Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) madoxx válasza Joshi (#600) üzenetére


madoxx
aktív tag

1 -> naponta
2 -> 2 naponta
stb

(#602) szabog74 válasza Joshi (#600) üzenetére


szabog74
aktív tag

1-et? :)

(#603) rambo666 válasza Joshi (#600) üzenetére


rambo666
csendes tag

Nos nekem ez a menüpont a Bekapcsolás hiányzik.

A routerem meg nem tudja a WOL funciót. ( A tegnapi ötlet amit

kaptam a fórumon ugrott.)

Próbáltam 2-3 firmwaret az NSA310 -en , de

nem jelent meg a Bekapcsolás, gondolom bele kell nyúlni

a gép lelkébe.

Valaki le tudja írni röviden hogyan lehet ezt megcsinálni?

Üdv

R.

(#604) polcsi válasza maxsoft (#588) üzenetére


polcsi
tag

Nem "akarok" én DLNA-t használni, igazán nem is értek a hálózati dolgokhoz (sőt egyáltalán nem... :N ), hanem szeretném, ha a NAS normálisan osztaná meg a videókat és tudjam használni a médialéjátszóról....
Ha valaki ebben tudna kicsit szájbarágósan segíteni, hogy mit, hogyan, milyen programmal tegyem, azt megköszönném! :)

(#605) maxsoft válasza Tibiajax (#598) üzenetére


maxsoft
tag

Nálam sima mezei cat5e kábelek vannak, sőt a médialejátszó csak 100 Mbites és így is viszi a BD50 -et.
Valószínűleg a lejátszód nem szereti azt a kódolást vagy csak gyenge a hálózatkezelése.

(#606) maxsoft válasza polcsi (#604) üzenetére


maxsoft
tag

Milyen médialejátszód van ?
És hová van kötve a hálózatban? NAS - ROUTER - MP ?

(#607) polcsi válasza maxsoft (#606) üzenetére


polcsi
tag

popbox v8
A szolgáltató modem/routeréből jön hozzám egy UTP, amit megosztottam egy swich-ként használt másik routerrel, és ebbe van külön külön bedugva a PC,az MP és a NAS.

(#608) Joshi


Joshi
titán

Köszi egyenlőre tesztelem a beállításokat hogy mi lesz az eredménye. :R

(#609) maxsoft válasza polcsi (#607) üzenetére


maxsoft
tag

Akkor pop8 felületén a hálózati megosztások alatt látnod kell a NAS-t, azon belül pedig a video megosztását.
Ha a NAS-on oda pakolod a filmeket, akkor a popi simán viszi onnan.
Bár én nem ismerem annak a menüjét, mivel nekem WD TV live van. :)

(#610) polcsi válasza maxsoft (#609) üzenetére


polcsi
tag

Épp itt a gondom, ami előtt érthetetlenül állok, mert látni lát minden megosztást, le is játssza belőle a filmet, de a mellékelt feliratot nem kapcsolja be illetve, úgy érzékeli, hogy nincs is felirat, de ezt CSAK a NAS megosztott mappáinál csinálja, ha pendrivon (vagy külső vinyón) próbálom ugyan azokat a filmeket, akkor egyből látható és választható a külső felirat, szóval ezért gondoltam, hogy a megosztásban lehet valami gubanc.

(#611) FefeeX válasza Tibiajax (#598) üzenetére


FefeeX
veterán

Nos, sajna ezen a NASon nem egyszerű ez az NFS megosztás...
Át kell másolnod abba a mappába a cuccot, amit az NFS létrehoz (Midnight Commander, F6 a legegyszerűbb, mert egyből átteszi)

(#612) maxsoft válasza polcsi (#610) üzenetére


maxsoft
tag

Mint írtam nekem nem ilyen van és valószínű hogy ez a popi hibája.
Nekem a WD simán adja hozzá a feliratokat.

(#613) Kami11 válasza madoxx (#589) üzenetére


Kami11
őstag

Ezt én is megtaláltam, de ez szerintem nekünk nem jó. A telepítendő csomagok többsége nem elérhető ffp alá.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#614) polcsi válasza maxsoft (#612) üzenetére


polcsi
tag

Nem hiszem, hogy a popinál van a hiba, mert a saját fórumán azt írták, hogy ilyen problémájuk nincs.

(#615) polcsi


polcsi
tag

Más.
Megcsináltam a cikkben leírt ffp telepítést pendrive-ról, aztán a winyóról, most viszont kellen a pendrive, de csak a 16 megás partíciót látja a win. A lemezkezelésnél nem tudom törölni ezt a kötetet, illetve formázni a nagyobbat, ami maradt. Mivel tudom ismét "régi" formájába hozni?

(#616) gboszi válasza polcsi (#607) üzenetére


gboszi
senior tag

Nálam ugyan ez a felálás. T-home router-nsa310 nas-popbox v8
Nem akarlak elkeseriteni de nálam minden felirat ok. Holnap megnézem h mi lehet a hiba, de a lényeg, hogy a popi is meg a nas is tudja a dolgot:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#617) Tibiajax válasza FefeeX (#611) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

várj, az oké, belerakom én majd a cuccokat, amit akarok látni
az igazi gondom az, h egyáltalán nem is látja így ebben a formában a nfs-szervert a player.. meg amit még nem értek, h míg a qnap player a hálózati beállításoknál ugye, a microsoftos hálózat-nál kéri a felhasz.nevet és jelszót értelemszerüen a nashoz, és csatlakozik is, addig ha nfs-re álítom hogy olyan hálozatot keressen, nem kér user és pass-t. így hiába fut már az nfs szerver, hiába választom az nfs-t, irom be az ip-t, elérési utat, connection failed-ed kapok állandóan
microsoftos hálozatnál beírom az ip-t, path-et, user és pass-t és már megy is, connecton succeful...

nem igazán értem, de szerintem esata lesz ebből az egészből

(#618) rsf válasza maxsoft (#612) üzenetére


rsf
senior tag

Nálam meg a WDTv Live-nál. Van olyan film amihez lejátsza a feliratot és van olyan amihez pedig nem.
A logikára még nem jöttem rá, igazából nem volt sok időm foglalkozni vele, de már nagyon unom...
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#619) polcsi válasza gboszi (#616) üzenetére


polcsi
tag

Azt nagyon megköszönném! :) Nálad a legújabb firm van a popin? Ahogy bekapcsoltam, rögtön frissítettem is, szóval azzal ki sem próbáltam, amivel vettem. Na de nem hinném, hogy ez lenne a gond.

A pendrivra valami megoldás?

(#620) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

zyxel nsa-320-am van, ffp 0.7-el.
Meg tudja valaki mondani, hogy hogyan tudom beállítani UTF-8-ra a karakter kódolást?
locale generálás, hasonlók megoldható valahogy?

Vagy nekem az is elég, ha az ékezetes fájlneveket a mc és ls normálisan jeleníti meg.

köszi,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#621) gboszi válasza polcsi (#619) üzenetére


gboszi
senior tag

Igen, mind a popin, mind a NASon a legujabb van. Szerintem írj privátot, hogy ne itt irogassunk, s ha megoldódott a dolog, akkor bedobhatjuk a közösbe. Szerintem van megoldás, van is ötletem, hogy mi lehet a hiba...:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#622) #79335424


#79335424
törölt tag

Nem szoktam aktívan torrentezni, csak ha megtetszik valami alapon. Az ffp sincs telepítve. Szeretném, ha Androidos telóról, belső hálón, tudnék torrentet küldeni, hogy a 310 kezelje. Úgy, mint a pyload -nak letöltéshez. A gyárihoz nem találtam semmit, ezért felraktam az eMule -t. Használja valaki? Melyik Androidos kliens jó hozzá?

(#623) madoxx válasza #79335424 (#622) üzenetére


madoxx
aktív tag

Én is hasonlót keresek, de még ffp-re sem találtam :(
RSS feed lenne a tuti.

Egyébként ha lenne fent transmission (ffp), akkor ez már nem lenne megoldhatatlan.
Van androidos transmission gui.

(#624) FefeeX válasza madoxx (#623) üzenetére


FefeeX
veterán

Még iOS-es transmission GUI kellene :)

(#625) #79335424 válasza madoxx (#623) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt tudom. Csak eddig a torrent huszadrangú szempont volt. Letöltésre ott van a pyload, felhőtárra az ftp, ráállítva a data fiókomra, szinkronra meg a dropbox, 50gigával. Ezért eddig nem érdekelt az ffp.

(#626) Mania válasza polcsi (#615) üzenetére


Mania
senior tag

Ezzel :)

Vista/Win7/8 alatt rendszergazdaként kell futtatni.

(#627) polcsi válasza Mania (#626) üzenetére


polcsi
tag

Köszi!

A megosztásos problémám megoldódott: ember baj volt.... :W :D

Viszont az nsa310-en már a 3. tm-et próbálom, de az első letöltés indítás után full meghal az egész NAS... :(

(#628) Hunsaman


Hunsaman
tag

Sziasztok!

Abban tudtok segíteni, hogy az admin felületen amikor az eject gombbal leválasztom az usb kötetet, az milyen
parancsot hajt végre?
Szeretném tudni leválasztani az usb winyót terminálból is.
köszi

(#629) orimate86


orimate86
tag

Hello!

A leírás alapján frankón működik a transmission, hálás köszönet.

A transmission .json file-ba beszúrtam két sort, ami figyeli az admin/FromDropbox mappát, így bármikor bárhonnan bedobom a Drop2Nas mappába a torrent filet, akkor a NAS letépi azt. Ez hasznos lehet valaki nem akar IP címekkel meg portokkal szórakozni.

"watch-dir": "/i-data/md0/admin/FromDropbox",
"watch-dir-enabled": true

Remélem nem írtam el, ha haza értem megnézem.

Más: Az az elvetemült ötletem támadt, hogy felrakok egy hamachi daemon-t. Aki nem tudná ez egy VNP.
Több okból lenne jó:
-akinek dinamikus ip-je van, annak lenne fix. Tudom van DynDns, de valahogy nem nyert meg. Fix IP-re MAC cím ismeretében, akár telefonról is használható lenne a WOL. Most is az,de a dinamikus modem IP-re küldöm, ami változik.
-felgyűrném a hamachi windows-os klienst így bárhol vagyok, mindig úgy látszódna a NAS, mintha velem egy LAN-ba lenne.
-más számára is könnyen hozzáférhetővé lehetne tenni csak be kéne engednem a hamachi hálózatomba.

Probléma: a hamachi daemon amit találtam, telepítéskor a NAS gyökerébe próbálja magát rakni és nem az /ffp/ be. A telepítő csomagot kibontottam és átírtam az összes elérést, de ennek ellenére mégse akar az ffp-be menni. Arról nem beszélve, hogy a TGZ-t még sikerült kinyitni és vissza csomagolni, de a TXZ nevű telepítőkkel nem tudok mit kezdeni. Áttúrtam már a netet, de még angolul sem találtam olyat aki ezt véghez vitte volna.
Ha ez nem lenne elég, akkor egy dropbox daemont is fel akarok rakni, ami az egész fiókomat szinkronizálja, nem csak egy mappát és nem úgy mint a beépített, hogy amit beleraksz azt letölti, majd törli a fiókból.

Amiket eddig találtam: Hamachi 1 2 3
Dropbox 1

(#630) dudi válasza dudi (#620) üzenetére


dudi
senior tag

#620: erre valaki?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#631) rsf válasza rsf (#618) üzenetére


rsf
senior tag

Erre vkinek vmi ötlete?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#632) gboszi válasza polcsi (#627) üzenetére


gboszi
senior tag

Itt válaszolok neked, hogy sztem elsőkörben rossz a letöltési hely. Vagy irásvédet, vagy nem létezik, vagy a pendrive, ami megtelt. Ha nem, akkor megyünk szépen tovább. Működnie kell. Én is bénáztam vele egy kicsit, de kb 2 hónapja restart nélkül folyamatosan megy. 0.5 megás "gagyi" feltöltésem van, de az enkoron kb 8000. vagyok...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#633) gboszi válasza rsf (#618) üzenetére


gboszi
senior tag

Hát szerintem ezt elsősorban a kütyü saját topikjában fogják neked tudni megválaszolni, de azért leírom, hogy ugye a felirat neve ugyan az mint a filmé? Mert se pont, se kisbetü, se semmit nem fogad el változásnak. :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#634) Joshi válasza gboszi (#633) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem ezen már túl van de a NAS nálam is csinál érdekes dolgokat, a másolási ill. olvasási sebesség néha olyan alacsony hogy az kritikán aluli. Ha újraindítom akkor ok de még így is le kell állítanom a torrenteket néhány filmnél lejátszás alatt mert beszaggat mint atom.
Mintha olvastam volna hogy be lehet állítani valamilyen prioritást hogy mindig a lejátszás legyen az elsődleges.

(#635) romboyco


romboyco
csendes tag

Hella!

Én is beálltam a sorba és vettem egy nsa310-et.
Jól el is voltam de az egyik reboot óta nincs ssh-m.
Telneten megpróbáltam újraindítani, de nem sikerült.
A következő a hibaüzi:

root@NAS:/etc/ssh# /ffp/start/sshd.sh start
Generating public/private ecdsa key pair.
/ffp/etc/ssh/ssh_host_ecdsa_key already exists.
Overwrite (y/n)? y
Your identification has been saved in /ffp/etc/ssh/ssh_host_ecdsa_key.
Your public key has been saved in /ffp/etc/ssh/ssh_host_ecdsa_key.pub.
The key fingerprint is:
ea:a0:fa:c1:26:21:4f:6e:14:35:04:5b:7a:c9:79:95 root@NAS
The key's randomart image is:
+--[ECDSA 256]---+
| .o= .. |
| * + .E |
| + = . |
| o . |
|o o S |
|.B . |
|. B . . |
| + o o |
|.oo . |
+-----------------+
Starting /ffp/sbin/sshd
Could not load host key: /ffp/etc/ssh_host_rsa_key
Could not load host key: /ffp/etc/ssh_host_dsa_key
Could not load host key: /ffp/etc/ssh_host_ecdsa_key
Disabling protocol version 2. Could not load host key
sshd: no hostkeys available -- exiting.

(#636) romboyco


romboyco
csendes tag

Megoldódott köszi!

(#637) rsf válasza gboszi (#633) üzenetére


rsf
senior tag

Mivel 2004-óta divx-elek dvd játékosokon ezért ezen már rég túl vagyok, de köszi.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#638) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Megvettem, barátkozom vele, ventije abszolúte nem hangos a leírtakkal ellentétben.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#639) rambo666 válasza rambo666 (#603) üzenetére


rambo666
csendes tag

Gondolom erre nincs megoldás.

A Power on a NAS szoftverében állítható be?
Csak azt nem értem, hogy a többségnél benne van a menüpont,
néhányunknál meg nincs....

Belenyugodtam hogy időzíttet ki - bekapcsolás nélkül fog működni
a kütyü.

R.

[ Szerkesztve ]

(#640) gboszi válasza rambo666 (#639) üzenetére


gboszi
senior tag

Olvasgattam, hogy többen is érdekeltek ilyen funkcióban, viszont nem értem, hogy miért akarjátok kikapcsolni? Ennek pont az a lényege, hogy 0-24. A szerver is akkor jó, ha állandóan elérhető...szerintem.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#641) madoxx válasza rambo666 (#639) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nem kell semmibe belenyúlni.
4.50es firmware-ben tuti ott van!

Power menuben tudod hozzáadni feladatként, ugyanott ahol az időzített leállítást.

(#642) hzx


hzx
csendes tag

Sziasztok,

Nem tudom installálni a curlt, a libevent, a transmission-t, mert kirja, hogy permission denied. ssh felállt.

Hol a hiba?

köszönöm!

hzx

(#643) madoxx válasza hzx (#642) üzenetére


madoxx
aktív tag

"Ha semmilyen módon nem tudsz az "nsa" mappába fájlokat írni, akkor adjuk ki a következő parancsot:
chmod 777 /i-data/md0/admin/nsa
Ezután már stimmelni kell a dolognak."

(#644) FefeeX válasza hzx (#642) üzenetére


FefeeX
veterán

su parancs, majd beírod a jelszavad

(#645) Joshi válasza gboszi (#640) üzenetére


Joshi
titán

Nem azért vettem a NAS-ot hogy állandóan feltöltsek, én a letöltésért vettem. Beállítottam hogy éjfélkor kapcsoljon ki délelőtt 10órakor meg be, nekem ennyi üzemidő bőven elég. Számold ki hogy 1 évben mennyi spórolás már ennyi kikapcsolt idő is. :K Nálam a NAS 1db vinyóval fogyaszt 11-12W-ot óránként ez 0-24 üzemidővel havi ~500Ft évi ~6000Ft, a kikapcsolás után ez csak havi ~300Ft évi ~3600Ft.

(#646) madoxx


madoxx
aktív tag

Transmission-nel nektek mennyire stabil a letöltési sebesség?

50 mbites netem van, van hogy ki is használja, de sokszor előfordul hogy belassul felére, negyedére, úgy hogy pc-n ugyanaz a torrent jön max sávszéllel.
Akkor is ha nem végez más feladatot a nas.

(#647) Joshi válasza madoxx (#646) üzenetére


Joshi
titán

Nekem 40Mbites a netem és azt én is észrevettem hogy a Transmissionban nézve késik az infó és egy kicsit ingadozik is a letöltés de összességében nem tűnik lassabbnak. Mondjuk nem szoktam nézni a letöltést főleg nem nagyobb állományoknál de egy divx film méretű torrent kb annyi idő alatt szokott lejönni amennyi a PC-én.

(#648) epszilon válasza Joshi (#647) üzenetére


epszilon
csendes tag

Nekem 120/10-es netem van és 20-60 között mozog a letöltés, de nálam winyó a lassú szerintem. Ha másik winyót teszek bele akkor 100 körül mozog a letöltés. Fel az mindég a max. Samsung 500 gigás lassú WD terra gyors. Gondolom mikor a buffer megtelik és írja a lemezre akkor belassul.

[ Szerkesztve ]

(#649) avena71 válasza madoxx (#641) üzenetére


avena71
tag

Szia,nekem sincs benne a Bekapcsolás az Energiaellátás menüben...Sajnos

[ Szerkesztve ]

(#650) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

azt tudja valaki, hogy nsa-320-nél hogyan lehet a ventillátort szabályozni? 4.50fw-vel és 0.7-es ffp-vel fut.

köszi,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.