Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) JuliusK válasza Kami11 (#48) üzenetére


JuliusK
tag

Nálam torrentek futtatása nélkül, alapból tudja a 4MB/s-et. Nincs valami ötleted-ötletetek, hogy min érdemes elindulni a probléma megoldása érdekében?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#52) Norby86 válasza Kami11 (#48) üzenetére


Norby86
őstag

Még én sem jöttem rá miért lassu így hogy egyik mappábol helyezem át a másik mappába pl. az avi filmeket, de 5-6 megabájt/másodperces sebességnél nem gyorsabb. :( Gondolom ennek már azért nincs köze a routernek, hisz most a NAS szerverbe tett 1 terrás vinyón helyezem át egyik mappábol a másikba a filmeket és lassú. Kérdeztem több embert is senkinél nincs ilyen probléma. Torrent nekem egy sem seedelődik, lehet ujra kéne tenni a szoftverét? Vagy esetleg egy resetet kéne neki nyomni? Még egy kérdésem lenne hátha erre tudja valaki a választ, szóval mivel nekem alapbol általában 0% a cpu terhelésem és a nas doboza nem több a szobahőmérsékletnél, és a venti meg folyamatosan pörög, szeretném ha kikapcsolna amikor nincs rá szükség, mert pl éjjel zavar hogy itt az ágyamtól nem messze fémesen zörög kicsit a venti ahogy forog tök fölöslegesen mert semmi nem melegszik akkor benne. Van erre valami program amivel ezt kilehet kapcsolni? Ahogy megfigyeltem egyforma sebességen forog mindig, pedig tehettek volna bele egy érzékelőt ami érzékeli a hőmérséklet változást és úgy pörgeti a ventit. Na de amugy egy szavam sem lehet rá mert stabil. Csak ezek az apróbb dolgok idegesitőek mint amit irtam az áthelyezés mitől lassú és a ventit miért nem lehet offolni.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#53) JuliusK válasza Norby86 (#52) üzenetére


JuliusK
tag

Nos a venti nálam is ugyanazt a (picit zavaró) hangot adja, ha csak az megy a szobában. Erre úgy tudom, hogy csak egy ventillátor csere jelent megoldást. Az biztos, hogy egy 4cm-es venti kell a helyére és ha jól láttam, akkor nem csavarozva van, hanem ragasztással (szilikon) rögzítve. A következő napokban szétszedem és megnézem, hogy miként lehet kicserélni a ventilátort.

[ Szerkesztve ]

(#54) Norby86 válasza JuliusK (#53) üzenetére


Norby86
őstag

De ez nem jár garivesztéssel? Igen, amugy szilikonnal láttam én is hogy úgy rögzítik. Azért azon nagyot nevetnék ha levéve az oldalát az alaplapján lenne egy 3 lábú tüskesor amire hőérzékelős ventit lehet rakni. :D Hisz ez már ősrégi technika, ezért sem értem miért nem szabályozza a venti sebességét autómatikusan. Amugy nem is biztos hogy a venti a ludas, próbáld meg ha már szétszeded azt hogy a venti köré gumibol kivágsz egy szigetelést és úgy ragasztod vissza szilikonnal hogy nem ér a fém házhoz a ventillátor. Mert ahogy hallom a fémes hangot a venti rezgését veszi át a fém, ezért van olyan ciripelő hangja.

-Norbi-

(#55) Norby86


Norby86
őstag

Közben nasolgatok éppen és megint egy olyan dologba ütköztem amit nemtudok megoldani. Webes közzétételnél hiába tettem be a video és a music mappákat közzétett megosztásokba, ha megnyitom böngészőbe a http://192.168.1.101:440/public/ hálózati címet (mert a nasnak 192.168.1.101-es állandó ip címet adtam a routerbe) nem jön be csak az hogy Parent Directory. Ha rákattintok akkor 404 nem található semmi. Hogy tudom megosztani a fájlokat?

Ui.: sorry én voltam a buta, bár leirás nélkül elég bajos rájönni, de rájöttem hogy az ip cím és port után a mappa nevét kell beirni, központilag nem listázza ki hogy pl video alatta music, alatta public, hanem külön ip:port/music vagy ip:port/video stb.. kell beirni neki. Fura hogy igy oldották meg de elviselhető. :)

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#56) JuliusK válasza Norby86 (#54) üzenetére


JuliusK
tag

De, ez a fajta beavatkozás garivesztéssel jár. :)

Egyébként a lassú másolásra egy megoldást találtam: Telnet Backdoor-t kell beállítani így link és így link

Megpróbáltam megcsinálni, de nem sikerült, viszont működő megoldásnak tűnik. Megnézné egy hozzáértő kolléga, hogy miként kell megnyitni a backdoor-t?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57) Norby86 válasza JuliusK (#56) üzenetére


Norby86
őstag

Akkor én még várok vele, azonban ha neked van infód oszd meg mindenképp hogy ha pl gumival elszigeteled a háztól a ventit akkor milyen, meg ha kicseréled majd akkor mennyivel lett halkabb, én még megvárom a gari idő végét evvel szerintem. :) Addig csinálok neki egy hangszigetelt kis dobozt és beleteszem abba. :D De azért lyukat hagyok rajta hogy levegőzni is tudjon, bár alig langyos most is a cucc. Viszont van pár érdekesség amit megkell hogy osszak. Első az egy elég egyszerű kis hiba de ez lehet windows hibája is nemtudom, hogy ha létrehozok a megosztásoknál egy mappát és - vonallal kezdem a mappa nevét akkor nem lessz látható a hálózaton nekem egyátalán, hiába van bekapcsolva a hálózati elérhetősége. Irtam arról is hogy felcsatoltam mappánként hálózati meghajtóra a nas tartalmát, pl music ment a J hálózatra, video a K hálózatra, majd ugye én fogtam és J-ből K-ba áthelyeztem pl egy köteg zenét akkor 5megabájt/másodpercel másolt csak. Viszont most felcsatoltam a központi részét magát a vinyót amit server-nek neveztem el, vagyis ilyen kötet nevet adtam neki miután elvileg megformázta a vinyót amikor simán beletettem. Na itt már ha ezenbelül áthelyezek video mappábol music mappába vagy bármilyen más mappábol akármelyikbe, azonnal áthelyezi a nagyköteg fájlt, nem kell várni arra hogy csiga tempóba másolgasson. Kérdem én hozzáértőktől hogy ez mitől lehet? Esetleg mivel mappánként csatoltam fel úgy érzékeli a win7 hogy xy hálózatból másolok totál másik xy hálózatba és a kettő között azért ilyen lassu az átvitel? Másik érdekesség hogy miután felcsatoltam a központi vinyót a hálózatba amiről beszéltem az előbb azt irja hogy 0 bájt szabad, teljes méret 20 megabájt. Itt egy kép róla. http://kepfeltoltes.hu/121003/hany_giga_is_szabad_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Ez normális igy? Ja és hiába 0 bájt szabad természetesen enged rá másolni hisz eredetileg bőven van még ajta több száz giga hely. És még két probléma a végére. :) Twonky Media server bekapcsolása után 100%-on marad a cpu, nem megy lejebb. Ez betudható annak hogy több ezer zenét osztok meg és úgy 160 videót? Vagy ez valamiféle hiba? Polkast "csak 40-70%-ot eszik, de nekem annyira nem vált be ez a polkast. Van még valami alternativa? Na kicsit hosszúra sikeredett, de ezek nagyon érdekelnének.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#58) Bélaaaa válasza Norby86 (#57) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Egyszerű:
A vindóz külön kötetként értelmezi a J és a K "megosztásokat", így először a saját kessébe (cache) másolja át az adatokat, utána a másikba vissza. A hálózati sebességed ilyenkor pontosan feleződik.

A Twonky ilyenkor ellenőriz. Hagyd dolgozni. Ha végez, leesik a CPU usage is....

A szabad területet nem jól jelzi ki, még nem jöttem rá, mi alapján mondja, amit mind. Elképzelhető, hogy bug :U .

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#59) SPY0817


SPY0817
aktív tag

akkor ahogy nézem Nes wifiruteren keresztül Nes gépről csatlakozva ne számítsak 5-10mb nál nagyobb sebességre.. (router sebesség lesz a kulcsa a 10mbos emberkék problémájára mindenképp..)

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#60) ubid


ubid
őstag

Sziasztok !

Nem biztos hogy 100% pont a témába vád, de remélem tudtok segíteni azért :) (más témát nem igazán találtam)

Most szeretnék NAS-t venni. nekem elég lenne egy egy lemezes is, mert abba is fér ugye 2TB.
Zyxel NSA 310-et néztem ki magamnak.

(aki esetleg tud jobbat ajánlani tegye már meg légyszives)

Valamint mennyi szívás van a beáéllításokkal ?
Lényegében nekem torrentezésre, fájl tárolásra és nyomtató megosztásra kellene a NAS

Hálás köszönet a segítségért !

-.-

(#61) Norby86 válasza Bélaaaa (#58) üzenetére


Norby86
őstag

Iagazad van, tegnap este le is esett a cpu usage egy idő után 0-6% között mozog. Eleinte ilyedtem meg hogy 100-on fog maradni, de szerencsére nem. :D Okos kis cucc. Minden esetre akkor egy kötetként csatoltam most fel hálózati meghajtóként, az a kis bug annyira nem zavar, ha tudni akarom mennyi helyem van még, addig felcsatolok egy mappát a hálózatra.

-Norbi-

(#62) Kami11 válasza JuliusK (#51) üzenetére


Kami11
őstag

Wifin vagy kábelen ennyi a sebesség?
Norby86: nálad wifi v. kábeles a kapcsolat?
A ventit pedig szabályozza igaz nem valami nagy intervallumban.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#63) 8nemesis8 válasza ubid (#60) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szívás az semmi.
Ha ffp-t raksz hozzá akkor kell mókolni pár percet összesen és menni fog a torrent korlátozások nélkül.
Egyedül nyomtató megosztásnál lehet esetleges inkompatibilitás, amúgy kis pénzzel rendelkezőknek szerintem bestbuy.

(#64) nikilauda válasza ubid (#60) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én kétlemezes NASt akartam venni, de hozzájutottam egy NSA310-hez olcsón. Nincs vele semmi gond. Én is kb azokra a dolgokra használom amire te akarod. Éjjel egy kicsit zavaró lehet a hangja, de időzített ki és bekapcsolással (menüből) megoldható. A menü nem túl bonyolult, viszont nekem szükségem volt a használati útmutatóra, ami egy angol nyelvű 200+ oldalas pdf volt.
Szóval szerintem vedd meg nyugodtan!

[ Szerkesztve ]

(#65) Norby86 válasza Kami11 (#62) üzenetére


Norby86
őstag

Nálam vezetékes a kapcsolat, de a wifi közbeszól ami lassít, de már tervbe van a gigabites wifi, amivel elvileg 40-50 megabájt/másodperc között fogok tudni áthelyezni. A gondom csak az volt amire már megkaptam a választ és megoldottam hogy ha mappánként csatolom fel hálózatra a winbe a nason tárolt mappákat pl. video, music, stb, akkor egymás között irtó lassan helyeződnek át a fájlok. De központilag felcsatlakoztattam az egész nas szerver tartalmát x meghajtónak és igy azonbelül realtime, azonnal megy az áthelyezés.

-Norbi-

(#66) Norby86 válasza nikilauda (#64) üzenetére


Norby86
őstag

A 200+ oldalas angol leírást honnan szedted le? Én ilyet nem találtam, de kéne nagyon. Tudsz adni egy letöltési linket?

-Norbi-

(#67) ubid válasza nikilauda (#64) üzenetére


ubid
őstag

Engem is érdekelne a használati.

Esetleg magyar nyelvű nincs valahol ?

-.-

(#68) JuliusK válasza Kami11 (#62) üzenetére


JuliusK
tag

Kábelen.

Egyébként csináltam egy Router reset-et és most már 10MB/s-el tölt le- és fel. Alakul, de még mindig messze van a 40-50MB/s értéktől.

(#69) JuliusK válasza Norby86 (#65) üzenetére


JuliusK
tag

Központilag hogyan tudtad felcsatlakoztatni az egész NAS tartalmát? Köszi!

(#70) Norby86 válasza JuliusK (#69) üzenetére


Norby86
őstag

Hálózati meghajtó csatlakoztatása amit ott találsz ahol a c,d meg stb. meghajtókat látod, na ott fölül (win7-be) van ez hogy hálózati meghajtó csatlakoztatása és ott aminek elnevezted a nasban lévő winchestered kötet nevét, azon a néven találod a nas szerveren belül. Látsz olyat hogy video, music, photo, admin, és ott lessz az a név is aminek elnevezted a vinyót, nekem server néven van pl. Ha ezt felcsatlakoztatod akkor ezn belül minden mappát egyben láthatsz mint ha csak külső vinyód lenne.

Kérdezném még mindenkitől hogy ti mit tapasztaltok, hány percenként offol a winchester amikor nem megy át rajta adat? Mert én egy samsung külső winchesterből vettem ki ezt az 1 terrás vinyót és elég fura hogy kb ha 2-3 percig nem böngészek a mappákba fogja és kikapcsolja a vinyót. Ez elvileg 15 perc kéne hogy legyen. Hozzáteszem külső vinyóba is mindig lenyomta tök hamar de azt hittem hogy ez azért van mert ott a vezérlő processzort igy időzítették be. Létezik hogy a vinyó alapbol ilyen? Másik kérdésem, azt hogyan tudom megoldani hogy írási vagy olvasási jogot adok egy felhasználónak? Gondolok itt arra hogy ftp-n felcsatlakozik az illető adott felhasználónévvel és jelszóval, de csak letölteni tudjon az általam megosztott mappákbol feltölteni rá és törölni róla ne tudjon. Jelenleg sajnos hiába felhasználót ír ki az általam létrehozott accounton simán enged törölni is mappákbol, így pedig még haveroknak sem merem kiengedni az elérést. :(

-Norbi-

(#71) 8nemesis8 válasza Norby86 (#70) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igaz, hogy 15percre van default állítva de nincs engedélyezve az energia menedzsment.
Próbáld meg, hogy engedélyezed, ha esetleg még nem tetted meg!

(#72) nikilauda válasza Norby86 (#66) üzenetére


nikilauda
senior tag

Innen:
[link]

ubid: magyarul nem találtam

[ Szerkesztve ]

(#73) Norby86 válasza 8nemesis8 (#71) üzenetére


Norby86
őstag

A karbantartás-áramellátás menüre gondolsz? Mert itt energiagazdálkodási sémát látok, de ott csak azt lehet beállítani hogy mettől meddig legyen kikapcsolva. Ezzel csak az a bajom hogy sokszor nemtudom meddig kell esténként a szerver nekem. Van hogy éjjel is használom, de van hogy nem, változó.

nikilauda: köszi a linket, megvan az olvasnivaló. :D

-Norbi-

(#74) BViktr válasza Norby86 (#70) üzenetére


BViktr
tag

Hello.
Az FTP-vel kapcsolatban:
A jogosultságokat, ha belépsz az admin oldalra a sharing/shares fülön meg tudod adni userenként, kinek mihez legyen hozzáférése. (Advanced opció).

(#75) Norby86 válasza BViktr (#74) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi az infót, de hol találom pontosan ezt a fült az adminisztrációknál? Mert nekem magyar nyelvű és ftp-nél nincs ilyen.

-Norbi-

(#76) ubid válasza nikilauda (#72) üzenetére


ubid
őstag

Köszi !

-.-

(#77) ubid


ubid
őstag

Hali!
Nah megjött a NAS , megy a beüzemelése :)

Rögtön eg ykérdéssel is fordulnék a tapasztaltabbakhoz.

Csináltam felhasználókat.

Másik gépről (még arról ami a hálózatba is van) nem tudok kapcsolódni. Se total comander-be se simán sajátgépről sem.

a mappákat látom, viszont ha rákattintok kéri a jelszót meg a felhasználónevet, de nem fogadja el.
A mappák megosztásánál láttam, hogy lehet olyat is hogy csak egy felhasználónak osztom meg. ezt is próbáltam már. nem sok sikerrel.

Valaki tud segíteni mi lehet a gond ? ?

-.-

(#78) ubid


ubid
őstag

Még egy kérdés :)

Hogyan tudom azt beállítani , hogy kintről (más helyről, más hálózatról ) el tudjam érni az "admin" oldalt, valamint az összes cuccot ? hol tudom ezt beállítani ?

-.-

(#79) BViktr válasza Norby86 (#75) üzenetére


BViktr
tag

Nem az FTP-nél van.
Magyarul:
Megosztás / megosztások

(#80) BViktr


BViktr
tag

Egy problémám van a twonky média szerverrel, hogy nem lehet folytatni a filmet, ha megszakítom a nézését. A serviio ezt tudja. Rá lehet varázsolni a nasra valahogy?

(#81) pigster


pigster
senior tag

Két kérdésem lenne:
1. A manual azt írja, hogy első lépésként formázásra kerül a HDD, és utána felmegy rá valami firmware. Van esetleg valami kultúráltabb megoldás? Van egy 2TB-s HDD, ami tele van cuccokkal. Ha azt szeretném használni, akkor első lépésként leformázza? Ne már...
2. Lehetséges PLEX Media Servert feltelepíteni rá?

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#82) Bélaaaa válasza pigster (#81) üzenetére


Bélaaaa
őstag

1. Mindenképp formáz, ugyanis EXT4 fájlrendszere van.
2. Egyenlőre nem.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#83) pigster válasza Bélaaaa (#82) üzenetére


pigster
senior tag

Kösz!
Akkor el is felejtem.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#84) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

UPDATE a témaadó cikkben: FFP a merevlemezen....

:D

Link

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#85) Kami11 válasza Bélaaaa (#84) üzenetére


Kami11
őstag

Mi az a "Tepnet", hogy kell tiltani, valamint az USB-ről át lehet vinni a beállításokat?
Fut vagy 180 torrentem, nem akarom mindet egyesével újra betallózgatni.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#86) RufuszX válasza Bélaaaa (#84) üzenetére


RufuszX
senior tag

Csak megjegyzés, hogy "Tepnet" az nem Telnet tiltás akart lenni? :)

Egyébként köszönöm a cikket nagyon nagy segítség egy laikus számára! :R
Még nem volt időm végig menni rajta és okosítani a friss szerzeményt, de remélem gond nélkül meglesz minden.

[ Szerkesztve ]

(#87) Bélaaaa válasza Kami11 (#85) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Telnet az :D , már javítottam is. Köszi az észrevételt.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#88) Kami11 válasza Kami11 (#85) üzenetére


Kami11
őstag

Ok, megvan mi a Tepnet :D , most már csak a beállítások, torrentek "átvitelére" kell megtalálnom a választ.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#89) Norby86


Norby86
őstag

Belefogtam az előbb de elakadtam. :( Tud valaki segiteni? Addig eljutottam hogy Telnetbe letiltottam az ssh-t fel van telepitve a program csomagok között ami kell, de amikor rákattintok a program csomag listában erre: http://192.168.1.101/pkg/ffp/?0.7/arm,not_chrooted akkor gratulál és mond valamit hogy valami extra package van még. De igazábol az érdekellne engem hogy ezután mit kell még tenni hogy bejöjjön a transmission?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#90) Bélaaaa válasza Norby86 (#89) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Elolvastad a cikkemet a fenti linken??? :W

Letiltottad az SSH-t Telnet-ben? Engedd meg, hogy innen gratuláljak Neked... :W :W

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#91) ubid válasza Bélaaaa (#87) üzenetére


ubid
őstag

a "'A többi lépés megegyezik az előzőekkel..." az arra vonatkozik hogy ismét az installálás után be kell állítgatni mindent ?

-.-

(#92) Bélaaaa válasza ubid (#91) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Igen, ki kell adni azt a kb. 5 parancsot. :DDD

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#93) Kami11 válasza Norby86 (#89) üzenetére


Kami11
őstag

"Telnetbe letiltottam az ssh-t ..." :)) :C
Sry, de ez tetszett! ;]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#94) Norby86 válasza Bélaaaa (#90) üzenetére


Norby86
őstag

Elolvastam igen, de mivel még a pendrive-ra sem csináltam meg sosem ezt a módszert, ezért az egész új nekem. Pedig a cikkben lépésről lépésre haladok, pont az előttem szóló tette fel azt a kérdést amit én körülirtam, hogy akkor azt a5 parancsot kell lefuttatni és kész, vagy honnan kell folytatni az előző cikk alapján. De igy már ok.

-Norbi-

(#95) Norby86 válasza Kami11 (#93) üzenetére


Norby86
őstag

Elírtam csak. :D Azért nem vagyok ennyire hülye. Természetesen nem az SSH-t tiltottam le,hanem a telnet funkcióit tiltottam le ami a cikkbe le van írva.

-Norbi-

(#96) ubid


ubid
őstag

transmission-ba hogyan lehet új user-t hozzáadni , vagy esetleg módosítani a meglévőt ?

-.-

(#97) ubid


ubid
őstag

Azt hogy lehet elérni hogy le tudjam játszani a zenéket meg a videókat a web-en keresztül ?

Akár mit csinálok kell neki a VLC meg a windows media player. mind a kettő fent van teszem hozzá...

Eddig azt írta hogy a vlc-ből a 2. valahanyas van fent ezért nem tudja lejátszani és hibát ír, de tegyem fel az 1.5 -öt mert az jó lesz neki.
felraktam.
Mostmár azt írja, hogy nincs egyik lejátszó se telepíteve... :)

valami ötlet ?

-.-

(#98) Norby86 válasza ubid (#97) üzenetére


Norby86
őstag

Nekem Twonky media server-t ha bekapcsolom akkor lejátsza weben plugin nélkül. Gondolom neked is azzal van a gond amivel nekem is hogy ha a NAS főoldalát megnyitom és belépek de nem az adminisztrációt választom hanem a playzone-t akkor folyton pluginekért könyörög a böngésző. Feltettem már én is neki mindent, de nem megy. Twonky-t használj, annak mennie kell.

-Norbi-

(#99) ubid válasza Norby86 (#98) üzenetére


ubid
őstag

Így van!
Mostmár megoldottam, hogy kiírta, hogy telepítve mind a kettő, viszont (nem otthon vagyok) és se twonky nem játszla le, sem pedig adminból...

pedig nekem pont ez lenne a lényeg :S

Hogyan tudom emgoldni hogy ne csak otthonról tudjak filmezni ? / zenét hallgatni ?

-.-

(#100) Norby86 válasza ubid (#99) üzenetére


Norby86
őstag

Ha routered van akkor engedélyezd benne a 9001-es portot azon az ip címen amit használ az NSA, én ezt is fixre álíltottam hogy ne kelljen folyton át írkálnom. Vagy kapcsold be az upnp-t a routerben. Én külön engedélyeztem minden portot mert nem akarom hogy átjáróház legyen a gépem. :D

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.