Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) #16820480 válasza Nordic (#1400) üzenetére


#16820480
törölt tag

jah, a ram több a legendben. a cpu meg kevesebb sokkal, a képernyő is, billentyűzet sincs...

(#1402) Karma válasza #16820480 (#1401) üzenetére


Karma
félisten

Izles dolga, erzekelt sebessegben sokkal jobb a Legend, a hianyzo billentyuzetet karpotolja a meret es a suly... De ezt asszem irtam mar parszor :)

“All nothings are not equal.”

(#1403) Nordic válasza #16820480 (#1401) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A nagyobb képernyőt aláírom, csak nehogy visszaüssön. Elvégre láttam olyan képeket ahol kézben tartják, és marhanagy ám a "kis" drága:DDD Nem tudom mennyire lehet egy kézzel kezelni. Az AMOLED kijelző hiányát sem siratnám, pláne hogy napfényben mégannyira sem látható semmi mint a tft-n. Az meg hogy energiatakarékosabb, nehezen hiszem el, miután mindkét telefon MA-ás tesztjét elolvastam.
Te tapasztaltál valamilyen bugot/hibát a telefonban? Nem érzed nagynak a telefont?

Karma:én legjobban attól félek hogy túl nagy lesz a telefon. Sztem annyira minimális a sebességkülönbség a két telefon között, hogy csak akkor veheti észre az ember ha erre koncentrál minden idegszálával.

[ Szerkesztve ]

(#1404) eami válasza Nordic (#1400) üzenetére


eami
addikt

gondolom azért sötétebb akkor mert takarja a fényérzékelő szenzort és emiatt visszavesz a világításból :P

(#1405) #16820480 válasza Nordic (#1403) üzenetére


#16820480
törölt tag

nálam csak az ébresztő bug volt mostanában, de azt a kernel frissítése orvosolja.
igazából nem a térfogatbeli mérete nagy a telefonnak, hanem a súlya szerintem. de ez mondjuk nagyjából mindegyik hasonló méretű és jól összerakott készüléknél jelentkezik, egyik sincs 130g alatt. viszont nekem a Legendben leginkább az árcédulája nem tetszik, egyszerűen annyiért nem éri meg. ahogy például a Nexus egy remek telefon, olyat is akartam venni, de hacsak nem közvetlen a google-től rendeled, akkor elképesztően magas az ára a konkurenciához képest.

(#1406) Nordic válasza #16820480 (#1405) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ébresztős bug? :Y A jelenlegi arenam is azért adom el mert egyszerűen f...s az ébresztője. Hiába állítom be hogy mikor ébresszen, 10ből 8x nem hajlandó megszólalni, a 7en 2x késtem melóból, és sajnos nem egyedi jelenség, és az lg support is néma mint a sír, sehogy se lehet orvosolni. Ha ez is hasonló akkor ejtem a megvételét, mivel nincs más lehetőségem ébresztőre(az ébresztőórát utálom). A súlyprobléma nem érdekel legalább érzem hogy benne van a zsebembe.

(#1407) #16820480 válasza Nordic (#1406) üzenetére


#16820480
törölt tag

mint mondtam ez a probléma egy kernelprobléma volt: nem ébredt fel a telefon alvó módból. de van rá megoldás, fel kell tenni az újabb kernelt külön, és úgy már működik.

(#1408) gothic20 válasza #16820480 (#1372) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szia

Lenne egy kis problémám.

Ma reggel egy igen érdekes dolgot csinált a telefon. Elsötétült a képernyő és újraindult és azóta azt írja, hogy nincs benne SIM. Már a gyári beállításokat is visszaraktam de még így is ezt írja. Kipróbáltam másik SIM el is de azzal se működött. Esetleg nincs valami ötleted?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1409) #16820480 válasza gothic20 (#1408) üzenetére


#16820480
törölt tag

honnan vetted? nem lehet, hogy esetleg kétes forrásból van, és letiltották? másik kártyával próbáltad? milyen fw van rajta?

(#1410) gothic20 válasza #16820480 (#1409) üzenetére


gothic20
aktív tag

XXLGSM. Elvben német származású, a dobozán volt egy vodafon logo. Igen próbáltam másik kártyával is. Eredetileg 2.0.1-es német volt rajta azt lecseréltem 2.1-es EU-ra meg a kernelt ara amit átküldtél.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1411) Rickazoid válasza gothic20 (#1410) üzenetére


Rickazoid
addikt

Enyémen is volt Vodafone logo és szintén német. Jártam már így régebben egy T-Mobile-os telefonnal, azt kicserélték nekem mondván, hogy ők nem tudtak róla, hogy ez megtörténhet, ennél reméltem, hogy ilyen nem fordulhat elő, a gyorsbolt nem fog cserélni egy százezres telefont nekem.
Akkor most félhetek én is, hogy letiltják? Mert arról tudok, hogy általában ezeket nem olyanok adják el, akik használni is akarják az előfizetést, amivel vették, de azt hittem a boltban ezt a lehetőséget megszüntetik.
Ha valakinek erre van megelőző megoldása, privátban elküldheti, megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1412) #16820480 válasza gothic20 (#1410) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, ha egy teljes fw frissítés (tehát hogy egy komplett fw-t felteszel újra, ami nem service verzió, és felülírja az adat partíciódat is) sem segít, akkor szerintem ez nem szoftveres gond lesz, érdemes lenne visszamenni a boltba, hogy oldják meg ők...

(#1413) gothic20 válasza #16820480 (#1412) üzenetére


gothic20
aktív tag

Hát felhívom a boltot és rákérdezek, hogy mi is van.

Vissza teszem az eredeti fw ami volt rajta. A kernert is megnézik vajon hogy az eredeti van-e rajta? Azt honnan tudok letölteni?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1414) Rickazoid válasza gothic20 (#1413) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szerintem a teljes firmware-ben ott a hozzá tartozó kernel is.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1415) #16820480 válasza gothic20 (#1413) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha teljes fw frissítést csinálsz, abban benne van a kernel is természetesen. ennél a kernelfrissítős mókánál pont az volt a lényeg, hogy elég volt csak a kernelt feltenni abból a bizonyos kanadai fw-ből, mert csak az számított ebben az ébresztős kérdésben.

(#1416) tibi666


tibi666
senior tag

új weather widget után kell néznem. a weather channeles mióta kijött a frissítés, nem indul automatikusan és eszi az aksit. az eddigi 4-5 napos aksiidőmből 2 naposat csinált... -.-

(#1417) tibi666


tibi666
senior tag

elvileg van új frissítés, csak itthon ugye nem igazán megy a wifi.
[link]

valaki letöltené ezt nekem és feltenné valami online tárhelyre, ahonnan lehúzhatnám?

(#1418) JNashville


JNashville
senior tag

Üdv, tudna esetleg valaki olyan helyet (media markt, saturn, stb.) mondani, ahol ki van rakva úgy Milestone, hogy meg is lehet tapicskolni? Tehát nemcsak vitrinbe zárva, hanem úgy, hogy nem ugranak oda hatan, hogy jónapotmibensegíthetek. Kifejezetten a display felület érzékenysége érdekelne, ezt meg ugyebár egy teszt se tudja átadni, erre meg kifejezetten háklis vagyok.

Valószínűleg nyár után fogok beújítani vagy egy Milestone-t, vagy egy iPhone 3GS-t. Mivel jelenleg iPod Touchom van, ami érintőképernyő szempontjából nálam az eddigi etalon (volt már KS20, Corby, Monte, KP502 stb. a kezemben), kíváncsi lennék, hogy a Milestone hozza-e ezt a szintet.

("Tartalmilag" eddig a Milestone a nyerő, főleg, mivel tele van a tököm az iTunes-szal.)

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#1419) Karma válasza JNashville (#1418) üzenetére


Karma
félisten

Nem hozza szerintem, egyébként a Speedshopban ki lehet próbálni.

“All nothings are not equal.”

(#1420) JNashville válasza Karma (#1419) üzenetére


JNashville
senior tag

Köszi a gyors választ! :)

Hát ez elég szomorú, mert szinte minden másban eddig a Milestone felé hajlottam. De majd akkor elnézek arra kipróbálni.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#1421) n0_gAboR válasza JNashville (#1420) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A gyari homescreen nem hozza az IPhone sebesseget, de egy Home++ vagy Zeam eleg gordulekennye teszi a telefont. En jelenleg Home++-t hasznalok.

(#1422) Nordic válasza #16820480 (#1407) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát meggyőztetek!(Hagytam magam:DDD) Akkor azt hiszem beruházok egy Milestoneba, máshol is ezt ajánlották a Legend helyett. Tudsz mondani olyan boltot ahol meg lehet venni gyártói garanciával, vagy mo.-on ez nem lehetséges?

(#1423) n0_gAboR válasza Nordic (#1422) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Nekem pont van egy elado, ha erdekel:)

(#1424) #16820480 válasza Nordic (#1422) üzenetére


#16820480
törölt tag

elég sok helyen meg lehet venni. úgy tudom például az xxlgsm-ben is többek közt. oda szokták írni, hogy milyen garanciával mennyibe kerül.

(#1425) Nordic válasza #16820480 (#1424) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

XXLgsm-et néztem, meg a gsm line-t is mindkettő csak 1 év bolti garanciát ad. akkor turkálok tovább.

n0_gAboR: tudom hogy van egy neked is, ránéztem az apróra is. :) De mivel csak a köv. hónapba veszem meg így asszem még ráérek, de eszembe lesz az ajánlatod, mert valóban jó áron adod :K .

(#1426) domedee válasza figeczkip (#742) üzenetére


domedee
senior tag

Szia, ezt a törlés dolgot le tudnád írni részletesen?

"A IGO kérdéshez szólnék hozzá, talán segíteni is tudok.

Nekem gyárilag valami ázsiai térképpel volt szerelve, így nem tudtam használni.

megoldás:

1. 699# es hozzászőlásból (Konflikt) EU-s rooted rom
2. root explorer-ben (mounted as r/o mód) /system/app motonav.apk delete
3. motonav linken található 3 állomány közül nekem az utólsó kettő kellet. (töltsd le)
4. Motonav_JM-PPCW.apk telepítése"

a telót sikerült már rootolni. Az sem volt egyszerű, mert van egy kis bug, ami miatt néha úgy néz ki, hogy behal a frissítés, de arra sikerült találni megoldást.

Ja, ha valaki a kontaktokat akarja szinkronizálni, akkor használja ezt a leírást:
Szinkronizálás

köszi

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#1427) eami válasza gothic20 (#1408) üzenetére


eami
addikt

Szerintem egyszerűbb lesz a probléma... ha 3-5 évnél régebbi a SIM kártyád akkor szimplán kell kérni egy újat a szolgáltatótól. Régebbi SIMekkel előfordul ilyesmi :(

[ Szerkesztve ]

(#1428) tibi666 válasza Nordic (#1425) üzenetére


tibi666
senior tag

az xxl-nél lehet venni gyártóival is. én is úgy vettem. :U :U

(#1429) Gengi


Gengi
senior tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem ,amenyiben sikeres államvizsgát teszek egy ilyen telefonnal ajándékozom meg magam. (Iphone HD még bekavarhat :) ) De régóta húzaom úgy gonodlom árkategóriájában 90 K körül az egyik legjobb vétel nagyon nem tudnék jobbat mondani. (Esetleg OMNIA HD... ,de az meg Símbian).

Viszont két apróság iszonyatosan zavar a készülékben.
1, FM radió :S... Steamelhetek ha zenét akarok...
2, TV-OUT

Küldő Hardvare nélkül szerintem egyik se megoldható :(. Bár szoktak eldugni FM vevőket a telefonokban..
Engem jelenleg a TV-OUT érdekel valaki hallott-e már olyan megoldásról ,hogy egy ilyen telefont ,akár külső hardvae segítségével csatalkoztatott TV-re ? (DIVX filmeket akarok ott lejátszani). Vagy nem tv-re bármilyen külső Kijelzőre bármilyen módon.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#1430) Karma válasza Gengi (#1429) üzenetére


Karma
félisten

Egyik sincs elrejtve a Milestone-ban, a rádió mondjuk tényleg könnyen pótolható egy kis beruházással, de TV Outot nem tudsz kicsikarni belőle sajnos.

“All nothings are not equal.”

(#1431) #16820480 válasza Karma (#1430) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért ennél egy fokkal elegánsabb megoldás egy olyan bt headset, amiben van rádió :)

(#1432) Karma válasza #16820480 (#1431) üzenetére


Karma
félisten

De elméletben nincs különbség a két megoldás között :DDD

“All nothings are not equal.”

(#1433) Gengi válasza Karma (#1432) üzenetére


Gengi
senior tag

Tegnap egész este enek olvastam utánna és bíztató jeleket találtam. Micro USB-n keresztüli jelátvitel illetve a 3.5 jack-en keresztül is megoldható lehet. Ezek a WI-FI alapú küldések is jó irány lehet. Ha lesz esetleg infóm vagy találok egy olyan hardware-t berakom ide.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#1434) Karma válasza Gengi (#1433) üzenetére


Karma
félisten

Mármint Milestone-on?
Azért ahhoz a hardvernek is támogatnia kéne a funkcionalitást :U

“All nothings are not equal.”

(#1435) tibi666 válasza Karma (#1434) üzenetére


tibi666
senior tag

upnp-t nem tud a milestone?

(#1436) Gengi válasza Karma (#1434) üzenetére


Gengi
senior tag

Elgondolkodtató a Jack és a Micro USB-s megoldás és ma utánna jártam még jobban. Elméletileg nincs korlátja. Inkább az lehet ,hogy nem lesz elég erő :(. Készíthető ilyen szoftver és írtak is róla a blogon ,amit találtam. Én inkább tényleg szoftveres részlől látom akadályát. Android telefonban látott már valaki Tv-OUT-ot ? Mert én csak HDMI-t.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#1437) Mályki


Mályki
aktív tag

Sziasztok!!!

Tudtok ajánlani egy olyan fejhallgatót amit a telefon szépen meg tud szólaltatni?Nem fül hanem fejhsllgató kéne.Rendeltem egy Sennheiser Hd 62 tv t,de az messze nem telóra való :D Van 3 napom hogy visszavigyem vagy nézzek helyette ujat.Nézegetek de mindegyiknek 3 méteres a vezetéke..Esetleg nem tud e valakit valami nagyon jót ebben az árban.12 lepedő körül..Köszi a segitséget..Az már csak hab lenne a tortán ha a vezeték az egyik oldalon menne be a fülesbe..Csumi

[ Szerkesztve ]

K.M.

(#1438) gothic20 válasza #16820480 (#1415) üzenetére


gothic20
aktív tag

ok értem

Fellépett még egy hiba amikor rádugom az aksi töltőt elkezd villogni a led eddig ezt nem csinálta.
Hólnap felhívóm az XXLGSM-et és megkérdem mi is van.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1439) Mályki


Mályki
aktív tag

Hogy lehet hívóhoz egyedi csengőhangot rendelni??Valahogy nem tudok rájönni.Astro ban meg a kapcsolatok között nem tudom megoldani..

K.M.

(#1440) #16820480 válasza Mályki (#1439) üzenetére


#16820480
törölt tag

belépsz a kontaktokba, azon belül is abba a kontaktba, akihez csengőhangot akrasz rendelni, opciók gomb, és utána nem az editcontact-ot választod, hanem az options-t, ott van.

(#1441) Mályki


Mályki
aktív tag

Köszi megvan.De az mp3 zenéim közül nem tudok válogatni...Az megoldhatatlan?Bármit csinálok nem akarja felkínálni...

K.M.

(#1442) #16820480 válasza Mályki (#1441) üzenetére


#16820480
törölt tag

be kell tenni az sd kártyán a /media/ringtones könyvtárba, és akkor lehet. vagy lehet, hogy elég csak /ringtones alá is.

(#1443) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Nézegettem, hogy mennyi a teljes ROM kapacitása a Milestone-nak és azt találtam a windowsceportal.hu-n, hogy 512 MB + névlegesen 16 GB másodlagos ROM. Ezeknek most megint fogalmuk sincs arról, hogy miről is írnak (láttam már rá példát), vagy tényleg van ilyen példány?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#1444) tibi666 válasza Rickazoid (#1443) üzenetére


tibi666
senior tag

fingjuk sincs róla

(#1445) tibi666


tibi666
senior tag

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, hogy a frissített weather channeles widget már nem zabálja az aksit. tegnap este 8 óta csak 10%-ot esett. :R

(#1446) n0_gAboR válasza Rickazoid (#1443) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Az US Droidokat arultak 16GB memoriakartyaval, ezt nezhettek be a "masodlagos ROM"-nak

(#1447) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok,

nektek már volt olyan, hogy miután kiírta a Milestone, hogy "low space", onnantól nem kaptam a teló szerint mailt/sms-t?

Nekem ma ezt csinálta, addig amíg nem töröltem 1-2 progit. Utána rögtön megjöttek a hiányzó és várt üzik.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#1448) n0_gAboR válasza domedee (#1447) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Megoldottak a CPU overclockot Motorola Milestone-on is!

A telefon allitolag 1200MHz-n is stabilan mukodik. (ilyenkor sebessegben a Nexus One-t is beelozve)
Rootolt 2.1 rendszer szukseges hozza.

Infok: [link] [link]
Letoltes: [link]

Az ujitas, hogy nem modositott kernelt hasznalnak (mint a Motorola Droid-hoz hasznalt custom firmware-ek, ez ugye nem jarhato egyelore Milestone-on), hanem egy kernelmodult toltenek be, ami a memoriaban allitgatja a CPU frekvenciakat. Egy apk programot kell felinstallalni, megadni neki a root jogokat, es maris allithato a CPU sebesseg.

Egy video a program mukodeserol: [link]

Aki kiprobalja, legyen szives ossza meg a tapasztalatait. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1449) tibi666 válasza n0_gAboR (#1448) üzenetére


tibi666
senior tag

ki fogom még ma próbálni, csak pókerezek még

(#1450) Cyberpunk válasza n0_gAboR (#1448) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez zsír ;] Mennyi a valószínűsége hogy hamarabb elhalálozik a készülék ha valaki állandóan 1200-on járatja?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.