Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Bélaaaa válasza Game78 (#800) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A HDD-re történő ffp telepítés eltávolításakor NEM kell "format"!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#802) Game78 válasza Bélaaaa (#801) üzenetére


Game78
tag

Tudom,csak neki nem indult a Nas,azt írta,olyankor csak kell...amúgy nekem is csinált ma 1 hülyeséget,nem látta a belső hdd-t,de volt webes konfig oldal,hiába volt restart.Kihúztam a pent-t és így meg jó...ilyenkor mi történhetett?Na mondjuk ilyen esetben,ha a belső hdd-n van az Ffp és nem lehet elérni a vinyót,akkor mit lehet tenni,a formaton kívűl?

[ Szerkesztve ]

(#803) Gaby


Gaby
tag

Sziasztok,
A megosztásokban a haladó fülben a csak olvashatóhoz hozzárendelem az everyone-t, de a házban található laptopokról jelszót kér ilyenkor a hálózat. Ha Tele akkor mindenki lát mindent, de ilyenkor törölhetőek is a fájlok amit el szeretnék kerülni. Ez az FW van fent: 4.50(AFK.1) Hogy tudom beállítani normálisan hogy én mint admin tudhassam törölni, de senki más ne?
Köszi!
Gaby

XBOX One Gamertag: DEELG

(#804) #79335424 válasza densie (#790) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kell ehhez a torrent? Mert ha csak tárról töltesz le, akkor ott a pyload. Extraként tudod a gyári firmhez letölteni. Én ezt használom első sorban data.hu -hoz. Sajnos ehhez nincs külön plugin, manuálisan kell beadni a linkeket. De a legtöbb megosztóhoz van plugin. Én webes felületen adom neki a linket és Androidos kliensen keresztül nézem, szabályzom a letöltést.
Egyébként rajtam kívül használja még vki a Pyloadot? Lenne egy - két kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#805) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!
Valaki nem tudja, h mondjuk ncore toreent linket h lehet beileszteni transmission web interfacen keresztul?
Pontosaban azt tudom h hol kellene beilleszteni a linket csak eppen azt nem h melyik linket... H lehet kinyerni a megfelelo torrent linket

Koszi a valaszt

-.-

(#806) Kami11 válasza ubid (#805) üzenetére


Kami11
őstag

Minek akarsz állandóan a linkekkel szórakozni?
Kedvencekbe berakod, az ott lévő RSS linket pedig csak egyszer másolod be, azután már a kliens leszedi a torrent fájlt.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#807) ubid válasza Kami11 (#806) üzenetére


ubid
őstag

Nem igazan ertem mire gondolsz.
En ipadon akarok mondjuk leszedni egy torrentet az otthoni szrveremre.
Ipad nem tudja ertelmezni a torrentet ezert akartam linkkel.
Legysz fejtsd ki h mire gondolsz, es h mukodne ez. Koszi

-.-

(#808) pacman789 válasza Kami11 (#806) üzenetére


pacman789
aktív tag

a transmission nem kezeli az rss-t.

(#809) ubid válasza pacman789 (#808) üzenetére


ubid
őstag

tévedés.
már megtaláltam... egyszer letöltötte az rss-t viszont frissíteni nem akarja igazán...

-.-

(#810) pacman789 válasza ubid (#809) üzenetére


pacman789
aktív tag

akkor felvilágosítanál, hogy hogyan?:)
amúgy ha tudná az rss-t akkor miért add-ons-nál kell kiegészítőt tölteni a hivatalos honlapról, hogy menjen az rss?:)
[link] Flexget

[ Szerkesztve ]

(#811) ubid válasza pacman789 (#810) üzenetére


ubid
őstag

nálam van a transmisson guiba egy olyan hogy helyi beállítások, ott egy külön rss fül, ahol pedig fel lehet őket venni...
majd van egy küön ikon hogy rss. ott letölti őket szépen majd meg lehet nyitni.
a szépséghibája ahogy látom hogy csak egyszer frissül..utána hiába rakok be torrenteket rss alá ugye.... nem húzza le sehogy sem...

-.-

(#812) ubid válasza pacman789 (#810) üzenetére


ubid
őstag

érdekel a te verziód is. hogyan lehet ezt telepíteni ? bele kell nyúlkálni ismét valami fájlba ha jól látom ?

Ez már kezeli rendesen az rss-t? hiba nélkül ?

[ Szerkesztve ]

-.-

(#813) pacman789 válasza ubid (#811) üzenetére


pacman789
aktív tag

jaaa. akkor ott végül is maga a gui kezeli az rss-t. Azaz futnia kell. azaz semmivel nem vagyunk előrébb:(

A flexgetet próbáltam feltenni, meg még itt páran a fórumon, de senkinek se sikerült még..:S

(#814) ubid válasza pacman789 (#813) üzenetére


ubid
őstag

remek:)
valakinek nincs ipad-ja vagy iphoneja?

valami alaklmazás ezekre? esetleg valami más módon belinkelgetni a torrentet?

esetleg maradjunk a linkelős megoldásánál...
a transmission WEB guiban hogyha nyomok hozzáadást, ott van olyan hogy linket kell megadni. de oda milyen link kell hogyha ncoreról beszélnük jelen esetben? semmit nem eszik az meg ott szerintem.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#815) pacman789 válasza ubid (#814) üzenetére


pacman789
aktív tag

amit előbb linkeltem ott van iphone alkalmazás is. Nem tudom, hogy az milyen, de próbáld ki. Lehet, hogy ott csak menedzselni lehet, de hozzáadni nem.

(#816) ubid válasza pacman789 (#815) üzenetére


ubid
őstag

láttam, de az szerintem már nincs...

esetleg maradjunk a linkelős megoldásánál...
a transmission WEB guiban hogyha nyomok hozzáadást, ott van olyan hogy linket kell megadni. de oda milyen link kell hogyha ncoreról beszélnük jelen esetben? semmit nem eszik az meg ott szerintem.

-.-

(#817) gboszi válasza ubid (#816) üzenetére


gboszi
senior tag

Legtutibb megoldás iphone-ra (is):

1. Dropbox telepít Nasra
2. Transmissionben beállít a drop2NAS mappa, hogy az ide tett torrentet kezdje tölteni (van ilyen funkcio)
3. Torrent file letoltése dropboxal
4. File mozgatása a drop2NAS mappába
5. Már kezdi is tölteni...

A jó hogy bárhonnan megy ahol van net, s dyndns cucc sem kell hozza:)
Ugy leirva lehet hogy macera, de kb 30 mp-es művelet.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#818) ubid válasza gboszi (#817) üzenetére


ubid
őstag

Jo megoldasnak tunik. Viszont mar csak azt hem tudom h mondjuk h toltem le dropboxba a torrent file-t ?

Egyebkent Ipad rol van szo de gondolom mind1

[ Szerkesztve ]

-.-

(#819) ubid válasza ubid (#818) üzenetére


ubid
őstag

Egyébként már odáig se jutok el, hogy be tudjam állítani a nason a dropboxot. fel van telepítve az alkalmazás...
viszont nem tud csatlakozni a dropboxhoz, pedig egy másik böngésző fülön be vagyok rá lépve..
hogyan lehet ezt akk megcsinálni ?

-.-

(#820) Kami11


Kami11
őstag

Én így használom:
Torrent oldalon amit le akarok tölteni beteszem a könyvjelzőbe, a telefonon fenn van a Transdroid alkalmazás ami kezeli az RSS limkeket, a NAS-on fut a Transmission.
Transdroid-ot megnyitom, RSS keresés, a könyvjelzőkben lévő dolgokat behozza, ott hozzáadás és a NAS már tölti is a cuccost. Nem kell semmit letölteni, dropboxolni, a könyvjelzőkben lévő RSS linket kell csak egyszer hozzáadni a beállítás során.
Ugyanezt el lehet érni pl. a transmission-remote-dotnet programmal is a gépen -bár ott szerintem felesleges.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#821) Kami11


Kami11
őstag

Amit írtam droidos megoldás, de vannak I-s appok is, itt nézz szét!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#822) ubid válasza Kami11 (#820) üzenetére


ubid
őstag

ha figyeltél volna akkor látnád, hogy IOS ről van szó nem droidról...

-.-

(#823) Kami11 válasza ubid (#822) üzenetére


Kami11
őstag

Az elején erről szó sem volt, ezért adtam -igaz utólag- IOS app-okhoz linket! ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#824) ubid válasza Kami11 (#823) üzenetére


ubid
őstag

Mind1 :)

A lényeg, hogy a dropboxos megoldás lenne nekem megfelelő Ipadon.
csak nem tudom összelinkelni a NAS-t meg a dropboxot.

Chromeba próbálkoztam többször is...
de valamiért nem akarja sose...

Akinek sikerült az hogy csinálta meg ? Milyen böngészőbe ?
IE-be ugye meg se nyitja a NAS admint úgyhogy az alapból kilőve.

-.-

(#825) Kami11 válasza ubid (#824) üzenetére


Kami11
őstag

Firefox-ban csináltam, simán bekapcsoltam a Dropbox-os szolgáltatást, megadtam az adatokat, kapcsolódott és kész!
Igaz néha "meghalt" ilyenkor ki, majd újra bekapcsoltam és működött, de mivel már a lentebb írt megoldást használom így mostanában nem is néztem, hogy működik-e.
Lényeg, hogy a Transmission setting fájljába még be kell írni kb. két sort, hogy figyelje a megadott mappát.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#826) lgabor


lgabor
csendes tag

Sikerult megcsinalni a transmisson bealllitasokat.
Sajnos viszont a letoltott tartalmat nem akarja visssza seedelni milyen beallitasi problema lehet?

Nem legetseges megoldanim, hogy a pendrivenek ne kelljen mindig benne lenni a nasban az ffp miatt?
Nekem nem kinalja fel a telepitheto programok kozott az ffp-t mikor beallitom a leirasban levo fajlt.
Sajnos nincs itthon csak egy 16 GB pendrive es nem akarom,erre elpocsekolni.

[ Szerkesztve ]

(#827) #79335424 válasza ubid (#824) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, hogy belevau, de a NAS -nak nem lehet megadni webes felületen, hogy töltse le a torrent fájlt?

(#828) Kami11 válasza lgabor (#826) üzenetére


Kami11
őstag

"Nem legetseges megoldanim, hogy a pendrivenek ne kelljen mindig benne lenni a nasban az ffp miatt?"
De megoldható, lehet telepíteni a merevlemezre is.

"Nekem nem kinalja fel a telepitheto programok kozott az ffp-t mikor beallitom a leirasban levo fajlt."
Nem kell semmit "beállítani", csak egyszerűen létre kell hozni a kívánt mappában. Ha nem megy, töltsd le innen és másold be, ez tuti jó így már fel kell hogy ajánlja!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#829) ubid válasza #79335424 (#827) üzenetére


ubid
őstag

de ezt kérdeztem hogy hogy lehet megadni linkkel...

mert meg lehet, csak foggalmam sincs hogy milyen linket kell oda bemásolni.

-.-

(#830) Kami11 válasza ubid (#829) üzenetére


Kami11
őstag

Privát oldalról nem megy, viszont nyílt tracker-ről igen. Az authentikációt kellene valahogy megoldani és akkor valszeg működne.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#831) ubid válasza Kami11 (#830) üzenetére


ubid
őstag

ahha.

és a dropboxos megoldás akkor hogy működiK, valaki írja már le légyszi.

Már megvan odáig, hogy fel van nasra rakva a dropbox. be vagyok lépve... megcsinálta a két mappát .

-.-

(#832) gboszi válasza lgabor (#826) üzenetére


gboszi
senior tag

Itt le van írva a témaindító cikkben

"If you're good at something, never do it for free!"

(#833) #79335424 válasza ubid (#829) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én a gyári felületet használom. Megnyiton böngészőben , új fülön a Pyload felületet,, katt az "add" -ra és bemásolom a másik fülön kijelölt linket. Oda tölti, ahova előzőleg irányítottam a Pyload letöltést. Ahogy néztem , Pyload kliens app is van IOS -re. Így letölti a NAS. Azt nem tudom, ebből hogy lesz torrent letöltés, mert nem szoktam torrentezni.

(#834) gboszi válasza ubid (#831) üzenetére


gboszi
senior tag

Akkor a lényeg, hogy

1. a dropbox-ot össze kell lőni a NASsal, itt popup ablakban fog feljönni, szóval akinél esetleg ez tiltva van, az figyeljen erre. (én 2 napig szivtam)

2. Utána a settings.json filet kell módosítani.

"watch-dir": "/i-data/md0/admin/Dropbox/FromDropbox",.
"watch-dir-enabled": true

Itt lehet beállítani, hogy melyik könyvtárat figyelje a transmission. Ha ide egy torrent filet másolunk, akkor azt automatikusan elkezdi letölteni az alap beállításokkal.

Iphone-ra letölt a dropbox kliens, s akkor a torrent oldalról a torrent letöltése után felajánlja, hogy dropbox nyitja meg. Ekkor el kell menteni (le kell tölteni) a torrent file-t, majd bemásolni a drop2nas könyvtárba. Indul is a letöltés.

Remélem érthető volt, s segítettem. Kellemes karácsonyt mindenkinek.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#835) ubid válasza gboszi (#834) üzenetére


ubid
őstag

Köszi !
Még annyi h a fàjlt merre felé talàlom és hogayn tudom módosìtani?

-.-

(#836) gboszi válasza ubid (#835) üzenetére


gboszi
senior tag

Pfu, ez benne van elvileg a témaindító cikkben, mert a transmission telepitésnél ezt már kellett módosítani.
De kikerestem:)
/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

"If you're good at something, never do it for free!"

(#837) ubid válasza gboszi (#836) üzenetére


ubid
őstag

Köszi. Gondolom olyat nem lehet neki megmondani h hova töltse... Mert én szétszeparalva töltök... Filmek jatekok programok kulon... Gondolom ez meg egy helyre toltene mindig ... Jol gondolom?

Egyebkent miert torli ki magatol a torrentet? Safarival megnyitom dropboxba.. Save.. Lementi.. Athelyezem a drop2nas mappaba... Egy percig ottvan sztan magatol kitorol mindnet.... ..?

[ Szerkesztve ]

-.-

(#838) lgabor


lgabor
csendes tag

Koszonom mindenkinek a segitseget. Most mar megy pendrive nelkul is a nas. Azt kell megfigyelnem hogy megy e a feltoltes redesen. Mert lefele minden lejon. Remelem folfele is kuldi majd az adatokat.

(#839) Trabanti1


Trabanti1
csendes tag

Sziasztok!

A mai napon lettem tulajdonosa egy ZyXEL NSA-310 –nek. Nem írhatom, hogy boldog tulajdonos mert nem tudom beüzemelni!!!!!Feltelepítettem a cd-ről a programot, elindítom, és nem látja a NAS-t.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/121224/hiba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gondoltam lehet, hogy a kábel a hibás, ezért megpróbáltam többel is, de semmi. A total commanderrel simán bele tudok menni a nas könyvtáraiba, csak egyszerűen a program nem látja. A routerem egy TL-WR841N.
Ha a routeren kell valamit állítani, akkor kérlek benneteket, hogy azt is olyan hülyegyerek módjára írjátok le mert nem vagyok valami nagy penge abban sem.
Köszönöm!

(#840) Kami11 válasza Trabanti1 (#839) üzenetére


Kami11
őstag

Kezd azzal, hogy a routerben fixre állítod a nas IP-jét.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#841) Elekk


Elekk
csendes tag

Sziasztok!
Nem szeretném szétoffolni a topicot, ezért csak azt szeretném megkérdezni, hogy hol tudna nekem valaki segíteni nekem a következő kérdésben:
Haver a kezembe nyomott egy NSA310-est, egy szűz 1,5 terás hdd-t meg egy (winXP) laptopot, amelyen van egy rakás film, hogy ezeket szeretné a NAS-ról nézni.
A NAS-ba beraktam a szűz hdd-t, az meg is formázta szépen ext4-esre. Ezután ezt rácsatlakoztattam a laptopra (eSATA kábellel) és elkezdem átmásolni a file-okat.
Jó pár órán át másoltam (volt közben több újraindítás is), majd próbaképpen visszaraktam a NAS-ba, hogy működik-e a dolog, mire azt vettem észre, hogy a (böngészős felületű) file böngészőben minden file látszik, de a video menüpontban csak egy részük.
Ezután nekiálltam ftp-vel feltölteni (marha lassú, 6-7000kbyte/s, így napokig fog tartani a feltöltés), de az így feltöltött filmekből egy sem látszik a video könyvtárban (a fájl böngészőben igen).
Szóval kellene valaki, aki
- el tudja árulni nekem, hogy mitől látszik/nemlátszik egy file a "videó" menüben (a fájl böngészőben mindegyik file látszik),
- ha ez attribútum probléma, akkor lehet-e valahol a file attribútumokat módosítani a NSA310 saját adminisztrációs menüjében (nem találtam file attribútum állítási lehetőséget sehol),
- hogyan lehet file-okat másolni ebben az izében (elnézést, már megutáltam) mondjuk egy USB-jére rakott külső winchesterről a beépített winchesterére (nem találtam file másolási lehetőséget sehol).
Köszönöm.
Szóval hol lehet feltenni ez ilyen kérdéseket, mert a NSA310 használati utasításai használhatatlanok file másolás meg attribútum témakörökben.

(#842) #79335424 válasza Elekk (#841) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az furcsa, hogy ugyanabban a mappában csak a fájlok egy része látszik. Talán az ékezetes karakterek miatt lehet, vagy mert az XP nem nagyon kezeli az ext4 -et.
Ha nincs mechanikai (érintkezés) hiba, akkor a másolás azért lassú, mert a hálózat nem minden eleme Gigabites. Én már költöztem át NSA210 -ből 310 -be. Ha van e-Satás, külső házad, akkor a legegyszerűbb, ha letöltesz egy [XP-Puppy528] -as linuxot. Kiírod lemezre, vagy bootolható penre és bebootolsz róla. Alapból van rajta TC -hez hasonló, kétablakos fájlkezelő. Mountolod a meghajtót (alul katt az ikonjára) és beállítod hogy honnan, hova másoljon. Nekem a 2 Terrás táron lévő 1,2 Terrás anyaggal végzett kb 2óra alatt. Ha csak nagy videófájlok vannak, akkor gyorsabb is lehet. A laptop vinyója lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#843) Elekk válasza #79335424 (#842) üzenetére


Elekk
csendes tag

"mert az XP nem nagyon kezeli az ext4 -et."

Finoman fogalmazol :D az XP alapból nem kezeli még az ext nullát sem. De szerencsére az ext2fsd kiegészítővel fel lehet okosítani, ezután már írni is tudom XP-ről az ext4-es partíciókat.
Ha valakit érdekel: http://www.ext2fsd.com/

"Az furcsa, hogy ugyanabban a mappában csak a fájlok egy része látszik"

Az a furcsa, hogy olyan, mintha a Windows XP némelyik újraindítás után nem ugyanazzal a file attribútumokkal másolna az ext4-es hdd-re :)
Meg az a furcsa, hogy egy ennyire sokoldalú NAS firmware-ből kifelejtenek olyan alap dolgokat, mint a file másolás lehetősége meg a file attribútumok módosítása :((

"[XP-Puppy528] -as linuxot. Kiírod lemezre, vagy bootolható penre és bebootolsz róla."

Egy hasonló Mandriva Linux tegnap már pánikba esett az ext4 láttán (csak ext hármasig volt hajlandó dolgozni). Köszi a tippet, ki fogom próbálni ezt a Puppy-t, hátha ez okosabb ext4 ügyben.

(#844) #79335424 válasza Elekk (#843) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos, hogy okosabb. Mint írtam, pont ilyen feladattal teszteltem. Sztem az XP -re tulkép ráerőszakolják az ext -et. Az nem ua., mintha egy oprendszer natívan kezeli. Azért azt nézd meg, hogy van -e összefüggés az eltűnt fájlok és a nevükben lévő ékezetes karakterek küzött! Különös tekintettel a Ő és Ű -re.

[ Szerkesztve ]

(#845) sp@rtan válasza Game78 (#800) üzenetére


sp@rtan
senior tag

HDD-n volt az FFP.

De úgy néz ki, hogy mással van baj...
HDD nélkül minden hiba nélkül működik, akármikor be tud bootolni. HDD-vel viszont nem, csak az első indítás után működik, utána már nem tud bebootolni.

A HDD egy WD15EARS, most megpróbálom egy 600GB-ossal ami még van itthon.

(#846) sp@rtan válasza sp@rtan (#845) üzenetére


sp@rtan
senior tag

WD6400AAVS-el is ugyanez.
Vihetem gariba a Zyxelt? :U

(#847) Game78 válasza sp@rtan (#846) üzenetére


Game78
tag

Csinált már nekem is ilyet,hogy nem akart bootolni csak 3xorra,meg olyan is volt,hogy webes felület nem jött be,de mintha ment volna....ne csak leállítsd/újraindítsd hanem húzd ki 1 fél percre és próbáld meg megint,nehogymá(ha főleg új) be adja a dögvészt :(

[ Szerkesztve ]

(#848) sp@rtan válasza Game78 (#847) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Most azt próbálom, de ha ez így fog működni, akkor szomorú leszek.. :(
Ha vissza is viszem az Edigitalba, akkor szerintem nem fogják tudni kicserélni, mert az utolsó darabok egyikét hoztam el 25k-ért... Más alternatíva nem nagyon van ennyiért.

(#849) ubid


ubid
őstag

A PyLoad az mire szolgál?

-.-

(#850) epszilon


epszilon
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Twonky webes felületen valós időben hogy lehetne nézni a videót? Androidos táblapécén nézném a filmet de állandóan előbb letölti és utána nézhető. Ez nekem valahogy nem tetszik, mert mire letölti addigra meg is nézném. Vagy egyáltalán webes felületen valós időben hogy lehetne nézni videót?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.