Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) siralywarez


siralywarez
csendes tag

El kell jól találni a gombokat, Piros, Zöld, Kamera, és nyomod a bekapcsgombot amíg be nem boot-ol a teló, aztán mindent lehet állítani újra.

Sirály

(#4252) oceanearth válasza Karma (#4250) üzenetére


oceanearth
őstag

Köszi, most működik. Kíváncsi vagyok, mit sikerült alkotnom.
Remélem így már jó lesz.

(#4253) kelzsoca válasza Karma (#4250) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pontosan, és legyen nyomva folyamatosan minden gomb :K

(#4254) oceanearth


oceanearth
őstag

Egyelőre 20mb plusz szabad hely keletkezett a telefonmemóriában, úgyhogy biztos volt ott szemét rendesen.
Vszínű az előző tulaj hagyott ott minden szart, én meg amikor megvettem, sajnos nem csináltam ilyen hard resetet. Hátha most jobb lesz.
Annak viszont örülök, h a garmint nem kellett piszkálni, ott minden megmaradt, névjegyeket viszaraktam, 1-2 beállítást visszaállítottam, szóval még olcsón megúsztam. Reméljük jó is lesz.
Köszi a segítséget

(#4255) Con Troll


Con Troll
senior tag

Ha a kamera képeinek minőségén lehet javítani egy frissebb szoftverkiadással, vagy nemtudom hogyhivják azt amit használ a teló, akkor elképzelhető, hogy az érintőképernyő érzékenységén, tulajdonságain is változtathat egy-egy szoftverfriss?

(#4256) Karma válasza Con Troll (#4255) üzenetére


Karma
félisten

Igen, erről volt is szó (külföldi fórumokon biztos, de talán itt is), hogy a 10-es szoftver óta sokat finomhangoltak a képernyőn is.

“All nothings are not equal.”

(#4257) kelzsoca válasza Con Troll (#4255) üzenetére


kelzsoca
félisten

érintőképernyő érzékenységén, tulajdonságain is változtathat egy-egy szoftverfriss?

A válasz az előző hozzászólásban! :)

oceanearth

Remélhetőleg jó lesz, mert kipucoltad a telefont!

[ Szerkesztve ]

(#4258) icecave


icecave
nagyúr

Hát, toltam pár hívást, de sajnos ezt a hibajelenséget simán tudom reprodukálni hétfőn, ha viszem cserére. Hát, most nem vagyok boldog :(

(#4259) Karma válasza icecave (#4258) üzenetére


Karma
félisten

Ez az első széria rettegett (és félhivatalosan beismert) szériahibája. Ha beviszed, hamar megjavítják, és utána elvileg jó lesz.

“All nothings are not equal.”

(#4260) icecave válasza Karma (#4259) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát nem megjavítsák, hanem adjanak egy új, normálisat :D :D
Ahogy olvastam, 3 napon belül amúgysem javítanak, hanem cserélnek. De azt már ott az üzletben kipróbálom :D :D

(#4261) kp78 válasza icecave (#4260) üzenetére


kp78
addikt

Lehet, hogy jó párat ki kell próbálnod, mire jót találsz :DDD
Amit kapsz, azon meg majd lehet, hogy 1 hét után jön elő a hiba.
Az enyém 1 hónapos múlt, most kezd rakoncátlankodni kicsit, vmikor be is viszem hangszóró cserére.

(#4262) icecave válasza kp78 (#4261) üzenetére


icecave
nagyúr

Remélem, másodszor már nem leszek ilyen szerencsétlen. Bár, ha a hangszórócsere hamar megvan, akkor király, de ha bentfogják napokra, nem lesz mivel telefonálnom.

(#4263) kp78 válasza icecave (#4262) üzenetére


kp78
addikt

30-45 perc, attól függ mennyire gyakorlottak már benne.

(#4264) icecave válasza kp78 (#4263) üzenetére


icecave
nagyúr

Király, teljes mértékben meg vagyok nyugodva. :)
Márcsak hétfőig kell túlélnem a dolgot, de ha addig hívnak, írok egy sms-t, hogy sz*rtse hallok, hétfőn keressenek :D

Igazából, szemezek az E66 fehér verziójával. Nagyon tetszik, fémből is van,de sajnos azt hiszem, nem tudok lemondani az érintőképernyőről...

[ Szerkesztve ]

(#4265) zso79 válasza Karma (#4234) üzenetére


zso79
őstag

Karma: Nem túlzás, mert korábban egyik 5800 fw-vel nem tudtad megoldani... A 3-as billentyű kombó volt mindig is a hard reset S60-ra és ezt csak a 20-as fw-nél hozták vissza.

Nokia Official Discussion Forum elég jó forrás? :DDD *#7370# (RES0) Soft Reset

Ez azért NEM volt (és nem is lesz) hard, mert a memóriában lévő cuccokat nem lehet ezzel a módszerrel kipucolni, ha már bebootolt az OS. 5 éve S60-at nyüstölök, van tapasztalatom ;)

(#4266) Tiesto22


Tiesto22
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom lenne hogy szerintem túlságosan gyorsan lemerül az aksi.Kedden megvettem az 5800-asomat, mondta a csaj hogy az első töltésnek ugye 12 órán át kell tartania, hát én nem bírtam kivárni és csak 10 órát töltöttem :) De gondolom ez nem befolyásolhatja nagyon az üzemidejét. szóval azóta folyamatosan nekem minden nap újra kell töltenem kb. 24 óránként. Igaz használom is szóval van nyúzva rendesen. Videók, zene, képek. Nála a legelső lemerülése úgy volt hogy egyetlen egyszer figyelmeztetett hogy merül a telep és egyből ki is kapcsolt. Aztán elkezdtem nézegetni az aksi töltöttséget jelző ikont amin fullon ugye 6 csík van , elég sokáig bírta így fél napig nem is ment le egy se de aztán néztem egy 20 perce videót kb. elötte 6 csík volt a videó után pedig már csak 3 :-o . Ezen meglepődtem kicsit hogy nem fokozatosan fogy hanem 3asával szinte. Szerintetek ez normális?

(#4267) verser233 válasza Tiesto22 (#4266) üzenetére


verser233
senior tag

Szerintem ez nem normális, főleg ha azt veszem alapul, hogy én szerdán reggel vettem le a töltőről és még mindig 3 csíkom van. Telefonáltam, volt egy kicsi GPS, meg pár óra zene,rádió ezen időszak alatt

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#4268) Karma válasza zso79 (#4265) üzenetére


Karma
félisten

SZERK: Igazad van, tényleg a 7370-et írják Soft Resetnek, a 7780 meg a Revert to Factory Settings. Ettől függetlenül ez a Soft Reset is letöröl mindent a C: meghajtóról, szóval eredményben ugyanott vagyunk. Fogj egy N95-öst és próbáld ki, én rendszeresen erre kényszerülök sajnos. Természetesen a Soft Reset újraindítja a telefont, és úgy nullázza le a memóriát, nem amikor beírtad a kódot, így azért az elméleted sántít itt :U

Én meg már kis híján egy éve S60 fejlesztéssel dolgozom "elég közel a tűzhöz", mellesleg én is a 6600 óta S60-as telefonokat használok, úgyhogy ;)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#4269) kp78 válasza icecave (#4264) üzenetére


kp78
addikt

Addig telefonálj kihangosítva, úgy nem recseg, és nem halkul. :)

(#4270) Magnum_ válasza Tiesto22 (#4266) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha így használod, normális, hogy naponta eteted... nekem E71em van, kevésbé energiaigényes és nagyobb az akksija, mégis le tudom huzni, akár 12óra alatt is: pl netrádió

I humbly and respectfully decline™

(#4271) kelzsoca válasza Tiesto22 (#4266) üzenetére


kelzsoca
félisten

Aztán elkezdtem nézegetni az aksi töltöttséget jelző ikont amin fullon ugye 6 csík van , elég sokáig bírta így fél napig nem is ment le egy se de aztán néztem egy 20 perce videót kb. elötte 6 csík volt a videó után pedig már csak 3

Ez a hirtelen ugrás, és nem folyamatosság a 10-es alap SW-re miatt csinálja!
Mióta fent van nekem a 20-as SW tovább bírja egy töltéssel, és normálisan mutatja az töltöttségi szintet!

(#4272) kp78 válasza kelzsoca (#4271) üzenetére


kp78
addikt

Hát azért a 20-nál sem mondanám, hogy úgy mutatja, ahogy kellene.
Egy csomó ideig mutat teljesen feltöltött szintet, aztán meg hirtelen esni kezd.

(#4273) Tiesto22


Tiesto22
csendes tag

Igen tényleg csak az alap 10es firmware van fenn rajta a t-mobile jóvoltából. De akkor ezt legalább kitudták küszöbölni hogy normálisan jelzi ki az aksi töltöttséget. Mondjuk egy dolog vigasztal hogy nagyon gyorsan pár óra alatt feltöltődik a telo.

(#4274) icecave válasza kp78 (#4269) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszi a tippet, erre gondoltam én is. Egyébként, nem hiszem hogy ma nagy forgalom lesz ünnep, vasárnap, minden egyben :D
Most nyomkodom, ismerkedek, de sokmindent nem rakok rá, úgyis cserélik holnap.

(#4275) kelzsoca válasza kp78 (#4272) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az enyémnél szépen, megy lefelé egyesével a csík, ahogy fogy a szufla az akksiból, és nem úgy mint amikor a 10-es szoft volt fent :N

icecave

Szerintem annyira ne reménykedj hogy kapsz egy másikat, majd arra hivatkoznak hogy annál is nagy valószínűséggel probléma lesz a hangszóróval, és azt fogják mondani, amit most visszahoztál kicserélik a hangszórót, és már jó is a telefon :K

Mert az rendben van hogy a szolgáltató ilyennel nem foglalkozik és 3 napon belül inkább azonnal cseréli, mivel nem szerviz csak kereskedő, viszont egy Nokia boltban szerintem nekiesnek és azonnal szétkapják a telefont, nem gondolnak egyből a cserére, mikor a problémát ők is tudják orvosolni, és ezért nem indokolt a cserekészülék!

Bár ne legyen igazam!

[ Szerkesztve ]

(#4276) oceanearth válasza kp78 (#4272) üzenetére


oceanearth
őstag

Ezt mondjuk én sem. Tegnap lementem Jászbrénybe és gondoltam kipróbálom a GPS-t. Amikor indultam full töltöttségi szintet mutatott a teló, mikor leértem, ez 1 óra GPS használatot jelent, már 1 csík volt. Vagy csak ennyire kajálná a GPS az akkut?
Nem tud vki vmi olcsóbb autós töltőt, mint a Nokia? Vagy esetleg vmi olcsó autós tartót?
13.000ft-ot nem adnék egy vacak műanyag autós tartóért. A 7.000 a töltőre már meggondolandó...

(#4277) BMW-M6power válasza oceanearth (#4276) üzenetére


BMW-M6power
tag

a telefonos gps nagyon zabálja az akkut, csak rövid időre lehet használni töltő nélkül, de 10000-ért vannak nagyon profi cuccok már.

Galaxy S10+

(#4278) icecave válasza kelzsoca (#4275) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért vagyok bizakodó, mert az eladó direkt mondta, hogy 3 napon belül, ha lesz para, akkor cserélik mindenképp, ha később akkor javítják a helyszínen, ha nem nagy a gáz a telefonnal. Ha másikkal is para lesz, visszakérem a pénzem, megnéztem a jótállást, benne van, hogy visszatérítik az árat, ha kérem.

(#4279) kelzsoca válasza icecave (#4278) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor vedd úgy hogy nem is szóltam :R :R

(#4280) icecave válasza kelzsoca (#4279) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát ezen nem veszünk össze :D

Addig a zenelejátszóját nyüstölöm. Nagyon király, kezelhetőségben picit jobb az ipohone-é, viszont hangzásban leveri, ezt főleg a basszusra értem. Persze, cx500-al minek nincs jó basszusa :D :D

(#4281) Bandus99 válasza oceanearth (#4276) üzenetére


Bandus99
őstag

Nekem Nokia LD3W BTs GPS modulom van igaz nem mostansag vettem.
Elonye, hogy egyszeruen beszerezheto cserelheto nokia aksija van, ellentetben mas GPS modulokkal. Raadasul a csomagban van egy autos tolto hozza (igaz 220V-os nincs) Namost ez tokeletes a telefonhoz is.

Minosegre nem tudom osszehasonlitani mas vevokkel nekem sosem volt mas, de sztem nincs hibaja.

Autos tartot meg speedshopbol vettem 3k ert meg 3k lett volna kulon hozza a tartokar, de azt nem kellet vennem, mert mar volt a regi pdabol maradt Pontos tipusara nem emlekszem a tartonak, de innen ajanlotta vki a forumbol.

Szerk.

Ami egyeduli problemam a kulso BTs vevo garmin parossal, ha egyszer beallitottam a garminhoz egy kulso vevot, sehogy sem tudom ravenni, hogy most akkor megsem azt szeretnem, hanem a belso GPS vevot. Tehat ha egyszer atallitod onnantol kezdve csak azzal mukodik. Ha netan vki megmondana megis mikent lehetne ezt orvosolni annak orulnek. Ja es az hogy valaszd ki a beepitett gps vevot menuben nem mukodik mert ugyanoda sorolja a mar parositott kulso gps vevot is.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#4282) Bandus99 válasza oceanearth (#4276) üzenetére


Bandus99
őstag

Megkerestem:

passziv autos tarto

Ez van nekem es tokeletes a telefonhoz.
Ehhez kell meg egy kar

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#4283) Spidee


Spidee
senior tag

Sziasztok!

Próbálom a Garmin-hoz felraknia az Európa térképet, azt ami fent van a nokiaprogramok.hu-n, elvileg csak fel kéne másolni a Garmin mappába, de állandóan azt írja ki, hogy megtelt a lemez. A fájl amit másolnék, 1,7 Gb-t, és 6 Gb még szabad a memóriakártyán.

Mi lehet a baj?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#4284) Con Troll


Con Troll
senior tag

Lehet hogy ezt már olvastátok, de ha valaki még nem látta akkor katt [ide.] A telók hangszóróhibájáról egy kis ismertető.

[ Szerkesztve ]

(#4285) oceanearth válasza Bandus99 (#4281) üzenetére


oceanearth
őstag

Köszi a segítséget.
Én nem akarok még csomó plusz kütyüt hordozni.
Szerintem megveszem a Nokia autós töltőt, nem rossz ám egy ilyen cucc a kocsiba, aztán nézek vmi autós tartót hozzá.

Köszi

(#4286) icecave válasza Con Troll (#4284) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát akkor lehet jobban járok, ha egyből cseréltetem magát a hangszórót. Másik készülék is nagy eséllyel ilyen lesz :S
Bakker, elkezdek rinyálni, hogy akkor adjanak egy E66-ot, vagy E71-et...

(#4287) Otisz válasza Spidee (#4283) üzenetére


Otisz
őstag

Formázd a memóriakártyát plusz 1 reset a telefonnak.
Utána menni fog.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4288) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Az enyémnek nincs baja szerencsére kopkopkop ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4289) oceanearth válasza Bandus99 (#4282) üzenetére


oceanearth
őstag

Közben én is megtaláltam amit kerestem.
Vszínű az a tartó lesz, amit linkeltél, veszek hozzá egy vmilyen kart, meg egy 2000ft-os gyári töltőt.

üdv

(#4290) kp78 válasza Bandus99 (#4281) üzenetére


kp78
addikt

Garminban belemész beállítások > rendszer > gps vevő.
Ott elvileg jobb alsó sarokban van olyan, hogy letilt.
Ha letiltottad, akkor beadja újra azt a menürészt, ahol választhatsz, hogy BT-s, vagy beépített.
Én mondjuk a saját belső vevővel használom, de át tudnám állítani külsőre most is. :U
Nem hinném, hogy nem lehetne visszatenni BT-sről belsőre.

Az a tartó forgatható? Mert navi közben jobb lenne fekvő módban nézni a kijelzőt.
Én sima utángyártott autóstöltőt vettem, még 1000 Ft sem volt, de tölt ez is.
Viszont tartóm még nekem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#4291) kp78


kp78
addikt

Felraktam EZT a progit (Handy Shell), egész jól hasznáható, és ha ezen keresztül nyitod meg a telefonkönyvet, tudsz dupla mássalhangzóra keresni.

(#4292) Spidee válasza Otisz (#4287) üzenetére


Spidee
senior tag

Ok!
Ha leformázom a kártyát, akkor utána majd a teló létre hozza magának az alap mappákat, vagy nekem kell?

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#4293) kp78 válasza Spidee (#4292) üzenetére


kp78
addikt

Ha telóval formáztad, (azzal célszerű), akkor úgy formázza, ahogy neki kell.

(#4294) Spidee válasza kp78 (#4293) üzenetére


Spidee
senior tag

Ok, köszi akkor úgy csinálom!

''No one stays at the top forever!!'' - I Love NFL! - Üdv.:Spidee

(#4295) Bandus99 válasza kp78 (#4290) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia

Mint irtam ez a megoldas nem mukodik.
Mivel 2 lehetoseg van

Bluetooth GPS hasznalata
Csatlakoztatott/beepitett GPS hasznalata

A baj ott van, ha egy BTs kulso vevot egyszer osszeparositok a keszulekkel, onnantol kezdve beteszi a masodik kategoriaba, hiszen mar csatlakoztatott GPS.

Azert nagyon jo lenne, ha jelentkezne vki aki tenyleg kulso GPS vevovel hasznalja a telefont es megnezne nekem neki sikerul-e visszatenni ideiglenesen a beepitett GPS vevore.

A tarto elforgathato minden iranyba, szukseg eseten dontheto is.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#4296) kp78 válasza Bandus99 (#4295) üzenetére


kp78
addikt

Bocsi, akkor lehet, hogy rosszul értettem a problémád.
Azt próbáltad, hogy törlöd ezt az eszközt a BT-s párosított eszközök közül BT menüjében?

(#4297) Bandus99 válasza kp78 (#4296) üzenetére


Bandus99
őstag

Igen, de ettol meg a program azt az eszkozt keresi. vagy tehetek fel masik kulso gpst.
Valahogy a garmin lelkebe kellene belenyulni ehhez.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#4298) BobTail


BobTail
őstag

Sziasztok! újra itt vok :) Szóval feltette megy alkalmazást, de nem fut. Hogy tudom törölni? Mert ha egyszer rákattintok, akor elindul, ha felsorolás menünézetben rákatittntok opciók és eltávolítás, nem csinál semmi...

(#4299) Karma válasza BobTail (#4298) üzenetére


Karma
félisten

Próbáld meg az alkalmazáskezelőből leirtani.

“All nothings are not equal.”

(#4300) BobTail válasza Karma (#4299) üzenetére


BobTail
őstag

Köszönöm a gyors választ! Sikerült :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.