Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) PeL válasza #56573440 (#16250) üzenetére


PeL
addikt

Nagyszerű, köszönöm :C Láttam hogy a Botaniaval is lehet fasza dolgokat csinálni, de elég masszív mod amúgy is, meg nem vonzanak annyira a mágiával kapcsolatos dolgok... Egyedül a karakterre aggatható buffos ékszerek miatt lenne még jó.

(#16252) #43676928


#43676928
törölt tag

Üdv. Mindenkinek!

Nos srácok, elkövettem játékbeli legnagyobb baklövésem :O :O :O . Sikerült kitörölni a legutolsó jó mentésem.
Ami van, az meg több hónappal ezelőtti, amivel több órába telne mikorra "haza" találnék...
Több évnyi játék menteséről van/volt szó... Most azon vacillálok: vagy hagyom a francba az egészet és eladom az accountom vagy jó sok időre hanyagolom a játékot. :W :W :W

(#16253) #19617792 válasza #43676928 (#16252) üzenetére


#19617792
törölt tag

vannak adat visszaállító programok. ;] ha szerencséd van, akkor még ott van, menthető.

(#16254) #43676928 válasza #19617792 (#16253) üzenetére


#43676928
törölt tag

Már nem nagyon érdekel a dolog... lesz ami lesz.

(#16255) Teaway válasza #43676928 (#16252) üzenetére


Teaway
veterán

Kezdesz egy új világot...ez csak egy játék.

Nincs itthon csokid??

(#16256) apatyas


apatyas
Korrektor

Sipi: néha újra kell tervezni, hogy sokkal jobb lehessen.

Eredetileg, amiért jöttem:
Hogy lehet (skyworld mapon) úgy leönteni lávát és vizet, hogy nulláig érő kőoszlop legyen belőle? Régen sikerült, de most akárhogy próbálkozom, nem jön össze. Lehet, hogy 1.6 óta változott vmi ezzel kapcsolatban?..
Egymás mellett folyna le a kettő, de ahogy a víz utoléri a lávát, egy blokkja megszilárdul, és onnantól elszalad a láva, nem tud kővé válni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16257) jonnyjoker01 válasza apatyas (#16256) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Hagyd, hogy lefollyon a láva 0-ra és utána ereszd a vizet (csak egy tipp, nem tudom, hogy működne-e :B)

Üdv. Johnny

(#16258) föccer válasza apatyas (#16256) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem ha felvalta, egyszerre 2oszlopot epitessz, ugy mennie kell. Jo lassu lesz. Egyebkent vanilla, vagy valami mod van benne?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16259) veector válasza jonnyjoker01 (#16257) üzenetére


veector
senior tag

+1

Sipi8: El ne add. En is hasonlo helyzetben voltam es jopar honap rehab utan tegnapelott ota megint jatszok es isteni :D

(#16260) apatyas válasza föccer (#16258) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ez Sky factory 2. A lebegő szigetem alá akarok építkezni, de a pistonos tologatás kicsit lassú már.
Jonnyjoker: Nem, nincs alja ahol szétfolyhatna a láva. Esel a voidba.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16261) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv megint! :DDD

Végigkalandoztam a command blockot, csináltam minigameeket stb.

Viszont egy olyan problémába ütköztem, h adott egy erdő. Ha az erdőben egy megfelelő blokkra lerakok egy követ, rá egy fáklyát, akkor előjön a házam, ha utána kiütöm eltűnik.

Namost ezt úgy oldottam meg, h a fáklya "helyét" figyeli egy cmd blokk. Ha rákerült a dirtre, a cmd blokk successel és erre a sucessre figyel egy másik távoli command blokk. Ha ez megvan a föld alá épített házat felklónozza, majd ha kiütöm a fáklyát először leklónozza a fenti házat(ha esetleg átépíteném, v a chestekből kiszednék pár cuccot az lent is meglegyen) a föld alá, majd eltűnteti a fentit.

Remélem eddig érthető.

Nade a blokktesztelő cmd blokkoknak folyamatos ki-be (foggalmam sincs hogy híjják'...) jelet kell adjak. Ez működik egészen addig, míg kilépek, majd megint be a worldbe. Akkor a hopperekből (merthogy ez adja az órajelet) a komparátor folyamatos jelet lát és ezmiatt nem okés. De ez csak singleplayernél van így. Ha szerveren van, akkor oké... :F

Más:

Szeretném azt is megcsinálni, h a fáklya alatt lévő blokk is érzékelve legyen. Tudtok vmi olyan megoldást redstoneilag, hogyha mondjuk 2 irányból jön a redstone egy lámpába, de a lámpa csak akkor kapcsol be, ha mind a 2 jel aktív?

Köszi!

Ui.: ja és ha vkit érdekel a command block és elakadt, esetleg megpróbálok segíteni, mert egész jól megvagyok vele. :D (pl megcsináltam a világelső és leggyorsabb automata farmját command blockkal. :P :DDD)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16262) Teaway válasza Mr Dini (#16261) üzenetére


Teaway
veterán

„Tudtok vmi olyan megoldást redstoneilag, hogyha mondjuk 2 irányból jön a redstone egy lámpába, de a lámpa csak akkor kapcsol be, ha mind a 2 jel aktív?”

Ez egy sima AND (ÉS) kapu. Szerintem meg lehet csinálni :K

Nincs itthon csokid??

(#16263) Mr Dini válasza Teaway (#16262) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi! Tényleg... :W

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16264) #56573440 válasza Mr Dini (#16263) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tessék. Yt tele van velük :)

(#16265) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Tudtok olyan modot mondani ami kis rovarokat rak a játékba? Túlélő packot gyártok de olyan kéne ami kicsit feldobja az életet a föld alatt.

Üdv. Johnny

(#16266) Mr Dini válasza #56573440 (#16264) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ismertem ezt a megoldást, csak nem gondoltam rá... :B

Úgy maradt meg bennem, mint memória. :DDD(mondjuk foggalmam sincs hogy sikerült memóriának gondolni... :)))

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16267) veector


veector
senior tag

Az uj dolog, hogy a quarry lassabban szedi az obsidiant mint a tobbi blokkot?

(#16268) Cucuska2 válasza veector (#16267) üzenetére


Cucuska2
őstag

Minél keményebb a blokk, annál több idő. Nézd meg hogy a dirtöt és a vasat milyen tempóban vágja át.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#16269) veector válasza Cucuska2 (#16268) üzenetére


veector
senior tag

De ez a kezdetektol fogva igy volt csak nem figyeltem?

(#16270) #56573440 válasza veector (#16269) üzenetére


#56573440
törölt tag

Bc? Amikor én néztem csak több energiát evett közben. Ha keveset adsz akkor lehet ezért lassabb.

(#16271) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Itt mi lenne a gond? (pastebin)
Shader mod produkálja (lite loader + forge is van

Üdv. Johnny

(#16272) veector válasza #56573440 (#16270) üzenetére


veector
senior tag

Igen BC. Mindent ertek koszi.

(#16273) Amur


Amur
addikt

jonnyjoker01:
A karmában vannak bogarak,madarak egzotikus állatok, nézz bele a packba hogy mi rakja bele.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16274) jonnyjoker01 válasza Amur (#16273) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszi, megnéztem, találtam is egy pár animal modot mellé :)

A hibámmal kapcsolatban pedig a lite loaderrel volt valami konfliktus, mAtmos-t próbáltam betenni normál forge optifine shaders meg a többi modom mellé de nem működik így a mAtmos-t most kihagyom :O

Üdv. Johnny

(#16275) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Most jut eszembe: aki nagyon survival modot keres, annak ajánlom az EnviroMine-t. Rengeteg új dolgot ad a játékba, amire figyelni kel pl. hőmérséklet, hidratáció, elmeállapot stb. Nagyon érdekes, csak ajánlani tudom :D

Üdv. Johnny

(#16276) PeL


PeL
addikt

Üdv.

Nem tudom mi van a MC-mmel, eddig hibátlanul ment, megépítettem a Big Reactor-omat, automatizálni akarnám Redstone portokkal de miután beépítettem őket és be akarom configolni a portokat crasht kapok. Ugyanígy mostmár ha rányomok a reaktor kezelőpaneljére akkor is. Más tapasztalt hasonlót? A modokat lefrissítettem amit használok a DW20 1.7.0 beta modpackjából (új világot kezdtem a biztonság kedvéért) de asszem az nem nyúlt bele pont sem a big reactorba sem az MFR-be.

[ Szerkesztve ]

(#16277) PeL


PeL
addikt

Közben hamar kiszűrtem hogy a redstone portok miatt crashel, mert kivettem őket a reaktorból így nem vág ki ha megnyitom a kontroll blokkot... Nem tudom mi baja van, megpróbálom majd rednettel is hátha azzal jó lesz...

(#16278) Amur válasza PeL (#16277) üzenetére


Amur
addikt

néha nekem is csinált ilyet, még most is a karma modpackban.(itt akkor ha tinkers-es cuccal kattintottam rá.)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16280) PeL válasza Amur (#16278) üzenetére


PeL
addikt

felszedtem a redstone portokat, betettem őket újra, bekonfigoltam és most jónak tűnik eddig. Reméltem hogy nem fogja csinálni rendszeresen, mert elvette volna a kedvem

(#16281) apatyas válasza #46372352 (#16279) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ha nem üzemelt már volna előtte, akkor kérdeztem volna, hogy milyen vas, és ugye a vga gyártói drivert raktad-e fel és nem a windózosat?
A régi és mostani állapot közt, ha jól gondolom, nem volt windows csere?
A javát még frissítsd, hátha. Most vmi 8_51 megy asszem
.
Jaaa, rájöttem. Nézd meg, hogy milyen verziójú is az a frissnek hazudott drivered... Toshiba lapos, csak a Toshiba által jóvá(nem) hagyott driverfrissítést enged felrakni. (rossz szándék nélkül: megszívtad, mert basznak frissíteni a Toshibás drivereket, ahogy még a Sanyi és még vmelyik balfasz laposgyártó is ellustulja)
Keress hacket arra, hogy hogy lehet felrakni a vga gyártó driverét. Én most hirtelen nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16283) #56573440


#56573440
törölt tag

közérdekű közlemény:

ftb infinity 1.7.10-es packját nézegettem, szerintem ezt nem játszottuk szerveren még.

pár érdekesség belőle : van végre immersive engineering az összes multiblokkos okosságával, teljes tech paletta, teljes varázs paletta, stb

a generált épületekhez is hozzányúl rendesen, pl beleakadtam egy város méretű faluba, frankón körbefalazva, kapuval, őrökkel, vagy 20+ házzal, tonnányi falusival...

aki épp az uborkaszezon miatt pihenget érdemes lehet ránéznie :D

(#16284) #19617792 válasza #56573440 (#16283) üzenetére


#19617792
törölt tag

viszont van benne Draconic Evolution nevű mod, ami a színtiszta OP/powercreep megtestesítője és a világ legrondábban textúrázott modja. :DDD

(#16285) #56573440 válasza #19617792 (#16284) üzenetére


#56573440
törölt tag

látod a draco szerintem annyira nem op. alapvetően amire bármit meg tudsz belőle építeni, tuti hogy quarryval szénné ástad magad, tehát nem sok értelme van a durva csákányoknak ásóknak. a hordozható teleportot már több mod tudja, sőt ugye tudta eddig is, páncélból egy flux armor se atomfizika és elég gyorsan kipörgethető, enchantolható, abban se nagyon tudnak már bántani, energiatárolásra meg a mekanism megint lelépte :D

szerintem endgame mod nem igazán lehet op, mert addigra úgyis van annyi cuccod hogy ne kelljen érdekeljen sok minden :D

és azért a sárkányok legyilkolása elég mókás, és ugye brutál erős, ha nincs tápos cuccod egy ütésből mész a levesbe :D powercreepnek viszont powercreep ez tény :D

(#16286) Mottie válasza #56573440 (#16283) üzenetére


Mottie
őstag

Hogyne jatszottuk volna :) arra csatlakoztal be később, mikor én full DE-vel rohangaltam :) legfeljebb bovult azóta.

Be Victorious!

(#16287) apatyas válasza #56573440 (#16283) üzenetére


apatyas
Korrektor

Én most vettem elő újra a Resurrectiont azzal a fránya Gregjével. Mert rájöttem, hogy hogy tegyem játszhatóvá a gépemen, még single playeren is elfut.
Azon kívül: Sky Factory 2.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16288) #56573440 válasza Mottie (#16286) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az szerintem 1.6.4 volt. Azóta bővült és érdemes szerintem ranezni :)

(#16289) Mottie válasza #56573440 (#16288) üzenetére


Mottie
őstag

1.7.10 volt, az első :) attól még szerintem igen jó pack :) Na meg folyamatosan fejlesztve van

Be Victorious!

(#16290) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Új blokkokat illetve láthatatlan/hangtalan blokkokat cuccokat hogy lehet bepakkolni resource packba, úgy, h nem ír felül semmilyen meglévő blokkot? Pl trollmapen láthatatlan "press&sör" plate mekkora lenne! :D

Jól sejtem, h JSON-t kell szerkeszteni?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#16291) apatyas válasza apatyas (#16287) üzenetére


apatyas
Korrektor

Jaj-jaj.
Az úgy volt, hogy az egész gép fogta magát, és újraindult. Nem melegedett túl, hűvös helyen vagyok.
Beszerző körúton voltam, tele inventoryval érkeztem haza a bázisomra, és a házam előtt huss, annyi. Reboot.
Azóta kísérelt indításokkor nem tudja a pályát betölteni. Légyszi, bogozzuk ki, hogy miért!

latest.log
crash-2015-08-21_18.18.43-server.txt

Szemelvények:
latest:

[18:18:36] [Server thread/INFO]: Starting integrated minecraft server version 1.7.10
[18:18:36] [Server thread/INFO]: Generating keypair
[18:18:42] [Server thread/INFO]: Preparing start region for level 0
[18:18:43] [Server thread/INFO]: Preparing spawn area: 12%
[18:18:43] [Server thread/ERROR]: Chunk file at -7,10 is in the wrong location; relocating. (Expected -7, 10, got -1, 8)
[18:18:43] [Server thread/ERROR]: Encountered an unexpected exception
java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: -15
at net.minecraft.world.chunk.NibbleArray.func_76582_a(SourceFile:26) ~[apv.class:?]
....

crashlog:

Description: Exception in server tick loop

java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: -15
at net.minecraft.world.chunk.NibbleArray.func_76582_a(SourceFile:26)
at net.minecraft.world.chunk.storage.ExtendedBlockStorage.func_76665_b(SourceFile:75)
at net.minecraft.world.chunk.Chunk.func_76628_c(Chunk.java:548)
at net.minecraft.world.chunk.Chunk.func_150812_a(Chunk.java:878)
at net.minecraft.world.chunk.Chunk.func_150813_a(Chunk.java:862)
....

Meg lehet valahogy menteni? Átmásolni előző mentésből a chunkfileokat, ha tényleg az a baja?
Előző mentések és eközött a fő és fontos különbség az inventorym tartalma, ha az megmarad, akkor az előző mentett állás is megfelelne.
Sz: amikor visszaértem a házamhoz, itt mindent jól mutatott. Egyébként, hajlamos hosszú üres fekete gödröket hagyni itt-ott, gondolom ezek be nem töltött chunkok.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16292) PeL válasza apatyas (#16291) üzenetére


PeL
addikt

Sajna a loghoz nem értek, de én pont az ilyen miatt szoktam minden kilépésnél lementeni a save mappát teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#16293) apatyas válasza PeL (#16292) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az meg is van tegnapról, csak egész délután csináltam, kószáltam új vidékeken. Azt akarom nem elveszteni, ha lehet.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16294) #56573440 válasza apatyas (#16291) üzenetére


#56573440
törölt tag

ilyenkor valamelyik chunk lesz írhatatlan-olvashatatlan. azt megcsinálni elég para általában.

az invertory-d is a neved.dat file-ban van, ezt tudod szerkeszteni is akár egy nbtexplorer nevű programmal, vagy kicseréled a régi mentésedben a mostanira. ha minden jól megy az invertory meg kéne maradjon

(#16295) #19617792 válasza apatyas (#16291) üzenetére


#19617792
törölt tag

logból úgy tűnik valóban az egyik chunk lett korrupt. és tuti, hogy a ChickenChunks okozta, az amióta létezik bugos és chunkokat eszik... de minden egyes modpackba az kerül, pedig mehetne a süllyesztőbe... MCedit nevű progival meg lehet nézni mi is van a jelölt chunkban (-7, 10, block koordinátában -7*16 és 10*16 környékét kell megnézni), majd kitörölni a chunkot.

(#16296) apatyas válasza #19617792 (#16295) üzenetére


apatyas
Korrektor

No, McEdit mutatott vagy négy üres chunkot, ott ahol hibásnak írta. Azokkal ott nem csináltam semmit. Viszont, a bázisom koordinátáiból kiderítettem, hogy 0,0 regionben van, a hibás rész pedig a -1,0. Utóbbit bemásoltam régebbi mentésből.
Köszi a segítséget.
Most várom h megint betöltsön a pakk...
Sz: amúgy, megtaláltam ezt a toolt: RegionFixer, de inkább a sima másolással oldom meg.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16297) PeL válasza apatyas (#16296) üzenetére


PeL
addikt

Nekem még 1.6.4-es packnál csinálta azt rendszeresen hogy betöltésnél visszadobott főmenübe, majd megpróbáltam újra betölteni a játékot, akkor már futott a belső szerver így akkor le is állította mielőtt újra betöltötte volna a mentést, azt mindig üres inventory-val kerültem be olyankor, ami a karakternél volt minden eltűnt. Ez miatt szoktam rá a minden kilépés utáni save mappa mentésére, itt 1.7.10-ben is csinálta már a menübe visszadobást de itt már megmaradnak a karakternél lévő cuccok akkor is, mindenesetre inkább mentek mindig manuálisan is.

(#16298) apatyas válasza apatyas (#16296) üzenetére


apatyas
Korrektor

Na végül is, a region másolgatást nem szerette, így is chunk hibákat dobált. A javítóval meg nem álltam neki.
A level.dat fileokat az újból rámásoltam a régi mentésre, ezt így hajlandó volt betölteni. Végre találtam pár morzsa redstone-t is benne. Ugye emlékeztek, itt nagy ore erek (gömböcök) voltak...

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16299) Midguar


Midguar
csendes tag

Black, mikor indulna a map? Egyébként ap1 van benne ha jól látom :(

(#16300) #56573440 válasza Midguar (#16299) üzenetére


#56573440
törölt tag

én single-ben játszom már :D a szerver gazdája és a közösség dönt hogy akarunk e ezzel játszani :D én kimaxoltam a karmát, mtibi nevében is beszélhetek, a többieket se nagyon láttam a mapon egy ideje... :D

ap? applied energistics? mert akkor a kettes van már benne ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.