Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#919) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Nos, azt hiszem, elég időt hagytam magamnak a dolgok ülepedéséhez és megpróbálom most összefoglalni azt, hogy szerintem miért is hibás működés eredménye az ha valaki meleg.

Kezdjük talán nagyon messziről, nem térben sem időben messziről hanem csak úgy általánosságban mondva, a témához kapcsolódóan messziről.

1. Minden és mindenki a tökéletességre törekszik. A tökéletesség jelenthet stabil egyensúlyi állapotot (atomok), jelenthet túlélést (élőlények), jelenthet bármit és még csak nem is kell gondolkodó lénynek lenni a folyamat résztvevőinek (pl. nitrogénszegény környezetben "rovardiétán tengődő" növények).

2. Az evolúció is a tökéletességre törekszik. Az evolúciós változások (nevezhetjük részben mutációnak is a változás mértékétől függően) során a természetes szelektálás is segítette a tökéletességre törekvést hiszen az erős fennmaradt, a gyenge eltűnt erősítve ezzel az adott faj továbbélésének lehetőségeit.

3. Ha az evolúció "követelményeit" vesszük figyelembe akkor be kell látnunk, hogy minden faj minden egyedének egyetlen feladata van: fenntartani a fajt, azaz utódot nemzeni (géneket vegyíteni az evolúció konyhájában) oly módon, hogy a saját örökítőanyagait továbbadja a következő nemzedék számára és lehetőséget adni arra, hogy ezzel a faj egyre erősebbé, tökéletesebbé váljon.

(Szerk.: speciális esetek a kolóniákba szerveződött fajok egyedi amelyek mindegyike nem képes az utódnemzésre)

4. Az emberiség mind mentálisan, mind technológiailag eljutott arra a szintre , hogy önző módon semmibe vegye mindezt és törvényesen is szembe menjen olyan évezredes alapfogalmakkal, mint "apa", "anya", "szülő", "család" stb... Én nem vagyok templombajárósan vallásos de szerintem a Bibliában sem véletlenül szerepelnek ezek az alapelvek, a köz javát szolgálták/szolgálják. (https://hu.wikipedia.org/wiki/Biblia)

@Ghoosty, a homo pár vs meddő hetero pár összehasonlítás eredménye: az egyik párnak egészségi okok miatt nem lehetnek utódai, a másiknak evolúciós okok miatt. Vajon melyik a rosszabb? Vajon melyiküknek a rosszabb? Annak, aki felvállalta, hogy így él vagy annak, aki sajnos "így járt"? Szvsz nincs értelme ennek az összehasonlítgatásnak jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.