Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) autosportos


autosportos
csendes tag

Engedelmetekkel hangulatfokozónak én is mutogatok néhány képet. :)

(#15502) Amur


Amur
addikt

Na akkor az én birodalmam(még under construction pár dolog):
Egy épülő 29 blokk átmérőjű torony baloldalt, jobbra az épülő kincstár

Az "északi nagy kapu"

A "nyugati kis kapu"

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#15503) Buster17 válasza Amur (#15502) üzenetére


Buster17
addikt

Én nem tudok ilyen szépen építkezni :(

(#15504) #90933760


#90933760
törölt tag

(#15505) Mottie


Mottie
őstag

Milyen verziók futnak éppen a szerókon? :)

Be Victorious!

(#15506) föccer válasza Mottie (#15505) üzenetére


föccer
nagyúr

Vanillán 1.8.3 van, a többit nem tudom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15507) apatyas válasza Mottie (#15505) üzenetére


apatyas
Korrektor

Infinity 1.3.4
Meg a gyilkolászós 1.8.x

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15508) Geryson válasza apatyas (#15507) üzenetére


Geryson
addikt

Apatyas (vagy bárki más is)! Elkezdeném végre szaporítani a falusiakat, úgy tudom, hogy trade kell hozzá és idő plusz a paraszt az szeret melózni és akkor is hajlamos szaporodásra. De a kérdésem az lenne, hogy mekkora területen fognak ők elhelyezkedni? A mostani kettő tök kicsi területen mozog, de ahogy több lesz, szépen terjeszkednek majd és más-más házba mennek be? A kiépített falum már most van vagy 100-150 blokk széles és most akarnám még brutálisan bővíteni (nem Minecraft házakkal), de nem tudom oda egyáltalán el fognak-e menni...

A másik, hogy a házaknál az a lényeg, hogy ajtó legyen rajta, ugye? Mintha egy tutorial videóban anno azt láttam volna, hogy a lényege az az, hogy a ház legkülső síkjában legyen az ajtó (ő azt a szót használta, hogy "rá tudjon sütni a nap". Ez így van még?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15509) autosportos válasza #19617792 (#15485) üzenetére


autosportos
csendes tag

Nagyszerűen működik, közben elfelejtettem megköszönni, úgyhogy most megteszem. :)

(#15510) apatyas válasza Geryson (#15508) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az ajtóra vonatkozó leírásod üzemképes. Vmi olyasmi a tényleges check, hogy "az ajtó belseje a parasztoknak" = az ajtó azon oldala, amire merőlegesen előtte levő 5 kockában több a fedett blokk. Ennyi a ház kritériuma.
kívül -> TTATTT <- belül,
de: belül -> TTT_ATT <- kívül, holott ez az oldala nézne ki háznak
A ajtó, T fedett blokk, _ (napos?) levegő

Itt tökéletesen példázva leírják:
http://minecraft.gamepedia.com/Tutorials/Village_mechanics

Nekem úgy rémlik, hogy a falu sugarának mérete fix, és azon kívül nem akarnak menni. De hogy ebből gigafaluk esetén mi lesz, nem tudom.
Tipp:
When the placing or removal of blocks causes what-was-once-a-house to become no-longer-a-house, the game can fail to update this as well and still treat the door as if it should count as a house. Relogging can sometimes fix this issue, but it may not work every time.

Volt már azóta a szerver rebootolva, ugye?
You could also try walking far enough away or visiting another dimension so that the chunks are unloaded from memory. There is a reevaluation upon your return to those chunks, so the game will correctly identify only whatever is a valid house.
Ezek után, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15511) Mr Dini válasza autosportos (#15501) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez milyen textúra? Rohadul tetszik! :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#15512) #90933760


#90933760
törölt tag

James-t ismeri valaki?

(#15513) Amur válasza #90933760 (#15512) üzenetére


Amur
addikt

Mint a rossz pénzt. Gyerköcöm kedvence, nekem már nagyon pulya..(komolytalan)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#15514) #90933760 válasza Amur (#15513) üzenetére


#90933760
törölt tag

:DD
Az ő videóit néztem párat, még mikor ismerkedtem a játékkal, csak azért érdeklődtem hogy itt is van-e híre de gyanítottam igen.

(#15515) jonnyjoker01 válasza Amur (#15513) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

"..(komolytalan)"

Azért annyira nem halt még ki a magyar nyelv, hogy ilyeneket meg kéne magyarázni :D

Magyar videósokról annyi véleményem van, hogy olyan hülyék, mint egy marék szárított lepke. Egyedül a Hollywood News Agency-t nézem, meg néha Dancsót, de őt is ritkábban. Gémpléjjjeket meg egyáltalán nem nézek magyarul. Csak felidegesíteném magam rajta.

Üdv. Johnny

(#15516) #90933760 válasza jonnyjoker01 (#15515) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azért van marék eszük a videósoknak, mert annyi esze van a nézőknek is. Igazodik egymáshoz a kettő. Én se nagyon nézek magyart, bár külföldit se. Csak 1-2 gameplayt ami nem fut a gépemen és mégis érdekel azt kénytelen vagyok megnézni. De ha van magyar és angol is akkor angolul nézem még ha alig értek belőle valamit. Marha egyszerű megtalálni, amibe nem vinnyog, nyerít, röhög fél percenként abból már tudni hogy jó videós, nem kell perfekt angol hozzá. Külföldi videósoknak is nagyjából ugyanaz a lepkefing agya van mint itt.
És a nyerítős, vihogós, ökörködős, ordibálós marhát nézik millióan, a normálisakat meg tízezren.

[ Szerkesztve ]

(#15517) #19617792 válasza #90933760 (#15516) üzenetére


#19617792
törölt tag

Pewdiepie a legjobb példa erre, amíg nem a milliókat verdeste a nézettsége, addig őszinte volt, nézhetők, szórakoztatóak voltak a videói (néha egy kicsi hülyéskedés, néha sikítás az ijedtségtől). De sokaknak bejött az, ha egy horror-játékban majd összecsinálta magát, ezt kiemelve csinálja többi videóit, ha ez kell a nézőknek akkor kénytelen ezt csinálni, különben oda a nézettség.

ami a lényeg, hogy ha gameplay, akkor 25-30 feletti korosztályt kell megcélozni, ott már be van nőve a fejlágy.

(#15518) #90933760


#90933760
törölt tag

Le akartam lőni egy őrlángot és egy malacembert találtam el, úgyhogy most szopás van. Gondolom mivel az idő nem megy ha eljövök netherből akkor mindenképp vissza kell mennem és kellő távolságra lenni és várni...

(#15519) Teaway válasza #90933760 (#15518) üzenetére


Teaway
veterán

Jaja, 40 blokkon kívül.

Nincs itthon csokid??

(#15520) #90933760


#90933760
törölt tag

És az akvárium üvegblokkból építve, az oldalain mindenképp folyós lesz a víz? Vagy másképp kell feltölteni? A teteje az álló végig, csak az oldalain folyik és nem olyan jó átlátszó így.

[ Szerkesztve ]

(#15521) autosportos válasza Mr Dini (#15511) üzenetére


autosportos
csendes tag

Amennyire egyszerű a kérdésed, annyira bonyolult lesz a válasz. :)

Szóval resource packeket, shader packeket és rengeteg modot használok egy-egy világ generálásához. Gyönyörű tájakat lehet így megteremteni, rengetegféle növénnyel, fákkal, különféle mobokkal, vadállatokkal, és akkor meg sem említem azokat, amik a föld alatt találhatók (ásványok, ércek, drágakövek), és azokat, amiket saját kezűleg létre lehet hozni (téglablokkok, mechanizmusok, gépek, dekoratív elemek, eszközök, fegyverek stb.). Egyetlen irtó bosszantó dolog bújik meg e sorok között, mégpedig az, hogy hiába van i5-4670K processzorom, s hiába osztok meg a kliensben akár 2-3 GB RAM-ot, a túlmodolt játék miatt az FPS borzalmasan nagyot esik, olykor még 10-15 FPS alá is lezuhan, ha például max. sávszélességgel húzok egy torrentet. Szóval ha valami bivalyerős géped van, szívesen leírom részletesen, hogy miket használok úgy általában, viszont gyengébb gépen sajnos meg sem érdemes próbálni a föntebb írt panaszok miatt.

Egyébként ha van rá igény - főleg azoknak, akik kevésbé tudnak angolul, s szeretnék egy kicsit felturbózni az alapjátékot -, akkor szorítok némi időt, s itt, vagy esetleg saját blogon, vagy esetleg felhőben, bárhol, valamilyen formában szívesen megosztok néhány hasznos infót a modolásokkal kapcsolatban, habár kevésbé ismert számomra a Prohardver—Minecraft törzsvendégeinek jártassága hasonló témakörökben.

[ Szerkesztve ]

(#15522) apatyas válasza autosportos (#15521) üzenetére


apatyas
Korrektor

Bőven elég, ha a textúrapakkot és a shadert leírod. A modokat nem akarja követni, a te gépedet meg jórészt azok fogják meg.
FTB pakkokat általában követjük, akkor viszont alap kinézettel többnyire.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15523) #90933760


#90933760
törölt tag

Hohó, a földműves 18 krumpliért ad egy smaragdot. Jó lesz ez, félig smaragd félig vasból fogom felépíteni a beacont a végén. :DDD
Nah megyek netherbe, kéne lángpor vagy mi mert kéne csinálnom olyan netherládát meg egyúttal keresni végportált. Nem átmenni akarok, hanem körbenézni, hátha van ott valami érdekes, mármint az erődben.

(#15524) föccer válasza #90933760 (#15523) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tudnád használni az angol kifejezéseket? Komoly fejtörés, hogy mikor, mire gondolsz. :D A lángpor az mi lenne?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15525) #90933760 válasza föccer (#15524) üzenetére


#90933760
törölt tag

Blaze powder.

Találtam egy blaze spawnert. Na most azt is átépíteni a netherben farmmá elég izés, főleg hogy szar helyen van. Vétek lenne kiütni, bár /give paranccsal elvileg disznóspawnerként működne fent is. Abból meg végtelen húsom volna. De inkább keresek még egyet és azt majd kiütöm, ezt meg egy kezdetleges farmmá átépítem.
Szar helyen vagyok netherben, mert egy rohadt nagy lélekhomok terület közepén. Utakat kell építenem a gyors haladás érdekében.

Bibircsókot hogyan kell ültetni? Mert valami olyasmit ír hogy már nem kell neki sötét vagy fény nem kell? Lélekhomokom van.

(#15526) #56573440 válasza #90933760 (#15525) üzenetére


#56573440
törölt tag

Spawnert ha kiutod nem ad semmi itemet semmilyen csákánnyal. A wart kézzel is szedhető es novesztheto soulsanden bárhol.

(#15527) autosportos válasza apatyas (#15522) üzenetére


autosportos
csendes tag

Kimondottan ami a képekről kivehető:

Shader packs:
Sasukedll7170s v07 Ultra (fényviszonyok, árnyékok, fókusz stb.)

Resource packs:
Torhans Clear Glass (ablaküveg)

Mods:
Food Plus (pálmafák)
Growthcraft Apples (almafák)
GardenStuff (virágcserép)
Botania (kemény dirt)
MrCrayfish's Furniture (kövek az úton)
Big Trees (hatalmas méretű, valósághű formájú fák)
Better Foliage (valósághű füves dirt)
Plant Mega Pack (háttérben lévő gaz, gyom, dekoratív növények)

(#15528) #90933760 válasza #56573440 (#15526) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ok. Megvan az erőd, csigalépcső lefele, majd elindul a járat és vége. Semerre se vezet. Na akkor most itt hol a végportál meg hova tovább?

(#15529) föccer válasza #90933760 (#15528) üzenetére


föccer
nagyúr

Sz egész erődüöt fel kell deríteni, valahol ott van, valamelyik teremben. Lehet pont olyanba, ami el van dugva valahol.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15530) #90933760 válasza föccer (#15529) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jaaaa, továbbástam a járat végén és belefutottam a többibe. Már a ládákból gyémánt, arany, minden jóság meglett. És áttorkollik egy bányába is, nagyon király.
Én ezt a rengeteg kőtéglát lebontom majd és jó lesz építkezni valamire. :DDD

Ahham már eltévedtem. Mindegy, max felások máshol. Ha megtaláltam a portált onnan ások egy újat, egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#15531) Mr Dini válasza autosportos (#15521) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A géppel sztem nincs gond... I7 proci, 2x 16 gb ram... :DDD Nvidia fenetudja videokari.... :)
Ja és ssd.

Bukkit szerverre be lehet tolni? Mert a resource pakkot simán, de a modokat és a shadereket nem találom... (Most veszem észre ez a faithful milyen fos skinekkel rendelkezik...)

Most vmi 128x128 as textúra van bent és megy ~40 fps el.

Privibe el tudod küldeni a linkeket?

Big thx! :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#15532) #90933760


#90933760
törölt tag

Elég szar hogy az erőd meg a bánya össze van fonódva, marha nagy és lehetetlen benne eltalálni. Nagyjából bejártam az egészet, felszedtem amit csak lehetett de aztán ennyi. A portál nincs meg még mindig és rohadt dinnyemagot se találtam még. Találtam egy pókspawnert viszont.

(#15533) Teaway válasza #90933760 (#15532) üzenetére


Teaway
veterán

„Nagyjából bejártam az egészet”

Ez a gond, hogy csak nagyjából... :DD

Kalandozásod során nem találtál dzsungel biom-ot? Abban van érett dinnye, csak szedni kell!

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#15534) #90933760 válasza Teaway (#15533) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem találtam dzsungelt, de jó lenne mert kakaóbab is kell. Meg gombát kéne még termesztenem, azt hogy? Mert azt írja a gombafonalon lehet meg a podzolon, de egyik se nagyon beszerezhető jelenleg. Sima földön nem lehet? Mert mintha azt írná hogy igen csak árnyék kell neki vagy mi.

Most az egyik falusival gyűlt meg a bajom, gondoltam learatom a kertemet, meg az övékét is ha már egyszer ott van meg átrendezem, mert szinte csak krumpli volt benne. Elosztottam répa, krumpli, vetőmag részre. Erre odajön a falusi és elkezdi ültetni ami még jó is lenne ha segít csak épp ugyanúgy krumplit rakott bele. Szedem fel, visszafordul megint lerakja. Ráütöttem ugyanúgy rakja tovább. Aztán még párat rávertem akkor elhúzott onnan végre. Basszák meg, bezzeg pár napja nekem kellett rendbe rakni a kerteket mert szartak rá és már a fele ki volt rohadva.

Ha lesz dinnye meg kakaóbab akkor azt is rakok a kertjükbe. Gondoltam rá megnövesztem az én kertem méretét, de egyszerűbb ha inkább az övékébe vetek remélem nem kúrják majd szét. Ha igen akkor le lesz kerítve a fenébe az összes kert aztán nem mennek bele.

(#15535) Mr Dini válasza #90933760 (#15534) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Gombához szinte full sötét kell. Körberaksz dirttel egy területet, úgy h alig legyen fény azt ennyi. Tudsz gombát ültetni! ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#15536) #56573440 válasza #90933760 (#15534) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kicsit ha lehet finomabban sok a fiatal erre;) falusira ra kell szórni egy stack magot es nem lopja a termést. De a keszet kiszedi ha tudja. Vagy kerítés vagy alá egy hopper cartos pálya es automata a farm:D

(#15537) #90933760 válasza #56573440 (#15536) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor lekerítem őket. A saját kertemet meg befedem és ott csak gomba lesz, a falusiak kertjében meg minden más.
Gondolom bajuk nem lesz tőle, ha nem kertészkedhetnek. :DDD

(#15538) Geryson


Geryson
addikt

Elkezdtem a modern házamat. Hát van vele meló, főleg így survivalban... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15539) #90933760 válasza #90933760 (#15537) üzenetére


#90933760
törölt tag

Gomba hogy szaporodik? Simán lerakom a gombát a földre? És akkor a környéken több fog nőni vagy hogy?
És ha sötétet csinálok nekik, lefedem a kertet akkor oda bespawnolnak majd a mobok? Vagy mekkora fényerősség kell a gombának? Úgy tudom mob 8-as alatt spawnol.

(#15540) #56573440 válasza #90933760 (#15539) üzenetére


#56573440
törölt tag

12 vagy kevesebb fényerősség mellett terjednek egymás mellé ha nem "lát rá" az égre természetesen, tehát valamivel fedve van. a wikin a többi terjedési szabály is megvan, max 9x9x3-as területen lehetnek azonosak pl.

(#15541) Buster17


Buster17
addikt

Erdő tüzet hogy tudom megállítani?

Sötét erdő és sűrűn vannak nagyon a fák és csak terjed, terjed és terjed.... :DDD

(#15542) #56573440 válasza Buster17 (#15541) üzenetére


#56573440
törölt tag

/gamerule doFireTick false

kell hozzá cheat mode on persze.

ezzel nem fog terjedni a tűz, viszont kialudni se, kézzel oltasd el. a másik "mellékhatása", hogy elvben az új tüzek gyújtását is lehetetlenné teszi. érdemes ha végeztél true-ra kapcsolni vissza

(#15543) Buster17 válasza #56573440 (#15542) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi, de már szép lassan eloltottam a tüzet meg kivágtam fákat, hogy ne terjedjen még oda is.

Szép nagy lyuk lett az erdőben. :)

(#15544) apatyas válasza Buster17 (#15543) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ilyenkor attól, ott még ugyanolyan biom marad, ugye?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15545) #56573440 válasza apatyas (#15544) üzenetére


#56573440
törölt tag

:K

(#15547) Mr Dini válasza jonnyjoker01 (#15546) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nagyon kössz! :R
Majd ránézek, ha lesz időm.

Azt esetleg nem tudjátok, hogy shadereket/modokat h lehet resource packba/pluginba tolni?

Ui.: bocs a sok kérdésért, csak a fiaim/lányom állandóan lóg rajtam, mikor meglátnak egy ilyen élethű packot.... Apjukra ütöttek... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#15548) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha már Jamest ismeritek mint a rossz pénzt, megkérdezhetnétek tőle, hogy ennek a számnak mi a címe, mert a kommentekbe se árulja el senki, zenefelismerő programok azt se tudják mi ez. THX

1:06

(#15549) Simi37 válasza #90933760 (#15548) üzenetére


Simi37
őstag

Hát nem tudom milyen zenefelismerőt használsz Te, de soha többet ne használd, mert szvsz egy szar...a Shazam elsőre megtalálta...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#15550) #90933760 válasza Simi37 (#15549) üzenetére


#90933760
törölt tag

Midomit próbáltam, meg néhányat amit a Google dobott. De ha ennyire jó a Shazam akkor lekapom telóra majd.

Akkor a mai teendők, lekeríteni az összes kertet, addigra megnő minden talán. Learatni fullra majd új struktúra szerint beültetni. A saját kertem fölé meg tetőt húzni hogy árnyékot vessen és mehet a gomba. Gombának nem kell víz se ha jól sejtem.
10db kert van meg az enyém. Akkor széna, krumpli, répa kettőre. És tök, dinnye, bibircsók, kakaóbab egyesre. Pont el is férnek. Ja nem, cukornádat majd valahova még bezsúfolok. A saját egyes kertembe meg a gombák. Nincs is más amit termeszteni lehet.

Óriásgombát hogy lehet növeszteni?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.