Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) #90933760


#90933760
törölt tag

Kiástam a ház alját teljesen, mint alsó szint. Aztán oldalra kinyújtottam a tó alá és ott pedig üvegblokkokat raktam be egy kis részen. Állat lett. :DDD
Szereztem lasszót, úgyhogy végre tudtam idecibálni állatokat, meg már szaporítottam is őket. Illetve megcsináltam a spawnerhez a vasutat, mivel az mindig kelleni fog úgyhogy oda érdemes kiépíteni. Ja meg bent a faluban másik oldalt is megy már a vasút, mert eddig egy egyik oldalán ment. És egy kis szakaszon hídon megy, alá csináltam kis tavat. Ezek nem olyan nagy durranások alapjában véve.

Amit most akarok az viszont.... A háttérben amik vannak hegyek, oda fel akarok vinni egy vasutat és a többi hegyre hidakon átvezetve menne tovább. És az egyik hegyen lenne a világítótorony ami egyben kilátó szerűség is volna.
Csak még nem tudom hogy álljak neki hogy szép is legyen, viszont ez irdatlan mennyiségű anyag és idő és tapasztalat úgyhogy ezt kreatívban fogom megcsinálni mert úgy is nagy falat lesz szerintem. A tornyot viszont már túlélőben építem, mert az azért könnyebb lesz.

(#15452) #90933760


#90933760
törölt tag

Bazdki ez mekkora tré, hogy ha szőnyeget rakok a könyvespolcok és a bűvölőasztal közé a földre akkor nem érzékeli a könyvespolcokat...

(#15453) apatyas válasza #90933760 (#15452) üzenetére


apatyas
Korrektor

Áss egggyel lejjebb és annak a tetejét fedd be? Azt hiszem, ez működne.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15454) apatyas válasza #56573440 (#15430) üzenetére


apatyas
Korrektor

Jól kezdődik.. Launcher szólt, hogy van újabb verziója. Mondom neki, jó szedd az újat: 1.4.6.
Modpack leírásában benne h 1.4.6 vagy újabb launcher kell neki.
Modpack letöltéskor error message: legalább 1.4.6-os launcherért nyüszög. A letöltést aztán mégis elkezdi. Na majd meglátjuk :(

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15455) Teaway válasza #90933760 (#15452) üzenetére


Teaway
veterán

Oda ne szőnyeget teríts, hanem cseréld a padlót ugyanolyan színű gyapjúkockára! :K

Nincs itthon csokid??

(#15456) #90933760 válasza Teaway (#15455) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tényleg. :DDD

(#15457) Cucuska2 válasza #56573440 (#15446) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az AE2 mennyire endgame, mennyire szükséges a játékhoz? Nézegettem milyen új IC2 dolgok vannak, a Gregtechet is, mindenféle BC3 addon, nagyon király, a két évvel ezelőtti állapothoz képest lélegzetelállító!
Illetve nincsen valami magasabb ore-generálási beállítás FTB Infinityben? Szép és jó a survival, de a technikai részére kíváncsibb vagyok.

(Bár lehet, hogy 11. héten nem ebbe kéne belefognom... :U :DDD )

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15458) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#15457) üzenetére


Cucuska2
őstag

Na, végignéztem a konfig fájlokat, elég jól össze van rakva, nem kell keresgetni órákig, hogy mi hol van. Kíváncsi vagyok, nagyon!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15459) #90933760 válasza #90933760 (#15456) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja de nem jó, mert alul a pincébe látni akkor hogy ott gyapjúblokk van. Mindegy akkor marad szőnyeg nélkül.

Elkezdtem bányászni, enchantoltam egy 3-as szintű törhetetlenség, hatékonyság, szerencse triót, hát beszarás. :DDD Az újfajta bányászmódszerrel leástam 3x3-as blokkban, csigalépcső megy le, majd elkezdtem egy termet kiásni ahogy ti is, én 9-13 szint között asszem. Nem legalul mert ott nincs sok érc.
Fél óra, vasam 60, szenem annyi hogy a felső csíkban csak az van, vöröskő is majdnem és van 5 gyémánt is, megtudtam csinálni a full szettet áháháháhháh.
Most elmegyek XP-t szerezni a farmról aztán küldök rá valami jó enchantot és bekaphatja a nether. ;]

Kell nethercsillag a beaconhoz. A rengeteg szenet elbizniszeltem a kováccsal smaragdra, közben látom hogy ha a szénért nem ad akkor 9 vasért ad, majd ha azért nem ad akkor szénért megint, kvázi korlátlan smaragd csak győzze az ember szénnel és vassal. De ha ilyen jól megy a bánya akkor nem lesz gond.
Az biztos, hogy egy beacont a világítótorony tetejébe akarok hogy felfele világítson, ahhoz kell 9 vasblokk. De kelleni fog még egy, hogy egyre jobban bányászhassak és..... Egy ördögi kör. Ez jobb mint a szex. :DDD Na jó azért mégsem, de ez jó két szex közben! :P

[ Szerkesztve ]

(#15460) Teaway válasza #90933760 (#15459) üzenetére


Teaway
veterán

Burkold a pince tetejét fél blokk magas akármivel.

Nincs itthon csokid??

(#15461) Geryson válasza #90933760 (#15459) üzenetére


Geryson
addikt

Ha építkezel, akkor mindig úgy válaszd el a szinteket, hogy kettő, vagy inkább 3 blokk legyen a "födém". Én azért használom a hármat, mert alul redstone lámpa van, fölötte a vezetékezés, legfölül meg ugye a felső szint padlója.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15462) #90933760 válasza Geryson (#15461) üzenetére


#90933760
törölt tag

Majd később lehet átalakítom akkor.
Kibányásztam a barlangrendszert, meg közben találtam egy másikat, de megteltem úgyhogy hazarohantam kipakolni. Boltoltam a kováccsal megint, van már elég jól smaragdom. Erre most kiadott egy olyat is három gyémántért ad egy smaragdot. Hát ez hülye. :DDD
Oké, hogy a smaragd a ritkább, de a falusiaktól szemét sokat lehet szerezni és lényegében használhatatlan tárgy. Ratyi cuccokat lehet érte kapni, én is azért gyűjtöm csak, hogy legyen a beaconhoz.

[ Szerkesztve ]

(#15463) Teaway válasza Geryson (#15461) üzenetére


Teaway
veterán

+1 :K a 3 blokkos födémre!

(#15462) Baltoafarkas: minél többet kereskedsz velük, annál többféle cserecuccuk lesz. A papot keresd, ha sok a smaragdod!

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#15464) #90933760 válasza Teaway (#15463) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, hogy fejlődnek. Az jó.
A zenedobozt érdemes megcsinálni? Két lemezem már van, de nem akarok feleslegesen gyémántot elcseszni rá.
Most látom a vöröskőpor blokkokba rakható, már épp ideje rendet raknom mert egy dupla ládányi van össze-vissza.

(#15465) apatyas válasza #90933760 (#15464) üzenetére


apatyas
Korrektor

Fémek, dia, red, lapis, smaragd, szén s még tán más is, 9-es blokkba rakható. Izé.. pont ebből készülsz építeni a beacont, nemde?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15466) #90933760 válasza apatyas (#15465) üzenetére


#90933760
törölt tag

A fémeket tudom hogy blokkba lehet tenni, azt nem tudtam hogy a vöröskövet is. De most már igen. És jól is jött, mert irgalmatlan mennyiségem van belőle amit takarékosan tudok így tárolni. Soha a büdös életben nem fogom elhasználni kb.

Beacont vasból építem, illetve a legfelső része lehet smaragd lesz. A világítótoronyban meg csak 9 vasból lesz, mert ott csak világítania kell. Nem sok értelme van, de valamiért megtetszett.
Sőt akár ragadós dugattyúval különböző színű üvegblokkokat is lehetne a csóva elé tolni, húzni így a színe változhatna folyamatosan, egy vöröskőáramkör segítségével vezérelni.

(#15467) Mr Dini válasza #90933760 (#15466) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lehet, h off, de azért megpróbálom... :DDD

Futtatok egy bukkit szervert linuxon. Resource packnál be van állítva a faithful. Ez eddig oké, de a játékosnak rákérdez, hogy akarja e telepíteni. Pedig ez épp azért lenne, hogy ne lehessen xray textúrát berakni... Meg lehet oldani, hogy csak akkor induljon neki a játék, ha yest nyomott a telepítésre?

Illetve hogyan lehet a cdk hangját kicserélni ugyanezzel a server sided resource packkel?

Big thx! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#15468) Geryson


Geryson
addikt

Én meg elkezdtem kvarcot bányászni. Hááát, nem piskóta erőfeszítést kíván. 1 csákányom szállt el eddig és 4 stack blokkot tudtam kivenni (azaz 4x4x64 kvarc izét). Ahogy számoltam 20-25 stack blokk kellene...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15469) #19617792 válasza #56573440 (#15446) üzenetére


#19617792
törölt tag

már nem kell megtenned, redditen egy srác megtette és elég részletesen. :DDD Condensing the World (AE2 guide)

[ Szerkesztve ]

(#15470) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

Unokahúgom tolja a Minecraftot egy régebbi xp-s gépen. Most fogom neki kicsit átépíteni, erősebb vas lesz és win 7. Akarnék érdeklődni, hogy a legkönnyebb az állásokat meg a modokat portolni? Mivel a hdd marad ugyanaz, meglehet, h simán elindítva install nélkül is futni fog az új oprendszeren?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15471) jonnyjoker01 válasza Magnat (#15470) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen, fog futni install nélkül a launcher elindításával.

Üdv. Johnny

(#15472) #56573440


#56573440
törölt tag

hogy mit csinál az ms azt nem tudom, de a skin és a website acc szerveren kívül minden más áll... 6-ból 2 fut... most komolyan...wtf?

(#15473) autosportos


autosportos
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ismertek-e olyan modot 1.7.10-es verzióhoz, ami módosítja az "éhség sebességét"? Ugyanis nemigazán valósághű, amikor 3-4 naponta megeszek egy 1-2 almát, és így teljesen fel lesz töltve a hunger bar. Arra gondoltam, hogy kicsit le lehetne rövidíteni valami mod segítségével (vagy annak config módosításával) a jóllakottsági időt, és így több kaja fogyna - naponta akár 8-10 item is - , mert kicsit túlhalmoztam a készleteimet.

(#15474) Magnat válasza jonnyjoker01 (#15471) üzenetére


Magnat
veterán

Az nagyon jó, köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15475) qisqaqas válasza autosportos (#15473) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Rohangálj és akkor megéhezel :) Ha sok a cuccod, tegyél le egy lávablokkot és dobáld bele a felesleget. Ügyelj arra hogy az enchantolt gyémánt csákányod ne legyen a kezed ügyében :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#15476) #56573440 válasza autosportos (#15473) üzenetére


#56573440
törölt tag

hogyne lenne

mellé ha teszel egy agriculture modot akkor elég komolyan rá lehet feküdni a kertészkedés-kajagyártás vonalra ;]

[ Szerkesztve ]

(#15477) föccer válasza autosportos (#15473) üzenetére


föccer
nagyúr

Minecraftban ilyet nem lehet kijelenteni, hogy valamit tulhalmoztam. Max kicsi a raktar. :)

Na jo, amikor 8 quarry szedi a 64x64 banyakat, akkor dirt, gravel tenyleg felesleges, de az megy lavaba.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15478) #56573440 válasza föccer (#15477) üzenetére


#56573440
törölt tag

minek amikor kompresszálható, és ae-ből is lehet mondjuk nagyobbat építeni, beküldeni recyclerbe vagy hasonló ;]

(#15479) Geryson válasza autosportos (#15473) üzenetére


Geryson
addikt

Én most nether quartzot bányászom, egy pár napja még egy lyukat ástam az overworldben. 7 blokkot ások ki folyamatosan magam előtt és fölött. Úgy fogy a kaja, hogy 2-3 óra alatt elmegy egy stack hús vagy kenyér... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15480) janos1988


janos1988
addikt

Van vmi módja, hogy singlebe lehessen sethomeozni? Akár több tucatot is lementeni, mint multiba.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#15481) Geryson


Geryson
addikt

Apropó, egy (számomra) megdöbbentő videósorozatot találtam, ezért kell nekem is a sok quartz. A csávó fenomenális házakat csinál, egyszerűen annyira szépen, hogy arra szavak nincsenek és fullos oktató videókkal van végigvezetve.

ITTEN van a srác, javasolni tudok egy rápillantást!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15482) #90933760 válasza Geryson (#15481) üzenetére


#90933760
törölt tag

Gondolom a saját házát már mindenki megépítette egyszer. :DDD
Amúgy akár még látványtervező progiként is lehetne használni a Minecraftot. Tök baró. :DD

(#15483) #56573440 válasza Geryson (#15481) üzenetére


#56573440
törölt tag

keralis egy állat :K a kreatív szerverén szerintem egy fél évet lehetne nézelődni annyi cucc van, néha szemezget belőle, de valami brutális alkotások vannak...

(#15484) Geryson válasza #56573440 (#15483) üzenetére


Geryson
addikt

Hallod! Az az emeletes ház a honlapján a háttérben a jobb oldalon! HÁTAZMICSODA? Aztakutya!!!! Olyat akarok én is! Apááááám, milyen építmények!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15485) #19617792 válasza autosportos (#15473) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hunger Overhaul mod plusz AppleCore/Spice of Life hogy változatosan kelljen étkezni, illetve Pam's Harvestcraft tonnányi új kaja.

(#15486) Buster17


Buster17
addikt

Rohadt lovaim átmentek a netherbe de sehogy se tudom őket vissza vinni. Van valami ötlet rá, hogy hogyan lehet őket visszavinni?

(#15487) Geryson válasza Buster17 (#15486) üzenetére


Geryson
addikt

Visszamennek azok. Nálam is áll egy gyémántpáncélos és ide-oda járkál. Blackrulz, amúgy nem a Tiéd? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15488) Buster17 válasza Geryson (#15487) üzenetére


Buster17
addikt

Amióta megvan az átjátó azóta nem láttam őket meg úgy nem is foglalkoztam velük.
Na de kiütöttem pár blokkot a kapu körül (nem tom szabadott-e) aztán kettő visszament, persze másik helyre teleportált messze a házamtól :(

(#15489) Amur válasza Geryson (#15487) üzenetére


Amur
addikt

Nekem van egy gyémántpáncélos lovam, de tegnap este még a karámjában volt. :)
Ez a Keralis tényleg brutál! Merítek a vidikből én is pár ötletet, bár így is annyi project van hogy még 2 évig lesz mint csinálnom a szerón!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#15490) föccer


föccer
nagyúr

Érdekes. Netherben véletlenül megütöttem egy pigmant. Elfalaztam magamat nagynehezen, vártam 20 percet és nem nyugodtak le... :-/

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15491) Geryson válasza föccer (#15490) üzenetére


Geryson
addikt

Hát jól a falra festetted az ördögöt. :( Egy ghastot akartam lelőni, erre közénk állt egy idióta. Most nem is idegesítem magam, kinyírtak, így itthon elkezdtem fire resistance és night vision potit főzni, hogy majd visszamehessek egyszer a bányámba. A 7 blokkos bányának ez az egyetlen hátránya, hogy befér a ghast. Mondjuk van már vagy 10 könnycseppem, de jobban örülnék ha üres lenne a terem és nem kellene folyamatosan őket, vagy a pigmeneket kerülgetni... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15492) #56573440 válasza föccer (#15490) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Zombie pigmen will remain hostile for 20 to 39.95 seconds, although they will continue to pursue an already-targeted player after this time until the player dies or escapes their 40 block pursuit radius."

messzebb kell lenned sajnos

(#15493) athos79


athos79
tag

Na, végre elkészültem a farmmal :))

Ilyen volt:

Ilyen lett (azért majd még "szépítem"):

Elég jó a spawnrate, úgyhogy csinálok hozzá xp részt is, aztán hajrá :C

Akinek kellenek prisma blokkok vagy lámpák (esetleg halat akar enni :DDD ), jöhet nyugodtan, netherben van vasút.

It's not a bug - it's a feature!

(#15494) csoki válasza athos79 (#15493) üzenetére


csoki
senior tag

ez szép kis teljesítmény vanillában :) grat

(#15495) Buster17 válasza athos79 (#15493) üzenetére


Buster17
addikt

Nekem fog kelleni néhány blokk az alapzatom befejezéséhez.
Melyik vasút megy oda?

(#15496) Geryson válasza Buster17 (#15495) üzenetére


Geryson
addikt

Amelyik a netherkapum mellett megy el. Ha a központból jössz, akkor a folyosón végig és a lépcsőn le a kapumhoz (de azt észre fogod venni). :) Majd segítek megtalálni, meg akkor végre végigkövezem.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15497) athos79 válasza Buster17 (#15495) üzenetére


athos79
tag

Az a baj, hogy netherben nincs központi hely (legalábbis én nem tudok róla). Asszem Gerynek van ott valamiféle "háza" (talán az xp farmja van fölötte), annak az ajtaja előtt megy el a vasút.
teszek majd ki táblát :)

It's not a bug - it's a feature!

(#15498) Buster17 válasza Geryson (#15496) üzenetére


Buster17
addikt

Már végig köveztem unalmamban valamikor. Sokat jártam arra aztán megunzam azt a befejezetlen csúfságot :)

(#15499) athos79 válasza Buster17 (#15498) üzenetére


athos79
tag

Előző netherben megcsináltam szépen végig a vasutat, azt is hogy ne tudjanak spawnolni a pigmanek, aztán váltás után nem akaródzott mégegyszer.
De lehet majd nekiállok

It's not a bug - it's a feature!

(#15500) Buster17


Buster17
addikt

Bővül a kecó :))

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.