Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) tigrici válasza antik1 (#1498) üzenetére


tigrici
aktív tag

üdv
szerintem sokakat érdekelne.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#1502) stomi76 válasza antik1 (#1498) üzenetére


stomi76
tag

Engem a PLEX érdekelne.

(#1503) spiky03 válasza antik1 (#1498) üzenetére


spiky03
veterán

Ez jobb, mint a miniDLNA?
Ezen átmennek a feliratok is?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1504) antik1 válasza spiky03 (#1503) üzenetére


antik1
csendes tag

mind kettő tudja a felíratot.
a plexben meglahet adni az elsődleges hangot.

(#1505) antik1


antik1
csendes tag

Akkor a PLEX:

Feltétel: FFP megléte.
Lépjünk be SSH n a putyba.

töltsük le a skriptet egy nekünk tetsző könyvtárba:
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz

majd ki kell bontani:
funpkg -i path/to/plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz

ha ezekkel megvagyunk telepitsük:
/ffp/start/plexmediaserver install

itt várjuk még végez.

inditsuk el:
/ffp/start/plexmediaserver start

várjunk 5-10 percet még elindul.

ha minden jólment akkor elérjük a web-ui t a nasIPcíme:32400 porton.

Remélem érthetően írtam le.
sok sikert.

(#1506) antik1


antik1
csendes tag

A Serviio bonyolultabb, kell neki java.
Inkább egy angol linket adok ahol le van írva a teljes telepítés.
http://forum.serviio.org/viewtopic.php?f=14&t=8933
Annyi a változás hogy az NSA325 re van írva.
Tehát a memória beállításnál a 384M helyett 256M vagy 128M et kell megadni.

(#1507) stomi76 válasza antik1 (#1505) üzenetére


stomi76
tag

Köszi!

És ha nem jön be hogy lehet eltávolítani?

(#1508) antik1 válasza stomi76 (#1507) üzenetére


antik1
csendes tag

Plex eltávolítása:
/ffp/start/plexmediaserver.sh stop
/ffp/start/plexmediaserver.sh uninstall
slacker -r plexmediaserver
Kézzel törőlni a /mnt/HD_a2/plextmpdir mappát.

(#1509) Doosa válasza Syl (#1497) üzenetére


Doosa
aktív tag

Bootoltam egy ubuntut CD-ről, biztos ami biztos alapon, de a rendszer csak egy 500Mb-s partíciót lát a régi NAS-ban lévő HDD-ről, ez elég elszomorító. Miért nem látom a NAS-on tárolt adataimat egy linux-on? :(

[ Szerkesztve ]

(#1510) szjoci válasza Doosa (#1509) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nekem se jött össze linux live cd-vel, így windows 7 alól eme leírás szerint sikerült mentenem.

Üdv,
Joci

(#1511) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok!
Ma megjött a 310-es, ami egy 210-est váltana.
A gépen 4.50-es firmware van.
12.10.20-as FFP-t raktam fel.
A leírásban szereplő 2.71-es helyett pedig a 2.76-os TM-et.

A leírás alapján telepítettem fel a cuccokat.
Érdekes volt, hogy a transmission indításnál no shellt írt ki, de mégis tudtam a session.json fájlt újraindítás után.
Ami gondom lenne:
Bár elérem a download mappát, de win alól nem tudok semmit sem csinálni (bele másolás, mappa létrehozása)
WEB Gui-val és remote guival is elérem magát a TM-et, és tölt is lefelé, és maga a TM tud létrehozni fájlokat a download mappában.

Hogyan tudnék jogosultságot szerezni ahhoz a mappához, hogy win alól is tudjam menedzselni?
Előre is kösz a segítséget!

;) - The Power of the Light Side

(#1512) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

ZyXEL NSA-310 vásárlása előtt állok. Csak egy olyan gyors kérdésem lenne, hogy ha valakinek ilyen szerkezete van, akkor megtudná mondani, hogy a gyári DLNA megosztással a tv-je látja-e a megosztott képeket (JPG). Azért kérdem, mert nekem egy 20.000 darabból álló családi albumom van és azt szeretném, hogy a TV minden gond nélkül játssza. Nem akarok semmilyen buherálást.

A TV típusa LG 47LM620. Előre is köszönöm a válaszokat!

Impair

(#1513) L4ller válasza Impair1980 (#1512) üzenetére


L4ller
tag

Nekem megjeleníti.

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#1514) Syl válasza Doosa (#1509) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem ott valami mount-olási probléma lesz. Kizártnak tartom, hogy linux alól ne lehessen elérni a NAS ext4 partícióját.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1515) Impair1980 válasza L4ller (#1513) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ. És mi a helyzet az mp3, mkv, avi, 3d filmek? Megvagy vele elégedve vele? Köszi előre is! Impair

(#1516) tigrici válasza antik1 (#1505) üzenetére


tigrici
aktív tag

feltettem a plexet,Lg-tv müködik.ezer köszönet
de a böngészőbe ezt kell beirni: http://IP:32400/manage

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#1517) #79335424 válasza Doosa (#1509) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehetséges lenne, hogy egy Ubuntu nem kezeli az ext4 -et? Furcsa. Én a 210 XFS fájlrendszeréről költöztettem át a dolgaimat a 310 -ben lévő EXT4 -re. Az én javaslatom a Puppylinux XP puppy 528. Innen letöltheted. Ez tuti kezeli az összes Win és linux fájlrendszert. Ha partícionálni, vagy átméretezni kell a vinyót, vagy a pendrive -ot, akkor ott van benne a Gparted. Pendrive -ról is tudod indítani vele a gépet. A mérete 200 MB körül van, és ramból fut. Wines programokat (első sorban portable cuccokat) is lehet rajta futtatni. Pl. a TotalCommander -t. Ha egyből penről akarod indítani, akkor a bootolható pendrive készítéséhez Winen ezt ajánlom. De inkább elsőre CD -ről bootolj, mert a Puppy menüjében van egy opció, amivel feltudod telepíteni a penre. Azért jobb így sztem, mert a puppy installere grub4dos -t használ indításhoz, ami sztem jobb, mint a lilu, amit a másik program használ.

(#1518) stomi76 válasza tigrici (#1516) üzenetére


stomi76
tag

Kicsit írnál részletesebben róla?
Mennyire jó?
LG tv-én médiahivtkozás opció jól működik?
borítóképeket, tartalmat (esetlege magyarul) letölt?

(#1519) tigrici válasza stomi76 (#1518) üzenetére


tigrici
aktív tag

sajnos a keresés nem a legtutibb,de emlékeim szerint bár 1 éve volt a gépen se volt az.azaz manuálisan kell javitani.én anno az ember média managert használtam,az jól keresett..amit kézzel be állitasz az müködik,a tv lejátsza.a többit érvénytelennek mondja.azaz szerintem egyenként kell minden egyes filmet megcsinálni,igaz elvileg csak egyszer..jelenleg pendriven fut.igy fogalmam sincs róla mekkora adatbázist hozna létre és hogy hova..

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#1520) madoxx válasza antik1 (#1505) üzenetére


madoxx
aktív tag

Ezt lehet előfizetés nélkül is használni?

(#1521) L4ller válasza Impair1980 (#1515) üzenetére


L4ller
tag

mp3-t nem próbáltam, de mkvt, avit viszi,bár ez szerintem a TV-n múlik, nekem egy samsung d5500-s smart van, teszi a dolgát, eddig nem botlottam olyanba, amit ne vitt volna. :)

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#1522) Impair1980 válasza L4ller (#1521) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm a választ! És ezeket minden "buhera", funplug, minidlna nélkül tudja, ha jól értem.

Akkor most már biztos én is ezt veszem meg. 500GB HDD-vel 22.000 Ft-ért már jó vételnek tűnik!

Üdv.: Impair

(#1523) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok! Végigtúrtam a Milyen NAS-t vegyek fórumot, és úgy néz ki én is egy ilyen kis kütyü mellett teszem majd le a voksomat.

Kérésem az lenne, hogy erősítsétek meg a döntést lécci, az alábbiak alapján:
Kellene itthonra egy megbízható kis masina, hogy a hálózaton lévő 2 laptop és kb 3 asztali gép lényeges adatait biztonsági mentésként egy közös adattárolón tároljam, illetve ezeket itthonról esetleg távolról el is tudjam érni. Továbbá lényeges lenne, hogy a most különböző gépeken futtatott torrentek megosztása egy kézben összpontosuljon. Ehhez, ha jól olvastam majd érdemes lenne a Transmissiont felraknom a vasra.

Kérdés még az lenne, hogy iPhoneról, iPadről illetve Androidos telóról elérhető lenne-e az eszköz, illetve mi módon?
Másik hasonló NAS amit nézte egy Dlink DNS 315, arról van vmi vélemény?

[ Szerkesztve ]

Apple and Android user

(#1524) skdkter


skdkter
csendes tag

Hello!

Én most vásároltam egy nsa325-t, és arra lennék kíváncsi, hogy erre is lehet ffp-t telepíteni?
Az itt leírtak alapján sajnos nem jött össze.

(#1525) Doosa válasza #79335424 (#1517) üzenetére


Doosa
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! Nagyon sok mindent kipróbáltam, de csak a te módszered jött be, nem értem miért kell ezért ennyit komplikálni, de az a lényeg hogy megvan, szóval tényleg köszönöm szépen. :R

(#1526) Mazsika válasza Impair1980 (#1522) üzenetére


Mazsika
őstag

hol akarsz te venni, 22ért 500-as winyóval? ne bosszants én most vettem 26ért! :DDD

Dáccsika

(#1527) Rengete


Rengete
aktív tag

MIért van az, hogy néha kér jelszót néha meg nem ha csatlakozni akarok a nashoz pl android stickel vagy media playerrel????????? Hozzá teszem semmilyen jelszót nem fogad el ráadásul nincs is beállítva semmi!!!!!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Szét robbanok az idegtőőőől

(#1528) Game78 válasza Mazsika (#1526) üzenetére


Game78
tag

(#1529) Joshi válasza kosztya2025 (#1500) üzenetére


Joshi
titán

Nálam valami nem stimmel mióta lecseréltem a routert, ftp-én tudok csatlakozni de hálózati meghajtóként nem látja a NAS-t se a Win7 se a Transmission. Csak a download mappát tudja kezelni a Transmission de miért? A NAS vinyóján simán létre tudok hozni bármilyen mappát de a TM nem tud bele letölteni. Az a furcsa hogy a Win se látja a NAS-t mint hálózati meghajtót csak FTP-én működik.

(#1530) taylor67 válasza taylor67 (#1495) üzenetére


taylor67
tag

Sikerült megoldanom a pyLoad problémát, tanulságul, hátha valaki belefut hasonlóba T kábelnet 3925-ös modemmel. A default 7272 portot valamiért nem szereti. Hasraütve beállítottam a 6000-es portot és megy mint az álom.

(#1531) madoxx válasza antik1 (#1504) üzenetére


madoxx
aktív tag

Hogyan tudom plex-ben beállítani hogy hol vannak a videóim?

(#1532) tigrici válasza madoxx (#1531) üzenetére


tigrici
aktív tag

a webes felületen be lépsz,és ott tudod a könyvtárakat hozzá adni.amig dolgozik teljesen használhatatlan!!

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#1533) madoxx válasza tigrici (#1532) üzenetére


madoxx
aktív tag

Köszi, meglett közben, csak elszoktam gui-któl, nem számítottam rá hogy valamit parancssoron kívülről is lehet intézni :C

(#1534) L4ller válasza Impair1980 (#1522) üzenetére


L4ller
tag

Annyiért végképp jó vétel! :)

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#1535) kosztya2025 válasza Joshi (#1529) üzenetére


kosztya2025
tag

Windows intézőből sem látod magát a NAS-t? Ha igen akkor hozzá kell adni hogy pl a W:\ meghajtó a NAS download mappájára mutasson, és minden bekapcsolásnál csatolja ezt az összerendelést.

(#1536) madoxx válasza tigrici (#1532) üzenetére


madoxx
aktív tag

Írta valaki korábban hogy megy a hangsávváltás plex-szel.
Nekem még a felirat sem megy ahol korábban ment :s

Ráadásul a tv nagyon sokat gondolkodik minden mappa váltásnál :S

(#1537) kosztya2025 válasza skdkter (#1524) üzenetére


kosztya2025
tag

Lehet, nekem is 325-öm van. És az itt leírtak alapján csináltam. Az elején nem akarta nekem sem megpartícionálni a pendrive-ot, de kb a 3x-i újraindítás után szépen felment. A http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/ helyről szedd le majd hozzá a programokat.

(#1538) tigrici válasza madoxx (#1536) üzenetére


tigrici
aktív tag

A felirat neked a nasról futtatott plexen volt jó?mert az szerintem butitott verzió-És ahogy eddig látom a weben keresztül a frissitése eltart 1 darabig a könyvtáraknak ha boritokat,fanartot is szeretnél.az Lg a twonkiról se nyitja meg a feliratot,néroval pedig viszi.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#1539) madoxx válasza tigrici (#1538) üzenetére


madoxx
aktív tag

A felirat srt-ben van az mkv mellett, minidlna-n keresztül viszi.
A tv lg 671s, a hangsávváltás esélytelen úgy tűnik :S

(#1540) tigrici válasza madoxx (#1539) üzenetére


tigrici
aktív tag

elvileg azt a tv választaná ki.a plexet én is csak most tesztelem de már 2 orája nyüglődik az ujra kereséssel,igaz hozzá tettem 1 xbmc plugint,hogy a metaadatokat is keresse,mert az korrektebbül leszedi az infoka,boritokat,fanartokat,magyarul is.de nálam pendriven fut,az lehet hogy lassabb.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#1541) antik1


antik1
csendes tag

Miért akarsz hangsávot váltani?
Be kell állítani hogy a magyar az elsődleges hang, és ha nincs magyar de van felirat akkor tegye hozzá.
Beállításokba megtalálod.
Nekem LG LW5500 van, és működik.

(#1542) Mazsika válasza Game78 (#1528) üzenetére


Mazsika
őstag

hát akkor speciále ezzel átb@sztak... :)

Dáccsika

(#1543) taylor67


taylor67
tag

Mivel lehet a Windows-al a NAS-ról távolról filmet nézni? Engedélyeztem a webes közzétételt és forwardoltam a megfelelő portot. Böngészővel látom is a megosztást.

(#1544) kene84 válasza gahor72 (#1484) üzenetére


kene84
senior tag

Üdv!

Valóban a hétvége és a kitartás meghozta gyümölcsét, addig-addig állítgattam főként a Te útmutatásod alapján, míg végül most működik. :)
Köszi

(#1545) PalGer válasza kosztya2025 (#1440) üzenetére


PalGer
csendes tag

Szia, nincsenek felcsatolva meghajtóként. De ha felcsatolom akkor sem kér jelszót és akkor sem tudok feltölteni semmit. Úgy néz ki csak olvasási jogom van a video/downloads mappához. Ez valami linux-os probléma, ami a Transmission feltelepítése közben keletkezett. Legalábbis ezt mondták nekem a ZyXEL-nél.

(#1546) PalGer válasza Jamboo529 (#1442) üzenetére


PalGer
csendes tag

(indítsd újra a géped és a nast is. Ha megvan, menj be az admin felületére a nas-nak, és menj a users fülre. Ott hozz létre egy felhasználót, aminek a neve megegyezik azzal, amivel a számítógépedre jelentkezel be és add meg neki ugyanazt a jelszót is, amit a számítógépeden használsz hozzá. Majd ezt a usert a nasban add hozzá a video megosztáshoz full jogosultsággal. Innentől kezdve nem kér jelszót pcről való pl total commanderes böngészéskor, és meglesz a full jogosultságod is.)
Szia, megcsináltam, nem működik. A ZyXEL-nél azt mondták, hogy amikor létrejött a Transmissionnal a video/downloads mappa, az valószínüleg root-tal üzemel. Ezért engedi az admin-t is és a te általad említett megoldást is csak olvasási joggal be a mappába. Kellene valaki aki ért a linuxhoz és elmondaná nekem hogy hogy lehet megváltoztatni a video/downloads mappa jogosultságát.

(#1547) madoxx válasza antik1 (#1541) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nekem nem megy sajnos. :(
Arra gondolsz, hogy a plexben állítsam be defaultnak a magyar hangot?

(#1548) antik1 válasza madoxx (#1547) üzenetére


antik1
csendes tag

Igen, arra gondoltam.
Meg ott tudod állítani a feliratot is, hogy kézzel kapcsolgatod vagy adja hozzá ha nincs magyar hang.
Nálam működik, csak ne lenne ilyen lassú.

(#1549) #79335424 válasza taylor67 (#1543) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor mi a gond? A Kiválasztott filmen jobb klikk, hivatkozás címének másolása, majd a szimpatikus médialejátszóban hálózati műsor megnyitása. Ahol kéri az url -t ott jobb klikk, beillesztés.
Ha VLC -t használsz, akkor javaslom, hogy a hálózati ablakban alul, pipáld ki a További beállítások megjelenítése opciót és a megnyíló felületen állíts be magasabb értéket a gyorsítótárazásnak.
Egyébként talán még vebszerverre sincs szükség. A gyári, webes felületről, böngészőből is megnyitja a videót. Ha jól emlékszem, egy plugint kellett hozzá telepíteni a VLC -hez. Ha nyavajog, mert nem az 1.5 -ös VLC van a gépeden, akkor hagyd rá. Megnyitja az újabbal is, csak hisztizik egy kicsit. Viszont külső hálózaton nem tudom kipróbálni az otthoni, jó esetben 1 megás nettel. De nem látom okát, amitől megfelelő forwardinggal ne működne. Ahhoz a pluginos verzióhoz lehet, hogy külön forwarding sem kell, mert a NAS, webes kezelőfelületét használja azonosításra. SZERINTEM.
Persze sok más megoldás is lehet a VPN kapcsolattól, a CIFS kapcsolat portjának forwardingolásáig.

[ Szerkesztve ]

(#1550) kosztya2025 válasza PalGer (#1545) üzenetére


kosztya2025
tag

Lődd ki a media servert, és a shares opciókban a read jogosultságot vedd el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.