Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) #56573440 válasza #90933760 (#16098) üzenetére


#56573440
törölt tag

vigyázz, a konzholos változat craftolási mechanikája teljesen más. ott látsz mindent amit nem tudsz csinálni az szürke, de mutatja a recepteket benne.

így néz ki ha megnyitod konzolon a crafting table-t

látszik mit csinálhatsz és mit nem, hogy milyen variánsok vannak pl ásóból ott a stone alatta és az arany is, lehet scrollozni köztük. ;)

(#16102) perge666 válasza #56573440 (#16099) üzenetére


perge666
veterán

Nagyon szépen köszönöm neked is a segítséget,most láttam hogy írtál. :R
Indulhat a tanulás!

[ Szerkesztve ]

(#16103) perge666


perge666
veterán

Elég jól belejöttem a végére a kraftolásba,igaz eléggé segítőkész a PS4,na meg jók a tanáraim. :)
Még a negyedét sem tudom a dolgoknak,meg szinte semmit sem láttam,de baromira megfogott!!!
Menteni mikor fog hogy a cuccaim megmaradjanak ha megölnek véletlenül?

(#16104) Teaway válasza perge666 (#16103) üzenetére


Teaway
veterán

Vissza kell menned a megölés helyszínére és ott lesznek a cuccaid szétszórva. Csak össze kell szedned.

Nincs itthon csokid??

(#16105) #56573440 válasza perge666 (#16103) üzenetére


#56573440
törölt tag

itt a mentés nem olyan mint más játékokban. a mentéskor az aktuális állapotot jegyzi meg. azt visszatölteni nem fogja később, nincs savepoint a játékban.

a cuccaidért mint írták menj vissza. asszem ps4 nél is 5 perc a limit, ha a közelben vagy ennyi idő után tűnnek el a földről. ha a térképen messze van akkor az óra akkor indul amikor a látótávolságod eléri a helyet kb. (ha a föld alatt van és nem látod technikailag akkor is :D)

(#16106) #90933760 válasza perge666 (#16103) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nincs hagyományos mentés. Az ágyban ha alszol akkor ott fog feléledni halál után, de se cuccaid, se XP-k nem lesznek. Viszont az élet és éhség az tele lesz újra. Kezdésnél ha nincs kaja akkor így lehet csalni kicsit.
Ha az ágyat szétvered akkor eltűnik a mentés is, olyankor oda rak vissza ahol eredetileg kezdted a játékot az elején. Vagy ha több ágyad is van akkor a másodikba. Az alvilágba ne aludj, mert elég szarul jársz.

A cuccaid és XP-k ott lesznek ahol meghaltál. Ha a betöltött pályarészen túl vagy akkor nem tűnnek el, mert nincs betöltve, nem is él. Nem nőnek növények, nem mozognak mobok se, mivel nincs ott semmi, nincs betöltve.
Ha elkezdesz haladni felé és határba ér, onnantól indul az 5 perc, hogy megtaláld. Föld alatt is ez érvényes. A cuccaid mind ott lesznek, az XP-k nagy részét viszont elveszted mindenképp, már jóval kevesebbet ad csak vissza. Ha lávába esnek a cuccaid, akkor azok elégnek, nem lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#16107) perge666


perge666
veterán

Értem és köszönöm mindkettőtöknek. :R
De ha csinálok egy épületet,kertet,ólat vagy bármit akkor az megmarad ugye???

Baltoafarkas : Neked is köszi.
Fura ez a világ,de akkor is tetszik.
Holnap délután 1-kor már végzek a melóval,szerintem fürdök,eszek és kb 8-ig ez lesz a program.
Most éppen olyan hétvégém van,amikor nincs meló a ház körül,és semmi más programom sincs,asszony se talál ki semmit remélem......

[ Szerkesztve ]

(#16108) #90933760 válasza perge666 (#16107) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen, amit a blokkokkal csinálsz az ugyanúgy marad mind. Csak a nálad lévő cuccok és nálad lévő XP-k maradnak a halál helyén, meg visszateleportálódsz az utolsó mentési helyre. Összes többi ugyanúgy marad.

[ Szerkesztve ]

(#16109) perge666 válasza #90933760 (#16108) üzenetére


perge666
veterán

Király. :C

(#16110) Amur válasza perge666 (#16107) üzenetére


Amur
addikt

Fontos még a tájékozódás! Elég nagy terület járható be (nagyobb mint a Föld területe), fontos hogy jegyezz le pár koordínátát(nem tudom konzolon ez hol látszik, PC-n F3), vagy csak időnként építs 1-1 kőoszlopot, tetején egy fáklyával, az aránylag messziről látszik, jó lesz utbaigazításnak!

Vanillába nekem mániám volt hogy utat csináltam kőből(így lassan haladtam, de mindig visszataláltam), mert mire oda jutottam hogy felfedezés, akkorára kiáskáltam pár ezer blokk követ, nem hiányzott amit leraktam járdának.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16111) perge666 válasza Amur (#16110) üzenetére


perge666
veterán

Van egy térképem,azt ha előveszem látom a koordinátákat,meg mutatja a felfedezett területet,a többi egyelőre üres.
Ez a járdaépítés nem rossz ötlet,de a fáklyás megoldás sem.
Ilyen ötletek,tippek,trükkök jöhetnek nyugodtan. :)

(#16112) #56573440 válasza Amur (#16110) üzenetére


#56573440
törölt tag

"(nagyobb mint a Föld területe)"

sajnos ps4-en nem. a ps3-on 863x863 blokk volt, a ps4-re elvben megoldották ezt 31k-ig mindkét irányba. utána semmi nincs csak egyenes monoton táj. fileméret meg más limitációk miatt nem lehet nagyobb.

mondjuk 31k-s map az már rendben van pc-n is, többen is el lehet rajta játszani :D

(#16113) janos1988 válasza #56573440 (#16112) üzenetére


janos1988
addikt

Ez az a hangzatos NextGen? ;]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16114) #90933760 válasza janos1988 (#16113) üzenetére


#90933760
törölt tag

Meg a MuntleAPI, déiksznyóccáztizenhat.

(#16115) #56573440 válasza janos1988 (#16113) üzenetére


#56573440
törölt tag

a ps4 map azért nem annyira kicsi :)

a ph vanilla szerver 5kx5k előre generálva, ezen elfértünk eddig :DDD
a boxos verzió az botrány volt és így is rettenet mennyiséget adtak el :D 54 milla konzolon nem kevés :D

[ Szerkesztve ]

(#16116) perge666


perge666
veterán

Na ma kicsit késtem a játékkal,a tervezett 1 óra helyett 4-kor kezdtem el,de idáig azt nyüstöltem. :)
Nem tudok vele betelni,nagyon tetszik. :C
Holnap is lesz jópár minecrafttal eltöltött órám. :D

(#16117) apatyas válasza perge666 (#16116) üzenetére


apatyas
Korrektor

Írd fel egy cetlire, hogy hol a kikapcsológomb, és ragaszd fel a monitor/TV szélére! :)
Legtutibb, ha időzíthető kapcsolóórába dugod a gépet, ami pl éjfélkor kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16118) perge666 válasza apatyas (#16117) üzenetére


perge666
veterán

Ez jó. :DD :DD

(#16119) Amur


Amur
addikt

Találtam egy helyet ahol mesterséges bánya legalul, spawnerekkel, felette egy dungeon kb. 10 spawnerrel,a felszínen pedig egy "zombi-ház" 6 zombi spawnerrel.
Itt fogom kialakítani az Arénát! Több hellyel ahonnan íjjal, crossbow-val, karddal lehet "büntetlenül" írtani, fejleszteni a tinkers-es cuccainkat, lesz javító műhely, loot szoba (a padló összegyüjti és egy ME winyóba tölti a loot-ot), "gyorsétterem" ha megéhezünk stb..
A kérdés hogy vajon hogy érdemes kialakítani a több szinten lévő spawnerek miatt?
Csináljak egy nagy lyukat(nagyjából egy chunkon van az összes spawner, csak 3 szinten), és a mobok lépcsőn tudjanak járkálni felénk, vagy legyen több szintes a létesítmény, és mi járkálhassunk kedvünk szerint a szintek között?
Mob mennyiség az tuti lesz, és így egyszerűbb mint az Ender IO-s poweres spawnerekkel telepakolni a helyet.
(de lehet egy olyat is csinálok majd. Mert itt pl. nincs minotaurusz spawner, otthon meg szinte minden fajta van már broken "verizóban")

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16120) Amur válasza Amur (#16119) üzenetére


Amur
addikt

a max spawn rate miatt gondolom a bánya nagy részét érdemes betemetni(kivilágítani?) , hogy csak az Arébán legyen maxon.
Vagy spawnereknél ez nem számít?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16121) perge666


perge666
veterán

Az udvaromon van 2 disznó,meg egy tehén,nagy nehezen betereltem őket. :)
Kell őket etetni valamivel?

(#16122) #90933760 válasza perge666 (#16121) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem, semmivel se kell őket ellátni.
Ha kerítés mögött vannak akkor elvileg nem spawnolnak el, bár nekem már tűntek el úgy is az valószínű bug lehetett. Cetlizni nem érdemes őket, mert nagyon sok kéne belőle és nehezen beszerezhető.
Ha többen vannak (legalább ketten) akkor ha eteted megfelelő takarmánnyal akkor megszületnek a kicsi állatok. Őket ha tovább eteted akkor gyorsabban megnőnek. Amíg kicsik addig nem dobnak semmit, szóval nem szabad levágni őket. A szülők pedig nem hoznak új utódot amíg a kicsi fel nem nő.
A birkákról a gyapjút ollóval le lehet vágni, nem kell megölni őket érte. És csak akkor növeszti vissza a bundáját ha füves blokk van alatta. olyankor lezabálja a füvet.
Farkast ne tegyél közéjük, mert azok megölik az állatokat. Érdemes a helyüket is kivilágítani, hogy az ellenséges mobok ne spawnolódjanak be közéjük. Bár ha jól rémlik nem bántja őket egyik se, de jobb ha nincsenek közöttük, te is könnyebben mászkálsz akkor bent.

[ Szerkesztve ]

(#16123) perge666 válasza #90933760 (#16122) üzenetére


perge666
veterán

Oké de milyen takarmánnyal etessem?
Az egyik malac eltűnt,de nem tudom hogy,mikor semmi se be,se ki nem tud mászkálni,csak én a kapun.

Látom közbe szerkeztetted.

[ Szerkesztve ]

(#16124) #90933760 válasza perge666 (#16123) üzenetére


#90933760
törölt tag

A disznó azt hiszem répát eszik, a tehén meg szénát. Széna a fűmagból nő ha elveted, répa meg leginkább a falvak kertjeiben van.

Milyen kerítést építettél? Sima blokkokból, vagy rendes fakerítés? Mert fakerítés mögé kell őket tenni és körbe kell zárni. akkor nem tűnnek el. Legalábbis ha jól olvastam akkor így van. De nem tudom, mert pontosan nem néztem még utána, nem szoktam állatokat tartani, növényeken élek leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#16125) perge666 válasza #90933760 (#16124) üzenetére


perge666
veterán

Köszi ismét az infót.

Rendes fakerítést csináltam,de azóta már fogtam be néhány állatot,és mind meg van. :)

(#16126) #56573440


#56573440
törölt tag

a valszeg végleges bázis a ph szerveren :D

az alját kell még megcsinálni mert kicsit pózer lett és a dynmapon néz ki jól :D meg szerezni kell még narancs woolt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16127) Amur válasza #56573440 (#16126) üzenetére


Amur
addikt

Aztamindenit! Haladtál vele úgy látom! :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16128) #56573440 válasza Amur (#16127) üzenetére


#56573440
törölt tag

kész is van ki van világítva, csak be kell lakni, de az nem ma lesz :(

[ Szerkesztve ]

(#16129) #56573440 válasza #56573440 (#16091) üzenetére


#56573440
törölt tag

ilyen lett :D

(#16130) Buster17 válasza #56573440 (#16129) üzenetére


Buster17
addikt

Itt meg mi történt?

(#16131) #56573440 válasza Buster17 (#16130) üzenetére


#56573440
törölt tag

"kitaligáztam" az egészet :D fönt északon. kellett némi homok, clay, ez tűnt a kényelmes megoldásnak:)

egy ender quarry ment rá, kijelöltem a területet, aztán annyi :)

(#16132) Amur


Amur
addikt

Tegnapelőtt este egy szürke creeper robbant fel mellettem az Arénában, tippem szerint stone creeper volt, de nem nagyon találtam róla infót. A lényeg:
annak ellenére hogy nem rombolnak a creeperek a szerveren, ez a fajta mégis az összes stone,cobblestone és stonebrick-et elég nagy területet kirobbantotta. Volt mint visszaépíteni.
Szóval a szürke creeperekkel vigyázzatok. :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16133) jonnyjoker01 válasza Amur (#16132) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nekem tönkretette az egyik modpackos világom egy ilyesmi, nagy kő volt közepében vízzel, és a kőből folyamatosan silverfishek spawnoltak a víz meg valahogy kiütötte a köveket és úgy jöttek a silverfishek egészen bedrockig. 1-2 fps-em volt arra meg nem nagyon jöttem rá hogy kellett volna kitörölni worldedittel (ott is 1-2 fps volt)

Üdv. Johnny

(#16134) Thunderzolee

Üdv!

Van nálam egy régebbi gép (XP-s még), fent van rajta a Minecraft.
Meg van 23giga Minecraft Backup fájl is a C:\Minecraf_Backup mappában.
Ez 147 zip fájl.

Lehet ezeket törölnöm?
01-02-2015@1135 (Before Installing AssasinCraft) <-- ez a legfrissebb.
A többinek is ugyanez a neve, csak az AssasinCraft helyén más van (Bear Grylls, Infestation, The Lion King, Cars and Drivers, stb) van amiből egymás alatt több is van.

Szóval ezeket a régebbieket lehet törölni?
Mittudomén a legutolsót meghagyom, és a többit törölhetem?
Nem fogja a játék keresni ezeket?

Mik ezek egyáltalán?
Milyen mentések?
Minek belőlük ennyi?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16135) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ha vki pluginos szervert szeretne csinálni és még soha nem csinált, ez a cikk egész jól leírja a lényeget: [link]

Ui.: bocs, ha vótmá... :B

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16136) #56573440 válasza Thunderzolee (#16134) üzenetére


#56573440
törölt tag

hali

az alap minecraft, a vanilla az appdata/roaming/.minecraft alatt található alapértelmezésben. a c gyökérbe semmit nem fog telepíteni, vagy oda menteni.

a metnések helye /saves alatt van, itt tárolja az összes világ összes adatát.

ezt a backup mappát valószínűleg valaki kézzel kimentette onnan, mert ilyen nevűt én még nem láttam gyárilag csinálni.

azok a mappa nevek meg a világok nevei, gyakorlatilag mentések, de azt a játék aktívan nem használja. ha akarod törölheted attól még fog futni a játék, csak gondolom a tulaj kézzel csinált backupot tuti ami biztos esetlegesen régebbi állásokról.

(#16137) Amur


Amur
addikt

Grat a microfosnak.. az autentikációs szerverek napi szinten többször is állnak..
ilyet a mojang érában nem tapasztaltam..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16138) #56573440 válasza Amur (#16137) üzenetére


#56573440
törölt tag

jobban jártunk volna ha a googli veszi meg. ott lenne üres gépidő ilyenekre is :DDD

(#16139) Thunderzolee válasza #56573440 (#16136) üzenetére

Köszönöm a választ, akkor rákérdezek a tulajdonosnál. :K

Nem gondoltam volna, h ő mentegetett bármit is, mert tudtommal semennyire sem ért a géphez, nemhogy még ilyen mentéseket csináljon. Már azt is furcsálltam, h a Minecraft fent van a gépen egyáltalán. :D

Azt hittem a játék csinál valami mentéseket mittudomén frissítések előtt, vagy ilyesmi.

Köszi a gyors választ. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16140) Serricon


Serricon
senior tag

Kis technikai szünet lesz a szolgáltatásaimban, UPS-t cserélek. :R

(#16141) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Elég távolról ismerem a minecraftot, kisfiam (8éves) játszik vele tableten. Mivel iskolatársainál látta, hogy játszottak többen is egy kijelzőn, neki is megtetszett, és persze jó lenne, ha jönnek a kis krapekok, tolnák együtt.
A kérdésem az, hogy PC-n van az 1.8.7-es változat, és vettem egy gamepadot is: hogyan tudom ezzel irányíthatóvá tenni a játékot, illetve osztott képernyős módot kapcsolni benne?
Próbáltam rákeresgélni, találtam is egy minecontrol nevű kiegészítőt, de az nem volt megfelelő, látom, hogy valószínűleg többféle megoldás is lehet...
Megköszönöm a segítséget!

(#16142) #56573440 válasza melan (#16141) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szia

pl így oldható meg. az a baj hogy forge kell a modnak ami joypad mod néven fut.

ha nem megy 1.8.7-en akkor próbáld downgradelni a gyári kliensből, 1.8 aljára. ;) a videóba csak beletekertem de úgy tűnik minden érdemi howto benne van :)

(#16143) Amur


Amur
addikt

Megnyilt az Arena Paradiso!

Két powered spawner ontja magából a zombi királyokat és zombi séfeket.
Állandó aranyrúd és étel ellátást biztosítva az oda látogatóknak.
Ez a nappali program, éjjel pedig múmiák és mezei zombik is csatlakoznak a leölhető mobokhoz.
Összesen 8 spawner egy 12*12-es területen!
Technikailag modern megoldás bújik meg a padló alatt is. Ender IO-s vacuum chestek gyüjtik ME rendszerrel karöltve a loot-ot.
Teleportkapu müködik, ami a két torony közé visz, bárhonnan! :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16144) Amur válasza Amur (#16143) üzenetére


Amur
addikt

Az Arena 1ről sem raktam még be fotót!
Itt az előd, kicsit nagyobb, kicsit korszerűtlenebb, de valamin tanulni kell a "szakmát":

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16145) melan válasza #56573440 (#16142) üzenetére


melan
senior tag

Köszönöm a linkeket!
Sajnos nem sikerült, crashel indítás után. Felraktam a legfrissebb javat, a minecraftot (1.8), a forge-ot, megcsináltam a mods mappát és bele a joypadmod-ot. INdítás után kiválasztom az útmutató szerinti verziót (forge, azaz már fml), ezután bejön egy világosszürke ablak, ami szerint inicializál, és a 2/7-es pontnál mindig crash-fail. Próbáltam 1.8-al fml nélkül (persze semmi, mod nélkül indul), korábbi fml-el, de mindig ugyanaz.
Találkozott valaki ilyen hibával?

(#16146) #56573440 válasza melan (#16145) üzenetére


#56573440
törölt tag

1.8.0?downgradeld le a launcherből, ott állítható minden verzióra vissza ameddig akarod.

van egy crash log mappa, abból a legutóbbit told fel pastebinre és linkeld át pls. valszeg a forge crashel az mc-vel. a forge mindig bőven le van maradva kompatibilitásban az mc verziótól sajnos. a moddolt szerverünk pl 1.7.10-en fut pl mert a modok ott tartanak tömegesen.

(#16147) #56573440 válasza Amur (#16143) üzenetére


#56573440
törölt tag

meglessük holnap ;] :DDD

(#16148) melan válasza #56573440 (#16146) üzenetére


melan
senior tag

Ez a crash report. Ha a profil az FML és a version 1.8 FML (akár az eggyel korábbi build is) ez a hibaüzenet. Ha a version az 1.8, akkor nem fut le a mod-os ablak az elején, és a sima minecraft indul csak el.

(#16149) melan válasza #56573440 (#16146) üzenetére


melan
senior tag

Feltelepítettem az 1.7.9-et, és ahhoz az 1.7.10-es fmh-ét és joymodot - fel is települt mind! :) Bár minden indításnál meg kell várni amíg betölti a pluginokat, de elindul (a linkelt videoban nem egészen így van, lehet, mert az 1.8) Azonban elég darabos az irányítás, nem boldogulok még vele, de szánok rá időt és meglesz. Az 1.8 nem tudom miért nem jó...

Még a joytokeyre próbálok ránézni, de a slpitscreen is kellene.

(#16150) #56573440 válasza melan (#16149) üzenetére


#56573440
törölt tag

egymás mellett tud két mc is futni :) lefelezed a monitort vele és kész :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.