Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Amur


Amur
addikt

Mitől lehet ez a piros árnyalat(nem állítottam semmit, egyik pillanatról a másikra):

1.7.1 AT launcher Karma modpack
resource packot cseréltem, de miután visszaraktam a régit is így maradt.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#15752) Amur válasza Amur (#15751) üzenetére


Amur
addikt

Rájöttem!
Korábban kiírta hogy red moon rising..
gondolom ez a vörös hold hatása (meg még ki tudja mi, de furcsán sok mob van)

szerk.:
During a blood mood the game is made a lot harder:

Skeletons shoot faster.
Skeletons shoot fire arrows (that start fires).
Zombies spawn with weapons and armor.
Mobs can break blocks when focused on a player.
Hostile mobs have more health.
Small chance of your sword taking massive damage with each strike.
Creepers have much more powerful explosions (that cause fire).
Any hostile mob killed has a small chance of coming back as a zombie (or other mob).
A mob will spawn if you try to sleep.
More mobs will spawn.
Mobs will drop more XP when killed.
Mobs will drop more items when killed
Mobs will target players from further away
Mobs will move faster
Custom texture pack during a bloodmoon, the default one makes the moon red.

Király! :DDD

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#15753) #19617792 válasza Amur (#15751) üzenetére


#19617792
törölt tag

Random Things és a Blood Moon modok adnak blood moont a'la Terraria. :D

(#15754) #56573440 válasza Amur (#15752) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jaja blood moon es ataludni se lehet csak ha configban atirod. A creeerekkel viszont vigyazz a packban ha kinyirsz egyet sokszor egy atlatszo spawnol be egybol es robban is... ;]

(#15755) jonnyjoker01 válasza Amur (#15752) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Van egy olyan mód ami híres minecraftosokat spawnol hostile mobként, Notch is benne van és akár 6 enchantolt aranyalmát is adhat ha megölöd. Bloodmoonkor egy csomót össze tudtam szedni aztán beraktam a tinkers construct féle olvasztóba. Kb 1000 aranyat szereztem így össze egy két bloodmoon után :)

Üdv. Johnny

(#15756) Geryson


Geryson
addikt

Újabb 100-150 blokk körüli területet kezdtem "belakni" vagy "vanilizálni" (ezt ma találtam ki) :) Azt néztem, hogy az eredeti házamtól már vagy 700 blokk körüli távolságra nőtt ki a kertem. Amúgy hajtok a legzöldebb kert címre! :)

Talinak írok, hogy nem lehetne-e frissíteni egyszer a térképen, lehetne látni mindenki birtokát, hogy hogyan nőtt...

Valamelyik nap néztem 13.000 fáklyánál tartok lassan...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15757) Mr Dini válasza Geryson (#15756) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szép lett! :R

Az ilyeneket hardcoreban kell csinálni, majd ha kész, akkor keresni egy erős mobot! ;]

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#15758) Serricon válasza Geryson (#15756) üzenetére


Serricon
senior tag

Ha csak építgettek akár úgy is hagyhatom aktívan, a mobfarmok miatt kellett a vanilla.
Délután ha megjöttem ránézek. :K

[ Szerkesztve ]

(#15759) Geryson


Geryson
addikt

Megy újraaaa a dynmaaaaap

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15760) Buster17 válasza Geryson (#15759) üzenetére


Buster17
addikt

:))
Előtte-utána.

[ Szerkesztve ]

(#15761) apatyas válasza Geryson (#15759) üzenetére


apatyas
Korrektor

Látom, a kémény még mindig félkész :D

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15762) Geryson válasza apatyas (#15761) üzenetére


Geryson
addikt

Jaja, most ha kész a sivatagi rész (pár nap), akkor a szobor alatti szigetet kompletten kipucolom, kifáklyázom és nekiállok a szobornak. Mondjuk állványról rohadt nehéz, a kezével már észrevettem a szenvedést.

Buster17: Jaja, láttam, szép lett. Corvette kéglije sem gyenge területre...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15763) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Ez itten mire jó?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#15764) föccer válasza qisqaqas (#15763) üzenetére


föccer
nagyúr

WeekdayWarrior építette. Az ő raktára, illetve bele van építve a vasfamja is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15765) apatyas válasza föccer (#15764) üzenetére


apatyas
Korrektor

Eszement egy kreálmány, az biztos. A vasfarm nem megy, mert entitásirtáskor megszűntek a parasztok is. Oldalt a nagyobb épületben próbálkoztam parasztot létrehozni, egyenlőre sikertelenül (több mint egy hónappal ezelőtt persze). A keleti oszlopon fel lehet mászni, oda raktam létrát az egykori csillék helyett. Csak sejtéseim vannak, hogy a csilléket hogy lehetett oda letenni.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#15766) Amur válasza Geryson (#15762) üzenetére


Amur
addikt

Azért annyira nem nagy madártávlatból:

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#15767) #90933760 válasza Amur (#15766) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ilyen térképet lehet csinálni single player világról is?

(#15768) Serricon válasza #90933760 (#15767) üzenetére


Serricon
senior tag

Ehhez éppen spigot, bukkit, fml kell, szóval ha fogod a single világod, berakod egy ilyen szerverbe, és lefuttatsz egy rendert, akkor lesz róla ilyen térképed, de azon csak akkor látod magad, és akkor frissül, ha a szerveren játszol.
Sőt, a térképnek saját webszervere van, ami csak akkor fut, ha megy a modolt szerver is. Ezt meg lehet úgy kerülni (mint ahogy én is csinálom), hogy egy független webszervert használsz, és ilyenkor ha leállítod a minecraft szerót, akkor offline módban továbbra is elérhető a térkép.

(#15769) autosportos válasza #90933760 (#15767) üzenetére


autosportos
csendes tag

Igen, Overviewerrel, ha csak normálban el akarod menteni az aktuális világodat.

[ Szerkesztve ]

(#15770) Buster17


Buster17
addikt

Eltünt a netherből a vasutam :(

(#15771) Mottie válasza Buster17 (#15770) üzenetére


Mottie
őstag

Gondolom mert viszakerült a spigotos verzió :D ;]

Be Victorious!

(#15772) Buster17 válasza Mottie (#15771) üzenetére


Buster17
addikt

Nem baj. Legalább újra működik a kapum és nem a föccerhez rak át :))

(#15773) Serricon válasza Buster17 (#15770) üzenetére


Serricon
senior tag

A két verzió valamiért más pályaszerkezetet használ, zöldkertész kolléga kérte hogy még maradjon, mert így látja amit épít, ha kell bármikor vissza tudjuk rakni a vanillát.

(#15774) Geryson válasza Buster17 (#15770) üzenetére


Geryson
addikt

Jaaaaaaj, az nagyon nem jóóóóóó... :( Ezt el is felejtettem a Spigotnál. :(

Akkor menjen vissza a sima vanília és majd Tali ráfrissít pl. egy hónap múlva, de csak ha nem nagy meló.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15775) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Azt talatam hinni hogy a minecraft nagyon elrugaszkodott a valosagtol... pedig nem. Ilyet meg csak minecraftban lattam.

:DD :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#15776) Serricon válasza Geryson (#15774) üzenetére


Serricon
senior tag

I got this. ;)
Nether átpakolva, szerver frissítve legújabb spigotra.

(#15777) #90933760


#90933760
törölt tag

A Redcrafthoz bekerült egy új letöltési pont, valami Sonic Ethers Shader Support. Ez micsoda? Módosít valamit a kinézeten még?

(#15778) #90933760 válasza autosportos (#15769) üzenetére


#90933760
törölt tag

És ezt hogyan kell használni? Odáig eljutottam hogy parancssorba elindítom. De milyen kapcsolókkal menti el a világról a térképet és hova?

[ Szerkesztve ]

(#15779) Teaway válasza qisqaqas (#15775) üzenetére


Teaway
veterán

:D

Nincs itthon csokid??

(#15780) Geryson válasza Serricon (#15776) üzenetére


Geryson
addikt

Te egy Úr vagy... :) :R

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#15781) #19617792 válasza #90933760 (#15778) üzenetére


#19617792
törölt tag

lehet shadereket adni a játékhoz és attól ilyen lesz a grafika:

sok shaderpack van, ez asszem a Sonic Ether, de van, ami Borderlands-szerűvé alakítja a játékot.

(#15782) #90933760 válasza #19617792 (#15781) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja de ez csak 1.7hez van, beraktam és nem is működik. Akkor mindegy.

(#15783) #90933760


#90933760
törölt tag

(#15784) aldebaran


aldebaran
őstag

Sziasztok!

Én nem játszom ezzel a játékkal, viszont a fiaim igen és szeretnék nekik új dolgokat beletenni. Sajnos, amiket látunk videókat, MOD-okkal, azok régebbi verziókhoz készültek és mivel mindig frissül a Minecraft ezért hiába töltöm le pl. a guns mod-ot, nem tudjuk használni, mert már nem úgy működik az új játék.

A hozzászólásból látom, hogy inkább építő közösség vagytok, de hátha tudnátok nekünk tanácsot adni, hogy ilyen fegyveres, vagy sw, vagy hasonló modokat a frissített játékhoz hogyan tudok letölteni, vagy hogyan tudunk játszani a régi mod-okkal, vagy új fegyveres mod-ok merre vannak.

Letöltöttem a forge-ot is, de azzal jelenleg nincs hang, de mod sincs hozzá.

Tudtok nekünk ebbe segíteni?

Előre is ezer hála és köszönet! :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#15785) Mottie válasza aldebaran (#15784) üzenetére


Mottie
őstag

Most sajnos nem tudok bővebben segíteni, de az 1.7.10-es verziónál jár a modok tömege, ezen a verzión lehet megtalálni lassan már mindent mi szem-szájnak ingere. Érdemes ezzel számolni, hogy mindig lesz egy lemaradás a modok és a vanilla játék verziója között, ne várjátok hogy egyszer csak utoléri :)

Be Victorious!

(#15786) aldebaran válasza Mottie (#15785) üzenetére


aldebaran
őstag

És le lehet valahogy állítani a frissítést? Amint feltelepítek egy 1.7-est, azonnal befrissíti. :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#15787) Mottie válasza aldebaran (#15786) üzenetére


Mottie
őstag

A launcherben ki lehet választani, hogy melyik verziót szeretnéd futtatni. Létre kell hozni egy "profilt" ahol az 1.7.10 forge verzió indul és voilá. A mods mappába pedig bepakolni a megfelelő modokat :)

Be Victorious!

(#15788) #56573440 válasza aldebaran (#15786) üzenetére


#56573440
törölt tag

Eredeti teleitobol egy van nem? :U

(#15789) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Ennek fuss neki mégegyszer :C

Üdv. Johnny

(#15790) #56573440 válasza jonnyjoker01 (#15789) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jovan kicsi az 5.5" es melleutok... De delutan veszem az ultram en is:)

hivatalos mc kliens egy verzio van, abbol hivatalos oldalrol regebbit leszedni nehez... A varezt meg a topikban kifejezetten tilos :)

(#15791) qisqaqas válasza #56573440 (#15790) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Jovan kicsi az 5.5"

thats what she said :DD :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#15792) aldebaran válasza #56573440 (#15790) üzenetére


aldebaran
őstag

bocsi, de nem varezről volt szó, hanem mod-okról.

(#15787) Mottie: A régebbi mod-oknál valami minecraft.jar -ba kell betenni a mod-okat, de ugye itt csak mod folder van. Akkor a régebbi mod-ok egyáltalán nem is fognak menni? Bár most találtam ezt a cikket, talán ez alapján menni fog: [link]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#15793) jonnyjoker01 válasza qisqaqas (#15791) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:C

Amúgy én mindig elolvasom amit írok mielőtt beküldöm :) Mellesleg okos a billentyűzetem.

Aldebaran: 1.7.10 profilt kell készíteni a launcherben, egyszer elindítani a játékot majd letölteni a forge modloader telepítőjét, amit elinditasz, és kész. Onnantól a forge kompatibilis modokat a %appdata%/.minecraft/mods mappába kell betuszkolni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#15794) #56573440 válasza aldebaran (#15792) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah nem hekkelt kliensre akarsz modokat telepíteni? csak mert nagyon úgy tűnt... volt olyan forge verzió, legutóbb 1.6 körül találtak be ketten is pm-ben, a jarba belemászik a forge a kliens okosítását is hazavágta náluk....

egyébként meg ott a feed the beast meg egy tonna eleve kész launcher, aminél nem fogsz szívni a világ generálással vagy az indításnál...(a legtöbbhöz extra ércek kellenek, több mod konfigjába érdemes beletúrni ha felpakolod, egy csomó mod ütközhet egymással, vannak amikhez más mod függőségek vannak, etc...) a kliensekben van leírás, aztán hajrá. feed the beast, atlauncher jelenleg a leginkább használtak...

jocker: 4 ora volt, lehet még nem voltam magamnál na:P

[ Szerkesztve ]

(#15795) aldebaran válasza #56573440 (#15794) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi, ezt megnézem majd jobban otthon. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#15796) #19617792 válasza aldebaran (#15792) üzenetére


#19617792
törölt tag

az a cikk kicsit régi. a Minecraft moddolás egy ideje úgy történik, hogy telepíteni egy Forge-ot (Modloader+soksokAPI egyben), ez a Forge a vanilla Minecraft launcherben létrehoz egy profilt, elindítatja a Minecraftot + magát, ami futásidőben patcheli a Minecraftot, hogy képes legyen modokat betölteni.
gyakorlatilag olyan, mint ha a Forge-ot beraknád a jarba, de ezt hivatalosan nem lehet terjeszteni, az EULA/ToS miatt tiltva.
ezután a Minecraft mappáján belül létrejön egy mods + configs mappa, előbbibe kell a modokat rakni (jar vagy zip, bemásolod, kész), a configsba kerülnek a modok configjai (első indításkor létrehozzák maguknak).
az egészet egyszerűbb megoldani, ha MultiMC klienst használsz, ott egyszerűbb több Minecraft verziót kezelni, Forge-ot, modokat telepíteni.
plusz a Feed The Beast, Technic Platform, ATLauncher weboldalakon vannak egyéni launcherek, amik felkínálnak egy csomó Minecraft modpackot (sok-sok mod + configjaik összelőve) egyszerű telepítésre.

(#15797) aldebaran válasza #19617792 (#15796) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszönöm szépen! :R
Igen, az a gond, hogy tele van a net hasonló cikkekkel, de mind régi és sajna nem tudom, hogy mi most a releváns. Ez a MultiMC jónak tűnik, megnézem majd.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#15798) Mottie válasza aldebaran (#15797) üzenetére


Mottie
őstag

A MultiMC-ben az a jó, hoy pl FTB compatibilis is. Az FTB/Teknik/ATL lényege hogy kész modpackok vannak, csak ki kell választani azt amelyikben tetszik, hogy milyen modok vannak. Az egyéni modolást fntebb leírták (Forge/modok), ez kevés modnál tökéletesen működik, mert ott nincs túl sok config amire figyelni kell. Egy "heavily modded" minecrafthoz már inkább érdemes a hozzáértők által balanszolt és használhatóvá tett kész "pakkok" használata.

Be Victorious!

(#15799) aldebaran válasza Mottie (#15798) üzenetére


aldebaran
őstag

Az se uccsó szempont, hogy én csak feltelepítem, a menedzselés az 5-9 évesekre marad, ami nem árt, ha egyszerű. :K
Köszönöm! :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#15800) apatyas válasza aldebaran (#15799) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem árt azt is megemlíteni, hogy a modok számával a gépigény is monoton növekszik. Meg az indítási idő, egy-egy komoly pakkhoz (100-200akat számláló pl FTB-n) bizony komoly türelem is kell. Nem olyan "csak gyorsan bekapcsolom és játszom egy fél órát"

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.