Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) Divinity válasza nutfile (#3799) üzenetére


Divinity
őstag

Szerintem az. :)
Én olyan 60%-al szoktam hazaesni.
Folyamatos 4G vagy Wifi egész nap. 3 email, 2 office és 2 saját account szinkrobizál állandóan. Messenger, viber is aktív hazsnálatban van. Naponta olyan 1 óra Spotify (persze stream-elve nem letöltve) is benne van.
Amikor van időm akkor az Instagram-ot pörgetem. Ja és állandó kapcsolatban áll az órámmal. Valamint a boltokban is vele fizetek. Nem használok enegia takarékos módokat. A nap végére olyan 1+ óra SoT szokott összejönni. Ez olyan 13 óra uptime és az említett felhasználás mellett. Szóval simán benne van az én használatomban is (ami igaz nem tartalmaz annyi SoT-ot de elég aktív) a ~40 óra.
Ja és dirty falshelve mentem stabileól OB1,2,3,4 és egyszer sem volt rajta FR

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3802) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Új Gcam 5.3 alapokon:
[link]

https://utdetailing.hu/

(#3803) forgonati válasza tibcsi0407 (#3802) üzenetére


forgonati
őstag

Most raktem fel, és az első fotónál kifagyott a p.csába. Selfie-nél meg force close. Pie-n vagyok amúgy. Vagy be kell állítanom valami spéci dolgot a developer options-ban?

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#3804) Divinity válasza forgonati (#3803) üzenetére


Divinity
őstag

Storage clear megvolt?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3805) tibcsi0407 válasza forgonati (#3803) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én a beállításoknál a HDR+ kapcsolót szoktam beállítani,meg au exposure-t max 1\4s-re venni.

https://utdetailing.hu/

(#3806) forgonati válasza Divinity (#3804) üzenetére


forgonati
őstag

Az hun van? Az appon belül? OP3T-n sokáig használtam gcam-ot, ott nem kellett ilyesmi. Persze erre még bétás, tudom.

Más. A max fényerő az ugyanolyan mint Oreon, csak másképp állítódik? Vagy abból is visszavettek?

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#3807) Divinity válasza forgonati (#3806) üzenetére


Divinity
őstag

Beállítások/alkalmazások > camera > tárhely
Vagy hasonló, nem tudok, hogy lettek fordítva

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3808) oba válasza tibcsi0407 (#3802) üzenetére


oba
addikt

Egyre jobb, várom már a pixel 3 féle verziót :) (mikor jelenik meg az a telefon?)
Durva, hogy a portré mód a földbe döngöli a gyári féle portré módot. Normál képeknél is látványos a különbség, de portré módnál nagyon nagyon látszik hogy mennyire egy kalap fos a gyári szoftver.

(#3809) tibcsi0407 válasza oba (#3808) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egyetértek.

https://utdetailing.hu/

(#3810) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

(#3788) Macika66

Mindjárt gondoltam, hogy nálam van a hiba hisz én vettem meg a telefont. XD

Amúgy ahogy elnézem a OnePlus növekedő árait arra sztem ne is számítsatok, hogy a OnePlus 7-et (8/128) 200 alatt megkapjátok.

Ugyan úgy jár ez a cég is mint a Háváj, hogy az elején még jó ár/érték volt, manapság meg már csak röhögni tudok rajta, hogy lassan iPhone árakon adja a telóit.

De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3811) Divinity válasza AuraSync (#3810) üzenetére


Divinity
őstag

Azért a 200 és az 500 között még elég sok van.:)
Ár érték arányban továbbra is jók a Huawei/Honor eszközök és persze még jobbak a OnePlus eszközök.
Mivel évről évre nő az érték muszáj az árát is emelni vele. A kérdés az, hogy mennyivel. Az OP nem nagy lépésekkel tesz előre mégis évről évre hozza a szükséges tudást egyre kevesebb kompromisszummal.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3812) Macika66 válasza AuraSync (#3810) üzenetére


Macika66
addikt

Szerencsére nincs is igazad. :)

A legdrágább OP6 (8/256)-ért 192.000 Ft-ot adtam ki.
A legolcsóbb ájfón most 399.990 Ft.

Átgondoltad, mit írsz le? ;)

IGEN, a csúcsprocesszorok, a nagy RAM-mennyiség, a kiváló kijelzők mind-mind sok pénzbe kerülnek.

Az nem megy (amit egyes fillérszeműek elképzelnek), hogy harmad-negyedáron UGYANAZT (vagy jobbat) hozni a piacra.

Egyre inkább drágulnak a telefonok globálisan, néha egy-egy gyártó bepróbálkozik egy alig hasznot hozó modellel, hogy elhódítson párszázezer vásárlót. Időszakosan.

Ettől függetlenül a technikák egyre drágábbak, a kínaiak már régen nem a Samsung-Apple fejlesztéseit majmolják, hanem saját fejlesztéseik vannak. És ez a legdrágább...

[ Szerkesztve ]

(#3813) tibcsi0407 válasza Macika66 (#3812) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Így van. Valamelyik nap a Facebook csoportban is téma volt ez, hogy már nem Oneplus One árban van a telefon.
1. Nem is annyit nyújt
2. Azóta drágábbak az alkatrészek is
3. A konkurencia sokkal többet emelt.

https://utdetailing.hu/

(#3814) oba válasza tibcsi0407 (#3813) üzenetére


oba
addikt

Én a sorrendet átvariálnám egy picit. A konkurencia, leginkább a tróger Apple áremelése nagyon nagy hatással van a többiek árpolitikájára is. Mit lát a többi gyártó? Az almások bármeddig emelhetik az árat, a nép veszi. Ezt ki kell használni. De nyilván a többi is szerepet játszik benne.

(#3815) tibcsi0407 válasza oba (#3814) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A sorrend természetesen nem fix, jobb lett volna, ha sima felsorolásként írom le. :)
Én jelenleg így látom a helyzetet.
De egy biztos: Ma a legtöbb tudást, minőséget és teljesítményt egységnyi pénzért a Oneplus adja.
Ezzel nyilván vitatkozna néhány Xiaomi-fan, de csak azért, mert még nem próbáltak Oneplus-t. :) Én viszont rengeteg Xiaomi-t használtam, van most is a családban. Egyértelműen a Oneplus-t tartom jobbnak.
A Meizu feltámadása számomra érdekes, valamint a Nubia Z18 is tetszik, de ezeknél hiányolom a custom ROM developement-et.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3816) YAS-dude válasza Macika66 (#3812) üzenetére


YAS-dude
őstag

Jah, lásd pocophone f1 :)

(#3817) tibcsi0407 válasza YAS-dude (#3816) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mit kell rajta látni? A reklámokat a beállítások menüben? :DDD

https://utdetailing.hu/

(#3818) ßrainiac válasza tibcsi0407 (#3817) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nemar, tenyleg?

Most voltam a xiaomi shopban megnezni a miband3-at, akkor mar megnyomkodtam a pocakphone-t is. Hat... mar kepekrol latszott hogy a oneplus felet sem adnam erte, de kezbe veve a negyedet sem eri (nekem, persze).

(#3819) rankesz


rankesz
veterán

Szerintem ne menjen el a topik konkurencia fikázásba mert az senkinek nem lesz jó... :U

[ Szerkesztve ]

(#3820) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

:Y [link] :Y

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#3821) YAS-dude válasza tibcsi0407 (#3817) üzenetére


YAS-dude
őstag

Pont rácáfol arra, hogy a processzor meg a ram miatt drága egy telefon.

(#3822) tibcsi0407 válasza YAS-dude (#3821) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem csak azért drága. OIS, Amoled, Nfc, prémium készülékház.
Ezek mind nincsenek a Poco-ban. Ahogy a híres OnePlus Oke-bam sem volt.
Minden évben jön valami olyan újítás, amitől kicsit drágább leez, mint a korábbi. De többet is nyújt.

https://utdetailing.hu/

(#3823) marcarc


marcarc
senior tag

Elég kapós a készülék, 1 napot (se) volt fent aprón. Vártjuk a 6T-t sok szeretettel.

[ Szerkesztve ]

(#3824) Divinity válasza marcarc (#3823) üzenetére


Divinity
őstag

Tudható, hogy mennyért ment el?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3825) nutfile válasza YAS-dude (#3816) üzenetére


nutfile
aktív tag

nfc hiánya benne ultragáz. dealbreaker. most látom, hogy már leírták.
inkább kérdezek.

ki használ alternatív kernelt eredeti oos rommal?
Franco-t használtam, de 9-re még (pár napja mikor néztem) nincs.
most blu_sparkon vagyok.
oneplus 3-on imádtam a boeffla kernelt, de ő leállt a fejlesztéssel.
elementalX-et is próbáltam 3-on, de a 6-oson még nem.

vannak tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#3826) Darth_Revan válasza AuraSync (#3820) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na és mennyire megbízható a Gearbest garija az eredeti Oneplus vagy egy Amazon garival szemben ? :)

(#3827) marcarc válasza Divinity (#3824) üzenetére


marcarc
senior tag

8/128 midnight 160e.

(#3828) oba


oba
addikt

Vánplássz SzixTí, kámingszún!
https://www.youtube.com/watch?v=8o33yfiX1xc

[ Szerkesztve ]

(#3829) Söri0127


Söri0127
tag

Halihó!

Valaki tud valami jó alternatív ébresztőt a szétcseszett gyári helyett, ami képes átpréselni magát a zárolt képernyőn és nem 21 lépesben lehet kinyomni? (vagy olyan beállításokat eszközölni a gyáriban, ami mellett normálisan működik, csak én nem jöttem rá)

:))

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#3830) ßrainiac válasza Söri0127 (#3829) üzenetére


ßrainiac
addikt

:F

(#3831) nutfile válasza Söri0127 (#3829) üzenetére


nutfile
aktív tag

nekem tökéletesen működik a gyári

(#3832) YAS-dude válasza Söri0127 (#3829) üzenetére


YAS-dude
őstag

A google óra alkalmazása.

(#3833) zsoltiz válasza tibcsi0407 (#3822) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Nem csak azért drága. OIS, Amoled, Nfc, prémium készülékház.
Ezek mind nincsenek a Poco-ban. Ahogy a híres OnePlus Oke-bam sem volt."

Ez mind megvan a mi8-ban, mégsem olyan drága mint az op6.

(#3834) ßrainiac válasza zsoltiz (#3833) üzenetére


ßrainiac
addikt

Sztem akkor azt kell venni.

Sry sracok, megyek is at a Mi8 topicba.

;]

(#3835) Waikiki válasza YAS-dude (#3832) üzenetére


Waikiki
tag

... amibe ráadásul már Spotify playlist-et is beallithatsz ebresztonek.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#3836) Divinity válasza zsoltiz (#3833) üzenetére


Divinity
őstag

De kb egy árban vannak. Na meg persze a Mi8 mellé kapsz egy jó bugos, lassan updetelő rendszert gratisba.:))

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3837) CHIPman válasza zsoltiz (#3833) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az Oneplus One mióta alternatívája a Pocophone F1-nek? :D

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3838) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Kit kell amugy lesz*pni hogy talaljon mar gps jelet a Waze? :W

Volt az a baromság nehany hete h nem talalt jelet. Na en azota a maps-et hasznalom, de ma mondom, ranezek, mi van ezzel - hat ugyanazt tolja..

(#3839) tibcsi0407 válasza zsoltiz (#3833) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mind meg van. Mellé kapsz egy reklámokkal teleb*szott bugos MIUI-t. Ja és egy évvel kevesebb megkérdőjelezhető minőségű garanciát két éves háztól házig garival szemben..
Ezt a kommentet ajánlom figyelmedbe: [link]

(#3837) CHIPman

Általában azzal hozzák párhuzamba, hogy a Oneplus is hasonló árazású és hasonló felszereltségű telefonnal indult anno.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3840) oba válasza ßrainiac (#3838) üzenetére


oba
addikt

Szokásos telefon restart, waze adat törlés, uninstall, reinstall folyamatokon menj végig.

(#3841) zsoltiz válasza tibcsi0407 (#3839) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Tudom mit kapok, volt 2 omeplusom. Most - az op6 ára és a 6T várható további áremelkedése miatt - vettem egy mi8-at. Nincs tele reklámmal, pár gyári appban vannak, de mind kikapcsolható, így pont annyi reklámot látok mint onepluson: semennyit. Más baja nincs a miui-nak. (zarójelben, egyébként az OOS sem tökéletes, közel sem, mindig elbasznak valamit, aztán vagy javítják vagy nem). Minden másban hozza a szintet a mi8, tökéletes premium szint, erős hardver. A garanciától tartok kicsit, de eddig még egy telómnál sem volt rá szükség, ezen az árszinten ezt a kockázatot vállalom.

(#3842) tibcsi0407 válasza zsoltiz (#3841) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem is volt pár Xiaomi-m. Asszonynak is az van. Sőt, eredetileg Mix 2S-t vettem, de menetközben berendeltem a Oneplus-t is. Nem bántam meg, mert számomra sokkal több élményt ad ez a telefon.
A MIUI-tól ráz a hideg. Bugos, túlzsúfolt rendszer. A külföldi közösség pedig viccnek is rossz körülötte. Tele van kretén indiaiakkal, akik 5-ig sem tudnak elszámolni.
Oneplus-nál is nagyon sok indiai van a külföldi fórumokon, de szerencsére a normálisabb fajtából való arcok.
Az új 720 órás BL nyitási várakozási idő pedig viccnek is rossz..

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3843) pcnet válasza tibcsi0407 (#3842) üzenetére


pcnet
addikt

Már 720 óra? Az szép! Mikor nekem volt Redmi 4X-em 2 nap volt. Kb 2 órával a kérelem után megkaptam az engedélyt a nyitásra. Utána keményítettek be valami ~300 órára. Mi A1 topicban is írták, hogy a béta tesztelők is kb azért jelentkeztek, hogy mutogathassák másoknak, hogy nekik már az új rendszer van a telefonjukon. Bug reportokat meg bactak küldeni. Így nagyon lehetett rájuk támaszkodni. Nem csak MIUI vonalon xar a közösség/dev, android oneon is kb ugyan az megy. A frissítésekkel kb ott is ugyan az a szitu. Egyik updateel folyamatodan világít az értesítési led, azt kijavítják, cserébe lassabb lesz az ujjlenyomat olvasó. Vagy épp agresszívebben szorja ki az appokat a memóriából. Ebkutya!

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#3844) zsoltiz válasza tibcsi0407 (#3842) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Nem akarok én ebből hitvitát, de hidd el a oneplus sem fenékig tejfel. A fórum ott is egy vicc, tele van okos megmondó emberekkel. Leírsz egy hibát akkor te vagy a hülye. Meg ott is ott van a sok indiai hülye, akik telefossák a fórumokat. Na mindegy. Egyelőre a mi8-ban (és a miuiban) nem látok különösebb problémát. Ha lesz, akkor majd eladom, aztán átgondolom mit vegyek. (bl nyitás várakozáson én is meglepődtem mikor hallottam, de nem érint, nem akarom nyitni. Onepluson is arra volt jó hogy kinyitottam, hogy nem mennek az inkrementális frissítések, mindig a teljes rendszert kell letolteni..

(#3845) tibcsi0407 válasza pcnet (#3843) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Erről beszélek. Egy hibát kijavítanak, de csinálnak a helyére másikat. Folyamatosan ez megy. Közben szarják ki a telefonokat, egy évben legalább 10-15 telefont ad ki a Xiaomi, aztán meg csodálkoznak, hogy nem megy az összesnek a támogatása megfelelően..

(#3844) zsoltiz

A BL nyitás nagyon sok dologra jó.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3846) Söri0127 válasza ßrainiac (#3830) üzenetére


Söri0127
tag

Először is, a beállított ébresztés előtt egyet csipog, hogy két óra múlva ébresztés, mert ez nagyon kell, ha ezt kikapcsolom, akkor némán ébreszt! Ha mégis ébreszt, azt sötét képernyővel teszi, fel kell oldani a zárolt képernyőt, lehúzni az értesítő sávot és ott lehet nyomni a szundira vagy hogy fejezze be az ébresztést. Ezt a Pite óta csinálja, Oreoval nem volt gond

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#3847) storm4 válasza Söri0127 (#3846) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!
Nálam így van beállítva (mert nekem is csipogott előtte) :

Nem csipog előtte és rendesen el lehet húzni a lezárt képernyőn, hogy "Szundi" vagy "Leállítás"
Remélem tudtam segíteni :R

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#3848) Söri0127 válasza storm4 (#3847) üzenetére


Söri0127
tag

Köszi! Megpróbálom így ;)

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#3849) Macika66 válasza Söri0127 (#3829) üzenetére


Macika66
addikt

Nem értelek.
Amióta van OP-m, azóta használom minden reggel ébredésre.
Eddig (úgy 1000 ébredés) egyszer sem volt gond...

(#3850) Macika66 válasza zsoltiz (#3844) üzenetére


Macika66
addikt

Nem akarsz hitvitát, DE.... :D

Mindegy, várunk vissza... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.