Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) MTbc


MTbc
senior tag

Ti használtok stereo bluetooth headset-et?Ha igen milyen? :R

(#802) #16820480 válasza MTbc (#801) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem. nem hiszek a BT-ban, ha zenéről van szó.

(#803) MTbc válasza #16820480 (#802) üzenetére


MTbc
senior tag

Én sem dehogy őszinte legyek telefonból zenét hallgatni sem egy minőségi dolog úgyhogy... és most ezt találtam és tetszik, már régebben is akartam egy ilyet csak akkor még tényleg nagyon gyengék voltak,kíváncsi vagyok most milyen,majd elnézek a speedshopba.

(#804) #16820480 válasza MTbc (#803) üzenetére


#16820480
törölt tag

értem, de akkor miért szeretnél a szükségesnél több pénzt kiadni arra, hogy egy átlagosnál gyengébb zenei élményt még tovább rontsál, ráadásul még egy plusz akkumlátortól függjön, hogy egyáltalán élvezheted-e?

(#805) MTbc válasza #16820480 (#804) üzenetére


MTbc
senior tag

Miből gondolod,hogy rosszabb lesz a minőség nem feltétlenül jelenti azt,majd meglátjuk,amúgy meg kényelmes lenne azt hiszem.

Ha már zenéről beszélünk valaki próbálta már a FLAC formátumú számokat?Dob a minőségen?

[ Szerkesztve ]

(#806) #16820480 válasza MTbc (#805) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, javítani biztos nem fog :) de mindegy, ahogy gondolod.

szerintem a flac zenékkel sem lenne sokkal jobb a helyzet, eleve ha csak elindítod a zenelejátszót, már megjelenik a háttérzaj a fülesben, ami elég kellemetlen. amúgy nem lenne rossz hangképzése a telefonnak, bár a dinamika kicsit gyenge.

(#807) vendingo


vendingo
veterán

Akkor most gyárilag mindegyiknél van alapzaj a zenelejátszáskor, és ugyan úgy sokaknak nem jó az ébresztő?
Nem lehet sehogy javítani ezt a 2 dolgot?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#808) Karma válasza MTbc (#805) üzenetére


Karma
félisten

A FLAC előnyeiből semmi se marad, ha BT-n hallgatod.

“All nothings are not equal.”

(#809) MTbc


MTbc
senior tag

Konkrétan most nem BT-n ha nem úgy alapból értettem,mellesleg kint van a 2.1 hivatalosan.

(#810) tibi666 válasza MTbc (#809) üzenetére


tibi666
senior tag

jee, akkor mire megjön az enyém, már tehetem is fel.
pici gyorstalpalót mondanátok? rootoláson kívül mit érdemes még megcsinálni?
szoftverfrissítés hogy működik?

milyen programokat használtok, melyek azok, amiket alapvető fontosságúnak tartotok?

(#811) Dare2Live válasza #16820480 (#806) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

érdekes S100on is hasonló, nagyon erős alapzaj van. 2.1 és FLAC se segített rajta.
pause után ~2mpvel droidon is megszünik?

engem amúgy eléggé idegesít...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#812) #16820480 válasza Dare2Live (#811) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem ez egyszerűen ilyen a telefon. nem tudom szoftveresen lehet-e rajta javítani később. a gsmarena szokta beméregetni a telefonok zenei teljesítményét, és ők is megerősítették, hogy elég magas sajnos a zajszint a milestone-on. lehet, bár nem hinném, hogy ez android sajátosság, mert azonos gyártó azonos platformot használó telefonjai közt is szakadéknyi különbségek vannak.

tibi666: feltehetnéd már most is, én egy hete azt használom lassan, és elég jó :)
a 2.1-et nem lehet még rootolni úgy tudom, bár a kiszivárgott romok közt van olyan, ami nem teljes telepítő, így ha jól értelmezem, akkor megmarad a rootolás.

(#813) Dare2Live válasza #16820480 (#812) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szvsz kizárt :) , hogy az android sajátossága lenne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#814) vendingo


vendingo
veterán

Nekem mind a kettő s100-am sistergett.
Milestonba mennyire gázos? Együtt lehet élni vele?
Ettől az ébresztős dologtól viszont nagyon félek, mivel ez az a dolog, amit minden nap használok. Külsős ébresztő progiknál is csinálja?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#815) tibi666


tibi666
senior tag

ja, még valami. most egy nokiát nyúzok, hogy tudom majd átmásolni a telefonkönyvem a motora?

(#816) #16820480 válasza vendingo (#814) üzenetére


#16820480
törölt tag

attól függ milyen zenét hallgatsz. én úgy általában heavy metal mellett simán elvagyok vele :D igazából csndesebb környezetben zavaró lehet, de mondjuk az jó öreg Ikarusz busz többet fog "sisteregni" a füledbe, mint a Milestone...
az ébresztő nekem úgy volt, hogy az openalarm egyáltalán nem ébresztett, az alarmania sem, illetve az az új ébresztő, ami Clock néven szerepel a Nexus-ban, az sem. az Alarm Klock nevű cucc ébresztett, viszont egy este alatt leszívta az akksit (illetve rá gyanakszom, mert mióta repül ismét rendben van a készenléti időm). de továbbra is azon gondolkozom, hogy valami 3rd party alkalmazás rontotta el az ébresztést, csak lusta vagyok csinálni egy wipe-ot, és utána egyesével kipróbálni... nekem egyszerűbb volt fogni egy vekkert, és azt felhúzni.

tibi666: milyen nokiát? ha tud gmail-lel szinkronizálni, akkor az a legegyszerűbb. az s60-os nokiák tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#817) tibi666 válasza #16820480 (#816) üzenetére


tibi666
senior tag

s40-es, 8800 arte.

(#818) eBeni válasza #16820480 (#799) üzenetére


eBeni
tag

Köszi a segítséget!

Bog említette az egyik hozzászólásába, h vigyázzunk a bolti független telókkal. Ezt mire értette. Ennyire nehéz a magyarítás (vagy egyáltalán létezik rá?)

(#819) vendingo válasza #16820480 (#816) üzenetére


vendingo
veterán

Nem vagyok nagy zenélős, fűnyíráskor, nyaraláskor , kb. évente max 10 órát hallgatok zenét telefonon, szóval nem nagyon érint, ellenben az ébresztés az létszükséglet.

eBeni: szerintem a magyarosítás felesleges, mivel amit rátöltesz appot, az úgy is angol lesz.
Én minimálisat gagyogok angolul, és 2 nap masszív használattal kenem vágom az összes menüpontot angolul. Ha lenne egy magyar nyelvel rendelkező androidosom, biztos, hogy angolul használnám

Tibi: Másold ki a névjegyzéket csv-be pc suittal, majd tallózzad be gmail fiókba, vagy ha nincs sok számod, akkor sim-el átviszed.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#820) #16820480 válasza tibi666 (#817) üzenetére


#16820480
törölt tag

itt egy leírás, ennek elvileg működnie kéne a te telefonoddal is: [link]
ha ezzel szinkronizáltad, és felkerültek a kontaktok a gmail fiókodba, akkor utána már könnyű lesz akármilyen androidos telefonra rávarázsolni őket.

eBeni: magyarítás jelenleg kb két androidos telefonra van: Spica és az a qwerty-s LG telefon. mondjuk lehet magyarul írni, vannak ékezetes betűk, csak kicsit nehézkes, úgyhogy én általában nem erőltetem nagyon telefonról az ilyesmit. magyar nyelvű menü a Milestone-ra nincsen.

(#821) tibi666 válasza #16820480 (#820) üzenetére


tibi666
senior tag

nincs mobilnetem. köszi a linket. végül úgy csináltam, hogy a nokia programjával szinkronizáltam a windows névjegyzékhez, abból exportáltam, majd a gmailben kiválasztottam az importálás funkciót.

(#822) vendingo válasza tibi666 (#821) üzenetére


vendingo
veterán

A későbbiekben se lesz mobilneted?
Mobilnet nélkül jelentősen romlik a felhasználói élmény androidnál... (legalábbis nálam)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#823) #16820480 válasza vendingo (#822) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért élvezhető a rendszer offline is teljesen. oké, nem frissül a fészbuk meg az időjárás widget, de nem dől össze a világ azért :) perszer mobilnettel egyszerűbb az élet, de anélkül is meg lehet lenni azért.

tibi666: igen, ez a megoldás valamiért eszembe se jutott az android óta nagyon ilyen internetes, szinkronizálgatós módszerben gondolkodom... :B

(#824) tibi666 válasza vendingo (#822) üzenetére


tibi666
senior tag

itthon van wifi, munkahelyen van wifi.
facebook, ilyesmi nem érdekel. pofátlanul drága a mobilnet, nem fogok havi 3 ezret kiadni 1 giga adatforgalomért. még akkor sem, ha ennyit naponta kajára elköltök. elvből sem.

(#825) vendingo válasza #16820480 (#823) üzenetére


vendingo
veterán

Mindig van mit szinkronizálni :)
Igaz wifin is meg lehet oldani a dolgokat, de egy mobilnet nem hatalmas kiadás. 200megással jól kilehet gazdálkodni egy hónapot.
Persze semmi se kötelező. Nekem alapból olyan az előfizum, hogy benne van 200 mega net, és semmi extra kiadással nem jár pluszba, mivel a havidíjat lebeszélhetem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#826) tibi666


tibi666
senior tag

nézegetem a videókat közben ezerrel.
ez a telefon csak akkor forgatja el a kijelzőt, ha szétcsúsztatom? mondjuk a menüben, vagy netezés közben.

[ Szerkesztve ]

(#827) eBeni válasza vendingo (#819) üzenetére


eBeni
tag

értem, köszönöm mindkettőtöknek.

Csak azt nem értem, h akkor az h lehet, h egyes helyeken 100e Ft a gép, máshol meg 160e. Pusztán az árrés különbsége szerintem nem ad ilyen nagy szakadékot???

(#828) vendingo válasza eBeni (#827) üzenetére


vendingo
veterán

Sok oka lehet.
Külföldről behozott, 0% áfás, kamionról potyogott, más a garancia intervallum, vannak kiskapuk.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#829) tibi666 válasza eBeni (#827) üzenetére


tibi666
senior tag

a 100 ezer körüli ár az mindig jogilag használt készüléket takar. ezek újak, csak használtként adják el, így áfa nélkül veheted meg. én is így veszem, 109 ezer lesz 1 év motorola garanciával.

de még kell vennem autóstöltőt (gyári moto, csakis), jó lenne valami zokni, vagy ilyesmi hozzá, plusz feltúrom az ebayt, hátha kapok olcsón asztali dokkolót hozzá.

(#830) vendingo válasza tibi666 (#829) üzenetére


vendingo
veterán

Megkérdezhetem, hogy hol, és mennyiért veszed?

Apropó, veszi USB-ről a töltést?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#831) tibi666 válasza vendingo (#830) üzenetére


tibi666
senior tag

[link] itt veszem.
mivel csak usb csatlakozó van rajta, ezért gondolom számítógépről is lehet tölteni. a motorolákat évek óta lehet, a nokiánál a mai napig sem alap dolog ez.

(#832) vendingo válasza tibi666 (#831) üzenetére


vendingo
veterán

Újabb N-es szériába bent van már. Nekem a liquid előtt N85-öm volt, azt csak usb-ről töltöttem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#833) #16820480 válasza vendingo (#825) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, úgy persze megéri. egy 200 megás csomaggal én is kiegyeznék, mivel főleg IM-re használom, meg esetleg egy-két információ frissítésére. viszont nekem csak sima kártyás csomagom van, így nem éri meg. még telefonálni is marha drága.
tölt természetesen usb-ről, akár gépre dugod, akár konnektorba. igazából úgy van, hogy egy usb kábel van hozzá, meg egy olyan villásdugó, amibe azt bedughatod. bár nekem konkrétan egy samsung töltőm van hozzá, mert HK-ban vettem, és ott más csatlakozó, az eladó meg inkább adott egy ilyet, minthogy végigtúrja a boltot európai dugó után.

tibi666: lehet a beállításoknál kapcsolni, hogy forgassa-e a kijelzőt. sőt, van erre widget is. bár én jobban szeretem általában kikapcsolva tartani, mert ha mondjuk ágyban az oldalamon fekve akarok valamit elolvasni, akkor idegesítő, hogy folyton forgat...

más: ma reggel ébresztett, igaz 10 perces késéssel...erre már tényleg nem nagyon van ötletem...

(#834) vendingo


vendingo
veterán

Egyre jobban tetszik ez a telefon, csak nekem a qwerty teljesen felesleges lenne, jól megvagyok a táccsolással.
Pár héten belül lesz aktuális a vásárlás, és ez a telefon áll a listám tetején, aztán jön a legend, hero

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#835) tibi666 válasza vendingo (#834) üzenetére


tibi666
senior tag

a hero mellett egyedül a ház minősége szól, de szerintem a milestone is jó, sok videót néztem, mindenhol dicsérték. jobb hardver, jobb kijelző van a milestoneban.

de a legend is jó telefon, csak a motorolához képest drága szerintem. plusz nekem a sense ui nagyon nem tetszik, szóval nálam az ki lenne lőve, így meg elvesztené egyik ütőkockáját a htc gép.

beszéltem xxl-ékkel, holnap hozzák a telefonom, már nagyon várom. :) ma este is a netet fogom túrni, köszi sheratan a linkeket, ahol böngészhetem az appokat. 2.1-es updatet honnan tudom leszedni hivatalosan?

(#836) #16820480 válasza tibi666 (#835) üzenetére


#16820480
törölt tag

hivatalosan... :D hivatalosan majd úgy az elkövetkező hónapban FOTA módszerrel, amikor abba a régióba megérkezik, amiből a te telefonod származik.
nem hivatalosan ellenben innen le lehet szedni. illetve a flasheléshez szüükséges cuccokat is.

(#837) tibi666 válasza #16820480 (#836) üzenetére


tibi666
senior tag

lentebb írta mtbc kolléga, hogy kijött hivatalosan, ezért mertem megkérdezni. :B

(#838) #16820480 válasza tibi666 (#837) üzenetére


#16820480
törölt tag

kijött, persze, most olvastam én is a hírt róla, de ez azt jelenti, hogy egy országban elkezdték kitolni a a frissítéseket (az európai verzióra, mert a hk-i már jópár napja megkezdődött), és valamiko olyan április közepe vagy vége felé lesz igazából elérhető az összes területen.

(#839) szilasz007 válasza #16820480 (#833) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Csakhogy viasztaljalak, ma reggel eloszor jol beszivatott minket a telefon parommal. Van egy 6:00-as kelesunk. Mikor ebresztett a lelkem? 6:20-kor.

Ez most fordult elo velem eloszor, es nem tetszik.

Az ember nem veletlenul hasznalja a telefonjat ebresztesre, vagy akarmit ebresztesre.Ez egy alap dolog aminek 100%-osan mukodnie kell.

Grrr!

(#840) #16820480 válasza szilasz007 (#839) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, elég gáz, hogy ez nem működik.
de ráadásul ez a teljesen érthetetlen, hogy valamivel később ébreszt... mert ha egyáltalán nem, azt elhiszem, de mi ez, hogy később?

(#841) szilasz007 válasza #16820480 (#840) üzenetére


szilasz007
aktív tag

en gondolkoztam hogy a futo taskok, va mi fene..

Gondolkozom hogy felteszem az egyik hivatalos firmwaret azt hatha attol jo lesz... Mostmar van valasztek.

(#842) #16820480 válasza szilasz007 (#841) üzenetére


#16820480
törölt tag

én hivatalosat használok, nincs rootolva, meg semmit nem babráltam vele, és mégis ez a helyzet.
egyébként mennyire van állítva nálas a "snooze" ideje? erre is gondoltam, hogy esetleg az első csörgés helyett automatikusan elmegy aludni, de 5 percen van, szóval akkor kétszer is ezt csinálná, mielőtt ébreszt. bár nálad a 20 perc ebbe beleillik, ha az asszem alapbeállításként megadott 10 percen hagyod. de az okára ebből sem tudok következtetni...

(#843) vendingo


vendingo
veterán

Elképzelhető, hogy 2.1 alatt megjavul az ébresztés?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#844) #16820480 válasza vendingo (#843) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem, ez valami teljesen mástól függ szerintem. nekem 2.1 van fent, és nem változott a dolog.
de még kipróbálom, hogy leszedem a taskmanagert teljesen, és hátha akkor ébreszt. ha igen, akkor az a hibás. ha nem, akkor megy tovább a keresgélés...

(#845) psn


psn
tag

Sziasztok!

Mondtátok az xxlgsm-et, mint potenciális vásárlási helyszínt.
De mi a helyzet mondjuk az ujtelefon.hu-val, vagy a gsmline-nal?
Ezek nincsenek feltüntetve az itteni Bitmarketen sem... csak nincsenek "szerződve", vagy nincs jó hírük, ezért nem "adja" hozzájuk a mobilarena a nevét? (pedig amott olcsóbbak)

Egyéb dologra érdemes figyelni vásárlásnál? Pl xxl-nél ez a "használt 0 perces" mit takar?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#846) vendingo válasza #16820480 (#844) üzenetére


vendingo
veterán

Egy "szűz" rendszerrel kéne kipróbálni, ha azon működik rendesen, akkor biztos, hogy valami app kavar be.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#847) vendingo válasza psn (#845) üzenetére


vendingo
veterán

A használt 0 perces valójában új, de mivel így van meghirdetve, ezért nem kell áfát fizetni, így olcsóbban tudják adni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#848) #16820480 válasza vendingo (#846) üzenetére


#16820480
törölt tag

na, erre vagyok lusta :) amint meglette a teló, rögtön elkezdtem pakolgatni rá cuccokat :B
de most leszedtem a rezidens task managert, beállítok több ébresztőt, több időpontra, meglátjuk melyik mennyire késik, vagy szólal meg.

(#849) psn válasza vendingo (#847) üzenetére


psn
tag

Köszi,

és az említett boltokról tud vki vmi pozitívat/negatívat mondani?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#850) vendingo


vendingo
veterán

Android 2.1 firssítést kap a Motorola Milestone

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.