Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:55:43

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) Oneplus 6 tulajt a fórumon!
Kérdések előtt megkérünk mindenkit, hogy az összefoglalót olvassa el!
Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) CHIPman válasza plejik (#3649) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Kollégámnak ilyen van a P10-en, de egyébként a MoFi elég jó márka.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3652) Divinity válasza tibcsi0407 (#3650) üzenetére


Divinity
őstag

Azt tudom. Magisk modul is van rá de gondolom Stock rendszerről van szó.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3653) -FreaK- válasza plejik (#3649) üzenetére


-FreaK-
veterán

Van egy ilyenem, de nem használom. Kettőt rendeltem, az egyiket eladtam, a másik megmaradt tartalék toknak. Inkább a gyári Sandstone tokot használom, az kevesebbet ad hozzá a telefon vastagságához. Mire vagy kíváncsi?

(#3654) plejik válasza -FreaK- (#3653) üzenetére


plejik
addikt

Vastagságra. Mindenképp a vékony tokokat preferalom. De , akkor ez felejtős, meg közbe 1-2 videot néztem és nekem vastag.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3655) zoli978 válasza Divinity (#3648) üzenetére


zoli978
tag

Hm akkor lehet elolvastam, mert használni nem használom

(#3656) aPoFa


aPoFa
tag

Sziasztok! Ha az Amazonról rendelek közösségi adószámmal, akkor a céges kártyával kell fizetnem?

(#3657) Macika66 válasza Timer (#3643) üzenetére


Macika66
addikt

Az EU írta elő a jogszabályt, a Google csak össze tudja ütni a bokáját...

(#3658) tibcsi0407 válasza Macika66 (#3657) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Teljesen jogos elvárás az EU részéről. :)

https://utdetailing.hu/

(#3659) Macika66 válasza tibcsi0407 (#3658) üzenetére


Macika66
addikt

Sok gyereket kiöntöttek már a fürdővízzel együtt a túlértelmezett jogszabályok miatt...

De hát erre megy a világ, a józan paraszti ész mára szitokszó lett sajnos...

(#3660) tibcsi0407 válasza Macika66 (#3659) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért józan paraszti ész ide, vagy oda én sem tolerálnám, ha valaki a tudtom nélkül felvenné a telefonbeszélgetéseinket. Komoly üzleti titkok, szakmai megoldások hangzanak el 1-1 telefonos tárgyaláson.
Nem véletlenül hozták létre a GDPR-t.

https://utdetailing.hu/

(#3661) Divinity válasza tibcsi0407 (#3660) üzenetére


Divinity
őstag

+1
Ez egy teljesen korrekt szabály és teljesen jól oldotta meg a Google. Lemerném fogadni, hogy azon emberek akik használtak ilyen appokat 99%-ban nem tudatták, hogy felvétel készül. Így legalább valamennyire megvannak fogva

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3662) aPoFa


aPoFa
tag

@tibcsi0407 #3656 ebben tudnál segíteni? Előre is köszönöm!

(#3663) nutfile válasza tibcsi0407 (#3565) üzenetére


nutfile
aktív tag

köszi az ajánlatot, tényleg nagyon jó!

(#3664) tibcsi0407 válasza aPoFa (#3662) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, a könyvelés miatt jobb, ha úgy veszed. Ha nem céges a kártya,akkor az nem biztos, hogy jo.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3665) Timer válasza tibcsi0407 (#3660) üzenetére


Timer
veterán

Igazad van, részben. a teljes letiltása akkor is parasztság, pláne egy olyan EU-tól, aki nagyívben sz@rik egyéb privacy megfontolásokra. Egyébként van átmeneti állapot, Symbianon például úgy ment régen, hogy pittyegett felvétel közben, ez szerintem reális út (lehetett volna).

(#3666) tibcsi0407 válasza Timer (#3665) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szarnak a privacy-re, de még így is több, mint eddig. Ez itt nem privacy-ről szól alapvetően. Ez ipari kémkedés,üzleti előnyszerzés, ami engem zavar.
Privacy , mint olyan már csak egy utópisztikus fogalom, ha nem itt, akkor máshol is megtudnak rólad bármit sajnos.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3667) Divinity válasza Timer (#3665) üzenetére


Divinity
őstag

Azt nem tudnák szabályozni rendszer szinten mivel open source a dolog így azt aki csinálja az adott rendszert simán kiszedi és kész. Nem lehet őket kötelezni, hogy benne maradjon. Ez az egyetlen lépés a Google-től ami szóba jöhetett. Rendszer szinten elérhető maradt a funkicó így ahol a gyártó úgy dönt beépítheti (nem fogja a szabályzás miatt de megtehetné) ahol pedig szükség van rá ott úgyis olyan eszközt választanak amiben benne van vagy megegyeznek egy gyártóval (nagy vállalatokra gondolok természetesen). A magán ember meg ha fel akarja venni (továbbra is illegálisan) akkor kénytelen lesz root-olni. Minden esetben mossa kezeit a Google.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3668) zsoltiz válasza Divinity (#3661) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

A jogszabály csak az adat kezelés módját írja elő, azt semmi nem írja elő, hogy egy eszközzel lehessen hangfelvételt készíteni vagy ne. Ennyi erővel minden oprendszerben le lehetne tiltani a hangfelvétel készítést, meg eleve be lehetne tiltani a mikrofonok és diktafonok gyártását is. Nehogy hangfelvétel készüljön. (Ez kb olyan megoldás, mintha betiltanánk a konyhakéseket, mert ugye ölni is lehet vele és azt ugye a törvény tiltja.)
A hangfelvétel lehetőségét nem OS szinten kéne letiltani, hanem kéne rá egy protokoll, ami megfelel a szabályoknak. Pl belesípolna a beszélgetés elejébe ,hogy tudd, hogy felvétel készül, a másik oldalon pedig akár NEM-et is lehetne rá nyomni. Csak egy ilyesmit nehezebb bevezetni, mint egyszerűen tiltani, annak ellenére, hogy alapvetően jogszabály nem is tiltja a hangfelvétel készítését, csak azt, hogy a másik _tudta nélkül_ készíts felvételt. De most akkor sem tudod felvenni, ha beleegyezik.

(#3669) aPoFa válasza tibcsi0407 (#3664) üzenetére


aPoFa
tag

Köszönöm!

(#3670) Divinity válasza zsoltiz (#3668) üzenetére


Divinity
őstag

Nem is volt erről szó. :D
Igen arról van szó, hogy a tduta nélkül eddig is erről beszéltünk. Ezt pedig ezzel oldották meg.
De van módja a felvételnek, rendszer szinten. Ezzel azt védik, hogy Jóska bácsi ne vegyen fel semmit mert há találta a plaj stórba szóval lehet. Ha a rendszerbe bekerül a gyártó által akkor meg már a gyártó rakta bele és máris nem a Google a hibás.
"A hangfelvétel lehetőségét nem OS szinten kéne letiltani, hanem kéne rá egy protokoll, ami megfelel a szabályoknak." Mivel nyilt a rendszer így ezt valaki vagy belekraja vagy nem, nem tudja a google biztoítani, hogy belekerüljön minden rendszerbe.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3671) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Feltettem a 9-et, de eddig nem igazán tetszik :(
Utolsó 8.1 frissítésnel az ui animaciojanal látható microlag jelentősen javult, de a 9-nel ismét érezhetően microakad. Ráadásul 8.1 ui-ja is jobban tetszett.
Kijelző fényerejébol is visszább vettek, most 80%-on olyan mint előzőleg 40%-on.
Szerintem megy vissza a 8.1.

[ Szerkesztve ]

(#3672) zsoltiz válasza Divinity (#3670) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

""A hangfelvétel lehetőségét nem OS szinten kéne letiltani, hanem kéne rá egy protokoll, ami megfelel a szabályoknak." Mivel nyilt a rendszer így ezt valaki vagy belekraja vagy nem, nem tudja a google biztoítani, hogy belekerüljön minden rendszerbe."

Mondjuk szerintem pont a google tudná ezt legjobban biztosítani, ha az alap rendszer részévé tenné (vagy legalább a google szolgáltatás csomag kötelező részévé, így akik google cuccokat akarnak használni a telefonon előre telepítve -mint a legtöbb gyártó- azoknak kötelező lenne ez is).

(#3673) Divinity válasza zsoltiz (#3672) üzenetére


Divinity
őstag

" ha az alap rendszer részévé tenné "
Épp ezt mondom. Erre nem kötelezett senki. Minde gyártó magának "írja újra" a rendszert így ha a rendszer része lenne akkor ha az adott fejlesztő úgy dönt akkor nem rakja bele és kész visszatért az eredeti probléma.
A Google szolgáltatások része lehetne egy hasonló dolog de akkor lenne egy app ami monitorozza a hívásokat és megint menne a balhé, hogy miért csinálnak ilyet. Tehát ez a legkézenfekvőbb megoldás.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3674) Avicularia válasza Darth_Revan (#3671) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen, a fényerő csúszkát jelentősen elállították, ráadásul az automata szabályzás még mindig nagyon leveszi a fényerőt legalábbis az én ízlésemnek megfelelően.

(#3675) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Új Gcam Port : [link]
Szépen működik a HDR+ és a javított HDR+ is.

https://utdetailing.hu/

(#3676) Divinity válasza tibcsi0407 (#3675) üzenetére


Divinity
őstag

Nálam még a normál kép se működik velve. :D
Igényel valami mókolást pluszba?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3677) tibcsi0407 válasza Divinity (#3676) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most telepíted először, vagy egy korábbit írtál felül?
Beállításaim.
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3678) Divinity válasza tibcsi0407 (#3677) üzenetére


Divinity
őstag

Most frissen. Stock OB3

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3679) tibcsi0407 válasza Divinity (#3678) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az én beállításaimmal sem megy?

https://utdetailing.hu/

(#3680) Divinity válasza tibcsi0407 (#3679) üzenetére


Divinity
őstag

Elsőre nem ment, letöröltem újra raktam és működik. :D :R

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3681) tibcsi0407 válasza Divinity (#3680) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szuper! Ugye Te is jobbnak látod a dinamikáját a képeknek?
A javított HDR+ jobb képeket lő amúgy, de már megy a ZSL, ezért a sima HDR+ képek nagyon gyorsan elkészülnek.

https://utdetailing.hu/

(#3682) Divinity válasza tibcsi0407 (#3681) üzenetére


Divinity
őstag

Így elsőre úgy tűnik, hogy igen. Mindjárt lövök pár "teszt" képet, hogy jobban megvizsgáljam :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3683) oba válasza tibcsi0407 (#3675) üzenetére


oba
addikt

Portré mód változatlanul nem működik? Fókusz sebesség milyen?

(#3684) tibcsi0407 válasza oba (#3683) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Portrét még nem portolták, de BSG dolgozik rajta.
Fókusz rengeteget javult. :K

https://utdetailing.hu/

(#3685) barmar


barmar
aktív tag

Sziasztok
Be lehet azt állítani hogy rezgő módban bizonyos appok értesítései ne rezegjenek? Az appba külön nem lehet, globálisan az értesítések alatt se találok ilyet. Konkrétan a Messenger az, amit nem szeretném hogy rezegjen.
Köszi

(#3686) spawn21 válasza tibcsi0407 (#3675) üzenetére


spawn21
veterán

Leszedtem és szépen megy. Hozzá sem nyúltam semmihez.
Király

iPhone 13p

(#3687) Divinity válasza Divinity (#3682) üzenetére


Divinity
őstag

Google Drive
Itt van 3 scenario, gyári kamera normál, automata majd HDR és GCam HDR+ és HDR + Enhanced verzióban.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3688) tibcsi0407 válasza Divinity (#3687) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam a Gcam a nyertes. Sokkal jobban oldja meg a zajt, picit több a részlet is. A dinamikáról nem is beszélve.
A gyári HDR egy vicc...

https://utdetailing.hu/

(#3689) oba válasza tibcsi0407 (#3684) üzenetére


oba
addikt

Valóban jó a fókusz, ez így már használható a mindennapokban. Előlapi kameránál viszont lilás színe lesz az elkészült képnek. A te beállításaid alapján állítottam be.

(#3690) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Na még egy! [link]

https://utdetailing.hu/

(#3691) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Sziasztok!
Feltettem a 9.0-t pár órája hivatalos frissítéssel, azóta mobilnetről nem mennek az üzenet küldő alkalmazások és a facebook, sőt a oneplus community apk sem, a chrome és navigációs apk-k viszont igen. Mi a teendő? :W :O

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#3692) tibcsi0407 válasza v1kt0hr (#3691) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Reseteld a hálózati beállításokat. Van rá opció a beállítások menüben. Utána szerintem már nem lesz gond.

https://utdetailing.hu/

(#3693) plejik válasza v1kt0hr (#3691) üzenetére


plejik
addikt

Ha voda, akkor APN törlés, és utána jó is lesz. ;)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3694) tibcsi0407 válasza oba (#3689) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na, most jött a hír, hogy már van működő portrémódos változat is a tesztpadon! :)
Az előlapi színek még nem biztos, hogy javítva lesznek. Szépen sorjában..

https://utdetailing.hu/

(#3695) Timer


Timer
veterán

Eszemf@szom megáll már, hogy OnePlus 3 topikja óta FOLYAMATOSAN olvasom, hogy törölje frissítés után az APN-t a Vodás közösség. Arra most nem térnék ki, hogy olvashatnának a kedves TopikTársak előre is néhány mondatot, de az hogy a rücskös lópajszerben van, hogy ez a hiba ennyi évet túlél? Nem akarná reportolni valaki, aki érintett is, mondjuk a Voda vagy az OP felé?

[ Szerkesztve ]

(#3696) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Felraktam az android P-t ami jott OTAban, azota az mi band 3 nem akar mukodni az mi fit appban (nem latja)
Mi bandage latja, de semmi infot nem tud leszedni rola.

Tapasztalt mas is ilyet? Van esetpeg otletetek, hogy mi okozhatja es hogyan orvosoljam?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3697) pcnet válasza Timer (#3695) üzenetére


pcnet
addikt

Xiaomi A1 és 4X topicban is gyakran előkerül a hotspot probléma. Wifi van, de nincs net. Ott is a Vodások szívnak vele.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#3698) oba válasza tibcsi0407 (#3694) üzenetére


oba
addikt

Amit legutóbb linkeltél ott fekete fehér fotót készít az előlapi :D Végülis jobb mint a lila :)

szerk.: a hátlapi is :)

[ Szerkesztve ]

(#3699) oba válasza Mosqu!to (#3696) üzenetére


oba
addikt

Nálam is volt ilyen. A bt beállításoknál le kellett választanom az eszközt, utána már látta a MiFit.

(#3700) tibcsi0407 válasza oba (#3698) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pár fotó után már színes lesz. :D

Update:

Meg is jött a portrait változat. [link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.