Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) dudi válasza avena71 (#649) üzenetére


dudi
senior tag

nekem van.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#652) epszilon válasza dudi (#651) üzenetére


epszilon
csendes tag

Neked 310-esedben van bekapcsolás? Hanyas fw? Nekem sincs a legújabb van rajta.

(#653) dudi válasza epszilon (#652) üzenetére


dudi
senior tag

nem, fentebb írtam, hogy 320-am van. de elvileg ezek fw-i egyeznek.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#654) johnnybe


johnnybe
csendes tag

Skacok ne haragudjatok de nem találok arról infót, hogy vajon a zyxel 310 vagy dlink 315 e a nyerőbb sebesség és szolgáltatások szempontjából. Egyáltalán a dlink az torrentképes?

Próbálok olvasgatni pár napja erről de nem sok infó állt össze bennem eddig a témában, kisegítene valaki akinek van ilyen tapasztalata?

(#655) Joshi válasza johnnybe (#654) üzenetére


Joshi
titán

Annak idején amikor én is választás előtt álltam akkor a Zyxel-t ajánlották a Milyen NAS-t vegyek? topikban. Szerintem tedd fel ott a kérdésedet biztosan kapsz választ.

(#652) epszilon, (#649) avena71: egyre világosabb hogy csak az NSA320-as típusok tudják a bekapcsolást is legalább is eddig ez jön le. Ezek szerint hiába a látszólag azonos firmware lehet hogy hardveresen még sem egyforma a 310 és 320.

(#656) Joshi válasza epszilon (#648) üzenetére


Joshi
titán

Erre még annyit írnék gyorsba hogy a 120 az Megabit/s azaz ~12Mb/s ami messze alacsonyabb sebesség mint amit egy vinyó tud. A SATA2-es vinyók valós írási sebességük olyan 60-80 Mb/s. Szóval nálad nem a vinyóval lesz a gond. :(
Nem hinném hogy 120Megabyte/sec-es interneted van. :D

(#657) madoxx válasza Joshi (#655) üzenetére


madoxx
aktív tag

NAS310-em van 4.50(AFK.1) firmware-rel.
Nálam ott az időzített bekapcs, ahogy az egyik előző képen is.

Próbáld meg leállítani, majd bekapcsolni a nas-t ( ne restart legyen )

Ha ekkor sem megy, akkor esetleg egy gyári beállítások visszaállítása.
Korábban leírták hogy kell, az adatok megmaradnak, csak a konfig nullázódik.

(#658) madoxx válasza madoxx (#657) üzenetére


madoxx
aktív tag

Közben megnéztem. Most nekem sincs ott, viszont emlékszem hogy ott volt, de lehet még a 4.40nél. Nem tudom :F

Viszont ez még mindig megerősít.

Keress rá a pdf-ben erre: "Scheduled power on"

(#659) maxsoft válasza madoxx (#658) üzenetére


maxsoft
tag

Nekem is 310 van 4.50(AFK.1) fw-vel és nekem sincs bekapcsolás. :F

(#660) Joshi válasza madoxx (#657) üzenetére


Joshi
titán

Nekem 320-as van és ott van a 4.50-es firmware-ben a bekapcsolás, a pdf-ben tényleg írják hogy Scheduled power on/off/reboot. Akkor szvsz az új firmware bugos, akinek fontos ez a funkció és tényleg működött a korábbi firmware-ben annak érdemes visszarakni a korábbit ha van erre mód. Vagy várni az újabb javítást.

(#659) maxsoft: nekem más a 4.50-es firm, míg nálad (AFK.1) addig nálam (AFO.0), akkor lehet hogy nem véletlen hogy nincs benne ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#661) madoxx válasza Joshi (#660) üzenetére


madoxx
aktív tag

Egyetértek, én is bugra tippelek, mert elég nagyon rémlik hogy 4.40-ben benne volt.

Arról tud valaki valamit hogy mit jelentenek AFK.1 vagy AFO.0 jelzések a firmware-ben?
Gondolom vannak diffik.

[ Szerkesztve ]

(#662) epszilon válasza Joshi (#656) üzenetére


epszilon
csendes tag

Az, hogy Te mit hiszel az egy dolog. Az, hogy nekem milyen netem van az egy másik dolog. 120 / 10 Mbit/s a netem. A winyó nem tudja a sebességet, mert számítógépbe betéve is kiakad, disc overload full letöltésnél. Ha leveszem 50-re akkor szépen muzsikál. Nasban is levettem a letöltési sebességet és nem akad ki. Ennyi.

Jaa egy 4 gigás dvd max 3-4 perc alatt lent van full sebességen. Na szóval ekkora a sebessége a netemnek viszonyításképpen :)

[ Szerkesztve ]

(#663) epszilon válasza johnnybe (#654) üzenetére


epszilon
csendes tag

Nekem a zyxelem beszart, visszadták a pénzt és kipótolva vettem egy D-Link - DNS-320L típusú masinát. Ez erősebb mnt a 315. Nagyon príma, csendes, szinte be sem kapcsol a ventije teljesen hangtalan. Viszont transmissiont feltenni művészet, de 2 nap után sikerült, örültem mint majom a farkának. Örültem mindaddig míg be nem raktam az első torrentet és eltelt 2 perc. NA utána nem tudtam elérni böngészőből a klienst, ventilátor max sebességen pörgött folyamatosan a proci meg 100%-on. Bújtam külföldi oldalakat de mindenkinek ez a gondja. Gyorsan visszavittem aztán újra vettem zyxel 310-est na ez bírja a torrentet most is 545-öt futtatkok :) Ezt vegyél ne D-Linket. Viszont ha nem akarsz torrentezni akkor mindenképpen a 320L-eset vegyed mert igaz még semmi firmware meg magyar nyelv nincs hozzá, de már a hangtalansága végett megéri. Igaz olyan mint egy kisebb szemétkosár az alakja és felépítése de jó nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#664) Joshi válasza epszilon (#662) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem hit kérdése, 120Mbit/s osztva 8-al az kb 15Mbyte/s, és ha ezt nem tudja még egy 5400-as fordulatos HDD akkor ott a vinyó hibás. Nekem teljesen mind1 hogy te szívsz vele vagy sem az már nem az én dolgom, de azt nem szeretem amikor sületlenségeket irkál valaki.

(#665) FefeeX válasza Joshi (#664) üzenetére


FefeeX
veterán

ok, tegyünk pár dolgot tisztába.
Mb/s az megabit (Mbps)
MB/s az megabyte (MBps)
120 osztva 8-cal meg valóban 15, és nem 12, tehát másodjára jól írtad...
100 megabites belső hálón eleve kizárt a 120 megabit továbbítása, sőt, jó router hiányában jóval kevesebb a várható (Linksys WRT-54GL DDWRT-vel 37Mbps tehát megabitet tudott)
Tehát kell a gigabit ethernet a routeren, meg hogy tudja wanon is a 120 megabitet. Cat5e/Cat6 kábel.
És akkor a vinyók...
A régi 2 tányéros 320as WD-m tudott 80-50MBps írás-olvasást, az adatok elhelyezkedésétől függően; tehát alapvetően a 120GB+ merevlemezek minimum 40 MBps szekvenciális olvasást/írást tudnak. Namármost, ez sajnos sok dologtól függ, hogy kihasználható-e, pl a lemez töredezettségétől, műszaki állapotától, de amit letöltésre használsz, az általában nem lesz töredezett, így egy alapos format után nem lassulhat be tőle a letöltés, ha csak nincs rosszul jumperelve (az újakon nincs is jumper már), vagy nincs valami fizikai hibája. 15 MBps-t lazán tudnia kell, még talán a 20 gigás IDE Quantum Fireballom is tudott ennyit UDMA-n, ha nem többet...

(#666) gboszi válasza FefeeX (#665) üzenetére


gboszi
senior tag

Most már nem birom ki: epszilon kolléga leirta hogy neki 120/10-es nete van. Késöbb megtudtuk hogy ez 120mbit (sehol nem irta hogy megabyte) majd irta hogy a vinyoja nem birja. Ennyi.

Ti meg leirjatok hogy nem lehet 120 megas nete, meg hogy a vinyoja igen is birja, meg hogy mennyi 120 osztva 8-cal:)))

"If you're good at something, never do it for free!"

(#667) happy555


happy555
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Ma üzemeltem be a kis kütyüt, ami nem megy nekem :

1. A napló beállításánál egy gmail-es címre szeretném gmail-es címről küldeni az értesítést de mindig "connection fail" üzenetet dob a tesztre :( (szervernek a smtp.gmail.com-t írom, próbáltam már autentikáció használatával is)

2. A torrentről leszedett fájlokat hogy a legegyszerűbb /gyorsabb lefejni a NAS-ról??
Gondolom USB-n bedugott eszköz-re lenne jó, de azt is leformázza ext4-re?

3. A public és az admin könyvtárakból nem gyűjti ki a média fájlokat?

Sry ha voltak már erre válaszok, nem leltem...

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#668) Joshi válasza FefeeX (#665) üzenetére


Joshi
titán

Ki beszélt itt belső hálóról? Ha a router tudja a 120Mbit/s-et és közvetlenül a Nas-ra van csatlakozva akkor hol van itt a gond? Egyébként meg a Mbit-et kiírtam ahogy kell de a Mbyte-ot is. A 100-as Ethernetnek nem kellene játszania torrentezés közben ugyanis a Nas tudja az 1000-et feltéve ha a router is. Ha a router nem tudja akkor miért a szerencsétlen vinyó a hibás? A 120 Megabit az 15 Megabájt amit minden vinyónak tudnia kell.

Ui.: én pont ezért vettem gigabites switch-et mert a routerem csak 100-as, de ugye a 120-as nethez már kell az 1000-es router mese nincs. De különben is azon akadtam ki hogy az állította emberünk hogy a 120-as nethez lassú a vinyó ami nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#669) johnnybe válasza epszilon (#663) üzenetére


johnnybe
csendes tag

Köszi szépen epszilon, egy ilyen tökös választ vártam, bíztam benne hogy akad azért egy-két tapasztalattal rendelkező emberke itt is.

Az itt-ott meg amott tedd fel a kérdésed típusú vakerrel nem megy az ember semmire, ha amúgy is témába vág.

(#670) happy555 válasza happy555 (#667) üzenetére


happy555
aktív tag

Van egyáltalán valami egyszerűbb módja a másolásnak?
Puttyolás, telnetes ssh-zás és egyéb káromkodás nélkül ? :)

Email küldéssel mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#671) happy555


happy555
aktív tag

Másolás kipipálva!
(megosztás böngészés alatt, bár jó lassú)

Email gondomra valaki??

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#672) FefeeX válasza Joshi (#668) üzenetére


FefeeX
veterán

656-os HSZ-ben vannak az elírásaid (120 megabit ~12Mb/s) ez azt jelenti, hogy 120 megabit majdnem egyenlő 12 megabittel, arra vonatkoztak a megjegyzéseim az elején. A többi meg nem neked szólt főleg.
Minden esetre nem mindegy, hogy hol tudja a router a 120 megabitet. A TP-Link 921 pl csak WANon tudja, mert 100as lan van rajt. Arra bármilyen switchet raksz, 100 megabit a teteje, de nem láttam még olyan eszközt ami 100 megabiten tényleg hozta volna a tényleges 100 megabitet... Tehát mondjuk 80.

Minden vinyónak tudnia kell... Ez meg mint írtam, nem feltétlenül igaz, láttam már szénné töredezett meghajtót, ami nem tudott normálisan olvasni sem. Vagy lehet fizikai/szoftverhibás is. Minden esetre a Samsung 500GB már nem régi szar, még ha nem is az F1 szériás (tehát a régi, gyakori hibás, 3 tányéros), akkor is tudnia kell felépítésügyileg 40-50 MB/s másolási sebességet, szekvenciálisan. Az utolsó szó nagyon fontos, mivel minél több peertől töltesz, minél több cuccot, annál kevésbé van esélyed a szekvenciális írásra, a fejpozíció-váltogatások meg nagyon durva lassulással járhatnak...

(#673) Joshi válasza FefeeX (#672) üzenetére


Joshi
titán

Először azért írtam 12Mb-ot mert nem akartam osztani meg aki egy cseppet is ért hozzá az gondolhatja hogy megabájtról hadoválok. Na mind annyira nem érdekel epszilon lassú vinyója. ;]

(#674) maxsoft válasza FefeeX (#672) üzenetére


maxsoft
tag

Szénné töredezett nem lehet mivel a NAS-ba tette és az alapból formázza. De ha nem is formázza, akkor is Ext2-4 a fájlrendszer és nem fat32 vagy ntfs.

(#675) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

újabb kérdéssel fordulok hozzátok.
transmission-ben web interface-en ha változtatok valamit (pl. alternatív limit ki/be), az nem kerül elmentésre és újraindítás után a régi értékek kerülnek vissza. Ennek mi lehet az oka? Megoldható valahogy?

köszi,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#676) nemox válasza maxsoft (#659) üzenetére


nemox
csendes tag

Az automatikus bekapcsolás nem támogatott csak a 320-as esetében.

Ezt találtam róla:
http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=249&t=5895

illetve a leírásban is megemlítik a 320. oldalon:
ftp://ftp2.zyxel.com/NSA310/user_guide/NSA310_3.pdf

This feature is not supported on NSA310.

hamubasültpogácsa

(#677) Joshi válasza nemox (#676) üzenetére


Joshi
titán

Gondoltam hogy valami ilyesmi lesz mert ha működik a funkció akkor annak ott kell lennie. Ahogy korábban írtam a firmware se egyforma hiába mindegyik 4.50-es, a zárójelben lévő verzió még sem egyezik(AFK.1 vs AFO.0).

(#678) maxsoft válasza nemox (#676) üzenetére


maxsoft
tag

Már csak az a kérdés, hogy csak az FW-ben korlátozzák vagy hardveresen nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#679) pacman789 válasza nemox (#676) üzenetére


pacman789
aktív tag

Miért nem használtok WOL-t? Vannak olyan oldalak ahol be lehet állítani, hogy holnap reggel 7kor ébressze.

(#680) madoxx válasza pacman789 (#679) üzenetére


madoxx
aktív tag

+Dyndns-sel lehet neki segíteni.

(#681) Joshi


Joshi
titán

Van arra lehetőség hogy ha valaki dyndns-en keresztül tölt tőlem és közbe megy a torrent feltöltés leálljon a torrent seedelés? :U Fontos lenne hogy ilyenkor az FTP-én teljes legyen a sávszélesség.

(#682) dudi válasza Joshi (#681) üzenetére


dudi
senior tag

nézz körül QoS témakörben. azzal limit megoldható, de transmission-be pause-t mi alapján küldene az ftp elérés? Nagyon elvi szinten talán lehet olyat, hogy ftp login scriptből transmission-remote-al kiadatsz egy pause allt, és disconnectbe beteszed a continue-t. De inkább QoS a te barátod. Épkézláb router-ben van QoS support.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#683) FefeeX válasza dudi (#682) üzenetére


FefeeX
veterán

alapból szerintem, legalábbis úgy veszem észre, hogy az FTP elsőbbséget élvez a torrenttel szemben (pl mikor én töltök magamtól le FTP-n, pl bentről a cégtől, mindig maxon jön, a torrent buzerálása nélkül is)

(#684) dudi válasza FefeeX (#683) üzenetére


dudi
senior tag

az nem lehet, hogy azért van, mert a transmission -3 nice-al fut, ftpd pedig 0-n? Mondjuk ez is jó megoldás lehet...

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#685) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

Sajnos csak ma tudtam megrendelni egy NSA-310-et (egyik helyi boltban sem volt készleten), így csak a jövőhéten jön meg... :(
Előre feltételezem, hogy minden rendben lesz az FFP telepítéssel, így az lenne a kérdésem (így előre), hogy ezen kívül vannak-e más nagyon hasznos programok, amit "ajánlott" telepíteni? PL gondolok itt a DLNA-ra...stb.

(#686) happy555


happy555
aktív tag

Nekem a 4.50(AFK.1) firmware van fenn, és nem megy a naplóküldés email-ben :(
Nektek megy????

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#687) FefeeX válasza happy555 (#686) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem megy, de 320-am van...

tanygab: DLNA van rajt alapból, csak ha másfajtát akarsz akkor kell gányolni :) szerintem ha nem lesz vele problémád, akkor ne bolygasd

[ Szerkesztve ]

(#688) Joshi válasza dudi (#684) üzenetére


Joshi
titán

Ezt részleteznéd nekem? :U

(#689) rambo666 válasza pacman789 (#679) üzenetére


rambo666
csendes tag

Jó ötlet, tudsz ajánlani ilyen oldalakat, ha nem itt akár privátban ?

Thx..

R.

(#690) ngabesz55


ngabesz55
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszi a cikket! Nagyon jól le van benne írva minden még a minimális linux ismereteimmel is sikerült felrakni az ffp-t. Plusz feltettem mellé a minidlna-t is a hozzászólásokban linkelt fórum post alapján mert a twonky nekem se jelenítette meg a feliratokat.
Viszont valami még nem frankó ugyanis dlna-n keresztül nálam már a 720p blueray rip is beszaggat pár tized másodpercre, tehát csak pont annyira hogy észrevedd. Kb olyan 5 percenként van egy ilyen szaggatás.

Valaki találkozott már hasonlóval vagy nálatok simán viszi?
Mitől lehet ez?

A környezet:
router:TP Link WR841N
tv: Samsung UE46D5000
A nason fut a transmission, 4 torrent van benne azt is csak seedelem de ahogy néztem a seed sem volt folyamatos és minimális sávszél van engedve neki. A hálózaton más adatforgalom nem volt ami a routert terhelné. Minden kábellel van összekötve bár azt nem tudom milyennel.
Számíthat ennyire hogy nem CAT6?

A film aminél már beszaggat:
720p.BluRay.x264
Video.......: X264 4030Kbps
Frame.Rate..: 23.976
Resolution..: 1280x536

Többel is próbálkoztam mind beszaggatott tehát nem a kódolása volt hibás.

Örülnék ha valaki tudna adni tanácsot hogy mitől lehet ez a szaggatás és hogy lehetne megszüntetni.
Előre is köszi.

(#691) dudi válasza Joshi (#688) üzenetére


dudi
senior tag

lényegében nem a hálózati sávszélességet korlátozod, hanem a cpu erőforráselosztását szabályozod. Az ftp daemon többet kap, a transmission pedig kevesebbet. Ha a feltöltés 100% CPU-t igényel, akkor van ennek így értelme. Próbáld ki, ssh-n keresztül renice progival. A lényeg, hogy a nice értéke ellentétes a prioritással (a plusz a minusz :)) ). Szóval renice -3 ftpd-nek, és mondjuk renice +1 transmission-daemon-nak. Ha működik, akkor pedig mehet start script végére. De úgy tudom (most megnéztem), hogy ffp-ből indított programoknak nice=0, és a pure-ftpd-é (zyxel beépített) +17. Vagyis az ftpd alacsony prio-n fut, de így elég lehet csak transmissiont átrakni mondjuk elvetemült +19-re (a 20-ból). Így aztán tuti nem vesz el erőforrást a transmission semmitől, jó lassú is lesz cserébe...
Ha kell még ömlengés, szólj bátran.

ps.: végig se kell olvasnod, csak ezt putty-ba etetni:
renice +19 `ps -C transmission-daemon -o pid=`

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#692) tanygab válasza FefeeX (#687) üzenetére


tanygab
tag

Hello,

Köszi. Bár ahogy olvasgattam a miniDLNA még esélyes lehet. :)

(#693) pacman789 válasza rambo666 (#689) üzenetére


pacman789
aktív tag

Én ezt ismerem: http://wakeonlan.me/. A többit amit tudok ott nem lehet időt beállítani.
De ez jó és működik is.

Üdv.:
pac

(#694) rambo666 válasza pacman789 (#693) üzenetére


rambo666
csendes tag

Ez teljesen okés.

Viszont minden egyes nap külön be kell állítgatni a dátumot?

(Lehet e egyszeri időpontként megadni hogy minden nap reggel 7-kor ébressze fel az eszközt?)

Üdv

rambo

(#695) pacman789 válasza rambo666 (#694) üzenetére


pacman789
aktív tag

Ez már jobb kérdés, nem mondtam, hogy tökéletes megoldás:D
Amúgy szerintem tuti van ilyen oldal csak meg kell találni.
Vagy írsz egy scriptet ami lefuttatja neked ezt minden nap.

PHP kód:

<?
# Wake on LAN - (c) HotKey@spr.at, upgraded by Murzik
# Modified by Allan Barizo http://www.hackernotcracker.com
flush();
function WakeOnLan($addr, $mac,$socket_number) {
  $addr_byte = explode(':', $mac);
  $hw_addr = '';
  for ($a=0; $a <6; $a++) $hw_addr .= chr(hexdec($addr_byte[$a]));
  $msg = chr(255).chr(255).chr(255).chr(255).chr(255).chr(255);
  for ($a = 1; $a <= 16; $a++) $msg .= $hw_addr;
  // send it to the broadcast address using UDP
  // SQL_BROADCAST option isn't help!!
  $s = socket_create(AF_INET, SOCK_DGRAM, SOL_UDP);
  if ($s == false) {
    echo "Error creating socket!\n";
    echo "Error code is '".socket_last_error($s)."' - " . socket_strerror(socket_last_error($s));
    return FALSE;
    }
  else {
    // setting a broadcast option to socket:
    $opt_ret = socket_set_option($s, 1, 6, TRUE);
    if($opt_ret <0) {
      echo "setsockopt() failed, error: " . strerror($opt_ret) . "\n";
      return FALSE;
      }
    if(socket_sendto($s, $msg, strlen($msg), 0, $addr, $socket_number)) {
      echo "Magic Packet sent successfully!";
      socket_close($s);
      return TRUE;
      }
    else {
      echo "Magic packet failed!";
      return FALSE;
      }
   
    }
  }
// Port number where the computer is listening. Usually, any number between 1-50000 will do. Normally people choose 7 or 9.
$socket_number = "7";
// MAC Address of the listening computer's network device
$mac_addy = "00:12:4G:SF:12:13";
// IP address of the listening computer. Input the domain name if you are using a hostname (like when under Dynamic DNS/IP)
$ip_addy = gethostbyname("myhomeserver.dynamicdns.org");
 
WakeOnLan($ip_addy, $mac_addy,$socket_number)
 
 
?>

(#696) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv!
Zyxel 310-re tettem fel a 4.50-es FW-re. Mindent megcsináltam a leírtak szerint. Azonban nem tudom elindítani sem. Ha a transmission.sh-t indítanám nem indul el a daemon.

Ötlet?

(#697) epszilon


epszilon
csendes tag

Én mindent a leírás szerint csináltam.

Szépen bírja a kis masina :)

[ Szerkesztve ]

(#698) epszilon


epszilon
csendes tag

(#699) pacman789 válasza epszilon (#697) üzenetére


pacman789
aktív tag

835 db.. nem semmi :D

(#700) happy555 válasza FefeeX (#687) üzenetére


happy555
aktív tag

OK, valakinek 310-en?

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.