Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) tibi666


tibi666
senior tag

aki magyar térképet tudott már varázsolni a motonav alá, az írjon nekem egy privátot legyen szíves!

(#952) Konflikt válasza tibi666 (#951) üzenetére


Konflikt
addikt

kereso ;)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#953) psn


psn
tag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy tudom elővarázsolni a SIM-en levő kontaktokat?

A wifit nekem nem dobja, elég jó a jel. Viszont a routeren nincs DHCP, saját IP-t kell megadni, h menjen...
Nem láttam, h lehet-e csak egy biz. kapcsolathoz megadni static IP-t...

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#954) tibi666 válasza psn (#953) üzenetére


tibi666
senior tag

contacts/menüt felhozod/import-export/import from sim card

(#955) psn válasza tibi666 (#954) üzenetére


psn
tag

Köszi! megvan

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#956) tibi666


tibi666
senior tag

no, mi volt a mobile meetingen srácok?

(#957) fi:zi'k válasza tibi666 (#956) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sok ember, meleg, kevés ülőhely, meg úgy általában kevés volt a hely, előadások, amikből nem mindig lehetett hallani, sok telefon, javarészt mohó ujjaktól zsírosan (nem fogtam még ifónt, de szerintem az se bírt volna el ennyi zsírral :D), htc-nél állandó tömeg (20perc alatt nem fértem oda, bár lehet nem vagyok elég rámenős),van motorolás-androidos egérpadom :D

Láttam Karma-t (akiről azt gondoltam, hogy magas :D), sheratan-t (aki nagyjából passzol a profilképéhez).

Egyéb kérdés?! :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#958) Karma válasza fi:zi'k (#957) üzenetére


Karma
félisten

Kösssz :P

“All nothings are not equal.”

(#959) fi:zi'k válasza Karma (#958) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Először a Legend tűnt fel a kezedben a htc stand mellett áltál egy cimboráddal(?), akinek a kezében szintén egy Legend volt és épp mondtad a htc-s hölgynek, hogy a tied 1 napot bír és szívesen cserélsz az ő '3 napos' darabjára. Aztán láttam a nickkártyádat. Zavaró, hogy ilyen profil képet választottál, és közben átlagos magasságú vagy (no offense, csak tényleg azt hittem magas vagy :D )

szerk.: amúgy ki volt az a bőrsapkás srác, aki nagyon osztotta az észt?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#960) Karma válasza fi:zi'k (#959) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom, igazából a másik Legendes srácot se ismertem.
De csak jelentkezik, ha erre jár :P

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#961) fi:zi'k válasza Karma (#960) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor bocs. :B

Alaposan megtapiztam a backflip-pet, meg a milestone-t is. Már néhányan szúrós szemmel néztek rám :U

Érdekes módon a backflip-pen nagyobb gombjai ellenére nem volt jobb gépelni annyi használat alatt. Nincs normális nyomáspont, nagyon egy síkban vannak a gombok. Ennek ellenére jó cucc...csak hát egy árban van a milestone-nal.

A milestone-on meg jóval kisebbek a gombok, mintsem gondoltam volna. Nincsenek nagy ujjaim, de igazából csak körömmel volt kényelmes. Úgy viszont jobb volt mint a backflip.
Remélem még normalizálódni fog az ára még jobban.

Átlag használat mellett amúgy mennyire zsírosodott be a kijelző mondjuk 1 nap alatt/2 kijelző tisztítás között? Mert mind 2 moto-n annyi zsír volt, hogy megakadt a kezem és nem tudtam görgetni. :F

szerk.: mármint többször megakadt a kezem

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#962) Karma válasza fi:zi'k (#961) üzenetére


Karma
félisten

No para :)

Nagyon zsírosodik... Nem mondom, hogy a demódarabok szintjét eléri (idegileg nem bírod ki szerintem a saját telefonodon), de nagyon könnyen megy.

Viszont sheratan telefonján láttam egy ilyen zsírtaszító fóliát, na az nagyon sokat javít rajta, még ha a képminőség romlik is egy kicsit. Must have, bár sajnos elfelejtettem hol szerezte (gyanítom odaát keletre...).

“All nothings are not equal.”

(#963) #16820480 válasza Karma (#962) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, rögtön a boltban, amikor vettem, akkor kértem rá, de ez elvileg ilyen standard Milestone kiegészítő, biztos hozzá lehet jutni, ha mást nem akkor ebay-ről. és tényleg elég jó, gyakorlatilag nincsenek ujjlenyomatok a gépen (illetve nem látszanak), és nem is tapad annyira a kijelző, mint fólia nélkül.

(#964) dirty.yakuza


dirty.yakuza
aktív tag

Megvan a Mileston-om! Nagyon jó a bill.je már most imádom. Egy gond akad vagyis kettő.
Miért van az hogy rádugom a gépre felismeri minden oké, de ha az Advanced Task Killer-ben nyomok egy kill-t utánna már amíg újra nem inditom nem ismeri fel? Lehet hogy valamit kilövök amit nem kéne?
A másik, meglehet vhogy oldani hogy ne rezegjen, ha feloldom a képernyőzárat, vagy törlök vmit az asztalról? A kijelző bil. rezgést már kikapcsoltam, a csörgés rezgésre szükségem lenne. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#965) MTbc válasza dirty.yakuza (#964) üzenetére


MTbc
senior tag

Igen,kilövi az Usb service-t ezekre oda kell figyelni és beállítani hogy ezeket ne lője ki All Task Kill-nél elég fontos pl. ébresztésnél,sőt nálam Gmail sem frissít ilyenkor.

(#966) sbazsi válasza Karma (#960) üzenetére


sbazsi
veterán

meddig maradtatok még?

egyébként azon mosolyogtam magamban, amikor valaki megkérdezte a Motorolás csajokat, hogy mennyi ideig bírja az akksi, ha torrent klienst futtat. nem is tudom hogy tudtam eddig enélkül élni :U

(#967) tibi666 válasza sbazsi (#966) üzenetére


tibi666
senior tag

azt nem tudom, ki az a hülye, aki flash kártyával torrentet futtat hosszabb távon.
ja, meg reggel rendesen ébreszett, igaz, tegnap semmit nem lövöldöztem le task killerrel.

(#968) Karma válasza dirty.yakuza (#964) üzenetére


Karma
félisten

1) Ja, az USB is egy service-ként fut, amit ki lehet gyilkolni :(
2) Ezt azt hiszem a "Haptic feedback" opcióval tudod kikapcsolni, ugyanúgy a kijelző beállításaiban.

sbazsi: Gyakorlatilag végig, éjfélkor bezárt a hely, akkor léptem le.

tibi666: Mi baj lenne flash kártyán a torrenttel? A random olvasást bírja, írni meg csak egyszer kell :U

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#969) #16820480 válasza Karma (#968) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem, a Haptic feedback-et hiába kapcsolod ki, az ilyen műveletknél akkor is rezeg (képernyő feloldás, ikon eltávloítása, stb). a haptic csak a billentyűzetre vonatkozik.

amúgy azért nem értem a torrentes akkus kérdést sem, mert ha éjjelre ezen akar torrentezni a hangos gép helyett, akkor rádugja a töltőre, aztán kész.

egyébként ma reggel engem is időben ébresztett meglepő módon. biztos meghallotta, hogy tegnap panaszkodtam a motorolásnak :D

[ Szerkesztve ]

(#970) sbazsi válasza Karma (#968) üzenetére


sbazsi
veterán

akkor már nem sokáig... én 11:45kor jöttem el.
nehéz és volt 7 előtt kelni... :U

nem tudod, htc-re milyen gari van? ha ausztriában veszem, itthon érvényes? :F

[ Szerkesztve ]

(#971) dirty.yakuza válasza Karma (#968) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Minden romban külön service-ként kezeli az USB-t? Vagy mit tegyek szedjem le a task killert? :F

(#972) psn


psn
tag

Tudnátok pár láma kérdsre válaszolni?

- A gyári appok közt van task killer? Vagy ezt a marketből kell leszedni?
- Honnan tudom, hogy egy alkalmazás fut-e a háttérben?
- Mindig megkérdezi, ha egy alkalmazás a netre (mobilnetre) akar csatlakozni? Parázok kicsit a telószámlától :))
- Ha a wifit dobja, nem megy át automatikusan mobilnetre?

Köszi

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#973) Konflikt válasza psn (#972) üzenetére


Konflikt
addikt

-gyari kozott nincs, de marketrol potolhato
-taskkiller, ill. application-> running services
-nem kerdezi meg, ezt max latod, h milyen permission kell neki telepitsekor. (neteleres).

ha a teloszamla problemas lehet, akkor pl. apndroiddal+netcounterrel tudod jol kezelni a problemat: mig az elso letilt minden mobil adatkapocslatot egy kattintasra: gprs/edge/3g/hsdpa, az utobbi szamol minden ki-bemeno adatforgalmat kulonvalasztva a mobilhalon, es a wifin generalt adatokat, akar grafikonon is abarzolva. :)

-ha a wifit dobja, akkor atmegy mobilnetre autoba

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#974) #16820480 válasza dirty.yakuza (#971) üzenetére


#16820480
törölt tag

minden romban így van. egyszerűen be kell állítani a task killerben, hogy azt ne gyilkolja ki ("ignore" vagy "whitelist", vagy hasonló beállítást kell neki adni)

psn:
- nincs
- megnézed valamilyen task managerban
- úgy tudom nem. élő kapcsolat esetében használja és kész. ha van wifi, akkor azt, ha nem, akkor mobilnetet.
- de, átáll. mindig az aktív kapcsolatot használja, illetve a wifi priorizálva van.

ha nem akarod bármikor mobilnetre engedni, akkor az apndroid nevű progi a te barátod.

fenébe, ma én voltam lassú :D

[ Szerkesztve ]

(#975) psn


psn
tag

Ismét köszi, mindkettőtöknek!

Azt hiszem, ezt hívják tanulópénznek :C

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#976) stamas2


stamas2
csendes tag

Sziasztok, aki tokot keres annak ajánlanám a Seidio Innocase Surface Case-t. 26$ és 4 nap alatt itt volt az usából. Tökélesesen passzol a telefonra. Egy hátrány van, gyűjti nagyon a zsíros ujjlenyomatokat :)
Én ebayen vettem, vmi shopalmostfree cégtől.

stamas

(#977) psn


psn
tag

Hali!

Rejtett wifire (ami nem broadcast-olja az SSID-t) tudott vki csatlakozni?
Illetve tapasztalt vki olyat, h elérhető wifi hotspot, kiváló jelerősséggel (más teló látja, kapcsolódik) de a Milestone nem is észleli?

(Mondjuk még 2.0 a verzió)

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#978) dirty.yakuza válasza psn (#977) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Általános probléma, én is most tudtam meg hogy válogatós! Én a melóban nem mindig tudok netezni full jelnél.... :W :O

(#979) tibi666 válasza dirty.yakuza (#978) üzenetére


tibi666
senior tag

én meg itthon nem. munkahelyen simán megy.
de majd veszek egy ugyanolyan router itthon, mint ami ott van és akkor minden ok lesz.

(#980) #16820480 válasza tibi666 (#979) üzenetére


#16820480
törölt tag

eddig úgy néz ki, hoyg a d-link routereket nem nagyon komálja. nekem linksys van itthon, azzal tök jól megy, illetve még máshol is használtam azzal, és ment.

(#981) dirty.yakuza


dirty.yakuza
aktív tag

Sajnos a melóban pont olyan van.... :W Remélem otthon megy! Eddig ment de romot cseréltem!

(#982) tibi666 válasza dirty.yakuza (#981) üzenetére


tibi666
senior tag

én is cseréltem romot, és ugyanúgy megy a wifi, mint eddig.

(#983) Blue@X


Blue@X
senior tag

Ezt nem tudom hogy láttátok-e már, de ha volt bocs: Android 2.1 update causes major 2D slowdown on Droid

(#984) dirty.yakuza válasza tibi666 (#982) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Ugyan ugy megy :DD vagy ugyanúgy nem megy? :)

[ Szerkesztve ]

(#985) tibi666 válasza Blue@X (#983) üzenetére


tibi666
senior tag

na ezt még nem tapasztaltam. maga a 2.1-es rendszer szerintem gyors, nekem azonnal reagál, nem akad a görgetés. programokat nem nagyon tettem még fel, időjárás widget, wifi widget, task killer, file manager, meg még egy két apróságot.

nem működő nettel nehéz rá varázsolni. :DDD

dirty.yakuza: munkahelyen ugyanúgy megy, itthon meg ugyanúgy nem. :N

[ Szerkesztve ]

(#986) eBeni


eBeni
tag

Na ma megjött nekem is a készülék. Eddig nem sok időm volt tesztelni, de még írok róla majd.

Pár gyors kérdésem lenne Hozzátok:
- Töltöttem le a netről androidos progikat ".apk" kiterjesztésűeket. Ezeket hogyan tudom rávarázsolni a telóra. Rátettem a fájlokat a memória kártyára, de a telefonon nem tudom mivel lehetne egyáltalán a kártyát megnyitni. Van erre ötletetek?

- Az automatikus bill zárt ki lehet valahogy kapcsolni?

- új widgeteket hogyan tudok kitenni a képernyőre? Azt tudom, h az alapból rajta levőket, h kell, de amit letöltök azt hogyan kell, mert nem jelenik meg a listába.

Előre is köszi a segítséget!

(#987) tibi666 válasza eBeni (#986) üzenetére


tibi666
senior tag

settings/application setting/unknown app.s-t engedélyezd.

egy fájl managert fel kell tenned, ha a telefonról hozzá akarsz férni a cuccokhoz. ezt a marketről kéne. oi file manager egyszerű, gyors, hasznos. ha nincs semmilyen net a telefonon, akkor asszem android sdk-val lehet feltenni. viszont ehhez nem értek.

a screen lock nem tudom kikapcsolható-e. azt tudod a képernyő beállításainál állítani, hogy mikor kapcsoljon ki a kijelző. és van olyan program a marketen, amivel beállíthatsz programokat, amiknél nem kapcsolja ki (KeepScreen a neve ha jól rémlik), így netezés közben nem lövi le.

a widgetek használatához fel kell tenni a programot előbb. utána a szokásos módon működik. ha esetleg nem látod a listában, előbb bökj az applications gombra és voila.

[ Szerkesztve ]

(#988) #16820480 válasza tibi666 (#985) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem ez csak a droidot érinti. most ők szívnak, és nekünk nincs bajunk vele :)

eBeni: szerintem úgy általában egyszerűbb, ha marketről töltessz le dolgokat. felesleges lépés előbb a gépedre leszedni, és úgy telepíteni. amúgy péládul onnan tudsz fájl managert szerválni, amivel tudod böngészni a kártyád tartalmát.
a widgeteknek meg kell jelenniük a listában, ha telepítetted őket, és ilyesmiket is például a marketről tudsz szerezni még.

(#989) eBeni válasza tibi666 (#987) üzenetére


eBeni
tag

Fu ez nagy segítség volt köszönöm. Egyébként nincs vmi oldal amit összegyűjt pár okosságot kezdő androidosoknak?

sheratan: ez igaz, és így is csinálnám, csak sajna itthonról nem lehet elérni a fizetős apps-okat, így muszáj a gépet használnom

[ Szerkesztve ]

(#990) tibi666 válasza eBeni (#989) üzenetére


tibi666
senior tag

nem tudom, hogy van-e ilyen. én úgy kezdtem, hogy végignéztem az összes menüt a beállítások között, aztán marketre fel.:)

fizetős appokkal még én is gondban vagyok, nem tudom hogyan lehetne alternatív úton beszerezni őket. esetleg privátban, ha valaki elmondaná... :)

lehet mégis előfizetek egy 250 megás mobilnetre (havi 2 ezer, 250 megáig hsdpa, utána lassít). nehogy már itthon ne tudjak vele lekapni valamit.
meg amúgyis utazok eleget, az a havi 2k meg nem olyan sok.
persze új router is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#991) eBeni válasza tibi666 (#990) üzenetére


eBeni
tag

ment pü

(#992) dirty.yakuza válasza tibi666 (#990) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Több romot kipróbálva sajna nálam sincs másként. Otthon TP-Link tökéletesen megy a wifi, melóban D-Link... szinte semmi! :W

(#993) tibi666 válasza dirty.yakuza (#992) üzenetére


tibi666
senior tag

nem tudom a munkahelyen milyen van, de akkor itthonra szerintem veszek egy ilyen tp-linket. igazából nagy irodaházunk van, kétlem, hogy mezei routerekkel lenne osztva a net. :DDD

(#994) eBeni


eBeni
tag

ja még vmi, h tudom állítani, h a memóriakártyára telepítsen?

(#995) dirty.yakuza válasza eBeni (#994) üzenetére


dirty.yakuza
aktív tag

Programmal: app2sd vagy vmi ilyesmi!

(#996) thenameless


thenameless
tag

Üdv mindenkinek, csatlakozok a táborba én is :P már terveztem lecserélni a G1-emet, de nem tudtam dönteni hogy legend vagy milestone, a mobile meeting-en a motorola stand után már nem akartam tovább menni a htc-hez... tudtam hogy ebből milestone lesz és kész :K így tegnap megvettem! 4-5próbálkozásra (1óra/próbálkozás) meg tudott is kapcsolódni végre update szerverhez és szépen lebattyogott a 2.1 :B
nem csalódtam egy picit sem úgyérzem, csak valami tokon gondolkodom erősen, megigértem magamnak hogy erre a telefonra nagyon vigyázni fogok, Ti miben véditek? illetve aki nem használ semmit mennyire amortizálódik a készülék?
lesz itt még sok kérdés de most csak ennyi :DD

[ Szerkesztve ]

(#997) tibi666 válasza thenameless (#996) üzenetére


tibi666
senior tag

vannak minőségi bőrtokok, a speedshopnál találsz. én úgy védem, hogy semmit nem teszek mellé a zsebembe.

(#998) Karma válasza dirty.yakuza (#995) üzenetére


Karma
félisten

Az apps2SD-hez kerneltámogatás kell, tudtommal az még nem megoldott a Milestone-on. Talán majd később... Addig meg maximum backupolni lehet őket.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#999) #16820480 válasza thenameless (#996) üzenetére


#16820480
törölt tag

én sem hordom tokban. gondolkoztam rajta, de nem is a karcok vagy kopás miatt, hanem inkább azért, mert zsebben könnyen porosodik, de egyelőre még nem vettem semmit. por ellen mondjuk tlaán egy zokni lenne a legjobb.

(#1000) MTbc


MTbc
senior tag

Nálam ez elég egyszerű,semmi karc vagy egyéb porosodás pedig alig van jelen,az is simán takarítható,jobb zseb csak telonak van fenn tartva,persze teljesen pormentes zseb és olyan nadrágjaim vannak amik jó minőségű anyagokat tartalmaznak,ezért amikor benne van ugye mozgolódik és akármilyen zsíros is a telo berakom 2 perc múlva kiveszem és gyönyörű tiszta a kijelző szépen letisztítja.Ez már jó pár éve bevált szokás nálam.

ui.:Sok visszaolvasás legyen, ne pedig kérdés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.