Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) Tiesto22


Tiesto22
csendes tag

Sziasztok próbálta valaki ezeket a doom vagy quake játékokat? Én próbáltam 1-2t de nem sikerült feltelepíteni. Valakinek sikerült esetleg működő verziót találni?

(#4502) kp78


kp78
addikt

Ma én 3 órát navigáltattam a telóval.
Jól teljesített a Garmin, de a telón a vége felé néha kicsit a kijelző vibrált, mintha szellemképes lett volna (bár ez sem pontos leírása a jelenségnek).
Más nem tapasztalt ilyet, hogy a kijelző vibrál navi közben?

(#4503) blueMerle


blueMerle
veterán

Ma beszéltem a Sygicos srácokkal, és ha minden igaz a legújabb McGuider 2009 7.70 tökéletesen megy a telón. Ez már csak abból a szempontból sem mindegy mert ehhez a navihoz képest a Garmin egy játékszer.

Tesztelés céljából ugye megvenni senki sem fogja..... :U :U :U
Viszont tapasztalatokat szivesen fogadok ezzel kapcsolatosan, ha mégis lenne. ;)

Fontos adalék, hogy a legfrissebb 7.70-es verzió kell hozzá, és az 5800-án is a legfrissebb szoftnak kell csucsulnie.

Amennyiben tényleg megy rajta, akkor ez az elso valódi, rendesen mukodo navi az 5800 alá.

[ Szerkesztve ]

(#4504) moco22 válasza blueMerle (#4503) üzenetére


moco22
aktív tag

kipróbáltam. nem működik. felmenni felmegy mint ahogy régebben is próbáltam, de nem lép bele.
amúgy a garmin 5.00.30 és 5.00.40 tökéletesen működik 5800-án!!!!!

Samsung S22 Ultra

(#4505) kosturica válasza blueMerle (#4503) üzenetére


kosturica
őstag

Mi a játékszer? Nekem az N81-en fent volt és ugyanazzal a mozdulattal le is szedtem. Iszonyat nehézkes menürendszer, össze-vissza navigált és a térképe nagyon gyenge lefedettségü.
A Garmin százszor jobb progi, nem beszélve a majdnem 100%-os térképéről!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#4506) kp78 válasza kosturica (#4505) üzenetére


kp78
addikt

Osztom a véleményed!
Garmin teljesen rendben van, jól navigál 5800-val is.
Jó a lefedettsége is, és megfelelően friss a Mo. térkép hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4507) Bandus99 válasza kosturica (#4505) üzenetére


Bandus99
őstag

Elvileg a weboldal szerint teljes lefedettsege van nalunk.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#4508) Otisz válasza kp78 (#4506) üzenetére


Otisz
őstag

Szuper a Garmin :R
Még az E51-en is azt használtam Hiba nélkül.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4509) VD válasza Bandus99 (#4507) üzenetére


VD
őstag

Na jah!
Csak nem mindegy milyen térkép adatbázisból is van az a 100%-os lefedettség! Garmin és agyon ajnározott iGO magyar térkép lefedettsége a legjobb.

Az hogy a Sygic Szlovákiában Isten király, az nem meglepő... lévén tudtommal ők csinálják. :U

Egyébként felesleges egymás győzködése, hogy melyik a jobb navi. Mindeki azt használja ami bevált és szerinte a legjobb.

(#4510) Bandus99 válasza VD (#4509) üzenetére


Bandus99
őstag

Node ki beszelt itt gyozkodesrol? Egy szoval sem minositettem egyik navit sem,
Egyszeruen leirtam, hogy a weboldaluk szerint 100% a lefedettsege.

Az hogy beszelunk roluk meg nem baj es igenis kell beszelni ezert van a forum.

A terkep lefedettseg kerdese meg annyi, hogy ha jol tudom mindket altalad emlitett navi progi vasarolja a terkephez szukseges adatokat es ugyanabbol a forrasbol taplalkozik.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#4511) VD válasza Bandus99 (#4510) üzenetére


VD
őstag

A Garmin és iGO közöset használ, ha jól tudom a Topomap adatabázisból.
A Sygic viszont tudtommal a Navteq félét használja. De tévedhetek. :B

(#4512) kosturica válasza VD (#4511) üzenetére


kosturica
őstag

Így van! Ráadásul a Nokia Maps is a Navteq-et használja, ezért olyan vacak!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#4513) MarKoo


MarKoo
őstag

Nekem annyi bajom van a Garminnal, hogy már volt 3-4 olyan utca, ahova el kellett volna jutnom, de a Garmin nem ismerte. És nem új, meg annyira nem is eldugott utcák.

(#4514) kosturica válasza MarKoo (#4513) üzenetére


kosturica
őstag

Igen, ilyen van. Az ilyen dolgokat be kell jelenteni a Garmin magyar oldalán! Feldolgozzák és kijavítják egy következő térkép verzióban!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#4515) blueMerle


blueMerle
veterán

A sygic ugyanazt a térkép adatbázist használja mint az iGo, szóval.... Az meg hogy kinek mi hogy kezelhetö, kurvára szubjektív, a lényeg a navigáció pontossága és a lefedettség.
A tesztet köszönöm, sajnálatos módon akkor erre még várni kell. :R

VD: egyetértek veled :K

kosturica: akkor ugyanott az iGo is elvérzett volna ;)

[ Szerkesztve ]

(#4516) kosturica válasza blueMerle (#4515) üzenetére


kosturica
őstag

Ahogy gondolod! A tapasztalat (és ez a legfontosabb), hogy a Garmin és az IGO térképileg sokkalta jobb , mint a Sygic! Ezen kár vitázni.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#4517) blueMerle válasza kosturica (#4516) üzenetére


blueMerle
veterán

Neked is több ezer km-nyi tapasztalatod van a Sygiccel hogy ezt ennyire megalapozottan írod? Mert nekem van a iGoval, Sygiccel és Garminnal is, nem véletlenul tettem le a voksomat a Sygic mellett.

A Sygic a Navteq-töl és a TeleAtlastól veszi a térképeket, 2 adatbázisból dolgozik, iszonyat részletes. Ez nem így megy hogy "ahogy gondolod"....ezek tények.

[ Szerkesztve ]

(#4518) kosturica válasza blueMerle (#4517) üzenetére


kosturica
őstag

Nem szállok vitába veled! Térjünk vissza az 5800-hoz szerintem. :)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#4519) siralywarez


siralywarez
csendes tag

Sziasztok!

2 hónap Nokia 5800 (T-s 20-as szoft) használat után:
32-szer fagyott le, legtöbbször, ha sms írás közben jön egy hívás, a hívás végeztével azonnal lefagy, a hangszórót háromszor cserélték, de most sem mondom, hogy annyira szuper lenne.
Nem sok progi van rajta, handy shell, pár téma, garmin,, mégis néha nagyon lassú.
Múltkor Marfűre mentem vonattal, és el kellett találnom a művházhoz, gondoltam kipróbálom a garmint, hát egy nagy kuka az egész, mire megtervezte már megkérdeztem valakit, már majdnem ott voltam, mikor életre kelt. De nem ez volt az első eset, eléggé késik kocsiban is.
Csináltam már hard-resetet, hogy hátha csak összeakad valami, de ugyanolyan ez akkor is.
Én nem ajánlom senkinek, annyit bajlódtam már vele, és annyi hibát elnéztem már, de nem ezt vártam a pénzemért, 10éve vannak nokia telefonjaim, de ilyen konstrukcióval még nem találkoztam, recseg, rossz illesztések, sovány szoftverek. nem hinném, hogy csak az enyém ilyen, csak elnéző az ember, mert ha jobban odafigyelnek a részletekre, jó telefon lenne belőle. Még megvárom a 21-es szoftvert, hátha csoda történik, aztán eladom.

Sirály

(#4520) blueMerle válasza siralywarez (#4519) üzenetére


blueMerle
veterán

Hivatalos jogtiszta Garmin van hozzá? Jogosan panaszkodsz a navigációs hibákról? Fizettél érte? Elvársz valamit a kifizetett naviért? Vagy egy warez cuccra panaszkodsz amit csak felnyomtál a telóra, esetleg hibásan, és ezt felrovod a telefon hibájaként? :U

Sovány szoftverek? Ez alatt mit értesz? Egy zsírúj oprendszerrol van szó. Most te azonnal elvárod hogy ezernyi program legyen alá? :U

A készuléked valószinuleg egyedi hibás, tudom sovány vigasz, van ilyen széria, ami recseg-ropog, ne menjunk messzire az enyém is ilyen volt. Ez tény, ezen nem rugózom. :D

[ Szerkesztve ]

(#4521) kp78


kp78
addikt

Ha valakit érdekel a telefonján gyárilag lévő témán kívül a másik két gyári téma, akkor letöltheti a nokiapr. fórumnak köszönhetően. [link]

(#4522) kp78 válasza siralywarez (#4519) üzenetére


kp78
addikt

Szerintem is egyedi hibáról lehet szó.
Én tegnap majdnem 3 órán keresztül navigáltam vele, fektetett módban, háromszor háttérbe küldtem a garmint, hívást indítottam, majd engem is hívtak navi közben, mindezt egy BT headseten keresztül.
Egyszer sem fagyott meg, és jól kezelte Garmin közben is a dolgokat. :C

(#4523) siralywarez


siralywarez
csendes tag

Gondolom, Te csak jogtiszta szoftvereket raksz rá...
3db van előttem tesztelés céljából, mindhárom produkál valamilyen hibát, nekem ne mondja senki, hogy teljesen meg van vele elégedve.
Bele lehet szeretni a telefonba, de sajnos elmúlt a varázs.
Nem szériahibás, csak kellett volna még rajta dolgozni a tervezőknek, ez kicsit "gazdaságosra" sikeredett.
Nem akartam a lelkedbe gázolni, ez csak az én egyéni tapasztalatom volt, hogy aki szeretne ilyet venni, azért jól gondolja át, érik még meglepetések.

Sirály

(#4524) ALI_G válasza MarKoo (#4513) üzenetére


ALI_G
veterán

nekem is volt vele olyan utca amit ismert, de máshova navigált...

(#4525) ALI_G válasza siralywarez (#4523) üzenetére


ALI_G
veterán

Én január eleje óta használom és alig fagy, kb 2x kellett kivegyem az akksit.
gyári nokia, semmi tré akármi nincs rajta, szerintem a szolgáltatók kúrják el.

ja és az enyém még most sem ropog.

[ Szerkesztve ]

(#4526) blueMerle válasza siralywarez (#4523) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem, természetesen nem tudnék mindent megfizetni, de speciel a navit azt megvettem az Omniámhoz :DDD (benne volt az árban). De ne is haragudj, ha nem fizetsz valamiért, és az hibásan megy, még neked áll feljebb... :U

Nekem ugyan semmibe se gázoltál bele, a saját 5800-ám a sírba kergetett mikor kézbe vettem és nyeszergett a készülékház, én sem vagyok jó véleménnyel a telóról, gyorsan el is adtam ha visszaolvasol a topicban. Mint ahogy megtudtam a gyárban, 2 verzió volt régebben, 2 beszállítótól kapták a készülékházat.

[ Szerkesztve ]

(#4527) ALI_G válasza blueMerle (#4526) üzenetére


ALI_G
veterán

A tied nem made in hundary volt? Az enyém igen, csak a hangszóró volt rossz.

(#4528) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Nekem még csutkára nem fagyott ki a telefon mióta megvan (durván 1 hónap) pedig kapja az ívet rendesen!

(#4529) blueMerle válasza ALI_G (#4527) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem is made in hungary volt, a hangszóró elromlásást pedig nem vártam meg, annál sokkal hamarabb eladtam mintsem hogy csórikám elkezdett volna elromlani

Az 5800 egy jó telefon, ennyi pénzért. Az én elvárásaim egyszerüen nagyobbak voltak, mint amit ez a kütyü nyújtani tudott, és itt most az anyagokról beszélek, a felszereltség és a belsö az nagyon überfasza. Talán elárul valamit, ha azt mondom lassan 3 hónapja rohangálok N97-essel ami ráadásul bétás, de semmi bajom vele.

(#4530) Thomas_ válasza Zzenit (#4497) üzenetére


Thomas_
csendes tag

Nekem megnyitja a winampot, de utána be is zárja pillanatok alatt :O Mitől lehet ez ?
Ezüst 5800 tulaj lettem tegnaptól ! nagyon jó teló! vagyis már már mini számítógép :D

(#4531) kelzsoca válasza Thomas_ (#4530) üzenetére


kelzsoca
félisten

És elmeséled azt is honnan szereztél ilyen ezüst változatot?

(#4532) Magnum_ válasza kelzsoca (#4531) üzenetére


Magnum_
nagyúr

engem is érdekelne

#4533 Thomas_: akkor gondolom független.. gyári garis? szép lehet.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#4533) Thomas_ válasza Magnum_ (#4532) üzenetére


Thomas_
csendes tag

Persze! Hírdetés alapján... javaslom nézegessétek az express.hu-t... Ott rakta fel egy fickó aki feleségének vette meg a múlt héten, de kapott egy samsungot nokia meg feleslegessé vált... szép és egyszerű ez az ezüst kivitel :)
Mondjuk ha lenne fehér csíkkal akkor biztos lecserélném rá...;)

(#4534) kelzsoca válasza Thomas_ (#4533) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mivel már van ilyen telefonom, igaz piros, az elő/hátlap, és középső keretet kellene cserélni, ami durván 10k-be fájna!

Ezért nem fogok másikat venni :)

Egyébként ha meg lehet tudni mennyiért jutottál hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#4535) Thomas_ válasza kelzsoca (#4534) üzenetére


Thomas_
csendes tag

77e HUF :) sztem jó árban volt. És a teló és a papírjai kifogástalan állapotban vannak! Ugye a vonzás törvénye... ilyet akartam és ilyen is lett :)

(#4536) Zzenit válasza Thomas_ (#4530) üzenetére


Zzenit
tag

Ja igen ez a pontos tünetleírás, ami a hardvereket illeti nálam van egy sound blaster külső hangkari, lehet annak a drivere szól be.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#4537) úúútálatos


úúútálatos
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! Ezt a telefont [link] meg lehetne venni Mo-on? És szerintetek az 5800-l össze hasonlítva, melyik lenne jobb választás? :U Tudom, hogy S60 és Win-s! :K
Előre is köszi! :R

(#4538) ALI_G


ALI_G
veterán

ismertek olyan programot amivel tudok területet mérni a GPS segítségével?

(#4539) Mymelody válasza úúútálatos (#4537) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Szinte mindent meg lehet venni itthon. Fusi gsm-ek, kínai piac ebből élnek :)
De miért nem jó alternatíva a sima Omnia? Úgy is elég nehéz a választás. Nálam ez győzött.

[ Szerkesztve ]

Cheers

(#4540) úúútálatos válasza Mymelody (#4539) üzenetére


úúútálatos
tag

Azért ennek a kijelzője és a procija kicsit más, mint a sima Omniának!

(#4541) Mymelody válasza úúútálatos (#4540) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Hát, ha kimész Japánba ott egy ilyen az alap. De mi itt élünk Európa keleti felén :O

Cheers

(#4543) Thomas_ válasza Zzenit (#4536) üzenetére


Thomas_
csendes tag

Nekem is SB live van a gépbe, mert az integrált behalt... (de mindjárt lap csere és akkor megy a Live ...)
Akkor gyanus h azzal a hangkártyával nem szeretik egymást :O

(#4544) Thomas_ válasza Magnum_ (#4532) üzenetére


Thomas_
csendes tag

Igen független, és magyar valamint 2év nokia garis. Gyárilag 20as szoftal..:)
Az normális h tegnap felraktam kb 2 órára tölteni du és 1 óra rádióztam tegnap meg ma 2-3 perc beszélgetés és már csak 3 csík van az aksiból ? mert ha igen akkor 2-3 formázás lesz az aksin ..:O ;) :D

(#4545) ALI_G válasza Thomas_ (#4544) üzenetére


ALI_G
veterán

az valami más lesz.

(#4546) oceanearth válasza Thomas_ (#4544) üzenetére


oceanearth
őstag

na azt megnézem, hogyan formázol lítiumos akkut.
ugyanis a formázás régen a ni-cd és ni-mh akkuk memóriaeffektusa miatt kellett. lítiumos akkuknak ez a tulajdonsága nagyon elenyésző...

(#4547) Otisz válasza Thomas_ (#4544) üzenetére


Otisz
őstag

Ezeket az akkukat NEM kell formázni!
A gond, hogy ezzel szinte egyik üzletben sincsenek tisztában (Nokia mintabolt, Vodafone, PGSM, etc, etc...).
Mind a mai napig eladáskor felhívják a vevő figyelmét, hogy formázzák mielőtt használatba veszik... :W

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4548) Thomas_ válasza Otisz (#4547) üzenetére


Thomas_
csendes tag

5800 ban pl LiPloymeres aksi van. de akkor ha lemerítem kikapcsolásig aztán töltöm 12-14 órát azzal nem bírná tovább az aksi ? Én 6288 am Liion os aksival tovább bírta...fórumon azt írták itt h pár ilyen "formázás" v mindegy minek nevezzük növeli az akku teljesítőképeességét.

(#4549) kp78 válasza Thomas_ (#4548) üzenetére


kp78
addikt

Én úgy tudom, hogy a Li-Polimer-es akksit pláne nem szabad addig hagyni merülni, amíg kikapcsol, mert esetleg úgy "leül", hogy többet nem vesz fel áramot. Persze ez gondolom nagyon ritka, de én nem hagyom, hogy kikapcsoljon a teló.

(#4550) oceanearth válasza Thomas_ (#4548) üzenetére


oceanearth
őstag

Ú jaj, van itt bőven tisztázni való.

Szóval a LIPO akkukról.
1 cella névleges feszültsége 3,7V, töltéskor ezt 4,2V-ig megy fel. Azt mondják 3V alá nem nagyon szabad esnie a feszültségnek, ezért a lekapcsolási feszültséget általában 3V-ra szoktál állítani. Igazán nagy baj 2,8V alatt van, akkor már károsodik az akku. Ezt ne úgy értsétek, hogy ha egyszer 2,8V alá merül a cella, akkor meghal, de a rendszeres túlmerítés, gyorsan hazavághatja.
Miért is jobb a LIPO, mint a nikkeles akkuk? A LIPO-nak nincs memória effektusa, ezért nem kell soha formázni, töltés előtt nem kell kisütni, bármikor rá lehet tölteni, ill. ami nagyon fontos, hogy az önkisülése majdnem, hogy a 0-val egyenlő. A lényeg, hogy soha nem szabad őket kisütni és nem szabad hagyni túlmerülni (ez egy telefonnál nem fordulhat elő, mert előbb kikapcsol) ill. formázni sem kell.
Még egy óriási előny szól a LIPO mellett, az pedig a súlya.

Remélem így már érthető.

mod:
LIPO töltésekor max. áramerősség: 1C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.