Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) ubid válasza Bélaaaa (#147) üzenetére


ubid
őstag

Korrekt :)
Köszi !

Hogyha egy torrent fájlt feltöltök azt ő valahova eltárolja ? mármint magát a torrent fájlt .

-.-

(#152) nikilauda válasza Bélaaaa (#149) üzenetére


nikilauda
senior tag

Megpróbáltam megcsinálni a leírás alapján a telepítéseket, de a PUTTY-nál elakadtam. Connection refused hibával megáll.
Szerinted mi lehet a gond?

(#153) Norby86 válasza Bélaaaa (#139) üzenetére


Norby86
őstag

Megvettem a kábelt, de továbbra sem lessz 12,5 megabájt/sec-nél gyorsabb.:( MI lehet a gond? Már csak a bejövő net kábelem sima cat5 a többi mind cat5e.

-Norbi-

(#154) RufuszX


RufuszX
senior tag

Teljesen letöröltem FFP-t.

Végigcsináltam a telepítést. Tm beállításánál a következő hiba:
Tm indításánál:
"no shell"
Leállításánál:
"process not found"

Majd végig csináltam mindent úgy ahogy le van írva és továbbra is ezt az üzenetet kapom:

A beállítások megvoltak, próbáltam false-ra állítva is a whitelistet akkor sem működik.
Tanácstalan vagyok. :S

(#155) eM'82 válasza RufuszX (#154) üzenetére


eM'82
addikt

ezt tessék kipróbálni :).
Hátha.

Én ma lettem boldog tulaja ennek a NAS-nak, bízom benne, hogy a Transmission sokkal okosabb mint a beépített kliens, mert az elég gyatra.
Másolási sebességgel nincs gondom.

(#156) RufuszX válasza eM'82 (#155) üzenetére


RufuszX
senior tag

Szepuku határán állok:

Mindent megpróbáltam, routertől biztosan mennie kellene.

FFP leszed újra tesz, újra beállít:

Beállításokat elvégeztem, restart, TM megy, de továbbra is 403-as üzenet. Bármelyik gépről nézve... (szűrés kikapcsolva, beállítva a gép IP-jét semmi...)

A telepítés képein minden rendben van? Ha ott sincs hiba akkor szepuku...

(#157) maxsoft válasza RufuszX (#156) üzenetére


maxsoft
tag

A második képen egyértelműen látszik, hogy a transmission NEM indult el.

(#158) RufuszX válasza maxsoft (#157) üzenetére


RufuszX
senior tag

De az mitől lehet?

Egyébként ezután a lépés után megejtettem a setting.json módosításait valamint amit még kell, restart és akkor stop és start és akkor fut.

(#159) Norby86 válasza Norby86 (#143) üzenetére


Norby86
őstag

Sajnos a lassú fájl átvitelem továbbra sem oldódott meg. :( Amit észrevettem hogy pillanatra felugrik 19 Mega/sec-re a másolási sebesség, aztán azonnal vissza is esik 12, max 13-ra. Tanácstalan vagyok. Lehet ennek a nasnak valahogy egy full resetet nyomni? Mert megnyomtam hátul a reset gombot aztán a belépési jelszavamon kivül kb mindent ugy hagyott, a feltelepitett programokat is. Lehet valami beragadt az agyába, vagy nemtudom. De azt olvasom hogy itt csomó embernek meg hasít a sebesség akinek gigabite van mint nekem. Ugye mostmár miden kábelom gigabites, router is, alaplapomon is a hálókártya. Létezik hogy hibás nas-t kaptam a boltba?

-Norbi-

(#160) Bélaaaa válasza Norby86 (#159) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Biztos, hogy nem hibás a NAS (ha az lenne nem indulna el). Ha minden klappol, 40-45.000 kb/s-el kell tudnod másolni vezetéken keresztül.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#161) Bélaaaa válasza RufuszX (#158) üzenetére


Bélaaaa
őstag

adj egy NAS SSH elérést, megnézem...

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#162) RufuszX válasza Bélaaaa (#161) üzenetére


RufuszX
senior tag

Köszi!!!

Délután munka után beállítok egy elérést neki és pm-ben átdobom.

(#163) Norby86 válasza Bélaaaa (#160) üzenetére


Norby86
őstag

Tehát akkor valamim hibás, de nem a nas. Alaplapom teljesen új, routerem szintén, kábelok is, mégis szenved a másolással. Windows 7-t is ujra telepitettem, hálózati beállításoknál is full duplexre vettem az átvitelt, de semmi. Kezdek aggódni hogy itt valami nagy gubanc lehet.

-Norbi-

(#164) Norby86


Norby86
őstag

Elkeseredettségemben már a sata kötet vizsgálatára mentem, és utána kiirta vizsgálat sikertelen, majd az állapotnál azt írta pirossal hogy LE. Most mi lelte ezt? Remélem nem törölte a terrás winchesterem tartalmát. :O Nem látok semmilyen fájlomat a vinyón.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#165) Norby86


Norby86
őstag

Na befejeztem a problémázásomat, mivel megtaláltam a problémát. Mindent széthúzgáltam kábeleket teszteltem és kiderült hogy a hozzá adott cat5e kábel amit a nashoz adtak, nemtud csak sima cat5 sebességet. Ez úgy derült ki hogy amit tegnap vettem cat5e azon 27-30 megabájt/sec adatátvitel volt, míg a hozzá adott kábelen amire ugye szintén cat5e van ráírva csak 12,5 maximum. Szóval jól kicselezték a vásárolót evvel. Megyek újabb fél méter cat5e kábelt venni.

-Norbi-

(#166) Bélaaaa válasza Norby86 (#165) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Na, legalább megvan a hiba.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#167) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok a témában: 310-sel kapcsolatban lenne egy kérdésem, beállítottam az időzítőt napi, esti kikapcsolásra, ilyenkor a ledek is kialszanak és teljesen kikapcsol vagy csak alvó módba kerül és minimális áramot fogyaszt+lekapcsolja vinyót? Köszi

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#168) csocsika1700


csocsika1700
tag

Ismét heló! :DD
az elmúlt 1 -2 hónapban azzal a problémával szenvedek, hogy a nas lefagy heti 1x vagy2x.
nsa310em van havernál, mert ott jó a net,de ha valami baja van, manuálisan nem tudom ujrainditani, de a haverom nem lakik otthon,néha néha hazamegy,de a szülőket meg nem akarom ezzel cseszegetni hogy légyszi inditsa már ujra manuálisan......A kérdésem az volna hogy mi lehet a hiba?
ha arra gondoltok hogy sok torrent megy, akkor már próbáltam ugy is hogy 20 meg ugy is hogy 150 megy, és változatlan. :W ssh-n és az nsa oldal nem jön be, sőt a router amire rá van kötve az azt mutatja hogy a MAC cime 00-00-00-00-00-00 :F ,illetve ami be van ütemezve ujraindítás, azt nem csinálja meg.A különös dolog még , hogy van egy kicsi adatmozgás a nason lefagyott állapotban is :O az meg hogy? :F

(#169) csocsika1700 válasza pengemetal (#167) üzenetére


csocsika1700
tag

Ha jól tudom, akkor teljesen kikapcsol, és a W.O.L wake on lan-on keresztül tudsz egy magic csomagot küldeni neki,ami feléleszti,de ezt be kell kapcsolni a nas admin felületén. :B

(#170) BViktr válasza csocsika1700 (#168) üzenetére


BViktr
tag

Így senki nem fog tudni neked segíteni.
Vidd haza.
Játszál vele, hátha rájössz mi baja. (Melegszik, vagy valami?)
Ha nem jösz rá gariztatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#171) pengemetal válasza csocsika1700 (#169) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi! Na nekem akkor nem kapcsol ki az időzítésre, de letesztelem mégegyszer

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#172) nikilauda válasza nikilauda (#152) üzenetére


nikilauda
senior tag

Erre nincs ötletetek?

(#173) Norby86 válasza Bélaaaa (#166) üzenetére


Norby86
őstag

Igen,mostmár kezd alakulni. :) Egy kérdésem még lenne, hogy a hálózati címe a nasnak a 192.168.1.100 és 199 közötti tartományba kell hogy essen, vagy 100 alatt kell hogy legyen? Mert én ezenkivül eddig csak egy kamerarendszert telepitettem életemben de ott pont 100 alatt kellett lennie a hálózati ip címének. Bár tudom hogy ez ugye más célt szolgál mint az. :)

-Norbi-

(#174) Bélaaaa válasza csocsika1700 (#168) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Lehet, hogy a vinyó haldoklik benne?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#175) Norby86


Norby86
őstag

Sajnos korai volt az öröm, pár fájlt másolása után visszavette a másolási sebességet. :( Készítettem is róla egy képet, ez előtt még majdnem elérte a 30 MB/s értéket. De már feladom, majd lehet elviszem gariba.

-Norbi-

(#176) csocsika1700 válasza BViktr (#170) üzenetére


csocsika1700
tag

angliába jo lesz kihozni nem?? :D amugy meg semmi olyan baja nincs, valami az ffp stick linuxos izével van valami.Játszottam én már eleget vele.Azért köszi a választ :B

(#177) csocsika1700 válasza Bélaaaa (#174) üzenetére


csocsika1700
tag

nem hinném, mindig fut rendesen a letöltés,mindig látom a fájlokat,minden jó a winyóra értve.Majd ujrateszem, hátha... :O

(#178) Bélaaaa válasza csocsika1700 (#177) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Mástól nagyon nem fagyhat be, csak ha a vinyó rossz. Odaér a "bad sector"-hoz, oszt (:DDD) kiakad.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#179) eM'82 válasza Bélaaaa (#178) üzenetére


eM'82
addikt

szia,
Próbálkozom a hdd-s telepítéssel, de ott elakadok, - miután az admin/nsa mappába bemásoltam a szükséges fájlokat - hogy telepítsem őket.
A leírt parancs "funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/" gondolom a pendrive-ra volt értendő, de a HDD-t hogyan érem el (hogyan tudom lekérdezni az elérési utat)?...
köszi

(#180) Bélaaaa válasza eM'82 (#179) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ez a HDD... :)

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#181) eM'82 válasza Bélaaaa (#180) üzenetére


eM'82
addikt

a fene se gondolta volna, hogy az i-data nem egy márkanév ezesetben :)
kösz!

[ Szerkesztve ]

(#182) gboszi válasza RufuszX (#158) üzenetére


gboszi
senior tag

Nekem is volt ilyen gondom, mev is oldottam de most nem emlékszem pontosan holnapra megmondom, utánanézek, de no para van megoldás:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#183) eM'82 válasza Bélaaaa (#180) üzenetére


eM'82
addikt

sikerült a telepítés a leírás alapján, köszönet a fáradozásért!
Ellenben anti-linux guruként fogalmam sem volt, hogy a vérbe kell elindítani a transmission webui-ját (ezt nem találtam a leírásban,... vagy átsiklottam volna felette?).
:)

Tehát a transmission webui indítása:
böngésződ címsorába beírod a NAS-od ip-címét (amit a starter utilityben is láthatsz), majd egy kettőspont és a 9091-es port. pl.: "192.168.0.130:9091" itt pedig be kell írnod a beállítás során megadott felhasználó nevet és jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#184) gboszi válasza eM'82 (#183) üzenetére


gboszi
senior tag

Pontosan, illetve annyi, hogy a jelszót ki lehet kapcsolni, valamint létezik "remote gui" ami sokkal több beállítást enged, és kényelmesebb is.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#185) eM'82 válasza gboszi (#184) üzenetére


eM'82
addikt

kösz!
akkor linkelném is: transmission remote gui

Ezzel a két dologgal ki lehetne egészíteni az írást az olyan kezdők miatt, mint pl.: én:).

[ Szerkesztve ]

(#186) ubid


ubid
őstag

Az NFS szolgáltatásról van valakinek infója hogy mi az ? :)

(programcsomagoknál telepítettem )

Hálózat/NFS-ben érhető el

-.-

(#187) szabog74 válasza ubid (#186) üzenetére


szabog74
aktív tag

(#188) ubid


ubid
őstag

Köszi!

A transmission a feltöltött torrent fájlokat tárolja valahol ?

-.-

(#189) eM'82 válasza ubid (#188) üzenetére


eM'82
addikt

".transmission-daemon/torrents"
igazából a beállítással adod meg, hogy legyenek az átmeneti fájlok (nekem az ffp/tmp mappán belül van ez a HDD-n).

[ Szerkesztve ]

(#190) ubid válasza eM'82 (#189) üzenetére


ubid
őstag

hm nem emlékszem mit adtam meg. legfőképpen ami a logoutos leírásba volt .:)

-.-

(#191) Szab02


Szab02
aktív tag

Nsa 310-re valahogy fel lehet pakolni Vibert? Vagy valami más Voip progit?

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#192) Bélaaaa válasza Szab02 (#191) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Mit szeretnél pontosan?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#193) ubid válasza Szab02 (#191) üzenetére


ubid
őstag

Ez engem is érdekelne :)

-.-

(#194) Szab02 válasza Bélaaaa (#192) üzenetére


Szab02
aktív tag

Kicsit jobban belemerültem, de nem találok "megoldást".
Azt akartam, hogy felrakok egy viber-t estleg skypot...stb..(0/24 miatt) rákötök egy külső telefont valami rj11/usb átalakítóval és "kész".
(persze szinte mindig 0 költségben gondolkodva :D)

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#195) ubid


ubid
őstag

Érdekelne hogy milyen programokat lehet még futtatni rajta :)

-.-

(#196) ubid


ubid
őstag

Ne haragudjatok, tudom hogy kérdeztem már, de sehol sem találom a feltöltött .torrent fájlokat. Hol tudnám megkeresni ?

Amikor telepítettem a TM-et akkor pont úgy csináltam, mint a logoutos leírásba van, semmit sem állítottam át, tehát elvileg a normál helyén kéne lenni, de nem találom őket.

-.-

(#197) szabog74 válasza ubid (#196) üzenetére


szabog74
aktív tag

find / -name "*.torrent"

:)

(#198) ubid válasza szabog74 (#197) üzenetére


ubid
őstag

ezt hova ?

-.-

(#199) csenzi2


csenzi2
tag

Üdv! Bocs ha láma a kérdés, de hogyan lehet másolni a belső merevlemezről eSata csatin lévő külső meghajtóra. Köszönöm!

(#200) nandris válasza ubid (#198) üzenetére


nandris
aktív tag

Ezt keresed?
ffp/tm/.transmission-daemon/torrents

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.