Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) molnartibor válasza #56573440 (#16300) üzenetére


molnartibor
tag

igen éhezünk egy új fasza pakkra kéne valami olyasmi amiben okosabbak a mobok és védeni kell tőlük a bázist amikor hordákban támadnak ránk:D

(#16302) Mottie válasza #56573440 (#16300) üzenetére


Mottie
őstag

Hát én sajna nem nagyon tudok mennyiségi játékot folytatni, pedig szívesen tenném, úgyhogy rám ne várjatok. A laptopomat végre megcsináltam, de egy hét múlva költözöm (vissza UK-ba, de most hosszabb távra és nem tanulni, hanem dolgozni). Itthon pakolás, kint meg munka mellet nem tudom mennyi időm/erőm lesz játszani :D Lehet hogy jön 3-5 é szünet, mire olyan pozícióba küzdöm magam, ahol már lehet :D

Szerk: Btw nekünk valami jó pvp+pve faction fun kéne. :) Csak ahhoz meg kellene szerintem minimum egy 10-15 aktív játékos, márpedig aktív én sem vagyok.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#16303) PeL


PeL
addikt

Megint belefutottam egy problémába, miszerint a Tinkers-es manyullyn csákányomra nem tudom feltenni a redstone flux capacitort, csak a hardened-et. Előbbivel 2M RF-es lenne a csákány elvileg, utóbbival viszont csak 400K a kapacitása, amit sűrűn kellene töltögetni. Kérdés h miért nem lehet feltenni rá, pedig DW20 lets playben is láttam hogy ilyen csákánnyal tolja.

(#16304) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hol éri meg legjobban megvenni a játékot?
A hivatalos weboldalon, vagy esetleg más forgalmazónál?

(#16305) #19617792 válasza GEPESZ66 (#16304) üzenetére


#19617792
törölt tag

ahol olcsóbb, ott lehet, hogy kamu a hirdetés és lehúznak. hivatalos oldal a biztos.

(#16303) PeL: az, hogy mekkora capacitort tudsz rá tenni teljes és aktuális durability függvénye. ha teszel rá vagy gyémántot, vagy emeráldot ami abszolút/relatív plusz durabilityt ad, így már rá tudod tenni a nagyobb capacitort.

[ Szerkesztve ]

(#16306) GEPESZ66 válasza #19617792 (#16305) üzenetére


GEPESZ66
veterán

19,95 Euro a hivatalos oldalon.

(#16307) Mr Dini válasza Mr Dini (#16290) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Senki? :F

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16308) jonnyjoker01 válasza Mr Dini (#16307) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ami kell neked az egy metadata block texture leiras, keress ra (sz@r mobilrol vagyok sry)

A legutolso verzio ami tamogatja az 1.7.10, 1.8-bol mar kiszedtek.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#16309) PeL válasza #19617792 (#16305) üzenetére


PeL
addikt

Én hülye erre nem is figyeltem, pedig benne van a Tinkers könyvben is :W Köszi, majd megpróbálom akkor ez alapján :)

(#16310) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha a hivatalos oldalon történik a vásárlás, akkor gond nélkül megy minden, vagy valamire oda kell figyelni?

(#16311) Geryson válasza GEPESZ66 (#16310) üzenetére


Geryson
addikt

Csinalsz egy login e-mail cimet, egy jelszot (ezt hasznalod utana a jatekban is) es megveszed. Ugy emlekszem PayPal kell hozza (marmint a fizeteshez).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#16312) #56573440


#56573440
törölt tag

akkor megosztanék egy trükköt a kedves fórumtársakkal, egész biztos hogy sokan fogják szeretni :)

egyszer volt hol nem volt, egy mod készült a minecrafthoz, amit schematica néven ismertek meg a földi halandók. Ő a mods mappában lakott apjával és mentorával Lunatrius Core-al. Mivel mindketten kliens oldali modok voltak, ezért bármilyen forge alapú szerveren utólag képesek voltak futni, még ha az istenek ezt nem is tették lehetővé a teremtés során.

és hogy mit szolgáltak ezek a modok? hogy bármilyen mceditben készült és tárolt blokktömeget megjelenítsenek a játékon belül így.

elég komoly mankó építés közben, illetve van egy printer funkciója ami az invertoryból a "karnyújtással" elérhető blokkokat lepakolja automatán :D

csak kreatívban lehet vele ingyen pakolászni, survival alatt csak az invből dolgozik.

használjátok épülésetekre, tutorial a mod oldalán, linkeltem is :)

(#16313) Nagytoll válasza #56573440 (#16312) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Már nincs időm játszani, de ez marhajó :D majd jövő nyáron kipróbálom

(#16314) jonnyjoker01 válasza #56573440 (#16312) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszi! Ez nagyon jó!

Üdv. Johnny

(#16315) #56573440 válasza #56573440 (#16312) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah így utánaolvasva kicsit lehet hogy túl sok költői véna és kevés leírás lett a szövegben :D

a két linkelt modot a core-t és a schematikát a mods mappába kell betenni a megfelelő verziót leszedve, majd elindítani a klienst.

mivel nem szerver oldalion fut, ezért bármilyen packban használható, azokban is amiben gyárilag nincs benne.

indítás után a controls configban érdemes a load schematic funkciót átlőni ha kell, alapból a numerikus rész osztás gombján lehet behívni a mentett házat, de van hogy ráül más mod. onnantól viszonylag egyszerű, be lehet húzni a terveket a mappába, újra megnyitva a guit pedig egyből mutatja is azokat. a kivonással forgatható, mozgatható, rejthető el a funkció, a printer pedig csak akkor megy, ha van hova letennie, tehát csak úgy a levegőbe nem tudtok vele pakolni, cserébe elég gyorsan és normális távolságra pakol le.

a lépcsőket viszont csak akkor kezeli jól le, ha jó szögben álltok, ahogy kézzel is le kéne rakni.

akinek nem esett le az előzőből annak is jó étvágyat :D

egyébként meg hátha így nem fog annyira kihalni a taliszerver, ha az emberek tudnak szépet építeni, akkor lehet nagyobb a kitartás is :D

a karmán én ezt építettem meg vele

[ Szerkesztve ]

(#16316) #56573440


#56573440
törölt tag

immersive engineering megkapta az arc furnace névre hallgató multiblokkos sütőt \o/

rettenet nagy, több dolgot gyorsan süt, és ha nem néz rá az ember néha cserélni benne a grafit rudakat akkor nem működik. több ilyen gépet el tudnék képzelni, amire néha rá kell nézni...bár akkor a szervereken meg az lesz hogy a belteken áll a sok anyag, mert leállnak a gépek az ásás meg megy :D

(#16317) Amur válasza #56573440 (#16316) üzenetére


Amur
addikt

Ez jól mutat! Melyik packban van ez a mod?
Lassan vissza kell jönnöm MC-zni, csak sem időm, sem kedvem nem volt..
(sok meló, betegség minden összejött)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16318) #56573440 válasza Amur (#16317) üzenetére


#56573440
törölt tag

ftb alatt FTB Horizons: Daybreaker és FTB Infinity 1.7

máshol meg ezekben

annyi megjegyzés hozzá, hogy az infinityben lévő verzióban nem lehet a furnace-hez szükséges 3 rodot lecraftolni, és néha login után eltűnnek vezetékei. kézzel ha a mod oldaláról kicseréled az újabbra, akkor rendben van.

ill durván sok naftát eszik, a crusher még elmegy, de a furnace rettenet acél mennyiséget vesz fel, és eddig még nem tudtam tesztelni de szemre 2k rf-et tuti eszik ha párhuzamosan megy :)

nagyon látványos mod az fix, és az energiatermelése is szerintem early game a legjobbak közé sorolható. a szelet nem néztem még, de van jóformán első este összerakható vízkerék, amiről jelenleg az egész bázisom egész vígan elmegy.

tutorial van part 2 is de azt úgyis dobja a yt :)

(#16319) veector válasza #56573440 (#16283) üzenetére


veector
senior tag

A havas biomban is erdemes megnezni egy ilyen falut :K

(#16320) jonnyjoker01 válasza veector (#16319) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Castle Black? :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#16321) #56573440


#56573440
törölt tag

két grinder meg egy furnace, hátul a generátor hozzá

mennyire mocskosul jól néznek már ki ?:D

(#16322) adrian360


adrian360
őstag

Sziasztok !

10 éves fiamnak szeretnék felrakni valami egyszerübb tech modot, amint láttam a Thermal Expansion-t ajánlottátok korábban. van róla esetleg valami magyar nyelvű leírás a kezdetekhez ?
vagy esetleg másik ami már le van fordítva ?

(#16323) #56573440 válasza adrian360 (#16322) üzenetére


#56573440
törölt tag

magyarul ezek vannak, egy 10 éves gyereknek nagy valószínűséggel megfelelnek :DDD

(#16324) PeL


PeL
addikt

Simply Jetpacks modot próbálgatta valaki mostanában? Nem is értem miért nincs benne a DW20 packban alapból. Gondolkodok rajta erősen hogy a Morph modot kiveszem és ezzel fogom megoldani megint a repkedést mert sztem a Morph mod még mindig erősen a csalás felé hajlik, a balanszosabb megoldásai ellenére is. A Jetpackos dolog 100x reálisabb, meg legalább nem lehet olyan egyszerűen repülést szerezni mint egy denevér vagy blaze megölése :) Csak nem tudom mostanában mennyire stabil, megfér e a DW20-as modok mellett.

(#16325) #56573440 válasza PeL (#16324) üzenetére


#56573440
törölt tag

SimplyJetpacks-MC1.7.10-1.5.1 van fent az infinity packban semmi bugot nem találtam vele. bár én nagyon rég találkoztam benne bármi hibával.

hogy dw-vel megy e az jó kérdés, tedd mellé és kiderül :D ha ütközik valami id az is megoldható, valszeg automatán is megcsinálja. ha nem akkor segítünk :)

(#16326) csoki


csoki
senior tag

láttátok új dw20 részt?

Thermal Dynamicsban van/lesz (még nem nyilvános ez a verziója) transport duct, amivel player tud utazni egy csövön keresztül :) minden kijárat egyben bejárat is, ki tudod választani hova szeretnél utazni, szépen lehet látni is merre mész, tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#16327) #56573440


#56573440
törölt tag

hatalmaaas.

pont most akartam linkelni :D

(#16328) PeL válasza #56573440 (#16325) üzenetére


PeL
addikt

Betettem én is ezt a verziót, eddig nem sikított a játék h valami gondja lenne :)

Ez a "playerduct" tényleg nem rossz ötlet :C

[ Szerkesztve ]

(#16329) veector válasza #56573440 (#16327) üzenetére


veector
senior tag

Ilyet akarok :D

(#16330) Serricon válasza #56573440 (#16327) üzenetére


Serricon
senior tag

Wow, többé nem kell ház meg ajtók, csak lyukak a föld alatt :D
Nagyon baba.

(#16331) Geryson válasza Serricon (#16330) üzenetére


Geryson
addikt

Hát tudod, ezeket a fogalmakat mint ajtó vagy ablak black úgysem ismeri... :)

Elkezdtem csinálni egy közel 4000 blokkos alagutat! Brutááááál... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#16332) #56573440 válasza Geryson (#16331) üzenetére


#56573440
törölt tag

És abban hány ajtó vagy ablak lesz? ;]

(#16333) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Emberek!

Mi ez a bug az eredeti 1.8.8-as kliensemben, h mapkészítés közben néhány órajelet a hopper hopperbe adagol oda-vissza, majd komparátorral kivezet jelbe-t használtam.(pl testforos command blokkoknál szoktam használni) Ez megy, ahogy kéne. DE ha kilépek, majd vissza, akkor mutatja a hopperbe kattintva, h ugrál a cucc, de a komparátor nem kap jelet. És ezt csak az Item ki a hopperből, majd vissza oldja meg.

Kalandpályát építek, meg minigame-t és ez nagyon tud idegesíteni! :W

Egyenlőre a spawnal szemben van egy gomb, amit ha aktivál a player megkapja a szabályokat, acsikat stb és erre kötöttem egy rakat cmd blokkot, amik újból lerakják a hoppereket a mappen, de ugye ez nagyon lassítja az indulást, meg nem mindig a spawntól indul a player... :/

Ui.: most látom, a fillclock is bugos. :W

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16334) Geryson válasza #56573440 (#16332) üzenetére


Geryson
addikt

Hehe, ez jóféle! :)

Töröltelek a Facebook-ismerőseim közül...:)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#16335) Serricon válasza Geryson (#16334) üzenetére


Serricon
senior tag

Akkor most már bannolhatjuk is ugye? ;]

(#16336) #56573440 válasza Serricon (#16335) üzenetére


#56573440
törölt tag

az elmúlt szerverek mindegyikén kifejezetten jól viselkedtem miért én fájok már megint mindenkinek ? :D:D:D a mostani szerverről bannolhattok no problem, de ha már témánál vagyunk egy infinity indulhatna már szép lassan hogy ne csak a vizsgaidőszakomat cseszegesd hanem mások sulikezdését is :D

(#16337) Sanyaaa26 válasza #56573440 (#16336) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Most én is el tudnék viselni egy új szerót, az előzőnél költöztem stb, sajna semmi időm nem volt, most lenne bőven :)

(#16338) Serricon


Serricon
senior tag

Akkor az mint szokás szavazásra bocsájtom a leendő pakkot, mostanában időm sem lesz felnézni, szóval nekem mindegy.

Mi legyen a következő modpakk a szerón?

[ Szerkesztve ]

(#16339) Geryson válasza Serricon (#16338) üzenetére


Geryson
addikt

Jönnétek hozzám inkább alagutat ásni, mint ez a hülye szerver kérdés állandóan... :))

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#16340) Serricon válasza Geryson (#16339) üzenetére


Serricon
senior tag

Vegyük bele, hogy csak azt engedjük fel az új szeróra, akinek igazolod 1 napi közmunkáját a vanilla szerón? ;]

(#16341) Mottie válasza Geryson (#16339) üzenetére


Mottie
őstag

Adsz egy DE (Draconic evolution) botocskát és 10 perc alatt kiásom az alagutad :D És akkor még olyanról sem beszélünk, hogy gép csinálta volna :D

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#16342) apatyas válasza Serricon (#16340) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tőlem, rendben. Rég jártam vanillán, valóban.
Az új pakkra: legyen. Ha szakítunk végül is a csajommal, akkor úgyis jövök, akármi lesz, Karma vagy ez. Ha meg nem, akkor meg továbbra is inkább csaj mint kockák..
Egyébként, támogatom a szerveresdit, jó benézni időnként. Ne hagyjuk abba. Van a vasban esesdé?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16343) Serricon válasza apatyas (#16342) üzenetére


Serricon
senior tag

Ugyan már, hívd játszani őt is. ;]
Természetesen, minden gépben van, ebben 3 is. :D

(#16344) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ezt a chetes limitet valahogyan ki lehet kapcsolni?

1.8-ban egy szerencsétlen hosszabb blockdata miatt kénytelen vagyok command blockot nyitni! :W

Serricon:

Mennyi netet ajánlasz egy olyan szervernek, amin ~60 gyerek játszik valami olyasmi ;] egyszerre? Mert a mostani 20 mega fel kicsit laggol már vkinek...

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16345) Serricon válasza Mr Dini (#16344) üzenetére


Serricon
senior tag

Sajnos az olyan.. summon commandoknál is amikor pl fel akarsz szerelni valamit specko enchantolt, egyedi cuccokkal meg effektekkel, csak command blokkba fér ki.. ez ilyen.

Fogalmam sincs mennyi net kell neki, itt 120/50-es optika van, de 24/7 megy a töltés, meg használjuk, játszunk is rajta, és nincs gond semmivel, igaz nem gyenge a router ami ezt vezérli, marhajól optimalizálja a forgalmat. ;]

(#16346) Serricon válasza Mr Dini (#16344) üzenetére


Serricon
senior tag

Nem tudom mennyire hiteles, de ezen az oldalon kapsz egy ajánlott player számot, nálam 152-re jött ki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16347) janos1988 válasza Serricon (#16346) üzenetére


janos1988
addikt

Ja 152. A proci meg szétrobban fél nap után :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16348) Serricon válasza janos1988 (#16347) üzenetére


Serricon
senior tag

Modolt szerón mindenképp, de pl. egy vanilla, vagy méginkább Spigot szeró röhögve elmegy pár százalékkal, meg azért egy i5-öt normális hűtéssel nem kell félteni. :)

(#16349) apatyas válasza #56573440 (#16336) üzenetére


apatyas
Korrektor

A gépemen még fent volt az 1.3.4 verzió amit használtunk, akkor te az 1.10.1-et futtatod? Most frissítem, körbenézek single playerben hogy fest..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16350) #56573440


#56573440
törölt tag

Hivatalos ph szervernek javaslat:

not enough tech

van benne igen sok okos és szép dolog, amikkel eddig nem játszottunk sokat. galacticraft amivel az űrbe és más bolygókra lehet eljutni, funky locomotion a redpower féle mozgatható frame-ekkel, immersive engineering, modular systems és még egy csomó okosság.

egy kicsit más mint amit eddig játszottunk, nem túl hardcore, de roppant szórakoztató :DDD

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.