Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) polman válasza torok6 (#797) üzenetére


polman
tag

Pedig az van. De reggel óta nekem is fel dobta az új frissítést. 11T pro

[ Szerkesztve ]

(#802) torok6 válasza polman (#801) üzenetére


torok6
aktív tag

Érdekes hogy neked 12.5.7 volt, meg nekem 3,2gb volt

(#803) Vangelis


Vangelis
nagyúr

A telekomos darabokra megkapta valaki a 3 év garanciát?

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#804) osonte válasza Vangelis (#803) üzenetére


osonte
senior tag

Igen, de 2 részletben: 2 év a telefonra és 1 év a porszivóra, összesen 3 év. ;) Szerintem a rendszer összeadta a két garanciaidőt és úgy jött ki a 3 év...

Xiaomi 14

(#805) Vangelis válasza osonte (#804) üzenetére


Vangelis
nagyúr

2év telekom és 1 év xiaomi garancia

1+1 év a porszívóra

De hát nem kell reggelni valahol vagy valami a telefont?

.. most beszéltem velük... hibás volt a hírdetés.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#806) osonte válasza Vangelis (#805) üzenetére


osonte
senior tag

Amúgy szerintem nem ember gépeli be hány év garancia van, hanem sávosított (kivéve, ha a valamelyik gyártó eltér ettől). A lényeg, hogy 250 ezer Ft felett van 3év garancia és ennél a telefonnál egy tételként szerepel a számlán a porszívó is. A porszívónak van külön ára a jótállási jegyen 59900 Ft és ezt hozzáadta a telefon árához, ami a jótállási jegyen szintén meg van jelölve 195800 Ft. A kettőnek az összege több mint 250 ezer Ft és így azt írta a rendszer, hogy 3 év. Viszont azt nem számolta bele, hogy 2 termék van egy cikként összevonva, vagyis a porszívó külön termék és nem is kellett kifizetni a megjelölt összeget érte. A porszívó nélküli 11T-nél akkor is jól írta, mert ott 2év volt.

A 11T Pro 250 felett van árban, így jár rá a 3év garancia. Az Euronics például 249999Ft-ért adja, ezért ott csak 2év garancia van a Pro-ra is.

Xiaomi 14

(#807) torok6 válasza osonte (#795) üzenetére


torok6
aktív tag

Előfordulhat hogy a telekom nem egyforma globál rommal forgalmazza a 11T Prot?

(#808) osonte válasza torok6 (#807) üzenetére


osonte
senior tag

Nem tudom, nekem csak sima 11T van és az EU rommal érkezett. Esetleg ha más megírja, hogy a Pro verzió milyen rommal érkezett, akkor kiderül.

Xiaomi 14

(#809) Abel-0101


Abel-0101
aktív tag

Következő kérdés azok felé fordul, akiknek minimum 1-2Hónapja van meg a telefon.
Körülbelül 50-70Töltésen van túl a telefon, de viszont észrevettem, hogy eléggé merül, ezalatt azt értem, hogy reggel 8:30tól délután 15:00ig nem bírta ki 100%ról, nem volt folyamatosan használva (utaztunk, turaztunk, képek videók, néha messenger stb, 4Ks videók alatt talán több szuflát vett fel, de azon kívül semmi extra {de ennek ellenére sem szabadna ennyire gyorsan merülni).

(Pár dolog ami miatt talán gyorsabban merülhet az átlagnál: Folyamatosan 100%fenyero szinte (egesznap kint lét, napsütés) 120hz, Roaming, gyakori kamera használat. {Bluetooth, mobilinternet, gps, nfc) folyamatosan be van kapcsolva)

[kép] [kép]

Az egyik kérésem\kérdésem: Ha lehetséges olyan tapasztalatot irjatok, ami a fentebb levovel egyező, pl: "nekem nincs benyomva minden szir szar, és ennyit bir (net, blutu, gps nfc stb) de ha be van nyomva akkor egyező, hasonló időt fut mint a tied".

Köszönöm :B

Up: lehetséges, hogy csak amiatt van ez a fajta merülés, mert épp nyaralok, és minden be van nyomva, úgy emlékszem hogy otthon az egész napot bőven kibírta.
(Ettől függetlenül, meghallgatom mindenki véleményét, tényét, tapasztalatait hogy az övé mennyit bír stb.

(11T PRO)

[ Szerkesztve ]

(#810) kbyte1024 válasza Abel-0101 (#809) üzenetére


kbyte1024
addikt

Az nfc és a Bluetooth nem eszik sokat. A képernyő,120hz meg full fényerő na az zabal.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#811) Omis


Omis
senior tag

11t pro tulaj 🙋 nos birhatna többet ez előtt egy redmi note 10 Pro m volt ő jobb akkumulátor időt produkált.
De valóban a max fényerő az nem kíméli az akkumulátort.
És végül azért nem olyan rossz mert ha feltöltöm kb este 9 felé 100 ra és hajnalban mikor felkelek max 99 megy le.

(#812) Abel-0101 válasza kbyte1024 (#810) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Mindent együtt véve eszik sokat.
A kérdés inkább személyes tapasztalat volt, hogy kinek hogy merül ilyen feltételek mellett.
Minden be van kapcsolva 100%fenyeron 120hz-n)--> akkor gondolom másnak is így merül ezek mellett.
Kicsit furcsálom hogy ilyen gyorsan elmegy 5k mAh, dehát akkor ez az ára a sok funkciónak...

omis: Akkor persze nem merül sokat, ha nincs használatban véve a kijelző, de ez kötelező minimum új telefontól.

De szerintem ez akkor is lutri 5000es akkutol, hogy 1.32ora kepernyo ido es 64%on van a telo.
Úgy, hogy minden funkció minimálisra van állítva.

?(100%fényero, 120hz-n) ennyire merítené az akkut)?

(#813) Abel-0101


Abel-0101
aktív tag

Illetve még1 kérdés, külső akkut aki használ, milyet/velemény róla vagy ajánlás mi érné meg.
(Fantáziàltam es azon gondolkodtam hogy 120wattos külső akkut csináltak már?)

Illetve olyan kellene, ami nem 5ora alatt tölti fel a telot.
(Ne 1A/5V legyen a kimeneti forrás)

(#814) kbyte1024 válasza Abel-0101 (#812) üzenetére


kbyte1024
addikt

Na akkor,elöszöris nem hiszem hogy van olyan ember aki mindent 100%-on használná. Az szinte lehetetlen. Full fény,játék,GPS, Bluetooth,nfc,stb. Azon meg hogy a képernyő és a 120hz eszi a telep 80%at nem meglepő. Minden telonak az a legnagyobb aksizabalo.
Nekem van külső poverbankom. Pikk pakk feltölti csak ugye olyan szabványú powerbank kell.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#815) torok6 válasza Abel-0101 (#812) üzenetére


torok6
aktív tag

Mobil net is tudja szívni az aksit rendesen

(#816) laci1892 válasza kbyte1024 (#814) üzenetére


laci1892
senior tag

Igaz Nekem " csak " a sima 11T van, de egy feltöltés nekem az esetek legnagyobb százalékában 6,5-7 óra kijelző időt produkál. Mindezt úgy hogy, játszok rajta, YouTube-oz nézek, navigálok, olvasok híreket, netet stb... Közben 0-24 rajtam van egy okosóra szóval Bluetooth folyamatosan aktív.

Szerintem azért ez egész jó.
Amit viszont észrevettem... Ha lassú töltővel tolom teli az akkut többet bír. ( Amúgy nem sokkal, max egy félóra kijelző időt jelent ) de többször kipróbáltam, és mindig ez a jelenség jött ki.

Összességében tökéletesen megvagyok Vele elégedve.

(#817) kbyte1024 válasza laci1892 (#816) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nekem is a sima T van. Én kb soha nem nézem a kijelzőidőt. Ha merül töltőre teszem azt csá. A Bluetooth kb semmit nem eszik. A kijelző és a 120hz az zabal meg a mobilnet és az always on display ha be van kapcsolva.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#818) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nekem tök mindegy, hogy merül 30 perc alatt 100 on van .. de 50 ről pár perc alatt.
De nem merül nagyon pedig én tolom vele a mobilnetet.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#819) laci1892 válasza Vangelis (#818) üzenetére


laci1892
senior tag

Mondjuk én meg szándékosan nap végén töltöm , ráadásul 1A töltővel. Mert ha este 22:00-kor rakom fel tölteni akkor is reggel 5-re már bőven csutkára fel van töltve. És ide grafén, oda grafén azért az akkunak sem tesz jót az ekkora terhelés hosszú távon.

(#820) Vangelis válasza laci1892 (#819) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Persze ennenk van értelme... lehet én is kipróbálom.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#821) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nincs jelentősége hogy mennyivel töltöd. Nemhiába találták ki ezt. Nekem van egy 85wattos töltő elosztóm. A piros kábel (Blitzwolf)45wattal tölti a zöld meg 15-el.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#822) laci1892 válasza kbyte1024 (#821) üzenetére


laci1892
senior tag

Azért nagyobb hő keletkezik szerintem egy nagyobb mértékű töltés során, meg úgy alapvetően jobban megterheli az akkumulátort mint egy kisebb teljesítményű. Csak(!) Ez önmagában persze kevés a hosszú távú degradáció elkerüléséhez de hozzátesz szerintem.

Persze aztán lehet simán nincs igazam. De az hogy folyamatosan 65/120W -al van töltve a telefon az jobban terheli hosszú távon negatív értelemben, mint egy kis / kisebb teljesítményű töltő.

(#823) kbyte1024 válasza laci1892 (#822) üzenetére


kbyte1024
addikt

Persze,de ezeket keresztelték mielőtt kiadták a telót. Mire tönkremennek az aksi addig 2szer csereled le a készüléked :K

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#824) laci1892 válasza kbyte1024 (#823) üzenetére


laci1892
senior tag

Általában véve nálam egy telefon 3-4 évet kibír. Mármint nem cserélem sűrűn a telefonjaim. Az előzőt is csak az miatt cseréltem, mert alapvetően volt gyenge az s10 üzemideje... Plusz pár dologgal nem voltam megelégedve.

Viszont azt is értem amit mondasz. Tény hogy, nem az átlag felhasználók táborát erősítem... Legtöbb ember amúgy is talán 1-2 évente cserél telefont... Vagy ahogy lejár a hűségnyilatkozat 🙄

(#825) kbyte1024 válasza laci1892 (#824) üzenetére


kbyte1024
addikt

Én kb havonta :D

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#826) boneyard


boneyard
tag

Hogy lehet beállítani, h alsó gombok és billentyűzet megnyomasakor rezegjen, de ne adja ki a oittyegő hangot?

(#827) Viktor0610 válasza boneyard (#826) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Más teló, de szintén MIUI.
Beállítások / Hangok és rezgések / További beállítások / Az érintés hangja

Samsung Galaxy A54

(#828) boneyard válasza Viktor0610 (#827) üzenetére


boneyard
tag

Ez nálam ki van kapcsolva, de így rezgés sincs. A Mi 9Tmen van egy Rezgő visszajelzés érintéskor opció, de ezt a 11T-n (12.5.8) nem találom. Ha a Haptikus visszajelzést bekapcsolom, akkor van egy kis rezgés, de csípogás is.
Közben megtaláltam ezt az opciót, de ez is csak a csipogós haptikus visszajelzést kapcsolja be:


Viszont legalább a billentyűzet érintéskor rezeg enélkül is, csak az alsó gombokra nem.

[ Szerkesztve ]

(#829) Abel-0101 válasza kbyte1024 (#814) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Másodszor is, van olyan ember akinek használva van minden funkció, ami mai világban nem is olyan meglepő.
Nfc-GPS-Bluetooth-Mobilnet fizetéshez, adatátvitelhez térképhez, órához, (internet pedig alap).(játszani nem játszok, max 1-2 basical)

Mint ahogy fentebb említettem valószínűleg amiatt merül jelenleg ennyire gyorsan, mert egész nap napsütésben, nyilván 100%on kell használni a telót.
Emellett a gps, Bluetooth, mobilnet 120hz vel alapbol annyi ampert vesz fel hogy összességében nem meglepő ha nem fog 8-10óra kijelzoidot futni.

(#830) Abel-0101 válasza kbyte1024 (#823) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ez a probléma forrása mindennek.
("Addigra lecseréled, 1év múlva új gen stb...)
Legutóbbi teló mi 6x (mi a2) ami 2.5év után még most is teszi a dolgát, de az akku már tényleg kezd meghalni. (Bár még így is bír 5-6órát)

Ên inkább úgy vagyok vele, hogy amég bírja, és nem fagy, laggol, nem esik le random 10-20%ot a teló (akkuja) akkor addig húzom ameddig lehet.(miért?)

Mert ahogy megvettem a boltból -30%lejön csak amiatt mert másod személyhez került (magánszemélyhez) a teló.
Ezenkívül kb 6hónapon belül esik az átlagára 20-40%ot.
(Ez persze elég sok telefon/egyéb márkánál aktív dolog{hogy nem tudja tartani az árát})

Így hát alapból nem éri meg sem eladni, sem kereskedni vele, ebből adódóan használni kell amég lehet, ha törlesztőrészletes, akkor megvárni a 22hónapot, aztán pedig jöhet az új.:)

(#831) jonnyjoker01 válasza Abel-0101 (#829) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szerintem vannak itt gondok optimalizáció terén, mert amit te írtál nagyon extrémnek hangzik (1.3 óra SOT 64% - ilyet kb akkor produkál nekem a Poco F3 amikor Genshin Impactot futtatom max grafikán hőkezelés kikapcsolása mellett, ami falja az akksit rendesen...). Pixel féle rom van rajta, mindenféle csilivili funkció bekapcsolva (pl. szem figyelése alapján bekapcsolva tartja a kijelzőt ha nézem, automatikus fordítás, google asszisztens rendszeres használata, helymeghatározás bekapcsolva, wifi és adat mindig bekapcsolva adaptívan, BT füles használata, auto shazam folyamatosan megy a háttérben, 120hz, rootolt extrák pl. hőkezelés kikapcsolva, GPU overclockolva, stb) és mostanában kevés játékkal ilyen extrém használattal is is összejön 5-6 óra kijelzőidő a 4500mAh akksinak, másfél naponta teszem fel töltőre, igaz az SND 870 alapból jobban bánik az erőforrásokkal mint az SND 888.

Üdv. Johnny

(#832) laci1892 válasza Abel-0101 (#830) üzenetére


laci1892
senior tag

Egyébként én a Samsungnál is cseréltem volna az aksit és még most így több mint 2 év után is használnám 😌, ha az asszony nem vett volna előttem Xiaomit.

Nekem a rendszere valahogy sokkal jobban bejött és volt egy rakás más dolog, amiért már kivoltam a Samsungra. De ezek csak szubjektív dolgok. Ellenben ha ebben is tönkremegy az akku, más bajom nincs vele, akkor max fogom azt akku csere...

Valószínűleg én vagyok rosszul beállítva de sűrűn a saját telefonjaim nem szeretem cserélgetni én sem.

(#833) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nekem jött valami háttér frissítés , de nem engedte letölteni az Istennek sem :(...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#834) Abel-0101 válasza jonnyjoker01 (#831) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Idaig ugyanezek nekem is bevoltak nyomva, roamingal minden olyannal, ami kell külföldön.
Idáig azt csináltam, hogy felajánlotta, ezt a kényelmi funkciót, azt a kényelmi funkciót stb.
Persze úgy hogy be van kapcsolva mellette minden.
És szerintem 4K60as felvétel mellett, zabálja rendesen a rendszert, elvégre nem véletlenül melegszik úgy mint állat.

Valami program amivel lehet mérni a merülési szakaszokat/hogyan merül stb.
Vagy olyan mint pl ioson van, akkumlátor %a

Mert 2hónap után eléggé abszurdnak tűnik, hogy ennyit vesztett volna az akku teljesítményből.
Amikor hazaérek akkor is nézek pár statisztikát majd, ha akkor is ilyen merülések lesznek akkor megy vissza, aztán garanciába cseréljék ki az akkut

(#835) torok6 válasza Abel-0101 (#834) üzenetére


torok6
aktív tag

Nekem az elején 10% alatt kb 20mp alatt lemerült mindig utána valahogyan megjavult, akkor utána meg 5% alatt csinálta ezt, most meg hol csinálja hol nem.

[ Szerkesztve ]

(#836) osonte


osonte
senior tag

Nova Launcher Prime most akciós 79 Ft: link
Esetleg ha valaki meg akarja venni.

Xiaomi 14

(#837) Ace Ventura válasza Misi1980 (#789) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ugyanolyanra fogják cserélni. A security matrica azert van rajta, mert a T a keszülékeket felszoftverezi. Ezek egyike sem használt keszülék.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#838) Abel-0101


Abel-0101
aktív tag

11tpro 256gb osat mennyibe lenne egyebkent celszeru eladni?
(Nem pont most, csak ha lenne pl egy jó vétel nagyobb tesora)

(#839) kbyte1024 válasza Abel-0101 (#838) üzenetére


kbyte1024
addikt

175-be.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#840) osonte


osonte
senior tag

Indonéz rom, száműzve a Google tárcsázó, gyári hívásrögzítéssel és visszazárt Bootloader: link link link.

Xiaomi 14

(#841) kbyte1024 válasza osonte (#840) üzenetére


kbyte1024
addikt

Gratula én még sose cseréltem romot :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#842) osonte válasza kbyte1024 (#841) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi. :) Szerencsére a Xiaomi maradt a régi, nem akar kitolni a felhasználóval. Samsungnál utoljára szerviz lett a vége...

Xiaomi 14

(#843) kbyte1024 válasza osonte (#842) üzenetére


kbyte1024
addikt

Valahogy engem sose vonzott ez a része. Alapból tableten csinálok mindent,ezért váltogatom a teloim :)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#844) osonte válasza kbyte1024 (#843) üzenetére


osonte
senior tag

Persze ha sokszor cserélgetsz akkor nem érdemes ilyennel bajlódni. Én meg akarom tartani a telefont és sokszor jól jön, hogy vissza tudom hallgatni mit beszéltem meg valakivel (néha az 5 perccel ezelőtti dolgot is elfelejtem... :B ).

Xiaomi 14

(#845) Omis válasza osonte (#840) üzenetére


Omis
senior tag

Jóféle :) bár én csak a google hívástárcsázó és a hívásrögzítés miatt biztos nem piszkálnám meg.

(#846) donpedrog


donpedrog
csendes tag

Sziasztok!
11t telefonon a sim 1-re hiába állítom be az egyedi csengő hangot, mindig a gyári szólal meg. A sim 2-nél nincs ilyen gond. Találkozott már valaki ezzel a hibával? Mi lehet a megoldás?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#847) Abel-0101 válasza donpedrog (#846) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Nekem is volt ilyen gondom, ezt még vagy nem javították, vagy lehet direkt igy van megcsinálva, amit kétlek:/.

(#848) kbyte1024 válasza Abel-0101 (#847) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nálam jól működik.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#849) osonte válasza Omis (#845) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi. :) A névjegyzék és az üzenetküldő is jobb, illetve a naptár is: link.
Szerencsére 10 perc alatt vissza tudom állítani gyári állapotba és sehol nem rögzíti a változást. Nyilván ezt csak eladásra tenném vagy ha szervizbe kell küldeni.

Xiaomi 14

(#850) Omis válasza osonte (#849) üzenetére


Omis
senior tag

na tök jó :D majd ha esetleg lesz több és másfajta rom talán elgondolkodom a cserén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.