Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Elekk válasza #79335424 (#842) üzenetére


Elekk
csendes tag

Köszi a Puppy linux tippet :R , arról bootolva a notebookot végre valóban gyors lett a másolás a windows (NTFS) és az eSATA kábelen lógó ext4 winchester között (kb 70 megabyte/sec).

Visszaszerelés után a NAS-on végigment valami folyamat (órákon át, persze nem tudni, hogy mi), ami után az összes file láthatóvá vált a video/music/stb menüpontokban is. (minden ékezet is tökéletes, gondolom azért, mivel a NAS-nak utf-8-as karakterkészletet adtam meg)

Tehát jelenleg minden rendben látható (összesen kb 60.000 file).
Ettől még baromira hiányzik ebbe a NAS-ba
- a webes felületbe egy egyszerű file-kezelő (főleg másolási képességekkel)
- meg egy ssh szerver (alapértelmezett vagy legalább utólag telepíthető programcsomagként) mongyuk egy Midnight Commanderrel.

(#852) Elekk válasza epszilon (#850) üzenetére


Elekk
csendes tag

Lehet, hogy nem segítség, de elmondom:
az Opera böngészőkben át lehet állítani, hogy az egyes file kiterjesztésekhez rendelt alkalmazások csak a file letöltődése után kapják meg azt, vagy stream-ként egyből átadásra kerüljenek.
Azt tudom, hogy létezik Androidhoz is Opera böngésző, azt viszont nem ígérem, hogy ezt a trükköt az is ismeri.

(#853) #79335424 válasza ubid (#849) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Pyload egy nagyon jól konfigurálható és kontrollálható letöltőszoftver. Első sorban fájlküldő tárakhoz használható. A népszerűbbekhez ( pl. rapidshare ) beépített pluginnal. A darabolt rarokat ( jelszavasokat is ) kicsomagolja, összefűzi. Én szinte csak erre/ezzel használom a NAS -t. Dióhéjban ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#854) sp@rtan válasza sp@rtan (#848) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Újraraktam az fw-t, kapott egy hard resetet és tökéletesen működik.
Már a Transmission is hasít rajta. ;]

(#855) Baltásgyilko


Baltásgyilko
csendes tag

transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

Ezt a parancsot többször kiadva több felhasználót is létrehozhatok igaz? Akik a megadott névvel és jelszóval tudnak belép a weben vagy a remote gui-n.
A vastagbetűs rész az alapértelmezett letöltési mappát adja meg. Ez globális vagy minden userre lehet mást megadni?

(#856) Tibiajax válasza Elekk (#851) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Ettől még baromira hiányzik ebbe a NAS-ba
- a webes felületbe egy egyszerű file-kezelő (főleg másolási képességekkel)

home -> "File browser", esetleg?..

(#857) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Transmission nálatok mennyi CPU-t zabál? Nálam most 2 torrent fut (1le/fel, 1fel) és 20-30%-ot simán bezabál, de van hogy többet is. Ez nekem kicsit soknak tűnik... :F
SSH-n keresztül néztem meg a top paranccsal.

(#858) Game78 válasza sp@rtan (#857) üzenetére


Game78
tag

Szia!
Nálam most 4 torrent fut,de még 10% felett sose láttam a cpu-t...de én a webes admin felületen szoktam nézni,nem SSH-n,meg nem Transmission-t használok,hanem a gyári libtorrent-et.Van benne 1, 13 Gb-os fájl is pedig.
Amúgy kicsit ki van a f...z vele....este úgy hagytam,mert töltött ,csak elfelejtettem,hogy be volt állítva éjjel 1-re ,hogy kapcsoljon ki és reggel Wol-ra nem kapcsolt be,kézzel bekapcsoltam úgy meg nem látta meg a hdd-t :W .Tápkábel kihúz és úgy megy....hát komolyan így kellesz vele szórakozni??!! És most nincs benne pendrive,tehát a nincs a mi esetleg bekavarjon rendszernek....
A másik kérdésem mindenkihez:: a bejelentkező oldalon ott van a tartson beléptetve 2 hétig.....hiába pipálom ki ugyanúgy be kell lépni és ráadásul a firefox csak a felhasználónevet menti a jelszót nem és nincs beállítva a törlés kilépéskor.Más helyeken ami támogatja belépve maradok.

[ Szerkesztve ]

(#859) Joshi válasza Game78 (#858) üzenetére


Joshi
titán

A Transmissiont érdemes használni mert nagyon jó, viszont a bekapcsolást csak az NSA320 tudja és már csak ezért is megéri azt a plusz költséget. Most nem felhúzni akarlak csak a tényeket közlöm. A két hétig való belépés csak addig működik ameddig ki nem kapcsolod a készüléket, abban a pillanatban hogy egyszer kikapcsolod onnantól újra be kell jelentkezni. Ez elég bóvli de ez van.

(#860) Game78 válasza Joshi (#859) üzenetére


Game78
tag

Volt fent pendrive-on a Trans....félreérted,tudom csak a 320-as tud bekapcsolni is,de Wol-lal be tudtam eddig kapcsolni pc-ről is ,meg telórol is és most meg nem ment reggel."Már nem először"Akkor viszont e 2hét belépés világos,mert be volt állítva éjjel 1-re a kikapcsolás,azért kellett másnap belépnem:)
Viszont a Wol nem értem mitől nem megy most....meg mitől nem látta ma a bekapcsolás után a hdd-t,csak táp ki/be után.

(#861) Trabanti1


Trabanti1
csendes tag

Kami11!
Köszi a gyors választ, eljött egy haverom és megcsinálta. :C

Viszont a letöltött dolgokat egyszer csak nem seedeli tovább, és utána nem is tudom, vissza tenne sehogyan sem. Próbáltam a beállításokban az 1-et 0-át 100-at már mindent be írtam. :W
Kérdés, ha felteszem a transmissiont, akkor az rendesen teszi a dolgát, többet tudok seedben tartani?Igazából annyira nem lényeges, hogy többet tartsak seedben,tehát elég lenne a gyári kliens azonban az, hogy egy idő után leállítja a seedelést az nagy probléma. Jó lenne, ha arra megoldás, hogy ne kelljen bolygatni a gyári klienst,és seedeljen folyamatosan.
:R

(#862) Kami11 válasza Trabanti1 (#861) üzenetére


Kami11
őstag

A gyári szinte semmire sem jó, hanyagolnám a helyedben. Kipróbáltam anno, de nekem sem seed-elt vissza, bármit is állítottam be. Feltettem a TM.-et, azóta semmi gondom e téren, jelenleg is fut 271db. torrent minden gond, probléma nélkül. 2 hete van a merevlemezen az ffp., ezzel a módszerrel is hibamentes a dolog.
Ajánlom! :K

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#863) ubid


ubid
őstag

A PyLoad az mire szolgál?

-.-

(#864) #79335424 válasza ubid (#863) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nemááá! #853

(#865) #79335424 válasza Game78 (#860) üzenetére


#79335424
törölt tag

A wol -nál a portra be van állítva a triggering is, vagy csak a forwarding?

(#866) taylor67


taylor67
tag

Fel szeretném telepíteni az NSA310-re a TM-et a leírás szerint, de az elején elakadok. A Putty telnet belépésénél azt a hibaüzenetet kapom hogy, " Connection closed by remote host " Néztem a NAS beállításait, de nem találtam telnetre vonatkozót. Mit kell tennem, hogy be tudjak lépni?

(#867) Kami11 válasza taylor67 (#866) üzenetére


Kami11
őstag

Az ffp a vinyón, vagy pendrive-on van?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#868) ubid válasza #79335424 (#864) üzenetére


ubid
őstag

Sry nem vettem észre!

[ Szerkesztve ]

-.-

(#869) ubid válasza #79335424 (#853) üzenetére


ubid
őstag

Tehàt a pyloadon keresztul toltesz le a nasrol?
Mi az alapertelmezett felhasznalo ?

-.-

(#870) #79335424 válasza ubid (#869) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Egy példa a működésre. Tegyük fel, hogy egy megvásárolt filmről készített biztonsági másolatot, 10 részre osztott rarokban tárolok mondjuk a rapidshare -en. A pyLoad webes vezérlőfelületét megnyitom a telóm böngészőjével és bemásolom a linkeket. Beállítom, hogy mikor, milyen sebességgel, hány fájlt, hány szálon, stb. töltsön le és go. Van droidos, szifonos kliensprogram, amivel ellenőrizhetem a letöltést, változtathatok a beállításokon. Természetesen ezt a webes felületen is megtehetem. Mire hazaérek, ott a film letöltve, kicsomagolva, összefűzve. A bizt. másolattal kapcsolatban remélem, tucc a sorok között olvasni! :)

[ Szerkesztve ]

(#871) taylor67 válasza Kami11 (#867) üzenetére


taylor67
tag

Pendrive-on.

(#872) Kami11 válasza taylor67 (#871) üzenetére


Kami11
őstag

Én mindig ez alapján csináltam, csinálom másnak is, soha, ismétlem soha nem volt semmiféle gond a telepítéssel.
Amúgy én a helyedben a merevlemezre telepíteném, gyorsabb, nem "eszi" úgy a vasat mint pendrive-ról.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#873) taylor67 válasza Kami11 (#872) üzenetére


taylor67
tag

Én Is ez alapján illetve egy erre hivatkozó NSA310-re írt cikk alapján kezdtem el. Most ott tartok, hogy minden fel van másolva egy pendrive-ra ami a telepítéshez kell, be van dugva a NAS-ba. Az első lépés az lenne ( értelmezésem szerint ), hogy bemegyek telnettel. Na ez nem műkódik. El sem tudok kezdeni semmit'

(#874) Kami11 válasza taylor67 (#873) üzenetére


Kami11
őstag

Fix az IP-je a nasnak a routerben?
Tűzfal nem blokkolja a forgalmat (oda vissza)?
A pendrive a nas-sal lett formázva?

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#875) Game78 válasza #79335424 (#865) üzenetére


Game78
tag

Eddig ment és nem lett el állítva sehol semmi....

(#876) epszilon válasza Elekk (#852) üzenetére


epszilon
csendes tag

Na csak rájöttem mi a megoldás. Most már táblapécén és telefonon is tudom nézni simán a filmeket képeket, zenéket a nasról. Nem kell böngészőt használni csak a polkastot kell androidra telepíteni meg a nasra is és ennyi.

(#877) #79335424 válasza Game78 (#875) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ok. Akkor másképp kérdezem. Azután is ment, hogy kikapcsoltad és lejárt a routerben a kapcsolat megújítási idő? Ha most kikapcsolod, aztán egyből wol, akkor sem működik?

(#878) Game78 válasza #79335424 (#877) üzenetére


Game78
tag

Igen be van állítva a portforward,a virtualservers-nél a Wakeonlan(9-es port) és semmi....de kéznél van nem olyan nagy nehézség bekapcsolni csak érdekes,hogy eddig ment.

[ Szerkesztve ]

(#879) #79335424 válasza Game78 (#878) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a távoli indítás lehetősége hasznos dolog. Engem akkor is bosszantana a hiánya, ha nagyrészt "kéznél van" a NAS. Esetleg a routerben nincs közvetlen wol opció? Azzal ki lehetne iktatni néhány hibalehetőséget.

(#880) Game78 válasza #79335424 (#879) üzenetére


Game78
tag

Sajnos nincs,1 D-Link Go-Rt N 150-es router, a VirtualServers-nél pedig van WakeOnLan opció....hát igen nem rossz ha van Wol:) na majd rászállok,azért nem hagyom annyiban. :U

[ Szerkesztve ]

(#881) #79335424 válasza Game78 (#880) üzenetére


#79335424
törölt tag

Furcsa lelkiviláguk van, az biztos. Múltkor kísérletképpen felraktam az eMule programot. Utána elkezdte azt játszani, hogy ha ftp -vel akartam másolni, akkor "rossz jelszó" -val elutasított. Ha újraindítottam a NAS -t, akkor egy darabig jó volt. Aztán egyszer megnéztem a memóriát és terhelés nélkül 20 mega szabadot írt. Töröltem az eMule -t és helyreállt minden.

(#882) Game78 válasza #79335424 (#881) üzenetére


Game78
tag

Igen a legmegfelelőbb szót mondtad rá "furcsa lelkiviláguk van" :) nekem valahogy az Ffp -s dolog se ment rajta stabilan,csinált furcsaságokat,mondjuk pendrive-ról ment,van akinek az jött be van akinek a hdd-s megoldás,még valamikor tesztelem úgy is.De most a gyári libtorrenttel használom,nem sokat töltök 1xerre,nekem elég bőven a max.10db és a lényeg,hogy "aktív" és seed-el szépen.De azért ezektől a kis bosszúságoktól eltekintve azért jó kis cucc :C és a webes felület is elég jól meg van csinálva.Kár hogy pl Debian rá tételéhez komolyan bele kell nyúlni"gari"...Install Debian,Nsa310

[ Szerkesztve ]

(#883) ubid válasza Game78 (#882) üzenetére


ubid
őstag

twonky helyett nem lehet más media kiszolgálót felrakni ? nagyon gyér :S

-.-

(#884) #79335424 válasza Game78 (#882) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én is szeretem. Elégedett vagyok vele, jó választás volt. Persze könnyű volt, mert 210 -ről váltottam. Tudtam, mire számíthatok. Nekem csak egy webes felületen kezelhető, kétablakos fájlkezelő hiányzik az extra csomagok közül a teljességhez.

[ Szerkesztve ]

(#885) Trabanti1


Trabanti1
csendes tag

Üdv!
A TM-et a belső winyóra is föl lehet telepíteni, hogyan, melyik leírás alapján dolgozzak mire figyeljek?
Köszönöm!

(#886) ubid válasza Trabanti1 (#885) üzenetére


ubid
őstag

(#887) happy555


happy555
aktív tag

Szép estét!
Nem találok a minidlna telepítéshez leírást...
Hogy kell megejteni?

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#888) taylor67 válasza Kami11 (#874) üzenetére


taylor67
tag

Dinamikusra van állítva az IP, de a routerbe be van állítva, hogy mindig ugyanazt ossza. Tűzfalat, vírusirtót kikapcsoltam, akkor sem megy. Alapból be lehetne menni telnettel a NAS-ba anélkül, hogy legyen benne pendrive?

(#889) taylor67 válasza ubid (#886) üzenetére


taylor67
tag

Kár, hogy nem tudom, hogy kell file-t létrehozni.

(#890) Kami11 válasza taylor67 (#889) üzenetére


Kami11
őstag

Ha visszaolvasnál/olvasnátok -és ezt nem szemrehányás képen írom- akkor itt megtalálnád a fájlt!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#891) taylor67 válasza Kami11 (#890) üzenetére


taylor67
tag

Köszönöm, nem veszem szemrehányásnak. Ez a topik nagyon hosszú az egész életemet eltölthetném az olvasásával. Ezen kívül elég nehezen tudom követni, hogy ki melyik kérdéahez szólt hozzá.

(#892) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Tökéletes a cikkben szereplő leírás! :R Siman felment a transmission, pendrive sem kellett! köszi

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#893) dxavier


dxavier
csendes tag

Van egy Zyxel nsa325-öm 4.5 firmware FFP stickel telepítve a Transmission.

Viszont a Transmission nem tölt felfele, csak le. A problámám ez lenne a beállításoknál a port zárva. A routerem viszont nyitva, tesztelve onine tényleg nyitva van. ssh-n keresztül mindent amit találtam kipróbáltam, volt factory reset is újból minden fel, de akkor is valami miatt a port zárva...

Elötte egy Dlink Nas320 FFP-vel minden ment(most is), ezzel nem megy de a gyári gagyika p2p simán tölt felfele...

Esetleg vmi értelmes jóféle ötlet???

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#894) Game78 válasza dxavier (#893) üzenetére


Game78
tag

Én meg szoktam nézni az oldalon ahonnan töltök a kapcsolatoknál(nem mindegyik oldal támogatja) hogy aktív vagy passzív vagyok-e és aztán keresgetni,ha van másik nasod,nem tudom 1xerre megy a 2, lehet amelyiket hamarabb kapcsolod be azt engedi ki a router,csak ötlet....

(#895) taylor67 válasza pengemetal (#892) üzenetére


taylor67
tag

A NAS-on hova kell rakni a kicsomagolt ffpstick fájloat, ha nem akarok pendrive-ot használni?

(#896) Kami11 válasza dxavier (#893) üzenetére


Kami11
őstag

Ugye a portszámok nem egyeznek meg?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#897) dxavier válasza Kami11 (#896) üzenetére


dxavier
csendes tag

Nem egyezik meg már randomon is voltam....
Az oldal támogatja a feltöltést...

TP-Link routerben szépen látszik a forwardingnál ha portot is váltok mind nyitva van az upnp-nél ...

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#898) dxavier válasza taylor67 (#895) üzenetére


dxavier
csendes tag

Ha zyxel-ed van akkor akarjál pendrive-ot használni, mert a firmware updatenél az nagyon megkönnyiti a dolgod....

Amúgy bárhol hozz létre egy megosztott mappát de itt találsz bővebb segítséget:
http://zyxel.nas-central.org/wiki/FFP-stick#FFP_on_the_harddisk

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#899) taylor67 válasza dxavier (#898) üzenetére


taylor67
tag

Köszi. A fórum egyik fele azt mondja, ogy használjak pendrive-ot, a másik fele szerint ne. Hogy lehet így okos az ember?

(#900) taylor67 válasza dxavier (#898) üzenetére


taylor67
tag

Szégyellem, de windowos vagyok. A belinkelt segítségből nem értek semmit. Kaphatnék egy szájbarágós leírást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.