Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) #90933760 válasza #56573440 (#16950) üzenetére


#90933760
törölt tag

Oké.
Akkor még egy amatőr kérdés, az F7-re nem tudom melyik mod teszi be azt hogy látom a fényerőt, vagyis piros és sárga X-eket. Mit jelent a piros és a sárga? Mekkora fényerősségeket? Mert pl fényes nappal kint az udvaron is sok minden sárga.

(#16952) #56573440 válasza #90933760 (#16951) üzenetére


#56573440
törölt tag

nei csinálja ami a recepteket is mutatja. a sárga azt jeletni hogy este spawnolhatnak oda, a pirosra éjjel nappal.

(#16953) #90933760


#90933760
törölt tag

Azon gondolkodom, hogy a glowstonet mivel helyettesítsem. A Factorization Magical lamp (Wrathlamp) vagy az EnderIO Powered lights, abból is a wireless verzió.
A Powered lights az a fáklya +50%, a fáklya asszem 4 blokk után sötétül, tehát ha +50% akkor 6 blokkig világít el ez. A Magical lamp viszont 8 blokk után sötétül és ha jól olvasom 27 blokk magasságig egyformán világítja a földet. Ami viszont nagyon jó dolog. És nem kell neki energia se. Úgyhogy minden érv mellette szól, bár EnderIO wireless megoldása kicsit pofásabb meg ezt a modot használom szinte mindenre, viszont a nagyobb bevilágított tér, meg az hogy ha a háztetőre rakom is ugyanúgy világít mintha a földön lenne és nem csökken az nagyon hasznos, főleg a falu kivilágításánál ott meg pláne.

(#16954) #56573440 válasza #90933760 (#16953) üzenetére


#56573440
törölt tag

enderio painterbe tegyél glowstone-t és fesd át benne a fal vagy a padló anyagára. és akkor világít is meg nem is látszik ;]

(#16955) #90933760 válasza #56573440 (#16954) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az volt a terv még az elején, hogy glowstone át lesz festve redstone lampra, mert a kinézete passzolna a faházhoz és nem kell neki vöröskőjel. Csak épp ekkora háznál annyi kéne belőle, hogy az már ronda. Meg a falu kivilágítása, majd az üvegházé. Rengeteg terület, egyszerűen kár vacakolni bármi mással, a magical lamp lesz mindenhova jó. Ha meg lehet oldani ezzel is akkor átfestem redstone lampra mondjuk mindenképp.

Az EnderIO lámpa vicces lenne, föld alatt húzni végig a conduitot mindenhol aztán időnként egy wireless chargert letenni. :DDD

Na meg egy beacont is kéne csinálni, hogy ha hazaérek akkor a házban regenerálódjak és ne kelljen ennem. Mondjuk ehhez pont a legmagasabb szintű kell, úgyhogy elég luxus, bár vas annyi van hogy otthagytam minden bányába már.
Bár wither skeleton fejem még egy sincs. A withert meg majd a beszorulós trükkel könnyű lesz lecsapni. Elégvolt nekem a sárkánnyal vesződni, nem fogok még ezzel is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16956) #90933760


#90933760
törölt tag

Ahhhh, szóval itt nincs olyan vasgyújtó cucc, hanem elvileg óceán biomok alján az alapkőzet szintjén kell találnom dark iron oret. Még egyet se találtam, remélem ott tényleg van.

(#16957) #56573440 válasza #90933760 (#16956) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha főleg mob spawn megállítás a cél akkor csinálj magnum torch-ot. az 64x64-es körzetben a vanilla spawn mechanikát megállítja. spawnerek mennek ahogy a cursed earth is. a magical lamp pl a fa növekedést "gátolja". "kamu" blokkokat tesz le és ezek miatt pl fafarmot az ilyennel megvilágított területen nem érdemes építeni.

(#16958) #90933760 válasza #56573440 (#16957) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hát valószínű az lesz, mert egyáltalán nem találok dark iron oret, úgyhogy akkor a magical lamp letudva. Pedig quarry is ment már jó pár helyen alapkőig, úgyhogy kellene lennie, szerintem valamivel ütközik és nem generálódott. Vagy ennyire durván ritka.
FTB azt írja 128-as sugarú körben állítja le a spawnolást, mindegy nem olyan drága cucc, rakom sűrűbben és akkor tuti jó. Szórok párat a környékre is és akkor talán kerítés se kell, mert nem jön ide semmi.
Ez jobb is, mert így legalább este sejtelmes fényeket lehet hagyni, nem kell fényáradat mindenhova.

Talán még bányászni is viszek magammal, spawnert nem állítja le, de azok nem gyakoriak amúgy se.
És akkor lehet sötét az orebery pincében is. Király.

[ Szerkesztve ]

(#16959) MineFox54 válasza Amur (#16944) üzenetére


MineFox54
őstag

Na, holnap megpróbálom. A shader opció meg volt eddig is, de ott bármelyik shadert választottam, egy gyors, kb 0,4 mp-s újratöltés után semmit grafikai változást nem hozott.
Azt hiszem, ezt töltöttem le, és a readme alapján mindent megcsináltam.
http://minecraft-forum.net/minecraft-mods-downloads/1-4-7-chocapic13-shaders-mod-download/#.VlDnbM-6ob0

Amúgy én tekkit launcherben játszom jelenleg.

(#16960) MineFox54 válasza MineFox54 (#16959) üzenetére


MineFox54
őstag

Emlékeim szerint így csináltam
[link]

(#16961) #90933760


#90933760
törölt tag

Működnek a magnum fáklyák, nagyon király cucc. Most csak leszórtam, majd valami totemoszlop szerűséget építek nekik, hogy azért valahogy nézzen is ki. A QED is király gép, dobtam mellé két kristályt még.
Átfestettem a glowstonet is redstonelampra. Illetve elkezdtem a vezetékeket elrejteni, befestettem a vezetéktakaró izékat stb.

Már kezd a ház tele lenni ládákkal, ideje megépíteni az ME féle cuccost. Na most nekem fingom sincs hogy működik az, mert többféle cucc is kell hozzá ha jól látom. Ha jól értem az ME chest kellene nekem, abba pedig egy vinyó? És akkor egy ládába befér az összes cuccom. Ennek pedig villany is kellene, de ha minden igaz az EnderIO conduit nem kapcsolódik rá. Vagy mi. És mi kell még hozzá, hogy ha megnézem a láda tartalmát akkor tegye ki a 3x3-as kraftolótáblát?

Na és akkor a másik amit nem értek a tesseract. Szóval ebből kell kettő egy a házban rákötve áramra és az ME-re, meg egy a quarry mellé? És akkor átteleportál mindent? Bármekkora távolságban?

(#16962) apatyas


apatyas
Korrektor

Kipróbáltam az FTB vendégcsomagok közt a legújabbat, valami Galaktikus Nukleáris túlélés (fejből írom már telefonról, kikapcsoltam)
Röviden: jópofa kezdés, aztán igen hamar borzasztó lesz. Galacticraft, Ex-Nihilo, Enderio, minechem, modular systems. Ebből még egész jó is lehetne, de mégse.
Sztori szerint az emberiség kipusztult, a Holdon ébredsz a nagyapád kis obszervatóriumában. GC Moon: moonturf, moondirt, moonrock ból van a terep, ore-k nincsenek) ezeket kell szitálni nihiloval és lesz anyag. Eddig volt jó. A nihilo stonehammer nem tör sóderré követ, se tovább homokká. Vas alig jön, homok híján üveg sincs egy csomó recepthez, flintből lehet minechemmel kiköhögni párat.. Többszörözni SAGmillen kívül mást nem találtam, a hammer 1,2x kutyafülét nem ér. Az alapvető gépek: alloy smelter, SAGmill, modular systems storage core mind a marsról származó fémet tartalmazzák receptjükben. A Hammering machine és a crusher irreálisan sok vasba kerülnek, utóbbi 8 iron plate ami darabonként 8vas egy vasblokk körül.
Fel-alá túrom a NEI-t, de nem találok alternatívákat. Valami alchemie izé lenne még amivel átalakítani lehet dolgokat, de ahhoz is mind egzotikus fémek kellenek. Rakétát összerakni esélyem sincs, az életben nem lesz annyi anyagom.
Ez így egyszerűen egy fos.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16963) #56573440 válasza apatyas (#16962) üzenetére


#56573440
törölt tag

Galactic science?

Obsidiant bonts le minechemmel brutális mennyiségű homokot kapsz. Stone barrel vagy mi ami fölé vizet teszel bele lávát és kézzel kijön az obsi :)

A tubes mod abban zseniális. Csak föld alá szabad építeni mert a meteor nem vicces. Kb két hét játék után kaptam egy meteor showert és pöppet ideges lettem

(#16964) #56573440 válasza #90933760 (#16961) üzenetére


#56573440
törölt tag

"És akkor egy ládába befér az összes cuccom. "

ez csak megkötésekkel lehet igaz.
Az me chest alapvetően egy nagy láda, aminek a kapacitását a bele helyzett storage cell definiálja egy darabot tudsz adni neki, viszont mindegyik cell csak 63 különböző item tárolására ad lehetőséget. minden új típusú item amit beleteszel az harap egy nagyobbat a tárterületből, tehát ha 63 féle itemmel töltöd meg, akkor jelentősen csökken a tárolókapacitás. pl egy kő az üres 4k-s cellből lefoglal 33 byte-ot. egy stack kő csak 40-et. ha mögé teszel egy darab homokot egyből 73 byte, ha egy stacket akkor megáll 80-ban.

az alap ae rendszer úgy néz ki ha nem chestezel (szerintem hülyeség mert az alap rendszer se vészes) hogy:

energy acceptor. ez látja el árammal a rendszert. adsz neki tápot, onnantól a gépek jelentős része egymás között képes lesz majd azt továbbítani vagy a kábelein mehet tovább.

me drive: mehet egyből az acceptor mellé direktben, 10 storage cellt tudsz beletenni. az már úgy kellemesebb még ha 1k-s mindegyik, a játék elején elég lesz.

me glass cable - fluix. az az alap, a többi színezés most még fölösleges. ezt a drive egyik oldalára ráteszed, ez az alap kábel, ennél vannak jobbak is majd.

me crafting terminal: erre kattintva kell majd látnod a drive-ban lévő cellek tartalmát, kapsz 3x3-as crafting grid-et, kérdőjelen a neiben shiftklikkelheted a recepteket bele és feltölti a rácsot ha megvan hozzá minden, ha nem akkor látod mi hiányzik. a calbe-re tudod letenni.

ami ezek után jön az meg inkább művészet. ez az egyik legkomplexebb mod, a kábelek csatornákra vannak osztva, amit mondtam rendszer maximum 8-at tud kezelni, tehát pl 7 drive és 1 terminál, mert minden ami kommunikál az foglal egy csatornát... ha az kifújt, akkor bizony bele kell szaladni a controlleres játékba, és ott már érdemes videókat nézni, mert leírva elmagyarázni, példákkal az itt vagy 50 oldal lenne.

érdemes ráfeküdni mert pl autocraftingból a legjobb a cucc, brutális tárolókat lehet építeni, minden automatizálható vele, de tudni kell hogy hogyan és főleg miért :D vannak bus-ok amikkel a többi géppel lehet dolgozni, pl export busban megmondhatod hogy mit tegyen be a gépbe, import bussal visszahúzod az ae-be, stb... jóság de nagy mélységekbe itt nem fogunk tudni belemenni.

"Na és akkor a másik amit nem értek a tesseract. Szóval ebből kell kettő egy a házban rákötve áramra és az ME-re, meg egy a quarry mellé? És akkor átteleportál mindent? Bármekkora távolságban?"

ha egymás mellett van az áram és az me rendszer is, akkor elég egy tesseract a házba. egy tesseract egyszerre tud áramot, itemet és folyadékot is kezelni. a házban bekonfigolod hogy az áram az küldve legyen, az item fogadva, a folyadékot meg mindegy mert nem lesz rajta. adsz neki egy frekit, pl 1-est, és annyi. a quarry oldalán belövöd hogy itemet küldjön, energiát fogadjon, és 1-es frekin megy. innentől ez távolság és dimenzió független. netherből lávát, deep darkból quarry-t bármit. annyi kell, hogy chunkloadolva legyen a terület, tehát pl a quarry ha nem vagy mellette akkor is dolgozik, mert abban van "beépített". a házadba is kell egy chunk loader, vagy world anchor, attól függ mi van a packban, és ha nem vagy a közelben akkor is tudja fogadni a cuccot a rendszer.

(#16965) #56573440


#56573440
törölt tag

jah és amire egyáltalán ae-be bele tudsz kezdeni vadászni kell meteorokat, nagy fekete gömbök, obsidian kemények, és a közepén van egy textúrában alig eltérő skystone chest. abból kell összeszedni mind a 4 press-t, másképp gyártani nem lehet.

a meteorok egy kis része föld fölött van, egy részük meg alatta. meteorite compassal lehet keresni őket mindig a legközelebbire mutat legyen az bárhol. viszont csak arra a chunkra fog irányítani amiben van skystone. f9-el látod a chunk határokat, mivel a meteor többe is átnyúlhat ki lehet sakkozni hogy a 2-3 chunkban hol érdemes ásni hogy megtaláld.

(#16966) Amur válasza #56573440 (#16965) üzenetére


Amur
addikt

Sőt meteor lehet a föld alatt is!(bocsi most látom ezt te is írtad) Én elég sokat találtam meg úgy hogy ahová mutatott a compass ott elkezdtem lefelé ásni, mert a felszínen nem volt semmi.
Valahol van vidim is róla majd belinkelem, mert pár kép többet mond 100 szónál! :)

meg is van, apró kis 44 perces vidi. :DDD
AE2 kezdetek

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16967) #90933760 válasza #56573440 (#16964) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ahham, akkor ez az ME chest ha mindenfélét teszek bele alig nagyobb egy dupla ládánál illetve annyi, hogy mindenből 128 darabot tudnék betenni. Legalábbis a 4k storage mellet, általánosítva. Akkor ezt hagyom.

A többi oké, meglátom melyik storage nem annyira vészes, azokból építem fel, de elég lesz elsőre 2-3 darab szerintem is. Meteorral már találkoztam a legelején vagy 6-7 darabbal, mikor kerestem normális helyet, meg vannak jelölve.

Valamelyik modban van chunk loader? Mert ha nincs akkor ezt a Chikenchunksot beteszem.

És akkor a gyémántcsövet már nem tudom használni quarrynél? Mert eddig a követ, földet, sódert azt dobálta kifele, de innentől be fog jönni a házba gondolom. Akkor az ME rendszerben kell majd állítgatni mit ne fogadjon?

(#16968) #56573440 válasza #90933760 (#16967) üzenetére


#56573440
törölt tag

szűrhetsz a quarrynál is, a szemetet kidobod, ami meg marad annak a helyére megy a tessa, mondjuk akkor az áramot vissza kel tolni a quarrynak kábelen.

de miért tennéd ha az me rendszer előtt is megteheted, cserébe ha arrébb lököd a quarry-t egy pár blokkal nem kell csövezni vagy újra szenvedni? a házban a tesseract után szűrsz, ami nem szemét azt ráengeded egy ae-s interface-re, a blokkos változatra. abból az ae alapból berántja instant.

(#16969) Simi37


Simi37
őstag

Hűű banyek :DD :DD De szippantott a Tech World 2 (mc1.6.4, v1.1.7) :D Haver háziszeróján toljuk tegnap kb 12 óra nonstop sikerült (1x kimentem kajálni :D) Már sajnálom, hogy nem kezdtem el felvenni egy sorozatot vághattam volna belőle és vagy 30 részt egy nap alatt :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#16970) #90933760


#90933760
törölt tag

Azt írja 64-es rádiusz a magnum torch szóval az akkor kör alakban annyi, akkor ha négy sarkon vannak négyzet alakban egymástól 64 blokknyira, akkor középen pont befedi még. Régen volt már matek geometria. :DDD De ha többre vannak egymástól, akkor középen lesz egy kis terület amire már nem hatnak. Mert most olyan 75 blokknyira vannak egymástól, akkor beviszem 64-re. És akkor nem kell számolgatni a közepét hova kell letenni, mert nem kell.
Gondoltam rá, hogy mégis kéne középre és akkor annyival kijjebb lehetne tolni a négy sarkot, de azt már végképp nem tudnám kiszámolni mégis mennyivel lehetne, meg a külső rész is egyre jobban deformálódna, ahogy a négy kör alakú pont kifele halad.

Gondolom nincs semmi módszer erre megnézni, vagy találomra leszórod vagy matekozol fél órát.

[ Szerkesztve ]

(#16971) Geryson


Geryson
addikt

Bejegyzések egy munkanaplóból:

És, hogy milyen dolog több, mint 24.000 blokkot végigkapálni és beültetni? Megfizethetetlen...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#16972) #90933760


#90933760
törölt tag

Na és akkor ha minden berakok ME-be, kaja, blokk, érc, ingot, cucc minden egybehányva. Van valami ami kategorizálja is?

(#16973) #56573440 válasza #90933760 (#16972) üzenetére


#56573440
törölt tag

Van benne kereső ;)

(#16974) #56573440 válasza Geryson (#16971) üzenetére


#56573440
törölt tag

:Y hatalmas :C

(#16975) #90933760 válasza #56573440 (#16973) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tesseractok megvannak, quarry megy is vele, hogyan tovább? EnderIO vezetékről kap energiát, de nem kapcsolódik se a lila vezetékre, se gyémánt válogatócsőre. Akkor a tesseract mellé kell közvetlen tennem az ME crafting terminalt vagy melyikre gondoltál interface alatt? Mellé meg az ME drive, bár az már megy a lila csővel.
És akkor hogy szűröm ki a követ pl?

(#16976) #56573440 válasza #90933760 (#16975) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem. Én interface-t mondtam. Akkor más válogató lesz a házban. Utólag ae ben válogatni lehet, export busz meg trash can

[ Szerkesztve ]

(#16977) Amur


Amur
addikt

Az FTB-s vanilla+ packot próbálta valaki? Leírás alapján tetszik, mert modos MC után folyamatosan hiányérzete van az embernek a sima vanillában 1-2 dolog után, viszont sokszor visszavágyom nosztalgiázni.
Ahogy látom semmi gépes mod, csak plusz növények, jabba barellek a jobb tárolásra, dekorálásra minden mod ami számít(chisel,deco,carpenters stb.), egy két teljesen átkonfigolt mod pl. a railcraft(gondolom energia nélkül mennek a "gépei"), plusz fegyvereket, páncélokat adó modok.
Nagyon kisérletezgetni nem akarok, ha van vélemény róla használat után, és pozitív akkor tolom! :)

Mondjuk a Tinkers lazán belekerülhetett volna, a folyékony fémből készített szerszámok simán beleférnek a vanilla élménybe.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16978) #90933760 válasza #56573440 (#16976) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem ez már kicsit bonyolult, mindegy, szóval tesseract mellé akkor mit tegyek, hogy az itemeket betegye ME driveba? Vagy mehet egyből mellé a drive?

[ Szerkesztve ]

(#16979) Amur válasza #90933760 (#16978) üzenetére


Amur
addikt

Az interface-t rakd mellé, ez a legegyszerűbb, nem fogsz egyszerübbet találni.
Az AE nagyon összetett mod, nézz róla pár vidit, mert könnyű belekavarodni, pláne ha majd elfogynak a csatornák és sakkozni kell, ha majd dense és smart kábelekkel nyomod és autokraftolsz.

Más: itt vanilla kezdőknek 3.epizódja:
vanilla kezdőknek 3.rész

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16980) #90933760 válasza Amur (#16979) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szóval interface, mellé drive, aztán a lila csövet elhúzhatom bárhova és több helyre is rakhatok terminalt hogy ne kelljen mindig rohangálni. Meg persze gondolom a drivenak és az interfacenek is kell energia, de az EnderIO conduit ott van úgyhogy abból kap.

Bent van az Ironchests mod is, gyémántládába már brutál sok cucc befér, ha ez az ME dolog nem jönne be akkor van hova pakolnom. Ez az item pakolgatás nálam nagyon vanilla szinten van még, nagyon megszoktam hogy első láda kaja, második növény, harmadik ore, negyedik ingot, ötödik drop, hatodik egyéb stb.
De már legyártottam a gépeket az ME-nek, úgyhogy azért elkezdem. De könnyen lehet hogy csak egy marha nagy tároló lesz a quarrynek, hogy ne kelljen mindig rohangálni, aztán majd kézzel elosztom az Ironchestes ládákba.

A szivattyúra most Buildcraft cső van téve, de ehhez nincs olyan takaró, mint EnderIOban. Viszont látom van EnderIOnak is folyadékcsöve, gondolom rámegy a szivattyúra, mert ahhoz viszont van takaró, akkor kicserélem a vízcsövet. Viszont az openblokkos tartályokat is le kéne cserélni, mert potit nem tudok belőle megtölteni. Kérdés, hogy az EnderIO tartályából tudok-e venni.
Meg látom van itemszállító csöve meg szortírozója is az EnderIOnak. Bár ezeket nem fogom kipróbálni valószínű.

(#16981) jonnyjoker01 válasza Geryson (#16971) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez beteg :Y Grat hozzá! :C

Üdv. Johnny

(#16982) #56573440 válasza #90933760 (#16980) üzenetére


#56573440
törölt tag

Írtam hogy az energiát honnan kapja az me rendszer. Egy blokk kell kapjon az acceptor.

Komplex. De ha nem nézel utána minden az. Linkeltek videót, érdemes nézegetni többet, mert majd 4 terminal meg5 drive után jön a para hogy nem megy ;)

(#16983) #90933760 válasza #56573440 (#16982) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az már oké, én csak a válogatót nem értem. De mindegy, mert ha pl. vasutat csinálok híddal, oda pont kelleni fog sok cobble úgyhogy valószínű nem is dobálom ki őket.
Persze itt meg lehetne akkor építeni ami beteszi magától a sütőbe, ha kőtégla kell. De ebbe az irányba nem fogok elmenni, az marad vanilla.

Berry bushokon még mindig nincs eper vagy málna vagy mi az. Úgyhogy szerintem azok csak az alap helyükön működnek, ha felszedem ollóval utána nem. Vagy csak azon a biomon, nem tudom. Olyan 70 blokknyira vannak, ott az be van még töltve alapból szerintem, úgyhogy ennyi idő alatt már kinőnének az eprek.

És oreberryt hogy lehet egymásra ültetni? Mert generálódnak egymás tetejére, de ültetni már nem tudom egymásra. Elég helypazarló így, hogy egymás mellé kell tenni őket. Csak úgy tudom fölé, ha teszek rá földet és arra, de az megint helypazarló, nincs olyan magas a pince se.

[ Szerkesztve ]

(#16984) #90933760 válasza #90933760 (#16983) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja igen, ez BoP bokrok, nem a Natura. Bár Corvette videóiban is megnőttek, úgyhogy nem tudom nálam mi van, lehet még sincs betöltve az a chunk és ott azóta is csak pár perc telt el. :DDD

Natura betehető utólag? Azt írja kompatibilis a BoP-vel, de nem sok esélyt látok rá, hogy utólag is menjen.

(#16985) #90933760 válasza #90933760 (#16984) üzenetére


#90933760
törölt tag

Oké, szóval működnek, betettem még az ExtrabiomesXL-t is, csak simán bemásoltam mods mappába, Naturának kell a Mantle, de az már bent van egy másik mod miatt, semmi állítgatás, és ha olyan helyre teleportálok ahol nem voltam akkor szépen előjön mindkét mod területei és fái stb.
Triplapost. :B

[ Szerkesztve ]

(#16986) apatyas válasza #90933760 (#16985) üzenetére


apatyas
Korrektor

Dolgos ember triplán postol :)
Black: köszi, a homok jó, most hogy lettek csöveim, lávát is tudtam automatizálni, ömlik rendesen a crucible-kből. Az is megvan, hogy gravelből vagy homokból több vasat szitál ki, előbbi receptjét még keresem.
Az obszervatóriumot beburkoltam compressed cobble-al meg a felesleges limestoneal, átlag 2,5 réteg van rajta. Talán túléli a meteorokat (képet sajna otthon hagytam) Lehet, hogy piramissá formálom majd, most birodalmi csillagrombolónak néz ki.
Geri: fejemrenősz, úgy érzem :)

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#16987) janos1988 válasza #56573440 (#16964) üzenetére


janos1988
addikt

A subnetworkökről nem tudsz vmi egyszerű szájbarágós magyar videót?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16988) #56573440 válasza janos1988 (#16987) üzenetére


#56573440
törölt tag

erre gondolsz pl?

angol de elég alap angollal el lehet navigálni benne.

(#16990) #90933760


#90933760
törölt tag

Működik minden, megy a quarry és szépen gyűlik az ME driveban a cucc. :DDD
Jelenleg 2db 1k-s vinyó van benne, mert csak ki akartam próbálni meg elégé kifogytam ércekből úgyhogy ebbe dolgozhat kicsit.

(#16991) #90933760 válasza #90933760 (#16990) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha megtelik a drive akkor leáll a quarry vagy elkezdi kidobálni a cuccokat a házba? Vagy a quarry maga mellé?

(#16992) #56573440 válasza #90933760 (#16991) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha megtelik a drive, akkor megtelik először az interface, aztán ha az kész egy item beragat a tesseractba, utána a küldő oldal nem tud küldeni és kiszór mindent a földre.

ezért jobb megoldás az ender quarry, az ha nincs hova pakoljon, akkor szépen leáll. mondjuk ha ender quarry után van dia pipe, akkor esélye nincs, ki lesz minden szórva, de ha egyből tessába pakol akkor semmi gáz.

az ender quarry azért jobb, mert alapból nem hagy maga után lyukat, mindent dirt-re cserél. ezért jó móka pl felmenni a nether tetején lévő bedrock fölé, és oda kitenni az ender quarry-t aztán kiásni a nethert (van nether ores mod, akkor bekerül egy csomó ore ami dupla ore-rá süthető, amiből 4 ingot lesz ugye) . van hozzá world hole upgrade amivel áshat lyukat is ha szeretnéd, van pump upgrade amivel összegyűjti a folyadék jelentős részét maga után, speed és fortune upgrade-ek, van silk touch, tehát kiszedheted a redstone-dia-stb ore-okat külön és feldolgozva általában többet ad. ilyenek.

mellette persze energia temető, ha kimaxolod a sebességet ontja a cuccot, a speed 3 nem is drága mert csak 2x-es energiát kér tőle, a fortune 3 már 80x-os szorzót ad ugyanerre ;] oda kell az advanced photovoltiatic cell ;]

(#16993) janos1988 válasza #56573440 (#16989) üzenetére


janos1988
addikt

Nem ilyesmire gondoltam. Akkor keverem a szezont a fazonnal. Én arra gondoltam, hogy az me controllerből jön pl. egy szürke 32 csatornás kábel, meg megy egy másik pl zöld a másik irányba, hogy minél több mindent lehessen auto kraftoltatni/kisütni.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16994) Amur válasza janos1988 (#16993) üzenetére


Amur
addikt

Az a P2P.
Láttam róla jó vidit, ha megtalálom linkelem, de lehet Black gyorsabban segít!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#16995) #56573440 válasza janos1988 (#16993) üzenetére


#56573440
törölt tag

a subnet az alhálózat. jellemzően a 8 csatornára bontott kis rendszerek. ha controllerből kötsz ki valamit akkor az a fő hálózat része lesz ;) bár nem kell feltétlenül úgy megoldani

ebben a videóban pl nagyon sok a példa rettenet mennyiségű gép bekötésre

egy oldalán a controller kiad 32 csatornát, tehát vagy dense cable-el húzod ki végig, vagy p2p kaput teszel le. utóbbi elegánsabb és olcsóbb is.
vagy ez ugyanerre

egyébként meg nem zárja ki hogy a feldolgozók pl subneten üljenek :DDD
;)

[ Szerkesztve ]

(#16996) #90933760 válasza #56573440 (#16992) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem elég jelenleg a sima quarry. Ha most egy fullos területet akarok kiásatni vele, 32-től van arany abból elég keveset találok, onnantól indulok. Akkor 63x63-at ás ki, az 127ezer blokk, 2000 stack, ha egy stack 40byte akkor az 80ezer, szóval 80k-nyi vinyó kellene hozzá? Az elég combos már nem gondoltam volna, most csinálok két 4k-sat, lesz 10k-nyi csak. :DDD

Hogy tudom egyszerűen kitörölni a sok követ a driveból? És akkor mégis kellene az a szűrés, hogy a sok követ, sódert, földet ne tegye be. Akkor elférne minden simán a 10k vinyóra, több ilyen fullos terület is.

[ Szerkesztve ]

(#16997) #56573440 válasza #90933760 (#16996) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha kukázni akarod akkor trash can-t csinálj, az ae-n bárhol leteszel egy kábelt, arra egy export bus, két capacity card a maradék upgrade slot a busban lehet acceleration hogy gyors is legyen, aztán az export busba meg tudsz adni 9 itemet így amit ki akarsz szórni.

ha lenne jabba akkor tudnál void upgrade-es barrelt csinálni amiegy hordó és elég szép mennyiségű cuccot tárol, a void upgrade meg annyit csinál hogy ha megtelt a maradékot törli.

vagy lenne minefactory reloaded, akkor lenne deep storage ami egy blokkos "láda" egy féle itemre mint a barrel, de irdatlan mennyiségű cuccot nyel el. értsd 2 milliárdot ugyanabból a blokkból.

ha lenne ender tech akkor lennének cache-ek, amik szintén egy blokkos egy féle itemes cuccok, és még vizuálisan mutatja is mennyire vannak tele.

a kidobós résszel az a gond, hogy kiszórhatod a homokot meg a cobble-t de ha cobble kell akkor az ae-ben nem lesz, és ha beteszel egy stacket hogy craftolhass akkor meg kidobja azt is. tehát ha azzal akarsz dolgozni akkor az annyira nem lesz kényelmes, invertoryban kell odavinni és abból alkotni.

(#16998) föccer válasza föccer (#16923) üzenetére


föccer
nagyúr

Meglett a hiba forrása. Sikerült pont chunk szélére rakni a pecót, így a falusiak pont kívül estek a "falu" részéről. Beengedtem az épület tetejére őket, meg is indult a termelés. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16999) #90933760 válasza #56573440 (#16997) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van Jabba, bár még nem használtam semmire. Jabbának is van ilyen egy blokkot tárolni tudó ládája, bár nem tudom az törli-e ha megtelt.
Megépítem a törlős opciót, van egy nagy láda kövem külön, Iron chestes, azt fel lehet szedni itemekkel együtt? Vagy ha nem akkor csinálok Jabba molnárkocsit neki. Aztán amennyi kő nekem kell arra elég ez, ha mégis kell később akkor addig inaktiválom a törlést.

Annyira lassan töröl, hogy gyorsító meg helynövelő upgrade kell neki hogy bírjon a quarryvel?

[ Szerkesztve ]

(#17000) #56573440 válasza #90933760 (#16999) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem tudom hogy szánt a quarry. alapból csak 5 item adható meg neki, ha nem elég akkor egy upgrade-el 7-ig aztán 9-ig bővíthető a megadott blokkok száma.

a sebesség nem annyira gáz alapból se, valszeg bírni fogja, de nem igazán drága egyik upgrade sem, tehát nem gond ha adsz neki, később máshol is felhasználható, pl az inscriber is gyorsítható vele ha mégse kell

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.