Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kolondrum


Kolondrum
félisten

GSM aréna IP53-at ír, ha ez fontos valakinek.

(#152) Kolondrum válasza klaya86 (#148) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én biztos vagyok benne, hogy az én pocom akkuja sokkal jobb állapotban van mint a tiéd, éjjelre főleg a gyári töltővel úgy hagyni lassú halál az akkunak. Nálam a plafon 18W, de gyakran 7W (!!). Éjjel után még alszom délelőtt, épp feltölt 80% környékénre. Persze 20-40% alá nem megyek és 90 fölé sem. Na ha a 11T pro ilyen körülmények között de 33W-al töltve 2 év után ilyen lenne, még meg is fontolnám. Mert ha már grafén, akkor a 33W nem lehet neki túl sok. 18 (ez valós 18W) és 33W (valós 27W mértem) között hőtermelésben nagyon sok difi van, mi lehet 120-nál 33 fokos szobában. Aki kicsit benne van az akkuk lelki világban és van egy pici jóérzés benne, akkor az tudja, hogyan lehet minden felé erőlködés nélkül kímélni az akkut. Én fix, hogy ki sem venném a dobozból a 120-as töltőt. Ilyen számomra vandál használat miatt sem veszek már használt telt, max pár hetest.
Egyébként amikor volt 11i-m megfigyeltem, hogy az SW magasabb akku hőfoknál kezdett throttlingba mint a pocomnál. A poco 37-38 fok körül lassít be. A 11i 40 fok körül még tolta. Érdekes rejtett dolgok ezek.

SoT-ban jó lenne egy 7 óra, mert akkor lesz nálam kb 6. Sajnos ahol lakom ott komoly térerő hiány van és minden durván merül.

[ Szerkesztve ]

(#153) Speedy007 válasza Kolondrum (#152) üzenetére


Speedy007
őstag

Ennyi mi is a párommal kínai bóvli 1.000 FT-s noname kábelekkel töltjük a Poco F2 Pro-t és a MI 10T Pro-t a gyári adapterrel így csak 18W-tal hajlandó tölteni csak a telefont szerintem ez még bőven az egészséges még nekik. Nagyon riktán töljük 33W-tal mióta meg van a telefonok 1-1.5 éve kb. 6x-r hasznátuk ki maximum a képességét

(#154) Kolondrum válasza Speedy007 (#153) üzenetére


Kolondrum
félisten

A kábel téma is érdekes. Mérni kell, abba hiba kapaszkodni mit ír ki, gyors, turbo bármi.

https://banggood.app.link/WbYFhIahEjb

Nem megy a linkelés bugos a ph motor...

Ezzel a kábellel van turbo gyári töltő mellett és ezen látni a watot is, hozzá teszem valósan (!!). Számít egy kábel esetén minden is, hossz, specifikáció. Azért is tudok 7W-al tölteni, mert ebből 2m + 5v2A-es töltő az ennél 7W :))

(#155) beyruth82 válasza Kolondrum (#154) üzenetére


beyruth82
veterán

De mit nyersz vele?Ha te 40-90 között használod( tehat csak a kapacitasanak a felét) én meg mondjuk 100-0 között akkor teszem azt 2 ev múlva fele annyit fog bírni az aksim? Az még mindig jó mert te 40-90 között 50%-ot hasznalsz ki es 2 év múlva nekem 0-100 között már csak 50%-ot teljesít tehát ugyan ott leszek mint te 😀
Semmi értelme ennek az aksi kímélesnek szerintem.

(#156) Graphics válasza Kolondrum (#152) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A töltés megáll , amint fel van töltve. Nem hülye az elektronika.

Csak a user akar okosabb lenni nála.

Tehát a 20-40% - 90%-kal több töltési ciklust teszel a telefonodba. Ez nem kímélés viszont.

Többször melegíted, mint kellene.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#157) Noukoum válasza Graphics (#156) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak a user akar okosabb lenni nála.

Ez mindkettőtökre igaz. Lásd:

Tehát a 20-40% - 90%-kal több töltési ciklust teszel a telefonodba.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#158) Graphics válasza Noukoum (#157) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mire érted az én részemről ?

Ezzel a használati móddal többször tölti pedig

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#159) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem vitatkozok senkivel. Nem melegítem, mert nem tolom max amperrel és igen megáll a töltés 100%-on. Nem 90%-on. Én az éjjel töltőn lógást, ti meg ezt nem fogjátok el. Ugyan ott vagyunk. :C

Ugorjunk: Jó lenne egy valós sot mérés majd, aréna nem szokott, majd yt-n lesz aki néz órákat videót meg stb. Ott kiderül. A nord2 is ott bukott el nálam pedig az elvileg nem rossz. Kezdem azt hinni már nem fognak soha olyan telt gyártani ami nekem megfelel.

(#160) Noukoum válasza Graphics (#158) üzenetére


Noukoum
veterán

A töltési ciklusszám nem azt tünteti fel hányszor töltöttél a telefonba energiát.

Értelem szerűen teljesen mindegy hogy több alkalommal töltesz bele x energiát, vagy egy alkamolommal. Ez nem zavarja a jelenlegi aksikat.

Többször melegíted, mint kellene.

De az ilyentől is falra tudnék mászni egy szakmai fórumon.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#161) pusszycat válasza Kolondrum (#159) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem miért emlegeted a 120 W töltést, el lett mondva, h megoszlik 2 akku közt, nincs 120W csak 60W. Ez 33W esetébe 16.5W hüha.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#162) Graphics válasza Noukoum (#160) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig a töltési ciklus létező dolog a jelenlegi aksiknál is.
Ahogy a hő is probléma... Vajon miért hűtik a villanyautók akkumulátorát? (és miért gond ez pl. a Li-Ion-os Leaf-nél, hogy nincs hűtve... )

De legyen úgy, ahogy mondod :) Valószínűleg tévedtem.

"Egy töltési ciklus akkor fejeződik be, amikor felhasz­náltad az akkumulátorkapacitás 100%-t"

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#163) Noukoum válasza Graphics (#162) üzenetére


Noukoum
veterán

Nézz utána konkrétan mit jelent egy töltési ciklus.
Igen a relatív magas és alacsony hőmérséklet kedvezőtlen hatással van pl. a lítium-ion akkumulátorokra. Ez nem azt jelenti hogy ha napi tízszer töltés során +3 fokkal melegebb lesz az akkumulátor akkor azt degradáció formájában te meg fogod érezni. Van ezeknek is úgynevezett üzemi hőmérsékletük, azon belül lényegében teljesen mindegy hol mozog. Nincs ilyen hogy többször melegíted mint kellene.

szerk:
"Egy töltési ciklus akkor fejeződik be, amikor felhasz­náltad az akkumulátorkapacitás 100%-t"

Magyarul ha 5 alkalommal töltesz bele 20%-nyi energiát, akkor te 1 ciklusnyi energiát töltöttél a telefonba. Hiába ezt 5 töltés során vitted véghez.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#164) Graphics válasza Noukoum (#163) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én nem említettem 3 fokot.

Ne alakítsd úgy a hozzászólásod, hogy mindenképp ezzel valami igazságot akarj beállítani :)

Maradjunk annyiban, hogy nem értek egyet a hozzászólásoddal teljesen.
Én is Xiaomi nagy kedvelője vagyok, de Te nyertél ma. ;]

Ha elolvasod a hozzászólásom, ezt bele is írtam :
"Egy töltési ciklus akkor fejeződik be, amikor felhasz­náltad az akkumulátorkapacitás 100%-t"

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#165) klaya86 válasza Kolondrum (#152) üzenetére


klaya86
senior tag


Sajna a miui 12 óta már nem mutatja a töltéstől a statisztikát. De másfél napos üzemidő mellett 7 óra sot körül van. Egy nap mellett pedig 8+ sot. Egyébként 96%os az aksim Accubatery szerint. Nem hinném, hogy a tiéd érdemben sokkal jobban bírja.

(#166) Noukoum válasza Graphics (#164) üzenetére


Noukoum
veterán

Valóban nem említettél hőmérsékletet, csak annyit hogy károsabb 40-90%-ra tölteni gyakrabban mint ritkábban 0-100%-ra mert akkor gyakrabban melegíted mint kellene. Ami elképesztően nagy faszság. 3 fokot azért hoztam fel hogy valahogy próbáljam neked elmagyarázni mégis pontosan mennyire is. Elolvastam a hozzászólásod, te eredetileg ezt írtad:
Tehát a 20-40% - 90%-kal több töltési ciklust teszel a telefonodba.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#167) pusszycat válasza Noukoum (#166) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az accubattery szerint ha csak 80% töltöd 200% élettartamot kapsz. Meg fütyölget mikor eléred, ahhoz nincs elég esze, h megállítsa a töltést.
Szerintem ez kitaláció, h vedd meg a programot.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#168) Kolondrum válasza klaya86 (#165) üzenetére


Kolondrum
félisten

Alig 6 óra sotot tudok, mint mondtam ahol lakom 1-2 pálcika térerő van.

(#169) beyruth82 válasza Kolondrum (#168) üzenetére


beyruth82
veterán

De örülnék ha nekem is 6 órás kijelzőidőim lennének :D
Az én OP7T Pro-m 4 órákat produkál csak. :O
Régi xiaomi vagy a huawei telóim 8-10 órás kijelzőidőket hoztak anno. Ha csak mobilnettel jön össze 6 óra akkor az jó, ha wifi is van benne akkor meg átlagos. A 4 óránál biztos többet mutat majd a 11t pro szerintem. Csak legyen szolgáltatónál emberi áron.

(#170) pusszycat válasza beyruth82 (#169) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

204 gramm. Nálam nem rúg labdába. Ezt bizonyíthatja a fiokomban üldögélő pár hónapos MI 10T-m is. Hogy folyton a zsebedben legyen arra nem alkalmas. Lehúzza a nadrágom. A MI 11 Lite meg folyton tapogatom, h meg van még, mert nem is érzem.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#171) beyruth82 válasza pusszycat (#170) üzenetére


beyruth82
veterán

Nálam ezek nem szempontok. Már megszoktam hogy evek ota olyan telóim vannak amik alig férnek be a zsebbe és masszív súlyuk is van.

(#172) joey04 válasza beyruth82 (#171) üzenetére


joey04
titán

nálam (értelmes határokon belül) kimondottan előny a nagyobb súly.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#173) Dare2Live válasza jonnyjoker01 (#139) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én cseréltem volna... főleg kamera miatt és belefért volna akár a 300Ks ár is.

De a 11T Pro kamerában a 100.000Fts szinvonalat adja... 300.000Ftért. Igazából ha 200.000Ftért adná akkor se lenne semmi értelme a cserének.

+ ugye aksiban nagyon gyenge lett.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#174) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

aksi témához annyit, hogy van egy T400am. Első tulaja vagyok céges noti volt. Első bekapcsolásnál beállítottam, hogy 88%ig töltsön max.

5évesen kaptuk meg a gépet a cégtől. Addigra már a kollégáim gépeinek aksija átlag 10percet bírt. Az enyém 2.5órát.

Jelenleg a noti apósnál van. A 10+éves aksi após bevallása szerint még mindig bír 1h+t.

Ennyit számít aksinál, hogy csutkára/maxra van töltve vagy sem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#175) Di Natale válasza Dare2Live (#174) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Androidon be lehet állítani? :R

(#176) Speedy007 válasza Di Natale (#175) üzenetére


Speedy007
őstag

be lehet AccuBattery apk-t kell leszedni és ott lehet be állítani a dolgokat hozzá

(#177) Schuler888 válasza Speedy007 (#176) üzenetére


Schuler888
senior tag

Warez tema tilos!

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#178) pusszycat válasza Speedy007 (#176) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam az csak füttyög de tovább tölt. Ha nem vagyok ott, akkor simán elmegy 100%-ig.

Schuler888: Rajta van a play áruházban.
Ez mitől warez. ?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#179) Speedy007 válasza pusszycat (#178) üzenetére


Speedy007
őstag

Igazság szerint én nem próbáltam így ki még.. Én mindig 10-20%-tól töltöm a telefont de lazán meg van a 1-1.5 napos üzemidő olykor-olykor a 2 is úgy hogy Bluetooth, WiFi, adatforgalom, 90hz-n megy a kijelző, GPS be van kapcsolva az okos óra miatt, NFC is megy 3-4 órás átlag képernyő idővel használom a MI 10T Pro-t

(#180) pusszycat válasza Speedy007 (#179) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az NFC miért kell menjen? Én azt mindig kikapcsolom ha épp nem fizetek vele. Nem mintha az sokat zavarna a fogyasztásban. Nekem kicsit kevésnek tűnik a 3-4 óra még igy is.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#181) beyruth82 válasza Speedy007 (#179) üzenetére


beyruth82
veterán

Az szerintem is nagyon karcsú.Annyit még az én telóm is produkal pedig ennek híresen rossz az üzemideje.

(#182) Kolondrum válasza beyruth82 (#169) üzenetére


Kolondrum
félisten

Melóba sokkal rosszabb a dolog. Totál gáz a hálózat. Tudod hol jöttem erre rá? Nyaralás alatt múlt évben. Gyanúsan sokat ment a mobnetről is. Most is dolgozom, 1-3 pálcika a max.

(#183) Omis


Omis
senior tag

Szerintetek mikor lesz nálunk mikor lesz elérhető A 11T (nem a pro)

(#184) beyruth82 válasza Omis (#183) üzenetére


beyruth82
veterán

Októbertől elvileg.

(#185) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Várjunk egy percet... A MI 11i-ben és a 11T PRO-ban ugyan az a Samu HM2 szenzor van??
Sőt a széles látó is ugyan az az Sony 355??

[ Szerkesztve ]

(#186) Omis válasza beyruth82 (#184) üzenetére


Omis
senior tag

Köszi.
De jó lenne :)

(#187) Kolondrum válasza Kolondrum (#185) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link]
Ó h én itt elengedtem, ebben is ez a hulladék van. Ez a HM2 este elvérzik, a széles látó szörnyű. Ez vicc.... Na legyetek jók! :R Talán a következő körben más kamerát raknak bele, lépünk ezekről a 108mp-kről valami jobb felé. Mindenki recsizik a 108-ra, miközben ez semmit nem jelent. A sok teszt ami kint van Yt-n semmit nem ér, a sok jót mondják miközben semmi extra, ja de, az ára.

(#188) Omis


Omis
senior tag

Még senki nem vette meg ?(ali vagy bármiféle külföldi oldalról?)

(#189) beyruth82 válasza Omis (#188) üzenetére


beyruth82
veterán

Teszt nagyon várós már.Szerintem októbernél előbb nem igazan fog senkinél felbukkanni.

[ Szerkesztve ]

(#190) Omis válasza beyruth82 (#189) üzenetére


Omis
senior tag

:) értem,

(#191) Black&White válasza Omis (#188) üzenetére


Black&White
addikt

Goboo-n előrendelhető, 10.01-es szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#192) Omis válasza Black&White (#191) üzenetére


Omis
senior tag

Nem is olyan vészes de én megvárom míg megérkezik magyarországra

(#193) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

142EFt lesz a sima és 177EFt a pro EU raktárból [link]

¯\_(ツ)_/¯

(#194) jonnyjoker01 válasza Zsoleszhun (#193) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Na várjunk így már mindjárt nem hangzik rossz ajánlatnak. Szept 30-ig el kell dönteni

Üdv. Johnny

(#195) KaitouP válasza Zsoleszhun (#193) üzenetére


KaitouP
veterán

Jöhetne már hazai forgalmazásban, szolgáltatónál is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#196) Bella80_


Bella80_
tag

Xiaomi Mi Note 10 telomat gondolkodom lecserélni egy Xiaomi 11T-re szerintettek kamerában és videozásban jobb lehet nekem ez a kettő fontos egy telcsiben?

(#197) Graphics válasza Zsoleszhun (#193) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért a szerzőnek a nyakára lehetne lépni, pár hülyeséget sikerült leírni :D

Mediatek Dimensity 1200 Ultra

A másik, hogy kétszer leírja ugyanazt, persze szponzorált cikk, de nekem az ilyenektől mindig elmegy a kedvem... napidroid úgy néz ki ilyen szolgalelkű banda

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#198) Omis válasza KaitouP (#195) üzenetére


Omis
senior tag

Jaaaa de csak jó lenne ,de talán van rá esély 2-3 héten belül.

(#199) snecizero


snecizero
senior tag

Külföldön már árulják és hát nem a leg olcsóbb ! A 120W gyors töltés az nagyon baráti !
Most rendeltem egy poco x3 gt 8/256 mobilt itt 67W a gyors töltés ! :Y
Ez olyan 30 perc alatt 90% tölt bele !

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#200) Graphics válasza snecizero (#199) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

#193-as hozzászólasban is írták.

Szerintem jó ára van. Venném a Mediatekest

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.