Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) beyruth82 válasza petya2012 (#650) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez is igaz :)

(#652) Misi1980


Misi1980
senior tag

Köszönöm mindenkinek a véleményét!

(#653) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Ma jött egy 12.5.8.0 frissítés a 11T-re

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#654) housejoy


housejoy
tag

Sziasztok ! nálam ma előjött az a hiba hogy bekapcsolt bluetooth-nál nem hajlandó működni a wifi.. , más is járt így? állítólag ez valami új betegség a xiaomi telóknál... esetleg valami info mi miatt és mi a megoldás? :W
11T 12.5.7

[ Szerkesztve ]

(#655) kbyte1024 válasza housejoy (#654) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szintén 11T de az óra miatt mindig megy a bluetooth és nincs gond a wifivel.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#656) kory24 válasza housejoy (#654) üzenetére


kory24
őstag

Sima 11T.

Mindig megy Bt több eszközzel (óra, hőmérő, fülhallgató, soundbar) és wifi (6) is, ráadásul úgy hogy ha itthon vagyok csak akkor kapcsol be + wowifi is aktiv.

Minden oké

(#657) osonte


osonte
senior tag

Sziasztok!

Kb. 1 hete vettem egy Sams. S20 FE-t, de 2 nap után vissza is vittem, mert csalódtam az A72 után. Bár a fő ok a kijelző alacsony PWM villogása volt, de több dolog is bajom volt vele.
Ma megjött a sima 11T, ezzel viszont minden nagyon rendben van! Örülök, hogy megrendeltem ezt a telefont. Nagyon szerettem régen a Redmi Note 8 Pro-t, ami Mediatek processzorral volt és azóta cserélgettem a telefonokat, de most végre újra megfogott ez a telefon!

(#658) OberMotz válasza housejoy (#654) üzenetére


OberMotz
aktív tag

11T Pro bekapcsolt bluetooth esetén a 2.4GHz-es wifin teljesen használhatatlan, 5GHz normálisan megy.

(#659) kory24 válasza osonte (#657) üzenetére


kory24
őstag

Úgy olvastam 11T is PWM-es 120hz esetén.

Bár én ezt szerencsére nem érzékelem.

U. I. : azt nem írtam 5ghz wifi használok

(#660) torok6 válasza osonte (#657) üzenetére


torok6
aktív tag

Akkor az én 11t prom nak is ez a baja PWM villlogás van 120hz közepes fényerő felett

(#661) kory24 válasza torok6 (#660) üzenetére


kory24
őstag

Lehetséges:

"Az OLED-ekre jellemző módon a Xiaomi okostelefon impulzusszélesség-modulációt (PWM) is alkalmaz a fényerő szabályozására, ami zavaró lehet az érzékeny felhasználók számára. Ez ellen tud segíteni a kijelzőbeállítások "Anti-Flicker Mode" (Vibrálásgátló mód). Ez azonban azt jelenti, hogy el kell búcsúzni a 120 Hz-től, mert ekkor a frissítési gyakoriság 60 Hz-re van állítva.

42% és 100% közötti fényerő mellett a PWM frekvencia 120,2 Hz, míg 471,7 és 500 Hz közötti tartományban, 14% és 42% közötti szinten. Ez alatt (<14% fényerő) 162,3 és 490,2 Hz között ingadozik."

google fordítós :)

forrás: [link]

(#662) torok6 válasza kory24 (#661) üzenetére


torok6
aktív tag

Én nem szeretném használni a telefont 60hz-en. Nem azért vettem 120hz telefont hogy 60hz használjam! Nálam kikapcsolt automata fényerő szabályozásnàl is csinálja. Vajon ezt a szervíz javítja vagy cseréli?

[ Szerkesztve ]

(#663) osonte válasza torok6 (#662) üzenetére


osonte
senior tag

Én Anti-Flicker Mode-ban használom 60Hz-en és semennyire sem bántja a szemem. Sajnos az kár, hogy 60Hz-re visszaveszi, de így is baromi gyors a telefon és az S20 FE 1-2 napos használata után 5 napig fájt a fejem. A Samsung külföldi fórumokon kijelentette, hogy nem akarja ezt a funkciót beletenni a telefonjaiba, mert ronthat a képminőségen. A Xiaomi legalább beleteszi, még ha csak 60Hz-en is, de cserébe azt veszem észre, hogy nem ront semennyire a képminőségen. Talán majd az egyik frissítéssel kiterjesztik 120Hz-re, de ezt majd a jövő megmondja (mondjuk nem ígértek ilyet).

Ne küld ezzel szervizbe, mindegyik ugyanúgy fog működni és pluszba még izgulhatsz is, hogy mennyire karcolják össze a telefont...

(#664) osonte


osonte
senior tag

Ezt külön írom, mert teljesen más kérdés. Ti milyen USB-C -> Jack adaptert használtok? Bluetooth nem játszik, mert megvannak a jól bevált fej/fülhallgatók már.

Találtam ilyet, ami gyári és régen járt a Xiaomi telefonokhoz és ebben nincs DAC: [link]
Illetve az Apple adapterét dicsérik hangzásra, amiben viszont van saját DAC: [link]

Árban kb. egyforma, de nem tudtam rájönni, hogy ebben a telefonban van -e saját DAC, mert ha nincs, akkor az első belinkelt megoldással nem fog működni.

Előre is köszi.

(#665) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Ilyenért szervizbe?? Jézus mint az oviban. Nem fognak tudni semmit csinálni vele.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#666) torok6 válasza kbyte1024 (#665) üzenetére


torok6
aktív tag

Azon kívül van még 2db gond a telefonnal van 1db piros pixel hiba a kijelzőn meg 10% alatt valamikor lemerül a telefon 20mp alatt de valamikor 5% alatt játsza ezt el de van olyan is hogy normálisan merül

(#667) kbyte1024 válasza torok6 (#666) üzenetére


kbyte1024
addikt

Na az már gond. De az hogy neked fáj a szemed meg fejed a villodzástol azt körberöhögik.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#668) torok6 válasza kbyte1024 (#667) üzenetére


torok6
aktív tag

Kérdés ezt a dolgot tudják e majd javítani szoftverfrissitéssel már hozzá szoktam a 120hz hez

(#669) torok6 válasza osonte (#663) üzenetére


torok6
aktív tag

Érdekes hogy normálra teszem a színsémát akkor nem vibrál 120hz en, csak élénken csinálja inkább

(#670) osonte válasza torok6 (#669) üzenetére


osonte
senior tag

Én is az Eredeti szín-t választottam, nem szeretem amikor túltolja a színeket. Lehet máshogy vezérli a különböző színsémákban.

(#671) osonte válasza osonte (#664) üzenetére


osonte
senior tag

Nem jött rá válasz, ezért tegnap megrendeltem az Apple gyári usb-c -> 3.5mm adaptert. Ma meg is jött, pedig külföldi raktárból érkezett.

Működik vele a telefon, de sajnos nagyon halk, pedig könnyen hajtható fejhallgatóm van. Max hangerőn éppen lehet valamennyire hallgatni, ezt tudtam orvosolni egy Volume Booster szoftverrel. A MI HANG menü szürke marad, tehát nem lehet állítgatni.

A hangja amúgy kicsit mélyben szegény, de a közép és magas eléggé részletes, szép tisztán szól, főleg 3500 Ft-ért.

Esetleg ha valakinek lesz tapasztalata később valami Xiaomi féle adapterrel, akkor majd megírhatná.

(#672) kbyte1024 válasza osonte (#671) üzenetére


kbyte1024
addikt

Tehát vezetékes fulessel használnád?van xiaomi 11lite adapterem. Nézzem meg hogy szol vele?mondjuk vadasznom kell a fiokból egy vezetékes fulest.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#673) osonte válasza kbyte1024 (#672) üzenetére


osonte
senior tag

Igen, azt nagyon megköszönném! Amennyiben működik megnézed légyszi, hogy aktiválja -e a: Hangok és rezgések -> Hangeffektek -> MI HANG (pl.: Hi-Fi audio) részt. Nekem minden szürke marad és nem állítható semmi...
Előre is köszi!

(#674) kory24 válasza osonte (#671) üzenetére


kory24
őstag

Úgy olvastam valahol, hogy ha a régiót át állítod egy nem eu tag országra (pl Svájc) akkor hangosabb lesz, ugyanis eu-s szabályozás ez a hallás károsodás védelme is..

(#675) kbyte1024 válasza osonte (#673) üzenetére


kbyte1024
addikt

Na tessék minden működik és letépi a fejem olyat szól :K csatolok pár képet. Ezekkel próbáltam.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#676) kbyte1024 válasza kbyte1024 (#675) üzenetére


kbyte1024
addikt

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#677) kbyte1024 válasza osonte (#673) üzenetére


kbyte1024
addikt

Es igen mukodik minden.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#678) kbyte1024 válasza kory24 (#674) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ezt el ne hidd,netto hülyeség.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#679) hakos1987 válasza osonte (#673) üzenetére


hakos1987
őstag

Csak akkor működik az a rész, ha a dolby atmost kikapcsolod.

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#680) osonte válasza kbyte1024 (#676) üzenetére


osonte
senior tag

Köszi! Akkor majd szerzek egy sima Xiaomi adaptert is. A szervizt is kérdeztem, de nem tudtak rá válaszolni, hogy működik e azzal, ami Nálad van. Ezekszerint van rendes DAC a telefonban, mert az egy analóg adapter. Pl. a Sams. S20 FE-ben DAC sincs és az csak olyan adaperrel működik amiben van elektronika.

Megtaláltam a választ, hogy miért halk az Apple adapter, sajnos nem a régió miatt. Egyszerűen az Android nem fér hozzá az Apple adapter hardveres hangerőszabályozásához. Feltelepítettem a Neutron Player-t, felismerte a hardvert és 10-15%-nál nem bírom hangosabban hallgatni, illetve a mélyek is mejöttek! ;)

Köszi, hogy kipróbáltad! :R

(#681) kbyte1024 válasza osonte (#680) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nagyon szívesen :K én mondjuk bluetooth fulessel használom azzal is letépi a fejem :)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#682) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Srácok.

Nálam is landolt egy 11T , newkem olyan gondom van vele, hogy az automatikus fényerő szabályozó valamiért nem az igazi.
Nekem sötétben nagyon gyengére állítja a fényerőt. (másik telóm n8p-n teljesen jól), szinte a minimumra lemegy.
Itt valamiért sötét... 2 napja van nálam, de zavar.. ennyi pénzért. Szokott ezekkel ilyen gond lenni?

thx

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#683) kory24 válasza Vangelis (#682) üzenetére


kory24
őstag

Szia!
Sajnos nem vagy egyedül...
Nalam ugyanez van.
Előtte huawei p20 pro vokt, az sokkal jobban kezelte ezt (is).

(#684) Vangelis válasza kory24 (#683) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát ennek nagyon örülök.. akkor ez kb kuka kategória.....

Idegesít de nem kicsit.

Nincs rá semmi megoldás?

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#685) kory24 válasza Vangelis (#684) üzenetére


kory24
őstag

Esetleg megoldás várni a frissítést és bizakodni hátha javítják.

Nem ismerem supportot, ez első xiaomim, de itt azt írták, hogy szokták javitani ilyen hibákat.

(#686) Vangelis válasza kory24 (#685) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Addig meg kész egy jó drága hibás kütyüd. Ha javítják.. lehet küldöm vissza a fenébe

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#687) osonte válasza Vangelis (#682) üzenetére


osonte
senior tag

Este tényleg képes lejebb vinni a fényerőt, mint kellene. Illetve mintha a hátlapján is lenne fényérzékelő és ha telibe süti a nap, akkor meg magasabb fényerőre teszi. Ezek miatt kb. 3 naponta kicsit állítok a csúszkán, de nekem nem olyan vészes (EEA rom). Amid volt, R8NP az eléggé kiforrott már szoftveresen és nagyon jó telefon volt, nagyon szerettem! Bár néha azzal is voltak Xiaomi féle bugok emlékeim szerint, de nagyrészt javították, mert általában szoftveres oldalról van a gond.

Sajnos amúgy nem lesz tökéletes telefon, én pl.: az S20FE-t küldtem vissza 2nap után, durván nem vette be az első érintést a touch screen, másodszorra vette, fele ennyit bírt az akkuja és kifolyt a szemem tőle... Szóval én örülök "csak" ennek a pár hibának, illetve együtt tudok élni vele amíg nem javítanak rajta.

(#688) Vangelis válasza osonte (#687) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Fene vinné el .. hát akkor küldjem vissza?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#689) osonte válasza Vangelis (#688) üzenetére


osonte
senior tag

Csak a fényérzékelővel van problémád? Amennyiben igen, én nem küldeném vissza, persze Neked kell eldönteni. Nyilván ha több bajod is van vele, akkor csak most tudsz elállni a vásárlástól.

Kérdés, hogy mit választasz helyette? Illetve mielőtt valamit kiválasztasz, olvass bele a fórumába. Szinte mindnek lesz valami nyűgje.

(#690) kbyte1024 válasza Vangelis (#688) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerintem nem tudsz mutatni olyan telot,ami tokéletes. Mindnek van valami nyűgje. A fényerő gondod relative még semmi a többi nagy márka hibáihoz képest.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#691) kory24 válasza Vangelis (#686) üzenetére


kory24
őstag

Én is gondolkodtam elálláson, de ebben az árkategóriában nemnagyon van más jobb opció, legalábbis számomra..

Szép lassan kezdek hozzá szokni, már már ez a sötét dolog fel se tűnik annyira :)

(#692) kbyte1024 válasza kory24 (#691) üzenetére


kbyte1024
addikt

Meg őszintén,miböl áll feljebb huzni a csuszkát? Ugyan már,ez legyen a legnagyobb baj.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#693) Vangelis válasza kbyte1024 (#692) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tudja a fene. Megszokás .. szeretem ha faxa minden. :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#694) kbyte1024 válasza Vangelis (#693) üzenetére


kbyte1024
addikt

Vilagos mindenki szeretne,de ez van :B

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#695) kory24 válasza kbyte1024 (#692) üzenetére


kory24
őstag

Ha egy legolcsóbb fapados modellről lenne szó azt mondanám, hogy ennyi kompromisszum még belefér.

De ez ugye nem a legolcsóbb modell..

Tehát joggal elvárható a rendes működés ilyen alap funkcionál legalább.

De mint írva volt nincs tökéletes telefon.
Meg hátha javítják majd vagy az idővel megszokjuk :)

(#696) kbyte1024 válasza kory24 (#695) üzenetére


kbyte1024
addikt

Persze jogos de basszus drágább teloknal nagyobb gondok vannak,ezért írtam hogy ez még pici probléma.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#697) Vangelis válasza kbyte1024 (#696) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sose volt drága telefonom. Jó kinek mi a drága. De én tényleg eelvárnám hogy jó legyen.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#698) kbyte1024 válasza Vangelis (#697) üzenetére


kbyte1024
addikt

Persze nincs ezzel gond még szép hogy elvárod. Csak szerintem ez piti probléma.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#699) Vangelis válasza kbyte1024 (#698) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A porszívó miatt vettem meg telekomnál. De úgy rosszabb a szájíz... De megfontolom maradjon e.
Köszi a hozzászólásokat.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#700) kbyte1024 válasza Vangelis (#699) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nincs mit ezért van a topik :K nekem sok telóm volt/lesz a csúcs verzióból is. Bátran mondhatom hogy ezzel nincs gond.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.