Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Karma válasza tibi666 (#1250) üzenetére


Karma
félisten

Ha engedelyezted, akkor az elkuldott uzenet mellett jobb oldalon levo ikon mutatja az uzenet allapotat. Nincs kulon ablak ra, mint S60-ban volt (annak se volt sok ertelme).

eami: Es mi van akkor, ha 3G-n figyel a telefon? Az nem kerul plusz penzbe.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1252) #16820480 válasza tibi666 (#1250) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha megnyitod az üzenetszálat, akkor az adott üzenetnél egy ilyen kis zöld pipa van persze amit te küldtél amellett csak), hosszan kattintva rá feljön egy menü, ott tudod megnézni.

(#1253) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát én is szeretnék venni egy Milestone-t. Sokáig N900-at akartam. De ez olcsóbb ;]
Érdekelne a ti véleményetek nekem még nem volt Android-os telefonom.
Menyire nyílt ez a rendszer? Kell e hack-elni szignózni stb..

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1254) tibi666 válasza #16820480 (#1252) üzenetére


tibi666
senior tag

király, ezek szerint csak nem nyomtam elég hosszan. :)

köszi.

(#1255) #16820480 válasza Cyberpunk (#1253) üzenetére


#16820480
törölt tag

szignózni nem kell. hackelni meg attól függ mit szeretnél vele csinálni. vannak bizonyos dolgok, amikhez rootolni kell a telefont, de nagyjából ennyit lehet vele csinálni.

(#1256) Cyberpunk válasza #16820480 (#1255) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha értem. Szoftver ellátottság milyen? Jobb a helyzet mint a Maemo-ra?
Ja és még valami DOSbox van e rá? ;]
Zene lejátszáshoz mennyire jó FLAC/Lossless-t lelehet e játszani vele?
Bocsi a sok láma kérdésért de ez a teló eddig teljesen ismeretlen számomra:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1257) eami válasza Cyberpunk (#1256) üzenetére


eami
addikt

Nem tudom Maemora mennyi app van, de androidra állítólag több mint 30k.

G1es androidom vitte a flac-et, bár ott custom rom volt rajta és azért. Erre még nem pakoltam fel olyat, ahhoz kellene egy olyan füles is :S

Karma: nem, de jobban eszi az akksit elvileg :P

(#1258) Cyberpunk válasza eami (#1257) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nálam a füles az nem probléma van egy AKG-m ;)
Wifi az erős benne könnyen talál jelet, és a GPS? A Google Maps-on kívül milyen térkép szoftver van rá. Garmin, IGO stb..

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1259) n0_gAboR válasza Cyberpunk (#1256) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Flac tamogatast utolag kell belehackelni a telefonba, de nem egy bonyolult dolog:
[link]

DosBox port meg alpha allapotu: [link]

(#1260) r4pid válasza Cyberpunk (#1258) üzenetére


r4pid
tag

Nekem GPS is könnyen talált jelet, habár volt hogy valamiért M0-son elvesztette párszor elég hosszú időre (nem tudom miért, de az is igaz h kézben tartottam és csak néha bekapcsoltam a kijelzőt és lehet h alvóba ment a teló...). A legjobb program szerintem amit rootolás nélkül fel tudsz rakni az a Sygic Drive. Kipróbáltam 1 csomót (Igo-t nem a rootolás miatt) és ez volt a legjobb és leghasználhatóbb... Már csak egy autós töltő kéne nekem is, meg esetleg egy telefontartó és teljes értékű lenne a GPS.

(#1261) r4pid válasza r4pid (#1260) üzenetére


r4pid
tag

A "könnyen talált jelet" alatt úgy értem h 1 percben belül legtöbbször megtalálta (igaz hogy azért nem használom heti szinten, csak néha)

(#1262) Karma válasza Cyberpunk (#1256) üzenetére


Karma
félisten

50k alkalmazás van jelenleg, de nagy része spam és hulladék.
DOSBoxról nagyon álmodni se szabad.

A Maemo meg egy kihalt vidék, pár érdekesebb dolog van (normálisan működő emulátorok például), de egy normális naptár sincs ellenben. Úgy tűnik, hogy a "ki nem szarja le" hozzáállást vette fel a legtöbb fejlesztő.

Szvsz egyik rosszabb mint a másik ezen a fronton.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1263) n0_gAboR válasza Karma (#1262) üzenetére


n0_gAboR
őstag

"DOSBoxról nagyon álmodni se szabad" -> hhogy? Ennyire korlatozott a NDK?

(#1264) eami válasza #16820480 (#1221) üzenetére


eami
addikt

végül csak felraktam én is.... remélem minden más marad a régiben :P

(#1265) #16820480 válasza eami (#1264) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem eddig tökéletesen megy. most van először az, hogy (azt hiszem) tökéletesen működik a telefon, amióta megvettem. :)

(#1266) gabor72 válasza #16820480 (#1265) üzenetére


gabor72
aktív tag

es mar regen vetted?

(#1267) #16820480 válasza gabor72 (#1266) üzenetére


#16820480
törölt tag

február közepén. igazából végig használható volt, csak volt pár bosszantó bug benne.

(#1268) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Köszi mindenkinek a válaszokat.
Még valami a kijelző az mennyire karcálló? Célszerű fóliát rátenni?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1269) eami válasza Cyberpunk (#1268) üzenetére


eami
addikt

Karc teszt

Ettől függetlenül én berendeltem egy fóliát. Egyrészt mert megfelelő fóliával kevésbé maszatos a kijelző, másrészt az apró porszemek idővel kikezdhetik a felületet.

(#1270) Konflikt válasza eami (#1269) üzenetére


Konflikt
addikt

aaaaa. ez brutal.
kar h rakat minosegu a video, es nemlatszik h tenyleg mennyire lett karcos. mert ezen a minosegen ugytunik h semennyire:D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1271) tibi666 válasza #16820480 (#1265) üzenetére


tibi666
senior tag

ha ezt flesselem most, ami elvileg megoldja az ébresztő bugot, az működésképtelenné teheti a telefont? nincs most a közelben xp-s gép, a sajátomban meg nem bízok, mióta a múltkor rámijesztett.

(#1272) eami válasza Konflikt (#1270) üzenetére


eami
addikt

itt egy másik

Bár ez pont fólia reklám :P ráadásul ilyet pont nem tennék rá semmi pénzért :P

[ Szerkesztve ]

(#1273) Konflikt válasza eami (#1272) üzenetére


Konflikt
addikt

huh, szegeny 8900-as curve-ot jol bedaraljak.. de a milestone azzal a foliaval jol allta a sarat:D

vateran neztem multheten 400 Ft-ert, amikor beszeltuk gtalkon.. de aztan annyiba maradt. gondolkodom rajta enis h vegyek, mert ez tenyleg nempenz erte.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1274) #16820480 válasza tibi666 (#1271) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, ami ebben van az egy kernel. ha nincs kerneled, akkor nyilván semennyire nem működik a telefon, tehát van veszélye a felesselésnek, igen. de mondjuk semmivel nem több, mint akármelyik másik flesselésnek.

(#1275) Karma válasza #16820480 (#1274) üzenetére


Karma
félisten

Mivel a bootloader nem sérülhet, kinyírni nem lehet a telefont ezzel.

“All nothings are not equal.”

(#1276) Cyrus válasza #16820480 (#1267) üzenetére


Cyrus
tag

Szia Sheratan!

Én is gondolkodom ezen a telefonon, hogy vegyem-ne vegyem. Megkérdezhetem, hogy mi az, amitől normális lett a telefonod? Az új 2.1-es szoftvertől, vagy mástól? Esetleg kell buherálni jó sokat, hogy jó legyen?

Üdv

(#1277) #16820480 válasza Karma (#1275) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, persze, csak szegénynek a múltkor is volt szívás a fleselés közben, szóval gondoltam megemlítem, hogy ha nincs jól feltéve a kernel, akkor nem fog bebootolni a telefon. nem úgy mint amikor rootolásnál esetleg nem megy valami jól, és utána nincs root és annyi.

Cyrus: most jelenleg a 2.1-es south asia szoftverrel használom, illetve az új telus kiadásból kiemelt kernelt tettem fel alá, ez így tökéletesen megy. nem nagy dolog feltenni sem, kétszer kell rsdlite-ozni hozzá. root-ot nem használok, mert nem kell semmihez, amit én elvárok a telefontól. szóval nem olyan bonyolult. persze mondjuk nem is lehet olyan nagyon sokat hekkelni rajta jelenleg.

(#1278) Rickazoid válasza eami (#1269) üzenetére


Rickazoid
addikt

Hozzáért egyáltalán egyszer is a kijelzőhöz?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1279) tibi666


tibi666
senior tag

2.1-es eu szoftban felfedeztem egy bugot.
contactshoz ha hozzáadok egy új embert, akkor nem jelenik meg a listában.
settings/display options/gmail accountra kell rányomni és ott kell bepipálni egy négyzetet, ami előtt nincs szöveg. csak ezután mutatja. a bug a szöveg hiánya. :)

hétvégre szerzek egy xp-s notit, aztán felteszem az újabb kernelt.

(#1280) eami válasza Rickazoid (#1278) üzenetére


eami
addikt

Tuti hozzáért, van pár másik videó is bár kétségtelenül ez az egyik legagresszívabb. Amúgy a titok nyitja, hogy a milestone/droid kijelzője előtt egy Gorilla Glass nevű cucc van, ami igen ellenálló. Mondjuk nem a motorola az egyedüli aki elkezdte ezt használni.

(#1281) n0_gAboR válasza tibi666 (#1279) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Barcsak ez az egy bug maradt volna benne...
Nagyon kiforratlan meg az android platform a legujabb IPhone szofthoz kepest pl. Az optimalizacio hianyarol nem is beszelve.

(#1282) #16820480 válasza n0_gAboR (#1281) üzenetére


#16820480
törölt tag

konkrétan mi a problémád? miért olyan kiforratlan?

(#1283) tibi666 válasza n0_gAboR (#1281) üzenetére


tibi666
senior tag

vannak bugok, ez tény, de alapjában véve egy gyors és átgondolt rendszernek tűnik.

(#1284) MTbc válasza n0_gAboR (#1281) üzenetére


MTbc
senior tag

A Heroban dupla annyi bug van.Ott még a 2.1 is csak legenda.

(#1285) n0_gAboR válasza tibi666 (#1283) üzenetére


n0_gAboR
őstag

"gyors és átgondolt rendszernek tűnik"

Atgondoltsaggal es a lehetosegekkel nincs gond. Jo kis rendszer LESZ majd az android ha jobban kiforr.

Nekem pont a gyorsasaggal vannak gondjaim, sajnos egy IPhone 3GS lenyegesen gyorsabban reagal minden utasitasomra - mondhatni azonnal.
A homescreen meg az application list nagyon lassu - a haverom spicaja lenyegesen tobb FPS-el reagal. A proci eleg kakaot kene hogy biztositson (IPhone 3GS-el megyegyezo architektura).

Lehet esetleg remenykedni a 2.2-ben, de az meg honapokra van, ha egyaltalan elkesziti a motorola, mert ugye kernelt nem tudunk szigno nelkulire cserelni.

De hogy ne csak rosszat irjak, a telo kulsore es hardverileg nagyon rendben van, tetszik. A szoftvert kene erosen csiszolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#1286) #16820480 válasza n0_gAboR (#1285) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk azért azt tegyük hozzá, hogy a szifonnak sokkal kevesebb pixelt (konkrétan két és félszer kevesebbet) kell tologatnia a kijelzőn...

(#1287) Cyberpunk válasza n0_gAboR (#1285) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ha volt nektek symbian-os készüléketek akkor ez kész megváltás az után;]
Egyébként láttatok már Xperia X10-est na az meglehetősen gyors szerintem eddig a leggyorsabb androidos készülék.
Nekem amúgy nagyon bejövős ma taperoltam egy Milestone-t és csak megerősített abban hogy nekem kell egy ilyen.
Sajnos élőfizuval nem tudom megvenni mivel még nem járt le a 2 év rabság. Ezért marad a független opció.
Érdekes hogy a Motorola boltban 130k míg sok helyen elkérnek érte 150-160k-t is.
A drága szolgáltatómnak is van pofája elkérni érte 150k-t függetlenül :((

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1288) #16820480 válasza Cyberpunk (#1287) üzenetére


#16820480
törölt tag

érdekes, lehet azt kapni 100 alatt is fügügetlenül...

(#1289) Cyberpunk válasza #16820480 (#1288) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Dobsz egy linket ;]
Persze nekem normális garis kell nem kellenek a szürke import készülékek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1290) n0_gAboR válasza #16820480 (#1286) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Anyit kell(ene) belerakni amennyit elbir a vas, egy darabbal sem tobbet. Optimalizacio, tervezes, stb.

(#1291) #16820480 válasza n0_gAboR (#1290) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezt is elbírja. amúgy én inkább azt választom, hogy ne legyen pixeles a kép.

Cyberpunk: az, hogy szürkeimport, vagy mi nem függ össze azzal, hogy milyen garanciát adnak rá... amennyiben gyártói garancia, onnantól kezdve teljesen totál mindegy, hogy honnan jött, és hogy adják el. a lényeg az, hogy tudjad érvényesíŧeni a garanciát. szerintem.

(#1292) Cyberpunk válasza #16820480 (#1291) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja végül is :U
Bár kerestem de nem találtok a legolcsóbb 129k két év garival.

Valaki összeszedhetné nekem röviden a hátrányait és hiányosságait ennek a készüléknek.
az oké hogy már volt róla szó nincs kedvem 1291 hozzászólást visszaolvasni ;]
Ám írta valaki hogy multimédiában gyenge ezt kifejtenétek nekem bővebben?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1293) #16820480 válasza Cyberpunk (#1292) üzenetére


#16820480
törölt tag

97ezer, motorola garanciával: [link]
számomra nincs már nagoyn hátrányossága, csak kicsit nehéz, de ezt meg lehet szokni végülis.
az, hogy nem olyan penge multimédiában azt jelenti, hogy a fényképek minősége nem a legjobb, bár ezen javított a 2.1-es frissítés, csak azóta nem nagyon fotóztam, szóval nem tudom igazán megmondani mennyit.
illetve hogy nem játszik le csak úgy avi fájlokat, ha ráteszed. ellenben egy 2-3 perces konvertálással át lehet tenni mp4 konténerbe, amit simán tud.
ezen kívül még ott van a zenében a hangminőség, ami bár nem lenne rossz, de a dinamikája kicsi szűk, illetve van egy kis alapzaj sajnos. ez mondjuk nem gáz, ha valami zúzósabb zenét hallgatsz, de nem hiszem, hogy Mozartot nagyon élvezhetően adná vissza.

(#1294) n0_gAboR válasza Cyberpunk (#1292) üzenetére


n0_gAboR
őstag

lassu

(#1295) Cyberpunk válasza #16820480 (#1293) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz a linket.
Végül is ha "csak" ennyi az nem probléma. Fotózásra amúgy sem telefon való szerintem.
Az sem gáz hogy nem játszik le avi-t már megszoktam a jelenlegi 5800-nál hogy konvertálgatni kell. Amúgy is elég gyors CPU-m van szóval nem nagy ügy :K
A zenei az már lehet hogy egy kicsit érvágás. Más lejátszókkal és codec-el is csinálja?
Gondolom az 5800 lazán lemossa hangminőségben :U
Amúgy én szinte csak kizárólag FLAC-et hallgatok. Ez is problémás? Persze a gyári fülest kukáznám kapásból ;] Jelenleg egy AKG-t használok.

n0_gAboR: Mihez képest? Mondjúk egy Iphone vagy HD2-höz.
Ami videókat néztem róla a Youtube-on és személyesen is megnyomkodtam nekem nem tűnik akkora problémának. Persze ha az ember maga használja és volt már a kezében fürgébb készülék lehet hogy lassabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1296) #16820480 válasza Cyberpunk (#1295) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem kell teljesen átkonvertálni a divx-es filmeket sem, csak el kell őket menteni mp4 formátumba. hozzá se kell nyúlni a videostream-hez. esetleg az audiót kell átteni ac3-ról aac-re, ha eredetileg ac3-ban volt.
nekem nincs egy darab flac-om sem, szóval ezt nem tudom, de a gyári lejátszó nem kezeli azt hiszem, valamit telepíteni kell hozzá. mintha írták voltna itt a topikban, vagy valamelyik másik androidosban, keress rá. amúgy nem hiszem, hogy pont ez javítana a dolgon, az audiochip lehet gyenge, meg talán maga az androidos driver sem a legjobb, nem tudom. nem nagyon van olyan androidos telefon, amire azt írták volna, hogy jól szól (gsmarena tesztek). én sem gyári fülessel használom, az semmire nem jó, de így sem igazán tetszett. elég nyers a hangzása, és valóban nem olyan jó a dinamika. mondjuk EQ állítással lehet rajta kicsit segíteni, de nem lesz igazán jó. közelébe sem ér a Meizumnak (se a telefonnak, se az mp3 lejátszónak).

szerk: ő szifon 3gs-hez viszonyítja.

[ Szerkesztve ]

(#1297) Karma válasza #16820480 (#1296) üzenetére


Karma
félisten

Nemhogy telepíteni, ki kell cserélni a framework egyik fő csomagját ahhoz, hogy bekerüljön a FLAC támogatás. Azt hiszem ezt lusta voltam kipróbálni anno.

Egyébként nálam durván felment az alapzaj, amikor bármiféle Audio Effectet bekapcsoltam, legyen az EQ vagy surround vagy tsa.

“All nothings are not equal.”

(#1298) #16820480 válasza Karma (#1297) üzenetére


#16820480
törölt tag

te utoljára 2.0.1-gyel próbáltad? :)
szerintem nem több az alapzaj EQ-val vagy nélküle. nem vettem észre különbséget...

(#1299) Karma válasza #16820480 (#1298) üzenetére


Karma
félisten

Hát jobb híján azzal :P

“All nothings are not equal.”

(#1300) #16820480 válasza Karma (#1299) üzenetére


#16820480
törölt tag

sokminden változott, amióta utoljára láttad :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.