Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Valaki elmagyarázhatná hogy hogyan is működik ez a "rootolás". Hogy hogyan is kell csinálni meg mire kell figyelni. És legfőképp hogy mikor van rá szükség.
Valahol olvastam hogy XP-t ajánlanak hozzá. Miért? Ha nekem Win7 x64 van az probléma?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1302) tibi666 válasza Cyberpunk (#1301) üzenetére


tibi666
senior tag

elvileg nem gond.
linux van ugye a telefonon. de nem rendszergazdai jogokkal dolgozol rajta. ezért ha mélyebben akarsz a lelkében turkálni, akkor rootolni kell, ezután már meglesznek a jogaid.

átlag felhasználónak nem kell. de pl. tőlünk a fizetős market csak így érhető el (vagy ugye az illegális utak), és néhány egyéb dolog is csak így kivitelezhető.

(#1303) eami válasza Cyberpunk (#1301) üzenetére


eami
addikt

nem is olyan régen foglaltam össze az egészet itt: hsz_1219

[ Szerkesztve ]

(#1304) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Talaltam egy blogot, ahonnan le lehet szedni a Nexus One-os 3D-s Launcher2-t, meg a tobbi hianyzo 2.1-es alkalmazast. Ha volt mar, akkor sry.

Minimum Android 2.0.1 kell hozzajuk.

Nekem ment a Launher2 ( gyorsabban mint a gyari optimalizalatlan home :Y ), bar nem volt tul stabil.

Itt talalhatoak a cuccok: [link]

(#1305) n0_gAboR válasza n0_gAboR (#1304) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Durva hogy a 3D gallery mennyivel gyorsabb, mint az alap kepnezo alkalmazas. Siman felveszi sebessegben a versenyt az IPhone 3GS-el, kinezetre viszont lekorozi azt.

Ebbol is latszik hogy a motosok mennyire silany munkat vegeztek az optimalizacio teren... :(

(#1306) #16820480 válasza n0_gAboR (#1304) üzenetére


#16820480
törölt tag

még valamikor volt egy olyan 2.0.1-es fw (azóta már megcsinálták 2.1-re is asszem), amiben a nexus-os cuccok voltak benne, pár napig használtam is, de aztán nem jött be annyira, és visszakerült a gyári.

(#1307) Mályki


Mályki
aktív tag

Valami ütős diktafonproit nem tud valaki ajánlani?Telóbeszélgetést is egyszerüen fel tudjam venni..Köszi előre is.

K.M.

(#1308) #16820480 válasza Mályki (#1307) üzenetére


#16820480
törölt tag

telefonbeszélgetést nem lehet rögzíteni androidon.

(#1309) Konflikt


Konflikt
addikt

mint tudjuk jon a froyo.

ami ebbol erdekesebb szamunkra az a kov:

"Many insiders believe the Nexus One will be the first to receive Android 2.2, but we could see a simultaneous release on the Motorola Droid. "

na kivancsi vagyok. btw ha a droid meg is kapja, akkor sztem a milestone-ra ugy ~Q3, de inkabb Q4 elejen lehet szamitani froyora..

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1310) #16820480 válasza Konflikt (#1309) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, azért remény még van. 2.1-et előbb kapott a Milestone, mint a Droid :)

(#1311) Konflikt válasza #16820480 (#1310) üzenetére


Konflikt
addikt

jam. de lehet azert, mert nalunk egetobb volt mint a droidon. meg azt amugyis ugy hekkeltek ahogy akartak.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1312) gabor72


gabor72
aktív tag

Ma végigjártam az összes pannon boltot Székesfehérváron de sehol se tudtak Milestone-t mutatni :(

(#1313) eami válasza gabor72 (#1312) üzenetére


eami
addikt

vodefonenál próbáltad már?

(#1314) gabor72 válasza eami (#1313) üzenetére


gabor72
aktív tag

Csak egy üzletben, ott sem volt.

(#1315) gabor72


gabor72
aktív tag

Azt szerettem volna megnézni hogy mennyire stabil a telefon összecsukott és kinyitott állapotban.
Van lötyögés vagy valamennyi mozgás?

(#1316) #16820480 válasza gabor72 (#1315) üzenetére


#16820480
törölt tag

az enyém nagyon passzentos, semerre nem lötyög egyáltalán. persze ha feszegetném nyitott állapotban, akkor ki lehet csikarni belőle valamennyi holtjátékot (a kijelző síkjára merőlegesen), de ez már nem igazán rendeltetésszerű használat.

(#1317) gabor72 válasza #16820480 (#1316) üzenetére


gabor72
aktív tag

ez megnyugtato, koszi.

(#1318) eami válasza gabor72 (#1315) üzenetére


eami
addikt

teljesen stabil. Sőt ez az első QWERTY telefon aminél nem parázok attól hogy mikor törik le a kijelző a törzsről :D

(#1319) #16820480 válasza eami (#1318) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez egyébként szerintem nagyban köszönhető annak, hogy nem rúgós a mechanikája.

(#1320) n0_gAboR válasza Konflikt (#1309) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A kanadai milestone allitolag "with google" logos ugyanugy mint a droid, szoval remeljuk hogy nem leszunk elhanyagolva.

(#1321) Konflikt válasza #16820480 (#1319) üzenetére


Konflikt
addikt

jah, sztem is. ezt igen jol megterveztek, es kiviteleztek.
anno a G1-nel eleinte tartottam attol, h azzal az eros rugozasal kinyitaskor egy mozdulattal lerepul :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1322) Konflikt válasza n0_gAboR (#1320) üzenetére


Konflikt
addikt

az csak egy logo (btw ami tenyleg rajta van: a TELUS honlapjan meg lehet nezni), de sztem kulonosebb jelentoseggel nem bir. talan azert raltak ra, mert megiscsak ezzel a mobillal jott a 2.0.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1323) #16820480


#16820480
törölt tag

na, érdekes dolgot produkál megint a telefon. azt hiszem a telus kernel okozhatja, mert azóta mást nem nagyon telepítettem. mostanában amikor nem kell ébresztő, akkor kikapcsolom éjszakára, de úgy tűnik ezt nem szereti a droid lelke, és egy olyan órával később magától bekapcsol szépen...

(#1324) tibi666


tibi666
senior tag

nektek hány főképernyőtök van, és milyen widgetek vannak kitéve rá, és milyen ikonok?

nekem 3 van, de lehet, hogy csak az én fantáziám szegényes.
a középső screenen vannak a legfontosabbak. galéria, wifi on off, időjárás widget, sms, telefon, task killer.

jobb oldali screenen van egy battery widget, valamint a netezős dolgok: browser, market, wifinder, fring.

bal screenen meg néhány apróság: file manager, motonav, ébresztőóra (de minek:D), meg egy pdf olvasó.

(#1325) #16820480 válasza tibi666 (#1324) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem is három van. a a középsőn a moto világóra, meg néhány fontosabb ikon (contacts, phone, messages, alarm, szótár, zene...). balra ilyen rendszereszközök képernyő van (settings, file manager, phone tools, market, taskmanager, meg a power manager widget), jobbra meg ilyen egyéb viszonylag gyakran használt programok (böngésző, email, fring, nimbuzz, galéria, pdf olvasó...)

[ Szerkesztve ]

(#1326) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem. A logo változat mit takar, hogy átlag 10k-val olcsóbb mint a sima?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1327) eami válasza gothic20 (#1326) üzenetére


eami
addikt

nem biztos, de gyanítom azt jelenti hogy vmilyen szolgáltató logoja szerepel rajta.

(#1328) psn


psn
tag

Sziasztok!

Rákerestem a fórumban a bluetooth szóra, de nem dobott ki ilyesmit:
Küldésnél (mp3, mp4) szépen felkínálja a céleszközt, majd amikor küldené, kb rögtön kiírja, hogy "storage issue blabla", és nem megy át a fájl...
Nekem tudnak mindent küldeni, és KÉPET én is tudok!

Mitől lehet ez?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#1329) tibi666


tibi666
senior tag

nekem faszául kezd beállni az aksiidőm.
5 nap, 1 óra, most van 15%on. volt benne 25 perc navigáció, 23 perc telefon, egy kis wifin netezgetés, pici játék, kb 10 sms. gsm only.

(#1330) Konflikt válasza tibi666 (#1329) üzenetére


Konflikt
addikt

nekem 1 nap. persze nem gsm only-ban. es a fenyero is auto, bizony mostanaban kell is mert joido van.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1331) fi:zi'k válasza tibi666 (#1329) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

és Konlfikt

Azért durva mekkora eltérés van az üzemidőben kettőtök között.

Nekem talán tibi666-hoz áll közelebb az átlag felhasználási szokásom, de ha 5 napot nem is, 3-at elvárnék tőle, amit most nem mondhatok el egy E65-ről.
---
Úgy tűnik 1-2 hónap és meg lesz rá a keret. Azonban van egy dolog ami elgondolkoztat.
A későbbiekben nem lesz kevés a Milestone hardveres teljesítménye? Ez az egy dolog zavar csak. És ezért estem gondolkodóba a Desire kapcsán. Ott azonban hiányozna a qwerty.
Mik a vélemények erről?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1332) #16820480 válasza fi:zi'k (#1331) üzenetére


#16820480
törölt tag

nézd, lényegében ugyanazt a hardvert kapta a Milestone, mint a szifon 3gs. innentől szerintem elég kell legyen sokáig, csak a Motorola szoftverfejlesztőin múlik, hogy hogyan optimalizálnak rá.

(#1333) Mályki


Mályki
aktív tag

Sztem ha valaki használja az alkalmazásokat,élvezi a telefon frankó kis programjait vagy a felpakolt cuccokat lehetetlen hogy 1 -2 napnál tovább bírja.Nekem akkor birja ennyi ideig ha alig nyulok hozzá.Pont azért vettem ezt a telót mert sok érdekes dolog van rajta amit imádok használni...Netezés,gps,mytracks,zene,fotó meg folyamatosan cseszegetem.Sztem ez a normális :Y Igy meg max 1 nap.Na jó 1,5.Mondjk ki sosem kapcsolom :D

K.M.

(#1334) Dinsdale


Dinsdale
tag

Szerintem teljesen normális ez a drasztikus üzemidő eltérés. Tényleg attól függ mit csinálsz a kütyüvel. Volt, hogy 4 nap után még 20%-on volt, de pl. a ma sokat használtam és egyetlen nap alatt kb. 60%-ot merítettem rajta.

(#1335) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!

Az automatikus programindulást ki lehet valahogy kapcsolni? Valahányszor megnézem a futó programokat, mindig ott a böngésző, a beállítások, a PdaNet, az MSN Talk, a Meridian, a Music... de ha egyszer nem használom és leállítom őket, akkor minek indulnak el újra maguktól, foglalva a memóriát és jobban merítve az akkut?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1336) #16820480 válasza Rickazoid (#1335) üzenetére


#16820480
törölt tag

az, hogy a memóriát foglalják, az nem jelent sokat. ez nem úgy van, hogy bent vannak rezidensen, és kilőni sem lehet őket, hanem a rendszer szabályozza, hogy mi mennyi részt kap a memóriából. ha egy program a háttérben van (kivéve egy-két olyan dolgot, ami ott is aktívan kell fusson, például a zenelejátszót, navigációt, chat programokat...), akkor az általában idle, vagy másképpen alvó állapotban van. ilyenkor egy normálisan megírt progi nem használ kvázi semmilyen erőforrást, ellenben ha mégis elindítod (előtérbe hozod), akkor gyorsabban kerül használható álapotba. illetve ha közben valami olyat akarsz futtatni, aminek szüksége lenne több memóriára, akkor a rendszer selejtez az idle programok közt.

van egyébként ilyen startup manager (nem biztos, hoyg ez a neve), amivel (rootolt telefonon) meg lehet mondnai, hogy mi induljon alapból a rendszerrel. állítólag működik a dolog. de azért nem érdemes nagyon aggódni, hogy mi van a háttérben, itt más a memóriakezelés, mint az eddigi rendszereknél megszokták az emberek.
illetve van még egy olyan módszer, ahol egy rendszerfájlt kell átírni, és akkor meg lehet kézel adni, hogy mennyi szabad memóriánál milyen futási szintekhez tartozó programokat gyilkoljon ki.

(#1337) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Probalta mar valaki flashelni a ma megjelent 2.1 UK verziot?
Vajon ujabb build, mint az eddig hasznalt central eu verzios rom?

(#1338) tibi666 válasza n0_gAboR (#1337) üzenetére


tibi666
senior tag

ugyanaz a kernel.

(#1339) n0_gAboR válasza tibi666 (#1338) üzenetére


n0_gAboR
őstag

baseband, userspace sem valtozott?

(#1340) eami válasza n0_gAboR (#1339) üzenetére


eami
addikt

Brazil verzió esetleg?

(#1341) #16820480 válasza eami (#1340) üzenetére


#16820480
törölt tag

a telus verióban van elvileg új kernel, onnan bányászta ki valaki. de azt nem tudom, hogy az működne-e nálunk, mert asszem Kanada is más frenvenciákat használ.

(#1342) Mályki


Mályki
aktív tag

Srácok nektek szaraxik a bluetooth?Nehzen tudok gépről ill gépre filokat küldeni meg fogadni...Meg telórol telóra se egyszerü.Valahogy összejön de sokat szenvedek vele.Nem ismerek valami trükköt?Vagy nehezen kommunikál a többi eszközzel..Köszi előre is

K.M.

(#1343) gabor72


gabor72
aktív tag

ket oraja boldog tulaj vagyok.
meses.

(#1344) tibi666 válasza gabor72 (#1343) üzenetére


tibi666
senior tag

használd egészséggel!

(#1345) Bögre válasza gabor72 (#1343) üzenetére


Bögre
aktív tag

E71 után a billentyűzetet milyennek érzed?

(#1346) gabor72 válasza Bögre (#1345) üzenetére


gabor72
aktív tag

Egyelőre a Nokián gyorsabban tudok írni, hiába, másfél év rutin nagy előny :)
Laposabbak a gombok és kevésbé határozottan kattannak. VIszont nagyobbak, összességéban jól használható, szerintem pár nap és lenyomom az E71-et gépelési sebességben.

(#1347) gabor72


gabor72
aktív tag

Úgy döntöttem hogy Droid néven fogom emlegetni a kütyümet. Erre a Milestone-ra nem áll rá az agyam.
Meg eleve sokkal jobb érzés egy robotot birtokolni mint egy követ :)

(#1348) Cyberpunk válasza gabor72 (#1343) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó neked:) Én nekem még várnom kell a vásárlással pénz hiány miatt :W
Még azt sem tudom hogy hol vegyem meg, de az biztos hogy függetlenül. És persze nem a szolgáltatóknál 150k-ért ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1349) n0_gAboR válasza gabor72 (#1346) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Kell par het mig megszokja az ember, de utana nagyon jo.

(#1350) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!
Mibe érdemes egy videót átkódolni, hogy lejátssza a telefonra elérhető programok valamelyike? Én többet is találtam, aminél csak audio-t játszik le vagy fel se ismeri, mint videó fájl (Meridian, aPlayer, Cinema, mVideoPlayer, nswPlayer, PlaysVideo, stb.), de hiába kódolom át, sehogy nem játssza le, pedig próbálkoztam mpeg4 codec-kel, xvid codec-kel, x264 codec-kel, de mindig csak audio van. Egyedül csak az yxflash játssza le mindegyiket, de az még egy alacsony felbontású és bitrátájú videónál is szaggat, ráadásul hajlamos megállni a lejátszása a videó sávnak.
A videó eredetileg msmpeg4 v2, az audio rész mp3.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.