Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) #90933760


#90933760
törölt tag

Milyen csővel lehet az openblockos vízkockából a vizet belevezetni a steam dynamoba? Na és mivel töltöm meg az üres kockát vízzel? Simán vödörrel? És ha szivattyúzom a tóból akkor a tó el fog tűnni egy idő múlva?

Direkt nem akarom a steam dynamo mellé a vizet tudom hogy úgy végtelen lenne, mert ha a tartályból megy bele normálisabban néz ki.

(#16802) apatyas válasza #90933760 (#16801) üzenetére


apatyas
Korrektor

Aqueous Accumulator. Melléöntesz két vizet, és elfelejted, működik, áram se kell. Ha tartályolni akarsz, akkor általában (tárgyra:) Transfer node/ Liquid transfer node / Transfer pipe. World Interaction Upgrade, ha hopperszerűen akarod üzemeltetni a transfer node-ot, és folyadékra is működik, vízfelszínről felszívja.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16803) #90933760 válasza apatyas (#16802) üzenetére


#90933760
törölt tag

Láttam azt is, de kicsit máshogy csináltam. A ház mellé egy kút, 3x3 blokk, elvileg ha abból szív akkor végtelen vize lesz a szivattyúnak. Érdekes, mert ha tóba rakom akkor onnan elszívná. Egy kis tető rá, arra egy napelem, szerintem az egy darab meg is termel elég áramot. Becsöveztem vas folyadékszállítóval a házba, ott 3 openblokkos tartályba nyomja bele meg a két steam dynamoba. Egyik az AG gépeket hajtja, a másik meg a Pulverizer, Alloy smelter meg az a másik smelter, meg a körfűrészt.
Legalábbis remélem így működni fog, még kell vízcső, most várom a kaktuszt hozzá. Addig meg csinálom a pincét az oreberryknek meg az XP berrynek.

Aztán hogy milyen generátort építek majd az akkukat feltölteni azt még nem tudom, de az külön gép lesz. És nem steam dynamo, mert az már van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16804) #90933760 válasza #90933760 (#16803) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem megy, az első csőbe betölti a vizet, de utána nem folyik tovább. Ha az oldalára rakom akkor is csak az első csőbe tölti be. Áramot kap, a napelem belső tárolójába is van 10000 meg a szivattyú saját tárolójába is 1000 RF.

(#16805) #56573440 válasza #90933760 (#16804) üzenetére


#56573440
törölt tag

az iron pipe minden variációja alapvetően irányításra van. az összes bemenetétől egy kimenet fele teleri az itemeket, folyadékot. buildcraftos wrench-el tudod forgatni, akkor látni fogod hogy merre engedi át.

én oda sima stone vagy cobble pipe-okat tettem volna.

a gold gyorsító cső, régen kellett neki redstone jel de most szerintem már nem, felgyorsítja az áthaladó itemeket pl.

a dia válogat, van is guija.

(#16806) Geryson


Geryson
addikt

E heti munkanapló. Ha jól számoltam 376 stack (!!!) búza fog itt teremni. Hogy minek? Hát erre nincs magyarázat... :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#16807) #90933760 válasza #56573440 (#16805) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor ezt elcsesztem eléggé, mert bent a házban háromfelé kéne ágaznia. Akkor csinálok kőcsövet, igaz akkor megint várhatok a kaktuszra. Meg az lassabb is, de a két steam dynamonak úgy is bőven elég.

(#16808) #90933760


#90933760
törölt tag

Kész van, nagyon menő lett. :DDD
De az a 40ezer RF amit a dinamó tárol az elfogy AG-ben 3-4 minta feldolgozása után és onnantól direktbe tölti, amire azért várogatni kell. És mire az eséstől nem sebzek gént megcsináltam, kellett vagy 100 feldolgozást csinálni, úgyhogy azért várni kellett rá. De még egy dinamót nem rakok be, mert semmi értelme, inkább megcsinálom az EnderIO akkut és bekötöm puffernak. Abba megy 5 millió RF, azzal megcsinálom az egészet bőven és akkor még a dinamó tölti is közben. Amíg az üres feltölt addig meg kertészkedem. Aztán később majd ha már nem kell az AG gépsor akkor átrakhatom máshova az akkut.

(#16809) #56573440 válasza #90933760 (#16808) üzenetére


#56573440
törölt tag

vagy thermal exp féle tárolókat, az olcsóbb is az elején. leastone és a hardened energy cell az elején is kiköhögtető. aztán ami tetszik :D

(#16810) #90933760 válasza #56573440 (#16809) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem nem drága az se, vagyis inkább már nem vagyok annyira az elején hogy drága legyen. A capacitorok alap cuccok, vöröskő, arany, réz. Ebből kell jó sok. Majd elektromos acél és szénpor, hogy kétrétegűek legyenek. Még vöröskő és acél és megvan a második szintű capacitor bank, 5 milliós tárolással.
Legtöbb a redstone ami fogy.

Inkább a bányászgép irgalmatlan drága, kell hozzá 11 gyémánt kezdésnek. És akkor ott tartunk, hogy az 5 milliós capacitor bankot leszívja kb egy perc alatt. :DDD Pedig most a következő nagy építés a bányagép lesz.

(#16811) #56573440 válasza #90933760 (#16810) üzenetére


#56573440
törölt tag

quarry az úgy szokott a ph szerón kinézni, hogy belépünk, kiszedünk némi fát, le a bányába éééés quarry. 1-2 óra után ha valakinél nem fut attól már mekérdezzük hogy mi a baj :D hogy az első 11 gyémánt amit kikapunk az quarryra megy el fix mint vanillában a búzafarm ;]

jó móka az. az enderquarry-t jobban szeretem, de nem vagyunk válogatósak, amivel fel lehet szántani a világot az csak jó lehet ;]

(#16812) #90933760


#90933760
törölt tag

A steam dynamo látom szivárogtatja az enerdzsít, gondolom hűl ki a gőz és azt folyamatosan fűti vissza. Úgyhogy a szenet ki kell szedegetnem belőle mindig. Lehet jobb lett volna stirling generatort építeni inkább. Bár annak kell egy capacitor hogy azt a szintet tudja amit a steam dynamo. Viszont utána csak szén kell bele és nem pazarolja. És a belső tároló is 1 milliós lesz úgy, nem kell akku hozzá.
Lehet le is cserélem a steam dynamokat. Viszont akkor a vizet amit beépítettem a házba nem tudom mire használhatnám fel. Bár ha másra nem akkor arra hogy ha víz kell nem kell kimenni az udvarra.

Napelemfarmon is gondolkoztam, bár a steam dynamo szinthez kell 8 darab. Vagy az advancedből csak 2. Nem olyan nehéz mondjuk, megvan hozzá az alapanyag meg tudok is még szedni eleget, az octadic capacitorhoz kell amúgy is enderpearl. Viszont akkor a stirling generatort hülyeség megépíteni, mert a napelemekből ha összerakok egy csomót abból ellátom az egész házat, egy capacitor bankkal pedig használhatom éjjel is. Bár nem hülyeség, mert a quarry mellé meg pont kell a stirling generator, hordozható csak beledobok 64 szénblokkot, egyberakok négyet és mehet. A steam dynamot meg felhasználhatom akkutöltésre, az a két darab 160RF/t, ami kb 10 perc alatt tölti fel, egy nappal. Bár több bankhoz kevés lesz ez is, meg ennyi erővel tölthető az is stirlinggel. Csak a szivattyú zavar hogy akkor mit építsek hozzá.
Nem tudom hogy csinálom majd.. :DDD

(#16813) #56573440 válasza #90933760 (#16812) üzenetére


#56573440
törölt tag

látod lenne railcraftod, máris lenne boilered, csinálsz egy fafarmot automatára, kiégeted faszénné, aztán mehet a kazánba, jön belőle a gőz, és azt csövezheted ki motoroknak :DDD oda el lehet sütni a vizet bőven :DDD

(#16814) #90933760 válasza #56573440 (#16813) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha nincs olyan cucc benne ami kezdesnel generalodik, akkor be tudom tenni utolag. De annyira nem akarom bonyolitani meg. Napelem meg stirling generator jo lesz, csak sok enderpearl kell, ahhoz meg vagy gepek es ender spawner vagy inkabb egyszereubb ha elmegyek a sarkanyhoz. De ahhoz meg kell gyemantcucc, de ahhoz meg quarry ahhoz meg aram amihez napelem, generator, ahhoz enderpearl. K. jo ez a jatek. :DDD
Majd eloszor csak double capacitorral hasznalom a stirlinget. Az kesobb felfejlesztheto octadickka, nem pazarlodik el.
Napelembol viszont nem csinalok simat, mert gyenge es kesobb nem fejlesztheto, de az advancedhez kell enderpearl. Ugyhogy az kesobb lesz.

(#16815) #56573440 válasza #90933760 (#16814) üzenetére


#56573440
törölt tag

annyira nem vészes ám. be lehet tenni olyan modot ami generált ezt azt, nem okoz gondot (azért backup legyen :D), max annyi történik, hogy új területre kell menni az új cuccokért. kicsit elkóborosz még fel nem derített részre, ott már az új modok is beteszik a cuccukat.

enderpearl-re én az elején az extra utlil féle ender-lily seed szokott menni, azt elég gyakran lehet találni ha fent van a thaumcraft, mert az saját biomot generál, greatwood fáknak pedig van egy variációja, amin pókháló van, az alatt pedig cave spider spawer és egy chest. messziről kiszúrható, ha kiszeded a spawnert jó eséllyel találsz seedet, vagy az extra utils féle division sigil-t.

utóbbi szintén jóság, mert ha aktiválod, akkor cursed earth-et spawnol maga köré, silk-es ásóval kiszedsz párat, a többi úgyis elég reggel, és tudsz építeni egy mob spawnert kis méretben. az a cucc mocskos jó, sötétben elég komoly mennyiségű mob spawnol rajta, és ha van egy minefactory reloaded mod fent, akkor lesz mob grinder, ami némi energiáért cserébe automatikusan öli őket, hátra kiteszi a lootot. ha nem találok lily-t ezzel szoktam a pearl kérdést letudni. a mostani mapomon egy óra alatt közel 60 pearlt dobott egy 5x5-ös cursed placc meg egy grinder ;)

arra figyelj, hogy azonos érceket generál egy csomó mod, jellemzően copper, tin, alu ezek, de más azonosítóval, kicsit más színnel, és nem steckelődnek. ezeket mind configból tudod állítani. ha beteszel egy modot érdemes elindítani a klienst, aztán amikor bejött a főképernyő megnézni hogy mi van az új mod config file-jában. ha van ore generálás azt kikapsolni ezekre a közösen használt ércekre, ne legyen duplikáció, menteni, majd restart a kliensre. onnantól betölthető a map és pl minefactory féle rubber tree már az új területen elérhető kell legyen ;)

(#16816) #56573440 válasza #56573440 (#16815) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah és a minefactory-t én mindenképp még betenném, egész jól komumentált wikije van, sok a tutorial hozzá yt-n, nem igazán bonyolult, nem is nagyon drága a géppark benne, rf-et eszik az is.

pár apróság amit érdemes csinálni belőle:

cursed earth spawner mellé mobgrinder, az a loot mellett essence-t termel, amit betölthetsz egy auto-spawnerbe. az meg energiát kell kapjon meg egy safari netet (reusable mehet csak) amivel elkaptál szinte bármilyen mobot jobb klikkelve rá, onnantól azt a mobot fogja spawnolni. ha endermant teszel bele akkor azt ontja. ha kell helyette creeper akkor azt. általában egy "szobában" szokuk csinálni a cursed earth tolja a random mobokat, az essence egyenesen a közepére tett auto spawnerbe megy és tolja ki azt amit szeretnék pl blaze-t, a grinder vagy grinderek meg ölik mindet egy kalap alatt.

fafarmra van planter ami ültet, harvester ami vág, fertilizer ami kb bonemeal jelleggel gyorsítja a növekedést.de ez a szett mehet búzától felfele mindenre, és upgradelhető a range rajta.

van hasonló rendszer állatokra is, automatán mehet a birkanyírás, a tehén nevelés, és ezek gyilkolása is, halál frankó amikor csinálsz egy placcot amik párosodnak csak, a születő piciket automatikusan átteszi a rendszer egy másik karámba, majd ha megnőttek levágja :D

ill a legjobb cuccuk a laser drill, 4 precharger meg egy drill rohadt éhes, rengeteg energiát benyel, de cserébe ásás nélkül "generál" random ore-okat a kimenetén. a fókuszokkal lehet azért változtatni ezen, a színtől függően azokat az ore-okat fogja preferálni amit adsz neki. a színekhez ezek az ore-ok tartoznak. ez a része egészen endgame persze, de akkor is jó móka :D

(#16817) apatyas válasza #90933760 (#16814) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az első pár enderpearlhez elég, ha a háztetőn csinálsz egy 2 magas ereszt, beállsz alá, és lesed az endermaneket. Az úgyis felteleportál, az eresz alól tudod csapni de téged nem ér el. Más meg nem jön fel.

Black, mit is ábrázolt a #16779 ?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16818) #56573440 válasza apatyas (#16817) üzenetére


#56573440
törölt tag

egy 6 irányba mozgó, projectred modra építkező ásógép. fel, le jobbra balra előre hátra megy, távolról vezérlehető, az alján blockbreakerekkel, amik egyszerre kikapnak egy sort maguk alatt. az ásó pajzs meg értelmes keretek között bővíthető, egy 16x16-os már durván tolja ki az anyagot :D

ilyeneket építgettünk jó régen, imádtam, mert kellett hozzá skill, tudni kellett hogy megy a mod, és masszív kreativitást igényelt, cserébe felszántotta a világot ;]

egy szereveren régen építettem ebből egy vízszintes fúrópajzsot, csak előre ment, chunkloaderrel, egész szép folyósót tolt, letette a torchokat, 10k blokk körül járt amikor meguntam a mapot :D

(#16819) #56573440


#56573440
törölt tag

közérdekű közlemény aki infi evolved-et játszik...

a feldolgozott urán amit kiköp a centrifuga, továbbra is legyilkol kb instant ha kézbe veszed. a megoldás továbbra is hazmat suite, scuba helmet, és a gumis cipő. utóbbiból viszont bekerült egy antisztatikus változat, ami kinézetre hasonló, funkciójában viszont nem...

én meg feldobtam a szettet magamra, kézbe vettem az uránt aztán pislogtam a piros kijelzőre meg respawn gombra... móka kacagás... ;]

(#16820) #90933760 válasza #56573440 (#16815) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egyelőre nem terveztem több modot betenni. Ezekkel a lily növényekkel az a baj, hogy sima földön 21 nap alatt nőnek csak meg, mindenképp endbe kell menni ott meg akkor már eleve szedek egy csomót.

Inkább a sorrenden kéne változtatni és jól beosztani a melót. Elsőnek csinálok egy capacitor bankot hogy az AG gépeket tudjam gyorsan használni, amíg az tölt addig szedek mintákat denevértől, tintahaltól meg pigmantől. Pigmant lehet átlökdösöm a kapun, mert ha itt sebzem a mintavétellel akkor a netherbeliek nem haragszanak meg. Elvileg. Megcsinálom a repülés, vízalatti légzés és lávaúszás gént mert a quarry által ásott lyukakba nagy hasznuk lesz ezekkel közlekedni, majd elmegyek bányászni 11 gyémántot. Utána megépítem a quarryt, meg a 4 stirling generatort de csak dual layer capacitorral. Aztán elmegyek bányászni a géppel, a capacitor bankot viszem magammal, meg addigra csinálok még többet.
Ha megvan a gyémántszett akkor nyomok rá enchantot is, aztán átugrok endbe, persze ahhoz a végzet szeme gyöngyöket manuálisan kell összeszedni, blazerod már van, majd sárkányt lecsapom, szedek egy csomó enderpearlt meg endstonet meg lilyt.
Utána meg tuningolom a stirling generator capacitorait, meg legyártok 30 advanced napelemet a háztetőre.

És akkor elkezdhetek nagyban gondolkodni. :DDD
Ja igen van ugyanabból az ércből többféle, de direkt nem kapcsoltam ki, legalább van. Szerencsére craftolásnál elfogadja vegyesen is. Van elég láda, elférnek nem stackelve.

[ Szerkesztve ]

(#16821) #56573440 válasza #90933760 (#16820) üzenetére


#56573440
törölt tag

Thernal expben gyarthatsz endstone-t. És van ender core ami még jobb extra utilsben ;)

(#16822) #90933760 válasza #56573440 (#16821) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ahham, azt hogy is? Bár ilyen növényt is kell találnom még akkor.
Gondolkodtam, hogy a vizes kutamat lávakúttá kéne építeni, azt nyomni a házba és úgy hajtana lávagenerátort. De a láva lassabban folyik, szerintem nem lenne végtelen a kútban, mint most a víz. Nem tudom mekkora kéne neki vagy egyáltalán lehet-e végteleníteni lávát.

(#16823) #90933760


#90933760
törölt tag

És használt gyémántcsákánnyal nem lehet építeni a quarryt? Mindenképp új kell neki?

Elfogyott két stack szén mire feltöltött egy capacitor bank. A bányába se sok van már. De látom ezt az ash valamit ami a netherben van szénné lehet alakítani, az király, mert annyi van mint az állat, már dobáltam is el belőle meg se néztem mire való. De akkor gyűjtök még.
Meg közben dobáltam ki a falusiaknak két stack fáklyát is hogy ne spawnoljon oda zombi.

(#16824) Buster17


Buster17
addikt

Hogy kell csinálni tökéletes fullos gyémánt csákányt hogy az első feljavitás ne legyen olyan drága és ne csak egyszer lehessen javitani?

(#16825) apatyas válasza Buster17 (#16824) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ha helyesen értelmezem a kérdésed, akkor az a bajod, hogy 1.8 óta kissé drágább lett a javítás/enchantolás és lapisba is kerül?
A könyvekben pakold össze az összes enchantot, amit rá akarsz tenni (kisebb szintűeket is össze lehet adni nagyobbá), és úgy tedd rá a csákányra. Egyszer-kétszer még tudod javítani, utána irgalmatlan lesz asszem.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16826) Buster17 válasza apatyas (#16825) üzenetére


Buster17
addikt

Igen meg mintha olcsóbb lenne ha másképpen rakom bele a cuccokat. Nem mindegy mit rakok bele elsőnek és az se mindegy hogy mondjuk hatékonyság V teszem bele vagy hatékonyság IV et és utana adom hozzá még egy IV-t hogy V legyen

(#16827) #90933760


#90933760
törölt tag

Egy vaslapát elkoptatásával pillanatok alatt másfél stack szén. Tetszik ez a pile of ashes. Nem is fogok többet szenet szedni csákánnyal, mikor netherben meg hegyekben áll ez a cucc és sokkal gyorsabban megszedem keresés nélkül. Viszek magammal egy barkácsasztalt aztán berakom szénné majd blokká. Végtelen mennyiséget haza tudok hozni még invertoryba is.
Sőt, elmegyek quarryvel aztán elbontom az egész hegyeket. Annyi szenem lesz hogy hihetetlen. :DDD Le is cserélem a steam dynamokat két-két stirling generatorra, belerakok 64 szénblokkot évekig elmegy, :DDD
A napelemekről meg majd töltöm a capacitor bankokat, a szivattyú meg jó lesz dísznek van a házban víz potikhoz stb. Jó ez a steam dynamo kezdésnél, de most már cserére érett.

(#16828) #56573440 válasza #90933760 (#16827) üzenetére


#56573440
törölt tag

csinálj egy tinkers-es excavator-t ;) az nagyobb területet bont egyszerre, és gyorsítható redstone-al meg automatán javíthatja magát, stb

(#16829) Sonja


Sonja
veterán

Nem bírtam ki, és megvettem. :B :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16830) #90933760


#90933760
törölt tag

Dübörög a 4 hengeres stirling generator, most épp egyszerre darálok, sütök, fát aprítok, így már azért fogyasztódik az enerdzsí, de simán elbírja, végzik is vele mire kimerülne, a capacitor bankba bele se fog nyúlni RF-ért.
És még nem is raktam bele a double layer capacitort, tényleg meg is csinálom.

Aztán kertészkedés, egyrészt a pincébe az oreberryk között meg kell növelnem a távolságot két blokkra, mert mindig nekimegyek. Aztán meg a világításon kell módosítani, mert a szélsők túl sok fényt kapnak, nem nőnek meg. 1.7.10 még nem írja ki a fény erősségét, majd valami modot beteszek ahhoz is, mert azért az kell. A házba is spawnolnak be a zombik este, úgyhogy át kell rendeznem az izzókő világítást. Mert az nem tetszene ha egy creeper spawnolna oda miközben dolgozok és lerobbantja a fél gépparkot.

[ Szerkesztve ]

(#16831) #56573440


#56573440
törölt tag

a draconic evolution kapott egy új reaktort... jóóó nem kell meglepődni meg felugrálni csituljatok engem is váratlanul ért ;]

viszont rosszul bekötve rendberakja a környéket

az animációja viszont legalább szép :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16832) #90933760 válasza #56573440 (#16831) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jobb is hogy nem raktam be reaktoros modot. :DDD

Nagyon durva ez az Alp biom, olyan barlangok vannak benne a hegyben meg alatta, elmentem egy kis redstoneért és két órája bányászok. Most már hogy zsibbad a kezem meg tele van három hardened strongbox visszajöttem, de nem volt vége még ott se a barlangoknak. Egy zombi kazamatákba is belefutottam meg három blizzbe, nagyon brutál hangjuk van.
Extreme hills+ turbós verziója kb az egész hegy. Viszont egy gyémántot se találtam, sok lávató környékén is voltam... Vagy 15 smaragd. Nem tudom mi van a gyémántokkal, hova rakta őket, valami lehet belenyúlt a generálásukba. Talán egy vanilla biomon kéne próbálni, extreme hills mondjuk.

(#16833) #90933760


#90933760
törölt tag

Ezek az oreberryk sötétben növekednek és csak sötétben hoznak termést is? Vagy ha már megnőtt akkor világosban is terem? Mert kibővítettem a pincét, de spawnolnak ezerrel a mobok. Ki kéne világítani, de nem tudom hogy csak a növekedéshez kell sötét vagy pedig a terméshez is?

(#16834) Amur válasza #90933760 (#16833) üzenetére


Amur
addikt

light level 6 alatt tudod csak elültetni, sőtétben nő a leggyorsabban, fog világosban is, de nagyon csigán..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16835) #90933760 válasza Amur (#16834) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a baj a szörnyek 8-tól lefele spawnolnak. Bár ahogy bökdösi őket a bokor végül is meghalnak és lesznek utánuk itemek. A mobok amúgy mióta tudnak létrát mászni? Mert a skeleton feljött rajta, kellett egy csapóajtót tennem rá.

Jó lenne tudni, hogy a növekedés az vajon lineáris-e a fényerővel. Mert akkor beállítom 8-ra és akkor nem spawnol szörny és ezek is csak kicsit lassulnának. Vagy akkor lehet már ugyanúgy nem nő mintha 15-ös fény lenne? Erről nem ír az FTB wiki se.
Mindegy beállítom 8-ra aztán olyan lesz amilyen. Nagyon sok értelmük úgy sincs csak dísz, az XP bokor ami azért jó dolog az meg nő fényben is. Szerintem a sorok közé dobálok gombákat is, akkor már nőjenek azok is, ha már 20x20-as pincét ástam.

(#16836) #90933760


#90933760
törölt tag

Hát nekem kéne már enderpearl, úgyhogy holnap csinálok új vasszettet, enchantolom és átmegyek azzal, nem keresgetek tovább gyémántot.
Milyen enchantot dobjak a ruhára? Sima védelem elég vagy tűzvédelem is legyen? Íjra végtelenség meg erő enchant, kardra meg élesség meg súlytás. Csak azért kérdem, mert eddig csak gyémántruciban mentem át, nem tudom a vasra mit kéne tennem.
Viszek pár potit meg aranyalmát. Na meg természetesen van már repülés génem is, talán az ér a legtöbbet.

(#16837) apatyas válasza #90933760 (#16835) üzenetére


apatyas
Korrektor

Máshogy csináld. Egy kettő magas, három oldalról zárt szobát tölts meg bokorral, úgy négy-öt mélységig elvileg távolról ugyanúgy le tudod szedni a bokrokat, nem kell mellette lenned :) A negyedik oldalon ahonnan szeded, eléteszel egy blokknyi mellvédet, vagy kerítést, vagy egyéb felszeletelt blokkot (iron saw és társai ha van, de van amikor bugzik mással, legyen mentésed előtte!). Azon az egy blokk szélességen be tudod állítani, hogy belül sötét legyen, kívül fény. Ha nagyon pro akarsz lenni, akkor odateszel egy harvestert is, a megfelelő méretű upgrade-el, hogy az egész területet leszedje, magától 3x3-at szed. Bokrot nem eszik, csak termést, maga mögött kidobálja a cuccot, ládát már elég ha odateszel. Ahogy leteszed, akkor tőled elfelé fog nézni, könnyen oda lehet rakni. Energia is kell neki, de pl akkut bele lehet rakni és nem kell kábelezni, ha messzebb lenne. A benne gyűlő iszappal ne törődj.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16838) #56573440 válasza apatyas (#16837) üzenetére


#56573440
törölt tag

nincs mfr mod feltéve nála:) pedig ezek mocskos jól automatizálhatóak lennének ha lenne ;] te vagy valaki más már csinált az egyik szerón giga farmot ezekre, mondjuk én sose akartam, mert a quarry csak többet hoz ;]

(#16839) Buster17


Buster17
addikt

Alakul :))

(#16840) #56573440 válasza Buster17 (#16839) üzenetére


#56573440
törölt tag

:C

mint amikor közösségi munkában kiástuk gerinek a gödröt :DDD

(#16841) Buster17 válasza #56573440 (#16840) üzenetére


Buster17
addikt

Ezt egyedül nyomatom :D Ásás mellet 80%-ban robbantottam TNT-vel.

Nem tudom hány száz stack TNT fogyott meg csákány :DDD

----> KÉP

[ Szerkesztve ]

(#16842) #90933760


#90933760
törölt tag

Na jó, hogy kell enderman farmot csinálni? Mert már kint vagyok két éjjel óta és alig jön enderman, ami jön is elteleportál és nem jön vissza, amit elkapok meg nem dob semmit. Közben a páncél meg kopik rendesen a semmiért kb. Ehhez építeni kell valamit. Eddig csak spawner köré építettem csapdát, de ugye van ami a sötétet használja ki, spawnerem nincs. Azt a fekete kardot megcsinálom majd mindenképp.

(#16843) #56573440 válasza #90933760 (#16842) üzenetére


#56573440
törölt tag

azokból a modokból ami neked van én egy powered spawnert csinálnék.

meg ráfeküdnék az rf generálásra, mert azt ha megtolod maxra benyel 3k rf/t-t ;]

(#16844) #90933760 válasza #56573440 (#16843) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen ezt láttam Corvettenél is, de nem akarnám megépíteni, meg eleve előbb ehhez kell egy enderman fej is ha jól tudom, meg több enderpearl is. Meg több gép is.
Ha meg átjutottam endbe ott úgy is annyi van mint az állat, kicsit soknak érzem emiatt megépíteni. Nekem csak annyi kell ami most egy 20 enderpearlt kiköhög, hogy megtaláljam a portált meg beindítsam. Valami alap mobcsapda, de olyan kellene ami inkább endermanre van.

Meg azért majd csinálok endkövet meg vetőmagból és végzet szeméből lehet lily magot csinálni. De ahhoz is gépek kellenek, meg enderpearl, bár egyszerűbbnek tűnik, mint a powered spawneros módszer.

(#16845) #56573440 válasza #90933760 (#16844) üzenetére


#56573440
törölt tag

enden kívül inkább endermanra hegyezett spawner nincs. skymapokon szoktam csinálni egyből az elején 1 széles 3 magas 11-15 hosszú "izét" folyosó, akármi, abba be tudnak spawnolni ha elég távol vagy tőle, de rohadt ritkák úgy is, void világban jól működik de egyébként nem. a tornyos ejtős se mehet mert abban víz van, attól meg teleportálnak, úgyhogy nem igazán van early game ami hatékony endermanre

csinálj the ender kardot. azzal szinte tuti hogy dobnak majd.

(#16846) #90933760 válasza #56573440 (#16845) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kard megvan, akkor megyek éjszakázni aztán ha lesz pár enderpearl akkor csinálok endstone-t meg lily magot és onnantól farmon nőnek, meg majd még éjszakázok is mellette, úgy majd csak meglesz.

Falusiak amúgy szaporodnak maguktól, ha több az ajtó mint ők? Mert az egyik kertjükbe kaktuszt raktam és ezek olyan ostobák belemennek. Épp most kerítem le.

(#16847) apatyas válasza #90933760 (#16846) üzenetére


apatyas
Korrektor

Keress rá itt, én biztosan beszéltem már róla. Kereskedj velük, lehetőleg a friss opciókon is, akkor tudnak szívecskések lenni, és legyenek egymás mellé zárva a jó sok ajtón felül. Hogy mikor és hogyan számít az ajtó, azt olvasd vissza.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16848) #90933760 válasza apatyas (#16847) üzenetére


#90933760
törölt tag

Megtaláltam, tehát szaporodnak maguktól is de csak lassan, ha kereskedem velük és össze vannak zárva akkor a legnagyobb eséllyel. Mivel vannak még mindig vagy 8-an, annyira nem fontos gyorsba szaporítani őket. Nem gondoltam, hogy ennyire ökrök belemennek a kaktuszba. Beleáll és el se megy mellőle. Most már lezártam előlük.
De szerintem egyszerűbb ha zombi falusiakat gyógyítok meg, azt el is felejtettem hogy lehet úgy is.

Beraktam ezt az Enchant View modot bár még nem próbáltam ki, azt is elfelejtettem hogy 1.7-en nem kell lazurit és nem írja ki mi az enchant. Hát nekem ez nem nagyon jön így be, úgyhogy beraktam ezt a modot és akkor kiírja. Bár lazurit még mindig nem kell bele. Majd elhasználom kék dísz blokknak.
Meg vannak még pluszok, ha kiveszem a cuccot és visszarakom akkor új listát ad. És van 30-as feletti szint is, tehát több könyvespolcot is lehet köré tenni és akkor több jobb enchantot is összead. Ez se rossz végül is.
Csalás vagy nem, de nekem az 1.7-es enchant használhatatlan kb, ez így viszont pont jó, ennyi erővel az AG is marha nagy csalás vagy a minimapok teleport funkciója.

De ha valaki tud más modot, ami a hagyományos 1.8 enchantot teszi be annak örülnék legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#16849) #56573440 válasza #90933760 (#16848) üzenetére


#56573440
törölt tag

extra utilities magical wood is működik enchant table mellett, egy blokk sokkal magasabb szintet unlockol mint a polc.

(#16850) #90933760 válasza #56573440 (#16849) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azt jó tudni, szedtem is belőle. Akkor csak középre rakok dísznek néhány könyvespolcot.
Izé, ez a lebegő slime sziget óta magasugrás 3 szintem van, az mikor jár le? Mert 0:00 van kiírva, eléggé idegesítő hogy ekkorákat ugrik. Vagy csak akkor fog ha tejet iszok?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.