Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) fulcrum


fulcrum
tag

Zyxel NSA310 NAS-unk van bekonfigurálva, sok különböző jogosultsággal, minden rendben van vele.
Van új firmware hozzá (már pár hónapja), de nem merem rátenni, mert gondolom mindent töröl és kezdhetem elölről a beállítását...

Van valakinek ilyen tapasztalata? Valóban elfelejti a beállításokat, vagy olyan intelligens, hogy firmware csere során megmarad minden beállítása?

A konfig beállítást kimentem, és visszatöltöm firmware csere után, az vajon megy az új firmware-el? :F Csak tutira mennék, nem szeretném elölről bogarászni a beállításokat, és nem is tudom fejből visszatenni minden user jelszavát, ez is a fő problémám...

[ Szerkesztve ]

Linux for human beings

(#402) b@lgo


b@lgo
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 4.50 firmware van fent, eljutottam addig hogy el is indul a daemon, de valamiért a a guiból nem tudok belépni 403as error miatt. Viszont hiába irogatom át a configba a whitelist enablet false-ra vagy *-ozom ki az ipt nem akar beengedni. Volt valakinek ilyen gondja? :F

[ Szerkesztve ]

(#403) Bélaaaa válasza b@lgo (#402) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Valamiért nem indul el mégsem a daemon Nálad, ezért nem tudsz belépni. Nem kell a *list-ekkel bajlódni.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#404) b@lgo válasza Bélaaaa (#403) üzenetére


b@lgo
csendes tag

Közben megoldottam a dolgot.
Az volt a baj h 2 config file van az egyik /ffp/start/transmission alatt a másik meg /ffp/tm/trasmission alatt.
Én az utóbbiban szerkesztettem a whitelistet, de mivel a daemon nem ezt használja ezért nem működött. Átírtam a /ffp/start/trasmisson mappában lévőben a whitelist beállításokat, utána már működött. :))

(#405) Bélaaaa válasza b@lgo (#404) üzenetére


Bélaaaa
őstag

:D

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#406) szitov


szitov
csendes tag

Sziasztok!

Bocs ha kicsit OFF a cuccom, amivel gondom akadt, de hátha van ötletetek.
Van egy Zyxel NSA320-as NAS-om, elvileg hasonló menüvel mint a 310-es. Adott egy 2 Terrás belső vinyó (JBOD) és egy szintén 2 TB-os külső USB-s HDD (NTFS). Mindkét HDD gyönyörűen látszik file-megosztásnál Win7-es gépeken, illetve Asus O!Play-en mind hálózati meghajtóként, mind UPNP eszközként.
A gond az LG 3D TV-mnél van, amely csak DLNA-t képes kezelni. A TV sajna csak a NAS belső HDD-jét látja, a külsőt nem. Hiába osztom meg a külső HDD-t és indítom el rajta a Twonky-t, a TV nem lát csak egyetlen video könyvtárat, amely a belső HDD-n van. Mi lehet a gond?

Köszi.

(#407) e-zoli


e-zoli
tag

Köszi a leírást, a hétvégén megcsináltam és tökéletes működik :C
Firmware 4.5

(#408) madoxx


madoxx
aktív tag

Sziasztok!

Az szeretném kérdezni, hogy a nas tudja-e külön használni a külső (usb) és belső vinyót?
Konkrétan azt szeretném, hogy a belső vinyó leálljon használaton kívül, miközben a külső vinyóról seedel.

Megoldható ez?

Köszi

(#409) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem én is egy ilyen jószágot, teszi is a dolgát, FFP felkúszott,köszönöm a részletes leírást. :K

Am lenne egy olyan kérdésem, hogy TC-ben felvettem mint hálózati meghajtót a video/download elérési utat(ide dolgozik a transmission), viszont nem tudok rá másolni, ugyanez a public könyvtár esetében működik. Nézegettem a nas adminsztrátori felületét, de nem találtam erre megoldást, valszeg átsiklottam felette, kisegítenétek,hogy merre keressem?

Köszi

(#410) e-zoli válasza kene84 (#409) üzenetére


e-zoli
tag

putty-val belépsz root-ként és ezt futtatod:
chown -R root /i-data/md0/video/download/

emennyiben ez a letöltés könyvtára a transmission-nak.
én sem tudtam először a windows felhasználóval másolni ide.

[ Szerkesztve ]

(#411) tomi7711 válasza madoxx (#408) üzenetére


tomi7711
aktív tag

Szerintem siman mukodik.

(#412) kene84 válasza e-zoli (#410) üzenetére


kene84
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Működik! :K

(#413) epszilon


epszilon
csendes tag

Én a downkoad mapának írási jogait mc-ben változtattam meg. Miután bemásoltam a mappába a fájlokat akkkor vissza is vontam az írási jogot, sőt még ftp-ben sem látszódik pedig ott van. Fő a biztonság :D

Viszont sajnos ma délelőtt megpusztult a 310-esem. Élt 18 napot. Azt vettem észre, hogy valami furcsán kattog az asztal alatt. Lenézek és látom, hogy pirosan világít a winyó ledje és kattog valami. Restartoltam, immár zöld lett a led, de továbbra is kattog úgy mint amikor a winyó nagyon le van terhelve és nagyon olvas, másolni rá szinte lehetetlen nagyon lassú és zavaróan hangos. Raktam bele másik winyót és azzal is kattog. Ej mondok. Kivettem a winyót és csak úgy nélküle bekapcsoltam és úgy is kattog mint az állat. NA mondom ventilátor. Pillanatra lefogtam, hogy ne prögjön és ugyan úgy kattog. Na mondom szervizbe vele. Nem tudom másnak volt e ilyen hibája, lehet én fogtam ki egy selejtet, de 18 nap után megpusztuljon az már pech a javából. Nem tudom köze van e hozzá, hogy kb. 60 gigát kb 90. fájlt másoltam a nasra és sorba hozzáadtam a torrent fájlokat egymás után transmissionba ami csekkolta folyamatosan egyenként őket Lehet ez ölte meg valami nem bírta benne?

[ Szerkesztve ]

(#414) Bélaaaa válasza epszilon (#413) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Hardverhibás lett, valamelyik relé adta meg magát. Garanciázd le.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#415) epszilon válasza Bélaaaa (#414) üzenetére


epszilon
csendes tag

Bevittem, átvették 30 nap mondták. Ezt a hibát okozhatta a transmission ( túlterhelhettem e vele a a NAS-t ) vagy csak jött magától?

[ Szerkesztve ]

(#416) Bélaaaa válasza epszilon (#415) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem okozhatta a Transmission!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#417) epszilon válasza Bélaaaa (#416) üzenetére


epszilon
csendes tag

Köszi a válaszokat. Remélem nem várják ki a 30 napot vagy többet mint az akvárium keringetővel. Már 7. hete garanciális szervizben van és még semmi info róla.

(#418) Szipi


Szipi
aktív tag

Hello mindenkinek!

Én is beléptem a táborba és nagyon megvagyok elégedve a NAS-sal. :)
Viszont a Transmissionnal nem boldogulok, No Shell hiba.
Már 2x is megpróbáltam és nem akar működni, leírom mit csináltam hátha én vagyok béna:
-Felraktam ffp-t a vinyóra
-Letiltottan a telnetet
-Létrehoztem az nsa könyvtárat ftp-vel és belemásoltam mind az 5 fájlt
-Feltelepítettem mind az 5 fájlt helyes sorrendben!
-Létrehoztam ftp-n keresztül a tm könyvtárat itt admin\zy-pkgs\ffp
-Csináltam egy publikus "download" megosztást a letöltéseknek
-transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/download/ -t -u szipi -v jelszavam -a *.*.*.* CTRL+C-vel leállítom mikor már nem megy tovább
-chmod a+x /ffp/start/transmission.sh
-/ffp/start/transmission.sh start És itt jön a hiba No shell :W
-/ffp/start/transmission.sh stop No process, vagyis nem fut

Amit furcsálok, hogy nemtalálom a settings.json és transmission.sh fájlt sehol
Örülnék ha valaki tudna segíteni mert nem jövök rá mi lehet a baja. :(

Üdv.
Szipi

(#419) Bélaaaa válasza Szipi (#418) üzenetére


Bélaaaa
őstag

"Létrehoztam ftp-n keresztül a tm könyvtárat itt admin\zy-pkgs\ffp" <-- ez az első hiba

Nem jól csinálod! Olvasd végig az írásom, az alapján menj végig a folyamaton.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#420) maxsoft


maxsoft
tag

Tudja valaki hogy az NSA310 milyen fájlrendszert használ a belső HDD-n ?
Ez azért érdekel, mert ki akarom cserélni a belsőt, de ami a mostanin rajta van azt vissza akarom majd másolni USB vagy eSata -n keresztül.

(#421) kene84 válasza maxsoft (#420) üzenetére


kene84
senior tag

Ext4-et használ

(#422) maxsoft válasza kene84 (#421) üzenetére


maxsoft
tag

Köszi.

Akkor semmi gond, simán vissza lehet rá tölteni vinyó csere után. :)

(#423) kene84 válasza maxsoft (#422) üzenetére


kene84
senior tag

Én is tegnap másoltam rá a popcorn lejátszómban lévő belső vinyóról amin ext3 van, minden gond nélkül. Eltartott egy ideig de sikerült.

(#424) maxsoft válasza kene84 (#423) üzenetére


maxsoft
tag

Ez előtt én is a TP-Linkes routerre kötött vinyót migráltam a NAS-ra, :)
USB-re dugtam oszt copy gomb a nason este. Reggelre már minden fenn volt. :)

(#425) epszilon válasza Szipi (#418) üzenetére


epszilon
csendes tag

Nekem sem sikerült 2 napig aztán kiderült, hogy nem jelennek meg rendesen a parancsok ezen az oldalon. Itt egy link, ugyan ez a leírás csak egy másik oldalon találtam és minden látszódik tökéletesen. Ez alapján sikerülni fog egyből. Nekem is sikerült pedig Linux negatív vagyok teljesen :D No shellel meg ne foglalkozz nekem is azt írja ki, de a legvégén restartolás után megy a webui meg a transmission tökéletesen. Vagy is ment míg jó volt a nas :D

http://www.filedropper.com/telepitesmenete

(#426) atubus


atubus
csendes tag

Üdv mindenkinek!

310 tulajokat kérdezném, hogy 20-30 torrent folyamatos futtatása(le/feltöltés) mellet bírja-e a vas full hd videó streamet akadásmentesen? Otthoni hálózatban gondolom,nem weben keresztül. Köszönöm a segítséget.

(#427) pacman789 válasza atubus (#426) üzenetére


pacman789
aktív tag

Nekem 163torrent fut osszesen 914gb, es siman megy a bd50es film. Mondjuk nekem medialejatszora van kotve.

(#428) Szipi válasza epszilon (#425) üzenetére


Szipi
aktív tag

Megpróbáltam megint de nem megy.
Most már midnent úgy csináltam ahogy le van írva és ugyanaz a hiba.
webui nem reagál forbidden.
Bosszant a dolog főleg hogy keddig már rá sem tudok nézni. :W

(#429) Joshi válasza atubus (#426) üzenetére


Joshi
titán

Nekem akadt egy 18Gb méretű MKV 20Mbit/s-es(digi) feltöltés mellett, ahogy leállítottam ment szépen :O Szerintem sok mindentől függ, az én lejátszómnak szerintem csak 100Mbps-es hálózati csatolója van ami ezek szerint kevés.

ui.: nem az számít hogy hány torrent megy seedbe hanem hogy a feltöltés sávszél mekkora ill mennyire van az adott pillanatban kihasználva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#430) Szipi válasza epszilon (#425) üzenetére


Szipi
aktív tag

Ugyanaz minden hiba mint nálad csak nálam a parancsok rendesen látszanak a böngészőben.
A portforwarding nálam sem megy pedig be van kapcsolva az Upnp, router Linksys WRT320N.
4.40-es firmwaret használok a NAS-on.
Most mégegyszer megpróbáltam most indul újra a NAS ha nem megy akkor passz, jövőhétig nincs időm ránézni valószínűleg.
Te melyik HOME sort írtad át a transmission.sh-ban elsőt vagy másodikat?

Szerk.: És megint nem jó, top parancsra nincs is transmission a listán. :(

[ Szerkesztve ]

(#431) atubus válasza Joshi (#429) üzenetére


atubus
csendes tag

Ertem,koszonom a segitseget. Nagyun ugy nez ki beruhazok egy ilyen kutyure. Igazsag szerint az a cel,hogy ne a pc zabalja a sok-sok aramot a torrentezes miatt.
Van meg vmi ami nekem nem teljesen tiszta a nasokkal,torrentezesssel kapcsolatban. Az rendben van,h fut a torrent kliens a nason, de ugye vmivel le kell tolteni a torrent fajlt is. Ugy hasznaljatok,hogy asztalin,notebookon,tableten,okostelon(kinek mi van) letoltitek a torrent fajlt,atmasoljatok a nasra,majd a torrent kliensben inditjatok? Ez igy egy kicsit macerasnak tunik(persze nyilvan max 1 perc alatt megvan),de nem lehet ezt egyszerubben,kevesebb lepesben megoldani?

(#432) pacman789 válasza atubus (#431) üzenetére


pacman789
aktív tag

de meglehet, letöltöd a transmission remotet, gépre/okostelefon stb amire akarod, és ott betallózod neki.
Azaz ugyan olyan mintha a gépedre töltenéd le, csak pl nem az utorrentel nyitod meg a torrentet, hanem a transmission guival.

(#433) ubid


ubid
őstag

Hali!
Van akinek WP 7 es telefonja van, és talalt valami programot a felület eléréséhez, vagy a torrentek kezelésére?

-.-

(#434) epszilon válasza Szipi (#430) üzenetére


epszilon
csendes tag

Én mind a kettő home parancsot átírtam, mert amikor még készült a leírás korábbi verziójú transmissionnál 1 sor volt de ennél már kettő van. Lövésem sem volt mit csináljak ezért mind a kettót átírtam :) És jó is. Na most elmondom én hogy csinálom. Legelőször is az ffp futása winyón részt csinálom meg. Egyszerű minden okés. Utána csinálom ugyan úgy mint a leírásban van. Reboot után http://nasipcime:9091 8nálam http:192.168.1.101:9091 ) és bejön a jelszót kérő ablak. alapból felhasználó: user jelszó: password

Eddig jussál el autána át kel írni jsonban a jelszót és az usert, meg én átírtam az egyszerre futtatható torrenteket is mert 5 darab volt csak.

(#435) betyarr


betyarr
veterán

ha a TM-et felteszem,akkor az gyakran össze szokott omlani,vagy gyakran használhatatlanná válik valami miatt?illetve hány gigás pendrive-ra van szükség a művelethez?

(#436) atubus válasza pacman789 (#432) üzenetére


atubus
csendes tag

Aha, igy mar jobban hangzik! Koszi az infot!

(#437) ubid válasza epszilon (#434) üzenetére


ubid
őstag

A futtatható torrenteket és a jelszót pontosan hol és hogy tudom átírni?

-.-

(#438) balinton


balinton
csendes tag

Sziasztok!Vettem egy ilyen(Zyxel NSA310) cuccot.Segítene valaki, hogy hogyan tudom beállítani a torrenteket.Miket kell beállítani, hogy elinduljon a letöltés?

(#439) ubid válasza balinton (#438) üzenetére


ubid
őstag

TM telepítéséről részletes leírás van a logout-on.

-.-

(#440) betyarr válasza betyarr (#435) üzenetére


betyarr
veterán

:F

(#441) balinton


balinton
csendes tag

Tudnak valaki segíteni, az utolsó lépénél elakadtam...
"Mentsük el, majd keressük meg a "/ffp/start/transmission.sh" fájlt, és módosítsuk:
(TRANSMISSION_HOME=/ffp/tm/.transmission-daemon)
(user=root)"
itt miket kell mire átírni?

(#442) nandris válasza betyarr (#440) üzenetére


nandris
aktív tag

512-es is elég, és nem szokott összeomlani.

balinton
nézd át itt is

[ Szerkesztve ]

(#443) betyarr válasza nandris (#442) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!

lehet akár sok torrentet is futtatni?nem akad meg mellette mondjuk egy bd50-es anyag?illetve a legújabb fw mellett is fel lehet tenni a tm-et?

(#444) nandris válasza betyarr (#443) üzenetére


nandris
aktív tag

bd50-essel nem tudom, de valószínűleg nem lesz baj, 2-300 torrenttel tuti elbír, de az egyszerre való sedelést úgyis korlátzni kell. A leírás szerintem már az új firmwarehoz készült. A csomagok alapján tuti.

[ Szerkesztve ]

(#445) betyarr válasza nandris (#444) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#446) pacman789 válasza betyarr (#443) üzenetére


pacman789
aktív tag

nekem megy a seed rendesen átlag 2-3 megával, és közben simán nézem a bd50es filmeket, a lényeg, hogy gigabites legyen a routered meg a kábel is hozzá!

(#447) Joshi válasza betyarr (#443) üzenetére


Joshi
titán

Néhány hsz-el korábban írtam hogy nálam mi volt a helyzet, ha ez extrém eset akkor valaki elárulhatná hogy mi a bibi.

(#446) pacman789: nekem is gigabites minden kivéve az asztali médialejátszót (LG BD660) ami elvileg nem lehet probléma, a gond szvsz a NAS-al lehet mert ott egy kábelen kétirányú adatforgalom van ami esetleg a gyenge sávszélességet okozhatja. Neked milyen internetes sávszéled van? :U

[ Szerkesztve ]

(#448) gboszi válasza Joshi (#447) üzenetére


gboszi
senior tag

Samba kapcsolatot használasz? Próbáld nfs kapcsolaton keresztül. Bár nekem csak töredéke a feltöltési sebességem,de volt hogy nekem is akadt egy film(20-25gb) de nfsen soha. Illetve amiota a merevlemezen van a Tm azota semmi gond:) lekopogom...

Ui. Nem gigabites a router:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#449) Joshi válasza gboszi (#448) üzenetére


Joshi
titán

Nekem pendrive-ról fut a cucc, akkor ez lehet a gond? :U

(#450) gboszi válasza Joshi (#449) üzenetére


gboszi
senior tag

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leirni. Nálam a nagyobb filmek néha akadtad, főleg amikor komolyabb bitrátás hangok voltak (robbanas stb) néztem a nason a procit, s bizony 80% felett is pörgött. Korlátoztam a netet (csiga) asszem 600kb/s ra, s akkor jo volt. De amiota van a merevlemezes Tm megoldás, azota nem kell a csigabiga:)))

"If you're good at something, never do it for free!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.