Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) tanygab válasza happy555 (#747) üzenetére


tanygab
tag

Nah jelentkezek...
Most sikerült kipróbálnom és ugyan úgy semmi. Senki más nem küzd a report mail küldéssel? :(
Más... Ma reggel én is felraktam a miniDLNA-t. Kellett, mert mkv mellé nem akart a twonky .srt feliratot rakni. :K
De ha már így benne vagyok, akkor körbe nézek még hasznos telepíteni valóért... :DD

(#752) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok!

Azt hogy tudom megoldani, hogy a Transmission-nal a már letöltött állományokat tovább seed-elhessem? Ha oda irányítom a letöltést, ahol a kész állományok vannak, letölti újra az egészet - miközben ha rámegyek az ellenőrzésre, ott végignézi, megállapítja, hogy megvan az egész, majd újra letölti...

Köszi!

(#753) Claude Leon válasza Prosectura2 (#752) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Transmission portját forwardolod a routereden?

(#754) Prosectura2 válasza Claude Leon (#753) üzenetére


Prosectura2
tag

Az kellhet hozzá? Megnézem, köszi

(#755) Prosectura2 válasza Claude Leon (#753) üzenetére


Prosectura2
tag

A Transmission azt írja, hogy a "bejövő port próbája sikerült".
Ha jól gondolom, akkor sikeres a port forwarding.

Igazából a net kapcsolattal semmi gond nincsen, le- és feltöltés is rendben van, csak nem tudom rávenni a programot, hogy letöltés előtt nézze meg, hogy ott van-e már az adott film, játék, akármi, és csak álljon be a seedbe.

(#756) Claude Leon válasza Prosectura2 (#755) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, hogy ez volna, ilyesmit nem próbáltam.
Lehet, hogy nem is támogatja a transmission?

(#757) Prosectura2 válasza Claude Leon (#756) üzenetére


Prosectura2
tag

Megoldódott, támogatja ezt a Transmission, csak jól kell megadni az elérési útvonalat...

(#758) Dave567


Dave567
addikt

Tiszteletem Urak !!

Olyan kérdésem lenne, zyxel nsa 310-ről mennyire jól lehet lejátszani tv-n keresztül filmeket, hd/3d-at dlna-n keresztül?
Tulajdonképpen torrentezésre film nézésre és adattárolásra használnám,tudom arra ottvan a külső vinyó, de nem szeretnék össze vissza dugdosni kábeleket, és ha meg hal a pc-m akkor is tudjak filmezni.
Jah és még egy ?-s ha betelik a vinyó amit bele rakok akkor lehet cserélgetni?
Üdv

(#759) adoks válasza Dave567 (#758) üzenetére


adoks
aktív tag

Teljesen jól lehet használni erre a célra, feltéve hogy lanon kötöd össze a tv-vel.
Wifin reménytelen nagyobb bitrátájú filmet átvinni.
Mondjuk hangsávot nem tudsz váltani illetve a felirattal is lehetnek gondok.
Ez utóbbira megoldás lehet a minidlna telepítése a nasra.
Persze ha megtelik kicserélheted. de amit kiveszel belőle problémás lehet az olvasása más eszköz számára az ext fájlrendszer miatt.

[ Szerkesztve ]

(#760) Dave567


Dave567
addikt

Köszi a válaszod!!
Szerinted az megoldható hogy usb-n keresztül mondjuk rá kötni a pc-re, vagy a tv-re ?
Tehát adott 1 kábel aminek a 2 végén van usb 1ik megy a tv-be a másik meg a nasba azon keresztül nem lehet másolni?
És amúgy milyen az átviteli sebessége ha pa-ről húzok filmeket a nasra ?
Üdv

(#761) Dave567


Dave567
addikt

Jah bocsika mindenkitől ha hülyeségeket kérdezek csak kezdő vok a témában

(#762) Bélaaaa válasza Dave567 (#760) üzenetére


Bélaaaa
őstag

USB-n nem tudod rákötni a PC-re, TV-re. Csak LAN-on keresztül.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#763) Dave567 válasza Bélaaaa (#762) üzenetére


Dave567
addikt

Köszi!!

Kb mennyi az átviteli sebessége lanon keresztül?
És ha külső vinyót rá csatlakoztatok ,azon keresztül letudok játszani dolgokat róla, vagy mondjuk 1 külső dokkolót?

(#764) epszilon válasza atideath (#749) üzenetére


epszilon
csendes tag

Ha a Tm seedel, vagy kapcsolódik hozzá valaki akkor nem kapcsolja le a winyót. Ha nem kapcsolódik senki akkor lekapcsolja szépen és ahogy jön valaki tölteni a winyó felpörög és tolja a Tm.

(#765) Joshi válasza adoks (#759) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nsa320 van és a feliratot látja és meg is jeleníti gond nélkül, nem kell más program ahhoz hogy működjön a dolog. Eddig próbáltam AVI és MKV fájl mellett lévő felirattal is természetesen azonos volt a felirat neve mint a filmmé. Az MKV-ból is működik a felirat ill. a hangsáv váltás viszont M2TS fájlból már nem igaz hogy utóbbit sehogy nem tudja az lg bd660-as. Szerintem ezek a dolgok elsősorban asztali lejátszó kérdése és nem NAS probléma. Nálam gyakorlatilag úgy működik a filmlejátszás NAS-ról mintha rádugtam volna az asztalira USB-én keresztül mondjuk egy pendrive-ot. A sávszélesség már más kérdés ugyanis az asztalim csak 100-as ethernetes ami komolyabb anyagoknál beszaggathat a lejátszás.

(#766) epszilon


epszilon
csendes tag

Én wifin nézek 1080p full hd filmeket akadás nélkül. ASUS O!Play Air HDP-R3 HD Media Player-em van és a feliratok is tökéletesen megjelennek, olyan karaktereket meg akkorákat állítok be amiket akarok. Külső winyót már nem is használok. Nas és a hálózatban, wifi csatlakozik és nézem is a filmeket. Ja és TP-LINK TL-WR1043ND 300M Wireless N Gigabit Routert használok. Az, hogy én kábeleket húzzak a lakásba össze-vissza az ki van csukva :)

[ Szerkesztve ]

(#767) tanygab válasza epszilon (#766) üzenetére


tanygab
tag

Igazából a rootertől és a lejátszótól/TV-től függ, hogy tudod-e úgy nézni. Meg persze attól is, hogy közben megy-e mellette a torrent...stb. :K

(#768) rsf válasza adoks (#759) üzenetére


rsf
senior tag

Nálam WDTV live streaming n-es wifivel a kapcsolódik a Zyxelhez.
Semmi szaggatás nincs a fullhd-s filmeknél.
A külső feliratoknál vannak gondok, mert a twonky nem streameli a feliratot csak a filmet.
Ellenben a belső dolgoknál, másik hangsáv belső felirat nincs gond, mert az a filmben van benne annak szerves része.
ÜDV.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#769) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok!

A Transmission remote GUI beállításai miért nem maradnak meg a PC újraindítása után? Konkrétan a megjelenített oszlopokat szabtam testre (tettem be új oszlopokat és változtattam a sorrenden), viszont amikor újraindítom a gépet, az alapbeállítások szerint jelennek meg az oszlopok. Meg lehet ezt oldani, vagy ez ilyen?

Köszi!

(#770) epszilon válasza tanygab (#767) üzenetére


epszilon
csendes tag

Nálam kb. 1200 torrent fut filmnézés közben. Igaz most töröltem párat olyan 970 megy csak. Igaz a letöltés 5000 kb/s-re a feltöltés meg 1000 kb/s-re le van korlátozva.

(#771) Joshi válasza epszilon (#770) üzenetére


Joshi
titán

Nem az számít hogy hány torrent fut hanem hogy milyen le és feltöltési sebességgel, itt csak is a sávszélesség számít semmi más. ;)

(#772) adoks válasza rsf (#768) üzenetére


adoks
aktív tag

Én próbálkoztam wifin de nem volt igazán meggyőző ezért inkább kábeleztem.
Persze biztos vannak kivételek mint a te példád is mutatja de a legtöbben kinlódnak a wifis dlna megosztással.
Ellenben nekem Samsung tv-n twonkyval is megy a külső felirat, pedig részben ezért raktam fel a minidlna-t.
Amiért még érdemes felrakni a minidlna-t az a filmfolytatás, mert azt viszont nem tudja a twonky, legalább is Samu tvvel nem.

(#773) FefeeX válasza Joshi (#771) üzenetére


FefeeX
veterán

ez így nem igaz, a futó szálak jobban számítanak, mint a sebesség... egy gyengébb routert pl lazán ki lehet akasztani 200 futó szállal, akkor is, ha nem 3 megabittel töltesz csak 200 kilobittel... :)

(#774) rsf válasza adoks (#772) üzenetére


rsf
senior tag

De viszont vannak filmek amiknél nincs semmi gond a külső feliratokkal és vannak aminél vannak gondok.A logikára még nem jöttem rá, de jó lenne tudni.
ÜDV.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#775) Joshi válasza FefeeX (#773) üzenetére


Joshi
titán

Akkor miért a Nas van hibáztatva ez ügyben és miért nem a router? Most akkor a Router a Nas vagy a Torrent kliens a hunyó a minél több szálú megosztásért?

(#776) Dave567


Dave567
addikt

Üdv

Nem tudjátok vèletlen hogy külső dokkolót lehet-e csatlakoztani rá?
Közvetlen kellene csatlakoztatnom a tv-re a nast,vagy megfelel neki úgy is ha
Nasból megy lanon keresztül a modembe,és onnan a tv-be? Cisco 4portos wifis modemem van remélem elégneki UPC-is.

(#777) adoks válasza rsf (#774) üzenetére


adoks
aktív tag

Nálam addig volt így még be nem állítottam a nason a twonky beállításaiban a kliensek tipusát mac címek alapján, azóta jó.

(#778) Claude Leon válasza Joshi (#775) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Arra is gondolhatsz, hogy hol ez, hol az. Routerből bizonyos típusok (firmwarek) nem komálják a rengeteg szálat, ez többnyire openwrt-vel azért orvosolható, ha felmegy rá.

Nas-nál is több esélyes a dolog, mert minden szállal kell bíbelődni valamennyit, de hogy azután ez hol találkozik a fizikai korlátokkal, azt nehéz lenne pontosan megjósolni.
(pl. szerintem egy szelettel összemérhető méretetű pufferrel a cpu korlát jóval később jelentkezik (állandóan a lemezre kell várni), mint nagy pufferrel, amibe sok cucc fér. De lehet, hogy nincs igazam :))

(#779) Game78


Game78
tag

Sziasztok!
Most vettem 1 ZyxelNsa310-est és tényleg lépésről lépésre látszólag hiba nélkül már többször is megpróbáltam a pendrive-os és hdd-s megoldást a végeredmény ugyanaz sajnos.Olvastam a hsz-eket is volt ilyen probléma,de nekem nem segített egyik megoldás se.A whitelist-re panaszkodik a webes elérésnél a Transmission.Próbáltam "false" ,"true"-t mc-be beírtam a csillagok helyére több variációt is(127.0.0.1,gép belső ip-je,) de semmi...már minden ötletből kifogytam remélem tudtok segíteni,mert jó lenne a trans...gui,mert a beépített enyhén szólva is gyengus.Ha mc-be elindítom az ffp/start/transmission.sh start -ot nem ír ki hibát csak hogy elindult,tehát gondolom megy...
Előre is köszönöm a segítséget.

(#780) dudi válasza Game78 (#779) üzenetére


dudi
senior tag

ellenőrizd, hogy tuti jó fájlt módosítasz-e. Mert először a user home könyvtárában lévő útvonalat vizsgálja, lehet, hogy ott van egy settings fájl.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#781) Game78 válasza dudi (#780) üzenetére


Game78
tag

Szia!
Nem tudom jó helyen néztem-e de nincs benne settings...még valahol lehet?Mert én mc-ben az /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json -fájlba írtam át....de semmi.

(#782) rsf válasza adoks (#777) üzenetére


rsf
senior tag

Kipróbáltam de nem segített sajnos.
Eddig gereric media player volt most áttettem WDTV Live media playerre, de semmi változás.
Olyan 3-ból 1filmnél van külső feliratom a többinél nem tudom bekapcsolni.
A filenév meg minden stimmel amúgy.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#783) Game78


Game78
tag

Na közbe egy külföldi oldalon találtam egy nem "rövid" ,SSH-s megoldás.Megy a webui:).

(#784) Kami11 válasza Game78 (#783) üzenetére


Kami11
őstag

Linket pls! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#785) Game78 válasza Kami11 (#784) üzenetére


Game78
tag

Ezeket végig egyenként (minden sor után enter) beillesztettem Putty-n Ssh-n és így rögtön belépet a Win-es Transmission Gui is meg a web-es is.De Pendrive-ról megy és előtte formatáltam a nasba és úgy kezdtem neki.
Nekem ezzel a letöltési útvonallal megy a belső hdd/video/download mappába:
/mnt/HD_a2/video/download ,viszont van 1 külső hdd-m is annak nem tudom még mi lesz az elérési útja...

[ Szerkesztve ]

(#786) Kami11 válasza Game78 (#785) üzenetére


Kami11
őstag

Köszi!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#787) adoks válasza rsf (#782) üzenetére


adoks
aktív tag

Szerintem érdemes többet is kipróbálni, nekem jó lett a beállítás után (Samu tv).
Minidlna-t próbáltad? Azzal menni szokott minden.

(#788) both68


both68
csendes tag

Sikerült beszereznem egy NSA-310 készüléket. Kicseréltem az eredeti 500GB-os HDD-t egy 2 TB-ra, ezt követően viszont a hálózati térképen a felismert, de a hálózati térképre nem helyezhetőekhez sorolta be. Származik-e ebből valami "károm"? Illetve van még egy gondom, sem tudja kezelni a feliratokat. Hogy lehetne ezt orvosolni? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#789) rsf válasza adoks (#787) üzenetére


rsf
senior tag

Csak Generic DLNA1.0-át találtam a listán.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#790) densie


densie
csendes tag

Ma én is beszerzem a kis Nas-t. Teljesen reménytelen a gyári programja? Miben okoz nekem problémát? Egyszerre csak 1-1 filmet töltenék le fel nem is töltök, és ami lejött az tv játszanám le meg egyéb adatokat képeket tárolnák rajta. Kicsit ez a linuxos gányolás nekem kínai.

(#791) Bélaaaa válasza densie (#790) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Még szerencse, hogy érthetetlenül fogalmaztam, amikor a témaindító cikket írtam. :-)

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#792) Game78


Game78
tag

Ha külső usb-s vinyó is rá van kötve ntfs fájlrendszerrel azt is le tudja kapcsolni,ha nincs használva?A másik amire kíváncsi vagyok,hogy tényleg le kapcsolja-e a belsőt,mert én még nem vettem észre és a venti miatt nem is igen fogom...azt tudom ha torrent megy akkor nem fogja,de akkor se ha mondjuk kb 15percig nincs feltötltés(ennyire van állítva)vagy ha fájl benne van a kliensbe akkor mindegy van-e aktivitás,akkor se kapcsolja le?Az usb-s vinyót érdemes hozzáadni új kötetként,mert láttam mikor a belsőt ext4-nek csinálta kérdezte belső,vagy külső legyen....

(#793) Szab02 válasza Bélaaaa (#791) üzenetére


Szab02
aktív tag

Abszolút :DDD

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#794) epszilon válasza densie (#790) üzenetére


epszilon
csendes tag

Csak annyiban okozhat problémát, hogy a gyári torrent kliense nem megbízható és küldhet kamu információkat a trackernak. Ha nyílt torrent oldalról szedsz nem gáz, de ha zárt oldalról ( neveket nem írok ) akkor ki is zárhatnak csalás végett. A témaadó cikk meg nem gányolás, hanem nagyon profi szájbarágós leírás és a Te, mi érdekünkben készült. Leírásnak köszönhetően van egy profi masinánk, ami alapból is profi de így még profibb :)

(#795) rsf válasza densie (#790) üzenetére


rsf
senior tag

A gyári torrent kliens neve: libtorrent
Ez szerencsére nem egy gagyi kliens(mondjuk nem is a legjobb).
Én két zárt oldalon is fennt vagyok és szerencsére ezeken engedélyezett a libtorrent használata.
Nálam eddig semmi gond nincs vele, de csak 10 file-t tud egyszerre kezelni. De cserébe letöltés és seed-elés alatt nem lassul be a nason a másolás és a film nézés.
Szóval nézz körül az oldalon, hogy ott tiltott-e a libtorrent kliens használata, ha nem és neked elég a 10file-s limit is akkor nem érdemes mókolni az ffp-vel
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#796) Game78


Game78
tag

(#797) happy555 válasza tanygab (#751) üzenetére


happy555
aktív tag

És erre? :)

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#798) lgabor


lgabor
csendes tag

Olyan gondom lenne hogy a nas megosztásait nem tudom hálózati meghajtóként felcsatolni.
"Add a network drive to my computer" menüpontban error 53-as hibát ad. A windows meghajtó csatlakozása pedig hálózati hibát szerintetek mi lehet a baj? Valamit a routerben kellene engedélyezni?
A tablet meg a tv rendesen le játsza a filmeket a nasról. Böngészőben elérem a nas adminisztrációs felületét.

(#799) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Ma megkaptam én is a NASt (NSA320).
Alap beállítások után ment is fel a ffp és a Transmission, viszont miután felraktam a Transmissiont nem hajlandó újraindulni, csak a system led villog. Egyszer valahogy bekapcsolt, akkor működött rendesen, de utána megint nem tudtam bekapcsolni. Kivettem a HDD-t, leformáztam, megpróbáltam még egyszer de ugyanez. Transmission nélkül úgy tűnik működik megfelelően.
Google és a fórum nem segített. :( Valakinek valami tipp? :R

(#800) Game78 válasza sp@rtan (#799) üzenetére


Game78
tag

Szia!

Hdd-re raktad az Ffp-t?Mert én másodszorra inkább penre,ha van valami csak kihúzom és nem kell a belső hdd -t bántani(formatálni). Feljebb van 1 link ami alapján én is csináltam a transmission-t,mert nagyon részletes és jó írás,de valahogy nekem a webgui sose volt jó,de ilyen indítási hibát nem csinált.Próbáld meg az alapján pendrive-ra rakni az Ffp-t.Mondjuk én először végig csináltam ez alapján a leírás alapján és aztán Putty-val végig vittem a linken lévőket és úgy lett webgui-m.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.