Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) P4lom5 válasza beyruth82 (#1148) üzenetére


P4lom5
csendes tag

Nekem is hasonlóan jól bírja a sima 11T.
60 Hz, wifi, folyamatos bluetooth kapcsolat, AOD, mindenféle akkukímélő funkció és sötét mód nélkül. 37 százalékon volt 7 óra 13 perc kijelzőidővel. Sötét móddal gondolom még jobban bírná, csak azt sajna nagyon utálom. 😁

[ Szerkesztve ]

(#1152) laci1892 válasza P4lom5 (#1151) üzenetére


laci1892
senior tag

Hmm... Gondolkodtam én is hogy visszatérek 60hz-re de 2 hónap 120 után, nekem nagyon elavultnak tűnik a sima 60, :DD :DDD

(#1153) P4lom5 válasza laci1892 (#1152) üzenetére


P4lom5
csendes tag

Nekem is villogáscsökkentés miatt van 60 Hz-re állítva, mivel általában hajnalig ébren vagyok és mobilon olvasok az ebook olvasó helyett.
Egyébként ez életem első amoled kijelzős telefonja és még csak 3 napja érkezett meg, szóval időm sem volt hozzászokni a 120 Hz-hez, így nem is hiányzik. 😁

(#1154) beyruth82 válasza P4lom5 (#1151) üzenetére


beyruth82
veterán

Basszus!Inkább sima 11T-t kellett volna rendelnem.Sokkal jobb az aksija a gyengébb procit meg úgyse érezni hétköznapi használat mellett.Ráadasul 60 ezerrel olcsóbb a szolgáltatómnál.

(#1155) osonte válasza beyruth82 (#1154) üzenetére


osonte
senior tag

Szerintem ne emészd magad rajta, azért sok előnye is van a Pro verziónak! Gyorsabb a processzor, dupla a Wifi sebessége, gyorsabb a töltés, lesznek hozzá custom romok, most is van rá Xiaomi.eu rom (11T-re soha nem lesz), valami hátlapi gesztusokat emített valaki a múltkor, jobb a hangrendszere... Szóval egy dolgot kiragadva (kijelzőidő), szerintem ne arra a következtetésre juss, hogy rosszul választottál. Kb. negyed óra alatt feltöltöd teljesen. :)

(#1156) beyruth82 válasza osonte (#1155) üzenetére


beyruth82
veterán

Wifi sebessége is gyorsabb?Ezt nem tudtam.
Pár dologban valóban jobb, igazad van.13 perc alatt feltöltött 5%-ról 100-ra. :DD
Megnyugtattál most azért. Köszi! :R

(#1157) P4lom5 válasza beyruth82 (#1154) üzenetére


P4lom5
csendes tag

Remélhetőleg a miui 13 majd javít a Pro kijelzőidején.
Ha nem használnék mindig bluetooth fejhallgatót és lenne türelmem mókolni a custom romokkal, akkor szerintem én is a Pro verziót választottam volna még úgy is, hogy tudtam tesztekből már a vásárlás előtt, hogy a sima 11T akksija jobban bírja.

(#1158) osonte válasza beyruth82 (#1156) üzenetére


osonte
senior tag

Igen, a 11T 1200Mbps max és a 11T Pro 2400Mbps maximum kapcsolódási sebességet tud. Ehhez persze megfelelő router is kell (Wifi6 - 160Mhz), de nem mindegy, ahogyan távolodsz routertől milyen sebességről kezd el csökkenni.
Örülök neki és nincs mit. :)

(#1159) osonte válasza osonte (#1143) üzenetére


osonte
senior tag

Most már nem bírom tovább nyomkodni, mert fáradt vagyok, a telefon tovább bírta. Kicsit beteg használat, 13 óra 30 perce töltöttem és kereken 10 óra képernyőidővel 27%-ig merült: link.

(#1160) beyruth82 válasza osonte (#1159) üzenetére


beyruth82
veterán

Na ez az ami nagyon hianyzik nekem. Ok 13-15 perc alatt feltölt a teló, de akkor is. 24 óra alatt 2x is töltőre kell dugni.Levettem 4g preferációra a telót, hogy ne merüljön annyira de így meg nincs kihasználva a képessége.Minek 5g-teló ha lekorlátozom? Ahol élek ott a munkahelyemen és otthon is elérhető 5g- s hálózat.A 11T 67W-s töltési ideje meg fele annyira gyors, tehát ha az enyém 15 perc alatt feltölt akkor az 30.Na bumm!30 perc is nagyon gyors

(#1161) laci1892 válasza osonte (#1155) üzenetére


laci1892
senior tag

A hátlap koppintás az nekem is nagyon hiányzik.

Van egy funkció - sajnos csak a pro alatt, ami azért idegesítő mert ez csak szoftveres történet... - amit ha bekapcsol az ember, a hátlapot megkopogtatva bizonyos funkciókat tud előhívni

(#1162) szkutyi


szkutyi
őstag

Mikorra várható a miui13??tényleg nagyon kíváncsi vagyok, sikerül-e optimalizálni az akku időt..azért kétlem hogy ennyivel ehesebb lenne a pro ....

(#1164) szkutyi válasza floratm (#1163) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi:(

(#1165) laci1892


laci1892
senior tag

Amúgy... Nem tudom, tudja valaki hogy betűtípust ( rendszer) hogy lehet változtatni miUI alatt?

(#1166) Vartanus válasza bullw (#1136) üzenetére


Vartanus
Topikgazda

Közben rájöttem elég béna voltam :DDD :DD

Ki lett kapcsolva zárképernyős értesítés sok appnál és ezért nem jelzett az AOD értesítő fény :K

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1167) beyruth82


beyruth82
veterán

Utána érdeklődtem és úgy lehetne sima 11T-m a pro helyett ha ezt leadom, elkönyvelik, nyugtázzák és utána tudok igényelni egy 11T-t.Kicsit maceras meg idő, úgyhogy maradok a 11T Pro-nál és remenykedek egy jó frissítésben. Végül is 13 perc alatt feltölt 5-100-ra ami tényleg semmi. Majd megszokom hogy ezt napi kétszer kell megtennem.Ez van. Többi része tökéletes a telefonnak, de továbbra is azt mondom, hogy nem éri meg a +60 ezret.Szintetikus teszteknél a procija leveszi a teljesitmenyt és a 2 évvel ezelöttiek szintjét hozza csak. Messze elmarad a mai csúcstelóktól, főleg egymagos teljesítményben.Geekbench tesztek szerint is. Egymagosban ugyan azt hozta amit a snapi 855+-al felszerelt 2 éves OP7T Pro. Multi coreban meg alig valamivel többet. Azoktól is elmarad jócskán amikben ugyan így snapdragon 888 van.Tehát a dimensitys kistesónál se erősebb a gyakorlatban.Gondolom ez is egy szoftveres korlátozás. Egyébként is valami szoftveres gubanc van mert pl most már több mint 6 óra hasznalat és 2,5 óra kijelzőidő után is 100%-ot mutat.Ilyenkor szokott hírtelen elkezdeni merülni, villamgyors tempóban.

[ Szerkesztve ]

(#1168) laci1892 válasza beyruth82 (#1167) üzenetére


laci1892
senior tag

Egyébként van egy rakás jó dolog a pro-ban is.

Van bőven contra és pro.

Én alapvetően, amiért nem a nagyobb testvér mellett döntöttem az a melegedés volt. Sokak panaszkodnak rá, másfelől... Az MTK 1200-as teljesítménye túlmutat azon igényeimen, amit én egy telefonnal szemben támasztok. A kamera meg ugyanaz.

A gyorstöltés nálam még sosem volt pont, amiért jobban vonzana. Ide vagy oda grafén aksi, ilyen mértékű töltés mindenképpen degradációhoz vezet hosszú távon, én meg szeretnék hosszú távon tervezni a telefonnal.
Magamtól, ha a telefon nem olyan alkatrésze szarik be amit nem lehet, vagy nem érdemes cserélni nem igazán cserélgetném a telefont.

Szvsz. Egy kisebb töltőfejjel ezt a problémát lehet abszolválni egyébként szóval tökmindegy. A másik oldalon (pro) pedig van egy csomó érv miért érdemes használni.

Szóval szerintem be Bánd a dolgot. Kollégámnak egyébként mi11-ese van, ő 60hz / fullHD-n hadja a kijelzőt. Úgy jobb az üzemidő.

Talán a sima 60hz-re való átállás hozhat némi üzemidő javulást . Nekem is csak akkor tűnt rossznak a 60hz, miután 2 hónapot használtam a magasabb frissítési rátát. Egyébként nem tűnt volna fel sosem.

Illetőleg... A saját telefonomnál nekem úgy tűnt különben ha nem gyorstöltőt használok... Akkor igaz nem szignifikáns de van némi üzemidő javulás. Nekem legalábbis így tűnt, de ez utóbbit lehet én mesélem csak be magamnak. :R

(#1169) laci1892 válasza beyruth82 (#1167) üzenetére


laci1892
senior tag

Mondjuk 2,5 óra kijelzőidővel nem egészen vágom hogy lehet neked az akku 100%-on, ott valami nagyon nem kerek. ( Szerintem )

(#1170) beyruth82 válasza laci1892 (#1168) üzenetére


beyruth82
veterán

Pont így vagyok vele én is ahogy te.A dimensity teljesítménye bőven eleg barmire es kevesebbet fogyaszt, nem melegszik.A snapi 888 a 11TPro-ban ráadasul erősen korlatozva van ezt a szintetikus tesztek is kimutatták amiket lefuttattam. Gondolkoztam az energia spóroláson is amiket irtál de ha a 120hz-t, 5g-t,stb nem hasznalom akkor minek ilyen telefon?Ennyi erővel vehettem volna egy 4g-s 60hz-s telót fele ennyiert.A 11T is gyorsan tölt nagyon. Igazából semmi sem indokolja a +60 ezret.Ár/érték aranyban sokkal-sokkal jobb vétel a 11T mint a Pro verzió.Nem evvel vagyok elégedetlen hanem avval hogy jóval olcsóbban ugyan ezt megkaptam volna sokkal jobb üzemidővel a 11T-ben.

(#1169) laci1892

Igen ahogy írtam ez nyílvan egy szoftveres baki.Azóta már el is kezdett csökkenni rohamosan.

(#1171) szkutyi


szkutyi
őstag

Hát igen..szerintem nem reális ez a drasztikus akkumulátor fogyasztás...én inkább bugos rendszerre gondolok,...erősebb proci, éhesebb oké...de nem dupla annyira...

(#1172) petya2012 válasza beyruth82 (#1170) üzenetére


petya2012
őstag

Szió

Ha ennyire nem jön be miért nem áldozod be azt az időt,amíg elintéződik a csere?Bánni fogod utána aztán még a 14 napból is kiesel....De persze te tudod

(#1173) torok6 válasza beyruth82 (#1170) üzenetére


torok6
aktív tag

Próbáld meg hogy csinálsz gyári vissza állítást én 3szor csináltam és mindegyiknél más hiba szűnt meg nálam.

(#1174) szkutyi válasza torok6 (#1173) üzenetére


szkutyi
őstag

Azért az kemény.xd

(#1175) beyruth82 válasza torok6 (#1173) üzenetére


beyruth82
veterán

Az szép! 😂😂😂
Kipróbálom. Köszi!

(#1176) torok6 válasza beyruth82 (#1175) üzenetére


torok6
aktív tag

Gyors aksi merülés szűnt meg, automatikus fényerő javult meg most úgy működik mint a régi telefonnal

(#1177) Omis


Omis
senior tag

Nekem is nagyon gyatra a kijelző időm ..(meg is bántam már hogy megvettem ) ezt a telót, főleg hogy a Pro felirat semmi pro T nem ad 😀

Barátnőmnek mi 11 lite 5g van legutóbb hét és fél óra jött össze neki és még mindig volt az akkuban 12 % ,

Na mindegy ez ilyen 😁

(#1178) szkutyi válasza Omis (#1177) üzenetére


szkutyi
őstag

Bízzunk benne hogy az emui 13 al es az Android 12 vél ez javulni fog...

[ Szerkesztve ]

(#1179) Omis


Omis
senior tag

Én nem gondolnám , de hamarosan kiderül.

(#1180) laci1892


laci1892
senior tag

Amúgy nem tudom ki hogy van vele..

De pár hónapja használom a 11T-t... Meg úgy alapvetően a Xiaomit. Ismerkedek a márkával. :DD
Magával a telefonnal nagyon elégedett vagyok, mert ha vannak is kisebb hibák... Azok nem annyira jelentősek mint az érvek amik ez a telefon mellett szólnak.

De egy valami mellet nagyon nehezen tudok elmenni.

Hogy az egész Xiaomi lineup katasztrófa. Kaotikus... Egy átlag felhasználót simán elhajt másik gyártó irányába.

Van vagy 50 különböző okosórájuk/ karkötőjük l, ahhoz meg 40 felé különböző alkalmazás ( minek?... Miért nem elég egy...a mifit... )

A mobilos felhozatal dettó ugyanez...

Itt az új redmi 11-es verzió amiből kapásból 4 de lehet hogy több lesz. (Why?...)

Mindeközben rájöttem hogy lehet betűtípust váltani. Hogy régiót kell váltsak.

A hangerő (maximális ) dettó korlátozott... Ahhoz is régiót kell váltsak...
Nem értem komolyan... Az ilyenektől falra tusok mászni... :W :W

lassan tényleg elgondolkodom hogy váltok applere. Vannak dolgok amiben az kevesebbet tud, szimplán maga az OS. De ott elsőre működnek a dolgok. És ami működik ott az valóban működik! Komolyan nem értem :W

[ Szerkesztve ]

(#1181) szkutyi válasza laci1892 (#1180) üzenetére


szkutyi
őstag

Update!!!
Most tesztelem több beállítást, eddig jobban bírja az akksi.3ora kijelző idő és 70%on vagyok!!!
Az egyik: 60hz
A másik: plussz memória használata rom-bol kikapcsolva

(#1182) beyruth82 válasza Omis (#1177) üzenetére


beyruth82
veterán

De ad pluszt a Pro.Plusz 60 ezer forintba kerül a semmire 😂😂😂

(#1183) szkutyi


szkutyi
őstag

Ha ezt a merülési sebességet fogja tudni tartani, akkor 10%on 7.5 óra kijelző idő körül kéne lenni....

(#1184) beyruth82 válasza szkutyi (#1183) üzenetére


beyruth82
veterán

Akár meg 8-on is.Ez jó nagyon. Abban tudnál segiteni, hogy tudom beallítani, hogy az alkalmazasok( messenger, viber, stb);a saját hangjukon jelezzenek értesítést?Mert beallítottam központi értesítes hangnak egyet(gondolvan hogy az az sms-t meg max az emailt fogja jelezni) erre minden alkalmazás azona hangon jelez.Nagyon idegesítő.

(#1185) szkutyi válasza beyruth82 (#1184) üzenetére


szkutyi
őstag

Hu ebben nem én vagyok az emberre! Én full némán használom. A telefont , csupán az ébresztő szól:D.bocsi

(#1186) floratm válasza laci1892 (#1180) üzenetére


floratm
senior tag

Miért zavar azt téged hogy széles a termékpaletta? Vegyél Nokia 3310 est ott nem zavarodsz össze

Alkalmazás meg van ezer féle, mindenki azzal használja amivel akarja...
A hangerő pedig eu szabályozás...

[ Szerkesztve ]

(#1187) laci1892 válasza floratm (#1186) üzenetére


laci1892
senior tag

Mondok egy példát. :)

Unokahúgom használ Huawei p40-et. És mérleget. Ezt a kettőt egy alkalmazáson belül tudja kezelni.

Xiaomin 2 alkalmazassal megy, az óra szoftvere pedig über kínai szar ( Xiaomi wear ) Hol megy, hol nem. De inkább nem. Ezzel szemben a mifit jól megvan írva, de a Xiaomi saját órája azzal nem kommunikál. Csak a mi band. Logikuan működik, nem? :C

[ Szerkesztve ]

(#1188) laci1892 válasza laci1892 (#1187) üzenetére


laci1892
senior tag

És ha van egy porszívód.. ( példa okán...) Arra kell egy harmadik alkalmazás is 😅...

Nem tudom, lehet velem van a baj... De engem momentán felcsesz hogy az összes másik márka ( lásd Huawei, de az apple sem bonyolítja túl... Vagy a Samsung 😅✌️) egy alkalmazásba beletudja ezeket implementálni.

Itt kell rögtön 3 :D :DD és hogy azok hogy működnek az kerdojeles. Ezzel szemben, ha lenne egy alkalmazás... Akkor nem 3-al kéne foglalkozni... Elég lenne eggyet normálisan megírni. Nem 3-at közepesen.

Egyébként magával a telefonnal nagyon megvagyok elégedve... Csak az ökoszisztéma logikátlansága b*# fel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1189) floratm válasza laci1892 (#1188) üzenetére


floratm
senior tag

Egy darabig én is összehasonlitottam 2 alkalmazást band 6 hoz de már csak az Mi fit et használom. Notify & Fitness for Mi Band-ot töröltem mert már nem futok...

De ezeken kivül van még több alkalmazás amivel használható lenne nem csak 2... Unokahugod tájékozódjon a topikjába mert user error gyanus

(#1190) beyruth82 válasza laci1892 (#1187) üzenetére


beyruth82
veterán

Én honor watch es-t és huawei ah100 okosmerleget használok huawei egészség alkalmazással.Hibátlanul fut az alkalmazás és kapcsolodnak az eszközök is minden márkájú telefonnal. A huawei egészség appjában már 4 évnyi adatom, statisztikám van. Többször volt már xiaomi telóm az evek alatt de soha nem váltottam xiaomi okoseszközre legfőképp a gyenge alkalmazásai miatt. Tényleg elképesztő, hogy nem tudnak egy olyant írni ami minden eszközükkel és akár más márkájú telefonokkal is hibatlanul tud működni.

(#1191) szkutyi válasza beyruth82 (#1190) üzenetére


szkutyi
őstag

Engem és sok más embert inkább az idegen ki hogy az órákkal hol kommunikál hol nem...nem.jonnrk at az értesítések.
Sőt.sokszor meg a telefon sem jelez hogy jött messengeren üzenet..

(#1192) laci1892 válasza szkutyi (#1191) üzenetére


laci1892
senior tag

Ugyanez a bajom. És ahány óra annyiféle alkalmazás. Csak a Xiaomi háza táján belül. :W

Minden más gyártó használ egy, azaz 1! Alkalmazást. Itt kapásból van a zepp, mi wear, mi fit.. haylou fit... :C

Csodálatos ökoszisztéma... ;]

(#1193) szkutyi


szkutyi
őstag

Helyzetjelentést: kerek 4ora kijelző idő és 50%.remelem jó lessz:D

(#1194) beyruth82 válasza szkutyi (#1193) üzenetére


beyruth82
veterán

Ez nagyon jó főleg ha mobilnet is volt benne. Neked 11T van vagy Pro? Ha pro akkor van remény nálam is, ha sima 11T akkor én ilyent sose fogok a telefonomon látni.

(#1195) szkutyi válasza beyruth82 (#1194) üzenetére


szkutyi
őstag

Pro.:)egész nap mobiknet

(#1196) beyruth82 válasza szkutyi (#1195) üzenetére


beyruth82
veterán

Hát akkor az szuper.A látottak alapján 8 órás kijelzőidőd lenne lemerülésig.

(#1197) szkutyi válasza beyruth82 (#1196) üzenetére


szkutyi
őstag

Így van, félek attól hogy nem lessz:D de megpróbálom tovább nyúzni..addig belinkelem mi az amit kikapcsoltam tegnap

[ Szerkesztve ]

(#1198) beyruth82 válasza szkutyi (#1197) üzenetére


beyruth82
veterán

Csak ezt állítottad át és azóta lett jobb?

(#1199) szkutyi válasza beyruth82 (#1198) üzenetére


szkutyi
őstag

Plussz 60hzre nyomtam át a frissítési rátát.

(#1200) szkutyi válasza szkutyi (#1199) üzenetére


szkutyi
őstag

De elvileg a 60-120 között nem sok akku fogyasztási különbség van..úgyhogy bízom benne hogy most jo lessz a kijelző idő .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.