Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Schuler888 válasza beyruth82 (#42) üzenetére


Schuler888
senior tag

"változatlan vagy magasabb áron"

Haat ezt pont elhibaztad, az s21 szeria hivatalosan olcsobban jott mint az s20 szeria

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#52) walakyb válasza Nyiaz (#44) üzenetére


walakyb
aktív tag

Xiaomi fan vagyok (mi3 óta csak xiaomi telefonjaim voltak/vannak), de rettentően megbántam, hogy megvettem az RN10 pro-t. Mi 9-et váltott kényszerből, mivel 300k+ pénzt meg egy xiaomiert se vagyok hajlandó telefonra költeni, a mi 10T pro kikopott a kínálatból, így a "középkategória királya" lett a választás, sajnos. Üzemidő brutális (120hz mellett 6+ óra SOT), a kijelző remek, és ezzel minden pozitívumot leírtam a telefonról. Minden más vonatkozásban SOKKAL jobb a bő 2 éves modell, ami akkor is szomorú, ha az akkor csucskeszulek volt. A bekapcs gombba rakott ujnyomatszimat meg a vérbe idegesít...

De hogy ON legyek, sajnos nekem is kevésnek tűnik, kíváncsi leszek a tesztekre, de gyanítom, hogy az egyetlen reményem a mix4 marad :(

(#53) Graphics válasza Schuler888 (#51) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

....324 900 és 359 900 forint a Galaxy S20 és S20+ nyitóára...
...Samsung a sima S21 nyitóárát több piacon jelentősen csökkentette a tavalyihoz képest, nálunk ehhez képest – az adóterheken és a gyenge forinton túlmutató módon – még emelkedett is az összeg, de ami igazán fájó, az az S21+ felára, ami döbbeneteset ugrott a tavalyihoz képest: egyáltalán nem értjük azt a 80 ezer forintnyi különbséget,

Igazad is van, még nem is. De az biztos, hogy
itthon drágább volt az S21. Több piacon lehet olcsóbb volt, de idehaza, ahol Te is és más is vásárol itt bizony nem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) beyruth82 válasza Schuler888 (#51) üzenetére


beyruth82
veterán

Nálunk biztos nem.

(#55) Donki Hóte válasza beyruth82 (#54) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Viszont ezért nagyon nem a Samsungnál kell reklamálni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#56) Schuler888 válasza Graphics (#53) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ez mar magyar sajatossag. A vilag nagyreszen, mondjuk ugy normalis orszagokban all, mit irtam, hogy otthon mindennek az ellentetere is van pelda, az mar mas kerdes

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#57) Schuler888 válasza Donki Hóte (#55) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#58) hroberto válasza gretzky77 (#31) üzenetére


hroberto
veterán

Mert már több mint 1 éve megvan, és valami újra vágyom, de tényleg nem nagyon tudok mit venni helyette 200 ezer környékén.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#59) hegedus001 válasza Nekton (#50) üzenetére


hegedus001
aktív tag

https://www.cui.com/blog/usb-type-c-pd-and-pps

USB PD - 100 W - 20 V / 5 A

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#60) Graphics válasza Schuler888 (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ez mehet offba. :) Ettől nem lett viszont olcsóbb.

Amúgy sem számottevő mértékben csökkent.

Magyar user viszont a leírt árakon kapja meg, így hogy határon kívül miújság nem érinti a többséget.

Idehaza nem csökkent az ára. Tessék megérteni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#61) Schuler888 válasza Graphics (#60) üzenetére


Schuler888
senior tag

Az eredeti teves feltevesre reagaltam, miszerint: "változatlan vagy magasabb áron" ;)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#62) beyruth82 válasza Donki Hóte (#55) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem de a lényegen nem változtat.Nem adnak töltőt úgy mint a xiaomi és még ha olcsóbban is adják valamivel a telefonjaikat mondjuk angliában, annyival biztos nem amiből lehet venni egy 120W-s szupergyors töltőt ;)
Egy iphone esetében egy ilyen töltő(ha létezne)+ 50 ezer ft lenne minimum. A xiaominál meg alaptartozék. Ez mindenképp korrekt.

(#63) Doki42


Doki42
őstag

Várom a tesztet, amúgy ez is drága lett.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#64) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Az a baj, hogy a Xiaomi nem csak részesedésben, de árszintben is utol akarja érni a Samsungot. :W :(((

(#65) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Két dologra kíváncs vagyok.
1. Normális Wi-Fi chip lesz-e benne,
2. A közelségérzékelő már az új beszállítótól érkezik vagy még a régi, hibás darabokkal fogják szerelni a készülékeket.

[ Szerkesztve ]

(#66) jonnyjoker01 válasza rajd (#10) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez inkább egy Xiaomi Redmi Note 10 Pro kis tuninggal

+ Gorilla glass victus
+ Aluház műanyag helyett
+ Szebb kijelző
+ kb. 2,5x erősebb SoC
+ 2/4gb ram
+ UFS 3.1 tárhely
+ jobb kamerarendszer
+ jobb sztereó hangszórók
+ Wifi 6 támogatás
+ BT aptX/aptXHD/aptX adaptive támogatás
+ 120W töltés
+ grafén telepnek köszönhetően tartósabb akksi ami lassabban veszít kapacitásából

Kis tuning, ami ugye nem vonz ár növekedést magával. Na ne szórakozzunk már. :W

On:

Mi 9T Pro tulajként kicsit csalódott vagyok, leginkább az árcédulában, így végképp nem ez lesz a következő telefonom (mostanában váltanék). Áfa nélkül talán átgondolnám még :U Tényleg fogalmam sincs mire váltsak, úgyhogy addig nyűzöm még a 9T Pro-t amíg működik.

Üdv. Johnny

(#67) vicze


vicze
félisten

Full teszt, az aksi teszt elég vízválasztó hatalmas a különbség.

(#68) vicze válasza Nekton (#50) üzenetére


vicze
félisten

Nem követi az USB-C szabványt.

Csak 5V és 9V szabványos, a többi eltér tőle.

(#69) beyruth82 válasza =Mentor= (#64) üzenetére


beyruth82
veterán

Sajnos én is ezt a tendenciát látom. 😢
Mondjuk én reménykedek benne hogy szolgáltatós konstrukcióban is elérhető lesz a vodánál, és a novemberben lejáró hűsegem meghosszabításáért cserébe 300 ezerig bezárolag aláírnák újabb 2 évre a pro 256-os verziójáért.Szolgáltatót és díjcsomagot amúgy se váltanék 300 ezer ft pedig nálam még épp a lélektani határ innenső oldala, figyelembe véve a többi gyártó kínálatát és árazását.

(#70) mjani1172 válasza vicze (#68) üzenetére


mjani1172
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#71) janeszgol válasza Dare2Live (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#72) janeszgol válasza vicze (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

Ilyen vacak lenne a D1200? Ez az üzemidő botrányos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#73) margithid


margithid
veterán

Durva ára van.
Én még a mi 9t-t 80k körül vettem, mai napig másod telefonnak van használva.
De itt most nagyon elszaladt az árcédula.
Engem amúgy a poco sorozat kilóra megvett.
X3 pro tökéletes minden tekintetben és az is csak 70-80k volt.

[ Szerkesztve ]

(#74) beyruth82 válasza janeszgol (#72) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem itt egy nagy lapáttal rátesz az is hogy a pro-ban grafén telep van ami sokkal kevésbé melegszik és így kevesbé is merül.Legalábbis erre gyanakszok mert ez a különbség tényleg durva.

(#75) GreenGoblin válasza margithid (#73) üzenetére


GreenGoblin
tag

Adok neki pár hónapot és beesik az ára.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#76) janeszgol válasza beyruth82 (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, de a többi telefonhoz képest is karcsú. Nem is karcsú, ez egyenesen...
Remélhetőleg valami szoftveres gebasz, és javítják.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#77) beyruth82 válasza janeszgol (#76) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem biztos mert ugyan a mtk procik fogyasztása általában veve magasabb mint a hasonló kategóriás snapiké, de más telefonokban is van D1200 és mégse teljesítenek ennyire rosszul

(#78) Graphics válasza beyruth82 (#77) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem feltétlenül magasabb a fogyasztása.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#79) nyirog


nyirog
tag

Közben megtaláltam a kamera szenzor specifikációkat, ha valakit érdekel

Főkamera: Samsung S5KHM2, ugyanaz mint a Redmi Note 10 Proban
Széleslátó: Sony IMX355, ugyanaz mint a Redmi Note 10 Proban
Makro: Samsung S5K5E9, a Redmi Note 10 Proban pedig Omnivision OV5675

És a RN10 Proban van még egy mélységszenzor (bár sokat nem ér), ebben nincs

Tehát kb ugyanazt tudja mint a Note 10 Pro, ha valaki csak a kamera miatt választaná ezt, akkor ne tegye

(#80) Don't Panic válasza nyirog (#79) üzenetére


Don't Panic
senior tag

:R köszi kb erre jutottam én is

(#81) Light Yagami


Light Yagami
junior tag

A grafén aksit remélem a nagy gyártók is bevezetik! :C

(#82) mi_N_im_AL


mi_N_im_AL
csendes tag

akár jó is lehetne, a szétkókányolt, bloatware-es, optimalizálatlan Android miatt nálam kilőve...

(#83) pusszycat válasza Light Yagami (#81) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hogygondolod? Lopjanak a kicsitől? Azt már nem. Inkább töltik 1.5 órát. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#84) Donki Hóte válasza pusszycat (#83) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akár a melóhelyen vagyok, akár otthon, rá szoktam dobni a telefont az állványos vezetéknélküli töltőre, így látom is a telefont, meg töltődik is, szóval a töltési idő eléggé indifferens a számomra.

Ha ezt a telefont rárakom egy vezeték nélküli töltőre, akkor történik valami :F :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#85) Nyiaz válasza nyirog (#79) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Bizony, ha városban vezetsz, nem kell a v8 biturbo. Tehát aki nem játszik, annak bőven elég a RN 10 Pro is a plusz extráival. Pedig féltem hogy ez sokkal jobb lesz.
Várom a tesztet.....

(#86) pusszycat válasza Donki Hóte (#84) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És ha sietsz akkor, h oldod meg. Ez a telefon feltöltödik amig te fésülködsz a toaleten. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#87) nyirog válasza Nyiaz (#85) üzenetére


nyirog
tag

Nyilván megértem, hogy a selling point a brutáljó gyorstöltés, de ezen felül aki nem játszik erőforrás igényes játékokkal (mint pl. én) annak valóban nem éri meg a majdnem 200 ezer forintos felár egy Note 10 prohoz képest

(#88) Donki Hóte válasza pusszycat (#86) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha sietek, akkor az autóban bedugom a szivargyújtó töltőbe :K

Ha nem sietek, akkor busszal megyek és bedugom telefont a táskámban tartott powerbankba ;)

Arra a kérdésre viszont nem tudok válaszolni, hogy mi van akkor, ha a telefon lemerülőben van, meg az autóban is lemerült az akku, meg a powerbank is lemerült és éppen abban a pillanatban hív a Köztársasági Elnök, hogy számoljak be neki az éppen aktuális szaharai hadművelet állásáról :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#89) pusszycat válasza Donki Hóte (#88) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd, én hülyén érezném magam, ha megyek egy sétáló utcéban és telefonálok de ott csüng egy fél kilos power bank a telefon végén... ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#90) Donki Hóte válasza pusszycat (#89) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha nagyon-nagyon-nagyon fogadni kell egy hívást, miközben a telefon a táskában töltődik, akkor headsettel beszélek.

De ilyen talán egyszer fordult elő a sok-sok évnyi mobilhasználat során, az esetek 99,9999999 százalékában semmi gond sincs akkor, ha valakit 10 perccel később hívsz vissza.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#91) Y72


Y72
aktív tag

Mai napig egy mi8-at nyüstölök, de a gyári miui UI borzasztóan rossz egy AOSP / Lineage OS / Samsung -hoz képest.
Az egy dolog hogy förtelmes a design, de használhatóság tekintetében nagyon el van maradva. Szóval egy MIUI-t futtató telefont olcsón sem vennék már, max ha elérhető rá valami alternatív rendszer.
Még mindig csak hardver-t tudnak tervezni, azt is kompromisszumokkal (IP6x?)

(#92) joey04 válasza pusszycat (#83) üzenetére


joey04
titán

Oppo, op, de házon belül a mi 10 ultra és 11 ultra is 30 perc körül végez full töltéssel. Szóval olyan rengeteg időt nem nyerünk vele. Ez a gsmarena mérései szerint 21 perc alatt tölt fel. Majd a melegedés, és az öregedés szempontjából lehet előny, de előbbihez azért kell még pár modell, utóbbihoz meg idő, hogy kiderüljön mennyit is nyerünk. Na de szóval nem kell grafén, hogy 1,5 óra alá vigyük a töltési időt, de még ahhoz sem, hogy 30 perc alá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#93) pusszycat válasza joey04 (#92) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a 21 perc is csak 0% vonatkozik, de kevesen várják meg h teljesen lemerüljenek. Inkább a 30-40% amiről kezdik. 12 perc gondolom.
Értem h nem kell grafén de mégsem lépik meg mert féltik az akkut a gyorstöltéstől melegedéstől. Szóval csak jó lenne az a grafén.
Nem irigykednek a iPhone-ok a xiaomi-ra, oppo-ra, vivo-ra stb. ?
De igen. Csak szóba sem merik hozni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#94) joey04 válasza pusszycat (#93) üzenetére


joey04
titán

Ja hogy ez most iphone fikázásra megy ki? :DDD akkor már értem az erőltetett, logikai buktatókkal teletűzdelt gondolatmenetet :D lényeg a lényeg, a grafén nem gyorsít olyan nagyon sokat jelenleg telefonban a töltésen akármennyire is szeretnéd. Szóval érvelj mellette nyugodtan, csak ne ezzel :D Plusz hogy mennyire kímélő meg a többi előny, az még idő mire kiderül. (Szvsz az Apple max akkor teszi bele, ha már az első pár generáció bizonyított.)
btw egy iphone nem tudom hogy tudna irigykedni, az egy tárgy :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#95) pusszycat válasza joey04 (#94) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

iPhone-osok, csak sietek mert közben dolgozok, csak nem akarom nagy dobra verni, ki tudja a fönököm melyik avatar alatt lapul. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#96) beyruth82 válasza joey04 (#94) üzenetére


beyruth82
veterán

Kár hogy szupergyors 120W-s töltőt nem fognak majd mellékelni a grafén aksihoz, de szerencsére meg lehet majd venni külön 50-60 ezerért. ;]

(#97) pusszycat válasza beyruth82 (#96) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kik nem fognak? Mert ehhez csomagolnak. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#98) beyruth82 válasza pusszycat (#97) üzenetére


beyruth82
veterán

joey04 kommentrészletére reagaltam:
"Szvsz az Apple max akkor teszi bele, ha már az első pár generáció bizonyított."😀

(#99) pusszycat válasza beyruth82 (#98) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, jó az apple-t lehet püfölni. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#100) Light Yagami válasza pusszycat (#93) üzenetére


Light Yagami
junior tag

Nem irigykednek a iPhone-ok a xiaomi-ra, oppo-ra, vivo-ra stb. ?

Egyáltalán nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.