Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) premete válasza #16820480 (#1700) üzenetére


premete
veterán

megmondom őszintén, hogy egy átlagember számára android alatt semmi szükség rootnak lenni.
Ebben egyetértünk, még hozzátenném, hogy linux, sőt windows alatt sem, akkor nem hoznának hozzám gépeket, hogy lelassult, és öt vírusirtó, kilenc cd-író, mindegyik virtuális meghajtóval fut egyszerre a gépen, az autostart hosszabb, mint a Háború és Béke, annyi az ikon az asztalon, amennyi ráfér, stb.
A sok szabad ram a régi wm-beidegződés nálam, amikor a felállt rendszernél maradt 20-25 MB szabad ram, és az igo vagy elindult, vagy nem, de ha navi közben volt bejövő hívás, belehalt rögtön. Bár a G1-emen sem volt sokkal rózsásabb a helyzet, azért adtam el.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1702) #16820480 válasza premete (#1701) üzenetére


#16820480
törölt tag

elvileg az android az dinamikusan szabályozza a memóriát. szóval ha van egy rakás program, ami ott ül, de te éppen indítanál valami tök mást, aminek szüksége van a memóriára, akkor a rendszer kilövi a nem hazsnált cuccokat, ezzel felszabadítva a helyet. namost ez egy hangyányival több idő, mintha az eleve memóriában ülő program indul, ezért lehet az az érzése az embernek, hogy sok "futó" programmal lassul a rendszer, míg ha semmi nincs a memóriában, akkor egyformán lassan indulnak a dolgok (de nagyon picit gyorsabban, mintha előtte memory dump-ot kéne csináljon). más logika teljesen, mint wimo alatt.

(#1703) MrTwister


MrTwister
őstag

Meglepi!

Flash 10.1 2.1-es Milestonera! :DD

[link]
Délután kipróbálom!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1704) DVlad válasza #16820480 (#1698) üzenetére


DVlad
őstag

THX, de olyanokat sosem vennék. Egy nagy és drága valami, amit nem hagynék a kocsiban szívesen... A célberendezésekben hiszek. A Milestone lesz az első "félrelépésem" ezen a téren. Adok neki egy esélyt. :D

(#1705) wolruf válasza MrTwister (#1703) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem nem ment. Próbálkoztam ezzel-azzal (újraindítás, Dolphon browser), nem ment :(

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1706) #16820480 válasza DVlad (#1704) üzenetére


#16820480
törölt tag

jól van, csak megemlítettem. amúgy bizonyos szempontból azok is céleszközök, bár inkább multimédiára. de beépített gps szerintem nem sokban különbözik egy olyantól, amit mondjuk egy navigációs cég kiad, szoftvert meg kvázi ugyanazt teheted rá. navigálni meg szerintem jobb egy 5+ méretű képernyőn, mint egy 3,7" fwvga-n (ha már a kettőt hasonlítjuk).
én navigálásra tuti inkább olyat vennék, mert sokkal jobban látható, hazsnálható. nem kell kocisban hagyni, ahogy a telefont sem. de ha mondjuk nincs rá szükséged, akkor otthonhagyod, míg az all-in-one készüléket mindig cipelni kell.

(#1707) DVlad válasza #16820480 (#1706) üzenetére


DVlad
őstag

Így is fogalmazhatunk. :D
Vagy úgy is, hogy egy olyan drága és nagy eszköz, amit nem akarok cipelni, viszont féltenék a kocsiban hagyni, ellenben a telefont mindig magamnál hordom, tehát nem plusz nyűg, csak egy kicsit nagyobb. Azt már nem nevezném céleszkönek sem, annál több, de mégis kevés.

(#1708) DVlad


DVlad
őstag

Érdekesség, hogy a telenor ügyfélszolgálata szerint egyetlen egy darab sincsen a fővárosban. :D Igaz, ő csak a bemutatótermekre lát rá, az meg csak egy pár üzlet, talán 3-5.

(#1709) #16820480 válasza DVlad (#1707) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, kinek mi a jó :) mondjuk én könnyen beszélek, hogy nem használom navigálásra, mert nem szempont a vásárlásnál, hogy tudja ezt. de mondjuk egy ilyen méretű és súlyú ezköznél már nem olyan kényelmes ám headset nélkül telefonálásra használni.

(#1710) DVlad válasza #16820480 (#1709) üzenetére


DVlad
őstag

Szakít azzal a hagyománnyal, hogy kicsit arcra fordulva telefon szerű az érzés, de legalább annyira nagy, hogy nem tudnak szájról olvasni. :D
Úgy néz ki, hogy pesti üzletekben (gyanítom vidékiekben sem) nem lehet kapni. LOLler
Na ez az, ami csak a márka lejáratását erősíti tovább.

(#1711) #16820480 válasza DVlad (#1710) üzenetére


#16820480
törölt tag

vedd meg függetlenül, még olcsóbb is úgy...

(#1712) DVlad válasza #16820480 (#1711) üzenetére


DVlad
őstag

Nem igazán, mert 99.900.-, amiből lejön a régibevisz akció 10k és még kedvezmény is van rajta valamennyi.

(#1713) #16820480 válasza DVlad (#1712) üzenetére


#16820480
törölt tag

annyiért még mindig kaphatsz akár itt az aprón is bőven (kivéve ha nagyon sok kedvezményed van), és nem kell aláírj 2 évet, meg nem kártyafüggő telefonod lesz.

(#1714) MrTwister válasza wolruf (#1705) üzenetére


MrTwister
őstag

Akkor én meg sem próbálom. :( A fenébe! :O Azt hittem már, hogy lesz 10.1-es flashünk! :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1715) wolruf válasza DVlad (#1708) üzenetére


wolruf
őstag

Én a Telenortól rendeltem, nekem is azt mondták hogy nincs, és sokáig nem is lesz. Este megrendeltem, másnap reggel kérdezték mikorra hozhatják :) Harmadnap a kezemben volt (és kb. azóta is :D ) Amúgy megvan az első tesztem az akksiról. Én viszonylag keveset használom (20-30 perc napi wifi, 4-5-6 hívás (vagy több), kicsi GPS-es marhulás, fotózgatás). Így nekem 2G-n, APNDroiddal kiiktatva a netet kibírt 3,5 napot. Nekem tökéletes. Igaz, utána azt mondta hogy paff. Amikor már csak 30 % volt, feltettem a multimédia dokkolóra (sirály kis cucc :D ), aztán kikapcsoltam, hogy legalább újraindítsam (nem to'm miért). Bekapcsolás után közölte hogy 70% akksi szint... Mondom wow.... Utánaolvastam, majd lemerítettem amennyire csak tudtam. Aztán feltöltöttem. Jah, igen. Nekem 1-1,5 óra alatt feltöltött (látszólag) 5%-ról. Nektek? Valahogy ez túl gyorsnak hat... de ha így jó, hát legyen :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1716) wolruf válasza MrTwister (#1714) üzenetére


wolruf
őstag

Biztosan lesz, elvégre már alakul a béta :)

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1717) Rickazoid válasza MrTwister (#1714) üzenetére


Rickazoid
addikt

Lehet hamarabb lesz működő nem hivatalos Froyo frissítés, mint működő Flash a mostanira.. de én nem bánom, várom már a frissítést.
Viszont egy kérdés így előre is: ha a mostani Milestone-omon a 2.1-es DACH (mit is jelent ez a DACH egészen pontosan?) rendszer fut, fogom majd tudni frissíteni ennek a 2.2-es megfelelőjére anélkül, hogy bármi is elveszne a telefonomról?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1718) #16820480 válasza Rickazoid (#1717) üzenetére


#16820480
törölt tag

a FOTA frissíŧésnél úgy tudom nem vész el semmi. illetve ha service verziót flashelsz fel, akkor sem törli az adat partíciót. de szerintem érdemesebb csinálni valami backupot, és úgy feltenni az újat, mert néha gondok lehetne ilyenkor.
amúgy DACH = Deutschland, Austria & Switzerland

(#1719) DVlad válasza wolruf (#1715) üzenetére


DVlad
őstag

Össze vissza beszélnek. Az első híváskor azt mondta a hölgy, hogy nincsen bemutatóteremben, de ha most megrendelem, akkor holnap délelőtt kihozzák. (Azért rákérdeztem, hogy szombaton? Nevetett és mondta, hogy ja nem.)
Aztán felhívtam az összes nagyobb pesti boltot és sehol sem volt. Gondoltam lecsekkolom még egyszer a telenort, hogy biztosan megy e a dolog. Másik hölgy vette fel és azt mondta, hogy nem tudja, hogy az előző hölgy miért mondta amit, mert nincsen készleten, meg kell rendelni. Tehát csak szerda, esetleg kedd, de még ma 6-ig visszahív, hogy mi a helyzet. :D
Kiváncsian várom, hogy mi lesz az eredmény.

(#1720) #16820480


#16820480
törölt tag

most jött az előbb egy frissítés (vagyis most néztem rá, ne mtudom mikori frissítés), ahogy nézem a baseband változott SHOLS_U2_02.34.3-ra, ami az egyik legújabb. nagyjából 28 megát töltött le, kíváncsi vagyok, hogy változik-e valami a működésében a telónak.

(#1721) premete válasza #16820480 (#1720) üzenetére


premete
veterán

UK-d volt eddig? A DACH-nak volt ez a 34-es változata hivatalosan, illetve a HK-nak a 36-os.
Egyébként az aláírásomban valót használom, az eddigi legjobb, működésben és akkuidőben is. Nagy kockázat nincs benne, mert swup visszateszi a gyárit, für alle Fälle.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1722) #16820480 válasza premete (#1721) üzenetére


#16820480
törölt tag

utoljára south-east asia 2.02.31-et raktam fel, a telus-os kernellel. ez most úgy tűnik a HK-i változat lehet, legalábbis eszerint a táblázat szerint. a 36-os az melyik régió?

(#1723) premete válasza #16820480 (#1722) üzenetére


premete
veterán

UK régió, de DACH-ban is megvan ugyanez. Bocs a késői válaszért, de itt a vihar miatt le kellett szednem a kinti cuccokat.Csak saját felelősségre!!!]

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1724) #16820480 válasza premete (#1723) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi, közben megtlaáltam az aláírásod alapján is :) hamarosan ígérik az ázsiai kiadást, majd azt szerintem felpróbálom, hátha jobb a mostnainál. bár igazából egy froyo jöhetne már...

[ Szerkesztve ]

(#1725) DVlad


DVlad
őstag

Biztosan visszahívtak... :D

(#1726) gabor72


gabor72
aktív tag

Kollégák!

Néhány napja haveromal egymás mellett ülve futtattuk a Speedtest.net-et.
A másik teló egy iPhone 3Gs volt, 5Mbps fölé ment simán, a Milestone-om nem érte el a kettőt sem.
Mi lehet ennek a magyarázata? Ennyivel gyengébb lenne a Moto?
Esetleg elképzelhető hogy a díjcsomagok be vannak quotázva? Nekem csak egy 500 megás csomagom van, a haveromé Médiamánia.

(#1727) DVlad válasza gabor72 (#1726) üzenetére


DVlad
őstag

Számadatokról én még nem tudok beszámolni (sajnos), de rengeteg "vs" videót megnéztem a youtubeon és nem ez derül ki belőlük. Sebesen szakít, sok egyéb gépnél gyorsabban is némelyikben, pl. desire, 3gs, n900.

(#1728) wolruf válasza gabor72 (#1726) üzenetére


wolruf
őstag

Pont az elobb neztem,nekem vigan ment 12/3-al. Asztali gep kozvetlen kabellel 29/3,szoval megy mint allat:) ja,wifi

Mobilnetet meg nem tudom,26-tol lesz elofizumon aktiv

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1729) premete válasza #16820480 (#1724) üzenetére


premete
veterán

Megvan az ázsiai kiadás is. Mondjuk, én csak az angolt és a németet értem, de a Motorola Mingre anno csak kínai nyelven volt backup program, de tudtam használni, mivel csak 3 gomb volt, kínaiul, de tudtam, a bal a backup, a középső a restore, a jobb a cancel. :) :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1730) gabor72 válasza wolruf (#1728) üzenetére


gabor72
aktív tag

Wifivel en is 10mbps folott vagyok, mobilnettel viszont csak 1.8!!

(#1731) #16820480 válasza premete (#1729) üzenetére


#16820480
törölt tag

wow, ezek gyorsan dolgoznak, tegnap még csak "coming soon" volt. amúgy ez sem kínai nyelvű (sajnos), csak abba a régióba szánt. és mivel elvileg oda való a telefonom, így inkább azt pakolom fel.

(#1732) premete válasza #16820480 (#1731) üzenetére


premete
veterán

Mivel már 2 napja hibamentesen fut a rom, merem ajánlani. Ez a kernelszinten 800 Mhz-re emelt órajel, változatlan feszültségen, automatikus indulással sokkal jobb, mint a setcpu, ahol az órajellel a vsel is felment, melegedett a cucc, és az akkut is szívta rendesen. Ennél az akkuidő ugyanolyan, ha nem jobb, mint a .31-es rommal volt. Annál a launcherpro és a live wallpaper néha fc-zett, ennél eddig egyszer sem, és rém gördülékeny és gyors minden.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1733) premete


premete
veterán

Bizonyára más is szembesült azzal a ténnyel, hogy a régebbi pda-telefonokhoz képest a Köveink nem mini, hanem micro usb csatlakozóval vannak ellátva. Komoly autóstöltőm, mini usb-s kábelhegyeim miatt átalakítót kerestem, találtam is az ebayen, szállítással együtt 330.- Ft-ért.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1734) #16820480 válasza premete (#1732) üzenetére


#16820480
törölt tag

most pontosan ebben mi van akkor benne? mármint mit változtattak? mert nem nagyon volt egyértelmű a leírások alapján... nekem az alap órajellel sincs különösebb bajom, teljesen jól elmegy vele a telefon, inkább cska az zavar, hogy külön kernel kellett az ébresztő megfelelő működéséhez, mert ez a megoldás némileg bugos sajnos.

(#1735) Phoenix0523


Phoenix0523
tag

Hello,
Ugyan írtam itt már korábban, de csak tegnap érkezett meg Németo.-ból a milestone-om és az lenne a kérdésem, hogy internetbeállításokat hol lehetne beállítani?
Wi-fi működik (mivel azt csak be kell kapcsolni :DDD )...de nem mindenhol van wi-fi és azért kellene a net, de networknél csak network operatort találtam semmi egyéb opciót. Nekem olyanok kellenének, hogy APN-cím, felh.név, jelszó,IP-cím, proxy.
(2.1 van rajta)
szerk.:Igen, biztos én vagyok nagyon hülye. :( (Z10-et használtam eddig)

[ Szerkesztve ]

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1736) #16820480 válasza Phoenix0523 (#1735) üzenetére


#16820480
törölt tag

settings - wireless & networks - mobile networks - access point names - [menü gomb] new apn

vagy valamelyiket testre is szabhatod, ha akarod.

(#1737) Phoenix0523 válasza #16820480 (#1736) üzenetére


Phoenix0523
tag

Ó, hogy az a menü gomb... :DD
Amúgy köszi a segítéget.

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#1738) premete válasza #16820480 (#1734) üzenetére


premete
veterán

Nagyjából a gyári bugfixek vannak a .36-ban, plusz új framework, 800 Mhz, memhack, a felrakása csak az sbf kicserélése Rsd Lite-tal. A G.O.T. openrecovery kibővíti a camera+power benyomására előjövő menüt, egygombos root, nand backup, témacsere, stb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1739) #16820480 válasza premete (#1738) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, ez jól hangzik. akkor lehet, hogy holnap felpróbálom :K

(#1740) #16820480 válasza #16820480 (#1739) üzenetére


#16820480
törölt tag

nos, feltettem, eddig jónak tűnik. bár egyből úgy indított, hogy semmilyen telepített progrmaom nem működött, de ezt egy data wipe megoldotta. egyelőre az overclock-ot nem csináltam meg, de kényelmes nagyon, hogy integrálták a sebezhető recovery-t, és gombnyomásra megy a rootolás.
amúgy meg stabil, eddig bugmentes, és gördülékenyen fut. :K

(#1741) premete válasza #16820480 (#1740) üzenetére


premete
veterán

Új romnál szerintem jobb kompletten "tiszta lappal" indulni, data+dalwik cache wipe. Így, a több tucatnyi android romfrissítés után, már kutyasétáltatás közben újrahúztam ma este a cuccot és újratelepítettem mindent.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1742) #16820480 válasza premete (#1741) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, én is áltlaában teljes törlés híve vagyok, de mivel ez service verzióként jött, gondoltam adok neki egy esélyt.

(#1743) Konflikt válasza premete (#1738) üzenetére


Konflikt
addikt

sounds good:) remelem holnap lesz ra ido, es meg tudom nezni este

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1744) premete válasza Konflikt (#1743) üzenetére


premete
veterán

A G.O.T Openrecovery modding menüje még tartogat pár érdekességet:

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1745) #16820480 válasza premete (#1744) üzenetére


#16820480
törölt tag

sőt, konkrétan itt vannak az izgalmas dolgok :)

(#1746) premete válasza #16820480 (#1745) üzenetére


premete
veterán

A 800 Mhz-en való futástól sem kell tartani, alapjáraton olyan szépen elvan 250 Mhz-en, hogy öröm nézni:) A processzor adatlapján lévő max vsel alatt van bőven, sőt a gyári alatt is elmegy 800-on (gyári vsel= 56).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1747) #16820480 válasza premete (#1746) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, majd lehet, hogy megpróbálom :) de igazából nem látom szükségét, mert így is teljesen jól fut, nekem nem tűnik lassúnak.
majd kíváncsi vagyok meddig fejlesztgetnek ezek az arcok, például ha kijön a froyo, akkor abból is lesz-e ilyen rom.

(#1748) premete válasza #16820480 (#1747) üzenetére


premete
veterán

Pár lényegi dolog itt van a /Openrecovery/bin mappában, kezdjük rögtön a build.sh fájllal, hogy miket változtattak az alaphoz képest:

#!/sbin/sh

echo "customize the build.prop..."
#build-nr
sed -i "s/ro.build.display.id=.*/ro.build.display.id=G.O.T. Team .36er/g" /system/build.prop

#cam quality (fullscreen)
sed -i "s/ro.media.enc.hprof.vid.width=.*/ro.media.enc.hprof.vid.width=720/g" /system/build.prop
sed -i "s/ro.media.enc.hprof.vid.height=.*/ro.media.enc.hprof.vid.height=400/g" /system/build.prop
sed -i "s/ro.media.enc.vid.h264.width=.*/ro.media.enc.vid.h264.width=176,720/g" /system/build.prop
sed -i "s/ro.media.enc.vid.h264.height=.*/ro.media.enc.vid.h264.height=144,400/g" /system/build.prop
#cam (fps to 30)
sed -i "s/ro.media.enc.hprof.vid.fps=.*/ro.media.enc.hprof.vid.fps=30/g" /system/build.prop
#cam (bps to 5mb)
sed -i "s/ro.media.enc.hprof.vid.bps=.*/ro.media.enc.hprof.vid.bps=5000000/g" /system/build.prop
#cam (better sound)
sed -i "s/ro.media.enc.hprof.aud.bps=.*/ro.media.enc.hprof.aud.bps=128000/g" /system/build.prop
sed -i "s/ro.media.enc.hprof.aud.hz=.*/ro.media.enc.hprof.aud.hz=32000/g" /system/build.prop

#multitouch to 4
sed -i "s/ro.product.max_num_touch=.*/ro.product.max_num_touch=4/g" /system/build.prop

#ringdelay to 1000ms
sed -i "s/ro.telephony.call_ring.delay=.*/ro.telephony.call_ring.delay=1000/g" /system/build.prop

#market fix
sed -i "s/ro.build.description=.*/ro.build.description=umts_sholes-user 2.1-update1 SHOLS_U2_02.34.0 8844737 rel-keys/g" /system/build.prop
sed -i "s/ro.build.fingerprint=.*/ro.build.fingerprint=MOTO_O2DE\/umts_sholes\/umts_sholes\/sholes:2.1-update1\/SHOLS_U2_02.34.0\/8844737:user\/rel-keys/g" /system/build.prop

sleep 1

Az látszik, hogy 720p lett a camera felvétel 30 fps-en, más a multitouch és a csengetéskésleltetés, illetve a marketnek vissza kellett hazudni, hogy .34-es build, mert hivatalosan még a .36-osnak nincs ujjlenyomata.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1749) wolruf válasza premete (#1748) üzenetére


wolruf
őstag

Nem kukacoskodni akarok, de a kamera ott nem 720p-snek tűnik, inkább 720x400-nak. Vagy rosszul látom :)

Jah, igen, pedig nem lenne rossz a végén, ha 720p-t tudna majd szoftveres módosítás által (egyáltalán nem lehetetlen)

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1750) premete válasza wolruf (#1749) üzenetére


premete
veterán

Jogos az észrevétel, 720x400 a felbontás.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.