Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) ThorsHUN válasza NemMo (#2049) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Aug 8 ota indult utnak nemetorszagbol a mi8asom es sehol sincs..
Kicsit a facom kivan.

(#2052) TheProb válasza enginev3.0 (#2048) üzenetére


TheProb
veterán

Indiát próbáltam még, asszem azt említette még valaki, de az se jött be...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2053) KoNZoLik@ válasza ThorsHUN (#2051) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

1x rendeltem Ázsiából majdnem 2 hónap volt a szállítás, azóta soha semmit nem rendelek kintről még ha 20000-et tudnék spórolni akkor sem!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#2054) rooobert


rooobert
csendes tag

Tegnap én is csatlakoztam a klubhoz egy 128 GB-s verzióval. Egy öregedő Galaxy Note4-et váltott.

Összességében nagyon tetszik a telefon, azonban van pár dolog, ami kissé üröm az örömben.

Az értesítésjelző LED csak fehéren képes világítani, vagy én vagyok béna és nem találom a beállítások között az erre vonatkozó opciót? Azt tudtam, hogy az átgondolatlanul nagyra nőtt notch miatt nincsenek értesítő ikonok, de a kettő együtt azért szerintem nem volt bölcs lépés. Negatívum továbbá, hogy halknak találom kihangosítva.

Amit viszont végképp nem értek: a kamera "kézi", azaz manuális módban teljesen értelmetlen...ha az érzékenységet fix értékre állítom, hiába állítom utána a záridőt, semmi sem történik, nincs expozíció szimuláció. Ez majdnem használhatatlaná teszi ezt a módot. (Az automatával persze el lehet készíteni a képet és abból átszámolgatni a kívánt értékeket, de ez vicc.) Erre vajon lesz szoftveres javítás? Jó lenne, mert igen jónak tűnik a képminőség (nem véletlenül ezt választottam).

(#2055) doc válasza rooobert (#2054) üzenetére


doc
nagyúr

az ertesitosav ikonjai helyett hasznalhatod az always on-os ikonokat, ami szerintem meg sokkal jobb is :)

(#2056) rooobert válasza rooobert (#2054) üzenetére


rooobert
csendes tag

Igen, de azok csak azon az áron működnek, hogy cserébe egy pillanatra olvashatók az üzenetek is a lezárt kijelzőn. Persze, lehet, hogy én állítok be valamit hülyén. A Viber ikonját amúgy nem tudja megjeleníteni az always on, whatsapp, gmail, hangouts mennek.

Másik, hogy nincs semmilyen hangszínszabályzási lehetőség a zenelejátszóban (csak ha fülest dugok bele, de én bluetooth-szal használnám), mit érdemes letölteni?

(#2057) rooobert válasza rooobert (#2056) üzenetére


rooobert
csendes tag

Ok, közben megtaláltam, hogy nem szabad felébreszteni a képernyőt az értesítéseknek. Ez így már félsiker, de sajna a Viber ikonja nem jelenik meg, ez nyilván nem a Xiaomi sara.

(#2058) doc válasza rooobert (#2057) üzenetére


doc
nagyúr

nem mindennel mukodik, en pl. pont ma csereltem le a Messenger Lite-ot a 'sima' Messengerre pont emiatt, a lite-nal nem jelent meg az ertesito ikon, a normallal igen, fura...

(#2059) rooobert válasza doc (#2058) üzenetére


rooobert
csendes tag

Sok ismerősömmel Viberezünk, személy szerint a Whatsappot jobban szeretem (érdekes, külföldi ismerőseim mind whatsappolnak), de nem beszélhetek rá mindekit, hogy váltson. :)

Zenelejátszóra ötlet? A gyári elég gyengén szól, annyira, hogy a Youtube-ról játszott zenék is jobban szólnak (BT-n csatlakozok HiFihez).

(#2060) noorbertt


noorbertt
őstag

Erről vélemény?
http://www.luphiecase.com/luphie-aluminum-metal-bumper-frame-for-huawei-p20-p20-pro-1802.html
Huawei link, de amúgy mi8

(#2061) doc válasza rooobert (#2059) üzenetére


doc
nagyúr

passz, en Podcast Addictot es Deezert hasznalok, BT-s hangszoroval, nekem megfelel...

(#2062) enginev3.0 válasza TheProb (#2052) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megvan
Témától (is) függ hogy engedi-e

Válts témát és ott lesz a lehetőség

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2063) Icetee válasza rooobert (#2054) üzenetére


Icetee
aktív tag

Én is Samsungról váltottam Xiaomire (igaz Mi6-ra), de nagyon hamar átszoktam. Samsungnál nagyon jó volt az RGB led, hogy minden alkalmazásnak (pl Viber, Lila) be lehetett állítani egyedi fényjelzést, de hamar át lehet szokni a sima fehérre is. Bár azt hittem a Mi8-ban már nem csak fehér lesz.

(#2064) rooobert válasza Icetee (#2063) üzenetére


rooobert
csendes tag

Szerintem én is gyorsan meg fogom szokni, az always on tulajdonképpen tényleg elég jó megoldás.

A kamera manuális része viszont jó lenne, ha megoldódna.

(#2065) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#2062) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sőt, vissza raktam magyarra a régiót, kiválasztottam egy másik témát és így is engedi állítani a rács méretét :)
Topik zárható

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2066) galbi1972


galbi1972
tag

Hello!
Rendeltem egy MI8 SE-t az Aliexpressen. Most azt kérdezik email-ben, hogy a gyári kínai Rom maradjon rajta, zárt dobozban, ekkor nincs google play es magyar nyelv, és zárt a bootloder. Vagy a második lehetőség, hogy Ők ferakják rá a Xiaomi. Eu-s Rom-ot és úgy küldik el nekem, play es magyar nyelv rajta. Melyiket a célszerű választás? Előny/hátrány esetleg? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2067) doc válasza galbi1972 (#2066) üzenetére


doc
nagyúr

egyertelmuen EU-s ROMmal kerd, foleg ha nincs felara

(#2068) plejik válasza galbi1972 (#2066) üzenetére


plejik
addikt

Szerintem a második, mert, akkor nem neked kell vele kínlódni. Így is úgy is meg kellene csinálnod. De ahogy olvasgattam itt kicsit macera és időigényes. Ők meg gyanítom nem először csinálják már. :) De mnnyi magyar pénzbe lenne átszámolva, mert itthon is lehet kapni global verziósat jó aron.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#2069) kazsmerlaca válasza plejik (#2068) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Szerintem is hülyeség kintről rendelni. Itthon 143.000 Ft magyar garival, ingyen futárral. Ennél jobb nem kell...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#2070) Leon77 válasza Icetee (#2063) üzenetére


Leon77
őstag

Nekem mi 5s van és be lehet állítani a led színét...

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#2071) lesli.h válasza noorbertt (#2060) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Volt ilyenem az alu csak ragasztva van és le árnyékolta a GPS jelet.

Más: milyen updatert használjak a 9.6 felrakásához?

[ Szerkesztve ]

(#2072) VANESSZA1 válasza kazsmerlaca (#2069) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Hol ennyi, ha lehet tudni? :Y

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2073) VANESSZA1 válasza galbi1972 (#2066) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Semmi esetre se tegyék fel Ők, mert ki tudja milyen szemetet tesznek fel és mennyi bootware-vel, és egyéb Kínai szerverekre adatokat küldő szemét programokkal.
Feltenni egy EU, vagy MIUIHU ROM-ot nem olyan nagy művészet.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2074) GAbre válasza VANESSZA1 (#2072) üzenetére


GAbre
veterán

Google-el én találtam olcsóbban is azt hiszem.
Valóban,de sz*patós is lehet ahogy nálam is volt.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#2075) galbi1972 válasza VANESSZA1 (#2073) üzenetére


galbi1972
tag

Erre gondoltam én is.... Rendeltem már pár telot kintről a bootloder zárások óta de egyiket sem sikerült a hivatalos uton kinyitni. De
mindig megoldottam... . Nem tudom itt van e alternatív megoldás a bootloder kinyitására vagy csak a hivatalos út a járható?( 272 USD az ára.)

[ Szerkesztve ]

(#2076) TheProb válasza enginev3.0 (#2062) üzenetére


TheProb
veterán

Most már csak az a kérdés, hogy melyik témát használod? :D Kipróbáltam vagy 6ot, köztük a default-ot is, egyiknél se adja be a rácsot. 6.-nál viszont megjelent az a kártyás cucc. :D

Közben frissítettem 9.6-ra, de először ez is shutdown-t "nyomott" a telefonra, restart helyett... :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2077) enginev3.0 válasza TheProb (#2076) üzenetére


enginev3.0
félisten

Asztalnak szinte mindegy mit raksz be, a többi úgy is tudod egyenként szerkeszteni

Én egy jó samsungos ikon pakkot kerestem, de nem találtam, mind túl "nagy"

Ezzel az asztali témával tudsz rácsméretet állítani

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2078) KoNZoLik@ válasza VANESSZA1 (#2072) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Eurocenter Zenstore-ban van megint 6/64-es fekete Full EU-s 130000-ért magyar garival!
Felhívod őket és 2 óra múlva mehetsz érte!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#2079) VANESSZA1 válasza galbi1972 (#2075) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én úgy tudom, hogy ez, és ingyenes.
Majd innen az EU ROM, ahogy le is van írva

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2080) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Gcam HDR+ vs Gyári képek

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2081) Thom! válasza enginev3.0 (#2080) üzenetére


Thom!
veterán

vhogy nem az igazi gcam..

(#2082) Griff55


Griff55
senior tag

Ma végre sikerült eljutnom a Mi Store-ba, hálistennek a cirkusz lement hétvégén és nyugodtan meg lehetett tapperolni a Mi Mix 2S-t, Mi8-at és a Pocokfónt is. A Mix2S tényleg nagyon szép designilag, és a kijelzője is szép szerintem, annak ellenére, hogy soka szidják. A Mi8-nak gyönyörű az amoled panelje, kicsit olyan mintha nem is lenne a panelen üveg, iPhone-nál láttam eddig hasonlót (viszont a fényerőt kicsit magasabbnak gondoltam). Több tesztben is panaszkodnak, hogy mennyire elkülönül a kikapcsolt panel színe a fekete kerettől, szerintem egyáltalán nem olyan feltűnő, és nincs gagyi hatása sem. Nagyon csúszós az egész telefon, a fém keret is olyan festést/felületkezelést kapott amitől elég csúszós. Nem tudom hanyas gorilla glass van rajta de én már most látni véltem az előlapon pár hajszálkarcot... ez nem valami ígéretes így 3 napos bolti strapa után..
Próbáltam lőni a hátlapival 1-2 képet bent a boltban, sajnos azoktól annyira nem dobtam hátast, pedig azt hittem, hogy mesterséges/gyenge fényviszonyok közt is tud nagyon jót. A szelfi kamera tényleg nagyon részletes képet csinál. 9.5-ös global miui futott a bolti darabokon is. Sajnálom, hogy kéket nem voltak képesek kiállítani... A fekete meg olyan fekete, hogy a telefonommal nem tudtam róla értékelhető képet lőni.

A pocokfón kellemes meglepetés volt, sokkal minőségibb érzés kézben fogni, mint amilyennek videón, vagy képen tűnik. A műanyag hátlap sem gagyi rajta, a hangerőszabályzó volt rajta szokatlan, a xiaomira eddig nem jellemző módon itt 2 részre van osztva

Amin meglepődtem a boltban, hogy a fülhallgatók is ki voltak állítva, szabadon ki is lehet próbálni, bár nem tudom kinek van gusztusa idegen emberek fülzsírját belenyomni a saját hallójáratába...

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2083) Walter_White


Walter_White
senior tag

Beléptem a klubba. 143eFt SmartShopnál 1év garival, de meg fogom hosszabbítani +1évvel 8eFt-ért. vagy 2 év 16 még nem tudom. 64GB-s változat. Global.

[ Szerkesztve ]

(#2084) enginev3.0 válasza Thom! (#2081) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem sem jön be, túl zajos, persze a hdr miatt is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2085) Griff55 válasza enginev3.0 (#2080) üzenetére


Griff55
senior tag

A 3. és 4. képnél a gcam-os nagyon zajosít, ha ráközelítesz a téglákra

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2086) Griff55 válasza kazsmerlaca (#2069) üzenetére


Griff55
senior tag

van akinek 20k sem elhanyagolható pénz. Kintről futárral, vám és áfamentesen 120-ból megvan a 128 gigás

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2087) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Most, hogy a nyitási akció véget ért milyen árban van a mi8 kék 128gb-s, és milyen árban van a mi mix 2s?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2088) Griff55


Griff55
senior tag

64gb-ot mennyire lehet hamar belakni?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2089) Griff55 válasza VANESSZA1 (#2087) üzenetére


Griff55
senior tag

nincs kék mi8, csak fekete. Nyitási akció egyikre készülékre se vonatkozott a kettő közül.
a Mi8 150 ezer, a mi mix 2s meg 170 ezer ha jól emlékszem

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#2090) dongasre


dongasre
tag

Sziasztok! Messengernel lenne problémám, lebegő értesités valamiért nem működik. Nem dobja fel buborékba a neveket... Minden be van kapcsolva az értesítéseknél. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

SM s21+

(#2091) enginev3.0 válasza dongasre (#2090) üzenetére


enginev3.0
félisten

Beállítások - Engedélyek - Egyéb engedélyek - messenger

ott pipálj ki mindent

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2092) dongasre válasza enginev3.0 (#2091) üzenetére


dongasre
tag

Na ez nem jutott eszembe :( köszi szépen :)
Amúgy melyik région ajánlatos használni ?

SM s21+

(#2093) enginev3.0 válasza dongasre (#2092) üzenetére


enginev3.0
félisten

Attól függ mi a cél

Ha kell téma, faceid stb... akkor pl hongkong
Ha nem, akkor jó a magyar is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2094) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Valaki nem adja kölcsön a mobilarénás srácoknak tesztre a telefonját? Szívesen olvasnék róla egy részletes, átfogó értékelést.. :U

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2095) enginev3.0 válasza Ferenczi Áko (#2094) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van már nekik, csak nincs idejük tesztelni
[link]

Persze Note 9-et pillanatok alatt letesztelték :U

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2096) plejik válasza Griff55 (#2088) üzenetére


plejik
addikt

Nekem az OP 3 64 gigás , soha nem laktam meg be. Fotókat a Google Fotók kezeli , ezen felül semmi olyan nincs ami sok helyet foglal, hacsak nem 20-30 nagyobb játékot akarsz. Mondjuk én 4k bá sem videozok mert földi halndokent semmi értelmét nem látom neki. Szóval szerintem simán elég.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#2097) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Még mindig agyalok a mi8-on, de ez a notch nagyon keresztbe tett neki. Pedig méretben ideális lenne a mi5 utódnak. Bár most bejött még alternatív lehetőségként a mi mix 3 is...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2098) Theseus válasza kazsmerlaca (#1998) üzenetére


Theseus
csendes tag

A polarizációval kapcsolatban azoknak rossz hírem van, akik 45 vagy 225 fokban megdöntve olvassák a telót, mindenki másnak ez jó hír. :) Azaz okosan megoldották, hogy 45 fokkal elforditották a polarizált réteget, így szemüvegben is olvasható fektetett pozícióban

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#2099) rooobert


rooobert
csendes tag

Az senkinek se tűnt fel (vagy csak nem érdekel senkit), hogy a kameránál manuális módban nem működik az expozíció szimuláció? Hiába állítod a záridőt, nem látható előnézetben, hogy milyen lesz az expo...(a kész képen természetesen igen, tehát működik a záridő állítása, csak előnézete nincs)

Ez majdnem használhatatlanná teszi a manuális módot,legalábbis nagyon megnehezíti.

(#2100) ZsyfKo válasza rooobert (#2099) üzenetére


ZsyfKo
senior tag

Lehet nem érdekel senkit, pl engem se, soha se használtam még egy telómon se a manuális funkciót.

OnePlus 8T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.