Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) WolfLenny válasza WolfLenny (#696) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Most már nálam is ok.
Root-ot elfelejtettem beállítani.... :B

(#702) Joshi válasza dudi (#691) üzenetére


Joshi
titán

Köszi mindenképpen kipróbálom. Írod hogy a renice egy progi de ezt terminálból kell futtatni a link alapján?

Más, az alábbi letöltési útvonalam van, de jó lenne ha minden torrentet a megfelelő mappába tudnék tenni hogy azt később ne kelljen áthelyezni. Konkrétan a HD videót a Video/HD mappába a Divx-et meg a Video/Divx mappába és így tovább. Van erre lehetőség?

(#703) pacman789 válasza Joshi (#702) üzenetére


pacman789
aktív tag

Szia!

Én csak simán utánaírtam a neveket.
pl nálad

/i-data/md0/download/HD/
/i-data/md0/download/XVID/
/i-data/md0/download/SOROZATOK/

A lényeg, hogy a végén is legyen / jel.

(#704) Joshi válasza pacman789 (#703) üzenetére


Joshi
titán

Azt a k_rva, az összes HD filmemet letöröltem. :W A letöltésnél kitöröltem a /i-data/md0/download/-ot és átírtam /i-data/md0/video/hd/-ra. Ekkor megduplázta a hd mappát ami tök egyforma volt, mondom letörlöm az egyiket erre mindkettőnek annyi lett. :O Mi ez? Mekkora gáz ez a sz_r.

(#705) Joshi válasza Joshi (#704) üzenetére


Joshi
titán

Nem jó ez a módszer, nekem mindig két ugyan olyan mappát hoz létre, lehet hogy azért mert a különböző mappák nem a download mappán belül vannak? Vagy most mit csinálok rosszul? :F Most nagyon idegbeteg vagyok. :W

(#706) epszilon


epszilon
csendes tag

Jó lenne ha meg lehetne csinálni külön mappákba a letöltést de mikor a torrent fájlt hozzáadom nem kínálja fel a mappaválasztási lehetőséget. Talán fejlesztik majd és belekerül. Jó lenne. De amúgy engem nem nagyon zavar, mert krusaderrel a download mappából átmásolom a video mappába a megnézendő akármit és ha megnéztem törlöm, ha meguntam a seedet akkor a downloadból is törlöm ftp-n keresztül. Adtam írási, törlési jogot aztán csókolom.

(#707) pacman789 válasza Joshi (#704) üzenetére


pacman789
aktív tag

nem értem, hogy hol törölted ki a /i-data/md0/download/ ?
A már kész torrentnél csináltad? szerintem ez annyira nem egészséges. Főleg ha fut közben a transmission.

(#708) pacman789 válasza epszilon (#706) üzenetére


pacman789
aktív tag

Ha a webes felületen vagy akkor nem dobja fel.
De szerintem egy jobb remote alkalmazás már felkínálja ezt a lehetőséget.
Én ezt használom: [link]
Itt miután hozzáadod a torrentet megkérdezi, hogy hova töltse le.

(#709) Joshi válasza pacman789 (#707) üzenetére


Joshi
titán

Nekem külön hálózati meghajtóként vannak csatlakoztatva a meghajtók és ezt Total Commanderrel nyitom meg. Egy biztos hogy valami nagyon nem stimmel mert tényleg duplikálja a mappát.

(#710) pacman789 válasza Joshi (#709) üzenetére


pacman789
aktív tag

nem tudom miért csinálhatta. De maga a transmission hozta létre a mappát? vagyis egy új torrentet amikor hozzáadsz akkor hozza létre. nem pedig te írtad át már egy letöltött torrentnél.

(#711) Joshi válasza pacman789 (#710) üzenetére


Joshi
titán

A Transmissionban írtam át ezen a fülön, nem értem hogy miért csinálja ezt. :F

[ Szerkesztve ]

(#712) dudi válasza Joshi (#702) üzenetére


dudi
senior tag

szia,

igen, a renice-t terminálból érheted el. És ha működik, akkor a /ffp/start/transmission.sh-ba is beteheted, a transmission_start(){ funkció végére, miután elindította a transmission-t. De előtt mindenképp érdemes volna kipróbálnod, hogy a számodra elvárt működést eléred-e így. Ha nem, akkor nem kell feleslegesen alacsony prioritáson futtatni a transmissiont.

A másik problémádra:
terminálból a /i-data/md0/ alól adj ki egy "ls -l" parancsot, idézőjelek nélkül. Ez részletes listát ad, nézd meg a hd és HD mappákat. Ha valamelyiknél ilyet látsz: hd -> HD, akkor ez azt jelenti, hogy valamelyik program létrehozott rá egy symlink-et. Ha ez a helyzet, akkor próbáld meg innen (terminálból) törölni a symlinket (ne a másikat, mert akkor megint volt-nincs filmjeid lesznek...). Szóval jelen példában a kisbetűs hd-re add ki a "rm hd" parancsot. Szóval óvatosan. TotalCommanderből másképp látszik! Btw. ha újraindítás után, vagy anélkül is újrakészül a link, akkor nézz körül a futó programok beállításaiban.

üdv,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#713) gboszi válasza dudi (#712) üzenetére


gboszi
senior tag

Szerintem ennél sokkal egyszerűbb: a hd mappa nem ugyanaz mint a HD mappa. Ergo a transmissionnél rosszul lett beállítva, létre hoztál egy uj mappát...és igen a remote gui simán felkinálja a letöltési helyeket amikrőlár volt szo.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#714) kene84 válasza gboszi (#713) üzenetére


kene84
senior tag

sőt, letöltés után is áthelyezhető az adat mindenestül remote gui segítségével úgy hogy továbbra is seed-ben maradsz

(#715) Claude Leon válasza gboszi (#713) üzenetére


Claude Leon
senior tag

ott a pont.

(#716) orionszf


orionszf
csendes tag

Sziasztok!

Nemreg vettem egy NSA310-est. Elso nekifutasbol mindennek orvendtem amit tud. Masodik nekifutasbol mar minden idegesitett amit nem tud. Harmadikbol felszuletett ra az ffp, most pedig ott tartok, hogy mindjart kidobom az ablakon.

Az a problemam, hogy nem mukodik a WOL. Amint kuldok "neki" (egy Linksys E1000-es routerem van Tomato 1.28-as firmwareel, es ezzel broadcastelek minden reggel 8-kor, 9-es porton) egy WOL csomagot, mert a kreten magatol nem kepes felebredni, ugy csinal mintha elindulna, de helyette jon a kaosz. Nem bootol be, folyamatosan eg a sys led a doboz elejen, nem erem el sem SSH-n sem a browserbol.
Sikerult, valahogy helyrerazni a dolgokat ugy, hogy kivettem belole a vinyot (le kellett toruljem rola a particiokat), kihuztam az ffp dugot, es adtam neki egy hard reszetet.
Ismet megprobaltam a WOL-t, mar ffp nelkul, minden egyeb beallitas rajta meg gyari volt, es ugyanugy kiakadt. Orvosolni megint csak ugy tudtam, ha a NAS-t hard reszetaltam, a HDD-t pedig formaztam.
Az a kerdesem lenne, hogy valaki tapasztal hasonlot?

u.i
NSA310 - firmware 450AFK1C0, gyakorlatilag a legfrissebb verzio, jelenleg ezt lehet letolteni a Zyxel oldalarol
HDD - WDC WD20EARX

(#717) orionszf válasza dudi (#712) üzenetére


orionszf
csendes tag

A HD es hd mappa valoszinuleg ket kulonbozo mappa. A Linux rendszerek (esetunkben az ffp) kulonbseget tesz a kis es nagy betuk kozott, nem ugy mint a Windows.
Arra is kell ugyelni, hogy ket kulonbozo mappat ne osszal meg ugyanazon a neven, mert akkor a Windows-bol ugy fogd latni, hogy egy mappa, kozben az ketto, es osszekuszalodhatnak a dolgok.
En ugy jartam, hogy a volume-nak azt a nevet adtam, hogy NAS. Minden szep es jo volt, addig, amig nem hoztam letre egy NAS nevu konyvtarat es osztottam meg NAS neven. A volume hozzaadasakor automatikusan letrehozott egy NAS nevu megosztast, amit ugye nem lehet modositani (torolni es atnevezni), az en manualis megosztasomat pedig hozzacsatolta ehhez, ezert mar a sajatomat sem tudtam modositani. -> reszet.

[ Szerkesztve ]

(#718) orionszf válasza orionszf (#716) üzenetére


orionszf
csendes tag

Appendix
1. A sys led nem eg, hanem pillog
2. WOL csomagot kuldtem telefonrol, netrol, bananfarol, same shit.
3. Ha a vinyo nelkul kuldtem a WOL csomagot, akkor mukodott minden rendesen. Szoval lehet, hogy a HDD nem tetszik neki. Kerdes, hogy miert?

(#719) dudi válasza orionszf (#718) üzenetére


dudi
senior tag

lehet rosszul raktad fel az ffp-t. goto debug... :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#720) orionszf válasza dudi (#719) üzenetére


orionszf
csendes tag

Az ffp mar reg ki van dobva. Azota mar szamtalanszor ujra volt teve a NAS-ra a firmware, sot kiprobaltam regebbi verziokat is. Egyszeruen ha kuldom a WOL csomagot, nekifog bootolni es soha nem fejezi be.
Ebben az esetben a kovetkezok vannak:
1. Amennyiben benne van a HDD, tobbet semmilyen modon nem indul el, sem manualisan sem WOL csomaggal.
2. Ha kiveszem a HDD-t, elindul manualisan es WOL csomaggal is.
3. Ha ujrateszem a firmwaret, HDD-vel akkor sem indul el.
4. Ha nem teszem ujra a firmwaret, es letorlom a particiokat a vinyorol, akkor sem indul el.
5. Ha ujrateszem a firmwaret es letorlom a particiokat, akkor ujra elindul, de csak manualisan. A WOL ujra kinyirja.
Most azt szeretnem kiprobalni, hogy a WOL csomagot bentrol (arrol a halozatrol kuldjem, amin a NAS is van es nem broadcastelve, hanem direkt neki cimezve) kuldom. Ha akkor is kinyirja, akkor nem tudom, hogy meg mit probalhatnek ki. Esetleg kevesebb aramot fogyaszto HDD-t kellene belerakjak.

(#721) orionszf válasza WolfLenny (#701) üzenetére


orionszf
csendes tag

Update:
Teljesen veletlenul, nem tudom milyen spontan indittatasbol, megnyomtam a webes admin oldalan a restarting gombot. Es igy sem indul el. Tehat WOL tema kizarva. Ez a kreten egyszeruen nem kepes ujraindulni. Senki nem tapasztalt restart problemat?

(#722) FefeeX válasza orionszf (#721) üzenetére


FefeeX
veterán

javaslok egy FW frissítést... tök mindegy, hogy mi van rajta, nyomd rá újra a legfrissebbet...

(#723) orionszf válasza FefeeX (#722) üzenetére


orionszf
csendes tag

A fentebb vazolt eseteket ugy sikerult kiprobalni, illetve izolalni oket egymastol, hogy egyertelmuen ki lehessen jelenteni, hogy milyen allapottal kezdodnek es milyennel ernek veget, hogy minden fagyas utan, firmware frissitest, hard, factory whatever reszetet, es HDD particio torlest vegeztem, tehat elvileg <hangsulyozom ELVILEG> minden eset olyan installal kezdodott, mint amilyen a NAS kicsomagolasa utan vegeztem.

[ Szerkesztve ]

(#724) orionszf válasza orionszf (#723) üzenetére


orionszf
csendes tag

Eddig a firmware frissitest (amiota szarakodom ezzel az egesszel) mindig ugy vegeztem, hogy a HDD nem volt benne. Mivel az elobb kiderult, hogy nem mukodik az egyszeru restart sem, ezert ugy gondoltam, hogy a firmware frissitest ugy vegzem el, hogy a HDD benne legyen, ugyanis a frissites is restartal vegzodik. Na. Es akkor most ezzel ott tartok, hogy a frissites utan sem indult el. Ott villog a szerencsetlen. Hatarozottan emlekszem, hogy amikor megvettem az egeszet, akkor mar frissitettem firmwaret ugy, hogy a vincseszter benne volt. Termeszetesen gond nelkul. Ugyhogy valamikor valami valamiben meghalt es fejre is allhatok mert ez nem fog menni.

(#725) Kami11 válasza orionszf (#724) üzenetére


Kami11
őstag

Gari!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#726) FefeeX válasza orionszf (#724) üzenetére


FefeeX
veterán

HDD vagy NAS gari... Ezt azért még egy másik HDD-vel próbáld meg :)

(#727) orionszf válasza FefeeX (#726) üzenetére


orionszf
csendes tag

Az lesz.

(#728) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

Valaki el tudná nekem küldeni a starter utility CD-ről egy image-et? :DD
Sajnos most épp semmi nincs itthon amivel be tudnám olvasni a lemezt...

(#729) Claude Leon válasza tanygab (#728) üzenetére


Claude Leon
senior tag

(#730) happy555


happy555
aktív tag

Használja valaki a napló küldés email-ben funkciót a 310-ben?
Esetleg gmail-ről?

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#731) tanygab válasza happy555 (#730) üzenetére


tanygab
tag

Kipróbálom én is, ha haza értem melóból. Hátha... :)

(#732) tanygab válasza happy555 (#730) üzenetére


tanygab
tag

Megpróbáltam én is. Nekem is connection fail lett...

Viszont kérdeznék: Hogy tudom a teljes vinyót felcsatolni? Úgy értem, hogy ne csak a könyvtárakat (video, music...stb.), hanem a teljes 'volume'-t?

(#733) happy555 válasza tanygab (#732) üzenetére


happy555
aktív tag

:Y Akkor ez bug lenne!?

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#734) madoxx válasza tanygab (#732) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nem adsz meg alkönyvtárat.
\\NSA310\

(#735) Fantomas80


Fantomas80
tag

Új vagyok ebben a Nas dologban ezért pár kérdést szeretnék feltenni.
Szeretnék én is egy ilyen ZyXel NSA310 est venni.
Nézegettem hogy némelyikhez egy 500G -ás vinyót adnak sajna erről nem találok sehol infót hogy milyen típusú vinyóval adják valakinek nincs róla információja?

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#736) Fantomas80 válasza Fantomas80 (#735) üzenetére


Fantomas80
tag

Közben meg találtam bolti akcióban adnak hozzá western vinyót.

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#737) epszilon válasza Fantomas80 (#736) üzenetére


epszilon
csendes tag

Ez a winyó van benne.

(#738) tanygab válasza madoxx (#734) üzenetére


tanygab
tag

Úgy próbáltam, de nem tudja csatolni. Admin felhasználóval és a hozzá tartozó jelszóval együtt se. Vagy én vagyok ma kifejezetten láma? :B

[ Szerkesztve ]

(#739) dudi válasza tanygab (#738) üzenetére


dudi
senior tag

mert nem úgy kell.
De a root meghajtót is el lehet érni: inicializáláskor valahogy elnevezted a meghajtót (epszilon #737-ben volName-nak nevezte). Ez is meg van osztva, a \\nas-címe\volName alatt, csak admin felhasználó által érhető el. (autoshare-ként van a megosztás/Megosztások alatt)

// nsa-320-nál legalábbis, lehet 310-nél nincs hasonló, bár kétlem. de arra is van megoldás...

szóval az előbbi csak részben igaz, itt a megosztások érhetőek el egy almappából.
De ha van ssh elérésed, akkor hozz létre symlink-et a meghajtó gyökeréről valamelyik megosztott mappában:
pl. ln -s /mnt/HD_a2/ /mnt/HD_a2/megosztott_mappa

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#740) tanygab válasza dudi (#739) üzenetére


tanygab
tag

Van egy ilyen megosztás, ami így néz ki:

Megosztás típus: Autosata
Megosztás Neve: Volume1
Megosztási útvonal: Volume1/
Tulajdonos: Admin
Engedély: privát

Ezt a megosztást nem tudom szerkeszteni az admin felületen.

Igazából elérem WIn alól a hálózat/nsa310/volume1 útvonalon. Csak gondoltam meghajtóként csatolom, hogy pár kattintással gyorsabban elérjem... :D
Elgondolkozok ezen a soft linken, ha csak így oldható meg... Köszi. :DD

(#741) dudi válasza tanygab (#740) üzenetére


dudi
senior tag

hálózati meghajtónak pedig a windows jobb gombos menüjéből tudod a volume1-et csatolni, ha erre gondolsz.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#742) tanygab válasza dudi (#741) üzenetére


tanygab
tag

Hát ez érdekes...
Igen erre gondoltam. Viszont én úgy csináltam, hogy:
Számítógép->jobb klikk->Hálózati meghajtó csatlakoztatása...

És ide pötyögtem be kézzel. Itt nem tudta csatolni. Meg parancssorból se "net use"-al. Viszont ha a "Hálózat"-nál jobb klikk és csatolás-ra nyomok, akkor meg csatlakoztatta... furi... :B

(#743) dudi válasza tanygab (#742) üzenetére


dudi
senior tag

:D
a lényeg, hogy most boldogság van :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#744) atideath


atideath
tag

Sziasztok!

Tegnap én is beálltam a Zyxel NAS táborába. Vettem egy NSA-320-ast. Próbáltam tegnap felrakni az FFP-t, de nem sikerült. Vagyis a legutolsó verziót. Utána a 2012-05-28-as verziót sikerült elindítani rajta. El is jutottam majdnem a végéig. SSH okés működik. Viszont. Ma akartam beconfigolni a transmissiont. És már az /ffp/start mappába be se tudok lépni SSH-n. Sőtt a transmissionnak a TM mappába nem tudtam létrehozni a szükséges configot. Találkozott már valaki ilyennel? Tud valaki mondani egy jól működő FFP verziót erre a nasra? Nincs kedvem 10x-r újratelepíteni. Már az újraindítást próbáltam. V4.50-es firmware van rajta.

Másik kérdés. Próbált valaki erre a NAS-ra fordítani egyéb programot? Amit az FFP nem tartalmaz? Lenne egy program amit szeretnék használni, van ARM verzió belőle, de nem indul el mert valamit hiányol. Ha valaki ebben tudna segíteni megköszönném!

Ja és még az utolsó lépéssel is gondom volt. HDD-re akartam telepíteni de nem jelenik meg a csomaglistában a webes felületen, hiába csináltam meg a web_prefix fájlt a tartalommal.

[ Szerkesztve ]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#745) tanygab válasza dudi (#743) üzenetére


tanygab
tag

Így van. :))
Már csak (legalábbis egyenlőre) a WOL-al szívok én is. De úgyis rájövök idővel... :K
Aztán ha hétvégén otthon leszek és hallom hogy milyen hangja van éjszaka, akkor lehet nem is lesz rá szükségem, mert lehet nem is fog zavarni. :K

(#746) tanygab válasza happy555 (#733) üzenetére


tanygab
tag

Nem tudom már szerkeszteni az előző hozzászólásom... :(((
Gondolkoztam ezen a mail küldésen. Leírás szerint a "Mail From"-nak is létező acc-nak kell lennie. És annak a szolgáltatónak az smtp-jét kellene használni. Te mit adtál meg?
Sajnos nem vagyok otthon, (épp dolgozok :W ) de ha haza érek, akkor kipróbálom mégegyszer gmail-el. Ha úgy nem megy, akkor ha minden igaz, akkor a digi-hez is jár mail cím meg smtp. Azzal is meglesem.

(#747) happy555 válasza tanygab (#746) üzenetére


happy555
aktív tag

KÖszi, várom!
Gmail-es smtp.gmail.com-al próbáltam, több címemmel is, nem megy....

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#748) epszilon válasza atideath (#744) üzenetére


epszilon
csendes tag

(#749) atideath válasza epszilon (#748) üzenetére


atideath
tag

Közben rájöttem magamtól is. Sőt még az egyedi programot is megtaláltam az FFP programjai között úgyhogy már az is szépen megy. A merevlemezek inaktivitása csak akkor működik ha a TM nem megy? Gondolom ha a TM seedel vagy bármi más akkor ez a lehetőség bukta és nem állítja le a merevlemezeket.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#750) Claude Leon válasza atideath (#749) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Takarékoskodnál a wattokkal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.