztán kb soha többet nem használja. Ezért nekem nem kell a qhd. Az árat és fogyasztást növeli csak. Hétköznapokra meg elég a FHD.

(#21971) gyurma888 válasza FingR86 (#21957) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Videók automatikus lejátszását nem lehet valahogy kikapcsolni?

(#21972) Yasofix


Yasofix
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje ezt csinálja a telefon:
- hangosra van állítva, de nem csörög ki (mintha néma üzemmódban lenne)
- youtube videók nem indulnak el, hibát jelez ki
- filmet nem játszik le BSPlayer-el, csak hardware üzemmódban.

Újraindítás mindig megoldja a problémát, de mindig vissza is tér...

Valami beragadó alkalmazás tenné? És ha igen, akkor honnan tudom kideríteni hogy melyik?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

üdv

(#21973) ToniSlow válasza katalin888 (#21964) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Igen.

(#21974) SharpSA válasza FingR86 (#21969) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem keveseket érdekel ez a téma. Én például biztos nem bohóckodok egy zárt szemüveggel és egy telefonnal a fejemen (mint a lovakon a szemellenző...). Nem kell ahhoz semmi, hogy élvezzem a valóságot, még telefon sem. ;)
Számomra a telefon elsősorban munkaeszköz, aztán némi tartalomfogyasztásra is használom. Az üzemidő sokkal fontosabb, a mai olcsóbb készülékek is bőven kiszolgálják sebességre amit kell (például az Ulefone Power), csak én szeretek képeket is készíteni, és ezért kellenek a komolyabb készülékek.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21975) FingR86 válasza SharpSA (#21974) üzenetére


FingR86
őstag

gondolom más korosztály vagyunk, másak az igényeink.
én sem vagyok már mondjuk tizenéves kis kamasz, de engem még mindig bizserget az ilyesmi téma.
hétköznapi felhasználásra én is elismerem, hogy bőven elegendő a FHD, ezt egy percig sem vitatom.

(#21976) FingR86 válasza gyurma888 (#21971) üzenetére


FingR86
őstag

még mindig előugrik automatikusan a videó fül ?
vagy arra gondolsz, hogy görgeted a hírfolyamot és ott elindulnak a videók automat ?

(#21977) hyperspace


hyperspace
őstag

Beta 15-tel is megcsinálta a telefon, hogy nem aludt el. Úgyhogy az egyik alkalmazásom lesz a ludas. Most párat letöröltem. Kicsit megharagudtam a telefonra :N

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#21978) k810 válasza Macika66 (#21852) üzenetére


k810
aktív tag

S7 edge kérdés: van rá esély, hogy ezek közül bármelyik eredeti (vagy legalább azzal kb. egyenértékű)?
:U

BTW a beta 14-gyel két egymást követő napon leakadt a telefonom, system crash. Ferakom a 15-öt. Csakazértsem húzom újra, majd az új gazdája. Csak jöjjön ki az OP5 már! ;]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#21979) gyurma888 válasza FingR86 (#21976) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Szerencsére nem ugrik már elő, a görgetésre gondoltam

(#21980) SharpSA válasza FingR86 (#21975) üzenetére


SharpSA
veterán

Lehetséges... Nekem ez is olyan, mint a játék. Kipróbáltam telefonon régen, ahogy a film nézést is (egérmozi), zene hallgatást, de számomra ez így nem játszik. Ha játék, akkor 34 col és 144 Hz + billentyűzet + egér. Ha film, akkor minimum 42 col és 5.1 hang, ha meg zene, akkor legalább 80 cm magas, jelenleg Magnat hangfalak Denon vagy Yamaha erősítővel. Így a telefonon nekem nincs játék, film. Zene csak azért, mert csengőhangnak jó lehet és fejhallgatót teszteltem (persze a telefon erősítője szűk keresztmetszet lehet, de fejlhallgatók közötti különbség így is bőven jól hallható). Na persze az utcán sem használok fejhallgatót és füllhallgatót sem zenehallgatásra, szerintem az is elég gáz, ráadául elvonja a figyelmet a forgalomról. Volt már erre több példa, személyes "élmény" autóból látva az eseményeket. Ülve buszon vagy vonaton még rendben van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21981) nofi válasza ndavey (#21962) üzenetére


nofi
őstag

Az alkalmazásváltó nézetben zárd be a kis lakatot azoknál az appoknál amit ébren akarsz tartani. Sajnos minden egyes frissítésnél/újraindításnál erre figyelni kell, más megoldást egyelőre én sem találtam :N

Xbox GT: nozsolt

(#21982) K82


K82
őstag

Megint azok a fránya webshopok...

Pixel / OnePlus Pad

(#21983) Rick4 válasza K82 (#21982) üzenetére


Rick4
félisten

Ez csak egy sima igényfelmérés.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21984) k810 válasza K82 (#21982) üzenetére


k810
aktív tag

Finoman szólva is optimistább kiírás mint ami ma került fel az OP5-ről. :D

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#21985) Darko_addict válasza k810 (#21984) üzenetére


Darko_addict
őstag

Vajon a telefon eleje is marad(t) olyan, mint a renderelt képeken? Úgy tudtam, csak a hátuljáról szivárgott ki kép.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#21986) Yasofix válasza Darko_addict (#21985) üzenetére


Yasofix
csendes tag

Ez egy OP3 csak le van PH-va az antennacsík a hátuljáról, egy nagyobb felbontású fotón lehet látni a maradványokat is (+valahol még írták is). Valószinű, hogy nem így fog kinézni.

(#21987) K82 válasza k810 (#21984) üzenetére


K82
őstag

Valószínűleg az Oppomart-os jár közelebb az igazsághoz, de majd kiderül...

Pixel / OnePlus Pad

(#21988) pampika válasza K82 (#21987) üzenetére


pampika
őstag

vagy nem. ki tudja ;)
nekik szokásuk akár hónapokkal előbb is kitenni olyan telefonokat, amiről akár csak rajongói render van, nem is vmi homályos, igazinak tűnő példány.
mellé meg olyan specit írnak, amit épp a legtöbben futtatnak, hogy mit szeretnének.

aztán amikor kijön tényleg, szépen csendben frissítik az oldalt a tényleges adatokkal, képekkel.

szóval ebből még nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni ;)

(#21989) Macika66 válasza SharpSA (#21980) üzenetére


Macika66
addikt

Na, kb. ennyi.

A Samsung TÉNYLEGES fejlesztés helyett erőlteti ezt a VR-irányt, a felbontás ésszerűtlen növelésével. És mivel igazán igazi innováció lassan már csak a kínaiaknál van, így sokan elhagyják (hagyjuk) a Samsungot.
Én szorítok az 1+nak, hogy tartsa meg a FHD-t, ne álljon be az ésszerűtlen felbontásnövelés sorába, de ugyanakkor belátom, hogy nehéz lehet úgy piacot megtartani, ha nem mindenben a legmodernebb alkotóelemet tartalmazza a készülék.
Egy vevő mondhatja azt, hogy ha nem QHD valami, akkor nem veszi azt meg, de egy gyártó nem nagyon mondhatja azt, hogy ha nem tetszik a FHD, akkor lehet menni a Samsunghoz QHD-ért...

Én abban látnám a fejlesztés irányát, ha stripe RGB FHD lenne az OP5-ben, mert ezáltal úgy 30%-kal nőne a felbontás is, de mégsem lenne a teljesen szükségtelen QHD...

(#21990) Macika66 válasza FingR86 (#21969) üzenetére


Macika66
addikt

A nickedből ítélve úgy 20 év lehet közöttünk, ez kb. az a korkülönbség, amikor már majdnem egy emberöltőnyi változás van már két ember között.
Én még ott tartok, hogy a telefon telefonálásra való, VALAMINT okos tartalmak kezelésére, mindenekelőtt fotózás, chat, FB, navigáció.
Ezek mind kiváló és elengedhetetlen tulajdonságok 2017-ben egy okostelefonnál.

Azonban a filmnézés, youtube-ozás csak a fiatalabb korosztálynál van jelen jellemzően.
A 23 éves nagyfiam is képes az OP3-ját és egy 10Ah-s powerbankját horpadtra használni kora reggeltől késő estig...

Nekem még a mozi az mozi, bődületes fehér vászonnal (mondjuk sem a popcornt, sem a colát nem szeretem), az az IGAZI élmény, amikor rezeg a belem a hangeffektektől.

Itthon a szerény utánzat, az 5.1-es jófajta hanggal kiegészített 148 centis TV próbálja az élményt visszaadni, ennek sokkal inkább sikerülni fog, mint egy telefonnak, 35 mm-re az agyamtól.

Arról nem beszélve, hogy 5 percenként jön levelem, Viberem, Messengerem, Whatsappom, na meg hívásaim is szoktak lenni.

Az nem lehet jó filmnézés, ha négyésfél perces darabokban látom a filmet. Ha meg repülőbe küldöm, akkor.....azért valahol mégis telefon és az elérhetőségem lenne a fontos....

-------------------------

Szeretném, ha maradna FHD az OP5, de én is tudom, hogy a piac diktálja az erőlködést...

(#21991) UberMutant válasza Macika66 (#21990) üzenetére


UberMutant
őstag

egyet felejtesz el, nem te vagy a célközönség.
sajnos az a vonat már elment.

szerencsére még engedik, hogy megvásárold a terméket.

(#21992) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Komolyan nem értem ezt a bandát hogy több beta óta nem képesek javítani a hívás közbeni közelségérzékelő hibát. 😡😡😡

(#21993) soadzoor válasza soadzoor (#21942) üzenetére


soadzoor
csendes tag

Köszi mindenkinek aki válaszolt. Pár napja hibabejelentést tettem a TVGO-nál, most hívtak. A műszaki ügyintéző azt javasolta, hogy jelentkezzek ki az alkalmazásban, majd jelentkezzek vissza. Majdnem kinevettem, mivel már újratelepítettem nem csak az alkalmazást, hanem az egész androidot is többször, és aztán mindig újra be kellett jelentkezni.. Na mindegy, azért megpróbáltam: kijelentkeztem, bejelentkeztem. Azóta működik. Magam sem akartam elhinni. Betojás. :Y

(#21994) SharpSA válasza Macika66 (#21990) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem egyébként nem a felbontással, hanem az abból fakadó plusz energia fogyasztással van bajom. Tőlem lehet akármekkora a felbontás, ha a készülék lazán működik 2-3, de inkább 4-5 napig egy töltéssel. Na én erre várok nagyon. Egyszer talán ezt is megkapjuk.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#21995) ndavey válasza nofi (#21981) üzenetére


ndavey
tag

Sajnos ez sem segít a helyzeten.. ugyan úgy néha nem fut a háttérben csak amikor azt az alkalmazást váltom be.. Próbálkoztam már mindennel, fejlesztői beállításokban kikapcsoltam az alvó módot is, de még mindig csinálja. Az a baj nem emlékszem, hogy ezt nougat előtt is csinálta e vagy csak amióta bejött ez a beépített doze. Szerintem előtte nem csinált ilyet.

(#21996) szkorhetz válasza Macika66 (#21989) üzenetére


szkorhetz
őstag

Figyelj. Állandóan hangoztatod, hogy nem látni a különbséget FHD és QHD között. De. Nagyon. Nekem volt Nexus 6om és S6 edge+om is, és ha egymás mellé rakod a két felbontást, ég és föld. Lehet, hogy idősebb korban nem látszik, de én 25 évesen simán látom még a FHD korlátait.

(#21997) UberMutant válasza szkorhetz (#21996) üzenetére


UberMutant
őstag

nem a QHD-vel van neki sem baja, hanem annak a hozadékaival, pl áramfogyasztás/ rövidülő üzemidő , ár stb., hisz miért lenne baja bárkinek egy nagyobb felbontással, ha az nem járna hátrányokkal?

plusz 50 évesen már nem olyan a szeme , mint neked.

(#21998) k810 válasza szkorhetz (#21996) üzenetére


k810
aktív tag

S8+. Szabad szemmel és nagyítóval se.látszik különbség.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#21999) SharpSA válasza szkorhetz (#21996) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor ezek szerint neked a FHD szőrös... Nekem jó a szemem, de mindkét felbontás egyformán éles, ha szöveget nézek. Neked valami extra jó szemed lehet... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#22000) Bajni35


Bajni35
újonc

Valaki tapasztalt a frissítés óta olyat h belassul a telefon és ha ki akarom kapcsolni akkor a bekapcsoló gomb hosszan nyomásával nem jelenik meg az ikon hanem csak elsötétül a kép??a messenger például időközönként nem csatlakozik,nem kapja meg senki amit írok és én sem.viszont ha kilövöm a progit és ujra indítom akkor megint jó addig amíg valakinek nem írok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.